رفتن به مطلب

بحث در رابطه با کمبود قطعات برند MSI در بازار داخل

Recommended Posts

سلام دوستان

راستیت زدن این تاپیک بحث در مورد کمبود قطعات سخت افزاری برند msi در بازار داخل هست و دلیل اینکه چرا مادربورد ها و کارت های گرافیک این کمپانی هیچ رده بندی تازگیا ندارن بین کاربران سخت افزار ایران

راستش برای خودم عجیب هست ک چرا تنوع محصولات msi اینقدر در بازار کم شده و باعث ناراحتی هست

چون انتخاب ها برای خرید قطعات امروزه فقط بین گیگابایت و ایسوس هست و کلا کسی از برند msi ک از برند های واقعا با کیفیت و فوق العاده روز هست صحبتی نمیکنه اینروزا.

حالا سوال اینجاس ک چرا؟ بنده دلیلش رو متوجه نشدم و یا قانع کننده نیست ک وارد کننده انقدر شل گرفته باشه!

مادربورد های سری z170 حرفه ای مثل titanium edition این برند ک خیلی وقته تولید شده حتی تو بازار داخل اسمش ب گوش کسی نخورده!

از طرفی کارت های gtx 980 ti gaming یا سری گیمینگ gtx ها خیلی تعداد کم وجود دارن.

نسخه هایی مثل 1 milion edition و tiger edition ک کلا نایاب هستن!

کارت هایی مثل 980ti lightning و sea hawk این کمپانی هم ک عرضه شدن کماکان ناموجود هستن و یا انگشت شمارن اگر باشن و فکر کنم زمان عرضه پاسکال وارد ایران بشن با این وضع. انویدیا تا زمانی نچندان دور قراره اقدام ب معرفی سر دسته های پاسکال بکنه ک ما تازه قرار هست شاهد وارد کردن نسخه لایتنینگ 980ti باشیم ک صد و یک درصد با قیمتی ک میخوره استقبال خوبی ازش نمیشه.

حتی دیر هنگام ترین نسخه ایسوس gtx 980 ti anniversary gold edition وارد ایران شد و تموم شد اما از لایتنینگ و سی هاک خبری نیست.

دوست دارم در کنار بحث و بررسی موضوع نظرات دوستان در رابطه با کم شدن محصولات msi در بازار ایران رو بشنویم کنار یکدیگر.

ofiyn7pdqrfx09gfpj8g.png

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

این ور سال  که کلا msi  نمیاد .

به شخصه تجربه های بدی از msi و گارانتیش در ایران دارم .

شاید هم شانس ما بوده و قطعات به مشکل خوردن .

ولی گارانتی مشهد کلا تعطیل هستند  از نظر همه چی .

لینک به دیدگاه

این ور سال  که کلا msi  نمیاد .

به شخصه تجربه های بدی از msi و گارانتیش در ایران دارم .

شاید هم شانس ما بوده و قطعات به مشکل خوردن .

ولی گارانتی مشهد کلا تعطیل هستند  از نظر همه چی .

الان ب شخصه شاهد هستم ک سایت دیجیکالا نزدبک دو ساله قرار هیت لپتاپ gt80 titan msi رو بیاره ک همش روی بزودی هایت...

داد اون هایی و میخوان بخرن در اومده و خیلیا بیخیال شدن ک این خیلی فاجعه باره

گارانتی هارو کاری ندارم اما محصولات msi جزو بهترین هان

لینک به دیدگاه

خدا شاهده الان نزدیک 5 ماه هستش که منتظر msi r9 390 هستم.کلا وارداتش توسط شرکت مضخرف و بی در و پیکری مثل ماتریکس باشه از این بهتر نمیشه

لینک به دیدگاه

محصولات MSI توی ایران واقعا کمه !!

البته شاید هم به دلیل این هست که بازار روی GIGA و Asus میچرخه و کم تر کسی MSI میخره توی کل بازار رضا و مرکز کامپیوتر  فقط و فقط 3 تا فروشگاه برای MSI هست البته + lion.  :(

کلا به بورد های MSI علاقه دارم  (گرچه توی گرافیک ها کم کاری میکنه مثلا نداشتن بک پلت و خنک کننده ضعیف).

