رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

:rolleyes:  ...Oh, I see what you did there

اگر واقعاً خواسته باشه طبق این رویه پیش بره (که بعید هم نیست!) به نظر من اصلاً برای AMD حالت خوشی نخواهد داشت.

انویدیا تا چند وقت دیگه 1080 و 1070 رو به بازار میفرسته. فقط 1070 از تایتان ایکس قویتره، قدرت 1080 هم که بماند! تا 4-5 ماه دیگه که وگا بیاد، پولاریس باید با اینا رقابت کنه، اونم در چه شرایطی؟ در شرایطی که الان 480 چیزی کمتر از 390X هست و 480X هم کمتر از Fury.

خب من الان خودم یک 390 دارم! دقت کنید 390 قدرتش از 290x، قویترین کارت سری 200 هم بالاتر بود (حتی خود همون 290x هم کارایی راضی کننده ای داره!) اما الان چه دلیلی داره بیام 480 یا حتی 480X بخرم؟ ضمن اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از گیمرها خودشون 970 و 980 دارن و این اختلاف امتیازها چنان زیاد نیست که کسی مثل من ترغیب بشه. من اگر خواسته باشم این روزا یک کارت جدید بخرم، مطمئناً 1080 یا 1070 برای من اغوا کننده تر خواهد بود. پس دقیقاً نمیدونم AMD میخواد با این تبلیغ Perf/Price به کجا برسه؟! و قبل از اینکه کسی بگه برای کسانی که میخوان از این به بعد سیستم بگیرن: باید بگم که تمام آمارها نشون میدن که فروش قطعات PC در این چند سال نزول زیادی داشته، پس اینم زیاد کارا نخواهد بود.

پس باید صبر کنیم تا چند ماه دیگه که وگا بیاد. اولاً اگر 480 و 480X اینا باشن، میشه نتیجه گرفت 490 و 490X کمی بالاتر از 980TI و Fury X خواهند بود و اگر به قول شما سری Fury جدیدی هم وجود داشته باشه، همتراز 1080 خواهند بود! 1080ی که خودش 4 ماه قبل عرضه شده! ثانیاً نباید احتمال 1080TI رو هم خط زد که مثل کاری که انویدیا با عرضه 980 و 980TI انجام داد، اینجا هم انجام بده.

باید بگم حقیقتش کمی از AMD ناامید شدم چون امسال هم به نظر میرسه همون روند قبلی رو خواهیم دید!

اینا به این صورت نیست که حتماً سری 11 ضعیف تر از سری 10 باشه. چون پلاریس 10 ساختش از پولاریس 11 زودتر شروع شده به این شکل نامگذاری شده ولی سری وگا روند معمولیشو طی کرده، پس وگا 11 از وگا 10 قویتر هست.

- ممم ، خوشم اومد از اول و آخرش مث همیشه تیزی !  ولی اون چشای به آسمون دوخته ، فقط یه معنی رو میده که اونم شامل من نمیشه  :|  :lol:  [-(

@};-

at%20wits%20end.gif  :D at%20wits%20end.gif

شما هم اون وسطی هستی لابد دیگه ، آره... !!! :D خوب منم یه 1080 تو راه داشتم اینطوری میشدم لابد  :laughing:  :laughing:  =))  =))  =))  =))  =))

@};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

- ممم ، خوشم اومد از اول و آخرش مث همیشه تیزی !  ولی اون چشای به آسمون دوخته ، فقط یه معنی رو میده که اونم شامل من نمیشه  :|  :lol:  [-(

​برای شما فقط: @};-  @};-  @};-  :x  :x  :x  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

​برای شما فقط: @};-  @};-  @};-  :x  :x  :x  @};-  @};-

میگن دل به دل را داره 

@};-   @};-   :x   :x   :x   @};-   @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر واقعاً خواسته باشه طبق این رویه پیش بره (که بعید هم نیست!) به نظر من اصلاً برای AMD حالت خوشی نخواهد داشت.

