رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

خب این 390x هم 60 فریم گرفته دیگه تو 2k و نزدیک فیوری و 980ti هست... !!! :-?

اصلا خوش بین نیستم به گرافیک پولاریس یجورایی کارتهای فعلی رو برداشتن نان پایینتر زدن مصرفش نصف شده دارن میدن دست مردم... یعنی از نظر من همون 390x رو با مصرف نصف دارن به اسم پولاریس 10 میدن بیرون  :mad:

وای بحالشه amd اگه اینجوری که من فکر میکنم باشه ... کلا خیلی بدبین شدم و از مبارزه با رقیبش میترسم با کله بخوره زمین  *dry#

نظر خودم رو میگم

ب احتمال زیاد amd با پولاریس میخواد بازار میان رده ها ک پر فروش ترین رینج هستن رو بدست بیاره بعدش وگا ک اصلی ها باشن رو معرفی کنه.

وگرنه منطقی نیست در عرض کمتر از 6 ماه سری جدید ک وگا باشه رو معرفی کنن ک انویدیا هم نقشه رو فهمیده و BIG PASCAL رو نگه داشت برای وگا.

پولاریس 10 در حد 390x باید باشه چون همون 390x هیتمن رو با رزولوشن 1440 روی 60 گرفته ولی با این احتساب ک پولاریس مصرف کمتری داره و GCN بهینه تر.

لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

دوستان یه سوال بدون اینکه معماری رو عوض کنیم لیتوگرافی رو از ۲۸ بیاریم رو ۱۴ چند درصد مصرف کم میشه ؟ حدودا منظورم هست.

خوب معلومه دیگه 28 بیاد بشه 14 یعنی نصف الان فیوری X بین 250 تا 300 پیک مصرفیشه پولاریس 10 هم بین 110 تا 150 وات

لینک به دیدگاه

خوب معلومه دیگه 28 بیاد بشه 14 یعنی نصف الان فیوری X بین 250 تا 300 پیک مصرفیشه پولاریس 10 هم بین 110 تا 150 وات

پس در این صورت اگه کارتی با معماری پولاریس ده ۱۵۰ وات مصرفش باشه در صورتی می تونیم بگیم کاهش مصرف بخاطر معماری هست که قدرتش از یه کارت ۳۰۰ واتی نسل قبلش بیشتر باشه . خبرایی که از پولاریس ۱۰ هستش آیا نشون دهنده این هست که یه کارت ۱۵۰ واتی قدرتی بیشتر از یه کارت ۳۰۰ واتی نسل قبل داره یا نه ؟ راستش می خوام بدونم این کاهش مصرف آیا بخش قابل توجهی از اون به معماری پولاریس ده ربط داره یا نه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اسمهای گفته شده هنوز هیچکدومشون به تایید AMD نرسیدن یعنی AMD نگفته که بله سری جدید نامگذاریشون مثلا 480 و 490 هست اینها حدسیات هست که داخل نت پخش شده تا خرداد باید صبر کرد تا همه چیز معلوم بشه

در مورد کارایی طبق صحبتهای خود AMD تراشه پولاریس 10 رو گفته کارایی خیلی خیلی نزدیکی با 980TI و فیوری X داره

خوب این واضحه وقتی بازی هیتمن در 1440P رویه 60 فریم اجرا بشه یعنی این میشه :D

در نظر بگیرید پولاریس 10 یک تراشه high end نیست و تراشه رده میانی هست :clapping:

nnn2smioeu6gd8xxnuxl.png

داشتم میگشتم تو سایتهای مختلف که ببینم که کارتهای کنونی AMD در Hitman چجور پرفورمنسی داشتن، گورو رو دیدم ولی هر چی گشتم، آنالیز عملکرد گرافیکهای مختلف رو روی این بازی، در سایت بی طرف Techpowerup ندیدم، جالب بود واسم، سایتی که تقریبا بیش از 90 درصد بازی های جدید رو آنالیز میکرده، در مورد بعضی از بازی ها، همچین دم لا تله نمیده...

کلا بنچمارکهای بعضی از این سایتهارو فقط باید بهشون خندید، چون انگار یه خط کش گذاشتن و از روی خط کششون عددهای بنچمارک رو در اوردن...

قدرت این سری جدید رو نباید از روی بازی که مشخصا سقف فریم داره که کارتی مثل 390 در حدود فیوری فریم میگیره، سنجید، حتی بنچمارک Firestrike هم دلیل نمیشه، باید فرقشون رو در بازی هایی که ارایه میشن ببینیم...

