رفتن به مطلب

ویژگی +HBAO میان افزار GameWorks مقصر ایجاد مشکل جلوه های بصری در بازی Gears Of War

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

به شما یه بار در مورد این مسائل توضیح داده شده و درکش برات یکم سخت بوده ما هم ترجیح دادیم دیگه صحبتی مطرح نکنیم.

قبلا توضیح دادید؟؟

"ما" ؟؟ :-?

برای Real World توصیه می کنم به بنچمارک های Crysis 2 مراجعه کنی تا تفاوتش رو متوجه بشی و عبارت Synthetic Benchmark تکرار نکنی!

اینم تفاوت فاکتور تسلیشن بالا که AMD ادعا کرده بود فقط برای تخریب عملکرد کارت های Radeon زیادتر شده بود و هیچ تفاوتی در جلوه بصری بازی نداشت (جالبه خود کمپانی داره به نقطه ضعف محصولات خودش اشاره میکنه!)، خب همونطور که قبلا هم گفتم ما به اصطلاح فن های انویدیا هیچ انتظاری در درک این مسائل توسط بعضی ها نداریم، تفاوتش فقط توسط افرادی قابل استنباط هست که از قدیم دنبال گرافیک و کیفیت بهتر بودن نه یه مشت حرف های تکراری و Self-Convincing.....

y7iysyyl9g63wn8hxnku_thumb.jpg

ss4iqotzbcirpxmtph78_thumb.jpg

f1dnh7adwk58sxiq2exi_thumb.jpg

c4g7nsb2996byrxoop6x_thumb.jpg

بزار من واست یه چیزی رو توضیح بدم که شاید درکش واست آسونتر بشه، CRYSIS 2 !!

مال چند نسل پیش هستش؟؟؟ تا اونجایی که بنده یادم میاد Tessellation از تکنیکهای ابتدایی DX11 بود و کارتهای سری 500 بودن که در اون نسل گرافیکها، قدرت پردازش بهتری در Tessellation داشتن نسبت به کارتهای سری 6000، برای این بازی که با DX9 ارائه شد، یک فاجعه بود(برای اجرا شدن روی کنسول ها)، بعداز اون بود که با اعتراض PC بازها نسبت به گرافیک ضعیف بازی که از نسخه اول ضعیفتر بود، باعث شد که یه پچ DX11 برای بازی بیاد که اون هم مشکلاتش اونقدر بد بود روی بازی به دلیل ساخته نشدن روی موتور گرافیکی بازی که CRYTEK اعلام کرد، بازی رو با همون DX9 اجرا کنید، شما از این بند به اون بند میپری، و داری قسمتی از حرفات رو از روی منبع هایی میزنی که قابل اتکا نیستن، Synthetic Benchmark اسمش روش هستش...

این Sythetic Benchmark از تسلیشن رو در نظر بگیریم:

post-10788-0-17169900-1457369280_thumb.jpg

حتی تسلیشن کارت 780 هم از Fury X بالاتر هستش، ولی آیا وضوح تصویر یا زیبایی بازیها یا پرفورمنس کارت 780 در حد فیوری X که چه عرض کنم، در حد 290X هم هستش؟ نه عزیز، شما یه چیزی مطرح کردید که خودتون هم نمیدونید چه سودی داره، ولی اون رو نقطه ضعف برای AMD دارید حساب میکنید...

شما هر جور راحتی فکر کن و خودت رو قانع کن!

در ضمن وقت گرانبهاتو به این بحث های بی ارزش اختصاص نده و پستی رو نقل قول نکن

@};-

شما داری با حرفات از حقیقت فرار میکنی...

راستش وقت گرانبهام رو برای بچه های لیون حاضرم خرج کنم(با اینکه فردا میان ترم دارم)

@};-

ویرایش:

راستی یه بنچمارک پیدا کردم از مقایسه Tress FX و Hairwork که چقدر تاثیر میزارن روی عملکرد کارتهای گرافیک، چه AMD و چه انویدیا:

post-10788-0-49182400-1457371230_thumb.pngpost-10788-0-93879700-1457371244_thumb.png

مقایسه این بنچمارکها خیلی حرف میزنه...

http://www.techspot.com/review/1006-the-witcher-3-benchmarks/page6.html

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 141
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دوستان واقعا یک قطعه ارزش نداره که همدیگرو ناراحت کنیم

من از هر دو برند استفاده کردم و راضی بودم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه خسته شدم از بس بحث های بی ارزش رو دیدم، یه پست زدید، توش بیشتر از 8-9 خط فقط ترول و عکس گذاشتید، بعد میگید که طرفدارای AMD تخصص دارن در این قضیه؟

من نمیدونم از کی تا حالا درایور بتایی که برای حل مشکلات بازی ویچر با پروفایل اومد(وقتی بازی با کارهای زیبای Gamework به افتضاح کشیده شده بود) شده منبع برای اثبات حرف های یه فن؟؟

Synthetic Benchmark جدیدا شده، بهترین مقایسه برای بنچمارک دیگه؟؟؟  =))  =))  =))

ویچر با Hairwork انویدیا به شدت مشکل داشت که حداقل 10تا پچ واسش اومد تا بازی کمی از مشکلاتش حل شد و AMD هم درایور مورد نیاز بازی رو ارائه داد، یادم میاد همین چند وقت پیش بود که یه تاپیک زده بودید که بحث افت فریم رو با Tress FX مطرح کرده بودی، وقتی اسم ویچر میاورد کسی، این همه تعریف میکردی که اصلا افت فریم نداره نسبت به Tress FX، حیف که بنچکارکهای بازی Tomb Raider رو با Tress FX ندارم و گرنه واست میگذاشتم که چقدر فرق بین کاهش عملکرد در Hairwork و Tress FX وجود داره...

راستی فکر میکنم که کاتالیست AMD دیگه وجود خارجی نداره، اما واسم جالب هست که داشتن یه گزینه برای تنظیمات، نقطه ضعف حساب میشه؟؟ جالبه!!!

تابیتا جان ویجر 3 مو هاش هیچ مشکلی با انویدیا نداشت من همون رو زاول با  4مدل کارت انویدیا بازی رو   بدون حتی پچ دو کلی بازی کردم اپدیت ها هم باید عرضه میشد و اگر نمیشد بازی بدلیل بزرگی  زیاد باید   پچ میخورد پولیش کردن بازی در حد ویچر خودش 2 سال وقت میبره- بازی اصلا با تکنیک ها ی انویدیا زیبا شده بود وشما اگر دشمنان ویچر رو با مو های الترا ببنید هیولا های بازی  بی نظیر شدن مخصوصا پرندگان و اونهایی که مو دارن  و من مشکلی ندیدم.

درود

تابیتها جان میدونی مشکل چیه فن های انودیا گند کاریهای انودیا رو میخوان با ضعف های amd پوشش بدن اینم یه جور سی یا سته دیگه :D

وقتی از ایشون مدرک واسه ضعف تسلیشن در معماری amd خواستم میرن و میزنن به 6 سال و اندی پیش و مدرک میارن جالبه .. این بنچمارک synthetic نمیدونم چیه و بر چه مبنایی فاکتور تسلیشن میگیره دلیل این رو هم خواستم باز هم از همین برنامه تست میزارن حالا نکته جالب این خودشون داخل حرفاشون تاکید دارن مبنا بازیها هستند یه چند وقت پیش بحث سر افزایش کارایی درایورهای هر دوشرکت از زمان سری 5000 amd و 400 انودیا تا الان بود میگفتن اون سری ها دیگه فسیل شده و ملاک خوبی برای مقایسه با کارتهای فعلی نیست ولی حالا تست از زمان 5870 و 5970 میزارن  :laughing:  :laughing:

یک بازی بر مبنای dx 12 اومد انودیا با هزار بامبول و کلک معلوم نیست سازنده ashes رو چیکار باهاش کرد که با هم دعوا افتادن یه دفه ضعفهای dx 12 رو یه شبه با یک درایور سر کاربران محترمو شیره مالوند و رفت و الان هم نسخه بتای 2 این بازی میبینید که کارایی انودیا به چه شکله

یه نکته هم بگم یه چیز جالبی هست اینکه در یک سایت خوندم نمیدونم که کدوم سایت بود تعدادی کارتهای رده بالای هر دو شرکت رو با هم رویه رزولوشنهای 2k و 4k و حتی حالت چند مانیتوره تست کرده بود (در حالت تک کارت ) ادیتور سایت گفته بود میزان افت کارایی کارتهای انودیا در رزولوشنهای بالاتر از 2k و چند مانیتوره چیزی بیشتر از 20 درصد از کارتهای amd افت میکنه و یه کنایه طنز امیز هم گفته بود کارتهای جیفورس برای همون 1080 و 2k خوبه :laughing: :laughing:  حالا اگر سایتو پیدا کردم حتما ترجمش میکنم و میزارم

یکی از بازیهای مانوری انودیا با dx 12 و موتور انریل انجین 4 ساختش لغو شده منتظر بنچمارکهای مانوری انودیا با این بازی باشید

http://zoomg.ir/2016/03/07/111173/fable-legends-cancelled/

والا  hd5870 جان  فعلا که مشکل جایی دیگه است عزیزم من نمی خوام کسی برنجه ولی کلا هر بازی که میاد روی کارتهای AMDسازگار نیست از این تاپیک ها  زده میشه بعد شما میای بدون هیچ بحث علمی هی این شکلک  :laughing:  :laughing:  خندهرو میگذاری  خوب اینکه نشد. خوب ما به چی بخندیم ؟؟ ما که مشکلی نداریم روی کارتهای انویدیا ! الان سری 900 انویدیا د رمصر ف در توان در ارزش دلار بر کارایی  همه برتری دارند و خود فروش در دنیا چی میگه ؟؟ عزیزم مردم که همه احمق نیستند مدرک هست در دنیا شما ببنید  چند به چند است فروش ؟ امارهای استیم است  شما چرا سعی دارید توجیه کنید که نه حرف شما راسته؟؟

ضمنا  فعلا که بازی ها همه روی کارتهای amd خرابه که؟ من نمیدونم شما  از چی دفاع میکنید؟ خوب amd  اگر اینقدر سنگ به سینه زن داره چرا براشون درست نمیکنه بازی ها  رو؟؟ عزیزم ما مصرف کنند ها ی انویدیا به سختی میتونیم در یک بازی باگ بجوریم این سالها- بازی بلافاصه درایور میاد مچ میشن نه باگی نه صدایی نه فریادی نه خرابی - شما ببینید  همین بازی جاست کاز 3 رو اینقدر این فن های amd فید بک منفی دادن بهش در استیم من اصلا بی خیال شده بودم بعد رفتم تحقیق کردم دیدم اصلا این  خبرا نیست و این هم همین قضیه GEARS است و بازی با amd ساز گار نیست  و دارن میزارن گردن انویدیا

درست خلاف حرفی که شما زدید اصلا اسم تاپیک چی است ؟؟ گند گاری amd داره به اسم انویدیا تمام میشه عزیزم انویدیا  ضعفی نداره اگر ماییم که بازی ها رو بدون یک کوچکترین باگی داریم  با کارت 950 هم بازی میکنیم  شما دقت کن که این مشکلات amd پایه ایی است وگرنه کسی با amd دشمنی  نداره  ولی در کل امارهای فروش اینتل و انویدیا به ما نشون میده که  طیف عظیمی از کاربران هم با ما هم عقیده هستند که محصولات amd کیفیت و پشتیبانی لازم رو ندارن برای همین میرن سمت انویدیا و اینتل  .

این رو فقط بچه های طرفدار انویدیا در این فروم نمیگن و امارها و بررسی های بازارها هم نشون میده - پس شما  سعی کن قبل از دفاع یک کم  نگاه کنی  به این موضوعات این همه هم  به هم چیز نگید خوب نیست. @};-  @};-  @};- 

درود بر آقا علیرضای گل @};-

خدمت شما عرض کنم که:

اولا بنده فقط یه خبر معمولی رو ترجمه کردم و قصدم فقط و فقط خبر رسانی بوده و عنوان و محتوای خبر رو من تهیه نکردم، حالا اگر دوستان تصمیم می گیرن نظرشونو مطرح کنند دست من نیست. ضمن اینکه من نمیدونم بحث دوستانه از نظر شما چه مشکلی داره! من که خودم تا حالا کلی چیزی یاد گرفتم!

دوما تا الان ما از برند مورد علاقمون دفاع کردیم چه مشکلی داره؟ نه من و نه آقای فتحی تا حالا اصلا هیچ جا نگفتیم که کارت های انویدیا بدن، فقط می گیم بی عیب و ایراد هم نیستن! اما در مقاله ای که از یکی از مشکلات این شرکت رو گفته،طرفدارای انویدیا اومدن توپ رو انداختن تو زمین AMD!

پس به نظر من حداقل شما منطقی باش و به دوستانتون هم یه تذکر برای بحث بی مورد بدین بد نیست.

تشکر @};-

عزیزم کسی توپ ننداخت شما اومدی این خبر رو از یک سایت  که ببخشید  زیاد   تاریچه جالبی نداره و معمولا هم این اخبار ضد و نقیض و  بحث ایجاد کن مثل همین جا رو  میذاره که امارش بره بالا ، گذاشتید با این عنوان .

شما عزیزم خودت توپ رو انداختی چه  بخواهی  چه نخواهی در زمین انویدیا پس شروع با شماست خوب طرفداران حرفه ای انویدیا هم موضع میگیرن  بحثی نیست باید دفاع بشه چون ببنید اینکه AMD قادر نیست از Gameworks پشتیبانی کنه مسئولش انویدیا نیست  خودشه-   گفتم مثل اینکه مثلا بیاییم بگیم مقصر  cpu های بد AMD شرکت اینتل است؟؟!خوب این خنده داره  -

لینک به دیدگاه

تابیتا جان ویجر 3 مو هاش هیچ مشکلی با انویدیا نداشت من همون رو زاول با  4مدل کارت انویدیا بازی رو   بدون حتی پچ دو کلی بازی کردم اپدیت ها هم باید عرضه میشد و اگر نمیشد بازی بدلیل بزرگی  زیاد باید   پچ میخورد پولیش کردن بازی در حد ویچر خودش 2 سال وقت میبره- بازی اصلا با تکنیک ها ی انویدیا زیبا شده بود وشما اگر دشمنان ویچر رو با مو های الترا ببنید هیولا های بازی  بی نظیر شدن مخصوصا پرندگان و اونهایی که مو دارن  و من مشکلی ندیدم.

