رفتن به مطلب

gigabyte z170x gaming 3 vs asus z170 pro gaming کدامیک؟

مادربرد  

158 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام گزینه از نظر کیفیت ساخت.قدرت و کارایی بهتر است؟

• GIGABYTE z170x gaming3
    • ASUS z170 pro gaming

Recommended Posts

آخه مشکل اینه شما یک وجهه از یک مادربرد رو مبنای شکست اون مادربرد از رقبا در نظر میگیری، اینطوری قیاس کردن درست نیست، یعنی من مبنای قیاس شما رو نمیتونم بپذیرم و بر اون اساس نمیتونم یک مادربرد رو شکست خورده در نظر بگیرم، ضمن اینکه نیاز ها و اولویت های کاربران با هم فرق داره. باید همه ی وجوه یک قطعه رو شما در نظر بگیری، نه صرفا" فریم دهیش رو در یک بازی خاص در یک شرایط خاص در یک وبسایت خاص.

خیلی از این وبسایت ها پول میگیرن، بگن فلان قطعه بهتره. برای همین نمیشه صرفا" به نتایج یک وبسایت قناعت کرد و باید بررسی های بیشتری رو مطالعه کرد. اگر در بیشتر بررسی های وب سایت ها یک قطعه ضعیفتر از بقیه ظاهر بشه، بله، میتوان گفت به نسبت بقیه این ضعیفتره.

الان سه ساله که ایسوس با ارزش ترین برند تایوانی در جهان شناخته میشه، و پارسال هم در فروش سالانه مجموع کامپیوتر های دسکتاپ/لپتاپ/آلترابوک و سیستم ها آماده اسمبل شده، نفر چهارم در جهان رو بعد از HP و Lenovo و Dell داشته.

الان توی این آمارها MSI و Asrock و بقیه دقیقا" کجان؟ تنها مورد مثبتی که من در ذهنم از MSI دارم، فروش خوب لپتاپ هاش در سال 2015 بوده و بس. خیلی هم خوبه، آفرین. ولی مادربرد هاش، نه، چنگی به دل نمیزنه.

بیشترین بازار مصرف معلومه مال چین هست، یک میلیارد و سیصد و خورده ای جمعیت داره. انتظار نداری با این بازار به این عظمت بزرگترین بازار مصرف مال گواتمالا باشه. 

خیلی از سایت های اروپایی و آمریکای شمالی پول از شرکت ها میگیرن که تبلیغشون رو بکنند. فضای رسانه ای همچین پاک و پاکیزه هم نیست حتی در اروپا و آمریکا. برای همین نباید به بررسی یک سایت به تنهایی اکتفا کرد و باید چندین سایت مختلف رو بررسی کرد، چون احتمال اینکه یک سایت پول گرفته باشه برای تبلیغ فلان قطعه زیاده، ولی اینکه چند سایت همزمان پول گرفته باشن، احتمالش کمتره و نتیجه گیری مطمئن تری میشه کرد.

من دفاعی از هیچ برندی ندارم. در پست قبلی هم گفتم هر قطعه ای در شرایطی منطق خرید و پیشنهاد داره، منتها این بحث ها واقعیات رو عوض نمیکنه، و در زمینه ی مادربرد، برترین برند ها به ترتیبی که ازشون نام بردم باید مورد توجه قرار بگیرند.

عرض کردم که بحث تخصصی با توجه به امارو نتایج و توان قطعاته نه نظر شخصی. وقتی شما نتایج گیم و اورکلاکو پایداریو و تست توی نرم افزارهای ویدئو انکودینگو و.. غیر رو یک وجه میبینید، اما من وجه دیگه ایو پیدا نمیکنم که متوجه باقی وجه هایی که شما مدنظرتون هست چیان. مثلا نکنه توی گرومکس بهتر ظاهر شدن؟ یا امبر؟ یا گوسینو باقی نرم افزارهای شبیه سازی ملکولیییییی- آخه دیگه چی میمونه غیر از گیمو نرمافزارهای تخصصیو اورکلاکو پایداری.... خستم خسته :(