همونطور که اعلام کرده بودن، کارتهای میان رده این سری از GDDR5X استفاده میکنن که فرکانس بالایی داره، از روی همین مموری میشه به این رسید که این نسل AMD قابلیت اورکلاک و مشکلات HBM رو نخواهد داشت، ولی کارت فلگ شیپ که VEGA باشه از HBM2 استفاده میکنه، خیلی کنجکاو هستم ببینم که AMD و حتی انویدیا با HBM2 میتونن قدرت اورکلاک داشته باشن؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

پس در این صورت اگه کارتی با معماری پولاریس ده ۱۵۰ وات مصرفش باشه در صورتی می تونیم بگیم کاهش مصرف بخاطر معماری هست که قدرتش از یه کارت ۳۰۰ واتی نسل قبلش بیشتر باشه . خبرایی که از پولاریس ۱۰ هستش آیا نشون دهنده این هست که یه کارت ۱۵۰ واتی قدرتی بیشتر از یه کارت ۳۰۰ واتی نسل قبل داره یا نه ؟ راستش می خوام بدونم این کاهش مصرف آیا بخش قابل توجهی از اون به معماری پولاریس ده ربط داره یا نه ؟

البته میگفتن که 2x efficiecny  مال 28 به 14

0.5 X هم مال finfet!  

2+0.5 = 2.5x که خود AMD گفته  *dry#  ^_^  *dry#

فقط امیدوارم این فناوری finfet اش مانع oc o up clock factory نشه و افتضاح Apu kaveri ( نسبت به Richland)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا درد من اینه که کسی که کارت جدید بخواد بگیره زیاد توفیری بحالش نمی کنه از نظر قدرت نهایت 5-10 درصد و فقط مصرفش نصف شده که این از نظر من خوب نیست...  *dry#

یعنی هرکی 290x هم داره هنوز تا نسل بعدی احتیاج به تعویض پیدا نمی کنه !!!!!!!!!!!!!  پس کو اون قدرت 10 برابری و اینااااااااااااااا من دوبرابریشم راضیممممممم ~x(

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

همونطور که قبلا هم گفتم 

gpu 2016 ، صحنه ی رقابت custom board هاست،و سرنوشت رستاخیزAMD با 14nm  GCN 4.0 هم انتهای سال مشخص میشه

تو چنین شرایطی قطعا nvidia پا پس نمیکشه حتی با وجود لیتوگرافی عقبتر و معماری غیر متحول ترش ، با چنگ و دندون از اعتبار و سهم فعلیش تو gaming دفاع میکنه ؛ حتی اگر لازم  باشه تا یکبار دیگه به جادومتوسل بشه  و چیزی شبیه به جهش  از fermi 400 به 500 رخ بده ! و به سرعت از از خیر GP104 پاسکال بگذره ! 

بی صبرانه مشتاق پذیرایی آتشین AMD کبیر از NV , intel  در جشن REBORN اش در آرماگدون  آخر سال و اتحاد مجدد اژدها گونش ، هستم  :x 

وقتی که  دومینو (قیمت تمام شده + توان مصرفی) حداقلی پلتفرم اش تکمیل میشه !

با تشکر از HD5870 عزیز بابت بروزرسانی های داغ ،بی طرف و  با کیفیتش !

GF110 و تغییرات ایجاد شده در سطح ترانزیستور     http://soft8.blogfa.com/post/167

اینم یه مدرک کوچولو ، شاید بد نباشه برای بعضی از دوستانی که اگه نتایج اولیه رو تو computex دیدن ، فوری نسخه ی یه طرفو نپیچن !  همچنان راه خروج از کیشی هست *dry#  متاسفانه  :D  :D  :D

یه وقتا آینده تصویری از گذشته است که با یه اپسیلن تکرار میشه :-B  

( کلا چون تو این جور تاپیکا همه ی دوستان رو صاحب نظر و پر کسوت میدونم ، نیاز نمیدونم برا همه چی مدرک جور کنم!)

