رفتن به مطلب

پرده برداری amd از چند پروژه جدید خود تحت عنوان CAPSAICIN

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

شرکت AMD همانطور که وعده داده بود در کنفرانس ویژه ای تحت عنوان GDC که برگزار شد از چند طرح ویژه خود تحت نام CAPCAICIN (فلفل قرمز ) :D  رونمایی کرد

یکی از این پروژه ها رونمایی از سریعترین کارت 2 هسته ای جهان به نام RADEON PRO DUO میباشد که در این کارت از دو هسته کامل چیپست FIJI XT استفاده شده است

لازم به ذکر است این کارت دارای قدرت محاسباتی وحشتناک (COMPUT ) شانزده 16 ترافلاپس میباشد که این کارت را یکی از ایده ال ترین کارتها جهت استفاده در محاسبات COMPUT میکند

AMD قیمت این کارت را 1500 اووشلار در نظر گرفته است :D که برای کارت به این عظمت منطقی به نظر میرسد (قابل توجه هواداران بعد از حدود 6 ماه از ریلیز کارت میتونید این کارت رو به قیمت 700 یا 650 اوششلار ناقابل تهیه فرمایید این را به شما قول میدم :D =)) )

lavdeyjgauwyclea22np.jpg

vsc5dvw2lmi3pazf0s8x.jpg

5iix412fcdu68y0dqlbd.jpg

q611jru3dm5w3p9m1wrq.jpg

jrsk1b56xyneivusw8kw.jpg

xs196r61ynkz4l8i0mrc.jpg

fbpasgdwqz01hz0msbju.jpg

همچنین AMD طی کنفرانس GDC گفته که برای واقعیت مجازی VR تقریبا 83 درصد از سهم بازار رو در اختیار میگیره بسیاری از شرکتهای تولید کننده عینکهای VR قرارداهایی رو جهت استفاده سخت افزار AMD در تکنولوژی VR خودشون با AMD به امضا رسوندند

پروژه بعدی انتشار اطلاعات بیشتر راجع به دو تراشه POLARIS 10 و 11 بوده که به احتمال و طبق گفته ها پولاریس 11 همون فول چیپ پولاریس یا BIG POLARIS خواهد بود که برای BIG PASCAL در نظر گرفته شده

دیگه عرض شود که فقط همین اطلاعاتو داده AMD نفله و دیاگرام پولاریس رو نشون نداده ببینیم چه کوفتیه :D 

5uh8d77fsnk29h5gzdus.jpg

0j0xmw6l2wj3fned8h0w.png

و سومین طرح نشون دادن نقشه راه صد ساله هست که برای سال 2017 معماری VEGA به همراه معماریهای بهبود یافته حافظه HBM2 که میشه پلاسش و برای سال 2018 هم معماری NEXT GEN به نام NAVI خواهد بود که اونجا اوج کارایی به مصرف به نمایش در میاد البته با قیمت

4m0rbik5lwnsdhcnvby2.jpg

خوب دوستان سخت افزار باز سر کیسه ها رو شل کنید و اماده باشید هم ای ام دی هم انودیا نقشه خالی کردن جیبهای شما رو کم کم دارن رونمایی میکنن :laughing:

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

دو تا کلیه، دو تا ریه و یک قلب دارم، سالم و تمیز، کارکرد 25 سال مال یه گیمر بوده صبح تا شب پا PC بوده. کسی خواست در خدمت هستم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دو تا کلیه، دو تا ریه و یک قلب دارم، سالم و تمیز، کارکرد 25 سال مال یه گیمر بوده صبح تا شب پا PC بوده. کسی خواست در خدمت هستم :D

:laughing:

استارتر عزیز ممنون از خبر ، نفله ها نمیزارن آب خوش از گلومون بره پایین :|

همین 750ti به زور گرفتیم بازم باید پشت ویترین مغازه ها حسرت بخوریم :crying:

لینک به دیدگاه

تا چند روزه دیگه عنوان تاپیک های فروش 

کلیه o-دست دو ولی در حد نو 

لینک به دیدگاه

عاقبت غول دو سر اومد .

