رفتن به مطلب

ویژگی +HBAO میان افزار GameWorks مقصر ایجاد مشکل جلوه های بصری در بازی Gears Of War

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان بی خیال دیgdc 2016 قراره ای ام دی و انویدیا شاخ به شاخ بشن بازم ... دنبال کنین

گیم ورکس و تسلیشن اضافه تو بازی هایی مثل کرایسیس2 و ... برای اینه ک رقیب رو ینی ای ام دی رو سرجاش بشونند

گبم ورکس ابزار خوبی داره ولیتو ک نیتت اینه جلوه بصری بهتر کنی مرد باشو بلک باکس نساز ...

ati زمانی ک ارزشش 5 برابر انویدیا بود اگه با ای ام دی ادقام نمیشد... الان رقابت دیدنی بود...

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• ارسال 141
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

تابیتا جان من  این امارها برام اصلا مهم نیست  - من نمیدونم درایور AMD چیه ؟ کریمزون چیه ؟ من  این درصد های خیالی رو   نمیگیرم - من  جوا ب دوستمون رو دادم گفت کارت فلان مدل محو شده من بهش ثابت کردم محو نشده هنوز وگرنه من اصلا و ابدا قصد مقایسه 780 ti رو با این همه کارت های شما نداشتم واقعا و صادقانه میگم همین بود. ایشون گفت کارت اینجور شده یک تصور ذهنی غلط بود بنده  با یک توضیح ساده  و چند تا نمودار بهشون عکس رو ثابت کردم  و برای خودم هم خیلی چیز ها روش شد - عزیزم کارت 780 ti رو میخواهیم عملکردش رو ببنیم شما میری تست کارتهای AMD با درایور کریمزون میگذارید ؟؟ ما خواستیم ببنیم 780 ti فقط محو شده یا نه؟! دیدیم نه تنها محو نشده داره حالی بازی میکنه اونم با سه گیگ رم نه با 8 گیگ ؟ این همه امار و تست و ...  برای خلاف حرف من نمیخواست  واقعا من  همین بود بحثم من  نه دیگه ا زکارت 780ti استفاده میکنم نه چیزی من  مصرف کننده به روز هستم برام مهم نیست کارت قدیمی

اگر امار ها واستون مهم نیست پس جریان اون نمودارهایی که خودتون قرار دادی چیه بنده همون نمودارها رو فقط با درایورهای جدیدش گذاشتم تا هم شرایط کارکرد درایورهای هر دو شرکت معلوم بشه هم سری کارتها R200 با 700

شما خودت پست میدی که یک کارت 3 گیگی یک کارت 8 گیگی رو زیر گرفته بعد تا بنده تست گذاشتم و با چند تا نمودار نشون دادم که بازیهای جدید چطوری بر سری 700 انودیا اثر گذاشته بعد شما صحبت از محو شدگی میکنی ؟؟؟

به من ربطی نداره که سری 700 میخواد کاراییش با درایور بالا بره یا پایین بنده فقط با نمودار مقایسه ای بازیهای جدید به همه نشون دادم اون حرفهایی که انودیا درباره پشتیبانی از سری پایین تر از 700 میزنه خیالی بیش نیست انودیا فقط یه درایور میده که بگه اره هواتونو دارم برید حال کنید

AMD فلک زده حداقلش این بود اومد گفت بابا از سری 6000 به پایین جمع کنید برید تمام پشتیبانی میخوای برو بالاتر با کلک و دروغ که نمیشه سر کاربرا رو شیره مالوند

ببخشید 5870 چرا طرفدارن AMD اینقدر gamewroks دوست دارند که در بارش بحث میکنن؟؟ یک سئوال عجیب به ذهنم اومده ؟ چرا ؟  !

کدوم تایتل ؟ کدوم بازی ؟ 5870 جان همه باز یها که روی کراتهای AMD خرابه که ؟ من فکر میکنم شما  تا ابد هم بمونید منظتر این شعار های AMD  فقط خوا بو خیال هستند مثل منتل قرار بود DX  رو از کار بیکار کنه هیچ کار که نکرد محو شد ، یا حافظه HBM قرار بود GDDR  رو محو کنه هیچ کار نکرد محو شد . کلا شعار زیاد خوب نیست باید مرد عمل بود.

میشه اینجا غیر از طرف دارای خود انودیا کاربری از طرف دارای AMD رو ذکر کنید که اومده و گفته بنده طرفدار گیم ورکز هستم و اونو دوست دارم ؟؟؟؟ همه دارن از مشکلات اون ناله میکنن حتی طرفدارای خود انودیا ؟؟!!!

بله بازیها خرابه رویه کارتهای AMD منتها اونهایی که گیم ورکز درش تزریق شده

بنده بازیهایی که انجام دادم خودم اونهایی که درش گیم ورکز بود و میشده تنظیماتش رو خاموش کرد خاموش کردم و بازی رو انجام دادم بدون مشکل ولی با اون تنظیمات اضافه سرشار از باگ و مشکل بوده برام

ولی بازیهایی که درش هیچ دستکاری یا گیمورکزی نبوده بسیار با کیفیت و فریم ریت مناسبو بدون باگ بازی کردم

نمونش DIRT RALLY دراگون ایج اینکوئسشن متال گیر سولید 5 دایینگ لایت که فقط یه HBAO+ داره که اونم با خاموش کردنش مشکل حل شده DEVIL MAY CRY SPECIAL اسنایپر الیت 3 بتل 4 و بتل هاردلاین  کال اف ادونس وارفر

و..... ولی بازیهای گیم ورکزی فقط رو اعصابه

عزیز برادر منتل شعار نبود منتل رفت تو دل DX 12 و الان هم والکان که 90 درصد والکان همون منتل هست عزیز که !!!