لینک به دیدگاه

البته شاید هم به دلیل این هست که بازار روی GIGA و Asus میچرخه و کم تر کسی MSI میخره توی کل بازار رضا و مرکز کامپیوتر فقط و فقط 3 تا فروشگاه برای MSI هست البته + lion. :(

کلا به بورد های MSI علاقه دارم (گرچه توی گرافیک ها کم کاری میکنه مثلا نداشتن بک پلت و خنک کننده ضعیف).

این جمله آخرت واقعاً جک سال بود دمت گرم

تو تمام دنیا از خنک کننده توین فروزر به عنوان شاهکار یاد میکنند

لینک به دیدگاه

البته شاید هم به دلیل این هست که بازار روی GIGA و Asus میچرخه و کم تر کسی MSI میخره توی کل بازار رضا و مرکز کامپیوتر  فقط و فقط 3 تا فروشگاه برای MSI هست البته + lion.  :(

کلا به بورد های MSI علاقه دارم  (گرچه توی گرافیک ها کم کاری میکنه مثلا نداشتن بک پلت و خنک کننده ضعیف).

MSI  جزو اولین کارتهایی بود که خنک کننده درست و  حسابی مثل  Twinfrozer  داشت .

لینک به دیدگاه

من یه مین داشتم اک بند. روشنش کردم جرغه داد بایوس پروند. دادم گارانتی درستش کردن. از اون موقع به بعد ترسیدم msi بخرم

لینک به دیدگاه

تمام قضیه کمبود محصولات msi در ایران مقصرش ماتریس هست که فقط و فقط به فکر سود هستن نه رقابت با برندهایی دیگه

msi برند بسیار پر طرفداری در کل دنیا هست با سرویس عالی( هنوز که هنوزه برای مینهای Z87 اپدیت جدید میده)

هیچ وقت z97 xpower و z97 mpower رو وارد نکردن :(

لینک به دیدگاه

تمام قضیه کمبود محصولات msi در ایران مقصرش ماتریس هست که فقط و فقط به فکر سود هستن نه رقابت با برندهایی دیگه

msi برند بسیار پر طرفداری در کل دنیا هست با سرویس عالی( هنوز که هنوزه برای مینهای Z87 اپدیت جدید میده)

هیچ وقت z97 xpower و z97 mpower رو وارد نکردن :(

خب اخه وقتی وارد نمیکنن چطور میخوان سود کنن؟ :\

الان مین های ایسوس و گیگا تو بازار پره ولی مین هایی ک هم قیمت و هم رده این مین ها باشن از msi اصلا نیست...

حالا بزور به مرز 800 تومن میرسه از سری z170

الا من ب طور قطع میگم هیچ مین بورد گیمینگی ب پای سری god like gaming این برند نمیرسه تو چیپست x99 و این ظلمه ک این مین بورد ها وارد ایران نشن و انتخاب ها ب گیگا و ایسوس بسنده شن...البته من نمیگم گیگا و ایسوس بدن من خودم مصرف کننده ایسوس هستم ولی ديگه تنوع بسیار کم شده

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سود فروش  محصولات رده پایین که تقاضای عمده بازار رو تشکیل میده خیلی بیشتره برای همینه که شما هنوز 980ti لایتینگ 780 دلاری رو نمیبینید

تا اینقدر قیمتش بیاد پایین (به قول یکی از دوستان هم زمان با ورود پاسکال :D ) که ماتریس خوب سود بکنه

ویرایش شده توسط Barbod23
لینک به دیدگاه

دوست عزیز سود فروش محصولات رده پایین که تقاضای عمده بازار رو تشکیل میده خیلی بیشتره برای همینه که شما هنوز 980ti لایتینگ 780 دلاری رو نمیبینید

تا اینقدر قیمتش بیاد پایین (به قول یکی از دوستان هم زمان با ورود پاسکال :D ) که ماتریس خوب سود بکنه

والا رده پایینشم ما دیدیم اکثرن ایسوس بر میدارن :D

نمیدونم...