ایهلناسسسسسسس :crying:

بله همه سایت های اروپایی و آمریکایی با اتفاق نظر دشمن گیگا هستند و پول میگیرن. مخصوصا ANANDTECH :D

خیلی ممنون بابت وقتی که گذاشتید. @};-

دوستان عزیزم

بحث تخصصی هست بر مبنای بنچ مارک ها از سایت های معتبر و رسمی

آخه ما اصلا نمیدونیم توی اروپا چه خدماتی هر برندی داره میده و فروشش چقدره میام نظر میدیم. ایجوووووووو به قول معروف

ما نمیدونم کدوم برند به خاطر مصرف بالای خود برداش خیلی وقته توی نقاطی فروش نمیره چون مجوز وارداتشو نگرفته بخاطر بحث های محیط زیست و ...

همین MSI مادربوردهای کم مصرفش یک استانداردن توی اروپا 

اصلا یه برند هست 14 سال گارانتی میده رو گرافیکاش به اسم....

یه برند هم بدون محدودیت و مادام العمر کارت گرافیکو ضمانت کرده 

یه مثال دیگه از بی اطلاعیمون مثلا چرا رم های جی اسکیل رو سرورهای نمیگیم خیلی خوفو گرون میان رنج نیستند؟ و کلی مثالو سوال دیگه که واقعا ما اطلاعی نداریم فقط میایم میگیم فلان چیز خوبه/ موفق باشید یه گل هم بذاریم

موضوع اینه که کاربر میاد میگه من یک مادربورد میخوام واسه اور ما بیایم Z170 GIGA  مدل مخصوص اورکلاکشو پیشنهاد بدیم خدارو خوش میاد واقعا؟ وقتی نتوسته رکوردی بزنه؟ پول کاربرو با بی اطلاعی خودمون ریختیم دور 

الان توی سایت های ثبت ولید ماکس فرکانس پرچمدارای اینتل مشخصه دسته چه مدل هایی هست طبق اون ها با سندیت علمی کارو پیش ببریم که نتیجه راضی کننده باشه ان شالله.

نه اینکه تعمیرکار سر کوچمون گفت فلان یا همه دروغ میگنو همه این نتایج تست ها الکین و همه پول گرفتن ....

علمی با تحقیق و سند، لطفا

یا علی

ویرایش شده توسط sasanoc
لینک به دیدگاه

• ارسال 98
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان گلم

ما توی انتخواب قطعه یا هرچیزی  اصولا دو مدل انتخواب داریم :

1- من با فلان برند حال میکنم چه ظاهرش که کاراییش فکر میکنم خوبه و واسه من کفایت میکنه و مهم تر از اینا از خریدم لذت میبرم

2- پرس و جو و تحقیق میکنم از کسانی که داشتن و صاحب نظر هستن که ببینم کدوم مدل بهتره و ارزش خرید بیشتری داره

مورد اول رو که همتون میدونین چطوریه و بار ها خیلیامون این طوری خرید کردیم گرچه کور کورانس اما لذت بخشه :D

اما اگه میخواین با دلیل و منطق کالای با کیفیت تر رو انتخواب کنین یه نصیحت دارم براتون

به هیچ وجه به حرف های من نوعی یا بقال سر کوچه یا پسرعموی محترم که سرش میشه  گوش نکنین ! بهترین راه و قابل اطمینان ترین راه میدونین چیه؟ برین سراغ منبا معتبر ببینین چی نوشته ، ببینین پول دارین واسه چی خرج میکنین یا هدر میدین !

