رفتن به مطلب

راهنمایی برای حل یه مسئله ریاضی !

amirhossein1404
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و سومین روز عیدتون مبارک ! 

نیازمند راهنمایی برای حل مسئله پایین می باشم !

سوال: دایره ای با شعاع a وجود داره. درون دایره، مثلی متساوی الاضلاع محاط شده است. نسبت مساحت مثلث به دایره چند است !؟ (π=3) 

جوابی که بدست اوردم 3/4√ است. اما شک دارم. برای همین گفتم اینجا مطرح کنم و دوستان راهنمایی کنند ! 

پ.ن: مسئله بیشتر مربوط به هندسه میشه ولی من کلی گفتم که سوال درسی و ریاضی هست و مربوط به کامپیوتر نمیشه  :D

با تشکر ...

ویرایش شده توسط amirhossein1404
لینک به دیدگاه

من ریاضیم خوب نیست ولی با توجه به اینکه سوالتون درسیه توصیه می کنم تو انجمن کنکور مطرحش کنید

http://forum.konkur.in/

در این زمینه خیلی فعالن

لینک به دیدگاه

مساحت مثلث رو به مساحت دایره تقسیم کنید دیگه جواب درست هم میشه ((سه رادیکال 3 بروی 4 پی)

لینک به دیدگاه

من ریاضیم خوب نیست ولی با توجه به اینکه سوالتون درسیه توصیه می کنم تو انجمن کنکور مطرحش کنید

http://forum.konkur.in/

در این زمینه خیلی فعالن

بله ... ولی حوصله ثبت نام و ... نیست ! و زیاد سوال درسی ندارم که نیاز داشته باشم ... 

ممنون !

مساحت مثلث رو به مساحت دایره تقسیم کنید دیگه جواب درست هم میشه ((سه رادیکال 3 بروی 4 پی)

پس درسته ... اگر شما پی رو 3 بگیرید، همون رادیکال 3 بروی 4 میشه ! 

تشکر ... 

لینک به دیدگاه

عزيز جواب خودت درسته البته اگه پي رو ٣ در نظر بگيريد . خيلي راحت با استفاده از نسبت هاي مثلثاتي حل ميشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...