شاید سیاست وارد کننده ب قول شما اینطور باسه ولی با این کار دیگه کسی دنبال msi نمیره همین الانشم سری گیمینگ های 900 انویدیا تک و توک فروش میره از msi

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

سلام رفقا

کم بودن موجودی و وارد نکردن به کنار

از یکی از دوستانی که نمایندگی محصولات msi رو داشت گفت قیمتی که خود ماتریس به ما میده وحشتناک بالاست به همین خاطر نمایندگی ها و فروشگاه های اینترنتی فعلا قصد خرید از ماتریس و موجود کردن برند MSI ندارند.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

اتفافا msi بهترین خنک کننده ها رو میزنه رفیق

لینک به دیدگاه

خب بنده چون قصد خرید یک سیستم رو دارم خیلی تحقیق کردم دیدم که msi بهترین از لحاظ کیفیت و زیبایی و کارایی و ساپورت برای مادربورد رو داره مخصوصا مادربورد های x99 سیستمی هم گذاشته برای live stream و share کردن ویدیو های گیم شما توی یوتیوب

و کلی امکانات دیگه

از قطعات با کیفیت هم استفاده میکنند حالا من یک سری جاها پیدا کردم این مادربورد رو msi x99 gaming 7 که به کارم میخوره ولی متاسفانه لیون نداره خیلی دوست داشتم قطعات رو از لیون بخرم ولی با توجه به کمبود این قطعه خیلی سخت شده ابن کار برای من

ماتریکس هم فکر کنم هنوز قطعات رو وارد میکنه چون بعضی از فروشگاه ها دارند

ای کاش لیون هم بیاره که ما مجبور نشیم از حای دیگه ای سیستم بگیریم

لینک به دیدگاه

واقعا  MSI تو بحث كولينگ و خنك كنندگي عاليه  من خودم تجربه كار باهاش رو دارم

حتي تو اوركلاك قابليت بالايي داره

يه برد دارم ماله 8 سال پيش هست واسه كارايه معمولي و اينترنت و گيمهاي سبك استفاده ميكنم هنوز آخ نگفته

لینک به دیدگاه

خب بنده چون قصد خرید یک سیستم رو دارم خیلی تحقیق کردم دیدم که msi بهترین از لحاظ کیفیت و زیبایی و کارایی و ساپورت برای مادربورد رو داره مخصوصا مادربورد های x99 سیستمی هم گذاشته برای live stream و share کردن ویدیو های گیم شما توی یوتیوب

و کلی امکانات دیگه

از قطعات با کیفیت هم استفاده میکنند حالا من یک سری جاها پیدا کردم این مادربورد رو msi x99 gaming 7 که به کارم میخوره ولی متاسفانه لیون نداره خیلی دوست داشتم قطعات رو از لیون بخرم ولی با توجه به کمبود این قطعه خیلی سخت شده ابن کار برای من

ماتریکس هم فکر کنم هنوز قطعات رو وارد میکنه چون بعضی از فروشگاه ها دارند

ای کاش لیون هم بیاره که ما مجبور نشیم از حای دیگه ای سیستم بگیریم

البته توجه کنید ک x99 برای پردازش های سنگین ذاتا ساخته شده حالا توی گیمینگ تاثیر خاصی بین z170 و x99 نیست

X99 هزینه بیشتری میطلبه در صورتیک روی z170 خیلی بیشتر میشه مانور داد.

الان سری های جدید msi برای z170 خیلی خوب ظاهر شدن مثل مین تیتانیوم ک میشه گفت به نوعی خاصه در بین مین های z170.

اما متاسفانه حق انتخاب خیلی ها از جمله شما دوست عزیز سلب شده بخاطر وارد کننده بی کفایت

وقتی سری 500 انویدیا معرفی شده بود بین ایسوس و msi جنگی بر سر بهتر بودن فلگ شیپ gtx 580 و ایسوس تو پرفورمنس بهتر و خنک کنندگی بیشتر تنها رقیبش msi بود در بین کاربرای ایرانی جوری ک کسی طرف گیگابایت کمتر میرفت....