HBM محو شده میشه یه منبع بدید که محو شده ؟؟؟ تازه هنوز شروع HBM هست اینجا رو بخونید :

http://wccftech.com/sk-hynix-hbm2-mass-production-q3-2016/

اینم ترجمه فارسیش :

http://www.sakhtafzarmag.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9/8912/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-hbm

خیلی جالبه شرکت میکرون اومد دست همه رو داخل حنا گذاشت و گفت GDDR5X فلانه و دیگه هیچی رفت

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هاردورکنوکز  در وسط سال پیش یک مقاله ای داشته :

برای  اتمام حجت این تاپیک  هم که شده دوستان که  مرتب درصد میزارن امار میگذارن  یک ترجمه از پایان  مقاله  hardwearcanucks رو کار میکنیم  ببنیم  ریویر این سایت چی میگه ، نه بخاطر اینکه  چیزی ثابت بشه  من نمیخوام چیزی رو ثابت کنم به کسی   من دوست دارم همه چیز رو به خودم ثابت کنم و همین برای من کافی است ولی خوب دوستان حرف های ما رو قبول ندارن ببنیم این منتقد در یکی از زمینه ها چی میگه  ، جالبه من این مقاله رو دیشب دیدم   اتفاقی بحث های جالبی توش بود  گفتم  نتیجه گیری رو بعد کار کنم براتون مطالبی مفید در اون نوشته  شده است . البته قبلش باید بگم  که خود من دیگه مصرف کننده هیچ کدوم از کارتهای نام برده نیستم  ولی خوب  خوبه ببنیم این بابا چی میگه:

لینک متن اصلی نوشتار:

تاریخ مقاله مال وسط 2015 است:

"خوب به پایان امد این دفتر حکایت همچنان باقی است! البته همچنان آرزو میکنم ای کاش  بربال  امید ، آرزوهایم ممتد بودند. فرضیات و  گمان های بیشماری را اخیرا شاهد بودیم  و من   دوست داشتم  لااقل   مقدار کمی اعتماد  هر چند  کوچک  را به اثبات برسانم . بعضی ها میگویند درایور های AMD   کمیاب هستند (زمان نگارش این  مقاله  ) بعضی  ها هم  دیگر بیش از حد تند رفتند و حتی جاهایی دیدم که صحبت از این بود که انویدیا عمدا کارایی  کارتهای سری 700 خود را به سمت فروش بیشتر سری 900 فلج نمود. هیچ کدوم از بیانه های بالا به من  ثابت نشد . هر بنچمارکی  4بار انجام گرفت تا از صحت  کامل آنها اگاه شوم .یک سری توضیحات برای  نتایج بنچمارک های ما ضروری است  زیرا بعضی از نتایج  قصد به چالش کشیدن هر آنچه من میدانستم دارند. فکر میکردم فریم ریت بر روی کارت 780 ti  و تا حدودی 290X  کاهش خواهند خورد. این معماری  ها هردو کمی قدیمی شده اند (البته انویدیا یک  معماری جدید  را معرفی نموده است ) این رجز خوانی های سایز فریم بافر هم تمامی ندارد.  میزان حافظه در بعضی از عناوین اصلی و مهم مثل ویچر 3  سری Assassins و سایه موردور ودیگر با زیهای مموری خور  شروع به  خلق چالش های زیادی نموده است. این دلیل حرکت انودیا  به سمت  الگوریتم  بهینه سازی   فریم بافر های  4 گیگ و 6گیگ   می باشد. AMD هم به سمت 8 گیگ و 4گیگ HBM برای کارتهای های اند خود رفته است.

خوب این کارتهای قدیمی چه میکنند؟ در واقع  کارشان اصلا بد نیست ...

ox2azt5o7a031zum19rx.jpg

(میتونید به صفحه  قبل برید و نتایج بنچمارک ها روببنید یا به خود لینک بالا برید و منظور از نتایج  ، نتایج موجود در این مقاله لینک بالا هستند)

