رفتن به مطلب

ویندوز 7 چه امتیازی به سیستم شما داده است ؟

LEE
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 446
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اینم مال من :lol:

دوست عزیز سلام

بی زحمت مشخصات سیستم خودتان رو هم برای اطلاع دوستان در فروم قرار دهید

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک من 6950 هست اما باز هم 7.8 رو نشون میده. این یعنی قابلیت های کارت من با 6870 برابره؟؟!!

من که اصلا این امتیازدهی رو قبول ندارم!!

دوست عزیز .

کلا سیستم امتیاز دهی ویندوز مشکل اساسی داره و نتایجش تلرانس خیلی زیادی داره.

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک من 6950 هست اما باز هم 7.8 رو نشون میده. این یعنی قابلیت های کارت من با 6870 برابره؟؟!!

من که اصلا این امتیازدهی رو قبول ندارم!!

تو ویندوز چون فقط اعداد صحیح نمیتونه بگه امتیاز شما 78.3 هست به عنوان مثال

بعدشم قیمت این دو کارت حدود 50 - 60 اختلاف داره و نمیشه گفت 6870 کارت بدی هست

و معمولاً 3 - 4 تا فریم اختلاف دارند با هم که این 3 - 4 تا رو با یکم اورکلاکینگ هم میشه بدست آورد

در کل به نظر من اگه فریم / قیمت بخواهیم حساب کنیم 6870 یکی از بهترین هاست و 6950 نسبت به اختلاف قیمتش نمیرزه واسه چند تا فریم بیشتر مخصوصاً الان که به خاطر بالا رفتن دلار اختلاف قیمتشون بیشتر شده

به عنوان مثال در 1600 * 1200 که اکثرا بازی میکنند 3 تا همش اختلاف هست تو بازی مترو 2033 که منم با کمی اورکلاک کردن اون 3 تا فریم رو جبران کردم البته امتیازم دست نخورد و از اولش همون 7.8 بود

البته این 3 فریم برای بازی های جدید هست و توی بازی های قدیمی تا 7 فریم هم میره ولی ویندوز به نوعی جدید کار میکنه اگه آپدیت باشه

http://www.guru3d.com/article/radeon-6950-6970-review/20

البته این بنچ مارک مال نسخه 2 گیگ 6950 هست و نسخه 1 گیگش تقریبا با 6870 برابری میکنه

بعدش حداکثر امتیازه 7.9 هست

قرار باشه به شما 7.9 بده به 590 یا دو تا 6950 چند بده؟ @};-

البته به بقیه قطعات هم بستگی داره

اونها رو هم بگید تا بهتر بشه نتیجه گرفت

رمتون هم از من پایینتر شده

البته به اینکه بازی رو چطوری ساختند هم خیلی ربط داره

حتی تو بازی مثل Call of Duty امتیاز برابر دارند

http://www.bit-tech.net/hardware/2011/02/11/amd-radeon-hd-6950-1gb-review/5

در کل تو بازی ها مطرح تقریباً مثل هم عمل میکنند

ویرایش شده توسط bestirani2
لینک به دیدگاه

سیستم امتیاز دهی وین 7 به این صورت هست که :

برای پردازنده با هسته بیشتر امتیاز بیشتری میده تا فرکانس بیشتر

برای رم با حجم بیشتر امتیاز بیشتری میده تا تایمینگ و فرکانس رم

گرافیک با مموری بیشتر امتیاز بیشتر ( البته فرکانس های گرافیک هم در این مورد تاثیر دارند , یعنی اگه مقداری اور کنید امتیاز بالاتری بهتون میده )

هاردم که هرچی سرعتش بیشتر امتیاز بیشتر

لینک به دیدگاه

سیستم امتیاز دهی وین 7 به این صورت هست که :