والا  hd5870 جان  فعلا که مشکل جایی دیگه است عزیزم من نمی خوام کسی برنجه ولی کلا هر بازی که میاد روی کارتهای AMDسازگار نیست از این تاپیک ها  زده میشه بعد شما میای بدون هیچ بحث علمی هی این شکلک  :laughing:  :laughing:  خندهرو میگذاری  خوب اینکه نشد. خوب ما به چی بخندیم ؟؟ ما که مشکلی نداریم روی کارتهای انویدیا ! الان سری 900 انویدیا د رمصر ف در توان در ارزش دلار بر کارایی  همه برتری دارند و خود فروش در دنیا چی میگه ؟؟ عزیزم مردم که همه احمق نیستند مدرک هست در دنیا شما ببنید  چند به چند است فروش ؟ امارهای استیم است  شما چرا سعی دارید توجیه کنید که نه حرف شما راسته؟؟

ضمنا  فعلا که بازی ها همه روی کارتهای amd خرابه که؟ من نمیدونم شما  از چی دفاع میکنید؟ خوب amd  اگر اینقدر سنگ به سینه زن داره چرا براشون درست نمیکنه بازی ها  رو؟؟ عزیزم ما مصرف کنند ها ی انویدیا به سختی میتونیم در یک بازی باگ بجوریم این سالها- بازی بلافاصه درایور میاد مچ میشن نه باگی نه صدایی نه فریادی نه خرابی - شما ببینید  همین بازی جاست کاز 3 رو اینقدر این فن های amd فید بک منفی دادن بهش در استیم من اصلا بی خیال شده بودم بعد رفتم تحقیق کردم دیدم اصلا این  خبرا نیست و این هم همین قضیه GEARS است و بازی با amd ساز گار نیست  و دارن میزارن گردن انویدیا

درست خلاف حرفی که شما زدید اصلا اسم تاپیک چی است ؟؟ گند گاری amd داره به اسم انویدیا تمام میشه عزیزم انویدیا  ضعفی نداره اگر ماییم که بازی ها رو بدون یک کوچکترین باگی داریم  با کارت 950 هم بازی میکنیم  شما دقت کن که این مشکلات amd پایه ایی است وگرنه کسی با amd دشمنی  نداره  ولی در کل امارهای فروش اینتل و انویدیا به ما نشون میده که  طیف عظیمی از کاربران هم با ما هم عقیده هستند که محصولات amd کیفیت و پشتیبانی لازم رو ندارن برای همین میرن سمت انویدیا و اینتل  .

این رو فقط بچه های طرفدار انویدیا در این فروم نمیگن و امارها و بررسی های بازارها هم نشون میده - پس شما  سعی کن قبل از دفاع یک کم  نگاه کنی  به این موضوعات این همه هم  به هم چیز نگید خوب نیست. @};-  @};-  @};- 

داداش شما هم خیلی دارین بزرگش میکنید!گند کاری AMD؟؟؟ واقعا این حرکت افتضاح و علنی از انویدیا که حتی بازی خدا رو شکر روی کارت های خودش هم زیاد جالب نیست تقصیر AMDهه

واقعا نمیدونم این دفاع های الکی از انویدیا چیه؟ چرا وقتی عزیز دلتون داره دست و پا میزنه بحث داغی و تسلیشن رو وسط می کشید؟ اصلا کلا آقا این کارت های AMD توی تسلیشن افتضاحن چیش به شما ها میرسه؟یعنی خراب کردن کارت های AMD اینقدر لذت بخشه؟

دوباره هم بحث امار فروش رو کشیدید وسط! پراید هم داره پیشتاز میفروشه و آیا این نشون دهنده ی کیفیتشه؟ انویدیا ذاتن پول دوسته، وقتی که کارت پرچمدار 780TI نمیتونه اندازه 970 فریم بده که از یه میان رده و... هم کمتره و یا کارت 770 از 950 هم کم اورده مشخصه دیگه شما وادار هستی بری دوباره سری جدید رو بخری و در نتیجه کی سود میکنه؟ الانم یعنی کسایی که دلشون خوشه و رفتن نزدیک 3 میلیون جای 980 تی ای دادن رو چی میگی؟ آیا از نظرت این بلا سر اونها نمیاد؟ آیا از نظرت افت کارایی نخواهد کرد؟

AMD در گذشته مشکل درایور داشت، واقعا نمیتونست از تمام پتانسیل کارت گرافیک هاش استفاده کنه اما الان دیگه همچین خبری نیست و نه تنها من بلکه شما هم در حال حاضر در حال مشاهده ی پیشرفتش هستی ، اما چه کنیم دیگه بعضی ها از این مسئله خوش حال نیستن

در کل عزیزان، اگه از خریدتون رضایت کامل دارید چرا باید هی و در پستی منمش رو بزنید؟ مگه شما برای استفاده نخریدید و یا قصد خریدتون چیز دیگه ای بوده؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش شما هم خیلی دارین بزرگش میکنید!گند کاری AMD؟؟؟ واقعا این حرکت افتضاح و علنی از انویدیا که حتی بازی خدا رو شکر روی کارت های خودش هم زیاد جالب نیست تقصیر AMDهه

واقعا نمیدونم این دفاع های الکی از انویدیا چیه؟ چرا وقتی عزیز دلتون داره دست و پا میزنه بحث داغی و تسلیشن رو وسط می کشید؟ اصلا کلا آقا این کارت های AMD توی تسلیشن افتضاحن چیش به شما ها میرسه؟یعنی خراب کردن کارت های AMD اینقدر لذت بخشه؟

دوباره هم بحث امار فروش رو کشیدید وسط! پراید هم داره پیشتاز میفروشه و آیا این نشون دهنده ی کیفیتشه؟ انویدیا ذاتن پول دوسته، وقتی که کارت پرچمدار 780TI نمیتونه اندازه 970 فریم بده که از یه میان رده و... هم کمتره و یا کارت 770 از 950 هم کم اورده مشخصه دیگه شما وادار هستی بری دوباره سری جدید رو بخری و در نتیجه کی سود میکنه؟ الانم یعنی کسایی که دلشون خوشه و رفتن نزدیک 3 میلیون جای 980 تی ای دادن رو چی میگی؟ آیا از نظرت این بلا سر اونها نمیاد؟ آیا از نظرت افت کارایی نخواهد کرد؟

AMD در گذشته مشکل درایور داشت، واقعا نمیتونست از تمام پتانسیل کارت گرافیک هاش استفاده کنه اما الان دیگه همچین خبری نیست و نه تنها من بلکه شما هم در حال حاضر در حال مشاهده ی پیشرفتش هستی ، اما چه کنیم دیگه بعضی ها از این مسئله خوش حال نیستن

در کل عزیزان، اگه از خریدتون رضایت کامل دارید چرا باید هی و در پستی منمش رو بزنید؟ مگه شما برای استفاده نخریدید و یا قصد خریدتون چیز دیگه ای بوده؟؟؟؟؟؟؟

عزیزم من نگفتم گند کاری ؟؟؟ من الفاظ بد بکار نمیبرم  شما از راه رسیدی زود یک پست دیدی    پاسخ دادی شما در تاپیک های دوستان طرفدار AMD این کلمات رو می بنید پست های دیگر بوده: نمونش زیر

تابیتها جان میدونی مشکل چیه فن های انودیا گند کاریهای انودیا رو میخوان با ضعف های amd پوشش بدن اینم یه جور سی یا سته دیگه 

پول دوسته انویدیا؟؟  ما دوست داریم بخریم شما هم AMD بگیر دیگه ناراحتی نیست  عزیزم ما دوست داریم پول بدیم جای انویدیا شما چرا ناراحتی ؟؟؟ شما کارتی بگیر که از 780 ti قوی تر باشه - البته من فکر میکنم دشمنی ها از جای دیگه نشات میگیره  که اونم مهم نیست بهتره مطرح نشه- 

همینطور یک چیری شنیدید میاد یک توضیحات 100% اشتباه میدید همه رو گمراه میکنید: 

ببنید جایی این بحث های اشتباه رو مطرح کنید که کسی سواد نداشته باشه یا ندونه کارت گرافیک چی هست شما اگر برید درفروم یک تابی بخورید میبنید که ما تست کردیم این کارتها رو میدونیم نبضشون چی هست و صد ها بازی روی آنها تست کردیم .

ایا 780ti اندازه 970- کارایی نداره؟؟

rqdaulnboh15bvwyislo.jpg

nyflxlmtnpd94zcvwlc9.jpg

ozstzygf7jqfeqm1k8ov.jpg

w06mtkbfnuv921m41u81.jpg

780  کارت های اند نسل پیش بود هنوز هم کارتی است که میتونه پا به پای قوی ترین کارتهای AMD و 970 بره و شکی نیست در توانایی هاش -ضمنا کارت 780 ti کارت نسل قبلی بوده و نباید با معماری جدید تر مقایسه بشه ولی همنطور که میبنید کاملا از پس 970 برمیاد و حتی جایی به 980 هم نزدیک  میشه پس خواهش میکنم یک چیزی رو جایی شنیدید اینجا نیاید اشتباه توضیح بدید عزیزم

الن دلون عزیز با اون چشمای میشت!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

باور کنید اگر 10صفحه دیگه هم بحث کنید گیر بدید که انویدیا سیاست کثیف داره !!!نمیدونم gw به درد نخوره و این حرفا،،،،،

این حقیقت که مثلا درهمین بازی(طبق اولین بنچمارکی که ازش اومده)780ti قدیمی (که به قول دوستان، انویدیا نابودش کرده!)داره در حد nano!!فریم میده یا 950 بالاتر از 380x هست !!واینکه بازی یه مَن !مشکلات گرافیکی روی کارتهای amd داره، عوض نمیشه !!

من همون اول گفتم به جای جستجوی علت وضعیت amd توکارهای انویدیا برین ببینید چرا بازیسازها  amd  رو نادیده میگیرن. amd چه سیاستهای غلطی به کار برده، که برای بازیساز، وضعیت بازیش روی کارتهای amd اهمیتی نداره؟ و چرا نتونسته الان جای انویدیا باشه؟بازی pjc  یادتونه 290x در حد 670 بود!!! توم ریدر چی 780ti بقل دست furyx!!!و این وضعیت تا الان ادامه داره.مسئله اصلی بازیسازه و amd نه gw

حقیقتش من به عنوان یه کاربر انویدیا از دیدن gw تو بازیها لذت میبرم بازیها با gw بسیار زیباتر میشن. بازیساز هم برای اینکه کیفیت گرافیکی بازیش بره بالاتر و هم اینکه کار خودش راحتتر بشه داره ازش استفاده میکنه هیچ چیزی هم نمیتونه قافیه رو عوض کنه حتی dx12!!

من نظرم اینه به جای اینکه انتظار داشته باشین انویدیا که الان خرامان از پیروزی و برتریشه بییاد یه کاری کنه فروش amd بره بالا!! از amd انتظار داشته باشین یه سیاست جدید به کار ببره تا فروشش بره بالاتر.من تا یاد دارم فروش انویدیا بهتر بوده حتی قبل از به وجود اومدن gw!

الان 980 شده 1600000 تومان واقعا انتظار دارین با این قیمت و وضعیت بازیها روی کارتهای amd یه کاربر بره amd بخره!حالا واقعا چرا یه عده از خرید کارتهای انویدیا توسط 82درصد گیمرها ناراحتن و اونو با پراید!!مقایسه میکنن !من نمیدونم....مگه برتری و پیروزی برای یه شرکت غیر از اینه که بیشترین سهم بازار رو داشته باشه!

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

عزیزم کسی توپ ننداخت شما اومدی این خبر رو از یک سایت  که ببخشید  زیاد   تاریچه جالبی نداره و معمولا هم این اخبار ضد و نقیض و  بحث ایجاد کن مثل همین جا رو  میذاره که امارش بره بالا ، گذاشتید با این عنوان .

شما عزیزم خودت توپ رو انداختی چه  بخواهی  چه نخواهی در زمین انویدیا پس شروع با شماست خوب طرفداران حرفه ای انویدیا هم موضع میگیرن  بحثی نیست باید دفاع بشه چون ببنید اینکه AMD قادر نیست از Gameworks پشتیبانی کنه مسئولش انویدیا نیست  خودشه-   گفتم مثل اینکه مثلا بیاییم بگیم مقصر  cpu های بد AMD شرکت اینتل است؟؟!خوب این خنده داره  -

ببین آقا رضا من در حال حاضر به اینکه این سایت چه نوع خبرهایی رو منتشر می کنه کار ندارم. فقط در مورد همین مقاله می دونم بعد از بررسی مشخص کردن وجود این باگ ها بر روی کارت های AMD به خاطر GameWorks (نمی گم تقصیر انویدیاست) که به نظر من هم منطقی نوشته اما متاسفانه شما به هیچ عنوان هیچ انتقادی رو از انویدیا نمی پذیرید! این بازی اونقدر باگ داره که با خود کارت های انویدیا هم مشکل داره، اونم چه کارتیش:

alds_capture.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد اون کامنت هم که شما قبلا جواب دادی و الان هم بهش اشاره کردی، من اونو فقط به قصد مزاح نوشتم. دو-سه کامنت پایین ترشو بخونی نوشتم که به نظر من این باگ ها نه تقصیر انویدیاست نه تقصیر AMD. (نظر شخصیم اینه تقصیر مایکروسافته)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما در مورد عنوان تاپیک.قبلا به اون دوستمون گفتم، به شما هم میگم اگر پیشنهاد بهتری برای عنوان تاپیک دارید بگید اگر با محتویات تاپیک همخوانی داشت حتما عنوان رو هم ویرایش می کنم @};-

لینک به دیدگاه

نمیدونم چه گیری دادین به ای ام دی

بالای 80 درصد فروش کارتهای گرافیکی مختص به انویدیاس دیگه چی از جون ای ام دی میخواین

من یچیزی بگم

من نزدیک سه ساله کارته 290x دارم موقع اومدنش قرار بود با 780 انویدیا رقابت کنه

یه سوال الان 290x من داره با 970 رقابت میکنه(780 و 780ti که محوشدن)

اون بنده خدایی که 780 گرفته الان که چه عرض کنم یه سال پیش باید میرفت 780 رو عوض میکرد با 970

جالبیش اینه بازم تو خیلی از بازی های جدید کارت من از 970 هم بشتر فریم میده @};-

متاسفنه انویدیا داره هر سال مصرف کننده هاشو مجبور میکنه که کارتاشونو عوض کنه

یه زمانی 780TI سلطان یکه تاز برای بازی های کامپیوتری بود اما الان برای بازی های جدید حرفی واسه گفتن نداره (الانم فریم خوبی میده ولی کمتر از 970 که کارت متوسطی از سری 900 محسوب میشه)

بله تو بازی های زمان خودش شاخ بود ولی برای بازی های امسال و سال گذشته جایگاه پائینتری داره

فکر نکنم970 و 980  برای بازی های یه سال دیگه حرفی واسه گفتن داشته باشن

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببین آقا رضا من در حال حاضر به اینکه این سایت چه نوع خبرهایی رو منتشر می کنه کار ندارم. فقط در مورد همین مقاله می دونم بعد از بررسی مشخص کردن وجود این باگ ها بر روی کارت های AMD به خاطر GameWorks (نمی گم تقصیر انویدیاست) که به نظر من هم منطقی نوشته اما متاسفانه شما به هیچ عنوان هیچ انتقادی رو از انویدیا نمی پذیرید! این بازی اونقدر باگ داره که با خود کارت های انویدیا هم مشکل داره، اونم چه کارتیش:

alds_capture.jpg

در مورد اون کامنت هم که شما قبلا جواب دادی و الان هم بهش اشاره کردی، من اونو فقط به قصد مزاح نوشتم. دو-سه کامنت پایین ترشو بخونی نوشتم که به نظر من این باگ ها نه تقصیر انویدیاست نه تقصیر AMD. (نظر شخصیم اینه تقصیر مایکروسافته)

و اما در مورد عنوان تاپیک.قبلا به اون دوستمون گفتم، به شما هم میگم اگر پیشنهاد بهتری برای عنوان تاپیک دارید بگید اگر با محتویات تاپیک همخوانی داشت حتما عنوان رو هم ویرایش می کنم @};-

باشه عزیزم مشکلی نیست نه نظر شماست

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گلم

از اونجا که این تاپیک هرچه رو به جلو میره (متاسفانه) از کیفیت اون کم میشه و بحثهای حاشیه ای زیاد میشه، با اجازه شما یخورده این مسئله رو باز میکنیم.