اقا درد من اینه که کسی که کارت جدید بخواد بگیره زیاد توفیری بحالش نمی کنه از نظر قدرت نهایت 5-10 درصد و فقط مصرفش نصف شده که این از نظر من خوب نیست...  *dry#

یعنی هرکی 290x هم داره هنوز تا نسل بعدی احتیاج به تعویض پیدا نمی کنه !!!!!!!!!!!!!  پس کو اون قدرت 10 برابری و اینااااااااااااااا من دوبرابریشم راضیممممممم ~x(

منم دردم از همینه عزیز ! 

انویدیاست دیگه مشتری اون 10x من و شما نیستیم آخه ، همونی که nvlink o next gen DP , .....

انشالله این ROUND و  AMD برندست چون مخاطب اصلیش gaming !

البته تا قبل اون ultra radeon server http://gpuopen.com/radeon-open-compute-new-era-heterogeneous-in-hpc-ultrascale-computing-the-boltzmann-initiative-delivering-new-opportunities-in-gpu-computing-research/

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا نیما نگران نباش، همیشه افزایش عملکرد فلگ شیپ ها در دو نسل پشت سر هم، حداکثر با اورکلاک میشه گفت بین 40-30 درصد بیشتر نبوده، اینکه فرض کنیم چه انویدیا و چه AMD بخوان اینقدر افزایش عملکرد که شما میگی، بعنی در حدود چند برابر رو انجام بدن روی کارتهاشون، اصلا جنبه اقتصادی نداره واسشون و این شرکتها میخوان سال بعد هم نسل بعدیشون رو ارایه بدن، پس اگه واسه هر نسل اینقدر افزایش عملکرد فرض میکردیم که الان همه با کارتهای فعلیشون در رزولوشن 8K داشتن 120 فریم میگرفتن...

اصلا فکر همچین چیزی نکن...

ولی فکر میکنم این نسل خیلی جای افزایش عملکرد داره، چون هم 14 نانومتری  و مشخصا سایز Die بزرگتر میشه، و معماری GCN 4.0 ظاهرا به شکلی بوده که با تعداد Stream Processor های کمتر، پرفورمنس بهتری دارن میگیرن، پس مشخصا این نود هنوز خیلی جای بهتر شدن داره و این افزایش چند برابری رو اگه جایی گفتن این دو شرکت در مورد Full Chip هاشون بوده و نه حتما کارتهایی که امسال ارایه میدن...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پولاریس 10 تراشه ای با پرفورمنس 980ti اما با قیمت 299 دووولار

طبق خبری که منتشر شده در رویدادی که شرکت AMD در کشور تایوان برگزار شد (PAX East 2016 ) پولاریس 10 توانسته بود عملکردی بسیار نزدیک به 980ti ارائه کند

این در حالی بوده که طبق ادعای amd این تراشه بسیار ارزان تر از کارت 980ti و کارت فیوری x گزارش شده و برچسب قیمت 299 دوولار را به همراه داشته است avatar17.jpg

l8agma0wqmcl85jhkpcs.png

avatar07.jpgavatar07.jpgavatar07.jpg

299 اوشلار

پولاریس 10 قرار است جانشین سری R9 300 شود اما با عملکردی برابر با کارت 980TI و فیوری X

مصرف این کارت در رویدادPAX East 2016 برابر با 175 وات اعلام شده که طبق گفته های amd کمتر از این نیز خواهد بود

در اولین تست این تراشه در نرم افزار 3dmark توانست امتیازی نزدیک به 4000 امتیاز کسب کند که این امتیاز بسیار نزدیک به کارت 980ti و فیوری x بوده است

http://www.guru3d.com/news-story/amd-polaris-10-gpu-to-offer-near-980-ti-performance-for-299-usd.html

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

همینکارور کردند که فیوری با کله خورد زمین هنگام عرضه هی گفتن اندازه تایتانه بعد اومد دیدن خبر اصلش اینجوری بوده که برای رقابت در حد تایتان معرفی شده بود نه اینکه واقعا اندازه تایتان باشه...!

الانم هی به دروغ میان میگن براساس فلان امتیاز اندازه فییوری و 980ti هست بعد که اومد دیدین اندازه این حرفا نیست و همون نمودار هیتمن درست نتیجه گرفته بوده و اندازه 390x با افزطایش حدود 10درصد و مصرف نصف هست اون موقع می فهمین من چی میگفتم... این خبرها همه شایعات و طبلیغات کاذبه... خود 290x هم در بعضی موارد اندازه فیوری و اینا ظاهر میشد و قدرت پردازش عالی رو از خودش بنمایش میگذاشت که تو اکثر بازی ها شاهد بودیم تو نمودارها...!  :-?  [-X

با اینحال تا رسما معرفی و نمودار ازش نیاد من بدبینم به این کارت...  ~x(

.........

