رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کاش 490 هم معرفی میکرد خیال همه راحت میشد...

شما دوست گرامی اپگریدتون از 970 به 480 منطقی نیست!

490  و 490 ایکس هم احتمال 99% از جنس معماری vega هستن!

پس باید تا پاییز صبر کنین!! یا تابستون 1070 بگیرین!

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شما دوست گرامی اپگریدتون از 970 به 480 منطقی نیست!

490  و 490 ایکس هم احتمال 99% از جنس معماری vega هستن!

پس باید تا پاییز صبر کنین!! یا تابستون 1070 بگیرین!

دوست عزیز اصلا اشتباه نیست الان همهمون قدرت کارت 480 رو دیدیم قدرتش بالاتر از 970 و 980 هست با تکنولوژی جدید مثل HDR و پشتیبانی کامل DX12 و... و قدرتی نزدیک به 1070 داره حالا شاید شما بگید آپگرید از 970 به 480 ارزش بالایی نداره خوب آدم نمیتونه تا پاییز یا زمستون صبر کنه که 490 بیاد...

بهترین کار اینکه بعد از ورود این کارت به ایران حداقل 1 ماهی واسه پایین آمدن قیمتا از حالت فضایی صبر کنم بعدش برم یک کارت دسته دو از 480 بگیرم بعدم که 490 اومد خوب دیگه بقیش معلومه این کارتمو میفروشم با ضرر کمتر بعد اونو میخرم.

خوب شما میگید چرا 1070 نمیخرید چون نمیخوام کارتی بخرم که بعد دو سال کارایی دیگه با ورود نسل جدید انویدیا دیگه از رده خارج بشه و برای بازی های اینده بهینه نشه و هم اینکه از DX12 پشتیبانی نمیکنه و...

چرا نرم کارت 480 رو بخرم فقط با 200 دلار! که اگه دوتا بخرم یعنی با 400 دلار یعنی اندازه قیمت 1070 قدرتی برابر با 1080 داره!

و هم اینکه AMD کارتاش رو برای همیشه پشتیبانی میکنه و از DX12 هم که قبلا گفتم بطور کامل پشتیبانی میکنه و...

لینک به دیدگاه

تا اینجای کار  @};- http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58386&page=9#entry731907پست 86! با چشای پفآلود  :D

دوستان نگفتید نظرتون درمورد این چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

http://videocardz.com/60819/amd-radeon-rx-480-confirmed-as-polaris-67dfc7 :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-? 

مردیم از فضولی :laughing:

@};- @};- @};-

خب همونطور که قبلاً در این پست پیش بینی کرده بودم، امسال شاهد مدلی با پسوند X نخواهیم بود و فقط 4n0 مشخص کننده رده بندی بازار هست. (منبع)

من پیش بینی کرده بودم شما گوش نکردی :D

لینک به دیدگاه

@};- @};- @};-

خب همونطور که قبلاً در این پست پیش بینی کرده بودم، امسال شاهد مدلی با پسوند X نخواهیم بود و فقط 4n0 مشخص کننده رده بندی بازار هست. (منبع)

من پیش بینی کرده بودم شما گوش نکردی :D

ممممممممممممممم ! خوشم اومد پیشبینیای شما هم مث خودم درست از آب در میاد  :D  @};-

1+ @};-

راستی فکر کنم با این اوضاع اون Zen die 8core هم که میگفت به خاطر همین ارزون بر اش در میاد( صدالبته با نهایت بهینه سازی ) و ارزونم میفروشه .... مث همین تجربه تک die زدن و ارزون افتادن P10 شه عملا ...

یعنی واقعا این ارزان بودن قابل لمس به نظرم ....

خداییش کی فکرشو میکرد یه کمپانی در حال ورشکستگی و حراج ، همچین تحول عظیمی تو  کیفیت دسترس پذیری ایجاد کنه ... 