انویدیا تا چند وقت دیگه 1080 و 1070 رو به بازار میفرسته. فقط 1070 از تایتان ایکس قویتره، قدرت 1080 هم که بماند! تا 4-5 ماه دیگه که وگا بیاد، پولاریس باید با اینا رقابت کنه، اونم در چه شرایطی؟ در شرایطی که الان 480 چیزی بین 390 و 390X هست و 480X هم بین 390X و Fury.

خب من الان خودم یک 390 دارم! دقت کنید 390 قدرتش از 290X، قویترین کارت سری 200 هم بالاتر بود به علاوه رم دو برابر و قیمت کمتر که باعث میشد انتخاب خیلی خوبی باشه اما الان چه دلیلی داره بیام 480 یا حتی 480X بخرم؟ ضمن اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از گیمرها خودشون 970 و 980 دارن و حتی خود همون 290X هم کارایی راضی کننده ای داره! این اختلاف امتیازها چنان زیاد نیست که کسی مثل من ترغیب بشه. من اگر خواسته باشم این روزا یک کارت جدید بخرم، مطمئناً 1080 یا 1070 برای من اغوا کننده تر خواهد بود. پس دقیقاً نمیدونم AMD میخواد با این تبلیغ Perf/Price به کجا برسه؟! و قبل از اینکه کسی بگه برای کسانی که میخوان از این به بعد سیستم بگیرن: باید بگم که تمام آمارها نشون میدن که فروش قطعات PC در این چند سال نزول زیادی داشته، پس این استراتژی هم زیاد کارا نخواهد بود.

پس باید صبر کنیم تا چند ماه دیگه که وگا بیاد. اولاً اگر 480 و 480X اینا باشن، میشه نتیجه گرفت 490 و 490X کمی بالاتر از 980TI و Fury X خواهند بود و اگر به قول شما سری Fury جدیدی هم وجود داشته باشه، همتراز 1080 خواهند بود! 1080ی که خودش 4 ماه قبل عرضه شده! ثانیاً نباید احتمال 1080TI رو هم خط زد که مثل کاری که انویدیا با عرضه 980 و 980TI انجام داد، اینجا هم انجام بده.

باید بگم حقیقتش کمی از AMD ناامید شدم چون امسال هم به نظر میرسه همون روند قبلی رو خواهیم دید! AMD در مورد پردانده های Zen گفته بود "امسال نمی خوایم شرکتی باشیم که محصولاتشو با شعار Perf/Price یا Perf/Watt میفروشه و میخوایم کارایی واقعی نشون بدیم" اما با این آمارهایی که این روزا من میبینم، دقیقاً امسال هم به همین صورت خواهد بود.

اینا به این صورت نیست که حتماً سری 11 ضعیف تر از سری 10 باشه. چون پلاریس 10 ساختش از پولاریس 11 زودتر شروع شده به این شکل نامگذاری شده ولی سری وگا روند معمولیشو طی کرده، پس وگا 11 از وگا 10 قویتر هست.

راستش این رنجی که  AMD آماده کرده و معین جان هم گفتن، کاملا یک رنج راضی کننده به نظر میرسه از نظر بنده، چون همه جوره گیمرهارو در نظر گرفته، ولی یه بحثی اینجا پیش میاد که خودت هم بهش اشاره کردی، الان گیمرهایی که بخوان از این کارتها استفاده کنند، تعداد زیادی نیستن و علیرغم این همه ادعای AMD که بازارش رو مشخص کرده، اصلا جالب به نظر نمیرسه و اکثر گیمرها که دارای کارتهایی مانند 970 یا سری 290 و 390 هستن، دلیلی برای آپگرید ندارن، البته همه اینها با توجه به این پرفورمنسی هستش که از این کارتها به بیرون درز کرده و هنوز کسی نمیدونه که AMD دقیقا چی تو سر داره...