خیلیا میرن فلان برندو میخرن کلی هزینه میکنن و با اطمینان میگن که بهتره

دلیلو میپرسی میگن مثلا چون گیگاس! یا ام اس ای یا ایسوس ، اصلا هرچی! این برند بهترین اورکلاکو داره ! بیشترین پایداری رو داره! خوب برادر من چندین نفر شاخ تر و با تجربه تر از من و شما زحمت تست ها و اثبات این قضیه رو کشیدن

وقتی یک مدل کالا پایدار تره ، تو اور سرتره ، استاندارد های بیشتری داره ، کیفیت ساخت بالاتر و خرابی کمتری داره و توی بنچ ها و تست ها بیشتر درخشیده  خوب همونو بخر ! چرا باید پول بیشتر و گاها 3 برابری رو بدیم ؟ به خاطر الیمینیوم بیشتر؟ زیبایی بیشتر؟ و حتی متاسفانه گاها برای اسم برند!

بزارین چند تا تست نشونتون بدم و حرف رو کمی رو به منطق و دلیل بکشونم

خوب دوستان عزیز شاید بگین به من چه که فلان مدل یکمی سرعت رید و رایت usb ش بیشتره ، اصلا مموری داریم که بتونه حتی از نصف این ظرفیت استفاده کنه یا اصلا 1 فریم خیلی مهمه ؟ حق دارین اینو بگین اما باید بگم که مبنای کار و تست همینه! چرا؟ چون ده ها عامل و فاکتور وجود داره که نتیجه فریم یا سرعت رید و رایت یک مین بهتر بشه و وقتی که سرعت یا فریم یا تست اورکلاک یا ... یک مدل قطعه بیشتر شد = عملکرد بهتر چندین عامل و فاکتور

post-21523-0-35693500-1459424341_thumb.jpg اولین تست که شاید واسه همتون مهم تر باشه بحث گیمینگ هست که فریم ریت ها رو مشاهده میکنین متاسفانه پرچم دار گیگا در قعر جدوله!

post-21523-0-70446300-1459424330_thumb.jpg دومین تست مربوط به رندر تصویر هست که هرچی پایین تر باشه نتیجه بهتر هست و بازم پرچم دار گیگا در قعر جدوله

post-21523-0-77401000-1459424324_thumb.jpg سومین تست مربوط به سرعت کپی با درگاه usb هست که پرچم دار گیگا عملکردی متوسط در usb3 داره و در 3/1 هم که پرچم دار گیگا همچنان در قعر جدوله!

post-21523-0-57807500-1459424319_thumb.jpg این تست هم مربوط به کارت صوتی هست و هیچ نیازی به توضیح نداره و همچان پرچم دار گرون گیگا در اعماع جدول به سر میبره!

post-21523-0-56130200-1459424313_thumb.jpg این تست هم مربوط به مصرف برق مین برد هست ، شاید با خودتون میگفتین عملکرد پایین تر شاید واسه مصرف کمتر برقه و یه جورایی بهینه تره ، اما نه خیر ، پرمصرف ترین مین هم پرچم دار گیگا هست !

post-21523-0-56064900-1459424306_thumb.jpg تست اخر هم که باز مربوط به فریم ریت بازی هست که خودتون میبینین

خودتون قضاوت کنین مادربرد با قیمت یک سوم پرچم دار گیگا بهتر خودشو از تست ها بیرون کشیده!

حالا با این حساب چه دلیلی وجود داره با هزینه بیشتر کالایی بخرین که عملکرد پایین تری داره؟ شاید تمام ملاک این نباشه اما قسمت بزرگیش هیمنه

خواهشی که ازتون دارم اینه هیچ وقت مبنای انتخوابتون رو تعصب  و حرف و این و اون قرار ندین  والله خودتون ضرر میکنین . موفق باشین @};-

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

سلام دوستان گلم

1- من با فلان برند حال میکنم چه ظاهرش که کاراییش فکر میکنم خوبه و واسه من کفایت میکنه و مهم تر از اینا از خریدم لذت میبرم

2- پرس و جو و تحقیق میکنم از کسانی که داشتن و صاحب نظر هستن که ببینم کدوم مدل بهتره و ارزش خرید بیشتری داره

مورد اول رو که همتون میدونین چطوریه و بار ها خیلیامون این طوری خرید کردیم گرچه کور کورانس اما لذت بخشه :D

اما اگه میخواین با دلیل و منطق کالای با کیفیت تر رو انتخواب کنین یه نصیحت دارم براتون

به هیچ وجه به حرف های من نوعی یا بقال سر کوچه یا پسرعموی محترم که سرش میشه  گوش نکنین ! بهترین راه و قابل اطمینان ترین راه میدونین چیه؟ برین سراغ منبا معتبر ببینین چی نوشته ، ببینین پول دارین واسه چی خرج میکنین یا هدر میدین !

