رفتن به مطلب

ویندوز 7 چه امتیازی به سیستم شما داده است ؟

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیز maxel34 میشه بیشتر توضیح بدید که چه کاری انجام دادید که امتیاز شما مخصوصا سی پی یو و رم از 6.2 به 7.2 رسیده

چون طبق قوانین حتماً تستون در حالت استاک هست و برام جالبه چون من حتی وقتی اورکلاک میکنم در بهترین شرایط امتیاز سی پی یوم با حالت استاکش فقط 0.3 بهبود پیدا میکنه خیلی جالبه که امتیاز شما در سی پی یو و رم اونم بدون اورکلاک 1.0 امتیاز افزایش داشته

اگه میشه طریقه دستیابی به این بهبود امتیاز رو کاملتر توضیح بدید که چه تغییراتی انجام دادید تا هم علم افرادی مثل من بیشتر شه و هم ممکنه کسانی که قبلاً امتیازشون از شما بیشتر بوده و حالا کمتر شده صداشون دربیاد که داور مسابقه به شما کمک مستقیم کرده و خدای نکرده بگن شرایط داوری ممکنه کمی غیر منصفانه بوده باشه

ویرایش : بنده قصد ثبت مجدد امتیاز ندارم و این روش رو فقط برای بالا رفتن اطلاعات علمی خودم میخوام

مرسی

با درود:

دوست عزیز ( Amirsss ) ، احتمالا پست شمارۀ 45 را که آقای حسینی نوشتن دقیق مطالعه نکردید. ( عکس زیر )

post-6927-054194000 1294407396_thumb.jpg

آقای حسینی فرمودند ، این مسابقه فقط یک نفر برنده دارد ( فلش 4 گیگ )

دوست عزیز ، امتیاز جدید دوستمون ( Maxel134 ) ، هیچ تاثیری در این مسابقه ندارد ، چون امتیاز آقای ( Sysman ) بسیار بالاتر است.

در مورد سیستم دوستمون ( Maxel134 ) ، به این صورت بود ، که ایشون قبلا رمها را به صورت ( Single Channel ) نصب کرده بود ، و بنده به ایشون راهنمایی کردم که رمها را به صورت ( Dual Channel ) نصب کند.

ایشون جدیدا CPU Q8300 خریدند ، که نسبت به CPU E5400 دو هسته اضافه شده و مشخص است که تاثیر زیادی خواهد داشت.

با تشکر.....

آیا در مورد SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید.

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• ارسال 446
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز

اول باید خدمتتون عرض کنم که من اشتباهی در انتحاب رم و روش قرار دادن اونها برروی سیستم داشتم که دوست عزیز LEE این قضیه رو به بنده گوشزد کردند که با انجام تغییرات کارکرد سیستم کاملا بهبود یافت.

اشتیاه اول این بود بنده به اشتباه 5 گیگ ماژول رم بر روی سیستم نصب کرده بودم. 2 عدد رم 2 گیگ و یک عدد رم 1 گیگ که این رم یک گیگ باس متفاوتی با بقیه داشت و در نتیجه فرکانس رم به 333 مگاهرتز کاهش یافته بود.

اشتباه دوم بنده قرار دادن رم ها در ماجول های اشتباه بود که باعث می شد رم ها بصورت dual نباشند.

پس از برداستن رم یک گیگ و اصلاح مکان جاگذاری رم و همچنین تغییر cpu از E5400 به Q8300 دوباره سیستم تست گردید. که نتایج بالا حاصل شد.

در این بین چیزی که بیشترین تاثیر را داشت ، اصلاح چیدمان رم ها بود. برای اطلاع شما دوستان نظز آقای LEE رو هم که در پیغام خصوصی برای من فرستادند رو با اجازشون اینجا می گذارم. (آخه خودم بلد نیستم)

نکنه آحر هم اینکه به دلیل بهبود Physics امتیاز گرافیکی هم 0.1 افزایش یافت

نظر دوست عزیز LEE

با درود:

دوست عزیز ، مشخص است که امتیاز رم بالا می رود ، از 6.2 رسید به 7.2

چون رمهای شما به صورت Dual Channel نصب شده است.

رم شما DDR2 800 می باشد و با ( دوال ) کردن سرعت به 1600 می رسد.