اخه کدوم شرکتی میاد همچین حرکتی بزنه الان فیوری x دوبل داده بیرون... بعد با کراس فایر دوتا از این کارت با قیمت 600 دلار در 3 ماه اینده قدرت کارت 1500-1700 دلاری رو با مصرف نصف بگیریم... تصورشم خنده داره !  :D

منم دوست دارم اینجوری باشه امار چیز دیگه ای بهم میگه...  [-X

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

طبق خبری که منتشر شده در رویدادی که شرکت AMD در کشور تایوان برگزار شد (PAX East 2016 ) پولاریس 10 توانسته بود عملکردی بسیار نزدیک به 980ti ارائه کند

این در حالی بوده که طبق ادعای amd این تراشه بسیار ارزان تر از کارت 980ti و کارت فیوری x گزارش شده و برچسب قیمت 299 دوولار را به همراه داشته است avatar17.jpg

l8agma0wqmcl85jhkpcs.png

299 اوشلار

پولاریس 10 قرار است جانشین سری R9 300 شود اما با عملکردی برابر با کارت 980TI و فیوری X

مصرف این کارت در رویدادPAX East 2016 برابر با 175 وات اعلام شده که طبق گفته های amd کمتر از این نیز خواهد بود

در اولین تست این تراشه در نرم افزار 3dmark توانست امتیازی نزدیک به 4000 امتیاز کسب کند که این امتیاز بسیار نزدیک به کارت 980ti و فیوری x بوده است

http://www.guru3d.com/news-story/amd-polaris-10-gpu-to-offer-near-980-ti-performance-for-299-usd.html

انقلاب پولاریس ، انفجار مکسول بود .... انفجار پاسکالم میشه :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود مجدد

همینکارور کردند که فیوری با کله خورد زمین هنگام عرضه هی گفتن اندازه تایتانه بعد اومد دیدن خبر اصلش اینجوری بوده که برای رقابت در حد تایتان معرفی شده بود نه اینکه واقعا اندازه تایتان باشه...!

الانم هی به دروغ میان میگن براساس فلان امتیاز اندازه فییوری و 980ti هست بعد که اومد دیدین اندازه این حرفا نیست و همون نمودار هیتمن درست نتیجه گرفته بوده و اندازه 390x با افزطایش حدود 10درصد و مصرف نصف هست اون موقع می فهمین من چی میگفتم... این خبرها همه شایعات و طبلیغات کاذبه... خود 290x هم در بعضی موارد اندازه فیوری و اینا ظاهر میشد و قدرت پردازش عالی رو از خودش بنمایش میگذاشت که تو اکثر بازی ها شاهد بودیم تو نمودارها...!  :-?  [-X

با اینحال تا رسما معرفی و نمودار ازش نیاد من بدبینم به این کارت...  ~x(

.........

اخه کدوم شرکتی میاد همچین حرکتی بزنه الان فیوری x دوبل داده بیرون... بعد با کراس فایر دوتا از این کارت با قیمت 600 دلار در 3 ماه اینده قدرت کارت 1500-1700 دلاری رو با مصرف نصف بگیریم... تصورشم خنده داره !  :D

منم دوست دارم اینجوری باشه امار چیز دیگه ای بهم میگه...  [-X

درود

AMD زده به سیم اخر دیگه اینجور چیزا حالیش نیست فیوری ایکس از اول هم به علت تولید محدود بازارش رو از دست داد

تبلیغات الان هم تمرکزش بیشتر رویه VR هست کارتهایی هم که فعلا از پسش بر میان بیشتر رده های حرفه ای به حساب میان و کسانی هم که خریدن نگران این نیستند که به مشکل بخورند کسایی هم که دنبال ورک استیشن هستند و هم بازی میرن سراغ PRO DUO avatar03.jpg

لینک به دیدگاه

درود

AMD زده به سیم اخر دیگه اینجور چیزا حالیش نیست فیوری ایکس از اول هم به علت تولید محدود بازارش رو از دست داد

تبلیغات الان هم تمرکزش بیشتر رویه VR هست کارتهایی هم که فعلا از پسش بر میان بیشتر رده های حرفه ای به حساب میان و کسانی هم که خریدن نگران این نیستند که به مشکل بخورند کسایی هم که دنبال ورک استیشن هستند و هم بازی میرن سراغ PRO DUO avatar03.jpg

سلام 

دقیقا مشکل بنده هم همینی هست که دوستمون فرمودن 

اول خبر رو که داخل techpowerup خوندم خیلی خوشحال شدم ولی بعدش دیدم اصلا منطقی نیست 

اگر این کار رو بکنه قطعا دیگه کسی fury-fury x-nano نمیخره!!

