رفتن به مطلب

تاپیک مربوط به مشکلات بازیها بر رویه انواع گرافیکها (هم انودیا و هم amd )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود قصدم از ایجاد این تاپیک جنجال نیست فقط میخوام دوستان همه همکاری کنن و مشکلاتی رو دوستان بر رویه هر دو پلتفرم انودیا و amd دارن رو در اینجا مطرح کنن و کسایی که برای اینها راه حل پیدا کردن همینجا بگن تا اونهایی که به مشکل خوردن بتونن راه مناسبی برای حل اونها پیداکنن

اما یک سری قوانین هست که باید رعایت بشه :

هیچ کسی حق نداره در مورد سخت افزارها یعنی انودیا و amd نظر بده (یعنی بیاد بگه چون amd داری مشکل داری یا بلعکسش بگه چون انودیا داری مشکل داری )

در این تاپیک بحث و کل کل بر سر انودیا و amd نمیشه فقط مشکلات بازیها بر رویه گرافیکها و پیدا کردن راه حل برای اونها

بنچمارک و قضیه گیم ورکز و tress fx و اینها رو به هیچ عنوان مطرح نمیکنید (تاپیک کل کل جداست :D )

از فناوریهای هیچ کدوم صحبت نمیکنید (مثلا بگید با فیزیک طبیعی تره یا tress fx و یا همون گیم ورکز )

بحث dx 12 رو هم در این تاپیک به هیچ عنوان مطرح نمیکنید فقط و فقط مشکلات بازیها بر رویه انواع گرافیکها و پیدا کردن راه حل برای اونها

بسم ا... هر کسی مشکلی در بازی بر رویه گرافیک خودش داره (منظور 100 در 100 میدونه از گرافیکه )همینجا مشکلشو بگه تا دوستان راه حل پیشنهاد بدن

اول خودم شروع میکنم :

بنده در بازی dying light enhanced یک مشکل جزئی دارم اینه که وقتی بازی رو اول اجرا میکنم و میرم داخل بازی افت فریم شدید هست و وقتی میرم داخل تنظیمات و گزینه full screen رو یک بار on وoff میکنم درست میشه و رویه 60 فریم قفل میشه و هیچ افت فریمی نداره و کاملا ثابته

کارتم 290 msi gaming هست درایور هم 16.2.1 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایول داداش تاپیک عالی هست موفق باشی @};-

خواهش میکنم عزیز امیدوارم تاپیکی برای استفاده از مطالب مفید دوستان باشه نه بحث و کل کل الکی @};- @};-

لینک به دیدگاه

برای من هم بازی مترو لست لایت بعد از تغییر تنظیمات گرافیکی به مدت حدود 10 ثانیه افت فریم دارم اما بعدش همه چی درست میشه .

با 6950 و 570 این مشکل رو داشتم با کاتالیست 15.11 و درایور 361 ( ؟ ) انویدیا .

لینک به دیدگاه

سلام برای بازی tomb rider هم با گرافیک gtx970 موقعی که texture quality  رو روی very high میذارم افت شدید فریم پیدا میکنم که حتی به 10 و 0 هم میرسه بازی قفل میشه و همچنین anti aliasing روی ssaa4x قرار میدم بعد از چند مین بازی میپره بیرون و ارور میده. کسی میدونه مشکل کجاست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام برای بازی tomb rider هم با گرافیک gtx970 موقعی که texture quality  رو روی very high میذارم افت شدید فریم پیدا میکنم که حتی به 10 و 0 هم میرسه بازی قفل میشه و همچنین anti aliasing روی ssaa4x قرار میدم بعد از چند مین بازی میپره بیرون و ارور میده. کسی میدونه مشکل کجاست؟

عزیز درایور رو آپدیت کنید...

بقیه مشخصات سیستمتون رو هم اعلام میکنید؟

لینک به دیدگاه

مشخصات داخل پروفایلم هست. اخرین اپدیت که دیروز اومده رو دانلود کردم هنوز نصبش نکردم ورژن 364.47   الانم از ورژن 362 دارم استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیق یادم نیست که کدوم ورژن بود که واسه این بازی ارائه شد، ولی شما درایور رو با Display Driver Uninstaller پاک کن و درایور جدید رو نصب کن، اگه مشکلت حل نشد، باید دنبال دلیل دیگه ای باشی به جز گرافیک، البته یه سوال؟ دمای گرافیک رو چک کردین در هنگام بازی؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام

از تنظیمات  nvidia Experience استفاده کنید و اگه Texture Quality روی very high بود بزاریدش رو High مشکلتون حل میشه

دلیلش هم اینه :

texture روی very high به VRAM حداقل 6 گیگ نیاز داره فک کنم  و روی کارت شما که 4 گیگ هست دچار افت فریم شدید میشه البته توی بعضی جاهای بازی بیشتر و بعضی جا ها کمتر

روزتون خوش

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال ؟ اگر بازی رو از تنظیماتش روی اخرین کیفیت بزاریم و تغییر بدیم مشکل پیش میاد برای کارت یا فشار میاد ؟ یا فقط اور بشه فشار میاد ؟

لینک به دیدگاه

دوستان من یک مشکلی دارم که البته به پردازنده مربوط میشه.

