رفتن به مطلب

ویندوز 10 هم اکنون 270 میلیون نصب فعال دارد

Trickster
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در طی کنفرانس BUILD 2016 مایکروسافت اعلام کرد ویندوز 10 سریع ترین رشد را نسبت به دیگر سیستم عامل های عرضه شده این کمپانی تا کنون داشته است.

lrp_1.jpg

از عرضه رسمی ویندوز 10 تا کنون نزدیک به 8 ماه می گذرد و آخرین سیستم عامل دسکتاپ عرضه شده این کمپانی هم اکنون در سرتاسر دنیا بر روی 270 میلیون دستگاه به صورت فعال نصب شده است. این اطلاعات امروز توسط مایکروسافت در کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان BUILD ارئه شد و همچنین طبق اظهارات مایکروسافت این پلتفرم سریع ترین نرخ رشد استقبال عمومی را در بین دیگر نسخه های ویندوز را به خود اختصاص داده است. طبق ادعای این غول نرم افزاری، اپلیکیشن ویندوز استور تا کنون 5 میلیون بازدید داشته که نمایشی از محبوبیت این پلتفرم می باشد.

ویندوز 10 ابتدا در تاریخ 29ام جولای عرضه شد و جایگزین سیستم عامل قبلی این کمپانی، ویندوز 8.1 شد. این سیستم عامل تا کنون با آپدیت هایی که برای آن عرضه شده شاهد بهبودهای فراوانی بوده و همچنین با واکنش های مثبتی حول آپدیت های عرضه شده برای بهبود کارایی آن مواجه شده است.همچنین از آنجایی که این تنها پلتفرمی است که از رابط برنامه نویسی DirectX 12 مایکروسافت در جدیدترین عناوین بازی ها پشتیبانی می کند، با بهبودهایی در متوسط نرخ فریم بازی های ویدئویی همراه است.

3c3b_2.jpg

ویندوز 10 از جانب کاربران هم با استقبال خوبی مواجه شد زیرا مایکروسافت ارتقاء به این سیستم عامل را برای دارندگان سیستم عامل های ویندوز 7 و ویندوز 8.1 رایگان اعلام کرد و به لطف این رویکرد، این پلتفرم توانست تنها در 2 هفته ابتدایی عرضه، بیش از 50 میلیون نصب را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این، در ماه ژانویه بود که مایکروسافت عنوان کرد ویندوز 10 سیستم عامل محبوب قبلی این شرکت، ویندوز 7 را پشت سر گذاشته است.

f9ta_3.jpg

درحالی که بخش مشتریان با سرعت بسیار خوبی رو به رشد است، بخش تجاری هم واکنشی مثبتی را به این سیستم عامل نشان داده است. با این نرخ استقبال عمومی این امکان وجود دارد که مایکروسافت در آینده پیش رو نیز همچنان به صورت مداوم اقدام به عرضه آپدیت هایی بر اساس تجربه کاربران کند.

cbp7_4.jpg   1yk8_5.jpg

همچنین مایکروسافت در بخش دیگری در کنفرانس BUILD 2016 اعلام کرد که آپدیت سالیانه جدید ویندوز 10 تابستان امسال به صورت رایگان برای دارندگان فعلی این سیستم عامل ارائه خواهد شد. این آپدیت با اعمال بازخوردی که از کاربران دریافت شده عرضه خواهد شد که دارای چندین بهبود و توانایی های جدید برای توسعه دهندگانی که می خواهند اپلیکیشن های خود را برای پلتفرم فراگیر ویندوز ارائه کنند، خواهد بود. همچنین مرورگر Edge مایکروسافت نیز پشتیبانی از Login راحت و ایمن بیومتریک Hello را دریافت خواهد کرد.

i8pu_6.jpg

در خلال این کنفرانس مایکروسافت از عرضه ویندوز 10 رد استون بیلد 14295 برای کاربران حلقه Slow خبر داد.

ki0i_7.jpg

اخبار رسیده بیشتر از کنفرانس BUILD 2016 حاکی از آن است که مایکروسافت بالاخره تصمیم گرفت پشتیبانی از VSync و Mod و Overlay را از طریق پلتفرم فراگیر ویندوز (Universal Windows Platform: UWP) به ویندوز 10 بیاورد. آقای "فیل اسپنسر" رئیس بخش XBox مایکروسافت امروز اعلام کرد از دیگر قابلیت های این پلتفرم می توان به پشتیبانی کورتانا از XBox One و همچنین بهبود کارایی و گزینه های نصب و حذف کاراتر و سرویس دهی بهتر اشاره کرد. در ادامه نیز آقای "فیل اسپنسر" یک اپلیکیشن مبدل دسکتاپ را به نمایش گذاشت که می تواند هر کدام از بازی های امروزی را به یک اپلیکیشن دسکتاپ مدرن تبدیل کند. این معرفی با بازی های محبوبی همچون Age Of Empires II HD و The Witcher III: Wild Hunt انجام شد.

