رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خود 390 مگه چقدر بود قیمتیش که اینا اومدن بازم همون پرفومنس رو دارن با این قیمت میدن؟؟؟  :mad: اینجوری باشه یه 1070 می خرم گور باباشون  :D

390 زمان لانچ 449 دوولار بود با مصرف 250 وات تعداد هسته های بیشتر(2560 عدد) رابط حافظه 512 بیتی و مدل رفرنس با گرمای زیاد

حالا پولاریس با 2048 یا 2304 عدد استریم پروسسور مصرف 150 وات گرماش هم صد درصد پایین تر 60 درجه هست بیاد و در حد 390 یا 390x باشه این چیش بده نمی دونم چرا بد میدونیین اینو شما

من فکر کنم پولاریس XT در حد و اندازه 980TI یا فیوری X باشه (چون خیلی شایعه هست که گفته میشه هسته پولاریس 4 نسخه داره الزمر XT الزمر PRO بافین XT و بافین PRO ) با تعداد 2560 استریم پروسسور

بابا شما قیمت رو چرا ندید میگیرین 299 دولار کجا و 1070 با قیمت 499 دولار کجا تازه خصلت AMD اینه که بعد 6 ماه قیمتها سریعا دراپ میخوره (الان میان میگن برای اینکه کارتهاش رو دستش باد نکنه )حالا هر چی به نفع ماست

لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

390 زمان لانچ 449 دوولار بود با مصرف 250 وات تعداد هسته های بیشتر(2560 عدد) رابط حافظه 512 بیتی و مدل رفرنس با گرمای زیاد

حالا پولاریس با 2048 یا 2304 عدد استریم پروسسور مصرف 150 وات گرماش هم صد درصد پایین تر 60 درجه هست بیاد و در حد 390 یا 390x باشه این چیش بده نمی دونم چرا بد میدونیین اینو شما

من فکر کنم پولاریس XT در حد و اندازه 980TI یا فیوری X باشه (چون خیلی شایعه هست که گفته میشه هسته پولاریس 4 نسخه داره الزمر XT الزمر PRO بافین XT و بافین PRO ) با تعداد 2560 استریم پروسسور

بابا شما قیمت رو چرا ندید میگیرین 299 دولار کجا و 1070 با قیمت 499 دولار کجا تازه خصلت AMD اینه که بعد 6 ماه قیمتها سریعا دراپ میخوره (الان میان میگن برای اینکه کارتهاش رو دستش باد نکنه )حالا هر چی به نفع ماست

دوست گرامی نمی خوام بحث کنم اما قبل از هرگونه ارسال پست بد نیست کمی تحقیق کنید ؟

قیمت R9 390 در زمان ورود به بازار 329 دلار بود و قیمت 390X  به قیمت 429 دلار عرضه شد . در ضمن کارت های سری R9 390 و R9 390X مدل رفرنس نداشتند به دلیل گرمای زیاد .

قیمت نسخه رفرنس 1070 هم 379 دلار خواهد بود 500 دلار از کجا درامد ؟! نکنه حتماً قیمت نسخه founders edition را حساب کردید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

ببین درسته طرفدار amd هستم  اما تا وقتی که اونم طرفدار من باشه اگه بخواد اینجوری قیمت گذاری کنه اینجوری قدرت تحویل بده که من یکی نیستم....!

مصرف کم شده که هنر نکرده امتیاز بحساب نمی اید تازه ضرر نسل قبلی رو داره جبران می کنه یعنی یک امتیاز منفی رو داره پاک می کنه امتیاز مثبتی هم نمیگیره چون انویدیا هم کارتهاش کم مصرفند... این مصرف !  :-?

قدرت که اگه قدرتش اندازه 390 باشه و قیمت 300 دلار این رفرنس هست با یه کولر در پیت معمولی همیشگی... انویدیا هم داره رفرنس 1070 رو 380 دلار میده با قدرت تایتان که قویتر از 980ti و فیوری هست... عقل میگه ادم 1070 رو بگیره مطمعن تره تا این رو !  :-?

