رفتن به مطلب

gigabyte z170x gaming 3 vs asus z170 pro gaming کدامیک؟

مادربرد  

158 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه از نظر کیفیت ساخت.قدرت و کارایی بهتر است؟

• GIGABYTE z170x gaming3
    • ASUS z170 pro gaming

Recommended Posts

• ارسال 98
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

اول بگم که ایسوس

بعد یکی از دوستان گفته بود

((یکی از دوستان pro gaming داشت تو فروم گفته بود که نمیتونه فرکانس رم رو از 2100 بالاتر ببره! سیستم بوت نمیشد!

منم gaming 3 رو پیشنهاد میدم))

دقیقا من یه همچین چیزیو داخل یکی از انجمن فکر کنم اینجا بود دقیق یادم نیست در مورد گیمینگ 3 دیدم. که یه چیز عادیه و با آپدیت بایوس حل میشد.

2 اینکه ما خودمون فروشنده هستیم.سوکت 1151 یکی فروختیم چند ماه پیش اونم همین مدل Pro Gaming بود بیشتر سوکت 1150 فعلا کار میکنیم چون نسبت به قیمتشون برای کاربرای خونگی و گیم معمولی جواب میده.شاید باور نکنید بین این همه سیستمی که پارسال(94) فروختیم 1 دونه خرابی نداشت اما مثلا پارسال(94) با گرافیک های GALAX با گارانتی الماس خیلی به مشکل برخوردیم.عجیب بود که کلا میسوخت میفرستادیم شرکت میرفت و میومد بعد 2-3روز باز میسوخت :mad:  اما با گرافیک های ایسوس به این مشکل بر نمیخوردیم.اما ایسوس اکثرا سری 750 به بالا کار میکنیم.

و اینکه بحس چیپ I/O شد و یکی از دوستان گفت چیپ nuvoTon از ITE ظعیفتره!

اینو دیگه دربارش چیزی نمیگم چون یکم بحث تخصصیه و منم حوصله تایپ بیشتر ندارم :cool:

در کل فقط خواستم بگم که در مورد حرفی که میگید اول کلی تحقیق کنید و بعد راجبش بگید و به کاربر اطلاعات درست منتقل کنید.

و من نمیگم گیگا محصولاتش ضعیفه اما اینو مطمن باشید ایسوس تو سری های گیمش 1 چیز دیگست چون واقعا خازن و فازبندی و مهندسی فوق العاده ای داره.

به هم توهین نکنید چون 2 روز دنیا ارزشش نداره.

به نظر هم احترام بزارید.

شاد باشید @};-

ویرایش شده توسط Eyeless
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

من به شخصه منکر قابلیت های ایسوس نیستم ولی به دلیل عدم پشتیبانی مناسب  ( مثل ویستا )همیشه گیگا رو ترجیح میدم

دوستانی که نظر میدن یک سریشون تعصب خاصی به ایسوس دارند که قابل احترامه  و به سری هم تخصصی نظر میدن که باز قابل احترامه

من به شخصه گیگا از مدل مد نظر شما گرفتم که با اپدیت بایوس کوچکترین مشکلی باهاش ندارم

رم 3200 جی اسکیل در حالت XMP روش نصب کردم و میشه گفت که 18 ساعت روشنه

و این سری گارانتی تعویض داره 3 سال

میشه گفت

کاربرد، اعتماد و سلیقه حرف آخر رو میزنه

لینک به دیدگاه

دوستان یک چیزی را در انتها من بگم:
هر برندی نزد طرفداران خودش عزیزه وانتقاد غلط یا از سر قصد به اون برند قطعاً درگیری هایی رو ایجاد می‌کنه. در این تاپیک استارتر گفت کدوم برند را پیشنهاد می دید که به جای توصیه بعضی از دوستان اومدند ایسوس رو کوبیدند و گفتند گیگا. درصورتی که از اول هم میتونستند بگن گیگابایت ولی سریع زدند مادربورد رقیب را مورد انتقاد قرار دادند. یکی از دوستان میاد میگه که من هرچی ایسوس بستم برگشته برام این یعنی جنس آشغال هس و به درد نمیخوره در صورتی که دوستان معتبر در انجمن تو یک جمله پیشنهاد خودشون رو اعلام کردند نظر سنجی هم گذاشتند تا به اون رای بدید نه اینکه شروع به نقد شرکت مقابل بکنید وقتی کسی میاد به شرکت مورد علاقه یتان توهین میکنه شما هم مجبور به کوبیدن شرکت مورد علاقه اون می شوید این بحث ها به جز وقت تلف کردن چیزی دیگری نیس