Source: WCCFTech

TRICKSTER.png

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین بخوانید:

مایکروسافت پشتیبانی از پردازنده های آینده را به ویندوز 10 محدود می کند

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

خیلی خوبه

ولی آمار اشتباهه چون من از رو لپتاپم پاکش کردم :-D

لینک به دیدگاه

ولی آمار اشتباهه چون من از رو لپتاپم پاکش کردم :-D

:laughing:

نه داداش، درسته. تا قبل اینکه شما پاک کنی 270.000.001 بود :D

لینک به دیدگاه

کنفرانس بیلد مایکروسافت همیشه جزو هیجان انگیز ترین کنفرانس های دنیای تکنولوژی بوده.من که با اون بخش اسمارت اینک کف کردم.دوستانی که بخش کی نوت کنفرانس رو ندیدن بهشون پیشنهاد میکنم حتما ببینن.واقعا دم مایکروسافت گرم که انحصار طلبی رو گذاشته کنار

sent from my Lumia 730 with Windows 10 mobile

لینک به دیدگاه

هنوز منتظرم یکی بیاد تاییدش کنه بگه خوبه این ورژن تا برم بخرمش. ولی هعچنان ویندوز 7 رو ترجیج مبدم.

لینک به دیدگاه

اونایی که هنوز تو ۷ هستن باید بگم که مثل عصر حجر میمونه نسبت به ۱۰.

نه دستیار صوتی نه برنامه های یونیورسال نه مایکروسافت اج نه دایرکس ۱۲ نه ویندوز هلو نه منوی استارت پیشرفته و نه ... هماهنگ شدن با تکنولوژی روز دنیا و نه امکان استریم از اکس باکس به پی سی

لینک به دیدگاه

نه دستیار صوتی نه برنامه های یونیورسال نه مایکروسافت اج نه دایرکس ۱۲ نه ویندوز هلو نه منوی استارت پیشرفته و نه ... هماهنگ شدن با تکنولوژی روز دنیا و نه امکان استریم از اکس باکس به پی سی

به جز dx12 توی این لیستتون هیچ کدوم به کار من نمیاد. ممکنه خیلی این طوری باشن.

لینک به دیدگاه

دوستان سلام .

من چرا تو رندر گرفتن  از ویدیو ها با کندی مواجه هستم تو ویندوز 10 

ولی تو ویندوز 7 سرعت رندر خیلی بالاست ....

اگه کسی بتونه این مشکل رو حل کنه قول میدم رقم رو به 

270.000.001 برسونم  :)  :)  :)

لینک به دیدگاه

راستی اسم منو استارت اوردین، نمی دونم والا دقیقا بعد از یک هفته همیشه منو استارت برای من از کار میوفته، ودیگه حال نصب ویندوز و برگشت به ویندوز ۷ رو ندارم.
لینک به دیدگاه

راستی اسم منو استارت اوردین، نمی دونم والا دقیقا بعد از یک هفته همیشه منو استارت برای من از کار میوفته، ودیگه حال نصب ویندوز و برگشت به ویندوز ۷ رو ندارم.

من نمیدونم چرا این مشکلاتی که میگین چرا یک بار برا من اتفاق نیافتاده؟

​شاید نسخه ی ویندوز دانلودیتون مشکل داره شاید کرک مشکل داره شاید درایورهای سخت افزارتون رو به روز نکردین شاید آخرین آپدیت های سیستم عامل رو نصب نکردین شاید clean install نمیکنید شاید....

لینک به دیدگاه

والا ما که تا دو هفته پیش رو 7 بودیم. ویندوز قاطی کرد مجبور شدم ویندوز عوض کنم دیدم دی وی دیش خیلی خش داره نصب نمیشه دیسک 8.1 داشتم اونو نصبیدم دو سال بود دیسکش تو کمدم بود خریده بودم ولی حال نصب ویندوز جدید نداشتم خخخخخ

طول می کشه تا ادم با نسخه جدید خودشو وفق بده. همین 10 رو هم تا زمانی که بازی ها به کل از 8 بکشن بیرون میرم سراغش وگرنه جام خوبه :) البته در نظر دارم اورجشو بگیرم. بذار حالا یه ذره بگذره

لینک به دیدگاه

دیر یا زود، به خاطر DX12 همه ناچاریم بالاخره بریم ویندوز ده.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چرا این مشکلاتی که میگین چرا یک بار برا من اتفاق نیافتاده؟

​شاید نسخه ی ویندوز دانلودیتون مشکل داره شاید کرک مشکل داره شاید درایورهای سخت افزارتون رو به روز نکردین شاید آخرین آپدیت های سیستم عامل رو نصب نکردین شاید clean install نمیکنید شاید....