اگر ما به  نتایج بنچمارک ها نگاهی بیاندازیم  درست قبل از اینکه به سمت نتیچه گیری  شیرجه بزنیم، امار و ارقام اصلا  عجیب نیستند. کارت 780 ti  در بیشتر راه  برتری نسبی خود را بر 290X حفظ میکند و کمی هم از 980 می بازد. کمی افت منفی در کارایی با توجه به زمان عرضه می بینیم ولی هیچ مدرکی دال براینکه در توسعه درایور ها  خللی عمدی  وارد شده وجود ندارد.با توجه به 3 گیگابایت بودن بافر   780 tiو با توجه به اینکه برخی عناوین جدید  در رزولوشن QHD قادرند به ورای این 3گیگ  به راحتی حرکت کنند، نتایج  کارت پرچم دار کپلر 780 ti بسیار  در خور توجه هستند. ما  در انتظار کاهش کارایی در بازی هایی چون GTA V یا در عناوینی بودیم که مموری  هایی کم را یکجا می بلعند ولی چنین نشد. جاهایی بود که کارت به میزان  کمی کم  می آورد و کارتهای مجهز به 4 گیگ مموری برای خود  خیمه میزدند  و این را هم باید به حساب آن کاهش  کارایی طبیعی  از زمان عرضه کارت دانست . (قطعات رایانه ای به مرور زمان کند میشوند یک قانون کلی )تا جایی که ما دیدیم   کارت 780 ti هیچ گونه کاهش کارایی مصنوعی از خود نشان نداد. حتی در بازی های جدید تر که من در بنچمارک ها معرفی نکردم مثل trine 3 و call of Arms بتا. همه  نتایج  هم راستا  و حتی با توجه به  محدودیت 3 گیگا بایت فریم بافر  و کهولت  فراتر از انتظار بودند .بعضی از کاهش کارایی های خاص   در بعضی از عناوین  در زمان   انجام بررسی ما  اتفاق  نیافتاد. اما دلیلش این نیست که اینها وجود نداشته اند( یعنی اکنون دیگر یا اپدیت ها و درایو رها ی جدید فیکس شده اند) یک سری مشکلات برای کارتهای سری 700  در زمان عرضه بازی GTAV مشهود بود. ویچر 3 هم همینطور ،  باید ذکر کرد یک سری بازیهای  AAA بعد از لانچ همیشه مشکل داشته اند و دارند. بعضی از این مشکلات گریبانگیر سری 900 هم شد . کارتهای AMD هم گرفتار بودند. اما نتایج امروز نشان می دهد هم انویدیا و هم AMD هر دو  مشکلات عدم سازگاری و مشکلات کارایی را در مراحلی حل نموده اند( چون در تست ها خبری نبود) این بهینه سازی  ها چقدر دوام دارند: خوب از یک بازی به بازی دیگر نتایج فرق دارند/(یک بازی ممکن است بعد از بهینه شدن برای مدت طولانی بهینه بماند و یک بازی هم تحت تاثیر تغییر سیستم عامل و درایور های جدید و پچ های جدید و سخت افزار  جدید از خود واکنش های منفی یا مثبت زیادی  نشان دهد.)اکنون این  نتیجه گیری این موضوع را اثبات نمیکند که بهینه سازی برای کارتهای معماری کپلر در همه عناوین آینده وجود خواهد داشت، هر چه باشد یک معماری به انتهای عمر خود میرسد  و این به عهده شرکت های سازنده این محصولات است که بعد ازسپری شدن عمر  قفسه ای (shelf life)این محصولات( پس از پایان چرخ تولید) از آنها حمایت کند. برخلاف  نظر عمومی Nvidia به خوبی از سری 700 پشتیبانی میکند حتی با وجود اینکه  معماری جدید تر روی کار امده است. البته جاهایی ممکن است بهنیه سازی ها تاخیر بخورند  اما به ندرت با این مشکلات برمیخرویم . البته تا زمانی که معماری پشتیبان گر هدفمند DX12 انویدیا ، پاسکال ارائه شود.

در طرف دیگر AMD {باید} کارتهای  معماری قدیمی تر خود را ساپورت کند زیرا بیشتر محصولات چرخه تولیشد ریبرند هستند. سری r9 200  و HD 7000  و حتی بعضی از سری 6000  هنوز هم به عنوان محصولات جدید  تا حدی استفاده میشوند . فقط میتوانم  تصور کنم  چه نوعی از بازستانی منابع در  تیم های توسعه درایور AMD  و تیمهای بررسی کیفیت درایور ها وجود دارد. بهرحال این استفاده  به کاربران محصولات legacy این شرکت کمی آرامش خاطر هدیه میکند و همین یک دلیل قوی فروش است.خوب تمام شد، شما  چه بازی جدید یا قدیمی داشته باشید کارت 780 TI هنوز هم  قادر است سربلند بیرون بی اید (با محدودیت رم) البته این توضیحات و بنچمارک ها  همه را آرام نخواهند کرد. مهم نیست من چه بگویم یا نتایج چه هستند. همیشه یک عده خیلی زیاد گرفتار  تئوری توطعه هستند و تصور میکنند که شرکت های بزرگ سعی دارند   گوش بری کرده و سرکیسه شان کنند (مثل برخورد طرفدار محصول amd در فروم خودمان که دائم فکر میکند خرید کارت انویدیا کلاه برداری است!) از این موضوع نمیشود طفره رفت!مهم نیست چه  کارتی خریده اید 290 X یا 780 ti ، شما باید هنوز هم از خرید خود راضی باشید چون هر دو کارت کارایی خوبی از خود به نمایش میگذارند حتی در 1440P حضورشان جالب است. در 4K  بدون از دست دادن کیفیت تصویری   کارایی سطح مناسب براحتی در دسترس نیست هرچند  هنوز هم مدت زمان خیلی مناسبی برای ارتقا از این دو واحد پردزاشی  وجود دارد و هنوز میتوان به آنها امیدوار بود حتی با وجود  محدودت های معماری یا میزان حافظه . "

این نوشتار برای پاسخ به نظرم خوب است و علمی به شکل ساده پاسخ میده حالا دیگه به عهده خود دوستان است. فقط یک نکته هیچ چیزی نمی تونه یک طرفدار سر سخت یک برند رو عوض کنه -من سالهای ساله از زمان tnt , riva مشتری انویدیا بودم  و تا اخر عمر خواهم بود. همانطور که یک طرفدار AMD  شاید هیچ وقت نظرش عوض نشه - پس دوست گرامی  شما   فکر نکنید که قادرید در طرز تفکر من خللی وارد کنید همانطور که من قادر به انجام این کار نیستم . من راه خود رو می رم و از Game works لذت میبرم. شما هم راه خود رو ادامه خواهید داد.  ما گرگ های قدیمی سخت افزار هستیم و با چند بحث کوچیک نظرات رو تغییر نمیدیم. حالا یک کاربر  تازه کار شاید با نسیمی از دیتای جدید خط جدید رو بگیره ولی گرگ های خسته بیابان   قطعات نه!! حالا متن بالا  یک بحث ساده و پاسخی خوب است  وقشنگ بیان میکنه .