حالا رم شما از CPU شما جلوتر افتاده.

یعنی رم شما شده 1600 و سی پی یو شما شده 1333 و اگر در عکسی که برای من از CPUZ فرستادید ، دقت کنید ، نوشته 5:6 این یعنی سی پی یو 5 و رم 6 می باشد.

اگر سی پی یو هم 6 می شد ، آنگاه نوشته می شد 1:1 یعنی هر دو قطعه با یک سرعت کار کرده و با هم سینک هستند.

post-7143-014661600 1294399867_thumb.png

چی کردید cpu به عدد 6 رسید؟

لینک به دیدگاه

چی کردید cpu به عدد 6 رسید؟

دوست عزیز . در حال حاضر نسبت فرکانس cpu به ram عدد 5 به 6 می باشد.

شما برای cpu یاید عدد 5 را در نظر بگیرید و نه عدد 6

لینک به دیدگاه

اگر سی پی یو هم 6 می شد ، آنگاه نوشته می شد 1:1 یعنی هر دو قطعه با یک سرعت کار کرده و با هم سینک هستند.

این جمله جالبه چون من الان cpu z رو که چک میکنم برای رمم میبنویسه 2:10 و فقط میتونم عدد مربوط به رم رو تغییر بدم مثلاً بزارم 2:8 یا 2:6 من چطور میتونم این 2 عدد رو با هم برابر کنم؟

cpu : i7 920 d0

ram : 3x2gb ocz 1333 cl7

نکته : من اصلاً منظورم این نبود که جایزه چی هست یا نصیب چه کسی میشه البته من بالشخصه بالا رفتن معلومات و در مرحله بعد گرفتن امتیاز در سایت رو نسبت به سایر جوایزش ترجیح میدم و بیشتر هم بخاط اون امتیاز مثبتش شرکت کردم چون میدونستم در برابر سایر سیستمهای قوی مثل سالار عزیز شانسی برای پیروزی و اول شدن ندارم و هدف من از صحبتام در چند پست پیش این بود که در نهایت مشکلی بین شما و سایرین پیش نیاد شاید منظورم رو بد رسوندم و در حال حاضر که در مسابقه هم شرکت کردم و نتیجم رو نهادم بار علمی این موضوع برام مهمه و مطمئناً از هر مسابقه تجربیات هست که نصیب ما میشه و در انتخاب قطعات جدید بمون کمک میکنه و باز هم از شما تشکر ویژه ای دارم که تاپیکهای واقعاً مفیدی ایجاد میکنید

لینک به دیدگاه

این جمله جالبه چون من الان cpu z رو که چک میکنم برای رمم میبنویسه 2:10 و فقط میتونم عدد مربوط به رم رو تغییر بدم مثلاً بزارم 2:8 یا 2:6 من چطور میتونم این 2 عدد رو با هم برابر کنم؟

نکته : من اصلاً منظورم این نبود که جایزه چی هست یا نصیب چه کسی میشه البته من بالشخصه بالا رفتن معلومات و در مرحله بعد گرفتن امتیاز در سایت رو نسبت به سایر جوایزش ترجیح میدم و بیشتر هم بخاط اون امتیاز مثبتش شرکت کردم چون میدونستم در برابر سایر سیستمهای قوی مثل سالار عزیز شانسی برای پیروزی و اول شدن ندارم و هدف من از صحبتام در چند پست پیش این بود که در نهایت مشکلی بین شما و سایرین پیش نیاد شاید منظورم رو بد رسوندم و در حال حاضر که در مسابقه هم شرکت کردم و نتیجم رو نهادم بار علمی این موضوع برام مهمه و مطمئناً از هر مسابقه تجربیات هست که نصیب ما میشه و در انتخاب قطعات جدید بمون کمک میکنه و باز هم از شما تشکر ویژه ای دارم که تاپیکهای واقعاً مفیدی ایجاد میکنید

دوست عزیز سلام.

همونطور که شما گفتی ، قطعا مهمترین هدف این تاپیک به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی است تا در این بین اطلاع افراد بالاتر رود.

در این مورد که شما سوال کردی، دوست عزیز LEE اطلاعات کامل دارند. من نمی توانم راهنمایی کنم (بلد نیستم):mad:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، با یک مثال توضیح می دهم.