دلیلو میپرسی میگن مثلا چون گیگاس! یا ام اس ای یا ایسوس ، اصلا هرچی! این برند بهترین اورکلاکو داره ! بیشترین پایداری رو داره! خوب برادر من چندین نفر شاخ تر و با تجربه تر از من و شما زحمت تست ها و اثبات این قضیه رو کشیدن

وقتی یک مدل کالا پایدار تره ، تو اور سرتره ، استاندارد های بیشتری داره ، کیفیت ساخت بالاتر و خرابی کمتری داره و توی بنچ ها و تست ها بیشتر درخشیده  خوب همونو بخر ! چرا باید پول بیشتر و گاها 3 برابری رو بدیم ؟ به خاطر الیمینیوم بیشتر؟ زیبایی بیشتر؟ و حتی متاسفانه گاها برای اسم برند!

خوب دوستان عزیز شاید بگین به من چه که فلان مدل یکمی سرعت رید و رایت usb ش بیشتره ، اصلا مموری داریم که بتونه حتی از نصف این ظرفیت استفاده کنه یا اصلا 1 فریم خیلی مهمه ؟ حق دارین اینو بگین اما باید بگم که مبنای کار و تست همینه! چرا؟ چون ده ها عامل و فاکتور وجود داره که نتیجه فریم یا سرعت رید و رایت یک مین بهتر بشه و وقتی که سرعت یا فریم یا تست اورکلاک یا ... یک مدل قطعه بیشتر شد = عملکرد بهتر چندین عامل و فاکتور

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-30-18.jpg اولین تست که شاید واسه همتون مهم تر باشه بحث گیمینگ هست که فریم ریت ها رو مشاهده میکنین متاسفانه پرچم دار گیگا در قعر جدوله!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-30-00.jpg دومین تست مربوط به رندر تصویر هست که هرچی پایین تر باشه نتیجه بهتر هست و بازم پرچم دار گیگا در قعر جدوله

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-49.jpg سومین تست مربوط به سرعت کپی با درگاه usb هست که پرچم دار گیگا عملکردی متوسط در usb3 داره و در 3/1 هم که پرچم دار گیگا همچنان در قعر جدوله!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-29.jpg این تست هم مربوط به کارت صوتی هست و هیچ نیازی به توضیح نداره و همچان پرچم دار گرون گیگا در اعماع جدول به سر میبره!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-25.jpg این تست هم مربوط به مصرف برق مین برد هست ، شاید با خودتون میگفتین عملکرد پایین تر شاید واسه مصرف کمتر برقه و یه جورایی بهینه تره ، اما نه خیر ، پرمصرف ترین مین هم پرچم دار گیگا هست !

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-21.jpg تست اخر هم که باز مربوط به فریم ریت بازی هست که خودتون میبینین

خودتون قضاوت کنین مادربرد با قیمت یک سوم پرچم دار گیگا بهتر خودشو از تست ها بیرون کشیده!

حالا با این حساب چه دلیلی وجود داره با هزینه بیشتر کالایی بخرین که عملکرد پایین تری داره؟ شاید تمام ملاک این نباشه اما قسمت بزرگیش هیمنه

خواهشی که ازتون دارم اینه هیچ وقت مبنای انتخوابتون رو تعصب  و حرف و این و اون قرار ندین  والله خودتون ضرر میکنین . موفق باشین @};-