نسخه ویندوزم

Windows 10 Enterprise 1511 Build 10586 February 2016 Update x86

ویندوز هم اکتیو هست

.

.

به غیر از clean install، ( من فقط درایو ویندوز رو در ایتدای نصب فلش می کردم!چگونه انجام بدم،نرم افزار خاصی هست؟ از اونجایی که درموضوع این تاپیک چنین سوالی جای نداره اگر حالش رو دارید پخ کنید.ممنون)

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

درود

به نظر من کم کم جا میفته، قبلا یادمه ویندوز ایکس پی داشتم اصلا دوست نداشتم برم سمت 7

خیلی جاها ویندوز هفت رو دیدم خوشم نیومد، بعد رفتم سمتش، یه مدت که گذشت خوشم اومد

ویندوزش خیلی خیلی پایدار بود نسبت به ایکس پی ، ایکس پی با یه بار ویروس گرفتن میتونم بگم

از رده خارج میشد اما 7 نه، سمت ویندوز 8 نرفتم تا 8.1 اومدم اونم نصب کردم راضی بودم

تا الان هم هیچ مشکلی با ویندوز 10 ندارم، بلاخره خیلی از ذوستان هم کوچ میکنن به همین ویندوز10

لینک به دیدگاه

@};- پست اول با اخبار بیشتر به روز شد @};-

لینک به دیدگاه

سه ماهه می خواهم نصبش کنم حسش نیست مخصوصا وقتی میبینم بیشتر افراد باهاش به مشکل بر می خورند

لینک به دیدگاه

سه ماهه می خواهم نصبش کنم حسش نیست مخصوصا وقتی میبینم بیشتر افراد باهاش به مشکل بر می خورند

کنفرانس رو ببین مطمئن باش حسش میاد در حد تایتانیک...بخش دستیار صوتی کورتانا رو نگاه کنید تا فرقش رو با سیری اپل و گوگل ناو گوگل متوجه بشین.قول میدم با این آپدیت رد استون دستیارهای صوتی هم ios و هم google تو افق محو میشن با توجه به اینکه کورتانا رو تمام دیوایس ها و پلت فرم ها با این امکانات وحشتناک موجوده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم بالاخره از سر نصبش کردم قبل عیدی با ویندوز 10 اینترپرایز الان 2 هفته هست دارم کار میکنم خیلی ریلکس و ردیفه هیچ گونه مشکلی توش ندیدم، قبلش پرو بود که اپدیت از 8 به 8.1 و بعد به 10 پرو بود اما چون اینترپرایز بیشتر حال می کردم و موقع خونه تکونی بود و وقت بازی با سیستم نداشتم گفتم ویندوزمو یه حالی بهش بدم از نو یه اینترپرایزشو ریختم و با اسکایپ فعال کردم، لامصب یک هفته اول عید و چند روز قبل عید کلید گیر نیاوردم که فعال کنم خیلی اذیت شدم اما چند روز پیش که بالاخره یک کلید فعال گیر اومد خیالمو راحت کرد و گرنه می خواستم برم پرو بریزم از سر چون کلید فعال زیاد براش موجود بود اما اینترپرایز خیلی کم بود...  :-?  

به دوستان پیشنهاد می کنم حتما سعی بر این داشته باشن با اسکایپ فعال کنند نه با کرک های موجود...  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

منم بالاخره از سر نصبش کردم قبل عیدی با ویندوز 10 اینترپرایز الان 2 هفته هست دارم کار میکنم خیلی ریلکس و ردیفه هیچ گونه مشکلی توش ندیدم، قبلش پرو بود که اپدیت از 8 به 8.1 و بعد به 10 پرو بود اما چون اینترپرایز بیشتر حال می کردم و موقع خونه تکونی بود و وقت بازی با سیستم نداشتم گفتم ویندوزمو یه حالی بهش بدم از نو یه اینترپرایزشو ریختم و با اسکایپ فعال کردم، لامصب یک هفته اول عید و چند روز قبل عید کلید گیر نیاوردم که فعال کنم خیلی اذیت شدم اما چند روز پیش که بالاخره یک کلید فعال گیر اومد خیالمو راحت کرد و گرنه می خواستم برم پرو بریزم از سر چون کلید فعال زیاد براش موجود بود اما اینترپرایز خیلی کم بود...  :-?  