امروز هر کس با هر پرچمی این انقلابو ازعان میکرد 

@};- 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

همش به این فکر میکردم این کنسول های جدید چطور میخوان در حد 4k باشند و قیمت فضایی نداشته باشند که امروز مشخص شد.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اصلا اشتباه نیست الان همهمون قدرت کارت 480 رو دیدیم قدرتش بالاتر از 970 و 980 هست با تکنولوژی جدید مثل HDR و پشتیبانی کامل DX12 و... و قدرتی نزدیک به 1070 داره حالا شاید شما بگید آپگرید از 970 به 480 ارزش بالایی نداره خوب آدم نمیتونه تا پاییز یا زمستون صبر کنه که 490 بیاد...

بهترین کار اینکه بعد از ورود این کارت به ایران حداقل 1 ماهی واسه پایین آمدن قیمتا از حالت فضایی صبر کنم بعدش برم یک کارت دسته دو از 480 بگیرم بعدم که 490 اومد خوب دیگه بقیش معلومه این کارتمو میفروشم با ضرر کمتر بعد اونو میخرم.

خوب شما میگید چرا 1070 نمیخرید چون نمیخوام کارتی بخرم که بعد دو سال کارایی دیگه با ورود نسل جدید انویدیا دیگه از رده خارج بشه و برای بازی های اینده بهینه نشه و هم اینکه از DX12 پشتیبانی نمیکنه و...

چرا نرم کارت 480 رو بخرم فقط با 200 دلار! که اگه دوتا بخرم یعنی با 400 دلار یعنی اندازه قیمت 1070 قدرتی برابر با 1080 داره!

و هم اینکه AMD کارتاش رو برای همیشه پشتیبانی میکنه و از DX12 هم که قبلا گفتم بطور کامل پشتیبانی میکنه و...

480x چیپ فول بخر دوست گرامی

اونم یک غیر فرنس شاخ ، سافایر و پاور کولر همیشه بهترین ها رو واسه ای ام دی میزنند من 290 trix داشتم قشنگ در حد 390 غیر فرنس و 290x رفرنس بود ولی یکی از فناش بعد نزدیک دو سال نویز پیدا کرد ویز ویز افتاد ( البته دست من بود این جوری نبود یکی از یوزر های انجمن خرید ازم فیلمشو فرستاد 50 تومن از ما گرفت فنشو عوض کنه ... )

لینک به دیدگاه

480x چیپ فول بخر دوست گرامی

اونم یک غیر فرنس شاخ ، سافایر و پاور کولر همیشه بهترین ها رو واسه ای ام دی میزنند من 290 trix داشتم قشنگ در حد 390 غیر فرنس و 290x رفرنس بود ولی یکی از فناش بعد نزدیک دو سال نویز پیدا کرد ویز ویز افتاد ( البته دست من بود این جوری نبود یکی از یوزر های انجمن خرید ازم فیلمشو فرستاد 50 تومن از ما گرفت فنشو عوض کنه ... )

حتما همین کار رو میکنم دوست گرامی سافایر یکی از بهتریناست توی AMD. :Peace Sign:

امیدوارم هرچه زودتر شرکا کارت های سفارشی(غیر رفرنس) 480 رو معرفی کنند :x

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

حتما همین کار رو میکنم دوست گرامی سافایر یکی از بهتریناست توی AMD. :Peace Sign:

امیدوارم هرچه زودتر شرکا کارت های سفارشی(غیر رفرنس) 480 رو معرفی کنند :x

امیدوارم 480x Trix بخری لذت ببری ولی به خاطر نویز افتادن فن ک گفتم داستانشو نظرم روی پاور کولر هست که گیرم نمیاد :دی

سیستمت خیلی خوب میشه ، هرچند من تعجب میکنم چطور میشه شما از 970 راضی نبوده باشین ...

لینک به دیدگاه

من فقط منتظر مدل غیر رفرنس از Sapphire هستم. همین الانم مدل HD 7950 Dual X رو دارم، خیلی خوبه، حتی با اینکه دست دو هست، اصلا نویز ایجاد نمیکنه و دماش از 60 بالاتر نمیره.

