رفتن به مطلب

نظرسنجی استیم: گرافیک های انویدیا و پردازنده های اینتل همچنان محبوب ترین ها بین کاربران + نظرسنجی اعضای لیون

اشتراک گذاری

نظرسنجی اعضای لیون  

203 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. شما از چه کانفیگی در سیستم گیمینگ خود استفاده می کنید؟

• پردازنده اینتل+ گرافیک انویدیا
    • پردازنده اینتل+ گرافیک AMD
    • پردازنده AMD+ گرافیک AMD
    • پردازنده اینتل+ گرافیک داخلی اینتل
    • APUهای AMD+ گرافیک داخلی APUهای AMD
    • پردازنده AMD+گرافیک انویدیا

Recommended Posts

نظرسنجی اخیر صورت گرفته توسط استیم حاکی از آن است که انویدیا و اینتل همچنان بین کاربران استیم محبوب ترین ها هستند.

cedj_1.jpg

در این نظرسنجی، از داده های گردآوری شده از اکتبر 2014 تا مارس 2016 استفاده شده و از این اطلاعات به منظور "تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در چه نوع تکنولوژی هایی و پیشنهاد چه محصولاتی" استفاده شده.

البته توجه داشته باشید داده های جمع آوری شده بر اساس نظر آن دسته از کاربران استیم است که در نظرسنجی این ماه شرکت کرده اند.

wjhu_2.png

از آمار ارائه شده می توان به وضوح دریافت که انویدیا همچنان در بازار پردازنده های گرافیکی پیشرو است. %56.35 کاربران استیم که در این نظر سنجی شرکت کرده اند از یکی از پردازنده های گرافیکی انویدیا استفاده می کنند. % 25.5 از کاربران شرکت کننده از پردازنده های گرافیکی AMD و %17.77 از پردازنده های گرافیکی داخلی اینتل استفاده می کنند. بین نوامبر 2015 و مارس 2016 انویدیا توانست تعداد کاربران خود را در حدود %0.35 افزایش دهد در حالی که AMD با کاهشی حدود %0.5 مواجه شد.

8147_3.png

اینتل نیز همچنان در بازار پردازنده های کاربران استیم پیشرو است. در ماه مارس 2016 تقریبا %76.53 کاربران شرکت کننده استیم، پردازنده های اینتل را به AMD ترجیح دادند که نسبت به نوامبر 2015 کمی افزایش داشته است.

پردازنده های AMD نیز با سهم %23.74 از ماه نوامبر 2015 تا مارس 2016 با کمی کاهش مواجه شده اند.

jqn7_4.png

همچنین جالب است بدانید به نظر می رسد که اکثر کاربران شرکت کننده در این نظرسنجی از یک پردازنده گرافیکی DirectX 12 در ترکیب با یکی از نسخه های ویندوز ماقبل ویندوز 10 استفاده می کنند. نسخه 64 بیتی ویندوز 10 مایکروسافت بیشترین استفاده را بین شرکت کنندگان دارد و نسخه 64 بیتی ویندوز 7 هم در تعقیب آن، در رتبه بعدی قرار می گیرد. بین ماه نوامبر 2015 و مارس 2016 میزان استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز 10 بیش از %8 افزایش داشته در حالیکه کاربران نسخه 64 بیتی ویندوز 7 نزدیک به %3 کمتر شده اند.

Source: WCCFTech

TRICKSTER.png

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین بخوانید:

ویندوز 10 هم اکنون 270 میلیون نصب فعال دارد

اینتل در حال مذاکره با AMD برای دریافت مجوز استفاده از گرافیک های AMD

اظهارات بازیگر نقش اول Deus Ex: Mankind Divided راجع به داستان زیبای این بازی

Async Compute فقط 5 تا 10 درصد باعث افزایش کارایی کارت های AMD در بازی Hitman شده است

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

هوووم !

کاش یک آمار هم در مورد قدرت نسبی کارت گرافیک ها بود !