البته من نمی گم کارت بدیه به نسبت خود amd خوبه اما وقتی نسبت به رقبش حساب کنی کارتش ارزش خریدش میاد پایین... 390 دیگه ارزش خرید نداره با وجود کارت های قویتر و قیمت بهتر  و در نظر داشتن اینده نگری... درسته طرفدار amd هستیم اما پولمونو از تو جوب گیر نیاوردیم که بریزیم دور...  *dry#

خلاصه که خدا رحمش کنه اینجوری نباشه و گرنه که من یکی شدیدا شاکی میشم ازش...  :D

اینا هم همه اطلاعات موبیلیتی هست نمودار دسکتاپ رو باید دید با اینحال تا معرفی کارتهاش صبر میکنم ببینم میتونه مارو راضی کنه یا نه خودش رو ورشکست می کنه میره  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

دوست گرامی نمی خوام بحث کنم اما قبل از هرگونه ارسال پست بد نیست کمی تحقیق کنید ؟

قیمت R9 390 در زمان ورود به بازار 329 دلار بود و قیمت 390X به قیمت 429 دلار عرضه شد . در ضمن کارت های سری R9 390 و R9 390X مدل رفرنس نداشتند به دلیل گرمای زیاد .

قیمت نسخه رفرنس 1070 هم 379 دلار خواهد بود 500 دلار از کجا درامد ؟! نکنه حتماً قیمت نسخه founders edition را حساب کردید ؟

فاندر ادیشن هم ۴۴۹ دلار هست

تا این لحظه همون gtx 1070 بهترین انتخاب میتونه باشه مگر اینکه amd حرکت غیر قابل پیش بینی انجام بده ولی با شایعه هایی که الان هست اصلا پولاریس ده ارزشی نداره چون قدرت ۳۹۰ زیاد چشم گیر نخواهد بود در بازی های آینده

لینک به دیدگاه

فاندر ادیشن هم ۴۴۹ دلار هست

تا این لحظه همون gtx 1070 بهترین انتخاب میتونه باشه مگر اینکه amd حرکت غیر قابل پیش بینی انجام بده ولی با شایعه هایی که الان هست اصلا پولاریس ده ارزشی نداره چون قدرت ۳۹۰ زیاد چشم گیر نخواهد بود در بازی های آینده

ایشون قیمت R9 390 را گفت 449 دلار حرفی از نسخه founders edition انویدیا زده نشده ، همچنین قیمت نسخه founders edition مبنای قیمت گذاری کارت ها نیست ، این سری از کارت ها به دلیل اینکه زودتر در بازار لانچ میشوند معمولاً قیمت بالاتری دارند قیمت نسخه رفرنس GTX 1070 که قراره نهایتاً تا 27 ماه MAY  در بازار موجود بشه 379 دلار خواهد بود .

لینک به دیدگاه

ایشون قیمت R9 390 را گفت 449 دلار حرفی از نسخه

founders edition انویدیا زده نشده ، همچنین قیمت نسخه

founders edition مبنای قیمت گذاری کارت ها نیست ، این سری از کارت ها به دلیل اینکه زودتر در بازار لانچ میشوند معمولاً قیمت بالاتری دارند قیمت نسخه رفرنس GTX 1070 که قراره نهایتاً تا 27 ماه MAY در بازار موجود بشه 379 دلار خواهد بود .