البته یک خبر خوب! باید برم مقدمات دانلود و نصب و داماده سازی خرید gears رو از مایکروسافت استور اماده کنم! بزودی با مقاله ای جامع در باب خود بازی سطح ریمستر شده وکیفیت گرافیکی و کارایی با هاتون خواهم بود و خوب اونجا هم یکسری نکات بیشتر معلوم خواهد شد .

خوب دوستان این   اخرین پستم در این تاپیک است - از  استارتر گرامی   معذرت میخوام اگر ناراحت شدند  یا بحثی شده است - همه شیرینی کار به همینه، بحث کردن درواقع نمک  صحبت های تکنولوژی است - من که اصلا ناراحت نیستم و  گفتم نمی خوام به شخصی چیزی رو ثابت کنم و فقط سعی میکنم یک ورژن  ساده ای از حقیقت رو بیان کنم. مثلا  عملکرد کارت 780 ti یا 290 X یا هر کارت دیگه اصلا برام مهم نیست چون سالها پیش از  مثلا نسل کپلر جداشده ام ولی خوب خوبه که آدم نقبی بزنه به گذشته و بدونه چه خبره.  بعضی از دوستان طرفدار سرسخت  هستند ما هم هستیم  . هیچ مشکلی نیست کنار هم زندگی میکنیم. بهرحال  باید از تاپیک برم   . امیدوارم موفق باشید.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

در کنار این بدبینی هایی که هست، یه نکته ای رو من اضافه کنم.

موقعی که قطعه جدیدی مثل کارت گرافیک به صورت رسمی برای ریویو در اختیار سایتی/گروهی قرار میگیره معمولاً یه سری بنچمارک معیار و مستندات  هم به صورت محرمانه به اونها ارائه میشه و انتظار میره که اگه نتیجه بهتر نباشه، از اون کمتر هم نباشه. این یه موضوع.

موضوع دیگه اینکه همه ریویوها در قبال پول هستن و اگه یه سایتی ریویو خوبی از اون محصول ارائه نکنه، دفعه بعد دیگه ریویو بهش نمیدن.

اون بنچمارک ها و نتایجی که در اختیار سایت/شخص ریویو کننده قرار میگره تحت NDA یا توافقنامه عدم افشا هست و طرف نمیتونه منتشر کنه برا همین جایی اینجور چیزا رو نمیتونید پیدا کنید اما هست.

در نهایت شخصاً بنچمارک ها و ریویو های بالای 90 درصد وب سایت هارو قبول ندارم!

یک نمونه عینی برای اثبات این تئوری:

شما تو هیچ ریویوی از کارت 280X ایسوس دیدین گفته باشه مشکل آرتیفکت داره؟؟؟

تا حالاً من تو هیچ ریویویی ندیدم به عیب ها و مشکلات اساسی محصول اشاره بشه و نهایت برا بی طرفانه جلوه دادن، یه سری عیب و مشکل بی ارزش و قابل نادیده گرفتن رو لیست میکنن که بیشتر عیب گرفتن هایی هست که از نگاه بسیاری از خوانندگان اون ریویو، بی معنی و الکیه.

اینو گفتم که بدونید صنعت پی سی/گیم انقدها هم سفید نیست و هرجا پول باشه کارهای کثیف هم هست ;)

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

در کنار این بدبینی هایی که هست، یه نکته ای رو من اضافه کنم.

موقعی که قطعه جدیدی مثل کارت گرافیک به صورت رسمی برای ریویو در اختیار سایتی/گروهی قرار میگیره معمولاً یه سری بنچمارک معیار و مستندات  هم به صورت محرمانه به اونها ارائه میشه و انتظار میره که اگه نتیجه بهتر نباشه، از اون کمتر هم نباشه. این یه موضوع.

موضوع دیگه اینکه همه ریویوها در قبال پول هستن و اگه یه سایتی ریویو خوبی از اون محصول ارائه نکنه، دفعه بعد دیگه ریویو بهش نمیدن.

اون بنچمارک ها و نتایجی که در اختیار سایت/شخص ریویو کننده قرار میگره تحت NDA یا توافقنامه عدم افشا هست و طرف نمیتونه منتشر کنه برا همین جایی اینجور چیزا رو نمیتونید پیدا کنید اما هست.

در نهایت شخصاً بنچمارک ها و ریویو های بالای 90 درصد وب سایت هارو قبول ندارم!

یک نمونه عینی برای اثبات این تئوری:

شما تو هیچ ریویوی از کارت 280X ایسوس دیدین گفته باشه مشکل آرتیفکت داره؟؟؟

تا حالاً من تو هیچ ریویویی ندیدم به عیب ها و مشکلات اساسی محصول اشاره بشه و نهایت برا بی طرفانه جلوه دادن، یه سری عیب و مشکل بی ارزش و قابل نادیده گرفتن رو لیست میکنن که بیشتر عیب گرفتن هایی هست که از نگاه بسیاری از خوانندگان اون ریویو، بی معنی و الکیه.

