رفتن به مطلب

اولین بازی که با کامپیوتر انجام دادین چی بود؟ با چه سیستمی؟

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

اولین بازی ک انجام داد IGI1 بود

مشخصات سیستمم هم گرافیک128 mb رم هم 256 هارد هم 40مانیتورم lg flatron

خدایی لذتی ک تو اون بازی های قدیم بود تو این جدیدا نیس.یا ما پیر شدیم یا بازی ها بی مزه شده یا هم چون آساسین کرید با شمشیر و سپر دیگه داره حمله میکنه ?

حرف دلمونو زدی

پ.ن:

اون موقع اولین بازی igi بود رو سیستم مغازه خیلی قدیمی گرافیک R7000 و رم 256 (بقلش به 256 دیگه گزاشتم سرعتش دوبل شده بود?) و ... لودش خیلی سنگین بود، بعدش واسه خونه سیستم خریدیم hd5450 و رم 2گ , cpu e5500 - دیگه حس ابر رایانه داشتم، بازی روون شده بود و این چیزا? واقعا یادش بخیر

ویرایش شده توسط valizadeh
لینک به دیدگاه

• ارسال 179
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 13 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

اولین بازی ک انجام داد IGI1 بود

مشخصات سیستمم هم گرافیک128 mb رم هم 256 هارد هم 40مانیتورم lg flatron

خدایی لذتی ک تو اون بازی های قدیم بود تو این جدیدا نیس.یا ما پیر شدیم یا بازی ها بی مزه شده یا هم چون آساسین کرید با شمشیر و سپر دیگه داره حمله میکنه ?

يادش بخير با igi چه حالى ميكرديم!لذت بازيهاى قديم بيشتر بود ولى اكثر بازيهاى جديد نه استورى جذاب و  نه محيط جذابى دارند تنها بازى اى كه جديدا به دلم چسبيد the evil within 2 بود كه استوريش حرف نداشت ! 

خب درست و درمون يادم نمياد ولى يادم مياد يه gta 3 بود فكر كنم كه با لپ تاپ توشيبا 1متر قطر و 80سانت طول بازى ميكردم!پردازنده ى كلرون داشت با 256مگ رم ????اين دومين بازى اى بود كه كردم وگرنه اولين بازى همون بازى مرغابى ويندوز xp بود ???يادش بخير

لینک به دیدگاه

تا جایی که حافظم قد میده، NFS Underground

مشخصات سیستمش هم یادم نیست ولی یادمه چند سال بعدش که ارتقا داده شد این بود:

یه اینتل پنتیوم 2.8 تک هسته که تازه کش مموریشم نیم سوز بود

2 گیگ رم ddr

گرافیک 6200a حافظه 512

لینک به دیدگاه

من اولین بازی زندگیم  بازی کردن سوپر ماریو  و دومیدانی بر روی میکرو بودش..

بعدش با امدن ps1 عاشق بازی های اون شدن و بیشتر دوران بازی خودم رو روش سپری کردم....از کراش بگیر تا تیکن و فوتبال 97 یا 8 و سرباز کوچولو و ......بازی های دیگش رو شدیدا انجام میدادم......

اما اولین بازی های که رو pc انجام دادم بازی های مکس پین 1 و بازی igi 1  و   جی تی ای  سند اندریاس بودش.......و بعد از اون کلا از  گیم و بازی کردن تقریبا فاصله گرفتم و فقط تونستم بعضی اوقات   بازی pes  یا فیفا رو انجام بدم .....مخصوصا نسخه های 2009 pes تا 2015 بازیش رو.....

-اما در کلا با اینکه 25 سالم شده میخوام یه سیستم ردیف ببینم تا دوباره  بچسبم به گیم.....الان دیگه مثل قدیمترا گرفتار نیستم.....و آگاهی و علاقه ام به گیم بیشتر شده.

ویرایش شده توسط meysam99mc
لینک به دیدگاه

اولین بازی کامپیوتری که من انجام دادم بازی همسایه ازاری بود? ، یادم میاد اون موقع 6 سالم بود صبح که بیدار میشدم تا شب بازی میکردم اخرم با کتک از پای کامپیوتر بلندم میکردن و کلی گریه میکردم ??

lgpd5PMvFH_719x0.jpg

download.jpg

لینک به دیدگاه

درود 

ماشالا عحب تاپیکی کلی خاطراتم زنده شد... 

