رفتن به مطلب

تست کارتهای گرافیک با 3DMark

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خیلی خوبه آقا عطا

فقط بی زحمت مثل عکسی که من قرار دادم از تب sensors اونم ببین کارت دقیقا تا چه فرکانسی boost شده چون قطعا بیشتر از این فرکانسی هست که توی gpuz می زنه معمولا

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

خیلی خوبه آقا عطا

فقط بی زحمت مثل عکسی که من قرار دادم از تب sensors اونم ببین کارت دقیقا تا چه فرکانسی boost شده چون قطعا بیشتر از این فرکانسی هست که توی gpuz می زنه معمولا

آره بیشتر از اونی هست که نشون میده.

به این نتیجه رسیدم که برا کارت من کور 1108 با ولتاژ 1160 میلی پایدار تر و کارایی بهتر داره / تا کور 1008 رو با ولتاژ 1140 میلی راحت میزنه

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خوبه آقا عطا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب شد :D

با این حساب 780ti توی فرکانس 1250 نسبت به 780 در فرکانس 1280 حدودا 450 امتیاز در 3dmark11 اختلاف دارن!

من فکر می کردم باید 1500 تا 2000 امتیاز اختلاف داشته باشن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالب شد :D

با این حساب 780ti توی فرکانس 1250 نسبت به 780 در فرکانس 1280 حدودا 450 امتیاز در 3dmark11 اختلاف دارن!

من فکر می کردم باید 1500 تا 2000 امتیاز اختلاف داشته باشن!

یه مشکلی هم هست

اون اینکه PCI-e2 هستش !! نه نسخه 3

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه مشکلی هم هست

اون اینکه PCI-e2 هستش !! نه نسخه 3

نه از این نیست

تفاوت pcie2 وpcie3 در رزلویشن های بالا اونم در حالت دو کارت یا بیشتر می تونه تاثیر گذار باشه اونم نهایت در حد ۵ درصد

در حالت تک کارت روی رزلویشن ۱۰۸۰ تفاوت خاصی ندارن 

آقا عطا شما بدون اورکلاک چه امتیازی میگیری؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه از این نیست

تفاوت pcie2 وpcie3 در رزلویشن های بالا اونم در حالت دو کارت یا بیشتر می تونه تاثیر گذار باشه اونم نهایت در حد ۵ درصد

در حالت تک کارت روی رزلویشن ۱۰۸۰ تفاوت خاصی ندارن 

آقا عطا شما بدون اورکلاک چه امتیازی میگیری؟

برا همین میگم چون 14600 اینا میگیره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست میدارم این 760 را :دی

attachicon.gifscreen021.jpg

فرکانس بوست 1345 مگاهرتز !خوب از این فرکانس امتیاز اینطوری هم میشه توقع  داشت ...

نکته جالب سازگاری که ASUS GPU Tweak با این کارت داره OC Guru خود شرکت گیگابایت نداره :دی

کلا این نسخه های جدید GPU Tweak از همه برنامه ای بهتر جواب میده،تستش راحته...

سلام معین جان

با مقایسه امتیاز کارت 760 شما و 660ti خودم میشه به این نتیجه رسید که در تست 3DMark 11 حد اقل در حالت Performance ، هسته تاثیر خیلی بیشتری نسبت به مموری داره. چون 660ti با وجود این که مموری 192 بیتی داره و در برابر مموری 256 بیتی 760 خیلی پهنای باند کمتری داره ولی به دلیل این که 1344 واحد شیدر در مقایسه با 1152 واحد در 760 داره حتی با کلاک هسته  پایینتر، امتیاز بالاتری میگیره :

post-6808-0-97398200-1395978311_thumb.jpg

نکته ای که برام عجیبه دمای بالای کارت شما هستش که با توجه به کولر عالیه Windforce 3 نباید اینقدر با msi تفاوت داشته باشه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه اسکور دیگه با اخرین درایور انویدیا و یکم اور دور فن رو یکم بالا بردم البته تو فول لود.

ولی در کل بد نیست. البته اگه این کارت دست اهل دل بی افته بیشتر هم میگیره!!ولی بد نیست.

مشخصات تو امضا موجوده.

امتیاز شما بد نیست. خودم قبلا یه 650Ti Boost گینوارد داشتم که نهایتا با کولر خودش امتیاز گرافیک حدود 6500 رو تونستم باهاش بگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب من اگه خودم رو بکشم بیشتر از 5500 نمی گیرم.