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

من به شخصه منکر قابلیت های ایسوس نیستم ولی به دلیل عدم پشتیبانی مناسب  ( مثل ویستا )همیشه گیگا رو ترجیح میدم

دوستانی که نظر میدن یک سریشون تعصب خاصی به ایسوس دارند که قابل احترامه  و به سری هم تخصصی نظر میدن که باز قابل احترامه

من به شخصه گیگا از مدل مد نظر شما گرفتم که با اپدیت بایوس کوچکترین مشکلی باهاش ندارم

رم 3200 جی اسکیل در حالت XMP روش نصب کردم و میشه گفت که 18 ساعت روشنه

و این سری گارانتی تعویض داره 3 سال

میشه گفت

کاربرد، اعتماد و سلیقه حرف آخر رو میزنه

ویستا و سازگار از همون اولش درست حسابی پشتیبانی نمیکردن اما نمایندگی لایف خیلی بهتره و به نوعی میشه گفت مشتری مدار تره.

الان هم لایف سرویس محصولات ایسوس رو سه سال و نیم پشتیبانی و گارانتی میکنه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، ایسوس، گیگا، یا حتی سازندگان دسته دوم و سوم مادربرد مثل Asrock و MSI، همه مادربرد های خوب و قابل قبولی می سازند.

بحث سر امکانات هم، تقریبا" در 80 درصد موارد امکانات در رده های قیمتی بین ایسوس و گیگابایت مشابه یا در حد هم هستند. در مورد اورکلاک هم قوربونش برم اینتل کاری کرده که خیلی نتونی کاری بکنی و بسیاری از موارد میزان اورکلاک ها - در سطح آماتوری - در جمیع بردها - مشابه هستند. منتها، در برخی Option ها دیگه خیلی موضوع شخصی میشه. مثلا" برای من کنترل کامل بر روی سرعت فن ها داشتن، در اولویت اولم بود. در این زمینه هیچ مادربردی به پای مادربرد های ایسوس در زمینه کنترل سرعت فنها نمیرسه. اما یک شخص دیگر یه قابلیت خاص رو در مادربرد های گیگابایت دیده، اون میره توی اولویتش که گیگا بخره.

اونجا های خاص وجود امکانات خاص هست که بحث سر انتخاب بالا میگیره. وگرنه هر دو مادربرد های خوبی هستند.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، ایسوس، گیگا، یا حتی سازندگان دسته دوم و سوم مادربرد مثل Asrock و MSI، همه مادربرد های خوب و قابل قبولی می سازند.

میشه کمی توضیح بدین؟

لینک به دیدگاه

میشه کمی توضیح بدین؟

سازندگان مادربرد در دنیا به دو گروه تقسیم میشن، دسته ی اول به ترتیب ایسوس و گیگابایت، که غول های مادربرد سازی جهان هستند، دسته ی دوم تولید کنندگان بسیار کوچکتری هستند که با فاصله ی زیادی از ایسوس و گیگابایت، سعی میکنند بخش کوچکی از بازار رو تصاحب کنند. ازراک و MSI در این دسته قرار میگیرند.

در دسته ی اول ایسوس و گیگابایت با هم رقابت میکنند، چون رقیب دیگری ندارند. 

در دسته ی دوم ازراک و MSI با هم رقابت میکنند. چون عمرا" به ایسوس و گیگابایت نمیرسند.

لینک به دیدگاه

سازندگان مادربرد در دنیا به دو گروه تقسیم میشن، دسته ی اول به ترتیب ایسوس و گیگابایت، که غول های مادربرد سازی جهان هستند، دسته ی دوم تولید کنندگان بسیار کوچکتری هستند که با فاصله ی زیادی از ایسوس و گیگابایت، سعی میکنند بخش کوچکی از بازار رو تصاحب کنند. ازراک و MSI در این دسته قرار میگیرند.

در دسته ی اول ایسوس و گیگابایت با هم رقابت میکنند، چون رقیب دیگری ندارند.

در دسته ی دوم ازراک و MSI با هم رقابت میکنند. چون عمرا" به ایسوس و گیگابایت نمیرسند.

