رفتن به مطلب

این شما و این هم غول گرافیکی دو هسته‌ای شرکت AMD و سریع‌ترین کارت‌گرافیک جهان: Radeon Pro Duo

Recommended Posts

حالا 525 وات بودنش برای بعضی افراد ثروتمند مهم نیست. :)

در واقع اگه مثل 295x2 نباشه و همیشه از هر دو GPUش استفاده بشه میشه گفت ارزش خرید رو برای این افراد داره و گرنه که نه. (*)

شخص ثروتمند هم که باشه جدای از قبض برق که فقط یکی از معایب مصرف بالاست،به نظر بنده نباید خودشو با حرارت،سر وصدای زیاد و انواع دردسر درگیر کنه

در چنین شرایطی کسایی که قدرت Titan z راضیشون نمیکنه باید صبر کنن تا کارت جدید انویدیا با دو هسته Titan X و 24 گیگ حافظه معرفی بشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 182
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

• کاربر ویژه

شخص ثروتمند هم که باشه جدای از قبض برق که فقط یکی از معایب مصرف بالاست،به نظر بنده نباید خودشو با حرارت،سر وصدای زیاد و انواع دردسر درگیر کنه

در چنین شرایطی کسایی که قدرت Titan z راضیشون نمیکنه باید صبر کنن تا کارت جدید انویدیا با دو هسته Titan X و 24 گیگ حافظه معرفی بشه

عزیز، شمارو نمیدونم، مگه اینکه آدم عقلش معیوب باشه که بخواد بره کارت 50-40 درصد ضعیفتر رو بگیره که تکنولوژیش از رده خارج هستش...

درضمن دوستان، دو کارت 980ti فکر نمیکنم که مصرفش با این کارت فرقی داشته باشه:

post-10788-0-39780100-1458029700_thumb.png

اونوقت باید بدوید دنبال دردسرهای SLI کردن...

لینک به دیدگاه

یه شکری خورد دوستان AMD ببخشیدش دیگه حالا... واستید کارهای 3K انویدیای بدون رقیب در راه هست. استارت قیمت 1K مدل جایگرین GTX950

خوشحالی داره واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟ خو بیچاره ییم انویدیا بی رقیب بشه رحم نمیکنه میدوشه :wacko:

لینک به دیدگاه

عزیز، شمارو نمیدونم، مگه اینکه آدم عقلش معیوب باشه که بخواد بره کارت 50-40 درصد ضعیفتر رو بگیره که تکنولوژیش از رده خارج هستش...

attachicon.gif33-Torture-Overview_w_600.png

ذکر کردم که (اگه قدرت Titan z اون شخص رو راضی نکنه باید صبر کنه تا کارت جدید با 2 هسته Ttian X معرفی بشه)چون اخیرا این کارت قیمت منطقی تری پیدا کرده بود

ضمنا فکر نکنم تکنولوژیش اونقدر ها هم از این کارت قدیمی تر باشه،کلا اگه انودیا سری جدیدی معرفی میکنه همشون واقعا جدیدن

اما amd شاید تاریخ معرفیش جدید باشه اما خود محصول جدید نیست،نمونش سری گرافیک های جدید 3xx که همشون همون چیپ های 2xx هستن (بهینه تر) و به جز fury ها همشون قدیمین

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ذکر کردم که (اگه قدرت Titan z اون شخص رو راضی نکنه باید صبر کنه تا کارت جدید با 2 هسته Ttian X معرفی بشه)چون اخیرا این کارت قیمت منطقی تری پیدا کرده بود

ضمنا فکر نکنم تکنولوژیش اونقدر ها هم از این کارت قدیمی تر باشه،کلا اگه انودیا سری جدیدی معرفی میکنه همشون واقعا جدیدن

اما amd شاید تاریخ معرفیش جدید باشه اما خود محصول جدید نیست،نمونش سری گرافیک های جدید 3xx که همشون همون چیپ های 2xx هستن (بهینه تر) و به جز fury ها همشون قدیمین

پس طبق گفته شما، باید بگیم که کارتهای سری 200 دو نسل از انویدیا جلوتر بودن که هنوز قدرتشون از این نسل فعلی انویدیا بیشتر هستش؟؟؟ :-?

فعلا حتی بحثی و شایعه ای در مورد کارت دو هسته ای جدیدی برای انویدیا مطرح نیست و طبق روالی که وجود داره از معرفی کارتهای گرافیک، اگه کارت دو هسته ای از انویدیا وجود داشته باشه، باید تا سال آینده در همین مقطع صبر کرد تا همچین کارتی بیاد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوتا 980 ti کاستوم مثل لاتینینگ یا G1  قشنگ رنده اش میکنن-  کم مصرف ترن و دمای پایین تری دارند و ضمنا  sLI خیلی سازگاری بیشتری داره برای مولتی GPU تا کراس فایر -    1500 دلار ؟ واقعا ؟ دوتا  G1 گمینگ در sli مثل کاری که من میخوام انجام بدم!

1500 دلار رو در ایران به شما میدن  طرفهای 6 میلیون بالا و پایین ) وقتی یک فیوری رو میدن 3200 خوب  خودتون حساب کنید- بعد انصافا کی میخره این کارت رو؟ صرف اینکه اصلا وارد کنن!!