تمامی انبار خودش و شرکاش رو دستشون میمونه

باید به خبر شک کرد 

حالا الان یک سوال 

به نظرتون پرچمدار نسل جدید(مثل 390-390x) حدودا کی وارد بازار میشند؟ بیش از دو ماه آینده؟

لینک به دیدگاه

l8agma0wqmcl85jhkpcs.png

299 اوشلار

فکر کنم تو 7790 بود که AMD با یه سری تغییرات بنیادی به اسم gcn 1.1 با حفظ 128bit و افزایش جزئی واحدهای( comput (CU واحد های پردازش تصویر رو 2x کرد و انصافا نتیجه ی کار بعد از سه نسل rename + up clock ، هنوز قابل قبول ! چون این مدل و برای xbox1 بهینه کرده بود و اصطلاحا بازارش تضمینی بود!(البته ایرادش اینجا بود که برای خروجی واقعی اون باید clock تا حد قابل قبولی بالا میرفت که البته تو کنسول محدودیت clock و tdp هست !)

خلاصه به گفته ی خودش این Polaris 10 برای  next near consol طراحی و بهینه سازی شده ، پس این نتایج به نظر بنده تا حد قابل توجهی باورکردنی حتی با احتساب اون بزرگنمایهای خاص AMD معظم !

البته قطعا استثناعاتی  هم قطعا تو game های مختلف داره !(وصد البته بازده ی computesh احتمالا از حد انتظار باید پایین تر باشه ! متاسفانه) میدونید که بعضی game ها رو bit width هم مثل نیاز به cpu حساسن و و معمولا بازیهای به تعبیری قدیمی تر یا cpu محورتر تو هر نسل از این دستن ....  من فکر میکنم این یکه تازی تو تصویر polaris 10 بیشتر تو +dx12 واقعیت پیدا کنه تا قبل اون و کاملا با مایکرو و w10  , x1.5  هم هماهنگ شده !

کلا AMD استاد به تمام معناست تو یکه تازی نسلای اول برای هر DX!!! اون از dx 11, اینم 12 و وصد البته تسلط رو میان نسلها ! و nv کلا  کند نشون داده تو این جهش نسلی!!!!!! عجیب ولی واقعیت داره ! 

جالبه AMD همیشه یه میانبر تو آستین داره ! قیمت بیشتر احتمالی تمام شده ی  14nm , با کاهش معنا دار ترانزیستور در دای جبران میکنه که اینطوری تو کورس رقابت  $perf per  هم برای خودش و خریدار ، جا نمونه! 

یهنی ممکنه یه بار دیگه واقعه ی نسل کشی Gforce 8 series  تو این نسل هم تکرار شه !!!!!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

اول خبر رو که داخل techpowerup خوندم خیلی خوشحال شدم ولی بعدش دیدم اصلا منطقی نیست 

باید به خبر شک کرد 

حالا الان یک سوال 

به نظرتون پرچمدار نسل جدید(مثل 390-390x) حدودا کی وارد بازار میشند؟ بیش از دو ماه آینده؟

عزیز، مطمئن باشید اگه کاری که میخوان شرکتهای AMD و Nvidia انجام بدن به ضررشون باشه، هیچوقت انجام نمیدن و بیشتر از اونی که بنده و شما روش فکر کرده باشیم، واسش برنامه ریزی کردن...

در مورد سوالت هم باید بگم اگه منظورت کارت فلگ شیپ AMD هستش که Vega اسمش هست، تا آخرای سال 2016 وارد بازار میشه، معمولا 2 ماه بعد وارد بازار ایران، اما این کارتهای هم رده 390/390X که پولاریس 10 باشن، تا 2 ماه دیگه وارد بازار جهانی و معمولا هم 2 ماه بعد وارد بازار ایران میشن که مثل همیشه قیمتهای نجومی و تخیلی دارن تا 3-2 ماه اول ورودشون...