سلام

ایسوس و گیگابایتم هم رویای داشتن زیباییه MSI دارند![emoji4]

لینک به دیدگاه

سلام

ایسوس و گیگابایتم هم رویای داشتن زیباییه MSI دارند![emoji4]

خدا رو شکر از نظر زیبایی همه برند ها به خوبی انواع سلیقه ها رو خوب پوشش میدن. خوشبختانه همه هم از روی دست هم خوب کپی میکنند.  :D 

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر از نظر زیبایی همه برند ها به خوبی انواع سلیقه ها رو خوب پوشش میدن. خوشبختانه همه هم از روی دست هم خوب کپی میکنند.  :D

:laughing:

لینک به دیدگاه

بحث سر امکانات هم، تقریبا" در 80 درصد موارد امکانات در رده های قیمتی بین ایسوس و گیگابایت مشابه یا در حد هم هستند. در مورد اورکلاک هم قوربونش برم اینتل کاری کرده که خیلی نتونی کاری بکنی و بسیاری از موارد میزان اورکلاک ها - در سطح آماتوری - در جمیع بردها - مشابه هستند. منتها، در برخی Option ها دیگه خیلی موضوع شخصی میشه. مثلا" برای من کنترل کامل بر روی سرعت فن ها داشتن، در اولویت اولم بود. در این زمینه هیچ مادربردی به پای مادربرد های ایسوس در زمینه کنترل سرعت فنها نمیرسه. اما یک شخص دیگر یه قابلیت خاص رو در مادربرد های گیگابایت دیده، اون میره توی اولویتش که گیگا بخره.

اونجا های خاص وجود امکانات خاص هست که بحث سر انتخاب بالا میگیره. وگرنه هر دو مادربرد های خوبی هستند.

سلام

وقتتون بخیر 

بابت اون بخشی که مشخص کردم چند سوال داشتم

الان WR 4790K با کدوم برنده؟

الان WR 6700K با کدوم برنده؟

الان سریعترین سرعت خواندنو نوشتن مموری ساتا و پورت USB3 با کدوم برنده؟

اگر جواب رو نمیدونید مثل من، برخلاف نظر شخصیمون و میل باطنمیمون دست این دو برنده.

ASROCK و MSI!!!

------------------------------------

قصد جسارت ندارم به هیچ عنوان عزیز و روی بحثم هم با شما نیست به هیچ وجه. اما چیزی که توی این چند ساله توی فروم ها دیدم طرفداران گیگا و گرین عام هستند. یا بهتر بگیم اهل سرچو تحقیق کمتری هستند، به هر حال از نظر بنده ما موظفیم که به نظر همه افراد فروم احترام بگذاریم.

این هم تست غول 1.7 میلیونی گیگا و و غول گیمیگنگش!!

از مادربوردهای 1/3 قیمت شکست خورده

نه توی اورکلاک و نه توی گیم هیچ حرفی برای گفتن نداره!

post-22840-0-57049000-1459404724_thumb.png

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

من هم مثل بعضی از دوستان مادربورد ASUS Z170 PRO GAMING رو دارم و 3 ماهی هستش خریدمش و ازش فوق العاده راضی هستم و مشکل خاصی باهاش نداشتم و به راحتی هم با استفاده از XMP فرکانس رم رو افزایش دادم ولی حیف که براش آپدیت بایوسی نیومد تا پردازنده رو اورکلاک کنم.

لینک به دیدگاه

سلام

وقتتون بخیر 

اگر جواب رو نمیدونید مثل من، برخلاف نظر شخصیمون و میل باطنمیمون دست این دو برنده.

ASROCK و MSI!!!

قصد جسارت ندارم به هیچ عنوان عزیز و روی بحثم هم با شما نیست به هیچ وجه. اما چیزی که توی این چند ساله توی فروم ها دیدم طرفداران گیگا و گرین عام هستند. یا بهتر بگیم اهل سرچو تحقیق کمتری هستند، به هر حال از نظر بنده ما موظفیم که به نظر همه افراد فروم احترام بگذاریم.

attachicon.gifai-gtx980.png

حرف شما رو نمیخوام نقض کنم ولی دوست عزیز این تفاوته پفورمنس 1 درصد هم نیست که عملا نا محسوسه .از نظر من دوام و پایداریه مادربرد مهمه .ببینید شما به تعمیرگاهها مراجعه کنید هنوز هم مادربردهای 10 سال پیش گیگا قابل تعمییر هستند بعدش ایسوز حالا ببینید اصلا msiیاabitیا الایتگروپ وفاکسکان بعد 5 سال کارکرد قابل تعمییر هستند؟ بردهاشون به قدر بی کیفیته که به محض کار با هیتر اکثرا به فنا میرند