هرچی به طرفدارهای انویدیا گفتم شیطونی نکنید گوش ندادن !!! :D :D

اما خارج از شوخی من بهش امیدوارم ! گرچه این مدل کارتها عموما مشکلات بیشتری از کارتهای تک هسته ای دارن اما بازهم فکر میکنم از دو هسته ای های قبلی بهتر بشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من یه سوال دارم؟؟

وزن این کارت چقدر هستش؟؟؟؟

PCIE مادربورد رو به فنا نمیده؟؟؟ =))  =))

لینک به دیدگاه

درود محمد جان

ممنون بابت خبر

امیدوارم شاهد افت قیمت مدل های قبلی به همین زودی باشیم.

لینک به دیدگاه

به به بازم amd میخواد کولاک کنه دمش گرم

مرسی از استاتر عزیز

ما که با 5450 هم راضیئیم والا :D

ولی اگه قیمتش 1 اوشلار هم باشه تو ایران بیار ضریب 10000 میگیره :D

لینک به دیدگاه

دوستان من یه سوال دارم؟؟

وزن این کارت چقدر هستش؟؟؟؟

PCIE مادربورد رو به فنا نمیده؟؟؟ =))  =))

داربست میزنی زیرشو  :D 

(از Devil13ها که سنگین تر نیست)

لینک به دیدگاه

درود

شرکت AMD همانطور که وعده داده بود در کنفرانس ویژه ای تحت عنوان GDC که برگزار شد از چند طرح ویژه خود تحت نام CAPCAICIN (فلفل قرمز ) :D  رونمایی کرد

یکی از این پروژه ها رونمایی از سریعترین کارت 2 هسته ای جهان به نام RADEON PRO DUO میباشد که در این کارت از دو هسته کامل چیپست FIJI XT استفاده شده است

لازم به ذکر است این کارت دارای قدرت محاسباتی وحشتناک (COMPUT ) شانزده 16 ترافلاپس میباشد که این کارت را یکی از ایده ال ترین کارتها جهت استفاده در محاسبات COMPUT میکند

AMD قیمت این کارت را 1500 اووشلار در نظر گرفته است :D که برای کارت به این عظمت منطقی به نظر میرسد (قابل توجه هواداران بعد از حدود 6 ماه از ریلیز کارت میتونید این کارت رو به قیمت 700 یا 650 اوششلار ناقابل تهیه فرمایید این را به شما قول میدم :D =)) )

درود

خبر عالی بود بازار به خاطر رقابت تعادل میگیره

فقط نکته ای که هست comput رو باید compute مینوشتین

با املای الان کمپوت :laughing: خونده میشه ولی درستش کامپیوت هست

لینک به دیدگاه

لامصب توش خیلی خوشگل هست  :x

برای چی دارن روش کاور می زارن بدون کاور عظمتش بیشتر هست  :D

لینک به دیدگاه

ما کی ارتقا بدیم :-? :-? :-?

منتظر GTA:VI هستیم بیاد مشخص میکنه کی گرافیک بخریم :cool:

4m0rbik5lwnsdhcnvby2.jpg

لینک به دیدگاه

ما کی ارتقا بدیم :-? :-? :-?

منتظر GTA:VI هستیم بیاد مشخص میکنه کی گرافیک بخریم :cool:

4m0rbik5lwnsdhcnvby2.jpg

بتل 5 که اومد ارتقا بده  :D

لینک به دیدگاه

بتل 5 که اومد ارتقا بده  :D

بتل5 ... اخ اخ :D

چون GTASA اومد کیس عوض کردم

GTAIV اومد کیس عوض کردم

یک سال قبل GTAV هم به خاطر همین بازی کیس عوض کردم

GTAVI بیاد طبق سنت باید ارتقا ولی این دفعه فقط گرافیک ارتقا میدم و RAM رو

خدا کنه gpuopen کاری کنه ، وگرنه اگه بازیا پر تکنیک های اختصاصی انویدیا بشه مجبورم از خیر فری سینک رایگان مانیتورم هم بگذرم انویدیا بگیرم :-?

لینک به دیدگاه

این شما و این بخاری برقی جدید amd با پورت hdmi ۱.۴a

امیدوارم مشکلات نانو و فیوری نداشته باشه

ولی قیمتش خیلی بالاست نمی ارزه

برای گیم ارزش خرید نداره خیلی زیادیه

لینک به دیدگاه

این شما و این بخاری برقی جدید amd با پورت hdmi ۱.۴a

امیدوارم مشکلات نانو و فیوری نداشته باشه

ولی قیمتش خیلی بالاست نمی ارزه

برای گیم ارزش خرید نداره خیلی زیادیه

DP TO HDMI2 راهش هست دوست گرامی @};-

الان شما با oled 4k یا 8k tv بازی میکنین/؟؟ :-?