اولین بازیم رو، روی سگا اجرا کردم که مورتال کمبت و سوپر ماریو بودن و بعد ps1 خریدم  و هرچی بازی داشتو گرفتم، خلاصه زمانی داشت و خیلی بهم چسبید و بعدش رفتم سراغ pc و تا اونحایی که یادم میاد اولین بازی هایی که اجرا کردم اینها بودن:

metal slug 1

Metal-slug-1-20060325002604719.jpg.879e16f03c769e1b3acf0f351411d16c.jpg

com.ahmadi.metalslug1.jpg.a8591d18af07f6ebb4b0620ae2c32b61.jpg

و نیمه گمشدم رو معرفی میکنم:

اونموقع بسیار کیف میداد

میرفتیم گیم نت 5 به 5 سر وقت بازی میکردیم اصلا روانیش بودیم

warcraft 3

warcraft 3 the frozen throne

WarcraftIII.jpg.73ec3405986f3c1b31069971b3bc2588.jpg

Warcraftiii-frozen-throne-boxcover.jpg.e3f7d51dddea378bf1319d7e2d1bac90.jpg

ویندوز xp رم 1 گرافیک 256مگ

هارد 60 گیگ یا 80 اگر اشباه نکنم

مانیتور ضخامتش اندازه کمد بود ‌‌... ?

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

من اولین بازی ای با کامپیوتر انجام دادم حدودا سال  2005 هست

هرچی فکر کردم  اسم بازی رو پیدا نکردم

ا.ل بازی چند تا سرباز بودن که داخل یه جیپ داشتن میرفتن به یه منطقه

یه محیط تقریبا خشک و صحرایی داشت و خونه های قدیمی و تخریب شده که ازشون به عنوان سنگر استفاده میکردم

کسی اسم بازی رو میدونست لطفا بگه که خاطرات رو زنده کنیم

لینک به دیدگاه

من اولین بازی رو دوره ابتدایی با پسر مدیر مدرسمون تجربه کردم

قارچ بود

لینک به دیدگاه

جالبه استارتر این تاپیک با این همه پست به دلیل کلاه برداری اخراج شده. ?

اولین بازی کامپیوتریم با آتاری بود، هواپیما و ماشین و تنیس و زیر دریایی و  اینجور چیزا

لینک به دیدگاه

اولین بازیم tomb raider

یادم نیست کدوم نسخه 

ولی همونی ک همش توی اب و اسلحه شکاری نیزه پرت کن مخصوص کوسه ...

گرافیکم ۶۴mb ati

سیپیو pentium

چه دورانی بود

لینک به دیدگاه

منم اولین بازی با پی سی سال 79 بود فیفا 98 از یکی از دوستام گرفتم بردم تو یه اموزشگاهی نصب کردیم (خودم سیستم نداشتم) بازی بالا اومدن همانو سی دی ترکیدن همان ??

نتونستم بازیش کنم خلاصه. اونجا ثبت نام کرده بودم کلاس کامپیوتر میرفتم.یادش بخیر.  اولین بازی عمرم که رو کنسول نینتندوم بود کاپیتان سوباسا بازی کردم سال 76 اینا  و اولین سیستم هم سال 84 خریدم. یعنی برام خریدن! مشخصات یادم نیس دقیق ولی مادربردش از شرکت iwill بود یادش بخیر چه بردای عالی داشت. پردازنده پنتیوم 4،کارتم مدلش یادم نیس یادمه vramش 128 بود رم سیستمم 256 بود هاردم 80 گیگ??

رو سیستم خودم اولین بازی rise of nation بود.

لینک به دیدگاه

در در 1395/01/25, 20:13:47، bighero7 گفته است :

اولین بازی اسمش یادم نیست ولی یه بازی تخیلی در یه محیط برفی در یه سیاره دیگه بود که روی ویندوز 98 سال 1381 بازی کردم وقتی 9 سالم بود ، رم 128 مگ و گرافیک 32 مگ بود و پردازنده هم یادم نیست ، کیسش تا همین چند ماه پیش تو خونه بود الان رفته تو یه انباری تو ناکجاآباد .

igi  و رزیدنت اویل 3 و بازی virtua cop ، معروف هم بود اون زمان که فقط باید با موس نشونه میگرفتی خود شخصیت ها حرکت میکردن : Virtua-Cop-2-1.jpg

وای اینم از اولین بازیهایی بود که بازی کردم تو اون اموزشگاهه.

خودش حرکت میکرد فقط  نشونه گیری و شلیک به عهده گیمر بود

لینک به دیدگاه

اولین سیستمم

هارد 20 گیگ مکستور

گرافیک 9750

http://vintage3d.org/trident.php#sthash.xeY7yUM3.dpbs

رم 64 مگ

سی پی یو پنتیوم بود مطمئن نیستم فکر کنم pentium iii 

اولین بازی هم یادمه یک ماشین بازی خیلی مسخره بود که سال 81 خریده بودم 2500 تومان

یادمه یک سی دی داشتم تو سی چهل تا بازی بود. 