واقعا  MSI تو بحث كولينگ و خنك كنندگي عاليه  من خودم تجربه كار باهاش رو دارم

حتي تو اوركلاك قابليت بالايي دارهيه برد دارم ماله 8 سال پيش هست واسه كارايه معمولي و اينترنت و گيمهاي سبك استفاده ميكنم هنوز آخ نگفته

تایید میکنم

Msi تنها کمپانی بود ک در سال 2008 سیستم 0db فن رو روی کارت هاش اعمال کرد و فن ها در حالت لود پایین خاموش بودند در صورتی ک مال کمپانی های دیگه مثل فرفره در حال چرخیدن بود

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

البته چیزی که تو ایران فروش میره با چیزی که به جزء ایران فروش میره فرق داره.

لینک به دیدگاه

من این حرف رو اصلا قبول ندارم :|

البته توجه کنید ک x99 برای پردازش های سنگین ذاتا ساخته شده حالا توی گیمینگ تاثیر خاصی بین z170 و x99 نیست

X99 هزینه بیشتری میطلبه در صورتیک روی z170 خیلی بیشتر میشه مانور داد.

الان سری های جدید msi برای z170 خیلی خوب ظاهر شدن مثل مین تیتانیوم ک میشه گفت به نوعی خاصه در بین مین های z170.

اما متاسفانه حق انتخاب خیلی ها از جمله شما دوست عزیز سلب شده بخاطر وارد کننده بی کفایت

وقتی سری 500 انویدیا معرفی شده بود بین ایسوس و msi جنگی بر سر بهتر بودن فلگ شیپ gtx 580 و ایسوس تو پرفورمنس بهتر و خنک کنندگی بیشتر تنها رقیبش msi بود در بین کاربرای ایرانی جوری ک کسی طرف گیگابایت کمتر میرفت....

تایید میکنم

Msi تنها کمپانی بود ک در سال 2008 سیستم 0db فن رو روی کارت هاش اعمال کرد و فن ها در حالت لود پایین خاموش بودند در صورتی ک مال کمپانی های دیگه مثل فرفره در حال چرخیدن بود

تنها استفاده ی من آخه گیم نیست استفاده ی بنده طراحی سه بعدی گیم و لایو استیریم و طراحی گرافیکی هست
لینک به دیدگاه

سلام

درمورد msi میفرمایید؟

لینک به دیدگاه

دوستان بالاخره چی کنیم ؟ بخریم این برند رو یا خیر ؟  :-?  :-?  :-? 

ویرایش شده توسط maysamsina
لینک به دیدگاه

دلیل اینکه تنوع محصولات MSI خیلی کمه، بخاطر سیاست ماتریس هست ... 

چون خودش یه جورایی تولید و مونتاژ داخل داره، تمایلی چندانی به واردات نداره و بیشتر میخواد که محصولات خودش رو بفروشه ... به همین دلیل در وارد کردن مدل های مختلف msi، ضعیف عمل میکنه ... و روی لپتاپ که مونتاژ خودش هست، مانور میده.

البته شاید دلایلی دیگری هم داشته باشه ولی خب ... 

ویرایش شده توسط amirhossein1404
لینک به دیدگاه

سلام

درمورد msi میفرمایید؟

بله AIO ها موجود همشون مونتاژ ماتریسه

دلیل اینکه تنوع محصولات MSI خیلی کمه، بخاطر سیاست ماتریس هست ... 

چون خودش یه جورایی تولید و مونتاژ داخل داره، تمایلی چندانی به واردات نداره و بیشتر میخواد که محصولات خودش رو بفروشه ... به همین دلیل در وارد کردن مدل های مختلف msi، ضعیف عمل میکنه ... و روی لب تاپ که مونتاژ خودش هست، مانور میده.

البته شاید دلایلی دیگری هم داشته باشه ولی خب ... 

دیگه وقتی شرکتی (ماتریس) بیاد موس گیمینگ خود لپ تاپ از تو پک دربیاره یک موس 5 تومنی بزاره، نباید انتظاری داشته باشیم.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

دوستان بالاخره چی کنیم ؟ بخریم این برند رو یا خیر ؟  :-?  :-?  :-? 

سر خرید ک شکی تو کیفیت خوب محصولات msi نیست. شرمت ماتریس هر چقدر هم بخواد خودش منتاژ کنه نمیتونه مین یا کارت گرافیک بزنه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...