کمپانی ATI در سال 1985 تاسیس شد و کمپانی NVIDIA در سال 1993 بنیان گذاشته شد. هر دو شرکت از زمان تاسیس تاکنون ابداعات و فن آوریهای بیشماری رو به جهان عرضه کرده اند و خود نیز سود سرشاری برده اند. در ابتدا این شرکتها چند رقیب قدر نیز داشتند اما به تدریج و بنا به دلایلی رقیب های آنها از گردونه رقابت حذف شدند و بازار را به این دو کمپانی واگذار کردند. در طی این سالها و در پی رقابت این دو شرکت (و پیشرفت تکنولوژی) خوشبختانه امروز میتونیم شاهد عرضه کارتهای گرافیک بسیار قدرتمند و با تکنولوژی بینهایت بالا باشیم. اگر بخوایم از نوآوریهای این دو شرکت بگیم هر کدوم یک لیست بلند بالا میشه. همونطور که همه میدونیم شرکت ATI در سال 2006 به مالکیت AMD در آمد. از زمان مالکیت تاکنون هم این شرکت همچنان به پیشرفتهای خود پا به پای NVIDIA ادامه داده. امروزه بازار کامپیوترهای شخصی تنها بازار این کمپانیها نیست و اونها (به همراه اینتل) درآمد بسیار زیادی هم از بازار موبایل، کنسولهای بازی، تلوزیون، انواع دستگاهای الکترونیکی و همچنین سیستمهای مربوط به پردازش قسمتهای مکانیکی و سرگرمی و ... اتومبیلها به دست میاورند.

در تمام این سالها همواره این دو رقیب پا به پای هم پیش رفته اند و اگر عقب افتاده اند باز خود را به رقیب رسانده و یا حتی از آن جلو زده اند.

سال 2014 کمپانی انویدیا NVIDIA GameWorks رو ارائه کرد. NVIDIA GameWorks در واقع یک میان افزار است که به تولید کنندگان بازی اجازه میدهد به راحتی از کتابخانه هایی (مجموعه هایی) از کدها برای اجرای جلوه ها و ترفندهای پیشرفته گرافیکی استفاده کنند. این میان افزار از طرف بسیاری از تولید کنندگان بازی مورد استقبال قرار گرفت زیرا با استفاده از اون میتونستن در زمان کمتری افکتهای پیشرفته خیره کننده ای رو به بازیهاشون اضافه کنن. خود کمتر بودن زمان تولید بازی به خودی خود باعث صرفه جویی و در نتیجه سود بیشتر میشه و از طرف دیگر ارائه زودتر بازی به بازار نیز باعث سود بیشتر میشه. اما موضوعی که در ورای GameWorks وجود داره اینه که شرکت NVIDIA با هوشمندی آن را طوری طراحی کرده که با استفاده از برخی از نقاط قوت کارتهای گرافیک NVIDIA (که این قابلیتها تا پیش از این زیاد مورد استفاده قرار نمیگرفتند) و همچنین بهینه سازیهای دیگر، بازیهایی که با کمک این میان افزار تولید میشوند کارایی بالاتری بر روی کارتهای گرافیک همین شرکت دارند و از آنجا که این کتابخانه ها به صورت منبع بسته هستند امکان دیدن و یا تغییر دادن در آنها وجود ندارد. گفتم با هوشمندی، هوشمندی ای که زیاد جوانمردانه نیست. البته این قدام NVIDIA باعث شد که AMD هم دست به کار شود و در تاریخ 26 ژانویه 2016 میان افزار مشابه و متن بازی با نام GPUOpen را ارائه دهد. همانطور که می بینیم این اقدام NVIDIA با آنکه زیاد جوانمردانه نبود و در کوتاه مدت باعث آزار صاحبان کارتهای گرافیک AMD شد اما باعث تحولی جدید و همچنین به حرکت درآوردن AMD در این راه شد و این باعث خواهد شد که در دراز مدت بازیهای زیباتر و کارآمدتری داشته باشیم. پس نباید نگرانی داشته باشیم و باید خوشحال باشیم که دو رقیب در این راه وجود دارد و حتی امیدوار باشیم که رقبای بیشتری هم به این بازی وارد شوند تا عرصه رقابت تنگ تر شود که نتیجه این رقابت به نفع ما و تمام مردم جهان است، هرچند که ممکن است تعداد بسیار محدودی (پرسنل دو شرکت AMD و NVIDIA و بخصوص کسانی که سهام کلان در این شرکتها دارند) سود کمتری ببرند.

در پایان به نکته ای اشاره کنم که خالی از لطف نیست. دوستان محترم حتما وب سایت مشهور و معتبر Tom's Hardware رو میشناسن. این لینک مربوط به آخرین کارتهای گرافیکی پیشنهادی اونهاست:

http://www.tomshardware.com/reviews/best-gpus,4380.html

همونطور که می بینید هر دو رقیب همچنان قوی هستند و این یعنی رقابت سخت تر که باعث خوشحالی است.

ویرایش شده توسط payman27
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم چه گیری دادین به ای ام دی

بالای 80 درصد فروش کارتهای گرافیکی مختص به انویدیاس دیگه چی از جون ای ام دی میخواین

من یچیزی بگم

من نزدیک سه ساله کارته 290x دارم موقع اومدنش قرار بود با 780 انویدیا رقابت کنه

یه سوال الان 290x من داره با 970 رقابت میکنه(780 و 780ti که محوشدن)

اون بنده خدایی که 780 گرفته الان که چه عرض کنم یه سال پیش باید میرفت 780 رو عوض میکرد با 970

جالبیش اینه بازم تو خیلی از بازی های جدید کارت من از 970 هم بشتر فریم میده @};-

متاسفنه انویدیا داره هر سال مصرف کننده هاشو مجبور میکنه که کارتاشونو عوض کنه

یه زمانی 780TI سلطان یکه تاز برای بازی های کامپیوتری بود اما الان برای بازی های جدید حرفی واسه گفتن نداره (الانم فریم خوبی میده ولی کمتر از 970 که کارت متوسطی از سری 900 محسوب میشه)

بله تو بازی های زمان خودش شاخ بود ولی برای بازی های امسال و سال گذشته جایگاه پائینتری داره

فکر نکنم970 و 980  برای بازی های یه سال دیگه حرفی واسه گفتن داشته باشن

عزیزم ببخشید شما چقدر مصرف کننده کارتهای گرافیکی انویدیا بوده اید؟؟ ببخشید می پرسم شما خودتون  دارید میگید کارت 290 دارم سه ساله  پس  چه تجربه ای  داشتید از این کارتهای انویدیا ؟؟  ایا صرفا شنیدید؟ خوب باید شما رو روشن کنم من بدم میاد انسانها در تاریکی بمونن:

از اول این تاپیک غیر علمی دوستان دارن از کارت 780 ti بد میگن! خوب چون نمیشه از 980 و 970 بد گفت!! البته! ولی هرکس مشکلی داره داره روی کارت 780 ti خالی میکنه خوب باید ببنیم جریان چی هست ؟؟ دلیل این همه کینه و دشمنی چی هست با این کارت دوست داشتنی !؟

ببخشید چه منبعی  گفته کارت 780ti الان نمیتونه بازی اجرا کنه؟ کجا ؟  چرا شما فکر میکنید چون شما کارت 290 رو تعویض نکردید مثلا برد کردید و اونکه از 780 ti رفته به 970 باخته؟؟؟ عزیزم من خودم اولین نفری بودم در ایران که کارت 970 رو تست کردم و به همه دوستان خواننده مقاله هشدار دادم که چی؟ کسی که کارت 770 به پایین داره میره سمت مکسول - کارت 780 و 780 ti جایی ندارن در تعویض - این یک نظر حرفه ای و دقیق بود حالا کسی میخواست کوچ کنه به نسل جدید اون دیگه نظر شخصی بود ولی خواهش میکنم راهنمایی اشتباه ندید من بدم میاد  - ببنید دوست من کی گفته شما فقط میتونی با کارت290 بازی کنی ولی کارت 980 یا 970 یا 780 ti سال دیگه بدرد نمیخوره یا الان خوب نیست؟؟ شما خودتون سه ساله روی یک کارت گرافیک هستید از کجا اینقدر مطمئن دارید نظر میدید؟ بر چه حساب علمی ؟ من در این سه سال6 عدد گرافیک عوض کردم اینقدر مطمئن نیستم که شما هستید  حالا برای اینکه بشما نشون بدیم دوست من در اشتباه به سر میبرید:

خوب تست های زیر از هاردورکنوکز  گرفته شده اند منبع فوق حرفه ای تست : چه فرقی هست ؟؟عنوانین بازی هستند و تست های مصنوعی نیستند ؟ DX12هم نیستند (شعار AMD)!!  بازی هستند  دقت کنید  ما گرافیک میگیریم برای بازی نه  تست های مصنوعی ، 

تست های بازی مختلف قدیم و جدید برای بررسی:

myr50mb5xqppa6td4qa.jpg

dr1zw7df55144v5uo88a.jpg

al2gvrva5kjn8zeyqlrx.jpg

fa5xcxsgrdr8sah09ek7.jpg

zmsseu0cuxks6uwyde3.jpg

حالا امار چی نشون میدن؟ کارت 780 ti با سه گیگ شرکت کرده ! یک گیگ رم کمتر !  که برای تست ها خیلی نامتعارفه که کارتی با اختلاف رم یک گیگ کمتر رو قرار بدن روبروی کارتهای با رم بیشتر مخصوصا در تایتل های AAA  جدید که وحشتناک رم خور هستند. ایا حرف شما صحیحه؟ اینکه انویدیا ادم ها  رو مجبور میکنه سالیانه عوض کنند؟ ایا کسی دارنده کارت 780 ti رو مجبور کرده است؟ نه عزیزم حرف شما درست نیست.

شما تنها کاری که میکنید  با این اطلاعات ناقص و غلط کسانی رو که مصرف کننده یا خریدار کارت انویدیا بودند و حالا  دانشی انچنان در این مورد ندارند یا  فقط مصرف کننده هستند به شک و تردید زیادی می اندازید فقط به خاطر اینکه خودتون سه ساله گرافیک رو تعویض نکردید .  ببنید طرفدار انویدیا   همیشه با انویدیا هماهنگه و  دوست داره مثل بنده از تعویض های مرتب لذت ببره چرا فکر میکنید گول میخوره؟؟ من الان کارت 980 ti خریدم  آیا گول خوردم؟   خوب طرفدار AMD هم دوست داره مرتب کارت ربرند بخره چکار کنم؟

ببنید اینها تصورات ذهنی  طرفدارن یک برند است که فکر میکنن مثلا برند دیگه داره گول میزنه یا  تقلب میکنه ! نه اصلا اینطور نیست  کارتهای انویدیا همیشه  عالی بوده اند -  انویدیا هر یک سال و نیم کارت گرافیک میده بیرون  با معماری جدید- معمولا کارت های اند نهایی برابر است با کارت g70 نسل قبل حالا تا حدودی - خوب این روش انویدیا است AMD هم روشش ریبرندینگ است  به جای طراحی معماری جدید(AMD سالهای سال اومد تبلیغ fury و HBM کرد  که فلان میشه و بهمان میشه و و..کجا هستند الان؟؟ کسی اصلا کارت فیوری داره؟؟ با وجود 980 یا 980 ti یا 970 SLI???)
AMD میاد 8 گیگ رم میگذاره روی کارتی که توانش  4 گیگ است که چی شود ؟؟ کسی ایراد گرفت ؟؟ ببنید هر شرکتی روش خودش رو داره  توانایی و ضعف های خودش رو داره اینکه شما مثلا یک چیزی شنیدید بیایید همینجور بگید نمیشه بحث باید علمی باشه مدرک بیاد توضیح بیاد .

حالا دنباله تست ها:

y7v8h2mh73raud0fdjl.jpg

eiubp93auvy2hk4cxe3.jpg

3mnxmcmt1i8xlkij491.jpg

(من خودم تجربه نسل کپلرم دو عدد کارت gtx 770 dc2oc در sli بود. یعنی کلا از کپلر توانایی بالایی داشتم دو عدد 770 در SLI میتونستند قدرتمند ترین کارتهای   زمان خودش رو شکست بدند دقت کنید که انویدیا sli  بهترین گزینه مولتی gpu است  و SCALE شدن عملکرد gpu های انویدیا در بازی هایی که پشتیبانی میکنن از این تکنیک  نتایج خیلی  جالبی خواهد داشت. دو عدد 770 یا دو عدد 660 یا 970 در SLI   یا  یا 570  کلا همیشه G60 , G70 انویدیا در  sli  خوب اسکیل شدن  و نتایجشون با توجه قیمت  همیشه جذابه.)