اما از نظر بنده نکته مهمتر این هستش که انویدیا کارتهایی رو معرفی کرده که باعث بشه کسانی که کارتهای سری 970 و سری های 290 و 390 دارن، بخوان آپگرید رو انجام بدن ولی فکر نمیکنم که کارت 700 دولاری چه در ایران و چه در خارج از ایران خریدار آنچنانی داشته باشه، پس میمونه کارت 1070 که اون هم تا اینجایی که مشخص شده، یک کارت 980 تا خرخره اورکلاک شده هستش(دوستان نریزن الان بگن، کودا هاش 128تا کمتر شده و فلان و ...) و مموری 8 گیگی داره که شاید از نظر پرفورمنس گزینه بهتری از 980 باشه، ولی دلیلی برای آپگرید از 980 یا حتی 970 و سری 290 و 390 به نظر نمیرسه، چون همین الان هم نگاه کنی، سری 290 و 390 به راحتی در بیش از 90 درصد بازیهای جدید، مخصوصا عناوین DX12 از کارت 980 بهتر پرفورمنس میگیرن، پس 1070 هم کارت خیلی جالبی به نظر نمیرسه، حداقل دلیلی برای آپگرید نیست، کارتی که میشه گفت از 980 هم گرونتر خواهد بود...

بحث بعدی که اصلا جالب نیست برای AMD و انویدیا هم به درستی روش سرمایه گزاری کرده، این هستش که مثل همیشه AMD باز هم تو زمان ارائه کارتهاش افتضاح عمل کرده، انویدیا کارتهای High End خودش رو معرفی کرده که اعلام هم کرده از 3 روز دیگه نسخه FE 1080 قابل خرید هستش، حالا کی FE میخره بماند، ولی نسخه های غیر رفرنس هم از حدودا 2-1 ماه بعد در دسترس خواهند بود، در صورتیکه AMD تازه در این زمان کارتهای Mid Range خودش رو معرفی و آماده فروش کرده، و عملا اگه کسی بخواد آپگرید رو انجام بده به انویدیا فکر میکنه و نه AMD تا زمانی که نسل وگا بخواد بیاد که 100 درصد کسی نمیتونه بدون اطلاع از چیزی منتظر بمونه تا وگا بیاد، پس AMD بازار رو باخته بطور کل، کاری که چند سال هستش داره انجام میده و تعجب هستش واسم که هنوز درس عبرتی واسش نشده...

تنها راه اینکه AMD این بازار امسال رو نبازه، این هستش که تو کنفرانس چند روز دیگه، بیاد و رسما کارتهای وگا 10(همون کارتهای رده 490) رو معرفی کنه و چندین بنچمارک از اونهارو نشون بده، عملا کاری که انویدیا کرد برای جلوگیری از فروش AMD...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

البته این رو هم در نظر بگیریم که اگه AMD میخواد بازار میان رده رو از دست نده، فقط کافی هستش که این کارتهای پولاریس 10، پرفورمنسی بسیار نزدیک به 1070 داشته باشن و قیمتی در حدود 300 تا 330 دولار که اگه قدرت اورکلاک هم داشته باشه، بسیار عالی خواهد بود...

دلیل اینکه انویدیا رسما چیزی از پرفورمنس 1070 نگفته، بهمین دلیل هستش که نمیخواد یک رفرنسی از قدرت کارتهاش رو در اختیار AMD قرار بده...

اگه اینجور حساب کنیم که پولاریس 10 با کاهش تعداد Stream Processor و افزایش فرکانس، تونسته همچین پرفورمنسی داشته باشه، به راحتی میشه حدس زد که کارتی با حدودا 4000 Stream Processor از 1080 هم قویتر خواهد بود اگه فرکانسی در همین حدود داشته باشه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

.....

راستش این رنجی که  AMD آماده کرده و معین جان هم گفتن، کاملا یک رنج راضی کننده به نظر میرسه از نظر بنده، چون همه جوره گیمرهارو در نظر گرفته، ولی یه بحثی اینجا پیش میاد که خودت هم بهش اشاره کردی، الان گیمرهایی که بخوان از این کارتها استفاده کنند، تعداد زیادی نیستن و علیرغم این همه ادعای AMD که بازارش رو مشخص کرده، اصلا جالب به نظر نمیرسه و اکثر گیمرها که دارای کارتهایی مانند 970 یا سری 290 و 390 هستن، دلیلی برای آپگرید ندارن، البته همه اینها با توجه به این پرفورمنسی هستش که از این کارتها به بیرون درز کرده و هنوز کسی نمیدونه که AMD دقیقا چی تو سر داره...

