رفتن به مطلب

این چه خطایی میتونه باشه؟ خطای رم؟

nima419
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

از قرار معلوم مشکل برق داره سیستم شما

بزار مطمعن بشم

5 بار پشت سر هم بوق میزنه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

• ارسال 52
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

کارت درست هست دوست عزیز

یه سوال داشتم...مادربرد را با یه پردازنده دیگه تست کردی ؟

با پاور دیگری هم تست کردی ؟

لینک به دیدگاه

راستش من دانشجوی شهرستانم و اینجا اصلا امکاناتی نداره  :wacko: یعنی سیستم در این حد پیدا نمیشه  :eek: :l

لینک به دیدگاه

این را بخون و مشکلت را حل کن چون من دقیقا این صدا را میشنوم از سیستم شما

مادربردت را به اخرین نسخه Bios مجهز کن و دوباره روشنش کن

Hi,
I had similar problem with GA-Z170-HD3 DDR3

Speaker made 5 long beeps and power off and on repeately.

Solution was easy in the end. My cpu wasnt supported with installed bios version. So i upgraded bios to last version and problem solved :)

Good luck to every future readers.

یه عکس از قسمت شماره سریال و مشخصات  روی جعبه مادربرد همین حالا برام بفرست

میخوام بدونم چه نسخه ای از Bios را از اول که خریدی مادربردت داره

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

این را بخون و مشکلت را حل کن چون من دقیقا این صدا را میشنوم از سیستم شما

مادربردت را به اخرین نسخه Bios مجهز کن و دوباره روشنش کن

Hi,

I had similar problem with GA-Z170-HD3 DDR3

Speaker made 5 long beeps and power off and on repeately.

Solution was easy in the end. My cpu wasnt supported with installed bios version. So i upgraded bios to last version and problem solved :)

Good luck to every future readers.

یه عکس از قسمت شماره سریال و مشخصات  روی جعبه مادربرد همین حالا برام بفرست

میخوام بدونم چه نسخه ای از Bios را از اول که خریدی مادربردت داره

رم من ddr4 هست مادربرد همینطور.... اینکه دادیم بهش گفت آپدیت کرده و باز همون مشکل پابرجاست....... بدون تصویر میشه بایوس اپدیت کرد؟

لینک به دیدگاه

رم من ddr4 هست مادربرد همینطور.... اینکه دادیم بهش گفت آپدیت کرده و باز همون مشکل پابرجاست....... بدون تصویر میشه بایوس اپدیت کرد؟

اره اتفاقا  منم میخواستم همینو بپرسم الان

ولی یه سوال اصلیتر از خود شما دارم

شما وقتی این سیستمو خریدی از همون روز اول اینجوری بود ؟ بعد همون روز اول بهشون نگفتی سیستم روشن نمیشه ؟ اونا چی جواب دادن ؟

اگرم که از روز اول اینجوری نبوده پس مشکل از هرچیزی میتونه باشه  مادربرد رم سی پی یو پاور

شما باید خیلی بهتر از این داستانو تعریف کنی

لینک به دیدگاه

اینم سریال روی کارتون کادر برد 

http://uupload.ir/files/szxk_seryal.jpg

ویرایش شده توسط nima419
لینک به دیدگاه

من چند جا خوندم و فهمیدم مشکل شما مربوط به پردازنده هست

اگر همینطور که گفتید بعد از Update کردن سیستم شما باز هم این مشکل وجود داره باید بگم متاسفانه پردازنده شما دچار مشکل شده که احتمالا به دلیل بستن خنک کننده این مشکل پیش امده و مدار پردازنده ترک خورده

حالا خنک کننده را مقداری شلش کن یا کاملا بازش کن طوری که بتونی پردازنده را ببینی و لمسش کنی و دوباره سیستم را روشنش کن

بعد نتیجه را اعلام کن

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

اره اتفاقا  منم میخواستم همینو بپرسم الان

ولی یه سوال اصلیتر از خود شما دارم

شما وقتی این سیستمو خریدی از همون روز اول اینجوری بود ؟ بعد همون روز اول بهشون نگفتی سیستم روشن نمیشه ؟ اونا چی جواب دادن ؟

اگرم که از روز اول اینجوری نبوده پس مشکل از هرچیزی میتونه باشه  مادربرد رم سی پی یو پاور