حالا فالوت 4 :

کارت 780  ti  ایا  محو شده یا  ایا سال دیگه نمیتونه بازی اجرا کنه؟ من بعید میدانم: اگر اینطوره که  همه کارتهای جدید amd هم فاتحه شان خوانده است ؟! باید دید اصولا از کارت گرافیک چه انتظاری میره؟ اگر شخص گیمر حرفه ای هارد کور پی سی باز سرسخت  باشه که قطعا  اخرین گرافیک رو خریده بحثش جداست. اونکه فقط میخواد یک گرافیک بگیره و چند سال استفاده کنه چی ؟ آیا این کارتها گزینه بدی هستند ؟ 

tgu48wot4akwezsvhrkr.jpg

در 2K چطور؟؟

ukxvl2rse2dhmbbex6z.jpg

در بازی ویژه AMD:

nv704j1p6ktru7oz5fan.jpg

این تستها اکثر جدید هستند ونهایت  درمیانه سال 2015 گرفته شده اند . خوب دیگر کسی بعد از 3 سال نمیاد کراتهای قدیم رو دقیق تست کنه -

خوب کارت 780ti با سه گیگ رم داره با رکارتهای 8 گیگ رم میجنگه! جالبه اختلاف فریم ها در  3 یا 4هستند و میشن به حساب مارجین و ارور هم گذاشت!

dkbyyvi4o820vswo3fwp.jpg

یک تست 4k که اصولا  نباید تست کرد به جز 390 x  و 980  با این کارتها ولی  میگذارم: خوب  یک گیگ رم کمتر و 4 فریم کمتر ! خوب نمیشه کاریش کرد  در 4k فریاد اصلی رو VRM میزند!

vy32gwkeyjzyp0f7s0.jpg

لازمه توضیح داده بشه که روشن بشه همه چیز:

اصولا هدف از خرید یک کارت گرافیک قدرتمند چیه؟اجرای بازی ها؟ درست است ،یکی از اصلی ترین دلایل خرید کارت های گرافیکی به اصطلاح high-end ،اجرای بازی ها و ارائه  بهترین تجربه ممکن است-ملاک انتخاب یک کارت گرافیک خوب چیست؟نقد وبررسی ؟گفته های دیگران؟اطلاعات عمومی؟یا بررسی به دست خود فرد و تجربه کار کردن با آن؟

اصولا داشتن منبع معتبر و قابل تکیه ،د رهر زمینه ایی لازم است و خیلی از دوستان که تحصیلات آکادمیک دارند حتما بااین  جمله اساتید محترم "منبعتون معتبر باشه"اشنا هستند .

من ذکر نکته ای را  د راینجا لازم میدانم.

برای مثال در زمان ارائه کارت گرافیک  R9-290X ،در همه محافل سخن از حرارت بالای این کارت گرافیک  که درست نیست ،این GPU بود-خوب AMD هم دفاعیه هایی کرد و اعلام کرد که این واحد پردازشی از لحاظ دما مشکلی ندارد و قادر است تا چندین سال در آخرین دمای کاری  خود عمل کند،من هم از روی کنجکاوی و چون علاقه ای خاص به بررسی های کارتهای گرافیکی دارم هرچند از طرفداران AMD نیستم ولی برای این سازنده احترام قائلم،برای بررسی کارت اقدام نمودم-

در اینجا بنده سه راه داشتم:

1-به  دیگران گوش کنم-یعنی دانسته های خود را با حرف های دیگران استدلال کنم و هر آنچه که شنیده میشد در فروم ها و سایت های داخلی و خارجی  بهش اکتفا کنم.

2-خود  من  به بررسی این کارت به طور تجربی بپردازم که بالا ذکر کردم علاقه ای به این برند ندارم-و دسترسی هم به نسخه ای از این کارت نداشتم -

3-به سراغ منابع معتبر برسی بروم و ببینم نظرات آنها چیست

خوب از آنجایی که من همیشه سعی کرده ام کنجکاوی خود را با بحث های علمی ،پاسخ دهم و از ارائه مطلب بدون پشتوانه علمی ،خوشم نمی آید،گزینه 3 یعنی بهترین راه موجود را انتخاب کردم-چون راه دوم که مشکلاتش رو گفتم و راهه اول هم مشکلاتی داشت از جمله اینها:آیا آن افرادی که درباره کارت گرافیک  نام برده در فروم tomshardwear   ،نظراتی ارائه  کرده اند،صلاحیت علمی دارند؟ایا میتوان روی تجربه آنها که خیلی هاشان هنوز کارت گرافیک را حتی ندیده بودند حساب کرد؟

و یا اصولا ارائه مطلب علمی  مرتبط با تکنولوژی یا هر بخشی ، یا بیان یک گفته علمی  بدون پشتوانه علمی ومدرک معتبر درست است ؟و قابل بررسی و اندیشیدن  است؟

کارتهای گرافیکی 780 ti نسخه های اور شده مثل کارتهای EVGA یا لایتننیگ یا   مدل های پسیدون ایسوس یا گیگا  قادرند  امار و ارقام های بالا  رو با اور های زیاد  حتی تغییر هم بدن  چون 90% این تست ها کارت رفرنس هستند حالا آیا  من باید با اینهمه تست و بررسی و تحقیق راحت نظر بدم ؟نه هنوز نمیتونم کلی جنبه های  دیگه مونده مثل دما مثل اورکلاکر بودن مثل  میزان مصرف و ؟؟؟؟ بررسی کارت های گرافیک خیلی پیچیده و دقیق است و صرف شنیدن نباید نظر داد . اگر دوستان  نیاز دیدند میتونیم نتیجه گیری های "هاردور کنوکز و   تچ پاور" رو هم در بررسی های  جدید شان بگذاریم  ازکارتهای نام برده تا ببنیم ایا  اینطور که این برادر گرامی فن بوی AMD توضیح دادن  هست یا نیست . @};-  @};-  @};- 

دوست من سئوال بود در خدمتم @};-  @};-  @};- 

سلام بر دوستان گلم

از اونجا که این تاپیک هرچه رو به جلو میره (متاسفانه) از کیفیت اون کم میشه و بحثهای حاشیه ای زیاد میشه، با اجازه شما یخورده این مسئله رو باز میکنیم.

من در اینجا به جای استفاده از نام AMD یا AMD/ATI از نام ATI استفاده میکنم.

کمپانی ATI در سال 1985 تاسیس شد و کمپانی NVIDIA در سال 1993 بنان گذاشته شد. هر دو شرکت از زمان تاسیس تاکنون ابداعات و فن آوریهای بیشماری رو به جهان عرضه کرده اند و خود نیز سود سرشاری برده اند. در ابتدا این شرکتها چند رقیب قدر نیز داشتند اما به تدریج و بنا به دلایلی رقیب های آنها از گردونه رقابت حذف شدند و بازار را به این دو کمپانی واگذار کردند. در طی این سالها و در پی رقابت این دو شرکت (و پیشرفت تکنولوژی) خوشبختانه امروز میتونیم شاهد عرضه کارتهای گرافیک بسیار قدرتمند و با تکنولوژی بینهایت بالا باشیم. اگر بخوایم از نوآوریهای این دو شرکت بگیم هر کدوم یک لیست بلند بالا میشه. همونطور که همه میدونیم شرکت ATI در سال 2006 به مالکیت AMD در آمد. از زمان مالکیت تاکنون هم این شرکت همچنان به پیشرفتهای خود پا به پای NVIDIA ادامه داده. امروزه بازار کامپیوترهای شخصی تنها بازار این کمپانیها نیست و اونها (به همراه اینتل) درآمد بسیار زیادی هم از بازار موبایل، کنسولهای بازی، تلوزیون، انواع دستگاهای الکترونیکی و همچنین سیستمهای مربوط به پردازش قسمتهای مکانیکی و سرگرمی و ... اتومبیلها به دست میاورند.

در تمام این سالها همواره این دو رقیب پا به پای هم پیش رفته اند و اگر عقب افتاده اند باز خود را به رقیب رسانده و یا حتی از آن جلو زده اند.

سال 2014 کمپانی انویدیا NVIDIA GameWorks رو ارائه کرد. NVIDIA GameWorks در واقع یک میان افزار است که به تولید کنندگان بازی اجازه میدهد به راحتی از کتابخانه هایی (مجموعه هایی) از کدها برای اجرای جلوه ها و ترفندهای پیشرفته گرافیکی استفاده کنند. این میان افزار از طرف بسیاری از تولید کنندگان بازی مورد استقبال قرار گرفت زیرا با استفاده از اون میتونستن در زمان کمتری افکتهای پیشرفته خیره کننده ای رو به بازیهاشون اضافه کنن. خود کمتر بودن زمان تولید بازی به خودی خود باعث صرفه جویی و در نتیجه سود بیشتر میشه و از طرف دیگر ارائه زودتر بازی به بازار نیز باعث سود بیشتر میشه. اما موضوعی که در ورای GameWorks وجود داره اینه که شرکت NVIDIA با هوشمندی آن را طوری طراحی کرده که با استفاده از برخی از نقاط قوت کارتهای گرافیک NVIDIA (که تا پیش از این زیاد مورد استفاده قرار نمیگرفتند) و همچنین بهینه سازیهای دیگر، بازیهایی که با کمک این میان افزار تولید میشوند کارایی بالاتری بر روی کارتهای گرافیک همین شرکت دارند و از آنجا که این کتابخانه ها به صورت منبع بسته هستند امکان دیدن و یا تغییر دادن در آنها وجود ندارد. گفتم با هوشمندی، هوشمندی ای که زیاد جوانمردانه نیست. البته این قدام NVIDIA باعث شد که AMD هم دست به کار شود و در تاریخ 26 ژانویه 2016 میان افزار مشابه و متن بازی با نام GPUOpen را ارائه دهد. همانطور که می بینیم این اقدام NVIDIA با آنکه زیاد جوانمردانه نبود و در کوتاه مدت باعث آزار صاحبان کارتهای گرافیک AMD شد اما باعث تحولی جدید و همچنین به حرکت درآوردن AMD در این راه شد و این باعث خواهد شد که در دراز مدت بازیهای زیباتر و کارآمدتری داشته باشیم.

در پایان یک نکته بگم که خالی از لطف نیست. دوستان محترم حتما وب سایت مشهور و معتبر Tom's Hardware رو میشناسن. این لینک مربوط به آخرین کارتهای گرافیکی پیشنهادی اونهاست:

http://www.tomshardware.com/reviews/best-gpus,4380.html

پیشنهاد میدم به شما این رو بخونید:

اربابان گرافیک –تاریخ نگاری نسل تا نسل

ما خودمون  منابع عظیمی از دیتا به زبان فارسی برای علاقه مندان داریم

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

ما خودمون منابع عظیمی از دیتا به زبان فارسی برای علاقه مندان داریم

درود بر شما

راستش من در مورد GameWorks و GPUOpen مطلبی در لینک شما ندیدم، اما اگه منظور شما تاریخچه است بله بسیار جامع بود و مطمئنا زحمت خیلی زیادی براش کشیده شده بود و یک خسته نباشید حسابی داره. من عاشق مطالعه و تفکر در زمینه های مختلف علمی و فنی هستم و اینکار یکی از بزرگترین تفریحات منه. اما ترجیح میدم برای مطالعه تا حد امکان از معتبرترین و به روزترین منابع استفاده کنم. و از طرف دیگه با مطالعه مطالب به زبان انگلیسی راحت ترم، بخصوص در مورد مطالبی که کمی تخصصی ترند و یا از اصطلاحات بیشتری درشون استفاده شده؛ به این دلیل که شما اگه ترجمه بزرگترین اساتید یک رشته هم نگاه کنید، بسیاری از مواقع لغات تخصصی رو هر یک از اساتید به یک کلمه یا اصطلاح متفاوت فارسی ترجمه کرده اند. در ضمن با ترجمه کردن، مواقع بسیاری اتفاق می افته که وزن کلمات و جملات تغییر میکنه و اون طور که باید و شاید منظور اصلی رو نمیرسونن. به قول یکی از اساتید رشته کامپیوتر بهتره که زبان انگلیسی رو به خوبی یاد بگیریم تا آب رو از سرچشمه بنوشیم نه از جوی. ضمن اینکه به اندازه اقیانوسها منابع مفید به زبان انگلیسی وجود داره.

موفق و موید باشید

ویرایش شده توسط payman27
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

راستش من در مورد GameWorks و GPUOpen مطلبی در لینک شما ندیدم، اما اگه منظور شما تاریخچه است بله بسیار جامع بود و مطمعنا زحمت خیلی زیادی براش کشیده شده بود و یک خسته نباشید حسابی داره. من عاشق مطالعه و تفکر در زمینه های مختلف علمی و فنی هستم و اینکار یکی از بزرگترین تفریحات منه. اما ترجیح میدم برای مطالعه تا حد امکان از معتبرترین و به روزترین منابع استفاده کنم. و از طرف دیگه با مطالعه مطالب به زبان انگلیسی راحت ترم، بخصوص در مورد مطالبی که کمی تخصصی ترند و یا از اصطلاحات بیشتری درشون استفاده شده؛ به این دلیل که شما اگه ترجمه بزرگترین اساتید یک رشته هم نگاه کنید، بسیاری از مواقع لغات تخصصی رو هر یک از اساتید به یک کلمه یا اصطلاح متفاوت فارسی ترجمه کرده اند. در ضمن با ترجمه کردن، مواقع بسیاری اتفاق می افته که وزن کلمات و جملات تغییر میکنه و اون طور که باید و شاید منظور اصلی رو نمیرسونن. به قول یکی از اساتید رشته کامپیوتر بهتره که زبان انگلیسی رو به خوبی یاد بگیریم تا آب رو از سرچشمه بنوشیم نه از جوی. ضمن اینکه به اندازه اقیانوسها منابع مفید به زبان انگلیسی وجود داره.