دو تا 980 TI کاستوم زوتاک تا 1600 مگاهرتز اور شدند  با اون قیافه هیولا وار  قیمتی خیلی رقابتی تر دارن- پس ببنید اولا کسی نمیخره ( هرچی FURYX خریدن ) دوم   قیمتش  و  هزینه ای  که در برابر کارایی دما و مصرف میدیم خیلی بده- شما ببنید دو تا 980 TI رو میشه با یک ایر کوار تایتان هم روی برد بست اینقدر بهینه و  مصرف متعادل داره- این رو  amd  دیگه روش رادیات نبسته رفته خودرو آتشنشانی روش سوارکرده ..!

attachicon.gif33-Torture-Overview_w_600.png

تایتا جان این هم کارس فایر است   بازیها به صورت کراس فایر میشناسن- یک !

sli اصلا و ابدا 10% مشکلات کراس فایر رو نداره! نکته مهم اصلا قبل مقایسه نیستند این دو این رو نمیشه انکار کردsli به ندرت میشه درش ایراد جست - خیلی کم

hdmi20 مهمترین درگاه تصویری است و متاسفانه   amd نمیدونم چرا  بیخیال شده کلا شما اگر ریویو TV ها یا نمایشگر  4K رو بخونید داشتن  hdmi 2.0  یک برگ بنده و نداشتنش یک به عنوان یک نکته منفی مشتری پرون در نظر گرفته میشه-  اون درگاه مهمه و پرکاربرد ترین درگاه است  چندتا نمایشگر شما الان درایران داری در اختیارت  که  dp دارند؟  فقط بسیار گرون ها دارند

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

شما بنچمارک‌های sli دوگانه رو نگاه کنید میبیند دو تا 980 TI  تقریباً دو برابر یک 980 TI داره 

لینک به دیدگاه

بزودی در بنچمارکها همه چی رو مشخص خواهد شد .  :) لطفا زود قضاوت نکنید/  :-? :D 

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

پس طبق گفته شما، باید بگیم که کارتهای سری 200 دو نسل از انویدیا جلوتر بودن که هنوز قدرتشون از این نسل فعلی انویدیا بیشتر هستش؟؟؟ :-?

فعلا حتی بحثی و شایعه ای در مورد کارت دو هسته ای جدیدی برای انویدیا مطرح نیست و طبق روالی که وجود داره از معرفی کارتهای گرافیک، اگه کارت دو هسته ای از انویدیا وجود داشته باشه، باید تا سال آینده در همین مقطع صبر کرد تا همچین کارتی بیاد...

کدوم کارت از این نسل از انویدیا قویتره،به جز یه تعداد بازی محدود

بحثش مطرح هم نباشه تو این مدت خیلی راحت،به صرفه تر،مصرف حدود 110 وات کمتر،دمای فوق العاده پایین تر و بدون دردسر های عجیب cfx میشه دو عدد 980 ti یا titan x با بیشترین حافظه رو sli کرد

تازه به خاطر دمای خوب میشه اورکلاکشون هم کرد

ضمنا با این حالت میشه کیس و پاور رو مقداری ارزون تر انتخاب کرد که بازم صرفه جویی هست

ویرایش شده توسط Nima.Rampage
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تایتا جان این هم کارس فایر است   بازیها به صورت کراس فایر میشناسن- یک !

sli اصلا و ابدا 10% مشکلات کراس فایر رو نداره! نکته مهم اصلا قبل مقایسه نیستند این دو این رو نمیشه انکار کردsli به ندرت میشه درش ایراد جست - خیلی کم

hdmi20 مهمترین درگاه تصویری است و متاسفانه   amd نمیدونم چرا  بیخیال شده کلا شما اگر ریویو TV ها یا نمایشگر  4K رو بخونید داشتن  hdmi 2.0  یک برگ بنده و نداشتنش یک به عنوان یک نکته منفی مشتری پرون در نظر گرفته میشه-  اون درگاه مهمه و پرکاربرد ترین درگاه است  چندتا نمایشگر شما الان درایران داری در اختیارت  که  dp دارند؟  فقط بسیار گرون ها دارند

شک دارم رضا جان، کارت دو هسته ای هستش...

و اما در مورد SLI و کراس فایر اصلا حرفت رو قبول ندارم، بنچمارکهای CFX رو نگاه کن:

واسه بازی Farcry:

post-10788-0-57893100-1458031575_thumb.pngpost-10788-0-72004000-1458031582_thumb.png

Division:

post-10788-0-63300500-1458031620_thumb.pngpost-10788-0-54123900-1458031630_thumb.png

تازه این بنچمارکها از بازی های با DX11 هستن، قدرت AMD و CFX تو DX12 مشخص میشه که این همه روش مانور داده...

hdmi20 مهمترین درگاه تصویری است و متاسفانه   amd نمیدونم چرا  بیخیال شده کلا شما اگر ریویو TV ها یا نمایشگر  4K رو بخونید داشتن  hdmi 2.0  یک برگ بنده و نداشتنش یک به عنوان یک نکته منفی مشتری پرون در نظر گرفته میشه-  اون درگاه مهمه و پرکاربرد ترین درگاه است  چندتا نمایشگر شما الان درایران داری در اختیارت  که  dp دارند؟  فقط بسیار گرون ها دارند

خیر رضا جان، HDMI 2.0 کاملا تکنولوژی از رده خارج هستش بهمون دلایلی که گفتم و AMD دنبال TV برای گیمینگ نیستش، الان مانیتورها هستن که 4k و 8k رو دنبال میکنن و G-sync و FreeSync روی هیچ TV وجود نداره، شما باید دنیارو در نظر بگیری واسه همچین چیزی، نه ایران که فکر نمیکنم تعداد فروش این کارتها در ایران به یک عدد 3 رقمی برسه(خیلی خوش بینانه)...