اینو گفتم که بدونید صنعت پی سی/گیم انقدها هم سفید نیست و هرجا پول باشه کارهای کثیف هم هست ;)

با سلام

خبات جان منظورت از اینکه صنعت پی سی گیمینگ سفید نیست چیه میشه توضیح بدی !!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خبات جان منظورت از اینکه صنعت پی سی گیمینگ سفید نیست چیه میشه توضیح بدی !!؟

سلام عزیز

منظورم اینه که مثل بسیاری دیگه از صنعت ها، تبانی، خرابکاری، سرقت دست آورد، باج دادن و خیلی کارهای دیگه هست. @};-

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

منظورم اینه که مثل بسیاری دیگه از صنعت ها، تبانی، خرابکاری، سرقت دست آورد، باج دادن و خیلی کارهای دیگه هست. @};-

100 در 100

اگر یک نگاه به دور و بر خودتون بندازید همه جا این تبانی ها رو میشه دید .

توی خودرو در کشور خودمون و حتی در کمپانی های بزرگی متل فولکس واگون و همه صنایع دیگه .

نکته مهم اینه که این مسئله فقط به شرکت ها محدود نمیشه بسیاری از دولت ها هم در اون دست دارن گاها از طریق افراد با نفوذی که از طرف این شرکتها مورد حمایت مالی و ... قرار میگیرن و یا بالاتر از اون که دولت برای منافع اقتصادی و سیاسی و ... خودش با این شرکتها برای این کارها همکاری میکنه .

شرکتهای بزرگ نفتی نمونه بارز اون هستند ، هر کدوم از این شرکتها وابسته به یک کشور به حساب میان و حتی اگر رسما مال اون کشور نباشن عملا هستند . به گونه ای که شکست هرکمپانی شکست همون کشور هست و پیروزیش هم پیروزی همون کشور .

شرکتی متل اینتل هرساله میلیاردها دلار پول وارد اقتصاد آمریکا میکنه و برای هزاران نفر شغل ایجاد میکنه همچنین یک ابزار موثر در دست دولت آمریکا هست بنابر این نه تنها در افتادن با این کمپانی مثل در افتادن با دولت آمریکاست بلکه دولت آمریکا دست این شرکت رو در انجام اعمال خلاف قانون باز میزاره .

حالا و با این اوصاف دلخوش کردن به آمار و گفته های سایتهایی که عملا مستقل نیستند اشتباه محض به حساب میاد . یکی از دلایلی که آمار اینقدر با هم متفاوته و فیدبک کاربران با ریویوها متفاوته از همین جا آب میخوره .

لینک به دیدگاه

یک سوال بپرسم بیطرفانه جواب بدید یعنی مثلا بنده 1500 برای 5 ماه دیگه بخوام گرافیک بخرم اگه انویدیا پاسکال رو معرفی کنه بهتره برم یک کارت mid از این سری بگیرم یا برم چون افت قیمت شدیدی رو خواهیم دید برم مثلا 980 بگیرم لطفا عادلانه جواب بدید :)

لینک به دیدگاه

یک سوال بپرسم بیطرفانه جواب بدید یعنی مثلا بنده 1500 برای 5 ماه دیگه بخوام گرافیک بخرم اگه انویدیا پاسکال رو معرفی کنه بهتره برم یک کارت mid از این سری بگیرم یا برم چون افت قیمت شدیدی رو خواهیم دید برم مثلا 980 بگیرم لطفا عادلانه جواب بدید :)

همون اوایل 980 یکم بعد ( مثلا 5 ماه بعدش ) معماری پاسکال !

لینک به دیدگاه

یه چیز بگم یادتون باشه همین سری تیتان بود که قیمتشوانودیا سر به فلک زده بود و تو ایران اومد شد 12 میلیون و بعدش ای ام دی 295 رو ساخت و قیمتوش کرد 8 میلیون و تیتان رو بلعید  ,  که باعث شد انودیا کاهش بده قیمتاشو . و از اونجا رقابت قیمتی شروع شد . والله اگر amd نبود الان نمیشد یه کارت انودیا خرید از بس سواستفاده گره این شرکت  :)  :)  :) خدایش تو 4k کیفیت بالا حرف اولو میزنه  :) حالا صبر کنید 395 بیاد معلومه میشه چی میشود فریم  :cool: 

لینک به دیدگاه

0n9jhd2t1w4jyfrbo7hx.png

Last up, we have probably one of the biggest performance increase for Radeon cards in Gears of Wars. When the title launched, many blamed NVIDIA’s Gameworks technology to be the reason behind AMD’s poor show case of performance in the Gears of War. AMD releasing and boosting performance by up to 60% washes away those claims and just shows that AMD needed time to get their drivers working properly for their Radeon cards

تاثیرات تخریبی NVIDIA GameWorks به حدی بوده که کمپانی رقیب تنها با یه درایور 60% افزایش کارایی رو قول داده

این +HBAO در عنوان The Division هم به اندازه ای مخرب بوده که در تمام تست ها کارت های Radeon نتایج بهتری گرفتند!