لینک به دیدگاه

نکته ی دیگه ای که هست دوستان ، این چند سال اخیر AMD هه ی شاهد کاهش ارزشش بوده ، این به خاطر این نیست درامد ای ام دی خیلی کمه ، دلیل اصلیش اینه انویدیا سود خالص بیشتری با فروش محصولاتش به دست میاره ولی ای ام دی سودی که از ممحصولاتش به دست میاره کمتره ....

ای ام دی داره به سمتی میره هزینه تولیدش بیاد پایین تا سود بیشتری به دست بیاره ... خصوصا این جور که شنیدم با Navi !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نکته ی دیگه ای که هست دوستان ، این چند سال اخیر AMD هه ی شاهد کاهش ارزشش بوده ، این به خاطر این نیست درامد ای ام دی خیلی کمه ، دلیل اصلیش اینه انویدیا سود خالص بیشتری با فروش محصولاتش به دست میاره ولی ای ام دی سودی که از ممحصولاتش به دست میاره کمتره ....

ای ام دی داره به سمتی میره هزینه تولیدش بیاد پایین تا سود بیشتری به دست بیاره ... خصوصا این جور که شنیدم با Navi !!

درود، مثبتهام تمام شده...(میخوای منفی بدم؟)

چند وقتی هستش که میخوام این رو بگم ولی فراموش میکنم، AMD میزان درآمدش از cpu هاش بسیار پایین هستش و شاید نسل گذشتش رو با ضرر فروش داشته و همچنین میزان درآمدش از GPU هاش هم بالا نیست، خیلی ساده میتونیم به میزان تولید چیپ های گرافیکیش توجه کنیم که همیشه مقدار محدودی بودن، و بیشتر درآمدش از فروش APU هاش بوده و همچنین وقتی نگاه میکنیم که فقط 3 میلیارد دولار درآمد برای کنسول XONE داشته و روی هر کنسول هم بین 40 تا 60 دولار سود میکنه و فرض کنیم که همین مقدار هم از سونی و PS4 درآمد داشته، نمیشه گفت که این شرکت مشکل اقتصادی داره، منظورم این هستش که ارزش سهام، دلیل بر داشتن یا نداشتن قدرت اقتصادی صاحیان AMD نیست، توجه هم کنیم که AMD هر سال قراردادهایی میبنده که جالب هستن، امسال هم یه قرارداد با اپل بسته بود و یکی دیگه هم با یک کشور و بحث VR روی کنسول ها، واسش با در اختیار داشتن بیش از 80 درصد بازار، یک برگ برنده بسیار بزرگ هستش...

در حقیقت خود من اینجوری ارزش خرید گرافیک های AMD رو میسنجم که اگه چیپهای جدید AMD قدرت فروش خوبی داشته باشن(چیپ های خوبی باشن چه از نظر قدرت و چه از نظر قیمت) AMD تولید این چیپهارو بیشتر میکنه و در نتیجه دسترسی بهشون بالاتر خواهد بود و در نتیجه ارزش خرید خواهند داشت، اما اگه کمیاب بودن، پس خود AMD میدونه که ارزش فروش بالایی ندارن... :cool: :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام

باید به خبر شک کرد

حالا الان یک سوال

خیر دوست عزیز همین الان هم موجودی و تولید کارت های nano fury fury x کم هست و اینکه عرضه radeon pro duo در این زمان برای همینه که از چیپ های که واسشون مونده کاملا استفاده کنن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

اولین تصویر مربوط به هسته گرافیکی polaris 11

vgumqmfbfsaceo9m8r2t.png

مقایسه مساحت هسته پولاریس 10 در برابر هسته تونگا (کارت 285 و 380 )

8gv9tm8blu1xy4g3wu2d.png

pnjzh0fepeo9m97yadpo.png

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

خوب بالاخره شرکت AMD به تمام شک و شبهات پایان داده و مشخصات سری پولاریس 400 خودش رو در سایت خودش به صورت رسمی منتشر کرده خوب دوستانی که خیلی نگران AMD بودن و اینکه نتونه از پس 1080 و 1070 بر بیاد براشون اینجا روشن میشه

این مشخصاتی که تا الان به صورت شایعه پخش شده بودند همگی برای سری موبایل بودن و پولاریس 10 که دارای 32عدد CU و تعداد 2048 استریم پروسسور بوده در رده قویترین چیپ سری موبایلی جهان قرار میگیره و بقیه چیپها نظیر 485X و 480X و470 و.... هم به همین منظور مشخصاتشون توسط AMD منتشر شده