من واسم هنوز جالبه که بعضی ها اسم مصرف میارن، یه چندتا قبض برق بیارن دوستان واسه بنده !!! =))  =))  =))

نمودار رو گذاشتم، دو کارت 980ti خیلی راحت در حد همین کارت مصرف خواهد داشت، ایجاد گرمای دو کارت کنار یکدیگر رو در نظر بگیریم، خیلی جالب میشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

همرده این کارت تیتان z و r9 295X2 هست .

اساسا مقایسه کارت 2 هسته ای با تک هسته ای اشتباه هست .

درسته که دوتا کارت مثل 980ti میتونن از این کارت پیشی بگیرن اما 2 تا از اسلتها رو هم پر میکنن !

از یک جهت میشه گفت 2 عدد از این کارت در هر مینی به خوبی کار میکنن اما 4 عدد 980ti نه !!!

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

دلیلش واضح هستش، چون HDMI داره قدیمی میشه و رزولوشن 4k رو با رفرش ریت 60 هرتز ساپورت میکنه و رزولوشن 8k رو ساپورت نمیکنه(با رفرش ریت 24 فقط ساپورت میکنه!!) و این کارت داره به اون سمت میره با این قدرتی که داره...

الان Display port 1.3 هستش که 5k رو با رفرش ریت 60 هرتز و 4k رو با رفرش ریت 60 هرتز، ساپورت میکنه(ورژن 1.2a  هم میتونه 4k رو با رفرش ریت 60 هرتز ساپورت کنه) و در حال حاضر هم بحث Displayport 1.4a هستش که میتونه 8k رو با رفرش ریت 60 هرتز و 4k رو با 120 هرتز ساپورت کنه...

البته فکر میکنم که دلیل اصلی این کار AMD ، تکنولوژی FreeSync هستش که با DisplayPort رابطه بهتری داره، کلا میزان اطلاعات انتقالی در HDMI 2.0 در حالت اسمی 18 گیگابیت در ثانیه هستش که فقط حدودا 14.4 اون قابل استفاده هستش که در HDMI 1.4a این مقدار 10.2 گیگابیت در ثانیه هستش، اما در DisplayPort 1.3 این مقدار 32.4 گیگابیت در ثانیه هستش که فقط 25.92 گیگابیت اون قابل استفاده هستش...

فکر میکنم میزان انتقال اطلاعات و میزان رفرش ریتها، کیفیت این تکنولوژی هارو مشخص میکنه...

البته بگذریم از اینکه AMD با Eyefinity به دنبال گیمینگ زیباتر و جذاب تر هستش که با HDMI قابل انجام نیست...

این کارت اصلن قابلیت پشتیبانی از 8k رو نداره ک از این جهت بخوایم براش ابرو بخریم. دقیقن با چ تنظیماتی؟ با بازی های دو سال دیگه؟ ک اونم معلوم نیست باشه یا نباشه...

بر فرض اینکه بازی با قابلیت اجرا در 8k ک صد در صد سازگار باشه بیاد. این کارت رو یا آتیش میزنه یا از وسط دو شقش میکنه. 8 گیگ ک سهله 16 گیگ هم کمه...

فوق فوقش 40 فریم میگیره ک اونم معلوم نیست بازی تو بهترین حالت ممکن دوتا جی پی یو رو لود کنه...

این فرضیه پس رفت رو انویدیا ب ذهنش نمیرسید ک میومد با این ادعا از hdmi 1 استفاده کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شک دارم رضا جان، کارت دو هسته ای هستش...

و اما در مورد SLI و کراس فایر اصلا حرفت رو قبول ندارم، بنچمارکهای CFX رو نگاه کن:

واسه بازی Farcry:

attachicon.gifuntitled-1.pngattachicon.gifuntitled-2.png

Division:

attachicon.gifDuntitled-1.pngattachicon.gifDuntitled-2.png

تازه این بنچمارکها از بازی های با DX11 هستن، قدرت AMD و CFX تو DX12 مشخص میشه که این همه روش مانور داده...

خیر رضا جان، HDMI 2.0 کاملا تکنولوژی از رده خارج هستش بهمون دلایلی که گفتم و AMD دنبال TV برای گیمینگ نیستش، الان مانیتورها هستن که 4k و 8k رو دنبال میکنن و G-sync و FreeSync روی هیچ TV وجود نداره، شما باید دنیارو در نظر بگیری واسه همچین چیزی، نه ایران که فکر نمیکنم تعداد فروش این کارتها در ایران به یک عدد 3 رقمی برسه(خیلی خوش بینانه)...