سلام دوست عزیز

توضیح و تست ها کامل و دقیق

بسیار ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گلم

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-30-18.jpg اولین تست که شاید واسه همتون مهم تر باشه بحث گیمینگ هست که فریم ریت ها رو مشاهده میکنین متاسفانه پرچم دار گیگا در قعر جدوله!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-30-00.jpg دومین تست مربوط به رندر تصویر هست که هرچی پایین تر باشه نتیجه بهتر هست و بازم پرچم دار گیگا در قعر جدوله

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-49.jpg سومین تست مربوط به سرعت کپی با درگاه usb هست که پرچم دار گیگا عملکردی متوسط در usb3 داره و در 3/1 هم که پرچم دار گیگا همچنان در قعر جدوله!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-29.jpg این تست هم مربوط به کارت صوتی هست و هیچ نیازی به توضیح نداره و همچان پرچم دار گرون گیگا در اعماع جدول به سر میبره!

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-25.jpg این تست هم مربوط به مصرف برق مین برد هست ، شاید با خودتون میگفتین عملکرد پایین تر شاید واسه مصرف کمتر برقه و یه جورایی بهینه تره ، اما نه خیر ، پرمصرف ترین مین هم پرچم دار گیگا هست !

attachicon.gifphoto_2016-04-01_03-28-21.jpg تست اخر هم که باز مربوط به فریم ریت بازی هست که خودتون میبینین

نمونطور که توی تست ها دیدید فرق ها بسیار ناچیز هست در اکثر مواقع.ولی توی نمودار دوم سه مادربرد عدد 35 رو ثبت کردن و MSI  عدد 34 . شما میگی گیگابایت در قعر جدوله ولی ایسوس هم همین عددو ثبت کرده . پس چرا نمیگی ایسوسو در قعر جدوله ؟؟؟؟ =))  =))

لینک به دیدگاه

نمونطور که توی تست ها دیدید فرق ها بسیار ناچیز هست در اکثر مواقع.ولی توی نمودار دوم سه مادربرد عدد 35 رو ثبت کردن و MSI عدد 34 . شما میگی گیگابایت در قعر جدوله ولی ایسوس هم همین عددو ثبت کرده . پس چرا نمیگی ایسوسو در قعر جدوله ؟؟؟؟ =)) =))

توی یک تست سه مادر برد ثابت شدن و یکی بهتر

اگه چند نفر تو یه مسابقه شرکت کنن و سه نفر مشترکن مقام دوم رو بیارن نمیگیم که فلان نفر تقریبا دوم شد

این جا هم هر سه مین جا موندن فرقی هم نداره

اما قیمت گیگا چنده و سه مدل دیگه چند ؟ مدل گیگا پرچم دارش هست و بقیه مدل ها این طور نیست

خوب قطعا انتظار میره همچین مین برد قوی و گرونی حداقل نمیگیم بااختلاف قابل توجهی ولی دست کم برتری نسبی توی بنچ مارک ها داشته باشه .

مطمئن باش کیفیت بخش های زیادی در مین برد روی این بنچ مارک ها تأثير گذار هست در واقع این بنچ مارک ها نشأت گرفته از امتیاز کیفی مین برد هست.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

سلام

از نظر من به طور کلی ایسوس برند معروف تری هست چون تو زمینه لپتاب خیلی عالی درخشید

اما این نمی تونه دلیل بشه که در موضوع مادربرد یا دیگر قطعات هم همین طور باشه

---

من خودم 8 سال مادر برد p41t-d3p گیگابایت رو داشتم و حقیقتا این بنده خدا اخ هم نگفت و عالی کار کرد

الان هم z170x-Gaming 3 دارم و بسیار خوب و عالی برام کار می کنه

کارت صداش عالیه و پورت های usb هم با سرعت معقول و مناسبی کار خودشونو می کنن

از لحاظ تنوع پورت هم خوبه

من دو تا هارد و یه درایور نوری روش دارم

ظاهر خوبی هم داره

خلاضه که منم قبل خریدم شک داشتم کدوم یکی از دو مدل ایسوس و گیگابایت رو بخرم

اما فروشنده های کامپیوتر می گفتن خرابی گیگابایت خیلی کمتره

خلاصه من که تعصبی رو هیچ کدوم از این 2 برند ندارم به نظرم Z170x-Gaming 3 بهتر عمل می کنه