همانطور که قبلا هم گفتم استدلال های آب دوغ خیاری هیچ تاثیری در واقعیت ماجرا ندارند.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

سلام

همونطور که قبلا عرض کردم GameWorks فقط یک میان افزاره که با استفاده از اون بازی سازها میتونن سریع تر (وبهینه تر) افکتهای پیچیده رو بر روی کارتهای گرافیک اعمال کنن، یعنی تکنولوژی سخت افزاری نیست بلکه قابلیت نرم افزاری برای ارتباط و کنترل موثر سخت افزار است. از اونجا که انویدیا این کتابخانه (دستورات مربوطه برای ارتباط بهینه با سخت افزار) رو بصورت متن بسته (Closed Source) ارائه کرده، امکان دیدن کدها و دستورات وجود نداره. اما مثل این که AMD کم کم داره به راز و رمز این کدها دست پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

Did Gameworks / PhysX Really Mess Gears of War Or Was It Just Microsoft’s Rushing Launch With No First Hand Testing

First up, we have the PhysX issue where some users managed to find NVIDIA’s PhysX listed in one of the games INI file. NVIDIA’s PhysX is part of their Gameworks library and simulates physics rendering through either CPU (Software PhysX) or by NVIDIA’s CUDA based graphics cards (Hardware PhysX). Extremetech managed to run a detailed analysis of PhysX in Gears of War and they concluded that even after forcing PhysX through NVIDIA’s control panel to run on and NVIDIA graphics card.

When tested, the system reported no performance difference when PhysX processing was offloaded to the CPU and in Extremetech’s case, a Core i7 processor (Haswell-E). In no way is the game using PhysX on either NVIDIA or AMD based systems, so to say that PhysX might be the reason behind AMD’s dismal performance in Gears of War prior to patch is incorrect especially when the same INI file exists after the latest patch yet AMD gets improved performance in Gears of War

The latest game to feature HBAO+ was Fallout 4 which when turned out impacted FPS on AMD and NVIDIA cards in the same way. There were many titles before Gears of War Ultimate Edition where AMD users could use HBAO+ and didn’t face any visual corruption. In fact, Microsoft’s handling of the visual corruption bug on AMD’s card where the disabled the feature as a whole could point out that it was the rushed up launch that caused the issues rather than being a Gameworks specific fault

http://wccftech.com/gears-of-war-pc-benchmarks-with-latest-patch/

همانطور که قبلا هم گفتم استدلال های آب دوغ خیاری هیچ تاثیری در واقعیت ماجرا ندارند!

بعید میدونم استارتر مطلب برای ترجمه این بخش دوباره وقت اختصاص بده ;)
@};- @};- @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

amd با کاری که با بازی هیتمن کرد نشون داد که هیچ فرقی با انویدیا نداره....هیتمن ضدونقیص ترین بنچمارک های جهان رو از خودش به نمایش گذاشت...تو این بازی کلمه میان رده و بالا رده اصلا مفهوم نداره...

لذت کار با انویدیا رو هیچوقت amd نداشته و نخواهد داشت....

لینک به دیدگاه

http://wccftech.com/gears-of-war-pc-benchmarks-with-latest-patch

همانطور که قبلا هم گفتم استدلال های آب دوغ خیاری هیچ تاثیری در واقعیت ماجرا ندارند!

بعید میدونم استارتر مطلب برای ترجمه این بخش دوباره وقت اختصاص بده ;)

@};- @};- @};-

شرمنده این روزا یه کم سرم شلوغه نمیتونم اخبار سایت هایی رو که "فقط حاشیه سازی میکنن و اخبار دروغ میذارن" رو براتون ترجمه کنم. فعلا فقط به همون نتایج آب دوغ خیاری پشت سر گذاشتن کارت های انویدیا توسط AMD در همه روزلیشن ها در تنظیمات High بسنده کنید:

post-14679-0-75036900-1458165219_thumb.jpg   post-14679-0-91471200-1458165224_thumb.jpg   post-14679-0-86933200-1458165229_thumb.jpg 

لینک به دیدگاه

اضافه میکنم رندرهای انویدیا همیشه فارق از تعداد فریم بسیار باکیفیت تر بوده

تیمی از برترین مهندسان گرافیک جهان اومدن یک میان افزار طراحی کردن و اونوقت عده ای کاربر عادی میان اینجا زیر سوال میبرنش  :laughing:

تمامی استنادهاشون هم به فریم بر میگرده که فلان کارت ای ام دی بیشتر فریم داد

عزیزان هنگام تبدیل فرمت مالتی مدیا هم میشه کاری کرد که سرعت رندر بیشتر بشه اما همونطور که مطلع هستید کیفیت هم به همون میزان افت میکنه....یاد کاربران amd میندازم که تکنولوژی استریم چگونه در مقابل CUDA شکست خورد

اگر یادتون باشه همون موقع  هم ای ام دی با استریم زودتر کانورت رو تموم میکرد اما کیفیت..........................

gwnv1.jpg

gwnv2.jpg

تصاویر بالا تعریفی از همون کیفیتیه که میگفتم.... @};-

شبتون خوش

لینک به دیدگاه

شرمنده این روزا یه کم سرم شلوغه نمیتونم اخبار سایت هایی رو که "فقط حاشیه سازی میکنن و اخبار دروغ میذارن" رو براتون ترجمه کنم. فعلا فقط به همون نتایج آب دوغ خیاری پشت سر گذاشتن کارت های انویدیا توسط AMD در همه روزلیشن ها در تنظیمات High بسنده کنید:

attachicon.gif1.jpg   attachicon.gif2.jpg   attachicon.gif3.jpg 

اون موقع نشر خبر این سایت اصلا حاشیه سازی و دروغ گویی نبود، اما حالا شده بی اعتبار!