شما باید خیلی بهتر از این داستانو تعریف کنی

من قطعات رو از تهران که خریدم طرف واگذار کرد به شرکت شهرستان بعد اینجا اسمبل کردن از اول میگفت خطا میده و گفت گرافیکش که آنبرده و... سالمه تست کردم سی پی یو هم همینطور و گفت از رمه همین و میگفت نمیخونه این رم با این قطعات ..... حالا من موندم با سیستم و نمیخوام رم رو ازدست بدم وگرنه عوضش میکنن ..... و ی سوال دیگه مانیتور باید با اچ دی ام به سیستم وصل بشه؟ یا باید به مادربرد؟؟

لینک به دیدگاه

هر سایتی را که در این مورد چیزی نوشته نگاه کن

5 تا بوق با صدای بلند یعنی پردازنده مشکل داره حالا شاید مشکل از جایگاه پردازنده و پینهاش باشه و شاید هم از خود پردازنده

چیزی که شما میگید نشون میده که پردازنده و بقیه قطعات تست شده و همه در سلامت کامل هستن....میگید طرف تست کرده و گفته از اول هم مشکل داشت...ایا موقع جمع کردن سیستم اونجا حاضر بودید و در حضور شما سیستم جمع شد ؟

اگر اونها میگن که سیستم از اول مشکل داشت چرا سیستم را تحویل گرفتین ؟ و اینکه دوست شما چطوری و با چه رمی سیستم شما را روشن کرده و Bios را Update کرده ؟

HDMI را هم باید توسط کابل خودش از مانیتور به کارت گرافیک و یا پورت HDMI مادربرد وصل کنی

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

من چند جا خوندم و فهمیدم مشکل شما مربوط به پردازنده هست

اگر همینطور که گفتید بعد از Update کردن سیستم شما باز هم این مشکل وجود داره باید بگم متاسفانه پردازنده شما دچار مشکل شده که احتمالا به دلیل بستن خنک کننده این مشکل پیش امده و مدار پردازنده ترک خورده

حالا خنک کننده را مقداری شلش کن یا کاملا بازش کن طوری که بتونی پردازنده را ببینی و لمسش کنی و دوباره سیستم را روشنش کن

بعد نتیجه را اعلام کن

تصویر زیر رو ببین اینجوری دیگه

http://uupload.ir/files/61wl_1111.jpg

http://uupload.ir/files/nn0g_2222.jpg

این مواد روی سی پی یو چیه؟ :D 

اینم سیم مانیتور به پورت مادربورد درسته؟؟؟

http://uupload.ir/files/zq4g_port.jpg

ویرایش شده توسط nima419
لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز درست هست ولی این را هم اضافه کنم که شاید باز هم چنین باشه و مشکل پا برجا باشه چون نمیشه دیگه کاریش کرد

تا جایی که اطلاع دارم این سری پردازندها به دلیل پاریک بودن و ضعیف بودن  موقع بستن خنک کننده میشکنن توی اینترنت هم میتونی این مورد را جستجو کنی...من هم به همین دلیل این احتمال را میدم

لینک به دیدگاه

درود

اگه میشه یه عکس نزدیک و واضح از سی پی یو بگیر

چرا اینقدر خیمر زیاد استفاده کرذه ؟

لینک به دیدگاه

یعنی شما برای این اسمبل به اون شرکت در پیت پول دادین؟

یک نگاه به نمونه اسمبل سایت لیون بیاندازید.

آخه حیف این قطعات نیست؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز 

متاسفانه بایوس آپدیت شد مشکل حل نشد... از دوستامم گرافیک رو و سی پی یو رو هم چک کردن ولی باز بوق میزد 

تصویر ندارم فقط وقتی دکمه بزرگ و کوچیک ریز پاور رو میزنم بعد از 10 ثانیه میگذره بعد صدای بوق میده 

تصاویر کیس ولی شبه متاسفانه مشخص نیست انگاری مگه روز بگیرم 

http://uupload.ir/files/z8yn_1.jpg

http://uupload.ir/files/y3p4_2.jpg

http://uupload.ir/files/vwlv_3.jpg

http://uupload.ir/files/nwhw_4.jpg

اینم صدای کیس 

http://etc.zarup.com/100308-download-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%DB%8C%D8%B3.amr.html

اصلاً بخدا خیلی ناراحت شدم ولی من می دونستم با آپدیت بایوس هم درست نمی شه فقط نمی خواستم گالیوِر بشم. فقط من برات می تونم یک کاری بکنم تو می تونی سیستم رو برای من تیپاکس کنی کرج من مرامی و دلی برات درستش کنم قطعات مشابه زیاد دارم.اشکالش قطعاً در می آد.