^_^  ^_^  ^_^

ویرایش شده توسط MiG.MiG...!
لینک به دیدگاه

ایسوس برند خوبیه ولی یک در میان توش خرابی داره. یعنی شانسیه چیزی که بهت میرسه

لینک به دیدگاه

درود داداش

اگه یکی در میون خرابی داشته باشه که ایسوس جم کنه بره بهتره خخخخخخخخخخخخخخخخخ :laughing:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اینجوری باشه ایسوس درحد یک سازنده معمولی می موند و با گیگابایت مقایسه نمی شد یکی میاد میگه روی 12 سیستم بستم ولی فقط 2 تاش سالمه آخه برندی با این درجه کیفیت مزخرف چطوری می تونه جزو بزرگترین تولیدکنندگان قطعات PC باشه (طبق گفته‌ی رسمی خود شرکت ایسوس بخش مادربردها پرفروش ترین در سطح جهان بوده است*) نظر سنجی گویا همه ی نظرات هست و دیدیم که بعضی از دوستان نتوانستند اسم یک برند را خراب کنند

ویرایش شده توسط LORD.SAJAD
لینک به دیدگاه

من قبلا یه مادربرد قدیمی گیگا داشتم  عالی کار کرد برام و هنوزم سالمه ولی از وقتی این مسابقه انشا رو دیدما نمیدونم چرا از گیگا بدم اومده *dry#

البته جسارت خدمت برندگانش نکردما بیشتر منظورم نوع داوری تو مسابقه بود که هر کی به به چه چه بیشتری به گیگا کرد برنده شد :D

خلاصه اینکه منم ایسوس رو ترجیح میدم :)

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

دوستان

سر نیم فریم دعوا نکنید :|

بنده قبول دارم که آواژنگ شور تبلیغات رو در آورده 

طرفدار هیچ مارکی هم نیستم

فقط از برند MSI و ECS متنفرم ! 

از نظر بنده باید بیشتر به شکل و شمایلش توجه کنی که با قطعات دیگ کیس ات رنگ بندیش ست بشه :\

سراینکه کدوم یکی هم بهتره هیچ وقت به جواب نمیرسی 

هر کدوم معایب و محاسن خودشون رو داره

اگه ایسوس گرفتی

مثلا اگه روی 3200 ست نشه چه اتفاقی میوفته ؟

زمین به اسمون میرسه ؟

تفاوت سرعت 3000 مگاهرتز و 3200 مگاهرتز چند صدم ثانیست ؟

انتخاب نهایی دست خودته :/

لینک به دیدگاه

دوستان

سر نیم فریم دعوا نکنید :|

بنده قبول دارم که آواژنگ شور تبلیغات رو در آورده 

طرفدار هیچ مارکی هم نیستم

فقط از برند MSI و ECS متنفرم ! 

از نظر بنده باید بیشتر به شکل و شمایلش توجه کنی که با قطعات دیگ کیس ات رنگ بندیش ست بشه :\

سراینکه کدوم یکی هم بهتره هیچ وقت به جواب نمیرسی 

هر کدوم معایب و محاسن خودشون رو داره

اگه ایسوس گرفتی

مثلا اگه روی 3200 ست نشه چه اتفاقی میوفته ؟

زمین به اسمون میرسه ؟

تفاوت سرعت 3000 مگاهرتز و 3200 مگاهرتز چند صدم ثانیست ؟

انتخاب نهایی دست خودته :/

صدم که نه ، چند ملیونم ثانیه هست. آقا شما عکس پروفایلت ام اس آی هست بعد از متنفری؟ :laughing:

والا من بودم ایسوس میخریدم ، چون آواژنگ سود خیلی زیادی میکشه با این تبلیغاتی که میکنه و سود بالایی به فروشنده میده که میبینین جنساش تو بازار پر هست

از طرفی ایسوس امکانات خیلیییی بیشتری میده ، اغلب مشکلی که براش ایجاد میشه به خاطر ازدیاد این قابلیت هاس ، اگر ناشیانه استفاده نشه یا اصا استفاده نشه که هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ، یعنی در حداقل حالت ، شما یه گیگا با قیمت کمتر خریدی

لینک به دیدگاه

جفتشون گزینه های خوبین ولی تفاوت آنچنانی ندارن.