همانطور که گفتم بعیده دوباره وقتی گذاشته بشه.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

amd با کاری که با بازی هیتمن کرد نشون داد که هیچ فرقی با انویدیا نداره....هیتمن ضدونقیص ترین بنچمارک های جهان رو از خودش به نمایش گذاشت...تو این بازی کلمه میان رده و بالا رده اصلا مفهوم نداره...

Dats rekt dude!

این که ای ام دی async compute رو در هیتمن سنگین کرده تا کارت های gcn به صورت سخت افزاری با بازدهی بیشتر انجام بدن بده؟ =))

خوب انویدیا هم emulate کنه دیگه ... مکسول هم پشتیبانی میکنه که :)

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

اضافه میکنم رندرهای انویدیا همیشه فارق از تعداد فریم بسیار باکیفیت تر بوده

تیمی از برترین مهندسان گرافیک جهان اومدن یک میان افزار طراحی کردن و اونوقت عده ای کاربر عادی میان اینجا زیر سوال میبرنش :laughing:

تمامی استنادهاشون هم به فریم بر میگرده که فلان کارت ای ام دی بیشتر فریم داد

عزیزان هنگام تبدیل فرمت مالتی مدیا هم میشه کاری کرد که سرعت رندر بیشتر بشه اما همونطور که مطلع هستید کیفیت هم به همون میزان افت میکنه....یاد کاربران amd میندازم که تکنولوژی استریم چگونه در مقابل CUDA شکست خورد

اگر یادتون باشه همون موقع هم ای ام دی با استریم زودتر کانورت رو تموم میکرد اما کیفیت..........................

gwnv1.jpg

gwnv2.jpg

تصاویر بالا تعریفی از همون کیفیتیه که میگفتم.... @};-

شبتون خوش

حرف شما رو تایید میکنم

بنده در تاپیک های دیگر هم عنوان کردم برای شرط قیاس فریم دهی بیاید تنظیمات انحصاری ولی کار امد nvidia رو خاموش کنید بعد اقدام ب تست فریم دهی بین کارت های انویدیا و ای ام دی کنید

درسته ای ام دی فریم بیشتری میده ولی از چه لحاظ؟ از لخاظ اینکه بار بر دوش استریم پروسسور ها نیست

انویدیا با تنظیمات hbao و vx هسته های کودا رو به نوعی مثل لیوان پر اب کرده و داره حداکثر بهره رو برای کیفیت اعمال میکنه

ی مثال میزنم. وقتی تنگ پر از اب هست شما بهتر میتونید ماهی توی تنگ رو با بزرگنمایی(حالت ذره بینی) و دقت بیشتر ببینید یا وقتی خالیه؟

. شما دستتون رو توی تشت خالی از اب با سرعت تر(فریم) بیشتر حرکت میدید ولی وقتی پر از اب باشه دستان خودتون رو با بزرگنمایی و جزئیات و کیفیت بیشتر میبینید اما حرکت دستانتون کند تر میشه. این مثال مصداق عملکرد تکنولوژی هیت ک انویدیا داره ازش استفاده میکنه وگرنه همیشه فریم دهی کافی نیست.

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

Dats rekt dude!

این که ای ام دی async compute رو در هیتمن سنگین کرده تا کارت های gcn به صورت سخت افزاری با بازدهی بیشتر انجام بدن بده؟ =))

خوب انویدیا هم emulate کنه دیگه ... مکسول هم پشتیبانی میکنه که :)

ما همانند شما به قضیه مینگریم

حرف شما اینه که انودیا به عمد عملکرد کارت های amd رو پایین اورده.......من میگم amd به عمد عملکرد کارت های انویدیا رو در هیتمن پایین اورده....من و شما که متوجه نمیشیم چی در این بهینه سازی های انحصاری میگذره...برنامه نویس پرفشنال هم نیستیم

به قول شما همیشه amd بهتر بود..حرف شما درست !  @};-  @};-  @};-  بیست عدد جایزه اسکار هم برای شما  :clapping:  :clapping:

اما فقط یک سوال ازتون دارم که چرا با این همه بعد از این همه مدت هنوز برترین کمپانی های انیمیشن سازی نظیر دیزنی و پیکسار و فیلم سازی نظیر برادران وارنر و پارامونت اکثرا از محصولات انویدیا استفاده میکنن؟

یا جور دیگه بیان میکنم...

چرا بعد از همه ی اینها بیشترین سهم از بازار دست انویدیاست و اکثر برنامه های تدوین و کانورتینگ و خیلی موارد دیگر اکثرا از هسته های CUDA به شکل تخصصی استفاده میکنن؟

سوال کاملا مشخصه...

بهینه نبودن انرژی...معماری منسوخ...ضعف نرم افزاری...رندرینگ سطحی...کیفیت پایین...نویز بالا...و خیلی های دیگه...

حالا استدلال شما...

