رفتن به مطلب

نظر شما در مورد DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120

Recommended Posts

سلام

طبق گفته تاپیک قبلی: http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56213

به دلیل نویز بالای فن استوک اینتل می خواهم فنش رو عوض کنم

1-نظر دوستان در مورد این خنک کننده مایع چیه مخصوصا اینکه به نظر میاد نویز بالاییی داره

برام نویز خیلی مهمه

2-ایا فن این محصول هوشمند هست و خودش کنترل میشه یا دستی هم میشه کنترل کرد؟

3- فن واتر کولر ها عوض میشه؟

4- عمر این واتر کولر ها چقدر هست؟

5- ایر کولر بهتره یا واتر کولر؟

این واتر کولر با تم مد شده کیس من واقعا زیبا جلوه میده ولی به خاطر نویز روش شک دارم نظر شما چیه؟

کیس تقریبا اینه ( فعلا دوربین دستم نیست اینم به زور پیدا کردم برای 4 سال پیشه)

post-8280-0-36223700-1457689715_thumb.jpg

فکرشو بکن اینم اضافه بشه وااااااااااااایییییییییی

post-8280-0-52684000-1457688673_thumb.jpg

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

صدا که در واتر کولر هم هست شما دور فنت رو زیاد کنی خوب صدا زیاد میشه مخصوصا اگر FPI یعنی مقدار فین ها یا پره های رادیات زیاد باشه فن های  های استتیک فشار بالا صدای زیادی ایجاد میکنن تا هوا رو رد  کنن داخل  رادیاتها- عمر واتر کولر رو نمیشه نظر داد -بله فن قابل تعویضه- البته فن دیپ کول که با این کاپیتان است خیلی فن با کیفیتی است و فشار بالایی هم ایجاد میکنه- من دیپ کول کاپیتان دارم نه خیلی زیاد است نه خیلی کم بستگی دره به  دور فن- بله  اوتوماتیک است و اگر به فن pwm مینبورد مکه حتما باید دو تا باشن یکی برای پمپ و یکی هم برای فن نصب بشه خود بایوس کنترل میکنه و مشکلی نیست اگر هم مین بورد برنامه داره از توی ویندزو هم نیشه UEFI رو کنترل کرد - درو فن هوشمند کم زیاد میشه ودر حالت بیکار یا کارعادی با سیستم صدا خیلی ایده اله 

لینک به دیدگاه

درود

صدا که در واتر کولر هم هست شما دور فنت رو زیاد کنی خوب صدا زیاد میشه مخصوصا اگر FPI یعنی مقدار فین ها یا پره های رادیات زیاد باشه فن های  های استتیک فشار بالا صدای زیادی ایجاد میکنن تا هوا رو رد  کنن داخل  رادیاتها- عمر واتر کولر رو نمیشه نظر داد -بله فن قابل تعویضه- البته فن دیپ کول که با این کاپیتان است خیلی فن با کیفیتی است و فشار بالایی هم ایجاد میکنه- من دیپ کول کاپیتان دارم نه خیلی زیاد است نه خیلی کم بستگی دره به  دور فن- بله  اوتوماتیک است و اگر به فن pwm مینبورد مکه حتما باید دو تا باشن یکی برای پمپ و یکی هم برای فن نصب بشه خود بایوس کنترل میکنه و مشکلی نیست اگر هم مین بورد برنامه داره از توی ویندزو هم نیشه UEFI رو کنترل کرد - درو فن هوشمند کم زیاد میشه ودر حالت بیکار یا کارعادی با سیستم صدا خیلی ایده اله 