موفق و موید باشید

خوب همه که به زبان انگلیسی تسلط ندارن چه برسه بهمتون تخصصی. من رشته خودم زبان و ادبیات انگلیسی بوده و سعی میکنم از توانایی ام برای ترجمه متون کاربردی و افزایش متون فارسی از منابع تخصصی استفاده کنم .خوب البته کسی که ترجمه میکنه نه تنها باید به هر دو زبان منبع و مقصد تسلط داشته باشه بلکه باید در مورد موضوع ترجمه هم دانش کافی داششته باشه. برای مثال شما یک متن پر از اصطلاحات تخصصی بازی یا گرافیک رو به یک شخص باتسلط به زبان انگلیسی بدید ممکنه اصلا خنده دار ترجمه کنه چون این موضوعات رو لمس نکرده به گوشش حتی یکبار هم نخورده ولی بدید دست کسی که هم زبان میدونه هم رایانه خیلی قشنگ ترکارش میکنه. حالا اگر در مقالاتی تخصصی مطلبی کاربردی بود حتما معرفی کنید برگردان برای افزایش دانش عمومی و تخصصی دوستان در فروم مفید است و کار کنیم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم ببخشید شما چقدر مصرف کننده کارتهای گرافیکی انویدیا بوده اید؟؟ ببخشید می پرسم شما خودتون  دارید میگید کارت 290 دارم سه ساله  پس  چه تجربه ای  داشتید از این کارتهای انویدیا ؟؟  ایا صرفا شنیدید؟ خوب باید شما رو روشن کنم من بدم میاد انسانها در تاریکی بمونن:

از اول این تاپیک غیر علمی دوستان دارن از کارت 780 ti بد میگن! خوب چون نمیشه از 980 و 970 بد گفت!! البته! ولی هرکس مشکلی داره داره روی کارت 780 ti خالی میکنه خوب باید ببنیم جریان چی هست ؟؟ دلیل این همه کینه و دشمنی چی هست با این کارت دوست داشتنی !؟

ببخشید چه منبعی  گفته کارت 780ti الان نمیتونه بازی اجرا کنه؟ کجا ؟  چرا شما فکر میکنید چون شما کارت 290 رو تعویض نکردید مثلا برد کردید و اونکه از 780 ti رفته به 970 باخته؟؟؟ عزیزم من خودم اولین نفری بودم در ایران که کارت 970 رو تست کردم و به همه دوستان خواننده مقاله هشدار دادم که چی؟ کسی که کارت 770 به پایین داره میره سمت مکسول - کارت 780 و 780 ti جایی ندارن در تعویض - این یک نظر حرفه ای و دقیق بود حالا کسی میخواست کوچ کنه به نسل جدید اون دیگه نظر شخصی بود ولی خواهش میکنم راهنمایی اشتباه ندید من بدم میاد  - ببنید دوست من کی گفته شما فقط میتونی با کارت290 بازی کنی ولی کارت 980 یا 970 یا 780 ti سال دیگه بدرد نمیخوره یا الان خوب نیست؟؟ شما خودتون سه ساله روی یک کارت گرافیک هستید از کجا اینقدر مطمئن دارید نظر میدید؟ بر چه حساب علمی ؟ من در این سه سال6 عدد گرافیک عوض کردم اینقدر مطمئن نیستم که شما هستید  حالا برای اینکه بشما نشون بدیم دوست من در اشتباه به سر میبرید:

خوب تست های زیر از هاردورکنوکز  گرفته شده اند منبع فوق حرفه ای تست : چه فرقی هست ؟؟عنوانین بازی هستند و تست های مصنوعی نیستند ؟ DX12هم نیستند (شعار AMD)!!  بازی هستند  دقت کنید  ما گرافیک میگیریم برای بازی نه  تست های مصنوعی ، 

تست های بازی مختلف قدیم و جدید برای بررسی:

myr50mb5xqppa6td4qa.jpg

dr1zw7df55144v5uo88a.jpg

al2gvrva5kjn8zeyqlrx.jpg

fa5xcxsgrdr8sah09ek7.jpg

zmsseu0cuxks6uwyde3.jpg

حالا امار چی نشون میدن؟ کارت 780 ti با سه گیگ شرکت کرده ! یک گیگ رم کمتر !  که برای تست ها خیلی نامتعارفه که کارتی با اختلاف رم یک گیگ کمتر رو قرار بدن روبروی کارتهای با رم بیشتر مخصوصا در تایتل های AAA  جدید که وحشتناک رم خور هستند. ایا حرف شما صحیحه؟ اینکه انویدیا ادم ها  رو مجبور میکنه سالیانه عوض کنند؟ ایا کسی دارنده کارت 780 ti رو مجبور کرده است؟ نه عزیزم حرف شما درست نیست.

شما تنها کاری که میکنید  با این اطلاعات ناقص و غلط کسانی رو که مصرف کننده یا خریدار کارت انویدیا بودند و حالا  دانشی انچنان در این مورد ندارند یا  فقط مصرف کننده هستند به شک و تردید زیادی می اندازید فقط به خاطر اینکه خودتون سه ساله گرافیک رو تعویض نکردید .  ببنید طرفدار انویدیا   همیشه با انویدیا هماهنگه و  دوست داره مثل بنده از تعویض های مرتب لذت ببره چرا فکر میکنید گول میخوره؟؟ من الان کارت 980 ti خریدم  آیا گول خوردم؟   خوب طرفدار AMD هم دوست داره مرتب کارت ربرند بخره چکار کنم؟

ببنید اینها تصورات ذهنی  طرفدارن یک برند است که فکر میکنن مثلا برند دیگه داره گول میزنه یا  تقلب میکنه ! نه اصلا اینطور نیست  کارتهای انویدیا همیشه  عالی بوده اند -  انویدیا هر یک سال و نیم کارت گرافیک میده بیرون  با معماری جدید- معمولا کارت های اند نهایی برابر است با کارت g70 نسل قبل حالا تا حدودی - خوب این روش انویدیا است AMD هم روشش ریبرندینگ است  به جای طراحی معماری جدید(AMD سالهای سال اومد تبلیغ fury و HBM کرد  که فلان میشه و بهمان میشه و و..کجا هستند الان؟؟ کسی اصلا کارت فیوری داره؟؟ با وجود 980 یا 980 ti یا 970 SLI???)
AMD میاد 8 گیگ رم میگذاره روی کارتی که توانش  4 گیگ است که چی شود ؟؟ کسی ایراد گرفت ؟؟ ببنید هر شرکتی روش خودش رو داره  توانایی و ضعف های خودش رو داره اینکه شما مثلا یک چیزی شنیدید بیایید همینجور بگید نمیشه بحث باید علمی باشه مدرک بیاد توضیح بیاد .

حالا دنباله تست ها:

y7v8h2mh73raud0fdjl.jpg

eiubp93auvy2hk4cxe3.jpg

3mnxmcmt1i8xlkij491.jpg

(من خودم تجربه نسل کپلرم دو عدد کارت gtx 770 dc2oc در sli بود. یعنی کلا از کپلر توانایی بالایی داشتم دو عدد 770 در SLI میتونستند قدرتمند ترین کارتهای   زمان خودش رو شکست بدند دقت کنید که انویدیا sli  بهترین گزینه مولتی gpu است  و SCALE شدن عملکرد gpu های انویدیا در بازی هایی که پشتیبانی میکنن از این تکنیک  نتایج خیلی  جالبی خواهد داشت. دو عدد 770 یا دو عدد 660 یا 970 در SLI   یا  یا 570  کلا همیشه G60 , G70 انویدیا در  sli  خوب اسکیل شدن  و نتایجشون با توجه قیمت  همیشه جذابه.)

حالا فالوت 4 :

کارت 780  ti  ایا  محو شده یا  ایا سال دیگه نمیتونه بازی اجرا کنه؟ من بعید میدانم: اگر اینطوره که  همه کارتهای جدید amd هم فاتحه شان خوانده است ؟! باید دید اصولا از کارت گرافیک چه انتظاری میره؟ اگر شخص گیمر حرفه ای هارد کور پی سی باز سرسخت  باشه که قطعا  اخرین گرافیک رو خریده بحثش جداست. اونکه فقط میخواد یک گرافیک بگیره و چند سال استفاده کنه چی ؟ آیا این کارتها گزینه بدی هستند ؟ 

tgu48wot4akwezsvhrkr.jpg

در 2K چطور؟؟

ukxvl2rse2dhmbbex6z.jpg

در بازی ویژه AMD:

nv704j1p6ktru7oz5fan.jpg

این تستها اکثر جدید هستند ونهایت  درمیانه سال 2015 گرفته شده اند . خوب دیگر کسی بعد از 3 سال نمیاد کراتهای قدیم رو دقیق تست کنه -

خوب کارت 780ti با سه گیگ رم داره با رکارتهای 8 گیگ رم میجنگه! جالبه اختلاف فریم ها در  3 یا 4هستند و میشن به حساب مارجین و ارور هم گذاشت!

dkbyyvi4o820vswo3fwp.jpg

یک تست 4k که اصولا  نباید تست کرد به جز 390 x  و 980  با این کارتها ولی  میگذارم: خوب  یک گیگ رم کمتر و 4 فریم کمتر ! خوب نمیشه کاریش کرد  در 4k فریاد اصلی رو VRM میزند!

vy32gwkeyjzyp0f7s0.jpg

لازمه توضیح داده بشه که روشن بشه همه چیز:

اصولا هدف از خرید یک کارت گرافیک قدرتمند چیه؟اجرای بازی ها؟ درست است ،یکی از اصلی ترین دلایل خرید کارت های گرافیکی به اصطلاح high-end ،اجرای بازی ها و ارائه  بهترین تجربه ممکن است-ملاک انتخاب یک کارت گرافیک خوب چیست؟نقد وبررسی ؟گفته های دیگران؟اطلاعات عمومی؟یا بررسی به دست خود فرد و تجربه کار کردن با آن؟

اصولا داشتن منبع معتبر و قابل تکیه ،د رهر زمینه ایی لازم است و خیلی از دوستان که تحصیلات آکادمیک دارند حتما بااین  جمله اساتید محترم "منبعتون معتبر باشه"اشنا هستند .

من ذکر نکته ای را  د راینجا لازم میدانم.

برای مثال در زمان ارائه کارت گرافیک  R9-290X ،در همه محافل سخن از حرارت بالای این کارت گرافیک  که درست نیست ،این GPU بود-خوب AMD هم دفاعیه هایی کرد و اعلام کرد که این واحد پردازشی از لحاظ دما مشکلی ندارد و قادر است تا چندین سال در آخرین دمای کاری  خود عمل کند،من هم از روی کنجکاوی و چون علاقه ای خاص به بررسی های کارتهای گرافیکی دارم هرچند از طرفداران AMD نیستم ولی برای این سازنده احترام قائلم،برای بررسی کارت اقدام نمودم-

در اینجا بنده سه راه داشتم:

1-به  دیگران گوش کنم-یعنی دانسته های خود را با حرف های دیگران استدلال کنم و هر آنچه که شنیده میشد در فروم ها و سایت های داخلی و خارجی  بهش اکتفا کنم.

2-خود  من  به بررسی این کارت به طور تجربی بپردازم که بالا ذکر کردم علاقه ای به این برند ندارم-و دسترسی هم به نسخه ای از این کارت نداشتم -

3-به سراغ منابع معتبر برسی بروم و ببینم نظرات آنها چیست

خوب از آنجایی که من همیشه سعی کرده ام کنجکاوی خود را با بحث های علمی ،پاسخ دهم و از ارائه مطلب بدون پشتوانه علمی ،خوشم نمی آید،گزینه 3 یعنی بهترین راه موجود را انتخاب کردم-چون راه دوم که مشکلاتش رو گفتم و راهه اول هم مشکلاتی داشت از جمله اینها:آیا آن افرادی که درباره کارت گرافیک  نام برده در فروم tomshardwear   ،نظراتی ارائه  کرده اند،صلاحیت علمی دارند؟ایا میتوان روی تجربه آنها که خیلی هاشان هنوز کارت گرافیک را حتی ندیده بودند حساب کرد؟

و یا اصولا ارائه مطلب علمی  مرتبط با تکنولوژی یا هر بخشی ، یا بیان یک گفته علمی  بدون پشتوانه علمی ومدرک معتبر درست است ؟و قابل بررسی و اندیشیدن  است؟

کارتهای گرافیکی 780 ti نسخه های اور شده مثل کارتهای EVGA یا لایتننیگ یا   مدل های پسیدون ایسوس یا گیگا  قادرند  امار و ارقام های بالا  رو با اور های زیاد  حتی تغییر هم بدن  چون 90% این تست ها کارت رفرنس هستند حالا آیا  من باید با اینهمه تست و بررسی و تحقیق راحت نظر بدم ؟نه هنوز نمیتونم کلی جنبه های  دیگه مونده مثل دما مثل اورکلاکر بودن مثل  میزان مصرف و ؟؟؟؟ بررسی کارت های گرافیک خیلی پیچیده و دقیق است و صرف شنیدن نباید نظر داد . اگر دوستان  نیاز دیدند میتونیم نتیجه گیری های "هاردور کنوکز و   تچ پاور" رو هم در بررسی های  جدید شان بگذاریم  ازکارتهای نام برده تا ببنیم ایا  اینطور که این برادر گرامی فن بوی AMD توضیح دادن  هست یا نیست . @};-  @};-  @};- 

دوست من سئوال بود در خدمتم @};-  @};-  @};- 

ما خودمون  منابع عظیمی از دیتا به زبان فارسی برای علاقه مندان داریم

خوب بنچمارکهایی که گذاشتید برای قبل از عرضه درایور کریمسون بوده و اکثریت تستها حتی با درایور بتا انجام شده (حتی تستهای فعلی هم اکثریت با درایور بتا صورت میگیره ) یعنی amd با درایورهای بتا هر روز داره با درایورهای WHQL انودیا دسته پنجه نرم میکنه و درایورهای بتای AMD در هیچ جا برای کارتهاش کم نزاشتن خوب بنابر تستهای بازیهای فعلی که گویا نظرشون چیز دیگه ای هست شاهد این هستید که کلا انودیا کاملا با سکوت و خیلی خونسرد داره سری 700 خودش رو به اعماق دریاها میفرسته

دقت کنید AMD 180 روز بود که درایوری برای کارتهاش نداده بود این در صورتی هست که از اون زمان تا الان انودیا در هر ماه حداقل دوبار درایور رسمی WHQL برای بازیها و حتی بنچمارکها منتشر میکرده و الان هم داره همین کار رو میکنه

این تستها کاملا در بازیهای روز صورت گرفته و اکثریت قریب به اتفاق تایتل انودیا هستند

ekvqz2g3i0ddtwczrxf1.jpg

988loymzgn3w9h164xg0.jpg

c60nuxhddeerqgqdnsbj.jpg

در این تستها حتی 780ti در برابر کارت از رده خارج 290 با درایورهای بتا هم پرفورمنس کمتری از خودش نشون داده خدا لعنتت کنه amd 720_dash1.gif

نکته جالب تر اینکه انودیا برای هر بازی یه درایور مخصوص میده حالا میخاد این درایورها به فاصله یک روز از همدیگه منتشر شده باشن ولی amd که لعنت خدابر اوباد داره با درایور 2 هفته پیش اونم بتا میجنگه 

den3j75ugeboprhzytxv.jpg

r1wg6rnqny70m0bwiq18.jpg

vl6f2t9wpzur60nv2awn.jpg

nipm8kowo9bbft7uftzg.jpg

c8qdkcz2mt6ehq5vjtp7.jpg

79pbxesrrvspwxlo0max.jpg

در این تست میبینید که در بازی بتل 4 در رزولوشن 1600*900 هر دو کارت  390X (که به گفته دوستان کلاغ رنگ شده به جای کبوتر هست و به کاربران فروخته شده  که همون 290x قلابی هست) با 780TI فریم ریت یکسانی دارند اما به مرور زمان و با بالا رفتن رزولوشن شاهد این هستید که کارت 780TI نسبت به 390X  یا همون کلاغ رنگ شده  کارایی به مراتب بیشتری رو از دست میده و این نشان دهنده اینه که درایورهای انودیا در رزولوشنهای بالا هیچ کمکی به معماری کپلر نمیکنند این قضیه حتی برای کارت 980 هم که رقیب کارت FURY بحساب میاد هم کاملا صدق میکنه