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

اسلایدهای وگا:

:VEGA 10

1.jpg

:VEGA 20

2.jpg

:VEGA and NAVI Roadmap

3.jpg

Source: Videocardz

----------------------------------------------------------------

کمپانی SK Hynix حافظه های HBM2 را به کاتالوگ هایش اضافه کرد: پشته های 4 گیگابایتی از ربع سوم امسال در دسترس خواهند بود

خبر رسمی: AMD کارت گرافیک های مبتنی بر معماری Vega را در نیمه اول 2017 ارائه خواهد کرد

تحولی بزرگ در راه است: اولین جزئیات از حافظه های HBM3 و GDDR6 منتشر شد

----------------------------------------------------------------

نکته 1: دوستان دقت کنید VEGA 10 x2 لزوماً به معنای Dual GPU نیست. پسوند x2 نشانگر استفاده از همان معماری بدون تغییر VEGA 10 هست اما با پشته های حافظه دو برابر.

نکته 2: اشاره به نیمه اول 2017 هم حتماً به این معنا نیست کارت ها همون 6 ماه دیگر عرضه میشن، فقط به طور کلی گفته تاریخ عرضه در نیمه اول هست و میتونه خیلی زودتر از 6 ماه دیگه باشه.

نکته 3: این اسلاید ها جدید نیستند و سایت منبع دلیل انتشار مجدد رو این اعلام کرده که تا به حال هر چیزی در این اسلایدها بوده تقریباً درست از آب در آمده. فکر کنم میخواستن بعد از اون جریان "کنفرانس محرمانه" 2-3 روز قبل AMD برای VEGA، یه چیزی برای نمایش دادن داشته باشن!

نکته 4: کارت گرافیک Radeon Pro S9 Nano بعداً با نام Radeon Instinct MI8 معرفی شد.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

RX 570 در قلب لپ تاپ جدید سامسونگ:

سامسونگ در نماشگاه CES 2017 لپ تاپ جدیدشو با نام Odyssey معرفی کرده که در دو مدل با کارت گرافیک های متفاوت، یکی با کارت گرافیک GTX 1070 و دیگری با کارت گرافیک Radeon RX 570 (!) عرضه خواهد شد. ظاهراً RX 570 ریبرند شده کارت گرافیک های سری 400 هست (فقط لپ تاپ ها). البته مدل با کارت گرافیک RX 570 هم به صورت 4 یا 8 گیگابایتی عرضه خواهد شد (آخرش 2 مدل شد یا 3 مدل :D):

1.jpg

اینم خود لپ تاپ:

2.jpg

لپ تاپ نسبتاً باریکیه. اگر مدل RX 570 هم دقیقاً همین شکلی باشه، پس ظاهراً باید کارت کم مصرف و خنکی باشه!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینم اولین تصاویر (تقریباً) از یک کارت گرافیک وگا (نمونه مهندسی):

1.jpg

2.jpg

3.jpg

غیر از اون قسمت USB آخرش که فکر کنم برای مانیتورینگ و Debug هست، به نظر میاد برای کارتی که از حافظه های HBM2 استفاده میکنه، کمی کارت درازی باشه. عوضش از جایی که این سری مدل هیبریدی نخواهد داشت، میشه امیدوار بود کولر رفرنس هم به خوبی از پس خنک سازی کارت بر بیاد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اینم مقایسه سایز Die چیپ وگا در برابر چیپ های مختلف پاسکال و فیجی (سری فیوری) و اطلاعات مساحت سطح Die و تعداد پردازشگرها:

4.jpg

5.JPG

اینم از خود چیپ در دستان راجا کدوری:

6.jpg   7.jpg

8.jpg   9.jpg

اون قسمت پشت چیپ هم که با چسب مایع به برد چسبیده میشه هم مشخصه. به قیافش میخوره چند فریم بده؟ :D