مثلا چند درصد از کارتهای بالا رده استفاده میکنن یا چند نفر از دو gpu به صورت کراس یا sli و چند نفر از کارتهای 2 هسته ای !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو برای گیم فقط اینتل

گرافیک قوی هرچی آید خوش آید

فرقی واسم نداره AMD یا انویدیا 

--------

راستی اینتل - اینتل هم اضافه کنید

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

سی پی یو برای گیم فقط اینتل

گرافیک قوی هرچی آید خوش آید

فرقی واسم نداره AMD یا انویدیا 

--------

راستی اینتل - اینتل هم اضافه کنید

درود @};- @};- @};-

هدف من سیستم گیمینگ هست. سیستم بدون کارت گرافیک مجزا هم که گیمینگ نیست؛ درسته؟

(هر چند در آمار استیم گرافیک داخلی ها هم لحاظ شده)

لینک به دیدگاه

همچنین جالب است بدانید به نظر می رسد که اکثر کاربران شرکت کننده در این نظرسنجی از یک پردازنده گرافیکی DirectX 12 در ترکیب با یکی از نسخه های ویندوز ماقبل ویندوز 10 استفاده می کنند. نسخه 64 بیتی ویندوز 10 مایکروسافت بیشترین استفاده را بین شرکت کنندگان دارد و نسخه 64 بیتی ویندوز 7 هم در تعقیب آن، در رتبه بعدی قرار می گیرد. بین ماه نوامبر 2015 و مارس 2016 میزان استفاده از نسخه 64 بیتی ویندوز 10 بیش از %8 افزایش داشته در حالیکه کاربران نسخه 64 بیتی ویندوز 7 نزدیک به %3 کمتر شده اند.

درود

این پیشی گرفتن ده از هفت بخاطر عرضه رایگان نسخه ای از ویندوز ده و تبلیغات گسترده ی اون نیست؟

همش برای من که پیغام میاد آپگرید کن رایگان :D توجه نمیکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود @};- @};- @};-

هدف من سیستم گیمینگ هست. سیستم بدون کارت گرافیک مجزا هم که گیمینگ نیست؛ درسته؟

(هر چند در آمار استیم گرافیک داخلی ها هم لحاظ شده)

کجاش رو دیدی

بعض ها استفاده میکنن اسمشم میزارن گیمینگ =))

------

البته من بخاطر اینکه استیم کذاشته بود گفتم شما هم بزارین

ویرایش شده توسط WINNER
لینک به دیدگاه

درود

این پیشی گرفتن ده از هفت بخاطر عرضه رایگان نسخه ای از ویندوز ده و تبلیغات گسترده ی اون نیست؟

همش برای من که پیغام میاد آپگرید کن رایگان :D توجه نمیکنم

درود @};-

حقیقتش منم اوایل (از موقع عرضه نسخه های آزمایشی) زیاد دل خوشی نداشتم از 10؛ اما بعد از اینکه به اجبار DirectX 12 استفاده کردم، یه کم نظرم بهش عوض شده. هنورم 8.1 رو بیشتر دوست دارم اما الان هم که به اجبار 10 استفاده می کنم خیلی ناراضی نیستم!

گجاش رو دیدی

بعض ها استفاده میکنن اسمشم میزارن گیمینگ =))

------

البته من بخاطر اینکه استیم کذاشته بود گفتم شما هم بزارین

:D 

باشه داداش. منم "کانفیگ سیستم گیمینگ اینتل- اینتل" رو هم اضافه می کنم ^_^

لینک به دیدگاه

فکر کنم گزینه درست همیشه اونیه که NVIDIA , INTEL .      :blink:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا اینتل HD  خصوصا تو HDMI خیلی رنگ ها سفیدن و بی حس و حال - تو کارت انویدیا هم هست ولی کمتر 

فعلا فقط با ترکیب رنگ کارت های AMD حال میکنم 

رنگ ها شاداب ترن طوری که باورتون نمیشه 

لینک به دیدگاه

در در 1395/01/15, 20:05:17، shadow07 گفته است :

فکر کنم گزینه درست همیشه اونیه که NVIDIA , INTEL .      :blink:

در در 1395/01/15, 21:17:46، atisoc0936 گفته است :

کلا اینتل HD  خصوصا تو HDMI خیلی رنگ ها سفیدن و بی حس و حال - تو کارت انویدیا هم هست ولی کمتر 

فعلا فقط با ترکیب رنگ کارت های AMD حال میکنم 

رنگ ها شاداب ترن طوری که باورتون نمیشه 

درود @};-

باید بگم با این نتیجه نظرسنجی تا الان واقعا غافلگیر شدم! :( 

من الان چند ساله دارم از کارت های AMD استفاده می کنم و انصافا تا الان اصلا از انتخاب هام ناراضی نبودم.