لینک به دیدگاه

حرف شما رو نمیخوام نقض کنم ولی دوست عزیز این تفاوته پفورمنس 1 درصد هم نیست که عملا نا محسوسه .از نظر من دوام و پایداریه مادربرد مهمه .ببینید شما به تعمیرگاهها مراجعه کنید هنوز هم مادربردهای 10 سال پیش گیگا قابل تعمییر هستند بعدش ایسوز حالا ببینید اصلا msiیاabitیا الایتگروپ وفاکسکان بعد 5 سال کارکرد قابل تعمییر هستند؟ بردهاشون به قدر بی کیفیته که به محض کار با هیتر اکثرا به فنا میرند

دوام و پایداری!

تنها پاسخی که فن های گیگابایت توی تمام فروم ها بصورت مشترکا دارن.

وقتی کاربر مادربورد مخصوص اورکلاک با قیمت میلیونی از گیگا میخره نباید بتونه اورکلاک کنه؟ نباید توی رکوردها باشه؟ این منطق شماست واقعا؟؟؟؟؟؟؟

خب طرف مبلغ بالایی رو پرداخت میکنه که بتونه اورکلاک کنه با مادربورد مخصوص اورکلاک.

از طرفی هم وقتی مادربورد مخصوص گیم میخره کاربر انتظارداره توی گیم قدرتمند از مادربوردهایی با یک سوم قیمت ظاهر بشه.

این آمار فروش بالای گیگا استنادش باعث اغنای افکار عمومی شده و نمیگن که از کشور پر جمعیت چین نشات میگیره. هیچکس اینو نمیگه.

از فروشگاه خودمون سال پیش تنها یک مادربورد برای ارسال به گارانتی از برند MSI داشتیم. هم با آوازنگ کار میکنم هم ماتریس

این بحث های اینجوری غیر تخصصیه

توی تعمیرگاه محل ما هیچ MSI یا برند دیگه ای غیر از گیگابایت برای تعمیرات نمیارن. این بحث که تخصصی نیست عزیز!

این بحث که هیچ مدرکی و سندی نداره عزیزف تعدادی تعمیرکارم هستند میتونید صحبت کنید در صورت تمایل که آماری دیگه ایو ارائه میدن.

اونچیزی که ملاکه نتیجه کاره نه نظر شخصی!

توی بحث کارایی خانگی سرعت خواندن نوشت مموری و ساتا و پورت ها مهم

و توی بحث کارایی بلند مدت هم کیفیت فازها و توان خروجیشون مهمه 

توی بحث گیمینگ تستی که نشون بده این مادربوردهای گیگا بهتر عمل کردن در هیچ سایتی وجود نداره مگه اینکه حداقل دوبرابر گرونتر نسبت به برندای دیگه باشن، مثلا 500 دلاریشو با 250 دلاری مقایسه کرده باشند

توی بحث اورکلاک هم که الحمدلله همه گی اهل سرچ و بررسی خوندنید و سایت های ثبت ولید سر میزنید حتما توی پرچم دارهای اینتل 4770K/4790K/6700K اصلا وجود خارجی ندارن، یعنی یک مین 170 دلاری از ازراک توی اورکلاک قول های گرون قیمت 450/500 دلاری گیگارو نیستو نابود میکنه.

به چیش دلخوش باشیم دقیقا؟ تست های گیمش یا تست های اورکلاک؟ 

ویرایش شده توسط sasanoc
لینک به دیدگاه

قضیه گیگا اینکه سوپری سر کوچه هم داره

وقتی می خوای PCجدید بگیری و چیزی از قطعات ندونی طرف برات گیگا میبنده

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

دوام و پایداری!

تنها پاسخی که فن های گیگابایت توی تمام فروم ها بصورت مشترکا دارن.

از فروشگاه خودمون سال پیش تنها یک مادربورد برای ارسال به گارانتی از برند MSI داشتیم. هم با آوازنگ کار میکنم هم ماتریس

این بحث های اینجوری غیر تخصصیه

توی تعمیرگاه محل ما هیچ MSI یا برند دیگه ای غیر از گیگابایت برای تعمیرات نمیارن. این بحث که تخصصی نیست عزیز!