--------------------------------

واقعا دم AMD گرم!!!!!

تا چند سال دیگه معماری هاشو مشخص کرده!!!

perf/price هم گفتن قرار عالی عمل کنند

لیزا سو گفته با عرضه Zen و نسل جدید گرافیک ها ، همه میگن AMD با قدرت برگشته!!

ینی میشه که بشه یا هایپه :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

DP TO HDMI2 راهش هست دوست گرامی @};-

الان شما با oled 4k یا 8k tv بازی میکنین/؟؟ :-?

--------------------------------

واقعا دم AMD گرم!!!!!

تا چند سال دیگه معماری هاشو مشخص کرده!!!

perf/price هم گفتن قرار عالی عمل کنند

لیزا سو گفته با عرضه Zen و نسل جدید گرافیک ها ، همه میگن AMD با قدرت برگشته!!

ینی میشه که بشه یا هایپه :-?

راستش این تیکش، من رو ترسونده Perf/Price !!!

یعنی دوباره میخوان یه کارتی بدن که مصرفش رو محدود کرده باشن که قابلیت اورکلاک رو از بین میبره...

اما یه تیکه حرفش، خیلی جالب و خوشحال کننده بود، از رنج کارتهای نسل پولاریس گفته بود که تمام مشتری هارو راضی میکنه... :clapping: :clapping: :clapping: ^_^ ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

کاشکی منم از این کارت ها داشتم اصلا بخاری هیتر هر چی باشه فرقی نداره اصلا 1000 وات مصرف داشته باشه بازم ای کاش داشتم . الانم 630 انودیا دارم  :(  گیمم نمیتونم بازی کنم  :crying: 

لینک به دیدگاه

عجبببب ... چطور این تاپیک از چشم دوستان انویدیایی مخفی مونده و هنوز سالمه ؟؟ :D :D 

لینک به دیدگاه

عجبببب ... چطور این تاپیک از چشم دوستان انویدیایی مخفی مونده و هنوز سالمه ؟؟ :D :D

این از تاکتیک های ما طرفدارای ای ام دیه !

چندتا تاپیک زدیم و توی یکیش بحث رو دنبال کردیم بقیه سالم موندن !!!

اون تاپیک هم به زودی با همت بچه ها بسته میشه میره پی کارش !!!

آره داداش اینجوریاس !!!!

لینک به دیدگاه

یادش بخیر موقع لانچ بتل 4 چقدر هیجان داشتم

خیلی باحال بود از پشت دیوار آدم می کشتم

در عرض دو هفته 3 تا آپدیت دادن

لینک به دیدگاه

بازار و اقتصاد جهانی خراب که هست اینا هم با این کارت های گرون قیمتشون بازار خرید فروش خراب تر میکنن

ملت پول ندارن اونوقت اینا کارت ۱۵۰۰ اوشلوقی میسازن

یه چیزم یادتون باشه اونای که طرف انویدا یا ای ام دی میگیرن میگن اینا فلان و بیسانن

همشون به فکر خودشونن و تنها قصدشون انتقال پول از جیب ما به جیب خودشونه

اونای که میگن amd طرفدار مصرف کننده هست سخت در اشتباه هستید

اگر اینطور بود amd اینهمه شاکی نداشت

Amd چه چیز منحصر به فردی داره که مصرف کننده مجبور به خرید بکنه غیر اختلاف قیمت ناچیز

amd مجبوره با ما راه بیاد چون چیزی تو چنته نداره جز قیمت ارزانتر

حداقل nvida چیزی به عنوان گیم ورکس داره که عالم و ادمو مجذوب خودش کرده

فقط امیدوارم در نسل بعد و همچنین سری zen بتونه حرکت درستی بزنه تا بتونیم آزاده و با فکر باز و دموکراسی سیستم ببندیم نه اینکه از روی اجبار مجبور باشیم سی پی یو اینتل و گرافیک انویدا بگیریم

حقیقت محض الان اینه قدرت دست intel nvida هست کاریشم نمیشه کرد مصرف کننده دنبال جنس خوب میگرده

تیم فوتبال نیست که بگیم باری بعدی جبران میکنه

لینک به دیدگاه

چه کولر خفن ساختن براش اصلا آمادس که بزاریش تو لوپ کاستوم .....

