رفتن به مطلب

شکستگی و ترک در تیوب خنک کننده H60

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

دوستان امروز کیس رو برای تمیزکاری باز کردم که دیدم تمام محل های اتصال تیوب های H60 ترک خورده و بعضیاش خیلی عمیقه

سریع از سیستم خارجش کردم چون واقعا نمیتونم روی بقیه قطعه ها ریسک کنم.

حالا میخوام بدونم این چقدر جدی هستش؟ کسی مشکل مشابه داره؟

توی سایت های خارجی دیدم بعضی ها مشکل مشابه رو داشتن که همه گفته بودن سریع خارجش کن و درخواست RMA کن. چند نفر هم گفته بودن کارت گرافیک و مادربردشون بخاطر این قضیه سوخته و از کورسیر خسارت گرفتن!

کولر من گارانتیش هم تموم شده.

نمیشه با بست شیلنگ گاز سفتش کرد؟  :D

از اول هم نسب به خنک کننده مایع احساس خوبی نداشتم و خیلی اشتباه کردم خریدمش

اینم عکس از این شاهکار، تمام اتصالات بدون استثنا اینطوری شده، لازم به ذکره که کولر اصلا تحت فشار بسته نشده بوده.

DSC00065.JPGDSC00064.JPG

لینک به دیدگاه

بهترین راهش این هست که برید توی youtube و به انگلیسی عوض کردن شیلنگ واتر کولر های بسته رو سرچ کنید که میشه changing close loop water cooling tube از اونجا میتونید ببینید که شیلنگ و اون سری رو چطوری عوض میکنند کافی هست یه 10 20 تومنی پول شیلنگ بدید سری هاشم دونه ای 5 تومن هست که مارک xspc بگیرید سایت ....ir میفروشه وسایل جانبی xspc رو

راحت عوض کنید با یه قیمت 35 تومنی آگه دیگه خیلی حرفه ای و باحال میخواید یه کولانت 30 تومنی هم بگیرید قاطی آب مقطر کنید خیلی شیک میشه ولی توی یوتیوب اینجوری که نشون میده میشه ابن کار رو انجام داد راه حرفه ای ترش هم این هست که علاوه بر این ها یک پمپ 100 تومنی بگیرید از xspc بزارید جای یکی از دی وی دی رایت های کیس خودتون بعد شیلنگ ها رو به اون وصل کنید از اون به رادیاتور و پردازنده بعدشم وصل کنید به بلاک cpu

تذکر میدم من اینا رو توی یوتیوب با نتایج دیدم خودم امتحان نکردم ولی تو یوتیوب زیاد از این ویدیو ها هست

اینم فقط یک پیشنهاد هست با توجه به دیده های بنده

لینک به دیدگاه

بهترین راهش این هست که برید توی youtube و به انگلیسی عوض کردن شیلنگ واتر کولر های بسته رو سرچ کنید که میشه changing close loop water cooling tube از اونجا میتونید ببینید که شیلنگ و اون سری رو چطوری عوض میکنند کافی هست یه 10 20 تومنی پول شیلنگ بدید سری هاشم دونه ای 5 تومن هست که مارک xspc بگیرید سایت ....ir میفروشه وسایل جانبی xspc رو

راحت عوض کنید با یه قیمت 35 تومنی آگه دیگه خیلی حرفه ای و باحال میخواید یه کولانت 30 تومنی هم بگیرید قاطی آب مقطر کنید خیلی شیک میشه ولی توی یوتیوب اینجوری که نشون میده میشه ابن کار رو انجام داد راه حرفه ای ترش هم این هست که علاوه بر این ها یک پمپ 100 تومنی بگیرید از xspc بزارید جای یکی از دی وی دی رایت های کیس خودتون بعد شیلنگ ها رو به اون وصل کنید از اون به رادیاتور و پردازنده بعدشم وصل کنید به بلاک cpu

تذکر میدم من اینا رو توی یوتیوب با نتایج دیدم خودم امتحان نکردم ولی تو یوتیوب زیاد از این ویدیو ها هست

اینم فقط یک پیشنهاد هست با توجه به دیده های بنده

ممنون، توی یوتوب یک مورد دیدم کار خیلی پر دردسری هستش ولی شاید بعدا همچین کاری کردم، اول سعی میکنم بفروشمش اگه کسی حوصله یا تجربه این کارو داره

میخوام برم سمت ایر کولینگ خیلی بی درد سر و مفیدتر کار میکنه.