این بحث که هیچ مدرکی و سندی نداره عزیزف تعدادی تعمیرکارم هستند میتونید صحبت کنید در صورت تمایل که آماری دیگه ایو ارائه میدن.

اونچیزی که ملاکه نتیجه کاره و نظر شخصی!

توی بحث کارایی خانگی سرعت خواندن نوشت مموری و ساتا و پورت ها مهم

و توی بحث کارایی بلند مدت هم کیفیت فازها و توان خروجیشون مهمه 

توی بحث گیمینگ تستی که نشون بده این مادربوردهای گیگا بهتر عمل کردن در هیچ سایتی وجود نداره مگه اینکه حداقل دوبرابر گرونتر نسبت به برندای دیگه باشن، مثلا 500 دلاریشو با 250 دلاری مقایسه کرده باشند

توی بحث اورکلاک هم که الحمدلله همه گی اهل سرچ و بررسی خوندنید و سایت های ثبت ولید سر میزنید حتما توی پرچم دارهای اینتل 4770K/4790K/6700K اصلا وجود خارجی ندارن، یعنی یک مین 170 دلاری از ازراک توی اورکلاک قول های گرون قیمت 450/500 دلاری گیگارو نیستو نابود میکنه.

به چیش دلخوش باشیم دقیقا؟ تست های گیمش یا تست های اورکلاک؟ 

درود

در مورد دوام و پایداری و خوش تعمیر بودن بهتر هست از یک تعمیرکار خبره سوال کنید / موفق باشید .

لینک به دیدگاه

درود

در مورد دوام و پایداری و خوش تعمیر بودن بهتر هست از یک تعمیرکار خبره سوال کنید / موفق باشید .

بابت بحث های غیر تخصصی که روی نظر شخصی هستند بحثی نمیشه کرد.

تکرار دوام و پایداری هیچوقت نمتونه نتیجه تست های رسمیو عوض کنند، فقط خودمونو بابت خرید گیگا تسکین میدیم.

لینک به دیدگاه

سلام

وقتتون بخیر 

ASROCK و MSI!!!

attachicon.gifai-gtx980.png

دوست خوبم

خودت حرفه ای هستی و میدونی که یک کامپیوتر تک وجهی نیست. یعنی نمیتونیم یک وجهه خاص، مثلا" فریم دهی، یا مثلا" سرعت Read و Write درگاه USB یا مثلا" اورکلاک پردازنده، یا اورکلاک رم، یا کلا" صرفا" یک بخش یا یک وجهه یک قطعه ی سخت افزاری رو ملاک برتری اون قطعه در نظر بگیریم. اصلا" اینگونه قیاس و ترازو اشتباهه.

ضمن اینکه شما در هر برندی با قطعات عین هم که سرو کار ندارید. اون هم در دنیای Semiconductor ها که حتی دو تا پردازنده ی هم خانواده و هم مدل Intel هم مثل هم نیستند. اون جدولی که نشون دادی، از دیدگاه من چیزی نشون نمیده به غیر از اینکه تمام اون بردها شبیه هم هستند و یک اندازه پرفورمنس میدن. اون صدم و دهم و هزارم اختلاف، حتی ممکنه روی یک برد مشابه، به تغییر یک کابل، یا حتی آب و هوای منطقه ای که در اون تست برگزار میشه تغییر کنه. من نمیخوام بزنم زیر میز شطرنج، نه، اما اختلاف باید فاحش باشه تا من فرق بزارم بین این مادربرد ها.

ببنید، اینکه ایسوس و گیگابایت بیشترین تعداد مادربرد های جهان رو تولید میکنند که جوک نیست، و اینکه Asrock و MSI عمرا" تو خواب هم به بازار ایسوس رو گیگا نمیرسند هم واقعیته. من چند وقت پیش روی یک مادربرد ازراک که بهش یک SSD وصل بود با یک هارد دیسک، نمیتونستم از روی فلش ویندوز 7 بریزم، با هزار بدبختی آخرش هم نشد، تا اینکه هارد دیسک رو از مادربرد جدا کردم، و بالاخره ویندوز روی SSD بدون هیچ تغییر دیگری ریخته شد. یک همچین وضعیت احمقانه ای رو در هیچ مادربرد دیگری من مشاهده نکردم. ولیکن اگر کسی با بودجه ی کم بخواد مادربرد ایسوس یا گیگا بخره، من میزنم پشت دستش و میگم برو ازراک بخر.