درسته قیمت اصلی ۱۰۷۰ همون ۳۷۹ دلار هست فاندر ادیشن هم ۴۴۹ دلار هستش ارزشش نسبت به قیمتش خیلی خوبه
لینک به دیدگاه

1070 رو نسخه FD حساب میکنین 499 دلار بعد AMD رو نسخه رفرنس ؟ مقایستون خیلی جالبه :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا با اطلاعات درز کرده که تا کنون اعلام شده، این نسل پولاریس فقط در حد کارتهای 390 هستش، حالا بحث پایین اوردن دما و مصرف یه چیزی هست که تو چند سال گذشته طرفدارای انویدیا واسش خودشون رو ... ولی واسه بنده و اکثر گیمرها اهمیت نداشت، همینطور که الان از پولاریس تعریف میشه بابتش، واسه بنده اهمیتی نداره این کاهش مصرف و دما ولی اینکه این کارتها، بخوان یا این قدرت با کارت 1080 رقابت کنن، خیلی بعید هستش، کارت 1070 باز هم با توجه به توان پردازشی که داره و حدودا 35-30 درصد از 1080 ضعیفتر هستش، احتمال اینکه AMD کارتی با 2816 واحد پردازشی داشته باشه که بتونه قدرت رقابت رو با این کارت داشته باشه، وجود داره، ولی هنوز چیزی در موردش به بیرون درز نکرده، ظاهرا مراسم معرفی پولاریس هم 26 تا 29 می هستش...

در مورد قیمت کارتهای گرافیک هم بحث هستش که 380 دولار برای کارت رفرنس، شاید ارزش داشته باشه، باز هم به شرط اینکه قدرت قابل توجهی داشته باشه ئ دمارو بتونه کنترل کنه و یه جورایی اجازه اورکلاک رو هم داشته باشیم و گرنه که 35-30 درصد ضعیفتر از یک 1080 یه چیزی تو مایه های یک 980 غیر رفرنس میشه و فکر میکنم که همین الان هم میشه 980 با همین قیمت رو گیر اورد، ولی کارتهای غیر رفرنس 1070 اصلا ارزش خرید نداره با قیمت 450 دولار، الان دوستان میان میگن که اون قیمت فوندرز هستش، کارت غیر رفرنس 1080 قیمتش هم اعلام شد 699 دولار، پس هم همونطور که گفتم، این کارت های غیر رفرنس بعید هستش که از Founders Edition ها ارزونتر باشن...

post-10788-0-62511500-1463309619_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

با مشخصاتی ک معلوم شده الان ارزش خریدن GTX 1070 بنظرم به صرفه تره. ببینید طبق گفته های amd پولاریس 10 با قیمت 299 دلار (300 دلار خودمون) عرضه میشه اما با چیز هایی ک مشخص شده
توانی در حد سری 390 داره با دمای کمتر و TDP کمتر (البته فکر کنم حجم کارت هم مثل R9 NANO کوچک شده باشه). اما انویدیا اومد GTX 1070 رو 379 دلار(380 دولار خودمون) قیمت گذاری کرد ولی چطور؟
با  توان سریع تر از فلگشیپ 1000 دلاری مکسول به نام TITAN X ! خب کسی ک جای من باشه و فکر کنه 80 دلار بیشتر بده کارتی با قدرت 6.5 ترافلاپ و سریع تر از تایتان ایکس باشه بیشتر میارزه یا 300 دلار بده و قدرت نسل پیش رو با دمای کمتر و TDP کمتری بگیره؟
البته فکر نمیکنم قیمت های غیر فوندر انقدر بالا بره. مثلا کارت Gigabyte GTX 980 Ti قیمتش 689 دلار (690 دلار خودمون!) بود در صورتی ک رفرنس 650 دلار و این یعنی کارتی با قدرت خیلی خوب غیر رفرنس بگیری
ارزشش بیشتره در برابر قیمت ناچیز یا رفرنس ؟ حالا بحث قیمت غول هایی مثل ماتریکس و لایتنینگ و کینگپین و اینا جدا چون مال رده های X80 هستن.
اگر رفرنس 1070 قیمتش 380 دلار باشه نهایتا تا 420 دلار توسط گیگابایت میتونه قیمت گذاری شه (ماشالا اینجا هم ک همه گیگا بازن :دی ) و معادل قیمتیش توی ایران در رینج قیمت یک 970 قرار میگیره یعنی 1.600 اینا ک بعدا شاید پایین تر بیاد البته توجه داشته باشید 1.600 ک گفتم قیمت خام خود کارت نیست وارد کننده های محترم دلالیشون رو با سود کلون میکنن ...