مثلا اگر CPU داشته باشیم که باس آن 800 باشد و اگر دو عدد رم داشته باشیم که به صورت دوال کانال نصب شده باشد و باس رمها نیز 400 باشد که می شود 800 ، آنگاه در قسمت CPUZ که اشاره کردیم ، می نویسد 1:1 یعنی سی پی یو با باس 800 و رم نیز با باس 800 ، با هم برابرند در نتیجه می شود 1:1

حالا اگر باس سی پی یو و رم یک اندازه نباشد ، در آن قسمت CPUZ اعداد با هم یکی نمی شود و مثلا می شود. 2:3 یا 5:6 و غیره....

با تشکر.....

دوستان عزیز ، دوشنبه 20 دی آخرین مهلت ، برای شرکت در مسابقه است.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

اسامی دوستان شرکت کننده ، تا به این لحظه به ترتیب آپلود.

1- MR PC

Soroosh.3d -2

Maxel134 -3

Hamed -4

Farhang -5

Hostironi -6

Mfirouzi1989 -7

Prong -8

Salar -9 (سالار )

Mohamad -10

Amirsss -11

Nima2007-12

Sysman-13

تا به این لحظه آقای کاربر ( Sysman ) ، با معدل امتیاز 7.64 بیشترین امتیاز را دریافت کرده است.

آخرین مهلت برای شرکت در مسابقه ، فردا دوشنبه 20 دی خواهد بود.

با تشکر...

آیا در مورد SSD سوال دارید ؟

به لینک زیر تشریف ببرید.

http://lioncomputer....s-d/#entry58868

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

CPU:AMD PhenomII x4 945

RAM:2*2GB ADATA 1600X

VGA:Force3d Radeon 4850

Hard: 1TB WesternDigital Caviar Black 32m

post-101-026018600 1294576032_thumb.png

لینک به دیدگاه

دوست عزیز . با توجه به اینکه هارد شما SSD نیست، نتیجه بسیار خوبی گرفته اید :mad:

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

CPU:AMD PhenomII x4 945

RAM:2*2GB ADATA 1600X

VGA:Force3d Radeon 4850

Hard: 1TB WesternDigital Caviar Black 32m

عزیز هاردتون تو Raid 0 است یا همین یک دونه هارده ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 4 تا caviar black رو raid0 کردم باز هم امتیاز هاردم زیر 7 هستش!!I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

امتیاز ویندوز 7 به هارد به این صورت است که به مجموع سرعت خواندن و نوشتن توجه میشه. برای گرفتن عدد بالای 7 جفتش باید بالای 200MB/s باشه ( اینطور که من خوندم) و که بیشتر SSD های جدید و همچنین ترکیب بندیهای Raid 0 این سرعت رو دارند . نکته اخر Access time است که ترکیب Raid0 اینجا کم میاره و access time تو raid 0 در مقایسه با SSD بالاتر است .چون تو SSD میزان access time تقریبا صفر است امتیار بالاتری میگیره و تا 7.7 یا 7.8 به SSD امتیاز داده میشه.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوستان عزیز ، امروز دوشنبه 20 دی ، آخرین روز مسابقه می باشد.

تا این لحظه آقای ( Sysman ) ، با معدل امتیاز 7.64 بیشترین امتیاز را بدست آورده است.

تنها 24 ساعت فرصت دارید ، تا برنده یک عدد FLASH 4GB شوید.

با تشکر...

آیا کیبورد شما جان سخت است ؟ کیبورد شما چیست ؟

به لینک زیر تشریف آورده ، و در بحث مورد نظر شرکت کنید.

http://lioncomputer....9287#entry59287

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

نه raid نیست.تو تنظیمات bios ، کافیه نوع Sata رواز native ide به ahci تغییر بدین و تو ویندوز هم درایور ahci مادربرد رو نصب کنید تا هارتون رو به صورت sata شناسایی کنه.

(من 3 تا هارد رو سیستمم دارم که بودن یا نبودنشون تاثیری تو این امتیاز نداره)

post-101-092821200 1294608642_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه raid نیست.تو تنظیمات bios ، کافیه نوع Sata رواز native ide به ahci تغییر بدین و تو ویندوز هم درایور ahci مادربرد رو نصب کنید تا هارتون رو به صورت sata شناسایی کنه.