البته سری پولاریس M400 هنوز مشخصات رسمیشون منتشر نشده و بقیه مشخصات چیپ ها ریبرند های سری قبلی هستند

qzrftt9fotz306gc02l5.png

pekd98qpdnc2s9ov7tgk.png

xz10xs3sy999du288m7l.png

lr81u7kb0erhql98d86b.png

خوب اینم مشخصات این سری از دید Wccftech :

hxx393cb8l5kt05sasz0.png

s2p7vwy6xz9mr5gjvkjq.png

http://videocardz.com/59932/amd-launches-radeon-m400-series

خوب حالا معلوم شد AMD در مورد سری موبایل تا الان صحبت میکرده نه سری دسکتاپ

http://www.amd.com/en-gb/products/graphics/notebook/r7-m200#

http://www.amd.com/en-gb/products/graphics/notebook/r7-m200#

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ظاهرا AMD قصد داره اولین سری از خانواده پولاریس 10 رو در نمایشگاه کامپیوتکس لانچ کنه و برابر شواهد هم همونطوری که وعده داده شده بوده پرفورمنسی برابر با سری 390 خواهد داشت این کارت با قیمت 299 دولار عرضه میشه

AMD’s Polaris 10 Radeon 400 series GPU is all but confirmed for a June 1st launch at Computex according to a leak that has just hit the web. This is the very same GPU that will purportedly deliver R9 390X/390 performance at half the wattage and for less than $299.

f6qxngu225agu5lkthzb.jpg

همانطور هم که قبلا گفته شده حدود 3 روز دیگه یعنی 18 می اطلاعات کامل تری از این سری در دسترس قرار میگیره

تا 3 روز دیگه همه چیز مشخص میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ظاهرا AMD قصد داره اولین سری از خانواده پولاریس 10 رو در نمایشگاه کامپیوتکس لانچ کنه و برابر شواهد هم همونطوری که وعده داده شده بوده پرفورمنسی برابر با سری 390 خواهد داشت این کارت با قیمت 299 دولار عرضه میشه

AMD’s Polaris 10 Radeon 400 series GPU is all but confirmed for a June 1st launch at Computex according to a leak that has just hit the web. This is the very same GPU that will purportedly deliver R9 390X/390 performance at half the wattage and for less than $299.

f6qxngu225agu5lkthzb.jpg

همانطور هم که قبلا گفته شده حدود 3 روز دیگه یعنی 18 می اطلاعات کامل تری از این سری در دسترس قرار میگیره

تا 3 روز دیگه همه چیز مشخص میشه

خود 390 مگه چقدر بود قیمتیش که اینا اومدن بازم همون پرفومنس رو دارن با این قیمت میدن؟؟؟  :mad: اینجوری باشه یه 1070 می خرم گور باباشون  :D

لینک به دیدگاه

بنظرم یچیزی مشکوکه چون پولاریس ۱۰ موبایل 2048sp داره بعد دسکتاپش هم 2048 ؟

فکر کنم دو حالت داره یا واقعا AMD خراب کرده یا میخواد سورپرایزمون کنه ‎:D ترجیح میدم دومی درست باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خود 390 مگه چقدر بود قیمتیش که اینا اومدن بازم همون پرفومنس رو دارن با این قیمت میدن؟؟؟  :mad: اینجوری باشه یه 1070 می خرم گور باباشون  :D

سوال منم همینه؟!؟

از حافظه ddr5x هم استفاده نشده ، فکر کنم انداخته واسه وگا!؟

لینک به دیدگاه

بنظرم یچیزی مشکوکه چون پولاریس ۱۰ موبایل 2048sp داره بعد دسکتاپش هم 2048 ؟

فکر کنم دو حالت داره یا واقعا AMD خراب کرده یا میخواد سورپرایزمون کنه ‎ :D ترجیح میدم دومی درست باشه

مممممممممممممم!

دومی شیرین تر ! 2048 یعنی هسته ی بسته داره ، بخصوص اگه اطلاعات و گمانه زنیای PS4K با +2300  core از جنس پلاریس درست باشه ، پس هیچ دلیلی نداره full die شو تو اولین رونمایی ، به نمایش نزاره !

اونم حالا که حکم  مرگ و زندگیو داره براش !!!

با تشکر از HD5870 عزیز  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...