بازم ممنون از توجه شما  @};-

لینک به دیدگاه

فروشش فکر کنم سخت باشه علتش آیم هست که بیشتر خریدار ها حتما عکس شیلنگ ها رو میخوان

این مشکل به این دلیل بوجود میاد که شرکت های سازنده از فیشینگ های مناسب استفاده نمیکنند ولی حیف که برای خرید یک واتر کولینگ با کیفیت باید حداقل 600 تومن هزینه کردن بهترین واتر کولینگ های موجود برای شرکت xspc هستند که همه close loop نیستند و خودتون باید سر همش کنید ولی هیچ‌وقت این مشکلات بوجود نمیاد و همینطور هم چون شامل پمپ هستند این کیت ها هیچ‌وقت هوا داخل شیلنگ نمیره و خیلی بهتر کار میکنه واتر کولینگ و همینطور هم چون خود شما کولانت رو خریداری میکنید که بهترین یاز هم برای xspc هست و به این زودی ها مشکلی براش پیش نمیاد ولی با جنس کولانت نامرغوب هم خوردگی قطعات واتر کولر زیاد هست و هم خنک کنندگیش کم میشه

منم خودم به فکر یک open loopهستم برای سیستم جدیدم ولی متاسفانه گرون در میاد برای همینم فعلا برای یک چند ماهی واتر کولر بسته میگیرم و بعد هم میفروشم و یک کیت خوب میگیرم دیگه از این دردسر ها نداشته باشم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.

یکم بیشتر تحقیق کردم و ظاهرا خیلیا این مشکل رو دارن. مخصوصا سری Hydro همه مدل های H100 و H80 و H60 این مشکل رو داشتن تقریبا.

دلیلش هم حرارت لوله هاست که باعث میشه اون پلاستیک ترک بخوره.

این چیزیه که یکی از پشتیبان های کورسیر نوشته و در همه موارد گفته هیچ مشکلی نیست!

1.png

2.png

منم جهت محکم کاری تمام ترک ها و محل های اتصال رو با چسب ضد آب (آکواریم) پر کردم و بعد روی هر قسمت دو تا بست زدم:

یکم زشت شد ولی دیگه فکر نمیکنم امکان جدا شدن محل اتصال باشه

DSC00071.JPG

DSC00068.JPG

لینک به دیدگاه

عزیز من، اونایی که ترک خوردن توشون که آب جریان نداره، یه نوع غلاف هست که فقط حکم ثابت کردن زاویه شلنگ با بلاک یا شلنگ با رادیاتور رو دارند، هیچ موردی نداره، راحت استفاده کنید. جنس این ها کلا مورد داشت، تو سری های جدید، با غلافی فنر مانند عوض شده اند.

لینک به دیدگاه

درود

همونطور که دوستمون گفتن اینا یکجور علاف هستند و زیاد مشکل مهمی نیست

جهت اینکه از زیباییش ناراضی هستنید 

میتونید چسب شیشه ماشین ( همون چسب آکواریوم هست ولی مشکیه ) تهیه کنید .. این بست ها هم مشکی رنگش موجوده

فکر کنم نتیجه خیلی بهتر و دلچسب تر باشه

لینک به دیدگاه

عزیز من، اونایی که ترک خوردن توشون که آب جریان نداره، یه نوع غلاف هست که فقط حکم ثابت کردن زاویه شلنگ با بلاک یا شلنگ با رادیاتور رو دارند، هیچ موردی نداره، راحت استفاده کنید. جنس این ها کلا مورد داشت، تو سری های جدید، با غلافی فنر مانند عوض شده اند.

درود

همونطور که دوستمون گفتن اینا یکجور علاف هستند و زیاد مشکل مهمی نیست

جهت اینکه از زیباییش ناراضی هستنید 

میتونید چسب شیشه ماشین ( همون چسب آکواریوم هست ولی مشکیه ) تهیه کنید .. این بست ها هم مشکی رنگش موجوده

فکر کنم نتیجه خیلی بهتر و دلچسب تر باشه

ممنون دوستان خیالم خیلی راحتر شد  @};-

لینک به دیدگاه

عزیز والا تجربه ای من دارم یکم از دو سر شیلنگش بچین گرم کن جا بزن اینقد کثیف کاری نشه یکم کوتاهدبشه مشکلی نداره یا عوص کن شیلنگ رو تاپیکی نوشتموهم حتما ببین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...