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

فعلاً تنها چیزی که قطعیت داره همون چیزی هست که AMD رسماً اعلام کرده و مربوط به M485X هست بقیش کلی جای شبهه داره، مثلاً:

همین سایت WCCFTech گفته که: "This is the very same GPU that will purportedly deliver R9 390X/390 performance at half the wattage and for less than $299" که قبلاً عین همین جمله رو attachicon.gif1.jpg به GPUی ربط داده بود که قرار بود برای سری موبایل بیاد attachicon.gif2.jpg که خب البته بعداً توسط AMD هم تایید شد.

بعداً همین سایت WCCFTech اطلاعات تایید شده AMD رو درباره M485X در همون چارتی که قبلاً گذاشته شده، لیست کرده و اگر دقت کنید معماری اون رو Antigua XT ذکر کرده و حتی سایت Videocardz هم معماری اون رو Tonga نوشته: attachicon.gif3.JPG که البته هر دو غیرقابل تایید هستن و اگر دقت کنید در دعوت نامه ای که AMD فرستاده به وضوح نوشته Polaris 10! 

حالا دو حالت پیش میاد:

1. یا یک کدوم از اون معماری هایی که اون سایت ها ذکر کردن درسته و نتیجتاً این کارت Polaris 10 که قراره معرفی بشه کلاً یک محصول متفاوت هست و اون جمله ای که WCCFTech نوشته اصلاً ربطی به این کارت نداره و کارایی ممکنه اصلاً در حد 390 و 390X نباشه

2. یا اینکه اون معماری ها هر دو اشتباه هستن و در واقع GPUی M485X همون معماری Polaris 10 رو داره که در اون نمایشگاه قراره همون GPU رو بر روی لپ تاپ ها نمایش بده و شاید دیگر کارت های با معماری Polaris که تا به حال مشخصاتی ازشون درز نکرده اما در عین حال لزوماً همین هم به این معنا نیست که کارایی باید در حد 390 و 390X باشه!

اگر حالت سومی هست خوشحال میشم شما بگید... :) @};-

حتماً میخواسته بنویسه 449 دلار اشتباهی نوشته 499 دلار... از این اشتباهات تایپی پیش میاد...

کاری به اینکه مقایسه درست هست یا نه ندارم ولی کلاً جهت اطلاع FE همون رفرنس هست. انتهای این مقاله رو بخونید به وضوح نوشته: The Reference design = The Founder's Edition

از لحاظ طراحی کاملاً مشابه هستند تنها دلیل تفاوت قیمت زمان عرضه هستش که نسخه The Founder's Edition زودتر لانچ شده به همین  دلیل گران تر هستش ، کسی هم نگفت این نسخه با رفرنس فرقی داره .

لینک به دیدگاه

خوب اگر بخوایم تو چارت این وب سایت، بنچمارک 7970 خودم رو هم بهش اضافه کنیم و بخوایم با امتیاز 1080 مقایسه کنیم اونوقت داریم:4.gif

1ed979d4NVIDIA-GeForce-GTX-1080-3DMark-P

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با مشخصاتی ک معلوم شده الان ارزش خریدن GTX 1070 بنظرم به صرفه تره. ببینید طبق گفته های amd پولاریس 10 با قیمت 299 دلار (300 دلار خودمون) عرضه میشه اما با چیز هایی ک مشخص شده

توانی در حد سری 390 داره با دمای کمتر و TDP کمتر (البته فکر کنم حجم کارت هم مثل R9 NANO کوچک شده باشه). اما انویدیا اومد GTX 1070 رو 379 دلار(380 دولار خودمون) قیمت گذاری کرد ولی چطور؟