AMD...

ادله ی شما و مجید جان ، کاملا محترم و معقول و منطقی !!! ولی شما از دید یه مصرف کننده ی ایده آل نگر بیشتر به قضیه نگاه میکنید ، که قرار هر نسل gpu اش رو ارتقا بده و $/P  هم تو درجه ی آخر اهمییتش ! 

همچین فردی حاضر 3میلیون تومنم راحت برا 1080 اونم برا یکی دوسال فقط ، کنار بزاره ، بیشتر به عشق اینکه فلان عناوین امسالو تو ~ 4k 60fps ( تازه به ضرب و زور custom clock ) اجرا کنه براش !

تاریخ مصرف گرافیکای 2X ای.ام .دی رو فقط خواجه حافظه که نمیدونه !!!

قرار نیس اونی که 390 ~  Fury داره ، فوری همین امسال عوض کنه که ، قطعا هواشونو تو فرازو نشیبای گیمای امسالم داره یه جورایی ...

ولی نظر کلیم اینه که بابا بازم یکم به این RTG بخت برگشته زمان بدید و اعتماد کنید ،ببینیم  اینبار با این ابصار بازو SIMD جدید و  کلی جارو جنجال ، چه خاکی قرار تو سر بریزه ....

(گفتم جای صاب خونه هم خالی کرده باشیم ! :D  @};- 

کشتید مارو از استرس  @};-  @};-  @};- 

+آمونم ته کشید باز، پستای  راه به راه دوستان بی تقدیر میمونه  @};- 

~x(  %-(  :-SS

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

ادله شما و مجید جان ، کاملا محترم و معقول و منطقی !!! ولی شما از دید یه مصرف کننده ی ایده آل نگر بیشتر به قضیه نگاه میکنید ، که قرار هر نسل gpu اش رو ارتقا بده و $/P  هم تو درجه ی آخر اهمییتش !

....

البته این رو هم در نظر بگیریم که اگه AMD میخواد بازار میان رده رو از دست نده، فقط کافی هستش که این کارتهای پولاریس 10، پرفورمنسی بسیار نزدیک به 1070 داشته باشن و قیمتی در حدود 300 تا 330 دولار که اگه قدرت اورکلاک هم داشته باشه، بسیار عالی خواهد بود...

دلیل اینکه انویدیا رسما چیزی از پرفورمنس 1070 نگفته، بهمین دلیل هستش که نمیخواد یک رفرنسی از قدرت کارتهاش رو در اختیار AMD قرار بده...

اگه اینجور حساب کنیم که پولاریس 10 با کاهش تعداد Stream Processor و افزایش فرکانس، تونسته همچین پرفورمنسی داشته باشه، به راحتی میشه حدس زد که کارتی با حدودا 4000 Stream Processor از 1080 هم قویتر خواهد بود اگه فرکانسی در همین حدود داشته باشه...

....

....

اینکه این رنج از کارت ها راضی کننده به نظر می رسند رو قبول دارم. کارت هایی با این مصرف، که البته با این مصرف باید دمای خوبی هم داشته باشن و قیمتشون هم خوبه. در این که حرفی نیست.

اما کلاً منظور من این نبود. ببین میلاد جان، چرا شما کارت هایی مثل 480 و 480X رو برای Mid Range در نظر میگیرید اما کارت های رقیب یعنی 1060 و 1050 رو در نظر نمی گیرید؟ چرا کارتی مثل 1080 نباید فروش آنچنانی داشته باشه؟ چون کارت 1080 به اندازه مثلاً کارت 1060 فروش نداره، دلیل نمیشه اونو از معادله حذف کرد. واحدهای مورد انتظار برای فروش 1060 و 1080 با هم متفاوت هست. چه بسا کارت 1080 از کارت 1060 هم موفق تر باشه! بگذریم...