همه ی این برند ها بازار خودشون رو دارند، طرفدار خودشون رو هم دارند، و در شرایطی هر کدومشون قابل پیشنهاد هستند، ولیکن واقعیت ها رو طبق آمار جهانی بازار باید گفت، فارق از اینکه خوشمون بیاد یا نیاد، صندلی های VIP ردیف اول متعلق به ایسوس و گیگابایته، بقیه برند ها پشت سر اینها در سالن نشستند.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

من هم مثل بعضی از دوستان مادربورد ASUS Z170 PRO GAMING رو دارم و 3 ماهی هستش خریدمش و ازش فوق العاده راضی هستم و مشکل خاصی باهاش نداشتم و به راحتی هم با استفاده از XMP فرکانس رم رو افزایش دادم ولی حیف که براش آپدیت بایوسی نیومد تا پردازنده رو اورکلاک کنم.

سلام  تقریبا هر ماه برای بایوسش اپدیت اومده اخریش هم واسه همین 20 روزه پیشه سایت ایسوس رو چک کنید اخرین بایوسش 1206 هستش

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

خودت حرفه ای هستی و میدونی که یک کامپیوتر تک وجهی نیست. یعنی نمیتونیم یک وجهه خاص، مثلا" فریم دهی، یا مثلا" سرعت Read و Write درگاه USB یا مثلا" اورکلاک پردازنده، یا اورکلاک رم، یا کلا" صرفا" یک بخش یا یک وجهه یک قطعه ی سخت افزاری رو ملاک برتری اون قطعه در نظر بگیریم. اصلا" اینگونه قیاس و ترازو اشتباهه.

ضمن اینکه شما در هر برندی با قطعات عین هم که سرو کار ندارید. اون هم در دنیای Semiconductor ها که حتی دو تا پردازنده ی هم خانواده و هم مدل Intel هم مثل هم نیستند. اون جدولی که نشون دادی، از دیدگاه من چیزی نشون نمیده به غیر از اینکه تمام اون بردها شبیه هم هستند و یک اندازه پرفورمنس میدن. اون صدم و دهم و هزارم اختلاف، حتی ممکنه روی یک برد مشابه، به تغییر یک کابل، یا حتی آب و هوای منطقه ای که در اون تست برگزار میشه تغییر کنه. من نمیخوام بزنم زیر میز شطرنج، نه، اما اختلاف باید فاحش باشه تا من فرق بزارم بین این مادربرد ها.

ببنید، اینکه ایسوس و گیگابایت بیشترین تعداد مادربرد های جهان رو تولید میکنند که جوک نیست، و اینکه Asrock و MSI عمرا" تو خواب هم به بازار ایسوس رو گیگا نمیرسند هم واقعیته. من چند وقت پیش روی یک مادربرد ازراک که بهش یک SSD وصل بود با یک هارد دیسک، نمیتونستم از روی فلش ویندوز 7 بریزم، با هزار بدبختی آخرش هم نشد، تا اینکه هارد دیسک رو از مادربرد جدا کردم، و بالاخره ویندوز روی SSD بدون هیچ تغییر دیگری ریخته شد. یک همچین وضعیت احمقانه ای رو در هیچ مادربرد دیگری من مشاهده نکردم. ولیکن اگر کسی با بودجه ی کم بخواد مادربرد ایسوس یا گیگا بخره، من میزنم پشت دستش و میگم برو ازراک بخر.

همه ی این برند ها بازار خودشون رو دارند، طرفدار خودشون رو هم دارند، و در شرایطی هر کدومشون قابل پیشنهاد هستند، ولیکن واقعیت ها رو طبق آمار جهانی بازار باید گفت، فارق از اینکه خوشمون بیاد یا نیاد، صندلی های VIP ردیف اول متعلق به ایسوس و گیگابایته، بقیه برند ها پشت سر اینها در سالن نشستند.

مجموع این ها نتیجه کیفیت طراحیه فنی هست. 

شکست یک مادربورد 500 دلاری از مادربرد های یک سوم قیمت خودش. با این قیمت انتظار کارایی بالاتری میره مسلما. نتیجه تست گرونترین محصول گیگا با یک سوم قیمتش اینه! مدل های پایینتر گیگا بماند. 