من واسم هنوز جالبه که بعضی ها اسم مصرف میارن، یه چندتا قبض برق بیارن دوستان واسه بنده !!! =))  =))  =))

نمودار رو گذاشتم، دو کارت 980ti خیلی راحت در حد همین کارت مصرف خواهد داشت، ایجاد گرمای دو کارت کنار یکدیگر رو در نظر بگیریم، خیلی جالب میشه...

- همه دنیا میدونن  SLI بهتره از ;کراس فایر -AMD   بازی بسختی روی یک کارتش اجرا میشه  دیگه دوتا که هیچ!! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: میشه معدن باگ!!

HDMI 2.0 ? از رده خارج شده؟؟!! حتما جون  تابتیا جان  روی کارتهای  AMD  وجود نداره =)) =)) =)) =)) =)) =))

بابا بیخال-

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی رضا جان، این بود، حرفی که زدی؟

"من اصلا هیچ جا نمیبینی که بیام بحث رو به کل کل بکشم؟؟"

و "پستهای طرفداران AMD مثل تلافی میمونه؟؟"

این تاپیک خبری بوده دیگه؟؟ الان پستهات چجوری هستن؟؟

مثل یه فن میمونه که کم اورده باشه، درسته؟

@};-

تعداد کسانی که دارن این کار رو میکنن هم که تو تاپیک خیلی زیاد هستش...

- همه دنیا میدونن  SLI بهتره از ;کراس فایر -AMD   بازی بسختی روی یک کارتش اجرا میشه  دیگه دوتا که هیچ!! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

HDMI 2.0 ? از رده خارج شده جون  تابتیا جان حتما روی کارتهای  AMD  وجود نداره =)) =)) =)) =)) =)) =))

بابا بیخال-

رضا جان، بنچمارکها کاملا مشخص هستش، اون اطلاعات هم کاملا رسمی...

@};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بزرگترین مشکل HDMA 1.4، در حالت 4k فقط 30 هرتزه! فکر کنید با دقت 4k بازی 30 فریم بر ثانیه انجام بدید چه افتضاحی میشه!

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

دیگر حرفی واسه گفتن نیست!

768b_hdmi.png

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کارت اصلن قابلیت پشتیبانی از 8k رو نداره ک از این جهت بخوایم براش ابرو بخریم. دقیقن با چ تنظیماتی؟ با بازی های دو سال دیگه؟ ک اونم معلوم نیست باشه یا نباشه...

بر فرض اینکه بازی با قابلیت اجرا در 8k ک صد در صد سازگار باشه بیاد. این کارت رو یا آتیش میزنه یا از وسط دو شقش میکنه. 8 گیگ ک سهله 16 گیگ هم کمه...

فوق فوقش 40 فریم میگیره ک اونم معلوم نیست بازی تو بهترین حالت ممکن دوتا جی پی یو رو لود کنه...

این فرضیه پس رفت رو انویدیا ب ذهنش نمیرسید ک میومد با این ادعا از hdmi 1 استفاده کنه؟

8k???? اینها روی همین  4k موندن  8k  کجا بود؟؟  40 فریم؟؟؟ روی  8K ?

نچ دموی گریه جادوگر رو 4 تا تایتان داشتند ,,ورای 8  کا رندر میکردن - جون میکندن! این کارت  ها در  8k  عمرا 5 فریم بگیرن- میدونید 8 کا   چند برابر 1080 است ؟ همین الان بازی هایی هستند  2k الترا همین فیوری x رو راحت به چالیش میکشند .  8k  پیشکش-

لینک به دیدگاه

نچ دموی گریه جادوگر رو 4 تا تایتان داشتند ,,ورای 8  کا رندر میکردن - جون میکندن! این کارت  ها در  8k  عمرا 5 فریم بگیرن- میدونید 8 کا   چند برابر 1080 است ؟ همین الان بازی هایی هستند  2k الترا همین فیوری x رو راحت به چالیش میکشند .  8k  پیشکش-

8k یعنی؛ 4 برابر 4k، یعنی 16 برابر فول اچ دی

LOL

پست قبلی بنده رو بخونید تا بفهمید 1.4a چه عیب بزرگی داره

لینک به دیدگاه

تمام مثبتام رو شما جارو میکنید اقا رضا :دی

والا منم نمیدونم دلیل شاخ نشون دادن این کارت الان چیه :\

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی رضا جان، این بود، حرفی که زدی؟

"من اصلا هیچ جا نمیبینی که بیام بحث رو به کل کل بکشم؟؟"

و "پستهای طرفداران AMD مثل تلافی میمونه؟؟"

این تاپیک خبری بوده دیگه؟؟ الان پستهات چجوری هستن؟؟

مثل یه فن میمونه که کم اورده باشه، درسته؟

@};-

تعداد کسانی که دارن این کار رو میکنن هم که تو تاپیک خیلی زیاد هستش...

رضا جان، بنچمارکها کاملا مشخص هستش، اون اطلاعات هم کاملا رسمی...