من باشم اونی که ارزون تره رو  برمیدارم

asus z170 pro gaming

ویرایش شده توسط m12421k
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

z170 pro gaming

نظرم بنده هم همینه و الان هم استفاده میکنم. بسیار عالی و گیمینگ با قابلیت های فراوان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Gigabyte Z170X Gaming 3

باکیفیت وکارایی عالی و فرکانس رم بیشتراز مدل ایسوز، متاسفانه مدل ایسوز پرو گیمینگ گزارش درصد خرابی زیادی داره!

4,79%< ASUS Z170 PRO Gaming

VS

1,28% <Gigabyte Z97X-Gaming 3

لینک به دیدگاه

نظر دوستان درباره z170-a ایسوس چیه ؟

نیست به قیمتش مادربرد خوبی هست ولی من جای شما بودم یا بیشتر هزینه می کردم و gaming 3 میگرفتم

یا هم اینکه سمت مدل های گیمینگ از چیپ ست های h170-b150 میرفتم

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

با این زمانیکه این تاپیک برده فکر کنم بگم z270 giga :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

نیست به قیمتش مادربرد خوبی هست ولی من جای شما بودم یا بیشتر هزینه می کردم و gaming 3 میگرفتم

یا هم اینکه سمت مدل های گیمینگ از چیپ ست های h170-b150 میرفتم

موفق باشید 

ممنون . ولی گیمینگ یک برچسبه به نظرم که به مادربورد ها بستن و گیگا هم قیمتش فقط به خاطر آواژنگ بالاست . در کل ایسوس رو ترجیح می دم به گیگا .

وقتی که قرار باشه پردازنده ضریب باز خریداری بشه کسی سمت h170 , b150 مگه میخره !!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خیلی باحاله این تاپیک سند و مدرک من شد

اسم نمیبرم ،طرف فقط دو سه صفحه تو این تاپیک راجب گیگابات ایراد تخصصی نوشته،

الان تو بخش خرید فروش بگردی هر چی مادربرد گیگابات دوستان فروشنده رو خریده یعنی همرو ،نصفی تو پیام خصوصی

بعد با چنان تعریف تخصصی ،به به ،چح چح به من پیشنهاد خرید میده ،بهش گفتم ایسوس میخوام گمینگ بخرم

با تمام انرژی بهم میگه ایسوس گیمینگ فقط یه چسبه ،اصلا پیشنهادنمیدم ،

یعنی مو به تنم سیخ شد صحبت هاشو داخل این تاپیک خوندم .

اخه برادر چه کاریه

بازار درست کردی برا خودت

دوستان هر برندی یه مزیت داره

داخل ایران نه ،اما تو کشور ها دیگه اینه همین تبلیغات گیگابایت رو ایسوس داره ،اما فروشش داره

اگر از یه تکنولوژی بخواد استفاده بشه بین تمام تولید کننده ها ازاده ،هر همه از یه قانون پیروی میکنن

هم ایسوس هم گیگا هر دو برندهای خوبی هستن

داخل ایران هر کدوم ازونتر بود بخرید تو سطحی که میخواین

مادربرد های ازراک بخاطر همین وارد نمیشن چون بازاریه میدونه وارد کنه دیگه کسی ایسوس و گیگا نمیخره ،msi نمیخره

پس بفهمید بازار کامپیوتر دست چند تا غول هست ،غول منظورم سرمایه دار هست

از نظر کیفی هربرندی قوی و ضعیف داره ،z,x,b,r،j,l,s,w این حروف ها فقط گول زدنه.