لینک به دیدگاه

من الان متوجه نمیشم یه چیزیو اون کسی که این کیسو برای اولین بار اسمبل کرده یه بار روشن نکرده ببینه روشن میشه یا نه ؟

من یه پیشنهاد دارم استارتر عزیز شما سیستمو بفرست برای یه شرکتی که بهشون اطمینان داری یا اینکه برای یکی از بچه های لیون کامپیوتر بفرست که امتیاز بازارچه نزدیک به 100 داشته باشه و معتبر باشه و صدالبته نزدیک هم باشه به شما که یا یک روز وقت بزاری خودت ببری براش یا اینکه هزینه باربری زیاد ندی چون پستش فکر کنم پنجاه هزارتومنی بشه

وقتی از یک جایی قطعات خریداری میشه اون فروشنده یا به صورت رایگان قطعات شمارو اسمبل میکنه یا اینکه در قبالش پول میگیره

فرقی نمیکنه رایگان انجام بده (تحت عنوان یک مزیت برای خریدار) یا اینکه پول بگیره در هر دو صورت اگر مشکلی برای قطعات پیش بیاد فروشنده مقصر هستش

البته در  صورتی که مشکل تا قبل رسیدن قطعات دست خریدار بوجود بیاد

یه مقدار این داستان شما پیچیدست

یه جورایی شرکت در شرکت شد

توی این فرومهای سخت افزاری رم زیاده اگه واقعا مشکل از رمه رماتو بزا فروش تو همین فروما که با قیمت خیلی بهتر از اون قیمتی که مغازه دار ازت بر میداره میخرن

اون رمی هم که به سیستم میخوره رو خریداری کن . رم نو و دست دومش خیلی تفاوتی نداره مخصوصا اگه گارانتی اصلی باشه مثل تخت جمشید یا اواژنگ یا عقیق رایانه

این مین در هیچ صورتی نباید با این رمها مشکل داشته باشه

هم مین بهترین برند دنیاست یعنی ایسوس

هم رم بهترین رم دنیاست که هیشکی به گرد پاشم نمیرسه یعنی G.Skill

مگر اینکه یکیشون تقلبی یا خراب باشه که بازم همون داستان مقصر بودن فروشنده میاد وسط

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

دوست عزیز گفته های شما درست هست ولی چندین نکته را هم فراموش کردی هم راهنمایی اشتباه

اول اینکه ایشان نباید این سیستم را تحویل میگرفت وقتی که گفته بودن مشکل داره چون مغازه دار موظف هست که سیستم را بعد از راه اندازی تحویل مشتری بده

دوم اینکه حالا با استناد به اینکه مغازه دار یا شخصی که از طرف فروشگاه این سیستم را جمع کرده گفته که سیستم از اول هم مشکل داشته باید ببره و پسش بده ( البته اگر طرف زیر بار بره )

سوم اینکه نباید سیستم را بفرسته برای شخصی که شناختی ازش نداره و فقط امتیاز اینترنتی داره حتی اگر همه تاییدش کنن مگر اینکه خودش بخواد و اجناسش فاقد گارانتی باشن

چهارم اینکه مادربرد ASUS نیست و Gigabayte هست ولی حرفتون کاملا درست هست که جزو بهترین تولید کنندگان هست و این مادربرد با همه قطعاتی که دوستمون خریده سازگاری کامل داره

بله بازار پر شده از اجناس تقلبی و تاجران دزد که سر مردم کلاه میزارن و مغازه دارهایی که از معرفی اجناس تقلبی به مشتریهای خودشون یعنی مردم اجتناب میکنن چون سودشون خیلی بیشتر هست

ولی در کل مشکل این دوست ما به احتمال 99% پردازنده سیستم هست ومن پیشنهاد میکنم هر تستی که میتونه از پردازنده بگیره و اگر نشد ببره از گارانتی استفاده کنه چون سیستم ایشان چندین میلیون قیمت داره و نمیشه ریسک کرد

لینک به دیدگاه

کاریه که شده حالا دیگه سرزنش کردن چه فایده داره، مشکل رو باید چاره کرد.