@};-

عزیزم  کسی تاپیک خراب نکرد داریم صحبت میکنیم  شما خودتون  اصلا تاپیک ها رو خراب نمیکنید و اصلا هم  کل کل نمیکنید! گفتم مشکل بزرگ ما ایرانی ها فکر میکنیم همه داریم کار درست رو انجام یمدیم و هرچی خودمون میگیم درسته ولی بقیه  دارن کل کل میکنن و دروغ میگن! وقتی میگید  فبض برق بیارید و بعد  میخندید خودتون دارید ملت رو دست میاندازید ( این چه نوع تاپیکی هستش ؟؟) پس ظرفیت جواب بنده رو هم داشته باشید با اون شکلک های خنده!که من  خیلی ازشون بدم  میاد و متنفرم ولی مجبورم در پاسخ هام  استفاده کنم چون نوعی بی احترامی میدونمشون

من که گقتم خدمتت فصد  SLI کردن  980 ti رو دارم و  تست ها و بررسی های زیادی خواهیم گذاشت نه اینکه بیایم به حرف دیگران بدون  مدرک گوش کنیم- کم اوردن؟ واقعا؟ من میگیم داریم مقدمات تست های  SLI رو برای 980 ti راه می اندازیم شما میگید کم اوردن ؟ من به امار و اراقام هیچ کدوم از این  reviewer ها  اعتماد ندارم زیاد پول میگیرن ریویو میخرن همون سایتی که هی بد میگه از گیم ورکز  .  ما به حرف ها ی اونها گوش نمیدیم ؛ خودمون  بررسی میکینم - دیدی که گیم ورکز نه تنها خراب نمیکنه بلکه افزایش کارایی میده و  زیباتر هم میکنه  پس نمیشه به همه منبعی هم گوش کرد. ببنید ما عملی کار میکنیم به حرف کسی گوش نمیدیم اینجا تست میکینم و بررسی هامون هم کلاه برداری نیست  واقعی هستند  چون همینجا پیش شما هستیم و در خدمت تون.

HDMI 2.0 درگاه قدرتمند   60hz 4k است و  میتونه صدا و تصویر  رو منتقل کنه ضمنا شما میتونی کابل HDMI دو رو تا 40 متر افزایش بدی ولی  dp کابل 3 متری اش هم به زور پیدا میشه چون اصلا نمیشه بیشتر از 1.5! محدویت ها زیادن-;کارت 980 ti با یک پاور خوب 850 وات هم  SLI  میشه و  اور کلاک هم میشه در حد آسمون- و قدرتش با اورکلاک  دیگه .....

ضمنا هروقت6 میلیون شخصی خرید ،داخل کشور، حتی اون سرسخت ترین فن بوی های  AMD بعد  ما دفاع میکنیم ازشون- همین الان ما کاربر  sli  980  یا  ti چقدر داریم؟ با کاهش قیمت 980 در این روزها دیگه کیه که به SLI نکردن دو عدد 980 فکر نکنه؟ با دما و صدا و  مصرف  افسانه ای -؟ یا یک پاور 700 وات عادی و یک کیس عادی هم میشه استفاده  کرد-

تمام مثبتام رو شما جارو میکنید اقا رضا :دی

والا منم نمیدونم دلیل شاخ نشون دادن این کارت الان چیه :\

نه من موافقم با گفته شما -حالا اینکه گفتید جارو کنید خوبه یا بد ؟ -من در تایید حرف شما که داشتید  از اون طرف ایراد میگرفتید پست زدم در واقع باید برای خود اون پستی که اشاره کرده به 8k پاسخ میدادم مای بد!!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

بزرگترین مشکل HDMA 1.4، در حالت 4k فقط 30 هرتزه! فکر کنید با دقت 4k بازی 30 فریم بر ثانیه انجام بدید چه افتضاحی میشه!

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

دیگر حرفی واسه گفتن نیست!

768b_hdmi.png

dp to hdmi2 برای همین ساختن دیگه :D

لینک به دیدگاه

عزیزم  کسی تاپیک خراب نکرد داریم صحبت میکنیم  شما خودتون  اصلا تاپیک ها رو خراب نمیکنید و اصلا هم  کل کل نمیکنید! گفتم مشکل بزرگ ما ایرانی ها فکر میکنیم همه داریم کار درست رو انجام یمدیم و هرچی خودمون میگیم درسته ولی بقیه  دارن کل کل میکنن و دروغ میگن! وقتی میگید  فبض برق بیارید و بعد  میخندید خودتون دارید ملت رو دست میاندازید پس ظرفیت جواب بنده رو هم داشته باشید با اون شکلک های خنده!که من  خیلی ازشون بدم  میاد و متنفرم ولی مجبورم در پاسخ هام  استفاده کنم چون نوعی بی احترامی میدونمشون

من که گقتم خدمتت فصد  SLI کردن  980 ti رو دارم و  تست ها و بررسی های زیادی خواهیم گذاشت نه اینکه بیایم به جرف دیگران بدون  مدرک گوش کنیم- کم اوردن؟ واقعا؟ من میگیم داریم مقدمات تست های  SLI رو برای 980 ti راه می اندازیم شما میگید کم اوردن ؟

HDMI 2.0 درگاه قدرتمند   60hz 4k است و  میتونه صدا و تصویر  رو منتقل کنه ضمنا شما میتونی کابل HDMI دو رو تا 40 متر افزایش بدی ولی  dp کابل 3 متری اش هم به زور پیدا میشه چون اصلا نمیشه بیشتر از 1.5! محدویت ها زیادن-;کارت 980 ti با یک پاور خوب 850 وات هم  SLI  میشه و  اور کلاک هم میشه در حد آسمون- و قدرتش با اورکلاک  دیگه .....