به نظر من درسته CPUهای AMD چنگی به دل نمیزنن اما کارت های AMD ارزش توجه بیشتری داره.

همون طور که من هیچ وقت ادعا نمی کنم که تمام کارت های یک نسل AMD بی نقصن، کسی هم نمی تونه ادعا کنه تمام کارت های یک نسل انویدیا هیچ مشکلی ندارن. [-X

اون جریان پشتیبانی درایور و این چیزا هم که به نظر من واقعا یک چیز پیش پا افتادست. *dry#

نمی دونم چرا همیشه اینقدر جو برای کارت های AMD منفیه؟  =(( 

----------------------------------------------------------------------

در ضمن از تمام دوستانی که در نظرسنجی شرکت کردند تشکر می کنم. @};- @};- @};- نتیجش برام مهمه.

ایشالله عروسیاتون جبران کنم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیزم جو منفی نیست -مگر نمیگن انتخاب  باشه خوب  انتخاب کردن دیگه - نمیشه که بعدش گفت چرا فلان چیز انتخاب شد .-انتخاب کاربران بوده - کلا امار استیم هم همین رو نشون میده- من هم از اولین مدل کارت گرافیک انویدیا تا به امروز رو استفاده کردم و همین حس شما رو که به AMD دارید به انویدیا دارم- سلیقه ای است و میزان راحتی  کاربر با اون کارت- دیگه وقتی 10 سال مشتری یک محصولی باشه ادم سخته دل بکنه-

لینک به دیدگاه

درود @};-

من الان چند ساله دارم از کارت های AMD استفاده می کنم و انصافا تا الان اصلا از انتخاب هام ناراضی نبودم.

به نظر من درسته CPUهای AMD چنگی به دل نمیزنن اما کارت های AMD ارزش توجه بیشتری داره.

همون طور که من هیچ وقت ادعا نمی کنم که تمام کارت های یک نسل AMD بی نقصن، کسی هم نمی تونه ادعا کنه تمام کارت های یک نسل انویدیا هیچ مشکلی ندارن. [-X

اون جریان پشتیبانی درایور و این چیزا هم که به نظر من واقعا یک چیز پیش پا افتادست. *dry#

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در ضمن از تمام دوستانی که در نظرسنجی شرکت کردند تشکر می کنم. @};- @};- @};- نتیجش برام مهمه.

فکر کنم عمدی در کار باشه

لینک به دیدگاه

درود

cpu که اینتل حرفی برای گفتن باقی نمیذاره

در مورد گرافیک از هر دو شرکت استفاده کردم و راضی بودم وهستم ^_^ 

ضد هیچ کدومشون هم نیستم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ا پس قضیه این بود که مشخصات سیستمم رو میخواست استیم  :D  

فک کردم قطعه عوض کردم میخواد گیر بده  :D

ای کاش برند مادربرد یا حداقل سوکت هم مشخص میشد :D​ 

مدل یا برند گرافیک برام مهم نبوده و تقریبا" هر 6 ماه یکبار بین پرچمدار هر سریه nvidia و Amd سوییچ کردم

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نه عزیزم جو منفی نیست -مگر نمیگن انتخاب  باشه خوب  انتخاب کردن دیگه - نمیشه که بعدش گفت چرا فلان چیز انتخاب شد .-انتخاب کاربران بوده - کلا امار استیم هم همین رو نشون میده- من هم از اولین مدل کارت گرافیک انویدیا تا به امروز رو استفاده کردم و همین حس شما رو که به AMD دارید به انویدیا دارم- سلیقه ای است و میزان راحتی  کاربر با اون کارت- دیگه وقتی 10 سال مشتری یک محصولی باشه ادم سخته دل بکنه-