با  توان سریع تر از فلگشیپ 1000 دلاری مکسول به نام TITAN X ! خب کسی ک جای من باشه و فکر کنه 80 دلار بیشتر بده کارتی با قدرت 6.5 ترافلاپ و سریع تر از تایتان ایکس باشه بیشتر میارزه یا 300 دلار بده و قدرت نسل پیش رو با دمای کمتر و TDP کمتری بگیره؟

البته فکر نمیکنم قیمت های غیر فوندر انقدر بالا بره. مثلا کارت Gigabyte GTX 980 Ti قیمتش 689 دلار (690 دلار خودمون!) بود در صورتی ک رفرنس 650 دلار و این یعنی کارتی با قدرت خیلی خوب غیر رفرنس بگیری

ارزشش بیشتره در برابر قیمت ناچیز یا رفرنس ؟ حالا بحث قیمت غول هایی مثل ماتریکس و لایتنینگ و کینگپین و اینا جدا چون مال رده های X80 هستن.

اگر رفرنس 1070 قیمتش 380 دلار باشه نهایتا تا 420 دلار توسط گیگابایت میتونه قیمت گذاری شه (ماشالا اینجا هم ک همه گیگا بازن :دی ) و معادل قیمتیش توی ایران در رینج قیمت یک 970 قرار میگیره یعنی 1.600 اینا ک بعدا شاید پایین تر بیاد البته توجه داشته باشید 1.600 ک گفتم قیمت خام خود کارت نیست وارد کننده های محترم دلالیشون رو با سود کلون میکنن ...

نمیخوام بهونه بدم دست وارد کننده ولی عزیز خیلی خوش خیال هستی، کارت 970 G1 که همون ابتدا حدودا 350 دولار قیمت داشت رو 1.800 گرفتم و الان 970 قیمتی در حدود 300 دولار داره و دارن تو ایران 1.500 میفروشن، به نظرت کارت 450 دولاری رو فکر میکنی چقدر وارد میکنن؟؟ :D

پرفورمنسش رو هم نمیشه حدس زد، ولی 1080 دارای 9 ترافلاپس توان پردازشی هستش که به اندازه 980 در حالت SLI پرفورنس میده(طبق گفته انویدیا) ولی 1070 دارای 6.5 ترافلاپس قدرت پردازشی هستش، حدودا 35-30 درصد ضعیفتر، چطور میتونه این کارت از 980ti یا تایتان X قویتر باشه؟

بزار از همین پست واست توضیح بدم که قدرت پردازشی به معنی FPS در بازی نیست و قدرت پردازشی در نسل های مختلف به دلیل معماری مختلف، متفاوت هستش، پس نگو که چون تایتان X قدرت پردازشی کمتری داره، کارت 1070 میتونه FPS بیشتری بگیره، الان هم یه جورایی معماری عوض شده و هم سایزها، پس از روی این اعداد نمیشه به چیزی استناد کرد...

post-10788-0-37181800-1463313108_thumb.jpg

post-10788-0-20450700-1463313649_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

(یک انشای کامل نوشتم فقط خط آخرشو خوندی؟ :D ) ​منظورم شما نبودی، این رفیقمون گفته بود مقایسه FE با کارت رفرنس AMD اشتباهه. پس اگر همه قبول داریم FE همون رفرنس هست (که واقعاً هم هست) منطقیش اینه که نباید مقایسه قیمت FE با کارت رفرنس AMD اشتباه باشه!

پ.ن: الان که دقت کردم خود شما هم نوشتی: "قیمت نسخه رفرنس 1070 هم 379 دلار خواهد بود 500 دلار از کجا درامد ؟! نکنه حتماً قیمت نسخه founders edition را حساب کردید ؟" که برداشت من اینه خود شما هم بین FE و رفرنس تمایز قائل شدی! :-?  :-?  :-? 