لینک به دیدگاه

مشکل از پردازنده هس احتمالا پین هاش خم شده.  :eek:

استارتر محترم مشکل پیدا نشد؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

دوست عزیز گفته های شما درست هست ولی چندین نکته را هم فراموش کردی هم راهنمایی اشتباه

اول اینکه ایشان نباید این سیستم را تحویل میگرفت وقتی که گفته بودن مشکل داره چون مغازه دار موظف هست که سیستم را بعد از راه اندازی تحویل مشتری بده

دوم اینکه حالا با استناد به اینکه مغازه دار یا شخصی که از طرف فروشگاه این سیستم را جمع کرده گفته که سیستم از اول هم مشکل داشته باید ببره و پسش بده ( البته اگر طرف زیر بار بره )

سوم اینکه نباید سیستم را بفرسته برای شخصی که شناختی ازش نداره و فقط امتیاز اینترنتی داره حتی اگر همه تاییدش کنن مگر اینکه خودش بخواد و اجناسش فاقد گارانتی باشن

چهارم اینکه مادربرد ASUS نیست و Gigabayte هست ولی حرفتون کاملا درست هست که جزو بهترین تولید کنندگان هست و این مادربرد با همه قطعاتی که دوستمون خریده سازگاری کامل داره

بله بازار پر شده از اجناس تقلبی و تاجران دزد که سر مردم کلاه میزارن و مغازه دارهایی که از معرفی اجناس تقلبی به مشتریهای خودشون یعنی مردم اجتناب میکنن چون سودشون خیلی بیشتر هست

ولی در کل مشکل این دوست ما به احتمال 99% پردازنده سیستم هست ومن پیشنهاد میکنم هر تستی که میتونه از پردازنده بگیره و اگر نشد ببره از گارانتی استفاده کنه چون سیستم ایشان چندین میلیون قیمت داره و نمیشه ریسک کرد

ایشون نمیتونست سیستمو تحویل نگیره

چون قطعات از تهران اومده برا یه شرکتی بعد اون شرکت اسمبل کرده فرستاده برای ایشون . پول هم قبل رسیدن کیس پرداخت کردن کامل یعنی تحویل نگرفتن هم به هیچ دردشون نمیخوره . اونام میگفتم نمیخوای تحویل بگیری خب نگیر به درک

من فکر کنم یه جایی از تاپیک خوندم که یه نفر رم سیستم ایشونو عوض کرده وسیستم تصویر داده و تونسته بایوس رو اپدیت کنه

الان سوال اصلی اینجاست که بایوس سیستم ایشون چجوری اپدیت شده ؟ اگر فقط با تعویض رم که خب معلومه دیگه مشکل رمه

اگرم پینهای مادربرد کج شده باشن که اصلا بایوس غیر ممکنه اپدیت شده باشه تا معلوم بشه مشکل مینبرد با رمها حل میشه یا نه و نمیدونم چجوری به استارتر گفتن که بایوسو اپدیت کردیم

من فکر کنم این شرکته که سیستمو اسمبل کرده یه خراب کاری ای کرده و نمیخوان اعتراف کنن

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز مرسی و خسته نباشید و تشکر از همه دوستان بخاطر پاسخگویی و راهنمایی

سیستم رو بردم شرکت اصلی... حالا به راست یا دروغ !! یا هرچیز دیگه ای... گفت مشکل از رمه .. هرچند در زمان چک کردن و اینا من هم خودم نبودم.. خلاصه گفت اینا رم 8 4 تا میخوره پگ اصلیش 32 گیگ هستن و.... رمشو عوض کرد و ی رم corsair  براش انداخت !!! مشکل حل شد و خودم ویندوز نصب کردم و همه چی خوبه فعلا.....

فقط احساس میکنم گاهی گیر میکنه سیستم مثلا میخوام ی فایل پرحجم جابجا کنم گیر میکنه یا کار دیگه ام هم میکنم گاها ی گیر میکنه نمیدونم طبیعی هست یا نه!!

ویرایش شده توسط nima419
لینک به دیدگاه

هارد گرین باعث یه همچین گیرهایی میشه ، شاید هارد بلو شما حالت اسلیپ داره که فعال هست ، اگه میتونید غیر فعالش کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

هارد گرین باعث یه همچین گیرهایی میشه ، شاید هارد بلو شما حالت اسلیپ داره که فعال هست ، اگه میتونید غیر فعالش کنید

چجوری غیر فعالش کنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...