منظورم این نبود که کسی تبلیغات ضد AMD میکنه آقا رضا؛ ولی فکر می کنم به خاطر یه سری مشکلاتی که ممکنه AMD در گذشته داشته، الان کابرا کمی سخت به AMD اعتماد می کنن ولی به نظر من حداقل در این چند نسل اخیر AMD کمی به نظرات و نیازهای کابرا اهمیت بیشتری داده مثلا ارائه درایورهای بهتر و ... و الان خیلی بهتر شده!

ولی خب در مورد انتخاب حق با شماست، به همین دلیل هم نوشتم که "نتیجه نظرسنجی برام مهمه." به هر حال مهم رای اکثریته و تا الان هم که کارت های انویدیا پیشتاز بودن @};-

لینک به دیدگاه

من یه کارت atI 4870 داشتم که به ال سی دی وصل میکردم برای بازی درتنظیمات مربوط رنگ گزینه استودیو داشت که رنگها رو عالی نشون می داد.که کارت های انودیا چنین تنظیماتی ندارن .

من یه کارت atI 4870 داشتم که به ال سی دی وصل میکردم برای بازی درتنظیمات مربوط رنگ گزینه استودیو داشت که رنگها رو عالی نشون می داد.که کارت های انودیا چنین تنظیماتی ندارن .

لینک به دیدگاه

هیچوقت به برند و پلتفرم خاصی وابسته نبودم هر وقت شرکتی بهترین رو درست کرده به اون سمت رفتم مثلا من اولین گوشیم n620 سامسونگ بوده و دیگه همین جور بگیر D500 و i8510  و galaxy s و s3  و s4 چون واقعا بهترین ها بودن ولی این وسط iPhone اصلی و سونی z3 هم گرفتم چون تو بازه زمانی خودشون اینا بهترین ها بودن  ولی الان دوباره می خوام سامسونگ بگیرم. AMD  هم همین جوره یک زمانی بود تو سر کسی هم می زدی اینتل انویدیا نمی گرفت اون زمانی که سوکت AM2 و گرافیک های 4xxx  و می زد همه بازار AMD  بود، خودم ATI 4870 وamd athlon 64 x2 6400+ داشتم مرد بود خداییش. الانم هر موقع AMD بهتر بشه از رقبا می گیرم.

لینک به دیدگاه

AMD در CPU وضعیت خیلی بدی داره

ولی توی گرافیک وضعیت تقریبا 55 - 45 به نفع انویدیا هست و رقابت خیلی نزدیک هست (از نظر بازار نمیگم  قدرت قطعات رو میگم)

دلیل مارکت شیر بالای انویدیا هم این هست که  970 و  980  در یه دوره  یک سال بدون هیچ کارتی از رقیب ، بازار رو درو کردن و اصلا توی یک سال هرکی میخواست گرافیک بگیره میرفت 970 یا 980 میگرفت.

واقعا نبرد پاسکال و پولاریس  دیدنی خواهد بود.(نظر من اینه که هر کدوم زود تر گرافیک رو ریلیز کنه برنده خواهد بود)

لینک به دیدگاه

یکی از بزرگترین ایرادهای گرافیکهایAMDکه باهاش خیلی مشکل دارم به نظر من VSRهست که اصلا باDSRانویدیا قابل مقایسه نیست.توDSRاگه رزولویشن فول اچ دی144 هرتز داشته باشید به فرکی تبدیل کنید هرتز همون144 باقی میمونه ولی توVSRهرتز از۱۴۴ به75 کاهش پیدا میکنه واز۱۲۰ به ۶۰

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود @};-

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کانفیک سیستم نوشتی. اگه مینوشتی طرفدار کدام برند هستید نتجیه برعکس میشد :D :devilish: 

الانه که منفی بارون بشم :-SS

خیلی دوست دارم این بار از amd کارت بگیرم

لینک به دیدگاه

ویرایش...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...