اخه کل اوری که من کردم 40 مگاهرتز افزایش فرکانس بودش همین!

دیگه ولتاژ ندادم یا مموری رو اور نکردم و غیره...

و البته مین برد من PCIE 2 هستش که شاید یه 200 یا 300 امتیازی رو کم کنه.

منظورم امتیاز گرافیک هستش نه امتیاز کلی. تو این کارت بعید میدونم PCI-E 2 با 3 اونقدر تفاوت ایجاد بکنه! در کل کارت خوبیه

لینک به دیدگاه

درود به همگی وآرزوی سالی خوب و پر برکت برای همه @};-

7790Dual-X Performance score = 5548

مشخصات کامل توی لینک زیر

3DMark 11

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

خب همونطور که بعضی از دوستان مطلع شدن یک عدد واترکولر Corsair H100i از آقای تک خریدم...

چندتا تست با این واترکولر روی کارت گرافیکهای 5770 و 5850 انجام دادم

1. کارت 5850 :

با ولتاژ هسته 1.3 ولت و فرکانس 950 که با کولر زالمن دمای idle 35 و دمای لودش هم میشه 54 درجه

همون ولتاژ و فرکانس تحت واتر ----> دمای ایدل 23 درجه و دمای لود هم دمای تعجب برانگیز 31 درجه!!! برای 1.3 ولت و فرکانس 950 زیادی دمای کمیه :دی

eketslhxq2c8ncwwcz2o_thumb.jpg

2. کارت 5770:

ولتاژ 1.35 و فرکانس 1040 با کوار استوکش و دمای ایدل 42 و دمای لود 67 درجه

ولتاژ 1.35 و اینبار فرکانس 1080 با واترکولینگ و دمای ایدل 33 و حداکثر دما هم 48 درجه(که همین استیبل بودن نسبیه دما و پایین بودنش باعث شد 40 مگاهرتز بیشتر بزنه :دی)

zznda9o3t8ix9n8rkmz5_thumb.jpg

به زودی هم کارت Asus 290x DC2 + Corsair H100i  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب همونطور که بعضی از دوستان مطلع شدن یک عدد واترکولر Corsair H100i از آقای تک خریدم...

1. کارت 5850 :

با ولتاژ هسته 1.3 ولت و فرکانس 950 که با کولر زالمن دمای idle 35 و دمای لودش هم میشه 54 درجه

همون ولتاژ و فرکانس تحت واتر ----> دمای ایدل 23 درجه و دمای لود هم دمای تعجب برانگیز 31 درجه!!! برای 1.3 ولت و فرکانس 950 زیادی دمای کمیه :دی

2. کارت 5770:

ولتاژ 1.35 و اینبار فرکانس 1080 با واترکولینگ و دمای ایدل 33 و حداکثر دما هم 48 درجه(که همین استیبل بودن نسبیه دما و پایین بودنش باعث شد 40 مگاهرتز بیشتر بزنه :دی)

فرجام اول از کارت خوبت شروع می کردی :دی

بخاطر همین تست ها  :-c .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من این بار با 3DMark Vantage تست گرفتم امتیازش خیلی بالا زد نمی دونم فرم امتیاز دهی این برنامه اینجوریه یا من اشتباه دیدم یا یه چیز دیگه!!

کلا این ونتاج برای تست چجوریه عدد چقدر بالا باشه خوبه ؟

الان مال من در چه حدیه.

سلام

امتیازتون نرمال و درست به نظر میاد. شیوه امتیازدهی و تستهای 3dmark vantage با 3dmark11 و... متفاوته و اینکه Vantage از Directx10 استفاده میکنه فقط

معین جان اول باید از کارتهای معمولی شروع میکردم چون بلاک با پیچ متصل نمیشه و نشوندنش روی Gpu یه کم چالش برانگیزه با استفاده از گیره ی نجاری :دی که باید یکی دوبار روی کارتهای دیگه تست میشد که ببینم خوب میشینه و فشار لازم رو میاره یا نه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام معین جان

با مقایسه امتیاز کارت 760 شما و 660ti خودم میشه به این نتیجه رسید که در تست 3DMark 11 حد اقل در حالت Performance ، هسته تاثیر خیلی بیشتری نسبت به مموری داره. چون 660ti با وجود این که مموری 192 بیتی داره و در برابر مموری 256 بیتی 760 خیلی پهنای باند کمتری داره ولی به دلیل این که 1344 واحد شیدر در مقایسه با 1152 واحد در 760 داره حتی با کلاک هسته  پایینتر، امتیاز بالاتری میگیره :

attachicon.gif3d11.jpg

نکته ای که برام عجیبه دمای بالای کارت شما هستش که با توجه به کولر عالیه Windforce 3 نباید اینقدر با msi تفاوت داشته باشه!