ویرایش شده توسط maximal10
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

جالبه استارتر این تاپیک با این همه پست به دلیل کلاه برداری اخراج شده. ?

اولین بازی کامپیوتریم با آتاری بود، هواپیما و ماشین و تنیس و زیر دریایی و  اینجور چیزا

با این حرف شما همه از جمله خودم به پروفایل صاحب تاپیک سرازیر شدیم???

لینک به دیدگاه

پر استرس ترین بازی عمرم قارچ خور بود خداییش پیرمون کرد

یادمه کلاس اول بودم بازی میکردم با dendy

با همین دندی یه بازی هم بود با تفنگ مرغابی میکشتم اصن یه چیز باحال بود

برا pc هم جنگ های صلیبی اولین بازیم بود و یه بازی تکرار نشدنیه و هنوزم بیکار بشم بازی میکنم

لینک به دیدگاه

دقیقا یادمه اولین بازی ای که روی سیستم خود کامپیوتر فروشه نصب کرده بود یه بازی بود که باید به چندتا مرغ شایدم اردک که هم پرواز میکردن و هم نشسته بودن تیر میزدی...
اما بازی که خودم نصب کردم gta sa بود یادمه ۵ یا ۶ تا سی دی بود و یک روز طول کشید تا بتونم نصبش کنم...
یادمه توی بازی وقتی هوا بارانی میشد یا جایی آتیش می گرفت به شدت لگ میشد و اعصابم رو خراب میکرد
سیستمم این بود:
mb gigabyte GA-945G
Intel Pentium 4 - 3.2ghz
ram 1gb ddr2
vga nvidia 7300gs
hard 250gb ide

لینک به دیدگاه

Max payneبود فکر کنم....اونم تو گیمنت بعدش spider manو کانتر 1.6

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1397/05/27, 15:54:24، ARMIN گفته است :

جالبه استارتر این تاپیک با این همه پست به دلیل کلاه برداری اخراج شده. 1f601.png

از آن جالبتر تغییر نام غلط‌غلوطش. ?

اولین بازی اگر آتاری قبول است هواپیمایی، گمانم نامش ریورراید بود.

اگر کمودور قبول است، نمودار بازی ریاضی

پیسی  احتمالا ورق و تتریس و مینروب

لینک به دیدگاه

اولین بازی که باانجام کامپیوتر انجام دادم ویکاپ 2 بود و سلطان جاده ها . سلطان جاده که عشق بود. دوستان راهی داره که بشه سلطان جاده ها را رو ویندوز 10 اجرا کرد؟

اولین کنسولی که داشتم اتاری 2600 بود که به اتاری رنگین کمان معروف بود. بازی های مثل بوکس و هواپیما و تنیس و فوتبال اونم با تلویزیون 14 اینچ سیاه وسفید بعد چندسال پدرم یه تلویزیون رنگی 21 اینچ خرید. بعد تازه فهمیدم که بازی ها رنگی هست نه سیاه و سفید. یادش بخر. انقدر دوست دارم به اون دوران برگردم. دوران بخاری نفتی و کپسول گاز. دهه 60 ها منو درک می کنن.

Atari-2600-jr.jpg

لینک به دیدگاه

درود

یادش بخیر  سال 2005 که اولین کامپیوتر رو خریدیم که فروشنده اشنا بود یه بازی هم نصب کرده بود روش من قبلش ps1 داشتم و اصلا فکر نمیکرم رو کامپیوتر میشه بازی کرد ..

ولی بازی hot porsuit نسخه یک یا دو بود یادم نیست که وقتی اجراش کردم داشتم شاخ درمیاوردم  و بسیار خر کیف شده بودم که چقدر کیفیت داره نسبت به پلی استیشن

snap2638.jpg

لینک به دیدگاه

اولین کنسول بازیم هم میکرو بود که بچه های همسایه جمع میشدن خونمون و نوبتی قارچخور و اون اردکا که با تفنگ میزدیم رو بازی میکردیم.

akbarka26_92506-1108088!1.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

از آن جالبتر تغییر نام غلط‌غلوطش. ?

مدیر عزیز که اسمو عوض کردن عجله داشتن نکنه یه کلاهبرداری دیگه کنه ظرف یه 30 ثانیه تایپ درست مدیر عزیز??

لینک به دیدگاه

یکی از اولین بازی های پی سی که روی فلاپی دیسک بازی کردم فکر کنم  commandos بود سال 1998 و همچنین بازی فوق العاده half-life در همون سال 1998. 

لینک به دیدگاه

Image result for hitman codename 47

سال 1382 بود این عکس پایینه هم قیافه اش خیلی با حال بود و برای یکی از مراحل بازی بود

Untitled45.png

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...