جالتر از همه لقب گیمینگی که میکشه در مقابل مادربورد Z170-A غیر گیمینگ توی گیم که کار اصلیشه شکست خورده.

این مورد هم جز موارد و بحث های غیر تخصصی هست. موارد فنی اکثرا به تخصص اسمبلر هم مربوط میشه و بنده هم صدها مورد مشابه از برند گیگا دیدم. اما این یک بحث با نظر شخصیه و قابل استناد نیست. نتایج کارایی در سایت های معتبر موجود هستند.

شما میدونی بیشترین آمار فروش گیگا کدوم کشوراست و فروش برندای دیگه کدوم کشوراست؟ میدونید برندایی که چینو با اون همه جمعیت زیر پوشش دارن مسلما پرفروشتر میشن اما برندهایی که مورد تایید سایت حرفه ای کشورهای اروپایین و یا شمال آمریکا ملاک هستند. بوگاتی هم فروشش از پراید در سال کمتره! اکی؟

فقط کمی سرچ توی سایت یوتیوب حتی کلی اطلاعات به ما میده. 

همیشه واقعیت با نظر شخصی ما در جاهایی متفاوت هست.

ویرایش شده توسط sasanoc
لینک به دیدگاه

راستش در حالت کلی ایسوس برتر هست ( نه فقط از گیگا بلکه از همه برند ها ) اما در بعضی از موارد نه !

برای مین های پایین رده شاید ازراک بهتر عمل کنه ! ( که اون هم نه در همه جا ) یا برندهای دیگه اما در کلیت و در مورد بیشترین تولید بهترین ساپپورت و تکنولوژی ( مخصوصا اونهایی که در پرچم دارها قرار میدن ) ایسوس یه پله بالاتر هست .

من مین های گیگا بایت رو خیلی دوست دارم و باهاون خیلی سرو کله زدم و واقعا از همه لحاظ کارش درسته اما باز هم انتخاب اولم ایسوس هست .

ایسوس مین های سوکت 775 هم خیلی باحال و خوش ساخت هستند توی 1155 عالیه و 1150 به بالا هم که اصلا گفتن نداره .

بایوس درست و حسابی داره ! راحت کارت رو میکنی ، راحت آپدیت میکنی ، کلا راحتی !!!!

توی خیلی از مین ها ( مخصوصا قدیمی ها ) بایوس خود به خود سویچ میکنه روی یک فلش یا یک هارد و ویندوز بالا نمیاد ! یه تغییر سخت افزاری میدی سیستم تا دو روز حالش بده !!! =)) =)) =))

وای به اون روزی که سیستم سر ناسازگاری داشته باشه و مدام بلواسکرین بده ( مثل یه مین الیت گروپ که چند روز پیش باهاش سرو کله میزدم ! dvd/rw رو جدا میکردی بلو اسکرین میداد و ریست میکرد تا درست بشه بعد از یه روز دوباره وصل میکردی دوباره بلو اسکرین میداد و ریست میشد و درست میشد =)) =)) =))  ) کلا به بلو اسکرین علاقه دارن !!!

لینک به دیدگاه

شکست یک مادربورد 500 دلاری از مادربرد های یک سوم قیمت خودش. با این قیمت انتظار کارایی بالاتری میره مسلما. نتیجه تست گرونترین محصول گیگا با یک سوم قیمتش اینه! مدل های پایینتر گیگا بماند.

جالتر از همه لقب گیمینگی که میکشه در مقابل مادربورد Z170-A غیر گیمینگ توی گیم که کار اصلیشه شکست خورده.

این مورد هم جز موارد و بحث های غیر تخصصی هست. موارد فنی اکثرا به تخصص اسمبلر هم مربوط میشه و بنده هم صدها مورد مشابه از برند گیگا دیدم. اما این یک بحث با نظر شخصیه و قابل استناد نیست. نتایج کارایی در سایت های معتبر موجود هستند.

شما میدونی بیشترین آمار فروش گیگا کدوم کشوراست و فروش برندای دیگه کدوم کشوراست؟ میدونید برندایی که چینو با اون همه جمعیت زیر پوشش دارن مسلما پرفروشتر میشن اما برندهایی که مورد تایید سایت حرفه ای کشورهای اروپایین و یا شمال آمریکا ملاک هستند. بوگاتی هم فروشش از پراید در سال کمتره! اکی؟

تو اینکه ایسوس و گیگا سرمداران تولید مینبورد هستن شکی نیست اما تو اینکه گیگابایت ب ایسوس نمیرسه بازم شکی نیست :دی

همونطور ک تو صفحات قبل گذاستم بازم میذارم تا بحث دوستانی ک میگن همه چیز پرفورمنس نیست کیفیت مهمه روشن شه!