پردازنده من یعنی intel pentium G2020 موقع اجرای بعضی بازیها مثل residebt evil 6-mafia 2 و ... همیشه 100% لود هست و بازی هر از گاهی یک تیک کوچیک میزنه.

نکته خیلی جالبی که هست اینه که زمانی که گرافیک amd داشتم با درایور خیلی قدیمی سال 2009 تو هیچ کدوم از این بازیها از 80 بیشتر نمیشد ودر عین حال همون فریم رو میداد.

اما با گرافیکهای انویدیا که هیچ فرقی نمیکنه و با هر درایوری همیشه 100 هست.( با 3 تا گرافیک تست کردم)

لینک به دیدگاه

Display driver NVIDIA Windows Kernal Mode Driver stopped responding and has successfully recovered.

این ارور منو نابود کرده :)

راه حل های خفن برای حل این مشکل رو کسی میدونه ؟

لینک به دیدگاه

دوستان من یک مشکلی دارم که البته به پردازنده مربوط میشه.

پردازنده من یعنی intel pentium G2020 موقع اجرای بعضی بازیها مثل residebt evil 6-mafia 2 و ... همیشه 100% لود هست و بازی هر از گاهی یک تیک کوچیک میزنه.

نکته خیلی جالبی که هست اینه که زمانی که گرافیک amd داشتم با درایور خیلی قدیمی سال 2009 تو هیچ کدوم از این بازیها از 80 بیشتر نمیشد ودر عین حال همون فریم رو میداد.

اما با گرافیکهای انویدیا که هیچ فرقی نمیکنه و با هر درایوری همیشه 100 هست.( با 3 تا گرافیک تست کردم)

تنظیمات رو بالا نبردید ؟؟؟

فریم چی تغییری نکرده ؟؟؟

احتمالا گرافیک قبلی برای cpu گلوگاه بوده و الان برعکس شده cpu برای گرافیک گلوگاه شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای من هم بازی مترو لست لایت بعد از تغییر تنظیمات گرافیکی به مدت حدود 10 ثانیه افت فریم دارم اما بعدش همه چی درست میشه .

با 6950 و 570 این مشکل رو داشتم با کاتالیست 15.11 و درایور 361 ( ؟ ) انویدیا .

درود

تاجایی که بنده مطلعم بازی مترو بسیار سنگینه

شما فیلتر بازی رو همرا به گزینه فیزیکس غیر فعالش کنید برای کارت 6950

برای 570 نباید همچین مشکلی باشه باز هم تنظیمات بازی رو تغییر بدید تا فریم دلخواه درست بشه

Display driver NVIDIA Windows Kernal Mode Driver stopped responding and has successfully recovered.

این ارور تا جایی که بنده میدونم سخت افزاریه یعنی چیپست اصلی کارت مشکل دار شده و پاسخگوی درایور نیست یا درایور نمیتونه با کارت هماهنگ بشه

بنده خودم اینجا یک 6870 دارم که همین مشکل رو داره و هر از چند گاهی این ارور رو میده مشکل سخت افزاریه اگر کارت گارانتی داره بفرستید برای چک کردن

دوستان یه سوال ؟ اگر بازی رو از تنظیماتش روی اخرین کیفیت بزاریم و تغییر بدیم مشکل پیش میاد برای کارت یا فشار میاد ؟ یا فقط اور بشه فشار میاد ؟

درود

با توجه به تواناییهای کارتتون باید همچین کاری بکنید مثلا با یک کارت 950 یا R9 380 نمیشه تمامی گزینه های بازی رو بالا برد با توجه به توانایی های این دو کارت میشه تنظیمات بازی رو دستکاری کرد 

لینک به دیدگاه

درود

برای 570 نباید همچین مشکلی باشه باز هم تنظیمات بازی رو تغییر بدید تا فریم دلخواه درست بشه

این ارور تا جایی که بنده میدونم سخت افزاریه یعنی چیپست اصلی کارت مشکل دار شده و پاسخگوی درایور نیست یا درایور نمیتونه با کارت هماهنگ بشه

بنده خودم اینجا یک 6870 دارم که همین مشکل رو داره و هر از چند گاهی این ارور رو میده مشکل سخت افزاریه اگر کارت گارانتی داره بفرستید برای چک کردن