کاملا درست و طبیعی هست !

دقیقا نقطه مقابل این تست Unigine Heaven هست.در اون تست کاملا برتری با کارتهایی هست که باندویز زیادی دارند...

ولی روی هم رفته 760 به صورت میانگین یه 5-8 درصدی نسبت به 660ti در فریمگیری موفق تر هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1. کارت 5850 :

2. کارت 5770:

میگم از خوده جنس هم عکس میذاشتی  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط اگه بتونم خوشگل سر همش کنم عکس میذارم :D  فعلا که زشت شده و فقط کارایی داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کارت Asus 290x Dc2 با خنک کننده Corsair H100i

فرکانس هسته 1260 و ولتاژ 1.35 در دمای محیطیه 22 درجه .....حداقل دما 29 و حداکثر دمای غیرقابل باور 41 درجه!!!! (همونطور که حدس میزدم این کارت یه کوره ی داغه که فقط منتظر انتقال حرارت مناسبه :دی )

این رو هم بگم که نهایت پایداری این کارت با کولر خودش در سردترین دمای محیط اطراف (-4) که دمای ایدل هم روی 10 بود فرکانس 1225 بوده که در لود هم به 70 میرسید

*گرافیک اسکور 14387 در تست 3dmark2013

27e3m02y81yfpwjnyokk_thumb.jpg

* گرافیک اسکور 21300 در تست 3dmark11

شات بزودی قرار میگیره اینجا فعلا گمش کردم :)))

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم 3dmark11

sqofd00hu5axjexq7eu2_thumb.jpg

تسلیشن روشن هم 2 هزار اسکور کمتر میگیره

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم 3dmark11

sqofd00hu5axjexq7eu2_thumb.jpg

تسلیشن روشن هم 2 هزار اسکور کمتر میگیره

فرجام جان بحث تسلیشن زمانی معنی دار بود که درایور انویدیا هم جای توئیک کردن داشت !

درایورهای جدید انویدیا رسما تا خرتناق توئیک شده هستنن دیگه!

یعنی یه نصف روز به کل انویدیا کنترل پنل ور رفتم 10 اسکور بالا نیومد !

باز دم AMD گرم که الان تسلشن رو خودش خاموش نکرده که امتیاز بیاد بالا !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره والا :دی

تازه این اسکور نهایت امتیاز قابل کسب نبوده و بیشتر جنبه تست دما بوده :دی

مموری 2600 با تایمینگ 7-12-7 خودش راحت 250 گرافیک اسکور اضافه میکنه... پرازنده 4770 روی همین فرکانس 150 تا اضافه میکنه و.... :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره والا :دی

تازه این اسکور نهایت امتیاز قابل کسب نبوده و بیشتر جنبه تست دما بوده :دی

مموری 2600 با تایمینگ 7-12-7 خودش راحت 250 گرافیک اسکور اضافه میکنه... پرازنده 4770 روی همین فرکانس 150 تا اضافه میکنه و.... :دی

آخه خیلی برام جالبه !

چند وقت پیش داشتم روی درایور ها و پیشرفتشون در طول زمان کار می کردم که متوجه شدم درایور انویدیا بجای افزایش کارایی توئیک سرخود انویدیا شدن !

مسابقه 3Dm 11 رو یادته که !؟

با 560ti نزدیک 700-800 پوینت توئیک میزدم با انویدیا کنترل پنل !الان چی ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیگه باید رقابتشونو گرم کنن :دی

این هم در نهایت فرکانس هسته 1300 مگاهرتز و حداکثر دما 43 درجه سانتی گراد

q4say4bbf74rqdnw0sp_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کراسفایر 290x

کارت دوم در بیشتر مواقع در تست شرکت نمیکرد و idl بود که سری بعدی باید ulps رو خاموش کنم :دی

lrd1ueur7qizhhcl79j_thumb.jpg

از حق نگذریم که پاور 750 وات کورسبر هم خوب عمل کرد :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاخره 290x دومم گرفتی فرجام؟ تو حالت Extreme نمیتونی تست بگیری؟ فکر کنم اونجا خیلی بهتر خودشونو نشون بدن  :D

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...