پس بازیچه دست نشید

چرا همه برند ها مادربردهاشون هست ازراک نیست

ببینید کی گفتم ،هنو چند مدل از تولیدات جدید برندهای ایسوس و گیگا وارد نشده

به محض ورود و فروش و گرفتن پول مردم.ت متوجه بشن بازار خوابیده ازراک رو پر میکنن تو بازار

بعدچند سال گنجایش بازار ایران رو یاد گرفتن

کلا سیستم مشکل داره

بی طرف ترین فروشگاه برا خرید قطعات کامپیوتری فروشگاه دیجی کالا هست _اونا که خرید میکنن میدونن واقعا در رابطه با فروش قطعات کامپیوتر صادقانه عمل میکه چون تمرکز رو چیزی نداره یه مارکتینگ هست

اما جاهای دیگه که تمرکز به این امر دارن،با سیاست عمل میکنن و جیب مصرف کننده رو نشونه میرن

اولا گارانتی خوب،دوم قد نیازو بوجه سوم هم تراز سلیقه خودتون .

این دوستمون فکر کنم دیگه از فروش مادربرد هاش به کل دست کشید

صادقانه ،صداقت

این امر مهمی هست

ویرایش شده توسط car20pc.ir
لینک به دیدگاه

100% گیگا...خروجی صداش فوق العادس.تو باقیه موارد فنی هم که تقریبا یکسان هستن.

نظر دوستان درباره z170-a ایسوس چیه ؟

اصلا...کیفیتش در حد دکمه کولره :D :D داشتم که میگما @};-

لینک به دیدگاه

دوست گرامی بنده اگر جای شما بودم برای انتخاب مادربرد برای سوکت H4 این مادربرد تهیه می کردم : ASrock  Z170 OC Formulaتهیه می کردم .

ویرایش شده توسط TERRORIST
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تاپیک جالب بود خیلی خوش گذشت بهم وقتی 10 صفحش رو خوندم 

نظارت کاربران به طرز دیوانه واری  با حال و خنده دار بود چه از سمت فن های ایسوس چ از سمت فن های گیگابایت 

به عنوان بخش کوچیکی از این جامعه  فکر می کنم گیگابایت  ایسوس آنچنان فرقی ندارن .

چطور بگم !؟ اگر بخوام دقیق مقایسه کنم آخر هم یر به یر می شن  چون چه تو بحث اورکلاک چه تو بحث کارایی  برای نتیجه گرفتن اینکه کدوم بهتر واقعا باید فرای معیارهایی رفت که  کاربران عادی  مد نظر دارن 

بهتر بگم برای اورکلاک روی ایر کولینگ و یا واتر کولینگ اصلا نمی  شه مشخص کرد که واقعا کدوم بهتره یا حتی با گیم معمولی که دما کل سیستم از 30-40 بالاتر نمی ره در بدترین حالت 

بشخصه تمامی مادربرد های سری Z170 ROG رو تست کردم اونم سنگین و مادربرد های  گیگابایت هم تست کردم و  باید بگم در سری z170  کمی ایسوس بهتر از گیگابایت کار کرده  ولی اینم همیشه در نظر دارم که تو سری Z87, z97 ایسوس گند زد و جاش گیگابایت نقل هر مجلس بود 

همونجور که شاید فهمیده باشید دوره ای این کمپانی ها گند می زنن و باعث می شه رقیب کمی جلو بیوفت (دقت کنید نگفتم دوره ای خوب کار می کنن بلکه دوره ای سوتی می دن)

و در نهایت در یک سطح هستند چن اصولا مادربرد قطعه ای نیست که جای مانور زیادی داشته باشه  و کاربریش  فرق داره بر خلاف تصور عموم برای یه مادربرد حرفه ای اورکلا ک بنظر خودم هرچی برد خلوت باشه و دم و دستگاه گیمینگ کمتری داشته باشه تو اورکلاک پایدارتر و  بهتر عمل می کنه و......... و تو گیم هم برعکس این آپشن ها و قابلیت های گیمینگ هستش که یه برد رو رویایی می کنه 

ویرایش شده توسط lorn
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...