لازم به ذکر هست در این بازی یعنی بتل 4 هیچ گونه مواد و املاح اضافی تزریق نشده و برای هردوسازنده گرافیک هیچگونه تنظیمات انحصاری وجود ندارد و تست هم بررویه DX11 انجام شده

7c3g9wosyagfkc5nxeg6.jpg

92z0d5sfcicya923jnl9.jpg

در بازی جاست کاز 3 هم قضیه به همین منواله این بازی تایتل انودیاست ولی در رزولوشنهای بالاتر میبینید که کارتهای انودیا به مرور نسبت به کارتهای AMD کارایی بیشتری رو از دست میدهند لازم به ذکر هست در این بازی از گیم ورکز استفاده شده است

جالبه ادیتور techpower up در رویویه این بازی بر رویه کارتها چه انودیا و چه amd از تنظیمات اولترا یا very high نام نبرده چون با توجه به اینکه این تنظیمات اگر بر رویه اولترا باشه یعنی تمامی تنظیمات مربوط به گیم ورکز فعال میشه و به احتمال زیاد با توجه به اینکه این تنظیمات باعث اختلال در نحوه صحیح تستها میشده از اون استفاده نکرده و فقط رزولوشن رو تغییر داده حتی بازی ویچر 3

mto14tvkudua8osah99s.jpg

2z30zvykrfpcs6tot55d.jpg

در بازی ویچر هم میبینید که یک بازی کاملا تایتل انودیا هست و در اون انودیا انواع و اقسام تکنیکهای انحصاری خودش رو در بازی قرار داده بازهم شاهد این هستید کارتهای انودیا با بالا رفتن رزولوشن و تنظیمات بازی حتی با وجود گیم ورکز کارایی بیشتری نسبت به کارتهای AMD از دست میدهند

eqvkibzw5jc9hssrd5jf.jpg

6kp4ar89fq7ebdglxqj1.jpg

این هم یک نمونه دیگر از بازیهای انودیا تایتل که مثل بقیه بازیهای انودیا تایتل با ابزار گیم ورکز 214920_Cherna-facepalm.gif

کارتهای انودیا به خصوص سری 700 با توجه به این که معماری اون با مکسول متفاوته و انودیا خودش داره نسبت به این سری از کارتها توجهش کم کم کمتر و کمتر میشه میبینید حتی با درایورهای جدیدی هم که براش این سری هنوز هم منتشر میشه کارایی بیشتر رو از دست میدن

اما AMD میبینید با توجه به معماری یکسان از سری 7000 تا کنون شاهد این هستید که کارایی برای سری R300 یا همون ریبرند R200 به مرور در بازیهای جدید افزایش پیدا میکنه و این برای کاربران کاملا محسوسه

نمونه که خودم تست کردم در بازی ویچر 3 بوده که با تمامی اپدیتها نصب شده تا کنون با درایور نسخه اولیه کریمسون یعنی 15.11.1 که باز هم بتا بوده تا کنون که نسخه 16.2.1 رو نصب کردم برای بنده حداقل بین 10 تا 12 فریم افزایش پیدا کرده و فریم تایم بازی هم به شدت بهبود داشته

کارت بنده 290 و سی پی یو 3570K

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله، بنده منظورم کارتهای AMD بود که وقتی بازی ارائه شد، تقریبا با Hairwork با کارت 290 نمیشد حتی 20 فریم هم گرفت، ولی خوب الان راحت 40 فریم به بالا هستش، البته روی کارتهای انویدیا هم قبل از پچ شدن، افت فریم خیلی بیشتری داشت، در مورد زیبایی بازی باید عرض کنم که بهترین گرافیک بازی چند سال اخیر بود، ولی بدون تکنیکهای انویدیا!!!! چون Hairwork خیلی زیاد باعث افت فریم میشد، مجبور به Off کردنش میشدم، تازه قضیه اینه که عملا تا روی 8X نمیگذاشتیش، تفاوتی رو احساس نمیکردی، باعث میشد که از فریم ثابت 60 به 40 فریم متغییر میرسید چه با 290X و چه با 970G1، که خیلی بد میشد، فکر میکنم که باید حتما یه 980Ti میداشتم واسه Hairwork در تنظیمات بازی HBAO+ هم وجود داشت، ولی تاثیری ندیدم تو این بازی نسبت به SSAO...

رضا جان، بحث این نیست که 780Ti کارت قوی هستش یا نیستش(درصورتیکه کارت فوق العاده قدرتمندی هستش) ولی بخاطر ساپورت بد انویدیا بعداز ارائه سری 900، از اون قدرتش دیگه نمیتونه استفاده کنه، یعنی درایورها به اندازه کافی واسش آپتیمایز نیستن تا بتونه مثل کارتهای نسل جدید انویدیا روی بازی های جدید پرفورمنس داشته باشه:

مثلا این بازی قدیمی هستش و برای AMD هم آپتیمایز شده و همچنین Bioshock که قدیمی هستش:

post-10788-0-89301700-1457422424_thumb.pngpost-10788-0-15182500-1457422510_thumb.png

قدرت کارت رو نشون میده...

اما بازی های جدیدتر:

post-10788-0-00609500-1457422649_thumb.png

با اینکه ویچر برای انویدیا بود، ولی پرفورمنس 780Ti خیلی خیلی ضعیف هستش...(بحث Vram هم نکینم که ویچر خیلی کم Vram استفاده میکرد)

یه بحث هم هست در مورد بازی که با Gamework ارائه و بازی بدون Gamework ارائه میشه:

post-10788-0-00605100-1457422825_thumb.pngpost-10788-0-18375400-1457422844_thumb.png

دو بازی جدید که سبکشون هم کاملا یکی هسش، هر دو گرافیک چشم نوازی دارن، ولی باز هم Tomb گرافیک قویتری داره، ولی نه اونقدر که باعث این همه اختلاف پرفورمنس بشه...

واسم جالب هستش که هنوز یه تعدادی از دوستان یه جوری برخورد میکنن که انگار سهام دارهای این شرکتها در ایران هستن و حرف از پیروزی و سود بیشتر میزنن!!!!!

تکلیف مار و هم مشخص کنید، اگه سهام دار یا مدیری هستید که دست مارو هم بگیرید و ببرید تو این شرکتها!!!

اگه نیستید که خدا بهتون کمک کنه که متوجه بشید اینجا تاپیک کل کل نیست و بحث کامپیوتر کجا و این حرف ها کجا...

semiulator Project Cars هم که جزو اولین بازی هایی بود که AMD اومد با DX12 بدجور قدرت خودش رو نشون داد، کارتهاش از اون پرفورمنس فلاکت بار با DX11 به قدرت واقعیشون رسیدن که؟؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

یک واقعیتی که هست این که انویدیا نمیاد کارت گرافیک سری 700 خودش رو آپدیت های درست و حسابی کنه برای گیمینگ در اصل میگه هر کی نسل جدید رو نمره به درک مام بهینه سازی نمیکنیم کارت های قدیمیمون رو

این درست نیست ولی amd اینطوری نیست

بنده طرفدار انویدیا هستم ولی واقعا انویدیا به فکر مصرف کننده نیست به فکر جیبش هست amd هم همینطور ولی کمتر

بالاخره بنده که بدم نمیاد بازار رقابتی بشه هر چی زیارتی تر بهتر چون قیمت میاد پایین و کیفیت میره بالا

ولی حالا چه وضعش هست که همه هی میآید میگید انویدیا یا AMD یعنی چی خب انویدیا بیشتر بازار الان دستش هست و بودجه ی بیشتری داره پس کارت های قویترین میزنه فعلا

حالا شاید amd توی سری جدید بزنه جلو شایدم نه همینطوری عقب بمونه

ولی چون امکانات کارت های انویدیا بیشتر هست و برای کارهای طراحی هم بهتر هست و همینطور شکل بهتری داره از لحاظ داشتن led و... من فعلا انویدیا رو ترجیح میدم ولی اگه amd بهتر ظاهر بشه دیوونه که نیستم برم انویدیا بخرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک واقعیتی که هست این که انویدیا نمیاد کارت گرافیک سری 700 خودش رو آپدیت های درست و حسابی کنه برای گیمینگ در اصل میگه هر کی نسل جدید رو نمره به درک مام بهینه سازی نمیکنیم کارت های قدیمیمون رو

بنده طرفدار انویدیا هستم ولی واقعا انویدیا به فکر مصرف کننده نیست به فکر جیبش هست amd هم همینطور ولی کمتر

بالاخره بنده که بدم نمیاد بازار رقابتی بشه هر چی زیارتی تر بهتر چون قیمت میاد پایین و کیفیت میره بالا

ولی حالا چه وضعش هست که همه هی میآید میگید انویدیا یا AMD یعنی چی خب انویدیا بیشتر بازار الان دستش هست و بودجه ی بیشتری داره پس کارت های قویترین میزنه فعلا

ولی چون امکانات کارت های انویدیا بیشتر هست و برای کارهای طراحی هم بهتر هست و همینطور شکل بهتری داره از لحاظ داشتن led و... من فعلا انویدیا رو ترجیح میدم ولی اگه amd بهتر ظاهر بشه دیوونه که نیستم برم انویدیا بخرم

امکانات amd : منتل یا همون والکان free sync ابزار استفاده از open cl و در اینده نزدیک gpu open وفناوری tress fx  همگی به صورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان و توسعه دهندگان هستند

امکانات انودیا : گیم ورک -G-sync و... همگی نیاز مند اخذ مجوز و پرداخت هزینه جهت مصرف کنندگان و توسعه دهندگان هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قابل توجه کلیه دوستان

کسایی که میگن گیم ورکز در بازیها هیچ اختلالی ایجاد نمیکنه یه تاپیک راه بندازید و بازیهای انودیا تایتل با بازیهای amd تایتل رو نام ببرید و به بررسی مشکلات و تعداد پچ ها و اپدیتهایی (منظور dlc بازی نیست ) که برای هرکدوم اومده تا رفع مشکل بشه بپردازید

لینک به دیدگاه

بد بخت این انویدیا و مخصوصا این gamework 

نمی ان سازنده ها رو سرزنش کنن بجاش می ان گیم ورک رو سرزنش می کنن این گیم ورک یه تکی هست که یکمی بد قلق هست و برای پلیش شدنش به زمان نیاز هست دقیقا مثل موتور بازی سازی ها زمانی که می ان وضعیت خوبی ندارن نمونش frostbite 3 و بازی bf4 و تمام کمپانی ها نمی ایند وقت بزارن برای این تک ولی بعضی از کمپانی ها وقت می زارن و گرافیک بازی رو از چیزی که هست زیبا تر می کنن 

دیگه +HBAO یکی از قدیمی ترین و مورد استفاده ترین و سبک ترین افکت های گرافیکی هست که تا به حال از انویدیا منتشر شده توی بیشتر بازی هایی که داشتم دیشب تست می کردم نهایت 5 فرم کم می کرد نسبت به SSAO و گرافیک بازی رو هم خیلی زیبا می کنه 

توی ویچر دیشب تست کردم گیم ورک تفاوت بین 5 تا 15 فرم بود با توجه به مکانی که توی بازی بودم 

توی fallout 4 هم که 3 تنظیمات گیم ورک هست اگه همین ها هم توی fallout نبود بازی خیلی گرافیکش بد می شد و این جا هم تفاوت فرم یکی بود دقیقا 5 تا 15 فرم با توجه به مکان و زمان و اب و هوا ولی توی مه تا 20 فرم کاهش می داد البته کاهش فرم توی مه کاملا مشخص هست حتی بدون گیم ورک 

بعد هم 2 مورد رو متوجه نمی شوم 

چرا amd باز ها می خوان از gamework استفاده کنن ?????

و چرا کسانی که کارت های low end و mid end از انویدیا دارن می خوان از این افکت ها استفاده کنن 

کارت 780 و 780ti و 970 گیم ورک رو باید بین تنظیمات medium تا high قرار بدن 

980 و 980ti هم که خوب ultra 

بقیه کارت های موجود در بازار نباید استفاده کنن این گیم ورک به قول خود انویدیا یه چیز لاگژری هست تا بازی رو از انچه که هست زیبا تر کنه قرار نیست که گرافیک بازی رو زیر و رو کنه 

این جا هم داره مثل قسمت کامنت های سایت wccftech می شه فن های عصبانی amd از تمام قدرتشون برای تخریب انویدیا استفاده می  کنن جالب این هست که کار نمی کنه و هنوز انویدیا برتر هست این واقعیت هست کاریش نمی شه کرد 

یه چیزی هست که درباره ی کنسول که خیلی دوست دارم اون هم این هست که بین خودشون هیچ وقت جنگ نیست مثلا بین کسانی که ps4 دارن هیچ وقت جنگ نیست اما توی pc وای خدا نگو اصلا به همین دلیل سعی می کنن تا حد امکان وارد این بحث های الکی و بی دلیل نشم 

اینقدر بحث نکنید با هم ما pc باز هستیم البته 2 تا کانسول باز این جا هست توی قسمت کامنت ها که همیشه اتیش بیار هستن :D  ( شوخی کردم همه عزیز هستن ) 

اصلا بی خیال پلتفرم دنیای بازی رو عشقه  :x  :x  :x  :x  :x  :x  =))  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بد بخت این انویدیا و مخصوصا این gamework 

نمی ان سازنده ها رو سرزنش کنن بجاش می ان گیم ورک رو سرزنش می کنن این گیم ورک یه تکی هست که یکمی بد قلق هست و برای پلیش شدنش به زمان نیاز هست دقیقا مثل موتور بازی سازی ها زمانی که می ان وضعیت خوبی ندارن نمونش frostbite 3 و بازی bf4 و تمام کمپانی ها نمی ایند وقت بزارن برای این تک ولی بعضی از کمپانی ها وقت می زارن و گرافیک بازی رو از چیزی که هست زیبا تر می کنن 

دیگه +HBAO یکی از قدیمی ترین و مورد استفاده ترین و سبک ترین افکت های گرافیکی هست که تا به حال از انویدیا منتشر شده توی بیشتر بازی هایی که داشتم دیشب تست می کردم نهایت 5 فرم کم می کرد نسبت به SSAO و گرافیک بازی رو هم خیلی زیبا می کنه 

توی ویچر دیشب تست کردم گیم ورک تفاوت بین 5 تا 15 فرم بود با توجه به مکانی که توی بازی بودم 

توی fallout 4 هم که 3 تنظیمات گیم ورک هست اگه همین ها هم توی fallout نبود بازی خیلی گرافیکش بد می شد و این جا هم تفاوت فرم یکی بود دقیقا 5 تا 15 فرم با توجه به مکان و زمان و اب و هوا ولی توی مه تا 20 فرم کاهش می داد البته کاهش فرم توی مه کاملا مشخص هست حتی بدون گیم ورک 

بعد هم 2 مورد رو متوجه نمی شوم 

چرا amd باز ها می خوان از gamework استفاده کنن ?????