حرف شما درست پس کارت 1070 قیمتش 379 دلاره نه 500 دلار پس مقایسه اشتباس حرف منم اشتباه بودن مقایسس

لینک به دیدگاه

(یک انشای کامل نوشتم فقط خط آخرشو خوندی؟ :D ) ​منظورم شما نبودی، این رفیقمون گفته بود مقایسه FE با کارت رفرنس AMD اشتباهه. پس اگر همه قبول داریم FE همون رفرنس هست (که واقعاً هم هست) منطقیش اینه که نباید مقایسه قیمت FE با کارت رفرنس AMD اشتباه باشه!

پ.ن: الان که دقت کردم خود شما هم نوشتی: "قیمت نسخه رفرنس 1070 هم 379 دلار خواهد بود 500 دلار از کجا درامد ؟! نکنه حتماً قیمت نسخه founders edition را حساب کردید ؟" که برداشت من اینه خود شما هم بین FE و رفرنس تمایز قائل شدی! :-?  :-?  :-? 

عزیزم شما اشتباه متوجه میشی تقصیر بنده چیه ؟ بنده هم میدونم جواب یه کاربر دیگر را داده اید منظورم خط آخر بود که جواب شما را دادم بنده گفتم تنها تفاوت نسخه رفرنس باfounders edition فقط در زمان عرضه است ،  اصلاً و ابداً در طراحی و مشخصات سخت افزاری تفاوتی وجود نداره . طرفداران ای ام دی عادت دارن خودشان را بزنند به کوچه علی چپ ، چیز جدیدی نیست .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم شما اشتباه متوجه میشی تقصیر بنده چیه ؟ بنده هم میدونم جواب یه کاربر دیگر را داده اید منظورم خط آخر بود که جواب شما را دادم بنده گفتم تنها تفاوت نسخه رفرنس باfounders edition فقط در زمان عرضه است ،  اصلاً و ابداً در طراحی و مشخصات سخت افزاری تفاوتی وجود نداره . طرفداران ای ام دی عادت دارن خودشان را بزنند به کوچه علی چپ ، چیز جدیدی نیست .

درود

دوست عزیز خواهشا دیگه این تاپیک رو تاپیک فن بازی نکنید شما طرفداری انودیایی باش اظهار نظرات دوستان قابل احترامه ولی تا موقعی که مربوط به تاپیک باشه

از شما خواهش دارم میخواید بحث کنید که amd نمیدونم مرد تلف شد شرکتش اتیش گرفت نمیدونم سَقَط شد نمیدونم ترکید و نمیتونه به پای انودیا برسه و ازین حرفا برید خودتون تاپیکش رو بزنید و در اونجا با هم بحث کنید

اگه این تاپیک بسته بشه به مدیر انجمن گزارش میشه حالا هر کس میخواد باشه

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

با اون تبلیغاتی که AMD برای Polaris انجام داد، عکس فلفل قرمز و آبجو ..... من یکی باورم شده بود دوران HD4000 برگشته! البته صحبتم در مورد Polaris هست و از آینده کسی خبر نداره...