درود

با توجه به تواناییهای کارتتون باید همچین کاری بکنید مثلا با یک کارت 950 یا R9 380 نمیشه تمامی گزینه های بازی رو بالا برد با توجه به توانایی های این دو کارت میشه تنظیمات بازی رو دستکاری کرد 

ن منظورم اینه به کارت فشار میاد یا خیر ؟؟ اصلا تنظیمات رو قبول کرد  روی High ! به کارت فشار میاد ؟؟

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ن منظورم اینه به کارت فشار میاد یا خیر ؟؟ اصلا تنظیمات رو قبول کرد  روی High ! به کارت فشار میاد ؟؟

وقتی با اعمال تنظیمات GPU بر روی لود 100 در 100 قرار بگیره میشه تحت فشار یعنی کارت در نهایت کارایی خودش هست

لینک به دیدگاه

سلام

از تنظیمات  nvidia Experience استفاده کنید و اگه Texture Quality روی very high بود بزاریدش رو High مشکلتون حل میشه

دلیلش هم اینه :

texture روی very high به VRAM حداقل 6 گیگ نیاز داره فک کنم  و روی کارت شما که 4 گیگ هست دچار افت فریم شدید میشه البته توی بعضی جاهای بازی بیشتر و بعضی جا ها کمتر

روزتون خوش

يعني من استباه كردم ٩٨٠خريدم و نمتونم روي وري هايزبازيش كنم؟
لینک به دیدگاه

يعني من استباه كردم ٩٨٠خريدم و نمتونم روي وري هايزبازيش كنم؟

یعنی یعنی باید 390 بخریم ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود

بله بازی مترو سنگین هست مشکل سر اینه که مثلا تنظیمات رو بالا هست و داری 40 فریم میگیری میری تنظیمات رو میاری پایین که 60 فریم بگیری تا 10 ثانیه ( حدودا ) فریم میاد روی 15 و بعدش میشه 60 فریم .

یا متلا داری 60 فریم میگیری با 80 درصد قدرت کارت گرافیک میری توی تنظیمات تا یه کم گرافیک رو افزایش بدی و از نهایت قدرت کارت گرافیکت استفاده کنی اما وقتی میای بیرون تا 10 ثانیه فریم میاد روی 15 و حتی کمتر اما بعد درست میشه و فریم میره روی 55 تا 60 .

لینک به دیدگاه

تنظیمات رو بالا نبردید ؟؟؟

فریم چی تغییری نکرده ؟؟؟

احتمالا گرافیک قبلی برای cpu گلوگاه بوده و الان برعکس شده cpu برای گرافیک گلوگاه شده .

نه. کلا با همون تنظیمات بازی می کنم.

خیلی عجیبه! با کارت گرافیک 5770 با درایورهای جدید ای ام دی بازی evil 6 همیشه روی 100 بود و جالبه که هیچ مشکل خاصی هم پیش نمیومد. اما وقتی درایور خیلی قدیمی خود 5770 رو که مال سال 2009 بود نصب کردم حدکثر تا 80 می رفت و حتی بعضی جاها تا 40 هم پایین میومد.

اما حالا که GTX 560 دارم هیچ فرقی نمیکنه چه درایوری باشه در هرصورت همیشه روی 100 هستش. تو چند تا بازی دیگه هم این مشکل است.

فکر نمی کنم به خاطر گلوگاه باشه. چون با قبلا با GT 630 هم این مشکل رو داشتم.

لینک به دیدگاه

ببینید در اکتر بازی ها امروزی به شرطی که به فریم خاصی قفل نباشه و cpu و رم برای گرافیک گلوگاه نباشن گرافیک خود به خود تا 99 درصد زیر فشار میره . حتی اگر گرافیک قوی باشه و تنظیمات بازی روی پایین باشه در این صورت بازی گاها 200 یا حتی بیشتر فریم میده .

پس برای فشار کمتر باید فریم رو روی متلا 30 یا 60 قفل کرد و بعد میتونید با بالا و پایین کردن تنظیمات میزان زیر لود رفتن کارت گرافیک رو مشخص کنید.

اما به طور کلی کارت گرافیک رو برای بازی ها میسازن و این که توی بازی ها فول لود بشن یک امر کاملا عادیه . چیزهایی که به کارت گرافیک آسیب میزنه :

1. گرما

2. رطوبت

3. تکان خوردن و در آمدن از اسلت

4. اورکلاک مخصوصا اگر خیلی شدید باشه یا غیر اصولی باشه

5. برنامه های تست اگر برای مدت زیاد اجرا بشن چون میتونن تا 1.5 ( یا حتی بیشتر ) برابر فشار بازی ها رو روی کارت اعمال کنند .

6. ماینینگ

7. و ......

لینک به دیدگاه

عزیز من همجین مشکلی داشتم کارت رم نیمسوز شده بود فرستادم گارانتی کارت برام تعویض کردند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...