و چرا کسانی که کارت های low end و mid end از انویدیا دارن می خوان از این افکت ها استفاده کنن 

کارت 780 و 780ti و 970 گیم ورک رو باید بین تنظیمات medium تا high قرار بدن 

980 و 980ti هم که خوب ultra 

بقیه کارت های موجود در بازار نباید استفاده کنن این گیم ورک به قول خود انویدیا یه چیز لاگژری هست تا بازی رو از انچه که هست زیبا تر کنه قرار نیست که گرافیک بازی رو زیر و رو کنه 

این جا هم داره مثل قسمت کامنت های سایت wccftech می شه فن های عصبانی amd از تمام قدرتشون برای تخریب انویدیا استفاده می  کنن جالب این هست که کار نمی کنه و هنوز انویدیا برتر هست این واقعیت هست کاریش نمی شه کرد 

یه چیزی هست که درباره ی کنسول که خیلی دوست دارم اون هم این هست که بین خودشون هیچ وقت جنگ نیست مثلا بین کسانی که ps4 دارن هیچ وقت جنگ نیست اما توی pc وای خدا نگو اصلا به همین دلیل سعی می کنن تا حد امکان وارد این بحث های الکی و بی دلیل نشم 

اینقدر بحث نکنید با هم ما pc باز هستیم البته 2 تا کانسول باز این جا هست توی قسمت کامنت ها که همیشه اتیش بیار هستن :D  ( شوخی کردم همه عزیز هستن ) 

اصلا بی خیال پلتفرم دنیای بازی رو عشقه  :x  :x  :x  :x  :x  :x  =))  =))

درود علی جان

فال اوت 4 قضیش جداست خیلی از منتقدان هنگام ریلیز بازی یکی از خرده گیری هاشون به این بازی موتر قدیمی مورد استفاده در بازی بود که همون موتور قدیمی نسخه سوم بازی بود منها با بهینه سازیهای جزئی واسه همین بود سازنده گفته بود از کسایی که برای بازی ماد گرافیکی بسازن حمایت مکنه و همه هم میبینن که تا الان چقدر ماد گرافیکی برای این بازی اومده

در مورد گیم ورکز هم همه تنظیمات قابلیت on و off نداره بعضی گزینه ها رو مجبوری استفاده کنی مثل همین بازی گیرز اف وار که داخل تنظیمات همون گزینه +HBAO رو ON با OFF هیچ عملی صورت نمیگرفت و همچنان مشکل داشت

کسایی هم که پول 780 یا 780TI یا حتی 970 دادن میخوان از تمام جزئیات بازی استفاده کنن (به خاطر همین بحث بیهوده کیفیت بالاتر ) نمیشه که بدون گیم ورکز عزیز :D

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

درود بر اقای رضای گل

رضاجان ما احترام خیلی زیادی برای شما قائل هستیم و خیلی وقت ها از تجربیات و دانش شما استفاده کردیم

من نگفتم الان نمیتونه بازی ها رو اجرا کنه گفتم تویه بازی های جدید پایینتر از 970 قرار داره

مثله اینه که یه سال بعد 980 ti پایینتر از 1070 نسله بعدی قرار بگیره

طرف 700 دلار پول داده بعده دوسال کارت های اندی رو که گرفته نمیتونه از کارت متوسطی (970)نسل بعدی جلوتر قرار بگیره

تمام مشخصه های سخت افزاری کارت 780 ti ار 970 بیشتر ولی تویه بازی های امروزی نسبت به 970 جایگاه پایینتری داره این یعنی محو شده دیگه دقیقا همون کاری که شرکت های تولید کننده موبایل دارن مصرف کننده هاشو مجبور میکنند که هرسال یه سری جدید بگیرن انویدیا هم همین کارو داره میکنه ولی درمقابل یکی مثله من الان سه ساله که کارتمو(290x) عوض نکردم همون قیمت 550 دلار (درمقابل 700 دلار 780ti) گرفتم و فعلا راضی هستم و مجبور نیستم که کارتمو عوض کنم(بعده سه سال)

من کی کفتم طرفدارایه انویدیا گول خوردن

دیگه اینو همه میدونن الان کارت 780 ti تو بازی های جدید نسبت به کارت 970 در رده پاینتری قرارداره

تمام حرف من این بود که من سه ساله پیش 290x گرفتم 550 دلار درمقابل 780ti انویدیا که 700 دلار قیمت داشت

الان من همون کارتو دارم درحالیکه اگه من 780ti داشتم شش ماهه پیش باید ردش میکردم و  970 میگرفتم

حالا خدا عمر بده یه ساله دیگه زنده بمونیم ببینیم که 970 و 980 و 980ti الان که سلاطین دنیای گیمز هستند چه می شوند و 290x چه میشود

در مورده حرارت کارت هم بگم من سه ساله با این کارت کار میکنم هربارم گرماش تا 94میره تا حالا باهاش مشکلی نداشتم صدای فنش اصلا زیاد نیست( بله اگه دماشو کنترل کنم خیلی صدای فنش زیاد میشه ولی اینکارو نمیکنم)

@};- @};-

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

درود علی جان

فال اوت 4 قضیش جداست خیلی از منتقدان هنگام ریلیز بازی یکی از خرده گیری هاشون به این بازی موتر قدیمی مورد استفاده در بازی بود که همون موتور قدیمی نسخه سوم بازی بود منها با بهینه سازیهای جزئی واسه همین بود سازنده گفته بود از کسایی که برای بازی ماد گرافیکی بسازن حمایت مکنه و همه هم میبینن که تا الان چقدر ماد گرافیکی برای این بازی اومده

در مورد گیم ورکز هم همه تنظیمات قابلیت on و off نداره بعضی گزینه ها رو مجبوری استفاده کنی مثل همین بازی گیرز اف وار که داخل تنظیمات همون گزینه +HBAO رو ON با OFF هیچ عملی صورت نمیگرفت و همچنان مشکل داشت

کسایی هم که پول 780 یا 780TI یا حتی 970 دادن میخوان از تمام جزئیات بازی استفاده کنن (به خاطر همین بحث بیهوده کیفیت بالاتر ) نمیشه که بدون گیم ورکز عزیز :D

دیگه تکنولوژی هست کاریش نمی شه کرد می خوای بهترین رو داشته باشی باید پول بدی کاریش نمی شه کرد  :(

من هم 780 داشتم تا 2 ماه پیش راضی بودم ولی برای کارم مجبور شدم عوض کنم و 980ti بگیرم 

باید یاد بگیریم با چیز هایی که داریم توی الان کنار بیام من 780 داشتم نمی تونستم همه چیز رو توی ویچر تا اخر ببرم و 60 تا فرم بگیرم به همین دلیل چندتا از تنظیمات رو کم کردم و از بازی لذت برم 

اخرش خود بازی می مونه توی ذهن ادم و نمی خوام به خاطر 2 تا تنظیمات گرافیکی خودم رو از یه بازی زده کنم  :D

بازی کنید رو هر پلتفری که حال می کنید و از بازی لذت ببرین 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز عنوان تاپیک رو به بهترین نحوی که می تونستم ویرایش کردم به امید اینکه از بحث های بیهوده بیشتر (هر چند که اکثرا برای من آموزنده بودند) جلوگیری بشه و دوستان هم راضی باشند.

توجه داشته باشید هدف از مقاله ها فقط و فقط اطلاع رسانی و بحث مفید حول همون موضوع هست. من تا به حال هیچ وقت هیچ خبری رو به قصد تخریب کالایی نذاشتم و نخواهم گذاشت.

موفق باشید @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما میتونید انویدیا نخرید  تا دیوانه نشدی خدای نکرده  اصلا احتیاجی به شفاف سازی سیاست های انویدیا نیست .

درود بر اقای رضای گل

رضاجان ما احترام خیلی زیادی برای شما قائل هستیم و خیلی وقت ها از تجربیات و دانش شما استفاده کردیم

من نگفتم الان نمیتونه بازی ها رو اجرا کنه گفتم تویه بازی های جدید پایینتر از 970 قرار داره

مثله اینه که یه سال بعد 980 ti پایینتر از 1070 نسله بعدی قرار بگیره

طرف 700 دلار پول داده بعده دوسال کارت های اندی رو که گرفته نمیتونه از کارت متوسطی (970)نسل بعدی جلوتر قرار بگیره

تمام مشخصه های سخت افزاری کارت 780 ti ار 970 بیشتر ولی تویه بازی های امروزی نسبت به 970 جایگاه پایینتری داره این یعنی محو شده دیگه دقیقا همون کاری که شرکت های تولید کننده موبایل دارن مصرف کننده هاشو مجبور میکنند که هرسال یه سری جدید بگیرن انویدیا هم همین کارو داره میکنه ولی درمقابل یکی مثله من الان سه ساله که کارتمو(290x) عوض نکردم همون قیمت 550 دلار (درمقابل 700 دلار 780ti) گرفتم و فعلا راضی هستم و مجبور نیستم که کارتمو عوض کنم(بعده سه سال)

من کی کفتم طرفدارایه انویدیا گول خوردن

دیگه اینو همه میدونن الان کارت 780 ti تو بازی های جدید نسبت به کارت 970 در رده پاینتری قرارداره

تمام حرف من این بود که من سه ساله پیش 290x گرفتم 550 دلار درمقابل 780ti انویدیا که 700 دلار قیمت داشت

الان من همون کارتو دارم درحالیکه اگه من 780ti داشتم شش ماهه پیش باید ردش میکردم و  970 میگرفتم

حالا خدا عمر بده یه ساله دیگه زنده بمونیم ببینیم که 970 و 980 و 980ti الان که سلاطین دنیای گیمز هستند چه می شوند و 290x چه میشود

در مورده حرارت کارت هم بگم من سه ساله با این کارت کار میکنم هربارم گرماش تا 94میره تا حالا باهاش مشکلی نداشتم صدای فنش اصلا زیاد نیست( بله اگه دماشو کنترل کنم خیلی صدای فنش زیاد میشه ولی اینکارو نمیکنم)

@};- ن

ممنون از شما ولی دیتای من چیزی دیگه میگه - ببنید شما  نمی تونید  به من ثابت کنید با هیچ  مطلبی که کارت محو شده است ؟؟ دیتای من این رو تائئی نمیکنه- و کارت 780 ti در بسیاری از تست ها حتی  از 970 بهتره- گفتم شما میتونید از کارت 290 استفاده کنید و  دلیلی نیست  که برای مصرف کننده کارتهای انویدیا  خطوط و راهنمایی بکشید .

عزیزم من مثال زدم برای  بحث بدون پشتوانه علمی شما برای دما - بحث اصلا دما نیست - شما گفتید محو شده من بهتون نشون دادم محو که نشده داره با 3 گیگ رم با کارتهای 8 گیگ میجنگه - ولی من تا چند دقیقه دیگه به شما  این موضوع رو با یک نوشتار ثابت میکنم.

امکانات amd : منتل یا همون والکان free sync ابزار استفاده از open cl و در اینده نزدیک gpu open وفناوری tress fx  همگی به صورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان و توسعه دهندگان هستند

امکانات انودیا : گیم ورک -G-sync و... همگی نیاز مند اخذ مجوز و پرداخت هزینه جهت مصرف کنندگان و توسعه دهندگان هستند

قابل توجه کلیه دوستان

کسایی که میگن گیم ورکز در بازیها هیچ اختلالی ایجاد نمیکنه یه تاپیک راه بندازید و بازیهای انودیا تایتل با بازیهای amd تایتل رو نام ببرید و به بررسی مشکلات و تعداد پچ ها و اپدیتهایی (منظور dlc بازی نیست ) که برای هرکدوم اومده تا رفع مشکل بشه بپردازید

ببخشید 5870 چرا طرفدارن AMD اینقدر gamewroks دوست دارند که در بارش بحث میکنن؟؟ یک سئوال عجیب به ذهنم اومده ؟ چرا ؟  !

کدوم تایتل ؟ کدوم بازی ؟ 5870 جان همه باز یها که روی کراتهای AMD خرابه که ؟ من فکر میکنم شما  تا ابد هم بمونید منظتر این شعار های AMD  فقط خوا بو خیال هستند مثل منتل قرار بود DX  رو از کار بیکار کنه هیچ کار که نکرد محو شد ، یا حافظه HBM قرار بود GDDR  رو محو کنه هیچ کار نکرد محو شد . کلا شعار زیاد خوب نیست باید مرد عمل بود.