یکی از بخش های مثبتی که بالاخره AMD یه تکونی به خودش داده بخش فرکانسی هست و ارقامی در محدوده 1.3GHz در نوع خودش خوب محسوب میشه اما نه برای تراشه ای در حد Polaris با 2000SP! و کمکی که 14nm در پشت صحنه انجام داده قطعا خیلی تاثیر گذار بوده! AMD نیازی نیست این نسل معجزه کنه تا سهم خوبی از بازار رو کسب کنه فقط به یه تراشه نزدیک 3000SP با فرکانس 1.4GHz و قیمت حدودی 500$ نیاز داره تا معادلات رو بهم بزنه و در حال حاضر هم مشخص شده گنجایش Polaris برای این مقدار از پردازنده های جریانی کافی نیست و سطح کلی Die هم داره اشاره میکنه که بیشتر از 2400SP برای این تراشه در نظر نگیریم شایدم کمتر! پس AMD به ناچار متوسل به تراشه پرچمدار خودش یعنی Vega خواهد شد و این بازه زمانی تا اومدن نسل جدید عملا کل بازار رو از دست خواهد داد، با توجه به هزینه ساخت نود های 14nm مرز 300$ برای AMD خط قرمزی هست و عملا با کاهش قیمت سودی کسب نخواهد کرد، AMD برای مقابله با GTX 1080 های 2.5GHz نیاز به Fiji دیگری خواهد داشت و نظر من اینه در این نسل انویدیا نیازی به GP100 پیدا نخواهد کرد چون همین حالا هم در محاسبات بخش FP32 تراشه GP104 حریف برادر بزرگترش شده و انویدیا هم فقط در صورت نیاز GP100 رو برای پردازش های FP32 بهینه سازی می کند.

سخن آخر اینکه AMD امسال فقط مثله رقیبش نیاز داره تا جا داره فرکانس ها رو بکشه بالا و نیازی هم به منابع یا پردازنده جریانی بیشتر نداره چون در زمینه عملکرد در کلاک مشابه بهتر عمل میکنه!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

نمیخوام بهونه بدم دست وارد کننده ولی عزیز خیلی خوش خیال هستی، کارت 970 G1 که همون ابتدا حدودا 350 دولار قیمت داشت رو 1.800 گرفتم و الان 970 قیمتی در حدود 300 دولار داره و دارن تو ایران 1.500 میفروشن، به نظرت کارت 450 دولاری رو فکر میکنی چقدر وارد میکنن؟؟ :D

پرفورمنسش رو هم نمیشه حدس زد، ولی 1080 دارای 9 ترافلاپس توان پردازشی هستش که به اندازه 980 در حالت SLI پرفورنس میده(طبق گفته انویدیا) ولی 1070 دارای 6.5 ترافلاپس قدرت پردازشی هستش، حدودا 35-30 درصد ضعیفتر، چطور میتونه این کارت از 980ti یا تایتان X قویتر باشه؟

بزار از همین پست واست توضیح بدم که قدرت پردازشی به معنی FPS در بازی نیست و قدرت پردازشی در نسل های مختلف به دلیل معماری مختلف، متفاوت هستش، پس نگو که چون تایتان X قدرت پردازشی کمتری داره، کارت 1070 میتونه FPS بیشتری بگیره، الان هم یه جورایی معماری عوض شده و هم سایزها، پس از روی این اعداد نمیشه به چیزی استناد کرد...

والا حروم خوری ک دیگه جای بحثی رو باقی نمیگذاره بنظرم ادم خودش وارد کنه خیلی بهتره.

در مورد 1070 هم من همچین نظری ندادم. توی ایونت انویدیا اقای جن سون هوانگ گفتن 1070 سریع تر از تایتان ایکسه.

قدرت پردازشی ی عرفه سرعت پردازشی ی عرف دیگه وقتی ایشون دارن میگن "GTX 1070 IS Faster Than MAXWELL GTX TITAN X " من یا شما نمیتونیم بگیم نه این ب پای تایتان ایکس نمیرسه!تو سایت های سخت افزاری داخلی و خارجی هم در موردش صحبت شد. معماری پاسکال جدا از قدرت پردازشی خیلی عالی سرعت پردازشی خارق العاده ای داره. الان مشخص شده کارت 1080 ی نمونه واتر کول داره با اسم 2.5 گیگاهرتز ادیشن ! 

همین 1070 بره روی بورد کاستوم خدایی میشه برای خودش.