به دوستان پیشنهاد می کنم حتما سعی بر این داشته باشن با اسکایپ فعال کنند نه با کرک های موجود...  ^_^

داداش به نظر من شما پرو رو نصب میکردی خیلی بهتر بود.انترپرایز اسمش رو خودشه یعنی برا شرکت ها و سازمان ها یه سری امکانات بیشتر داره ولی تا جایی که من میدونم و تجربه کردم اول آپدیت ها رو برا نسخه home و pro میدن بیرون بعد از یه مدت طولانی برا انترپرایز میدن بیرون.مثلا این آپدیت redstone که قراره اوایل تیر ماه بیاد با کلی امکانات و بهبودها اول برای pro میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش به نظر من شما پرو رو نصب میکردی خیلی بهتر بود.انترپرایز اسمش رو خودشه یعنی برا شرکت ها و سازمان ها یه سری امکانات بیشتر داره ولی تا جایی که من میدونم و تجربه کردم اول آپدیت ها رو برا نسخه home و pro میدن بیرون بعد از یه مدت طولانی برا انترپرایز میدن بیرون.مثلا این آپدیت redstone که قراره اوایل تیر ماه بیاد با کلی امکانات و بهبودها اول برای pro میاد

با تشکر از توجهتون میشه لینک بدین ببینم کجا همچین خبری نوشته که اول برا پرو میاد بعد برا بقیه ؟؟؟  :-?

با اینحال یکی دوهفته تاخیر نهایت 1-2 ماه تاخیر در عرضه ممکنه بخاطر اهمیت این نسخه و استیبل کردن کامل ویندوز و رفع باگ های احتمالی بوده باشه که اشکالی از نظر من نداره زیاد مهم نیست... صبر میکنیم !  ^_^

لینک به دیدگاه

درود

به نظر من کم کم جا میفته، قبلا یادمه ویندوز ایکس پی داشتم اصلا دوست نداشتم برم سمت 7

خیلی جاها ویندوز هفت رو دیدم خوشم نیومد، بعد رفتم سمتش، یه مدت که گذشت خوشم اومد

ویندوزش خیلی خیلی پایدار بود نسبت به ایکس پی ، ایکس پی با یه بار ویروس گرفتن میتونم بگم

از رده خارج میشد اما 7 نه، سمت ویندوز 8 نرفتم تا 8.1 اومدم اونم نصب کردم راضی بودم

تا الان هم هیچ مشکلی با ویندوز 10 ندارم، بلاخره خیلی از ذوستان هم کوچ میکنن به همین ویندوز10

من این حس رو به ویستا داشتم. از ویستا به سون دوست نداشتم. خیلی حال کرده بودم باش.

لینک به دیدگاه

من این حس رو به ویستا داشتم. از ویستا به سون دوست نداشتم. خیلی حال کرده بودم باش.

ویستا درسته از نظر ظاهری زیبا بود ولی یک فاجعه برا مایکروسافت بود به طوری که آبرو و حیثیتش رفت با ویستا (کنفرانس اپل شخص استیو جابز ویستا و اون مرتیکه کچل لعنتی استیو بالمر رو مسخره میکنه در حد المپیک)...در کل اگر استیو بالمر نبود الان مایکروسافت 10 سال جلوتر بود...قشنگ یادمه اون احمق سال 2007 که آیفون معرفی شد به آیفون میخندید میگفت کی هست حالا اینو بخره؟در صورتی که اگر یه کم شعور داشت و از اون موقع وارد بحث موبایل شده بود به صورت جدی الان ویندوز موبایل خیلی جلوتر بود

لینک به دیدگاه

من از مرداد دارمش

همون رو هم به بیلدهای بعدی و پچهاش اپدیت کردم

همه جور بلا هم سرش در آوردم کلا خیلی بهتر از قبلیهاس

و توصیه میشه

ایرادهایی هم داره مثلا من یوزر تعریف میکردم و محدودیت میزاشتم براش ولی تو ۱۰ با دردسر انجام پذیره

اون اپدیت ها ی خودکار هم برای یوزر نااشنا دردسرسازه

ولی در کل recommended است

لینک به دیدگاه

منم دو هفته ای هست win10 نصب کردم

کاملا راضی هستم

عالی

فعلا مشکلی ندیدم

فریم ریتم هم تو بازی ها بهتر شده

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...