برای پردازنده با هسته بیشتر امتیاز بیشتری میده تا فرکانس بیشتر

برای رم با حجم بیشتر امتیاز بیشتری میده تا تایمینگ و فرکانس رم

گرافیک با مموری بیشتر امتیاز بیشتر ( البته فرکانس های گرافیک هم در این مورد تاثیر دارند , یعنی اگه مقداری اور کنید امتیاز بالاتری بهتون میده )

هاردم که هرچی سرعتش بیشتر امتیاز بیشتر

البته اگه سیستم آپدیت باشه اینطوری نیست

من خودم 2 گیگ با 1600 امتحان کردم با 4 گیگ 1333 که 2 گیگ 1600 امتیاز بالاتری گرفت

یک شرکت پیش پا افتاده نیست که بیاد بگه حجم رم امتیاز بالاتر

مطمئن باشید تست میکنه و با توجه به سرعت انتقال امتیاز میده که در نتیجه سی پی یو و مادربور هم میتونه تو این امتیاز تأثیر بگذاره

گرافیک هم خودم چندین مورد دیدم با 1 گیگ رم امتیاز کامل گرفتند

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سلام

بی زحمت مشخصات سیستم خودتان رو هم برای اطلاع دوستان در فروم قرار دهید

با تشکر @};-

چشم دوست عزیز

CPU : i5 2400

MB : MSI P67A-C45

Ram : 2X Kingstone 1333 2G

VGA : MSI R6870 Hawk

HDD : WD 500G Black

Power : 635 Green

@};-

ویرایش شده توسط ali_rastakhiz
لینک به دیدگاه

اپدیت ویندوز خیلی تاثیر داره روی امتیاز ها ... اگه ویندوز اپدیت نباشه و اون سخت افزار توی اون تاریخ جزو بهترین ها باشه امتیاز بیشتری میگیره مثلا من با اخرین اپدیت ویندوز سون سرویس پک 1 به cpu م که 2500k هست 7.5 داده ولی شرط میبندم یوزر bestirani ویندوزش اپدیت نیست که 7.7 گرفته

ویرایش شده توسط Reza Saidi
لینک به دیدگاه

اپدیت ویندوز خیلی تاثیر داره روی امتیاز ها ... اگه ویندوز اپدیت نباشه و اون سخت افزار توی اون تاریخ جزو بهترین ها باشه امتیاز بیشتری میگیره مثلا من با اخرین اپدیت ویندوز سون سرویس پک 1 به cpu م که 2500k هست 7.5 داده ولی شرط میبندم یوزر bestirani ویندوزش اپدیت نیست که 7.7 گرفته

دوست عزیز مال من هم آپدیت هست

ولی همینطوری که تو امضام میبینید توربوش رو آوردم 4.5 که این باعث شده 7.7 بشم و اگه توربوش رو قطع کنم 7.5 میشه ولی حالت عادیش هم توربوش 3.7 بود فکر کنم 7.6 میداد.

همچنین باس رمم رو 1680 کردم که باعث شد امتیازه رمم بشه 7.9

گرافیک هم کلاکش رو 30 مگاهرتز افزایش دادم که این مورد تأثیری توی امتیاز ها نداشت ولی 2 - 3 تا فریم بیشتر تو بازی ها بهم داد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام .

مشخصات سیستم من درامضام نوشته شده .

kd1c77xc0wimltkq7me.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با اور کلاک 6870 تونستم امتیاز 7.9 رو از ویندوز 7 بگیرم

در حال حاضر حتی بعضی بازی ها فریم بالاتری از 6950 میگیرم

نکته جالبش اینه که با اینکه هم سی پی یوم و هم گرافیکم اور شده شاخه 12 ولت پاورم زیر 11.9 با برنامه OCCT نمیاد و توی قوی ترین بازی ها هم زیر 12 نمیاد

فکر میکنم با توجه به دمای فعلی سی پی یوم بازم جا داشته باشه واسه اور کردن تا امتیاز سی پی یو هم به 7.9 برسه ولی با توجه به اینکه مشکلی با سرعت سی پی یو ندارم بیشتر از این دیگه اورش نمیکنم