ضمنا هروقت کسی خرید داخل  6 میلیون جاش حتی عون سرسخت ترین فن بوی های  AMD بعد دفاع میکنیم ازشون- همین الان ما کاربر  sli  980  یا  ti چقدر داریم؟ با کاهش قیمت 980 در این روزها دیگه کیه که به SLI نکردن دو عدد 980 فکر نکنه؟ با دما و صدا و  مصرف  افسانه ای -؟ یا یک پاور 700 وات عادی و یک کیس عادی هم میشه استفاده  کرد-

تو اکثر ریویوها اگه دقت کرده باشین مموری کارت‌های AMD رو بیش از 100 مگاهرتز (تازه زیاد گفتم) اور نمی‌‌کنن چون بعدش آرتیفکت به وجود میاد آخرش هم نفهمیدیم مموری که روی کارت‌های AMD میزارن چه فرقی داره با مموری روی کارت‌های انویدیا.

لینک به دیدگاه

-[/b]

نه من موافقم با گفته شما -حالا اینکه گفتید جارو کنید خوبه یا بد ؟ -من در تایید حرف شما که داشتید  از اون طرف ایراد میگرفتید پست زدم در واقع باید برای خود اون پستی که اشاره کرده به 8k پاسخ میدادم مای بد!!!

نه دوست گلم جسارت نشه شما استاد ما هستین. منظورمو بد رسوندم فن بیانم داغونه...

منظورم این بود ک تعداد رای مثبتی ک در روز مجاز ب استفادش هستم رو اکثرا برای پست های خوب شما میدم.

در کل ینی دارم مثبت میدم ب شما :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه دوست گلم جسارت نشه شما استاد ما هستین. منظورمو بد رسوندم فن بیانم داغونه...

منظورم این بود ک تعداد رای مثبتی ک در روز مجاز ب استفادش هستم رو اکثرا برای پست های خوب شما میدم.

در کل ینی دارم مثبت میدم ب شما :D

اوکی نه آقا  خواش  ممنون از شما -

ای برادر این مثبت و منفی ها که به دردی دوا نمیکنه اینها برای ابراز عقیده هستند نه ابراز وجود-(برخی  اشتباه میگیرن اینها رو)   من همین الان حاضرم  بشم  امتیاز 1! خوب این باعث میشه که مثلا حرف نزنم؟ یا ازحرف اشتباه ایراد نگیریم؟ یا از حرف درست و حق دفاع نکم؟ نمیشه که

لینک به دیدگاه

تاریخچه: DP v 1.2

DisplayPort version 1.2 was approved on 22 December 2009. The most significant improvement of the new version is the doubling of the effective bandwidth to 17.28 Gbit/s in High Bit Rate 2 (HBR2) mode, which allows increased resolutions, higher refresh rates, and greater color depth. Other improvements include multiple independent video streams (daisy-chain connection with multiple monitors) called Multi-Stream Transport, facilities for stereoscopic 3D, increased AUX channel bandwidth (from 1 Mbit/s to 720 Mbit/s), more color spaces including xvYCCscRGB and Adobe RGB 1998, and Global Time Code (GTC) for sub 1 µs audio/video synchronisation. Also Apple Inc.'s Mini DisplayPort connector, which is much smaller and designed for laptop computers and other small devices, is compatible with the new standard.[2][12][13][14]

DisplayPort version 1.2a may optionally include VESA's Adaptive Sync.[15] AMD's FreeSync utilizes the DisplayPort Adaptive-Sync feature for operation. FreeSync was first demonstrated at CES 2014 on a Toshiba Satellite laptop by making use of the Panel-Self-Refresh (PSR) feature from the Embedded DisplayPort standard,[16] and after a proposal from AMD, VESA later adapted the Panel-Self-Refresh feature for use in standalone displays and added it as an optional feature of the main DisplayPort standard under the name "Adaptive-Sync" in version 1.2a.[17] As it is an optional feature, support for Adaptive-Sync is not required for a display to be DisplayPort 1.2a-compliant.

1.3

DisplayPort version 1.3 was approved on 15 September 2014.[18] This standard increases overall transmission bandwidth to 32.4 Gbit/s with the new HBR3 mode featuring 8.1 Gbit/s per lane (up from 5.4 Gbit/s with HBR2 in version 1.2), for a total data throughput of 25.92 Gbit/s after factoring in 8b/10b encoding overhead. This bandwidth is enough for a 4K UHD display (3840×2160) at 120Hz, a 5K display (5120×2880) at 60Hz, or an 8K UHD display (7680×4320) at 30Hz, with 24-bit RGB color. Using Multi-Stream Transport (MST), it can support two 4K UHD (3840×2160) displays at 60 Hz, or up to four WQXGA (2560×1600) displays at 60Hz in 24-bit RGB mode. The new standard includes mandatory Dual-mode support for DVI and HDMI adapters, with support for the HDMI 2.0 standard and HDCP 2.2 content protection. [19] The Thunderbolt 3 connection standard was originally to include support for DisplayPort 1.3, but the final release ended up only including support for version 1.2.