خوب بنچمارکهایی که گذاشتید برای قبل از عرضه درایور کریمسون بوده و اکثریت تستها حتی با درایور بتا انجام شده (حتی تستهای فعلی هم اکثریت با درایور بتا صورت میگیره ) یعنی amd با درایورهای بتا هر روز داره با درایورهای WHQL انودیا دسته پنجه نرم میکنه و درایورهای بتای AMD در هیچ جا برای کارتهاش کم نزاشتن خوب بنابر تستهای بازیهای فعلی که گویا نظرشون چیز دیگه ای هست شاهد این هستید که کلا انودیا کاملا با سکوت و خیلی خونسرد داره سری 700 خودش رو به اعماق دریاها میفرسته

دقت کنید AMD 180 روز بود که درایوری برای کارتهاش نداده بود این در صورتی هست که از اون زمان تا الان انودیا در هر ماه حداقل دوبار درایور رسمی WHQL برای بازیها و حتی بنچمارکها منتشر میکرده و الان هم داره همین کار رو میکنه

این تستها کاملا در بازیهای روز صورت گرفته و اکثریت قریب به اتفاق تایتل انودیا هستند

ekvqz2g3i0ddtwczrxf1.jpg

988loymzgn3w9h164xg0.jpg

c60nuxhddeerqgqdnsbj.jpg

در این تستها حتی 780ti در برابر کارت از رده خارج 290 با درایورهای بتا هم پرفورمنس کمتری از خودش نشون داده خدا لعنتت کنه amd 720_dash1.gif

نکته جالب تر اینکه انودیا برای هر بازی یه درایور مخصوص میده حالا میخاد این درایورها به فاصله یک روز از همدیگه منتشر شده باشن ولی amd که لعنت خدابر اوباد داره با درایور 2 هفته پیش اونم بتا میجنگه 

den3j75ugeboprhzytxv.jpg

r1wg6rnqny70m0bwiq18.jpg

vl6f2t9wpzur60nv2awn.jpg

nipm8kowo9bbft7uftzg.jpg

c8qdkcz2mt6ehq5vjtp7.jpg

79pbxesrrvspwxlo0max.jpg

در این تست میبینید که در بازی بتل 4 در رزولوشن 1600*900 هر دو کارت  390X (که به گفته دوستان کلاغ رنگ شده به جای کبوتر هست و به کاربران فروخته شده  که همون 290x قلابی هست) با 780TI فریم ریت یکسانی دارند اما به مرور زمان و با بالا رفتن رزولوشن شاهد این هستید که کارت 780TI نسبت به 390X  یا همون کلاغ رنگ شده  کارایی به مراتب بیشتری رو از دست میده و این نشان دهنده اینه که درایورهای انودیا در رزولوشنهای بالا هیچ کمکی به معماری کپلر نمیکنند این قضیه حتی برای کارت 980 هم که رقیب کارت FURY بحساب میاد هم کاملا صدق میکنه

لازم به ذکر هست در این بازی یعنی بتل 4 هیچ گونه مواد و املاح اضافی تزریق نشده و برای هردوسازنده گرافیک هیچگونه تنظیمات انحصاری وجود ندارد و تست هم بررویه DX11 انجام شده

7c3g9wosyagfkc5nxeg6.jpg

92z0d5sfcicya923jnl9.jpg

در بازی جاست کاز 3 هم قضیه به همین منواله این بازی تایتل انودیاست ولی در رزولوشنهای بالاتر میبینید که کارتهای انودیا به مرور نسبت به کارتهای AMD کارایی بیشتری رو از دست میدهند لازم به ذکر هست در این بازی از گیم ورکز استفاده شده است

جالبه ادیتور techpower up در رویویه این بازی بر رویه کارتها چه انودیا و چه amd از تنظیمات اولترا یا very high نام نبرده چون با توجه به اینکه این تنظیمات اگر بر رویه اولترا باشه یعنی تمامی تنظیمات مربوط به گیم ورکز فعال میشه و به احتمال زیاد با توجه به اینکه این تنظیمات باعث اختلال در نحوه صحیح تستها میشده از اون استفاده نکرده و فقط رزولوشن رو تغییر داده حتی بازی ویچر 3

mto14tvkudua8osah99s.jpg

2z30zvykrfpcs6tot55d.jpg

در بازی ویچر هم میبینید که یک بازی کاملا تایتل انودیا هست و در اون انودیا انواع و اقسام تکنیکهای انحصاری خودش رو در بازی قرار داده بازهم شاهد این هستید کارتهای انودیا با بالا رفتن رزولوشن و تنظیمات بازی حتی با وجود گیم ورکز کارایی بیشتری نسبت به کارتهای AMD از دست میدهند

eqvkibzw5jc9hssrd5jf.jpg

6kp4ar89fq7ebdglxqj1.jpg

این هم یک نمونه دیگر از بازیهای انودیا تایتل که مثل بقیه بازیهای انودیا تایتل با ابزار گیم ورکز 214920_Cherna-facepalm.gif

کارتهای انودیا به خصوص سری 700 با توجه به این که معماری اون با مکسول متفاوته و انودیا خودش داره نسبت به این سری از کارتها توجهش کم کم کمتر و کمتر میشه میبینید حتی با درایورهای جدیدی هم که براش این سری هنوز هم منتشر میشه کارایی بیشتر رو از دست میدن

اما AMD میبینید با توجه به معماری یکسان از سری 7000 تا کنون شاهد این هستید که کارایی برای سری R300 یا همون ریبرند R200 به مرور در بازیهای جدید افزایش پیدا میکنه و این برای کاربران کاملا محسوسه

نمونه که خودم تست کردم در بازی ویچر 3 بوده که با تمامی اپدیتها نصب شده تا کنون با درایور نسخه اولیه کریمسون یعنی 15.11.1 که باز هم بتا بوده تا کنون که نسخه 16.2.1 رو نصب کردم برای بنده حداقل بین 10 تا 12 فریم افزایش پیدا کرده و فریم تایم بازی هم به شدت بهبود داشته

کارت بنده 290 و سی پی یو 3570K

تابیتا جان من  این امارها برام اصلا مهم نیست  - من نمیدونم درایور AMD چیه ؟ کریمزون چیه ؟ من  این درصد های خیالی رو   نمیگیرم - من  جوا ب دوستمون رو دادم گفت کارت فلان مدل محو شده من بهش ثابت کردم محو نشده هنوز وگرنه من اصلا و ابدا قصد مقایسه 780 ti رو با این همه کارت های شما نداشتم واقعا و صادقانه میگم همین بود. ایشون گفت کارت اینجور شده یک تصور ذهنی غلط بود بنده  با یک توضیح ساده  و چند تا نمودار بهشون عکس رو ثابت کردم  و برای خودم هم خیلی چیز ها روش شد - عزیزم کارت 780 ti رو میخواهیم عملکردش رو ببنیم شما میری تست کارتهای AMD با درایور کریمزون میگذارید ؟؟ ما خواستیم ببنیم 780 ti فقط محو شده یا نه؟! دیدیم نه تنها محو نشده داره حالی بازی میکنه اونم با سه گیگ رم نه با 8 گیگ ؟ این همه امار و تست و ...  برای خلاف حرف من نمیخواست  واقعا من  همین بود بحثم من  نه دیگه ا زکارت 780ti استفاده میکنم نه چیزی من  مصرف کننده به روز هستم برام مهم نیست کارت قدیمی

بله، بنده منظورم کارتهای AMD بود که وقتی بازی ارائه شد، تقریبا با Hairwork با کارت 290 نمیشد حتی 20 فریم هم گرفت، ولی خوب الان راحت 40 فریم به بالا هستش، البته روی کارتهای انویدیا هم قبل از پچ شدن، افت فریم خیلی بیشتری داشت، در مورد زیبایی بازی باید عرض کنم که بهترین گرافیک بازی چند سال اخیر بود، ولی بدون تکنیکهای انویدیا!!!! چون Hairwork خیلی زیاد باعث افت فریم میشد، مجبور به Off کردنش میشدم، تازه قضیه اینه که عملا تا روی 8X نمیگذاشتیش، تفاوتی رو احساس نمیکردی، باعث میشد که از فریم ثابت 60 به 40 فریم متغییر میرسید چه با 290X و چه با 970G1، که خیلی بد میشد، فکر میکنم که باید حتما یه 980Ti میداشتم واسه Hairwork در تنظیمات بازی HBAO+ هم وجود داشت، ولی تاثیری ندیدم تو این بازی نسبت به SSAO...

رضا جان، بحث این نیست که 780Ti کارت قوی هستش یا نیستش(درصورتیکه کارت فوق العاده قدرتمندی هستش) ولی بخاطر ساپورت بد انویدیا بعداز ارائه سری 900، از اون قدرتش دیگه نمیتونه استفاده کنه، یعنی درایورها به اندازه کافی واسش آپتیمایز نیستن تا بتونه مثل کارتهای نسل جدید انویدیا روی بازی های جدید پرفورمنس داشته باشه:

مثلا این بازی قدیمی هستش و برای AMD هم آپتیمایز شده و همچنین Bioshock که قدیمی هستش:

attachicon.gifuntitled-1.pngattachicon.gifuntitled-2.png

قدرت کارت رو نشون میده...

اما بازی های جدیدتر:

attachicon.gifuntitled-16.png

با اینکه ویچر برای انویدیا بود، ولی پرفورمنس 780Ti خیلی خیلی ضعیف هستش...(بحث Vram هم نکینم که ویچر خیلی کم Vram استفاده میکرد)

یه بحث هم هست در مورد بازی که با Gamework ارائه و بازی بدون Gamework ارائه میشه:

attachicon.gifuntitled-3.pngattachicon.gifuntitled-1.png

دو بازی جدید که سبکشون هم کاملا یکی هسش، هر دو گرافیک چشم نوازی دارن، ولی باز هم Tomb گرافیک قویتری داره، ولی نه اونقدر که باعث این همه اختلاف پرفورمنس بشه...

واسم جالب هستش که هنوز یه تعدادی از دوستان یه جوری برخورد میکنن که انگار سهام دارهای این شرکتها در ایران هستن و حرف از پیروزی و سود بیشتر میزنن!!!!!

تکلیف مار و هم مشخص کنید، اگه سهام دار یا مدیری هستید که دست مارو هم بگیرید و ببرید تو این شرکتها!!!

اگه نیستید که خدا بهتون کمک کنه که متوجه بشید اینجا تاپیک کل کل نیست و بحث کامپیوتر کجا و این حرف ها کجا...

semiulator Project Cars هم که جزو اولین بازی هایی بود که AMD اومد با DX12 بدجور قدرت خودش رو نشون داد، کارتهاش از اون پرفورمنس فلاکت بار با DX11 به قدرت واقعیشون رسیدن که؟؟

تابتا جان بازمشکلت  رو شد - اون سری گفتید کل کل میکنن همه  ولی خودتون  از همه بیشتر  به قول خودتون کل کل میکردی الان هم داری به طر عیجبیی از AMD   دفاع میکنی بعد به همه   انگ میزنید  که استخدام شرکت انویدیا هستند! گفتم بهتون مشکل ما ایرانی ها همینه خودمون رو درست نمیبینیم. نه عزیزم ما حقوق بگیر نیستیم  اگر شما حقوق بگیر AMD نیستنید! =))  =))  @};-  @};-  @};-  کلک نکنه خودت استخدام AMD هستی؟ نیروی نفوذی؟؟ :clapping:  :clapping:

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز عنوان تاپیک رو به بهترین نحوی که می تونستم ویرایش کردم به امید اینکه از بحث های بیهوده بیشتر (هر چند که اکثرا برای من آموزنده بودند) جلوگیری بشه و دوستان هم راضی باشند.

توجه داشته باشید هدف از مقاله ها فقط و فقط اطلاع رسانی و بحث مفید حول همون موضوع هست. من تا به حال هیچ وقت هیچ خبری رو به قصد تخریب کالایی نذاشتم و نخواهم گذاشت.

موفق باشید @};- 

عزیز تاپیک خودت هستش و هر شکلی که دلت بخواد میتونی اسم گذاری کنی و مطلبت رو بزنی تا وقتی که برخلاف قوانین سایت نباشه(هیچ مشکلی بنده نمیبینم در اسم و مطلبش)، خوب اینکه آزادی بیان وجود نداره، دیگه ... :clapping:

فکر میکنم یه مدت دیگه طول بکشه باید AMD بیاد اینجا یه بیانیه رسمی بده و عذرخواهی از فن های انویدیا که بازی که انویدیا رسما برای خراب کردن رقیب از نکنیکهای انحصاریش(Phyzx و Gameworks)، به صورت اجباری استفاده کرده و رقابت منصفانه رو انجام نداده...

Gamework مظلوم...

تابتا جان بازمشکلت  رو شد - اون سری گفتید کل کل میکنن همه  ولی خودتون  از همه بیشتر  به قول خودتون کل کل میکردی الان هم داری به طر عیجبیی از AMD   دفاع میکنی بعد به همه   انگ میزنید  که استخدام شرکت انویدیا هستند! گفتم بهتون مشکل ما ایرانی ها همینه خودمون رو درست نمیبینیم. نه عزیزم ما حقوق بگیر نیستیم  اگر شما حقوق بگیر AMD نیستنید! =))  =))  @};-  @};-  @};-  کلک نکنه خودت استخدام AMD هستی؟ نیروی نفوذی؟؟ :clapping:  :clapping:

ای آقا، گفتم کل کل نمیشه، اومدی گفتی که مگه میشه که کل کل نشه، که بعداز اون هم تا دلت بخواد کل کل شد!! *dry#

جات خالی، استخدامم میخوان بکنن به عنوان معاون بخش تبلیغات و بازاریابیشون!! =))  =))

میدونی قضیه چیه؟

از اول تاپیک تا الان در مورد هر چیزی بحث شده، غیر از اینکه آیا این جریان حقیقت داره؟ یا نه؟ آیا مایکروساافت عواقب خواهد داشت این جریان واسش؟ اسکرین از بازیهای دیگه، بنچمارک از بازیهای دیگه و انواع بحث بین انویدیا و AMD شد، ولی کسی بحث نکرد که آیا این جریان به چه شکلی به سود یا به ضرر گیمرها هستش؟؟

ویرایش:

دست دوستان هم درد نکنه که کنسول باز و آتیش بیار معرکه هم که شدیم...  :clapping:

تابیتا جان من  این امارها برام اصلا مهم نیست  - من نمیدونم درایور AMD چیه ؟ کریمزون چیه ؟ من  این درصد های خیالی رو   نمیگیرم - من  جوا ب دوستمون رو دادم گفت کارت فلان مدل محو شده من بهش ثابت کردم محو نشده هنوز وگرنه من اصلا و ابدا قصد مقایسه 780 ti رو با این همه کارت های شما نداشتم واقعا و صادقانه میگم همین بود. ایشون گفت کارت اینجور شده یک تصور ذهنی غلط بود بنده  با یک توضیح ساده  و چند تا نمودار بهشون عکس رو ثابت کردم  و برای خودم هم خیلی چیز ها روش شد - عزیزم کارت 780 ti رو میخواهیم عملکردش رو ببنیم شما میری تست کارتهای AMD با درایور کریمزون میگذارید ؟؟ ما خواستیم ببنیم 780 ti فقط محو شده یا نه؟! دیدیم نه تنها محو نشده داره حالی بازی میکنه اونم با سه گیگ رم نه با 8 گیگ ؟ این همه امار و تست و ...  برای خلاف حرف من نمیخواست  واقعا من  همین بود بحثم من  نه دیگه ا زکارت 780ti استفاده میکنم نه چیزی من  مصرف کننده به روز هستم برام مهم نیست کارت قدیمی

رضا جان، پست رو فکر میکنم اشتباه کوت کردی؟

ولی با بنده داری صحبت میکنی؟ :D

در کل، 780ti عملا محو شده، چون از رده خارج هستش، وقتی یه شرکت برای کارتهای گرافیک ساپورت لازم رو انجام نمیده و تکنولوژی کارتهاش از رده خارج هستن چیزی که خود انویدیا اعلام کرده، بخاطر ضعف معماری، دیگه فروخته هم نمیشه، پس کار اون کارت تمام هستش، ولی اینکه بگیم دارندگان این کارتها باید بیخیال کارتشون بشن؟ والله اگه کارت مدل 6 گیگ رو داشتم، تا سال آینده هم عوضش نمیکردم، چون به اندازه کافی قدرتمند هستش...

مخصوصا تو ایران که قیمتها خیلی متفاوت هستش، اگه عوض کردن کارت گرافیک با هر نسل برای کمتر کسی مقدور هستش، خود بنده هم اونقدر این کار رو کردم که دیگه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...