ولی اگه دوستان میخواهند ببینند میشه 2500K رو به امتیاز 7.9 رسوند یا نه میتونم یه تستی بکنم ولی باز برگردونم حالت اولش

در حال حاضر سیستم هم کاملاً پایدار هست و تا 6 ساعت بازی قوی مثل کرایسس 2 و یا یک ساعت OCCT هیچ مشکلی برای سیستم پیش نیامد.

post-797-013162600 1317985178_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

درود @};-

من دوباره امتیاز سیستمم رو برای می زارم چون هارد رو عوض کردم

i170639_untitled.jpg

لینک به دیدگاه

از raid استفاده کردید یا نه؟

چون برای ssd های sata II باید 7.7 یا 7.6 امتیاز بگیره.

;)

لینک به دیدگاه

نه از raid استفاده نکردم و مدل هارد هم اینه

SSD ADATA S510 64G

لینک به دیدگاه

من با patriot inferno با سرعت خواند و ذخیره 280/275 امتیاز 7.6 گرفتم.

ssd شما که ساتا 3 هست و سرعت خواند/نوشتن 550/510 داره . پس باید امتیازتون بالاتر باشه . البته من spec هارد 120 گیگ رو پیدا کردم . و مال شما 64 گیگ هست. نمی دونم ایا کنترل هارد شما با نوع 120 گیگ فرق داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

شما این برنامه رو دانلود کن و یک تست بگیر

ATTO

در ضمن فکر میکنم هاردتون 60 گیگ هست و نه 64 ;)

لینک به دیدگاه

با توجه به نتایج، تست شما از مقدار ایده ال نتایج پایینتری رو نشان میده . البته هیچ وقت به ایه آل نمیرسی ولی نباید تا این حد تفاوت هم باشه . احتمالا این وسط یک مشکل هست بخصوص اینکه شما سرعت write بالا داری ولی سرعت read پایین هست و درعمل همیشه برعکس این قضیه هست.

شما از کابل ساتا کیفیت بالا استفاده کردی؟ معمولا در خود بسته بندی ماردبرد چنین کابهایی میگذاره . نمیدونم واقعا چه فرقی دارند ولی یکبار کابلت رو چک کن ببین نتیجه چی میشه.

لینک به دیدگاه

بله از کابل سفید ساتا 3 روی مادربرد استفاده کردم و هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم و من نتایج دیگه این هارد رو هم دیدم و همش همینجوره !

لینک به دیدگاه

من الان دارم میرم خانه. بگذارشب یک بررسی بکنم. اگر بقیه تست ها هم همین بود که هیچ ولی اگر دیدم نتایج متفاوتی ارائه شده بعدا با هم بررسی میکنیم تا شما بتونی از تمام توانایی ssd استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

بسیار متشکرم

ویندوز شما 64 هست یا 32 ؟

لینک به دیدگاه

بدون شرح

post-5901-0-63949900-1325429642_thumb.png

ویرایش شده توسط Phoenix
لینک به دیدگاه

دوست عزیز ویندوز من 32 بیت هست که با نصب یک کرک ، 4 گیگ رم رو شناسایی میکنه.

من تو اینترنت چرخی زدم . این نتیجه تست رو پیدا کردم. اگر دقت کنید میبینید که نتایج تست سایت guru3d از نتایج تست شما بهتر هستش.

post-7143-0-76732500-1325436233_thumb.jpg

post-7143-0-89427900-1325436267_thumb.jpg

شما اگه وقت داری ، توی فروم لیون بگردید . قبلا در این مورد بحث شده بود و من الان خاطرم نیست. اگر به نتیجه نرسیدین، یک تاپیک بزنید تا بقیه دوستان هم نظر بدهند

اگر بخواهیم تو این تاپیک ادامه بدیم، بحثمون خیلی از عنوان اصلی دور میشه. که صلاح نیست

لینک به دیدگاه

ممنونم واسه وقتی که گذاشتین . اما این مدل رو که تستشو گذاشتین مربوط به s511 هست نه s510

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...