ممنون از نظرتون

می تونین نویزش رو در حال idle و load با گوشی اندازه بگیرین که چقدر هست؟

خیلی ممنون میشم

برد من برای پردازنده یه 4 پین داره

و یه 3 پین هم زیرش خالی هست و فن نزدم بهش که نوشته sysfan 3

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

من خودم این کولر رو روی 6700k دارم و از همون اول فن خودش رو با یک فن corsair sp120 quiet pwm عوض کردم و باید بگم در این حالت عملا نویز نداره ... با فن استوک خودش تست نزدم اصلا اما مثل اینکه اون یکم پرصداس ... پیشنهاد میکنم شما که روی نویز حساس هستی کار من رو بکنی و با یک فن quiet تعویض کنی و حالشو ببری

ویرایش شده توسط NO_TIME_FOR_RELOADING
لینک به دیدگاه

من خودم این کولر رو روی 6700k دارم و از همون اول فن خودش رو با یک فن corsair sp120 quiet pwm عوض کردم و باید بگم در این حالت عملا نویز نداره ... با فن استوک خودش تست نزدم اصلا اما مثل اینکه اون یکم پرصداس ... پیشنهاد میکنم شما که روی نویز حساس هستی کار من رو بکنی و با یک فن quiet تعویض کنی و حالشو ببری

اونطوری قیمتش خیلی بالا میشه 255 خود واتر کولر هست 65 هم فنی که گفتین هست فکر کنم 320

320 یه فن 8 دیگه می خرم میندازم روش خو خخخخخخ

راه حل کم خرج تر نداره؟

مثلا از بایوس یا فیزیکی سرعت فن همینو نصف کرد؟

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حالت  عادی والا پیشفرض که مین بورد ایسوس کنترل میکنه نه دورش عادی است و صدای خیلی عادی داره منتها من خودم خوزستان به خاطر دمای بالا  دروفن رو در Ai suite ایسوس  دستکاری کردم که همیشه فن  روی دور بالاتری کار کنه- اینجور شاید یکم صدا بیشتر بشه- درکل خوبه پیشنهاد میدم - نه فن هم  نمیخواد عوض بشه - خود دیپ کول این  رادیات رو با این فن طراحی کرده  بنابراین بهتره با همین ساتفاده بشه- فن قوی و زیابیی هست و در دور 500 کار میکنه بیشتر وقتها و صداش در اون دور  اصلا وجود نداره- 

لینک به دیدگاه

واتر کولر بهتر یا ایر؟ خب معلوم واتر علتش هم بسیار واضح هست خنک تر هست ودنویزش هم قاعدتا از ایر کم تر هست بعد از یک مدت ایر کولر ها نویز شدیدی پیدا میکنند

توی بازارچه ی اینجا یا فروم همسایه میتونید بگردید فن خای دسته دو که صداشون کم هست رو پیدا کنید و بگیرید قیمتشون خوب هست

لینک به دیدگاه

واتر کولر بهتر یا ایر؟ خب معلوم واتر علتش هم بسیار واضح هست خنک تر هست

خوب بهتر بودن از نظر شما فقط خنک بودن هست؟ قیمت مهم نیست؟ بازدهی؟ میزان کارکرد و ...!

و نویزش هم قاعدتا از ایر کم تر هست

منبع این حرفتون رو میشه بفرمایید؟

بعد از یک مدت ایر کولر ها نویز شدیدی پیدا میکنند

اینو به شخصه دیدم ولی نمی دونم واتر کولر ها هم اینطوری هستند یا نه

توی بازارچه ی اینجا یا فروم همسایه میتونید بگردید فن خای دسته دو که صداشون کم هست رو پیدا کنید و بگیرید قیمتشون خوب هست

لینک به دیدگاه

فن رو هم عوض کردید حواستون باشه بین فن کیس و فن کولر تفاوت هست

فن کولرها فشار استاتیکی بالایی دارن به عکس فن کیس که این مهم نیست و صرفا گرفتن و پخش کردن هوا رو انجام میدن

پایه های کولر رو ببینید به صورت پیچ و مهره ای رو مین بسته میشه یا نه. قبلا هم یه جای دیگه نوشتم از نوع خار پلاستیکی نباشه که این تو فنهای دیپ کول زیاده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...