1.4

DisplayPort version 1.4 was published March 1, 2016.[20] No new transmission modes are defined, so HBR3 (32.4 Gbit/s) as introduced in version 1.3 still remains as the highest available mode. DisplayPort 1.4 adds support for Display Stream Compression 1.2 (DSC), Forward Error Correction, HDR extension defined in CTA-861.3, and the Rec. 2020 color space, and extends the maximum number of inline audio channels to 32.[21]

DSC is a "visually lossless" encoding technique with a 3:1 compression ratio. Using DSC with HBR3 transmission rates, DisplayPort 1.4 can support 8K UHD (7680×4320) at 60Hz with 10-bit color and HDR, or 4K UHD (3840×2160) at 120Hz with 10-bit color and HDR. 4K at 60Hz with 10-bit color and HDR can be achieved without the need for DSC. On displays which do not support DSC, the maximum limits are unchanged from DisplayPort 1.3 (4K 120Hz, 5K 60Hz, 8K 30Hz).[22]

خبر بسیار مهم در مورد TDP:

e43a_amd.png

Officially, AMD promotes the Radeon Pro Duo as having 16 TFLOPS of performance; unsurprisingly this translates to two fully enabled Fiji GPUs, clocked at around 1GHz. This puts the maximum performance of the card very close to a Fury X Crossfire setup, however there is still the matter of TDP to get to.

Otherwise as this is Fiji, the rest of the specifications should not come as a surprise. Doubling up on Fijis gives us 64 ROPs and 256 texture units per GPU. And 4GB of HBM per GPU, clocked at 1Gbps for an effective memory bandwidth of 512GB/sec/GPU.

Meanwhile on power consumption, though not in the initial press release, AMD has confirmed that the card is configured for a typical board power of 350W. In practice what this means is that the card is not too far removed from two R9 Nanos glued together, seeing as how R9 Nano had a TBP of 175W. However this also means that like the R9 Nano, the card is expected to power throttle under most heavy tasks, and the full 1GHz clockspeed will rarely see action. Again if it’s anything like the single Nano, this would put the average clockspeeds at around 875MHz, so it’s not quite a single card Fury X Crossfire analog.

Even with the 350W TBP, the shots of the card in AMD’s press materials all show 3 8-pin PCIe sockets, which would put the maximum power draw as officially allowed by the PCIe specification at 525W. Given the target professional market, all signs point to AMD opting to be conservative here and stick to the PCIe specification rather than risk pulling too much power over two sockets. These matters are rarely important to consumers, but it matters a lot to OEMs who may bundle the card, or at least offer it as an option. Meanwhile this also means that the Radeon Pro Duo is set to consume quite a bit less power than AMD’s previous generation dual-GPU card, the Radeon R9 295X2. That card was rated for 500W and could come very close to actually drawing that.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم  کسی تاپیک خراب نکرد داریم صحبت میکنیم  شما خودتون  اصلا تاپیک ها رو خراب نمیکنید و اصلا هم  کل کل نمیکنید! گفتم مشکل بزرگ ما ایرانی ها فکر میکنیم همه داریم کار درست رو انجام یمدیم و هرچی خودمون میگیم درسته ولی بقیه  دارن کل کل میکنن و دروغ میگن! وقتی میگید  فبض برق بیارید و بعد  میخندید خودتون دارید ملت رو دست میاندازید ( این چه نوع تاپیکی هستش ؟؟) پس ظرفیت جواب بنده رو هم داشته باشید با اون شکلک های خنده!که من  خیلی ازشون بدم  میاد و متنفرم ولی مجبورم در پاسخ هام  استفاده کنم چون نوعی بی احترامی میدونمشون

بحث؟

تاپیک شده، جای پاسکاری فن بوی های انویدیا که توش هیچ نکته علمی وجود نداره...

مصرف برق رو گفتم، اون شکلک ها کاملا جدی هستش، آخه کسی که میره کارت گرافیک 10 میلیونی میخره، تو فکر اینه که پول برقش 100 تومن بیشتر میاد؟؟؟( تازه این حدس هستش که عمرا همچین چیزی نیست)

من که گقتم خدمتت فصد  SLI کردن  980 ti رو دارم و  تست ها و بررسی های زیادی خواهیم گذاشت نه اینکه بیایم به جرف دیگران بدون  مدرک گوش کنیم- کم اوردن؟ واقعا؟ من میگیم داریم مقدمات تست های  SLI رو برای 980 ti راه می اندازیم شما میگید کم اوردن ؟

مبارکه، خیلی هم خوب، منتظر تاپیکش هستم... :clapping:

HDMI 2.0 درگاه قدرتمند   60hz 4k است و  میتونه صدا و تصویر  رو منتقل کنه ضمنا شما میتونی کابل HDMI دو رو تا 40 متر افزایش بدی ولی  dp کابل 3 متری اش هم به زور پیدا میشه چون اصلا نمیشه بیشتر از 1.5! محدویت ها زیادن-;کارت 980 ti با یک پاور خوب 850 وات هم  SLI  میشه و  اور کلاک هم میشه در حد آسمون- و قدرتش با اورکلاک  دیگه .....