(من 3 تا هارد رو سیستمم دارم که بودن یا نبودنشون تاثیری تو این امتیاز نداره)

با درود:

دوست عزیز ، آقای ( کیارش ) ، بنده متوجه نشدم ، می شود کمی بیشتر توضیح دهید ، لطفا.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

کافیه تو تنظیمات مادربرد گزینه ی OnChip SATA Controller رو از حالت Native IDE به AHCI تغییر بدیم. فقط توجه داشته باشین که اگر ویندوز رو در حالت Native IDE نصب کردین ،باید یه بار Repaire کنیدش.البته یه لینکی پیدا کردم که بدون Repaire کردن هم میتونید این و انجام بدبد : (تست نکردم)

http://www.ithinkdiff.com/how-to-enable-ahci-in-windows-7-rc-after-installation/

post-101-026592300 1294612930_thumb.jpg

ویرایش شده توسط kimas65
لینک به دیدگاه

کافیه تو تنظیمات مادربرد گزینه ی OnChip SATA Controller رو از حالت Native IDE به AHCI تغییر بدیم. فقط توجه داشته باشین که اگر ویندوز رو در حالت Native IDE نصب کردین ،باید یه بار Repaire کنیدش.البته یه لینکی پیدا کردم که بدون Repaire کردن هم میتونید این و انجام بدبد : (تست نکردم)

http://www.ithinkdif...r-installation/

من با Western Digital 1TB 64MB Cache SATA 6Gb/s تست کرده ام با همون حالت AHCI بازهم ویندوز امتیاز 5.9 را به هارد می داد!!!

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

CPU : AMD Athlon II X3 440 @ 4core = 7.4

RAM : 2GB DDR3 Memonex 1333 CL8 = 5.5

VGA : DIAMOND HD4870 512MB GDDR5 = 7.6

H.D.D : Hitachi 320GB SATA2 = 5.9

Mainboard : MSI 790FX-GD70

51026330748209667523.jpg

در کل ملاک مناسبی برای امتیاز دهی به قطعات نمیبینمش ، مگر اینکه ببینیم در سرویس پک 1 چگونه خواهد بود @};-

لینک به دیدگاه

من با Western Digital 1TB 64MB Cache SATA 6Gb/s تست کرده ام با همون حالت AHCI بازهم ویندوز امتیاز 5.9 را به هارد می داد!!!

درایور AHCI مادربرد رو تو ویندوز نصب کردی؟الان هاردت رو به صورت SATA میشناسه یا همون ATA؟ اگه نصب کردی و SATA میشناسه ، یه بار امتیاز هارو پاک کن و روباره تست بگیر.

Control Panel\All Control Panel Items\Performance Information and Tools\Advanced Tools -->Clear All Windows Experience Index scores and rerate the system

ممکنه لازم بشه جند بار این کارو تکرار کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

اسامی دوستان شرکت کننده ، تا به این لحظه به ترتیب آپلود.

1- MR PC

Soroosh.3d -2

Maxel134 -3

Hamed -4

Farhang -5

Hostironi -6

Mfirouzi1989 -7

Prong -8

Salar -9 (سالار )

Mohamad -10

Amirsss -11

Nima2007-12

Sysman-13

Kimas65-14

3DSAT-15

تا به این لحظه آقای کاربر ( Sysman ) ، با معدل امتیاز 7.64 بیشترین امتیاز را دریافت کرده است.

آخرین مهلت برای شرکت در مسابقه ، امروز دوشنبه 20 دی است.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

پایان مسابقه

تعداد شرکت کننده : 15 نفر

تعداد بازدید کننده : 1700 نفر

تاریخ شروع مسابقه : 8 دی - 89

تاریخ اتمام مسابقه : 20 دی - 89

زمان مسابقه : 12 روز

برندۀ مسابقه : آقای کاربر ( Sysman )

معدل امتیاز کسب شده : 7.64

جایزه : FLASH 4GB

post-6927-019714900 1294692309_thumb.jpg

دوست عزیز ، آقای کاربر ( Sysman ) تبریک عرض می کنم. @};- @};- :-j

از آقای حسینی سپاسگزارم که جوایز خوبی برای مسابقات در نظر گرفته اند .