جدا از این ک بحث تاپیک پیرامون amd هست پیشنهاد میکنم اطلاعات بیشتر رو توی ایونت انویدیا در یوتیوب تماشا کنین @};-

wp3og16frj4z6s0c2qvb.jpg

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

حرف شما درست پس کارت 1070 قیمتش 379 دلاره نه 500 دلار پس مقایسه اشتباس حرف منم اشتباه بودن مقایسس

@};- @};- @};-

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

بسیار تاپیک خوبیه ممنون از استارتر .انشاالله از صحبت های دوستان استفاده میکنیم. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان، داشتم یه حساب سرانگشتی میکردم در مورد این نسل AMD، با توجه یه تنها جزئیاتی که ازش بیرون اومده، ابتدا این رو بگم که قدرت پردازشی بیشتر در هر نسل به معنی FPS بیشتر در بازی نیست و فقط یک شیوه ای از بیان قدرت GPU ها هستش...

خوب تنها GPU که اطلاعاتی در موردش داریم، یک GPU با تعداد واحد پردازشی 2048 هستش که طبق اعلام دارای قدرت پردازشی 5.5 TFLOPs هستش، حال از نسل گذشته AMD تنها کارتی که دارای همین تعداد واحد پردازشی هستش، کارت 380X که همون معادل 280X و 7970 هستش با معماری متفاوت که دارای حدودا 3.8 ترافلاپس قدرت پردازشی هستش، با توجه به افزایش حدودا 50-45 درصدی قدرت پردازشی، میشه حدس زد که به عنوان مثال اگه AMD چیپی با توان پردازش 5.9 داشته باشه مثل 390X میتونه از این چیپ تا حدود 8 ترافلاپ قدرت پردازشی بگیره

post-10788-0-77631300-1463391312_thumb.jpg

و البته همین قضیه در مورد کارت فیوری X میتونه وجود داشته باشه که دارای 8.6 ترافلاپ قدرت پردازشی هستش که از این چیپ که دارای 4096 Stream Processor هستش، میتونیم انتظار قدرت پردازشی بیش از 12 ترافلاپ رو داشته باشیم، البته این رو هم در نظر بگیرید که کارت وگا دارای بیش از 6000 واحد پردازشگر هستش که خدا داند چه مقدار میشه ازش انتظار داشت...

post-10788-0-33972600-1463392020_thumb.png

همش شد قدرت پردازشی!!!! =))

باز هم میگم که مقدار قدرت پردازشی به معنی FPS نیست و بستگی به معماری پردازشگرها متفاوت هستش، البته با توجه به اینکه AMD در این نسل بیشتر از همیشه و هر چیزی، افزایش فرکانس داشته، فکر میکنم میشه گفت که این افزایش فرکانس مستقیم روی افزایش FPS میتونه تاثیر بزاره...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا تا زمان عرضه نمیشه هیچ نظری داد.

چون آمار و ارقامی هم که درز کرده کم هست و اصلا قابل اتکا نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا تا زمان عرضه نمیشه هیچ نظری داد.

چون آمار و ارقامی هم که درز کرده کم هست و اصلا قابل اتکا نیست.

حساب سر انگشتی هستش دیگه... :D

اما این اطلاعاتی هستش که اعلام شده، فعلا چیزی از معماری نمیدونیم و معلوم نیست که این چیپها تا چه تعداد Stream Processor رو میتونن در خود جای بدن، البته بحث این هستش که آیا AMD هنوز به دنبال کاهش دما و مصرف خواهد بود، اگر چیپهای ارائه شدش، قدرت رقابت با رقیب رو نداشته باشن؟

به نظر من که اشتباه بزرگی کرده، اگه AMD فقط به فکر قیمت گذاری جذاب هستش، بعید میدونم که نسل گیمر، قیمت 300 تا 400 دولاری براشون مهم باشه(منظورم ایران نیست) و به دنبال FPS بیشتر خواهند رفت، چیزی که انویدیا روش سیاست گذاری کرده و بهمین دلیل هم با عجله کارتهای خودش رو معرفی کرد...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...