خدایی کولرشو جدا می خواستی بخری حداقل 150 دلار باید پول می دادی توی خود fury x هم این یه نکته بود که همه راحت ازش رد می شدن اینکه کارت واترکوله  با قیمت 650 دلار ...البته برای 99 درصد پرفورمنس ملاکه ولی به شخصه برای من نویز خیلی خیلی مهمه.... حتی حاظرم کارتو undervolt کنم برای کارکرد سایلنت.....

لینک به دیدگاه

به به :D

l5hg_capsaicin-presented-by-amd-radeon_f

این دو سه روز سر کار بودم نرسیدم این شو ای ام دی رو ببینم ، ولی امشب سعی میکنم ببینم شاید نکته جالبی توش باشه :D

از اونجا که مانیتور فری سینک دارم ترجیح میدم همچنان تو تیم قرمز بمونم . . . حالا چی شده کف کردم :D

در کنار همکاری نزدیک ای ام دی با کرایتک و ساختن بازی های VR با کرای انجین ، مصاحبه ای با یکی از مهندسین ارشد DICE که مسئول رندرینگ با موتور Frostbite هست رو دیدم حرف های جالبی زد

ایشون گفتند که GPUOpen ما رو به مرحله ی جدیدی از اپتیمایز کردن میرسونه و این دست رسی سطح پایین برای اپتیمایز کردن چیزی هست که من خیلی در موردش هیجان دارم چون باعث شناخت دقیق عملکرد سخت افزار میشه . . . پس از الان بتلفیلد 5 تایید شد باز تایتل ای ام دی هست :cool:

سازنده deus ex جدید هم ( مدتی پیش ) گفته بود پورت نسخه کنسولی به پی سی به احترامی به پی سی گیمر ها هست و ما چنین برنامه ای نداریم ، با یک نسخه مجزا و قدرمند همراه با اپشن هایی که در توان کنسول ها نیست طرف هستیم ، بازی از GPUOpen پشتیبانی خواهد کرد

یکی از مهندسین ای ام دی که در ساخت GPUOpen نقش داشته گفته ، این SDK به سازنده ها کمک میکنه راحت تر و بهتر همراه با شناخت دقیق از سخت افزار ، به بهینه سازی بپردازند . . . و به علاوه اوپن سورس بودن SDK افراد زیادی هیجان زده هستن ، همین طور ایشون به طور غیر مستقیم گفتند ( شایدم برداشت منه :دی ) تا چند سال اینده GPUOpen بسیار فراگیر تر از گیم ورکس خواهد بود.

در مورد DX12 هم اولین عنوانی که در ایکس باکس وان از DX12 استفاده میکند ، عنوان star wars battlefront هست!!! قرار هست با اماده شدن پچ DX12 بازی ( انجین بازی کاملا با DX12 هماهنگ هست و امتحان پس داده! ) برای پی سی هم منتشر بشه!!!

mass effect جدید و Mirror's Edge Catalyst هم با Frostbite کبیر دارن ساخته میشن!!!

جالب شد در کنار هیتمن چند تا تایتل خفن برای تیم قرمز ... داشتم ناامید میشدم ولی این عناوین واقعا برای تیم قرمز باشن به نظرم بهتر از این نمیتونه کاری بکنه AMD!!!

sxrp_amd-gpu-open.jpg

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه که AMD اعلام کرده بود که بیش از 90 درصد بازار VR رو در اختیار داره و همکاریش با SULON تونستن Sulon Q رو معرفی کنند که عملا جدایی کامل از PC رو فراهم میکنه و انقلابی در دنیای VR هستش:

post-10788-0-14022500-1458241962_thumb.jpg

همکاریش با CRYTEK هم فوق العاده هستش برای بازی VR:

post-10788-0-71435600-1458241949_thumb.jpg

این هم از Sulon Q که کاملا یک PC پورتیبل هستش که در مقایسه با VR های دیگه که بوسیله کابل به به یک کامپیوتر وصل هستش(خیلی مضحک هستن!!! =))  =)) ) یک انقلاب محسوب میشه:

post-10788-0-64059000-1458241995_thumb.jpgpost-10788-0-69605000-1458242008_thumb.jpgpost-10788-0-06501500-1458241979_thumb.jpg

واسم جالب هستش که از دوستان، کسی همچین خبرهای انقلابی رو کار نکرده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...