لینک به دیدگاه

مراسم GDC یا Game Developers Conference در پایان ماه فوریه برگزار خواهد شد. سال قبل AMD در همین مراسم میزبان کنفرانسی به نام Capsaicin برای معرفی معماری جدید خود، Polaris بود. ظاهراً این کمپانی برای مراسم امسال نیز برنامه هایی در سر دارد، منتها این بار برای معماری Ryzen. از عکس زیر چنین برداشت می شود که احتمال بسیار زیاد AMD قصد دارد تنها مدت بسیار کوتاهی قبل یا بعد از این مراسم، پردازنده های مبتنی بر معماری جدید را عرضه کند:

AMD-Ryzen.png

پ.ن: این پست مطلقاً ربطی به این تاپیک نداشت؛ فقط میخواستم بیارمش بالا xD

لینک به دیدگاه

AMD-Vega-Radeon-Next-Generation-GPU-840x473.jpg

منابع خبری * سایت WCCFTech اعلام کردند AMD قصد دارد کارت گرافیک های مبتنی بر نسل بعدی معماری گرافیکی، VEGA رو در ماه مِی / May به بازار عرضه کند. 

این گروه شامل کارت های رده بالا و با مموری های HBM2 خواهند بود. (همین دیگه. کل خبر همین بود :D برای توضیحات تکمیلی دو پست بالاتر رو مطالعه کنید)

*: ظاهراً این وبسایت با تغییرات زیادی همراه بوده که الان دیگه برای خودشون منبع خبری دارن و حتی Guru3D و Tech Power Up هم در مواردی منبع خبرهاشون همین سایت بوده! :ph34r:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر استاد اِوگا?

تاریخ شمسی کی میفته ?

از بس گفتی اِوگا اِوگا نزدیک بود amd کد هسته گرافیک جدیدش رو بزاره اِوگا

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

درود بر استاد اِوگا?

تاریخ شمسی کی میفته ?

درود بر استاد بزرگ

1 مِی 2017 میشه 11 اردیبهشت 1396

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Trickster گفته است :

درود بر استاد بزرگ

1 مِی 2017 میشه 11 اردیبهشت 1396

بگو اون موقع به درد خاله لیزا میخوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اخه این چه وضعشه با این که میدونستم اما تو کتم نمیرفت بخوان تا تابستون کش بدن، یکی نیست به اینا بگه اخه بعد 1 سال که انویدیا بازارو جمع کرده چی می خوای بفروشی؟؟؟ با چه قیمتی؟؟؟¬¬

من برم همون 480 رو بخرم بنظر سنگینترم بعد اینهمه وقت الافمون کردن 3 ماهه منتظرم گفتم قبل عیدی شاید عرضه بشه، که فکر نکنم نهایت رایزن رو عرضه کنن ¬¬

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

از بس گفتی اِوگا اِوگا نزدیک بود amd کد هسته گرافیک جدیدش رو بزاره اِوگا ?

اصلش هم اوگا بوده، اونا بیسوادن بلد نیستن ?

در 3 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

بگو اون موقع به درد خاله لیزا میخوره ?

خود چیپش آماده شده، اون چسبی که میخوان باهاش بچسبونن به بورد هنوز آماده نشده! :D

-------------------

ولی جدا از شوخی، غیر از اینکه این تکنولوژی 16nm هنوز نو پا هست و تامین نیاز بازار سخت هست و برای همین کارت های 470 و 480 هم با قیمتی بیشتر از قیمت اعلام شده AMD و سایت ها در بازار آمریکا و اروپا عرضه میشد (به طوریکه حتی JayzTwoCents و Linus Tech Tips هم ویدئوهایی برای اعتراض به قیمت های حبابی و بازار سیاه درست کردن)، فکر کنم خود AMD هم یه جورایی فعلاً بیخیال رقابت شانه به شانه با انویدیا شده و محدوده زمانی بین پاسکال و پاسکال رفرش (یا کلاً هر چیزی که می خواد بعد پاسکال بیاد) رو هدف قرار داده! نمیدونم چه نتیجه ای براش خواهد داشت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

...

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

...

ویرایش شده توسط Nima2007
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...