قیمت کمتر..فریم بیشتر (نه کیفیت بیشتر)...سیاست مالی منصفانه در برابر انویدیا

کدام به کدام میچربه؟   @};-

با توجه به سهم بازار احتمالا جامع گرافیک متوجه شدن که هر گردی گردو نیست و هر کارتی انویدیا

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

اب پاکی رو روی دست کسانی که ادعا دارن قیمت کمتر و فریم بیشتر یعنی برنده بودن !!!! میریزم

این یک نمودار از میزان سود هر شرکت بر روی هر عدد از تلفن های هوشمند ساخته خودشه

Q4-2014-Handset-Unit-Profit_border-640x4

خوب شرکت هایی که کمترین سود رو بر روی گوشیهاشون میگرن اخرن و شرکت هایی که بیشترین سود رو میگیرن اول

اپل بر روی هر عدد ایفون 184 دلار سود میکند !!!!! اما همچنان در صدر بازار قرار داره..جواب کاملا مشخصه....این شرکت جنس بی کیفیت و بهینه نشده تحویل مشتری نمیده و متقابلا مشتری اعتماد بیشتری به شرکت داره

پس لطفا استدلال های تجارت منصفانه رو به میان نیارید چون یک عیار در رقابت بازار حساب نمیشه...کالای گرون و با کیفیت همیشه مشتری خودش رو داشته و کالای ارزون و بی کیفیت هم داستانش مشخصه

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پچ جدید بازی گیرز اف وار التیمت و افزایش وحشتناک کارایی کارتهای amd

wsps79pczs4qzu727fja.jpg

669untac0quq9vkzjzc7.jpg

u6dt2srkdtg3prweipnx.jpg

بازی که با تبانی مایکروسافت و انودیا برای خراب کردن AMD (لعنت ا.. علیه ) در روز اول و با مشکلات فراوان عرضه شده بود با پچ جدید افزایش کارایی دهشتناکی رو برای AMD در بر داره

نکته اینجاست با این پچ جدید کارایی کارتهای انودیا  افزایش پرفورمنس در بر نداشته

لینک به دیدگاه

ما همانند شما به قضیه مینگریم

حرف شما اینه که انودیا به عمد عملکرد کارت های amd رو پایین اورده.......من میگم amd به عمد عملکرد کارت های انویدیا رو در هیتمن پایین اورده....من و شما که متوجه نمیشیم چی در این بهینه سازی های انحصاری میگذره...برنامه نویس پرفشنال هم نیستیم

به قول شما همیشه amd بهتر بود..حرف شما درست !  @};-  @};-  @};-  بیست عدد جایزه اسکار هم برای شما  :clapping:  :clapping:

اما فقط یک سوال ازتون دارم که چرا با این همه بعد از این همه مدت هنوز برترین کمپانی های انیمیشن سازی نظیر دیزنی و پیکسار و فیلم سازی نظیر برادران وارنر و پارامونت اکثرا از محصولات انویدیا استفاده میکنن؟

یا جور دیگه بیان میکنم...

چرا بعد از همه ی اینها بیشترین سهم از بازار دست انویدیاست و اکثر برنامه های تدوین و کانورتینگ و خیلی موارد دیگر اکثرا از هسته های CUDA به شکل تخصصی استفاده میکنن؟

سوال کاملا مشخصه...

بهینه نبودن انرژی...معماری منسوخ...ضعف نرم افزاری...رندرینگ سطحی...کیفیت پایین...نویز بالا...و خیلی های دیگه...

حالا استدلال شما...

قیمت کمتر..فریم بیشتر (نه کیفیت بیشتر)...سیاست مالی منصفانه در برابر انویدیا

کدام به کدام میچربه؟   @};-

با توجه به سهم بازار احتمالا جامع گرافیک متوجه شدن که هر گردی گردو نیست و هر کارتی انویدیا

شما عادت دارین الکی بگین نظر شما اینه؟؟؟ و ادامه بدی ببری و بدوزی؟؟

شما هم انویدیات رو و vxao و 12.1fl حال کن

ما هم با بخاری پر مصرف و پر استاتر و بی تکنیکمون حال میکنیم

چقدر شما nvboys خفنین

لینک به دیدگاه

شما عادت دارین الکی بگین نظر شما اینه؟؟؟ و ادامه بدی ببری و بدوزی؟؟

شما هم انویدیات رو و vxao و 12.1fl حال کن

ما هم با بخاری پر مصرف و پر استاتر و بی تکنیکمون حال میکنیم

چقدر شما nvboys خفنین

ما مشکلی نداریم عزیز...این اکثرا طرفداران amd هستن که دنبال پایین کشیدن انویدیا هستن...

منی که پول میدم و انویدیا میخرم حقمه از گیم ورکز استفاده کنم و واقعا میگم که برام مهم نیست که چه تاثیر بدی ممکنه برای amd بزاره...انویدیا همیشه در صدر بوده و احتیاجی به تایید دیگران نداره

لینک به دیدگاه

ما مشکلی نداریم عزیز...این اکثرا طرفداران amd هستن که دنبال پایین کشیدن انویدیا هستن...

منی که پول میدم و انویدیا میخرم حقمه از گیم ورکز استفاده کنم و واقعا میگم که برام مهم نیست که چه تاثیر بدی ممکنه برای amd بزاره...انویدیا همیشه در صدر بوده و احتیاجی به تایید دیگران نداره

من کاری به طرفداران ای ام دی و انویدیا ندارم

من کی چنین چیز هایی ک شما گفتین گفتم ، گفتم؟

ک گفتین نظر شما فلانه و ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...