انگار که پست بنده کسی نخونده؟

احتمالا شما میخوای سیستمت رو بزاری این سمت خونه و اگه هنگ کرد، 40 متری بدوی تا برسی ریست کنی؟؟ :D

این کارت گرافیک ها برای TV ساخته نشدن، کارتهای انویدیا هم برای TV ساخته نشدن، شما هیچ TV پیدا نمیکنید که از G-sync و FreeSync پشتیبانی کنه، پس نیاز به کابل اونقدر بلند، چی هستش؟؟؟

شاید رزولشن بالا برای فن های انویدیا دور از دسترس به نظر برسه ولی AMD در حال حاضر در رزولوشن بالا کاملا انویدیا رو شکست داده، حتی در کارتهای میان رده...

یعنی انتظار داری که پاور 850 وات پلاتینیوم یا حتی Gold نتونه این گرافیک رو ساپورت کنه؟؟(کارت دو کابل برق 8 پین احتیاج داره) خود بنده دو کارت 290X رو روی پاور 885b گرین بدون مشکل CFX کردم...

AMD خیلی راحت اعلام کرده که کسانی که میخوان از رزولوشن بالا استفاده کنن از DisplayPort استفاده کنن، خیلی واضح هم توضیح دادم که دلیلش چی هستش، نمیدونم چرا هنوز درکش برای بعضی ها سخت هستش که اسم HDMI 1.4 رو هنوز میارن...

تاریخچه: DP v 1.2

DisplayPort version 1.2 was approved on 22 December 2009. The most significant improvement of the new version is the doubling of the effective bandwidth to 17.28 Gbit/s in High Bit Rate 2 (HBR2) mode, which allows increased resolutions, higher refresh rates, and greater color depth. Other improvements include multiple independent video streams (daisy-chain connection with multiple monitors) called Multi-Stream Transport, facilities for stereoscopic 3D, increased AUX channel bandwidth (from 1 Mbit/s to 720 Mbit/s), more color spaces including xvYCCscRGB and Adobe RGB 1998, and Global Time Code (GTC) for sub 1 µs audio/video synchronisation. Also Apple Inc.'s Mini DisplayPort connector, which is much smaller and designed for laptop computers and other small devices, is compatible with the new standard.[2][12][13][14]

DisplayPort version 1.2a may optionally include VESA's Adaptive Sync.[15] AMD's FreeSync utilizes the DisplayPort Adaptive-Sync feature for operation. FreeSync was first demonstrated at CES 2014 on a Toshiba Satellite laptop by making use of the Panel-Self-Refresh (PSR) feature from the Embedded DisplayPort standard,[16] and after a proposal from AMD, VESA later adapted the Panel-Self-Refresh feature for use in standalone displays and added it as an optional feature of the main DisplayPort standard under the name "Adaptive-Sync" in version 1.2a.[17] As it is an optional feature, support for Adaptive-Sync is not required for a display to be DisplayPort 1.2a-compliant.

1.3

DisplayPort version 1.3 was approved on 15 September 2014.[18] This standard increases overall transmission bandwidth to 32.4 Gbit/s with the new HBR3 mode featuring 8.1 Gbit/s per lane (up from 5.4 Gbit/s with HBR2 in version 1.2), for a total data throughput of 25.92 Gbit/s after factoring in 8b/10b encoding overhead. This bandwidth is enough for a 4K UHD display (3840×2160) at 120Hz, a 5K display (5120×2880) at 60Hz, or an 8K UHD display (7680×4320) at 30Hz, with 24-bit RGB color. Using Multi-Stream Transport (MST), it can support two 4K UHD (3840×2160) displays at 60 Hz, or up to four WQXGA (2560×1600) displays at 60Hz in 24-bit RGB mode. The new standard includes mandatory Dual-mode support for DVI and HDMI adapters, with support for the HDMI 2.0 standard and HDCP 2.2 content protection. [19] The Thunderbolt 3 connection standard was originally to include support for DisplayPort 1.3, but the final release ended up only including support for version 1.2.

1.4

DisplayPort version 1.4 was published March 1, 2016.[20] No new transmission modes are defined, so HBR3 (32.4 Gbit/s) as introduced in version 1.3 still remains as the highest available mode. DisplayPort 1.4 adds support for Display Stream Compression 1.2 (DSC), Forward Error Correction, HDR extension defined in CTA-861.3, and the Rec. 2020 color space, and extends the maximum number of inline audio channels to 32.[21]

DSC is a "visually lossless" encoding technique with a 3:1 compression ratio. Using DSC with HBR3 transmission rates, DisplayPort 1.4 can support 8K UHD (7680×4320) at 60Hz with 10-bit color and HDR, or 4K UHD (3840×2160) at 120Hz with 10-bit color and HDR. 4K at 60Hz with 10-bit color and HDR can be achieved without the need for DSC. On displays which do not support DSC, the maximum limits are unchanged from DisplayPort 1.3 (4K 120Hz, 5K 60Hz, 8K 30Hz).[22].

خوب عزیز الان شما منظورت چی هستش؟

ترجمه پستی که بنده زدم به زبان فارسی رو واسه کاربران انگلیسی زبان فروم، زدی؟؟

این هم لینک:

https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...