G1 گیمینگ با نهایت کیفیت و ب عنوان پرچمدار نتایج دمایی خنده داری داره و قادر به دفع دمای پردازنده نیست و کولر ابی رو مثل سماور ب جوش میاره! اگر فرکانس رم رو بيشتر از 2800 کنید overheat میشه و مبن میخواد ذوب بشه تو گرما!اما ایسوس رو به عنوان رقیب ببینید ک بازم پرچمدار نیست و 400 هزار تومن اختلاف قیمتی داره با گیگا.

ycypclsdh71xss5evt1g.jpg

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

درود.

نقد ها و بررسی هردو رو چک کردم. 

پیشنهاد من GIGABYTE z170x gaming3 هستش.

موفق باشید. @};- 

لینک به دیدگاه

آخه مشکل اینه شما یک وجهه از یک مادربرد رو مبنای شکست اون مادربرد از رقبا در نظر میگیری، اینطوری قیاس کردن درست نیست، یعنی من مبنای قیاس شما رو نمیتونم بپذیرم و بر اون اساس نمیتونم یک مادربرد رو شکست خورده در نظر بگیرم، ضمن اینکه نیاز ها و اولویت های کاربران با هم فرق داره. باید همه ی وجوه یک قطعه رو شما در نظر بگیری، نه صرفا" فریم دهیش رو در یک بازی خاص در یک شرایط خاص در یک وبسایت خاص.

خیلی از این وبسایت ها پول میگیرن، بگن فلان قطعه بهتره. برای همین نمیشه صرفا" به نتایج یک وبسایت قناعت کرد و باید بررسی های بیشتری رو مطالعه کرد. اگر در بیشتر بررسی های وب سایت ها یک قطعه ضعیفتر از بقیه ظاهر بشه، بله، میتوان گفت به نسبت بقیه این ضعیفتره.

الان سه ساله که ایسوس با ارزش ترین برند تایوانی در جهان شناخته میشه، و پارسال هم در فروش سالانه مجموع کامپیوتر های دسکتاپ/لپتاپ/آلترابوک و سیستم ها آماده اسمبل شده، نفر چهارم در جهان رو بعد از HP و Lenovo و Dell داشته.

الان توی این آمارها MSI و Asrock و بقیه دقیقا" کجان؟ تنها مورد مثبتی که من در ذهنم از MSI دارم، فروش خوب لپتاپ هاش در سال 2015 بوده و بس. خیلی هم خوبه، آفرین. ولی مادربرد هاش، نه، چنگی به دل نمیزنه.

بیشترین بازار مصرف معلومه مال چین هست، یک میلیارد و سیصد و خورده ای جمعیت داره. انتظار نداری با این بازار به این عظمت بزرگترین بازار مصرف مال گواتمالا باشه. 

خیلی از سایت های اروپایی و آمریکای شمالی پول از شرکت ها میگیرن که تبلیغشون رو بکنند. فضای رسانه ای همچین پاک و پاکیزه هم نیست حتی در اروپا و آمریکا. برای همین نباید به بررسی یک سایت به تنهایی اکتفا کرد و باید چندین سایت مختلف رو بررسی کرد، چون احتمال اینکه یک سایت پول گرفته باشه برای تبلیغ فلان قطعه زیاده، ولی اینکه چند سایت همزمان پول گرفته باشن، احتمالش کمتره و نتیجه گیری مطمئن تری میشه کرد.

من دفاعی از هیچ برندی ندارم. در پست قبلی هم گفتم هر قطعه ای در شرایطی منطق خرید و پیشنهاد داره، منتها این بحث ها واقعیات رو عوض نمیکنه، و در زمینه ی مادربرد، برترین برند ها به ترتیبی که ازشون نام بردم باید مورد توجه قرار بگیرند.

من توی خونه دو تا سیستم دارم، یکیش مادربردش ایسوسه، یکیش ازراکه. در دفتر محل کارم از مادربرد گیگابایت استفاده میکنم. دم همه اشونم گرم.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...