از تمام دوستانی که در این 12 روز مسابقه با بنده همکاری کرده اند بسیار سپاسگزارم .

از آقای کاربر ( Maxel134 ) بسیار متشکرم که ایدۀ ساختن این تاپیک را دادند.

اسامی شرکت کننده به ترتیب آپلود:

1- MR PC

Soroosh.3d -2

Maxel134 -3

Hamed -4

Farhang -5

Hostironi -6

Mfirouzi1989 -7

Prong -8

Salar -9 (سالار )

Mohamad -10

Amirsss -11

Nima2007-12

Sysman-13

Kimas65-14

3DSAT-15

*** دوستان عزیز ، خودتان را گرم کنید :-j از فردا ، با یک مسابقۀ سخت ، در خدمت شما خواهم بود.

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

درود

از زحمتهاي تمام دوستان متشكرم و امروز تاپيكي رو ايجاد ميكنيم كه همه تاپيكهايي كه توش جائزه هستش اعلام ميكنيم و اينطوري ميشه كارها رو به همه اطلاع داد .

به كاربر sysman هم تبريك ميگم و مباركشون باشه و اگر ادرسشون رو براي من پيغام خصوصي كنن هديه ناقابل رو تقديمشون ميكنم .

در ضمن 40 امتياز به امتيازات كارب lee كه واقعا بسيار زحمت كشيدن اضافه شد و جمع امتيازات ايشون در حال حاضر در اين انجمن از همه بيشتره و براي من باعث افتخاره كه چنين دوستاني دارم .

لینک به دیدگاه

بله مسابقه بسیار جالبی بود و بسیار اموزنده هم بود ^^ . مبارک دوستمون sysman باشه .

یک نکته دیگری که امیدوارم دوستان بهش پی برده باشد حفظ هم سطحی در ارتقا قطعات است. همیشه بهترین سیستم , سیستمی هست که هم قطعاتش در در یک سطح باشند. این مسئله ایجاد محدودیت توسط قطعات دیگر رو به حداقل میرسونه . خیلی از دوستان احتمالا زیاد به بحث هارد تا الان اهمیت نمیدادند. البته این تست ویندوز 7 خیلی محکم و با اعتبار نیست ولی به خوبی نشون داد که یکی از مهترین فاکتورهای محدود کننده سرعت سیستم همون هارد است ! حتی یک ترکیب Raid 0 هم بسیار در ارتقا سرعت سیستم موثره !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، آقای کاربر ( Sysman ) تبریک عرض می کنم. @};- @};- :-j

به كاربر sysman هم تبريك ميگم و مباركشون باشه و اگر ادرسشون رو براي من پيغام خصوصي كنن هديه ناقابل رو تقديمشون ميكنم .

با تشکر از همه دوستان مخصوصا جناب LEE و آقای حسینی ممنونم

بنده که کار خاصی انجام ندادن جز یک قراردادن یک امتیاز ناقابل در اینجا (البته کلی ضرر دادم برای همین سیستمی که جمع کردم اگر کمی صبورتر بودم با 200 تا 300 تومان کمتر هم می شد یک چیزی در همین حدود جمع کنم)

از آقای حسینی می خواهم اگر امکانپذیر باشه به جای این هدیه معادل امتیازش را برای بنده لحاظ کنند. باتشکر از زحمات شما

از آقای LEE هم سوالم این هست که چرا بین دوتا SSD سیستم بنده و ایشان این اختلاف امتیاز ایجاد شده.

در صورتی که اکثر قطعات ایشان به نسبت بنده بسیار قویتر هست؟؟!!!

آیا مادربرد در این بین نقشی دارد؟؟

یا تنها عملکرد خود هارد برای کسب این امتیاز لحاظ می شود؟

از زحمات شما هم سپاسگذارم

ویرایش شده توسط sysman
لینک به دیدگاه

من به LEE عزیز پشنهاد میکنم که یک تست دوباره از سیتسمش بگیره اونم تو حالتی که تمام قابلیتهای power-saving در بایوس غیر فعال هستند ! اگر قبلا این کار کدید که هیچی ولی اگر نه حتما بکنید و میبینید که امتیازتون میاد بالاتر !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...