در نهایت منظور من این بود که AMD داره در طی دو موج، دو گروه از مشتری هایی رو هدف قرار میده که به نظر من در طی هر دو دوره، نیاز هر دو گروه مشتری به اون محصولات کم شده. از آخرین کارت های High Endی که عرضه شد چند وقت میگذره؟ با احتساب فیوری ایکس، 11 ماه؟ بعد از 11 ماه بازار نیاز به کارت Mid Range نداره! بعد از 11 ماه PCبازها کارت High End میخوان و در مقابل، 4-5 ماه دیگه از امروز، با وجود 1080 در بازار، نیاز به کارت High End کم میشه.

مطمئناً AMD اقتصاددان ها و تحلیلگرهای بهتری از من ( فکر کن! من... تحلیلگر... :D) داره اما حقیقتش هر چی فکر می کنم، اینکه چرا AMD داره اینطوری عمل میکنه رو درک نمیکنم. میدونم دلایل و عوامل بسیاری دخیل هستن اما...

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در این اینکه این رنج از کارت ها راضی کننده به نظر می رسند حرفی نیست. کارت هایی با این مصرف، که البته با این مصرف باید دمای خوبی هم داشته باشن و قیمتشون هم خوبه. در این که حرفی نیست.

اما کلاً منظور من این نبود. ببین میلاد جان، چرا شما کارت هایی مثل 480 و 480X رو برای Mid Range در نظر میگیرید اما کارت های رقیب یعنی 1060 و 1050 رو در نظر نمی گیرید؟ چرا کارتی مثل 1080 نباید فروش آنچنانی داشته باشه؟ چون کارت 1080 به اندازه مثلاً کارت 1060 فروش نداره، دلیل نمیشه اونو از معادله حذف کرد. واحدهای مورد انتظار برای فروش 1060 و 1080 با هم متفاوت هست. چه بسا کارت 1080 از کارت 1060 هم موفق تر باشه! بگذریم...

در نهایت منظور من این بود که AMD داره در طی دو موج، دو گروه از مشتری هایی رو هدف قرار میده که به نظر من در طی هر دو دوره، نیاز هر دو گروه مشتری به اون محصولات کم شده. از آخرین کارت های High Endی که عرضه شد چند وقت میگذره؟ با احتساب فیوری ایکس، 11 ماه؟ بعد از 11 ماه بازار نیاز به کارت Mid Range نداره! بعد از 11 ماه PCبازها کارت High End میخوان و در مقابل، 4-5 ماه دیگه از امروز، با وجود 1080 در بازار، نیاز به کارت High End کم میشه.

مطمئناً AMD اقتصاددان ها و تحلیلگرهای بهتری از من ( فکر کن! من... تحلیلگر... :D) داره اما حقیقتش هر چی فکر می کنم، اینکه چرا AMD داره اینظوری عمل میکنه رو درک نمیکنم. میدونم دلایل و عوامل بسیاری دخیل هستن اما...

خوب بنده هم تایید کردم این قضیه زمان بندی ارائه کارتهاش رو که؟... :(

ولی در کل فکر میکنم که تابستون معمولا عناوین خیلی کمی میاد و اکثرا پاییز و زمستون هستن، ولی دلیل نمیشه که ارائه شدن این GPU جدید در اون زمان باعث خرید بیشترش بشه، تازه به نظر بنده باعث خرید کمتر میشه، تازه اگه اینجوری حساب کنیم که کارتهای انویدیا برای چند ماه هست که اومدن و کاملا در دسترس هستن و ریویوهای کاملی هم ازشون بیرون اومده، نتیجش این میشه که کارتهای مثل سری 290 اونقدر کم فروش کنن در ابتدای ریلیزشون و کمیاب باشن قبل از کریسمس...

به نظر من هم مدیر مارکتینگ AMD چند سالی هستش که ر زده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خوب بنده هم تایید کردم این قضیه زمان بندی ارائه کارتهاش رو که؟... :(

ولی در کل فکر میکنم که تابستون معمولا عناوین خیلی کمی میاد و اکثرا پاییز و زمستون هستن، ولی دلیل نمیشه که ارائه شدن این GPU جدید در اون زمان باعث خرید بیشترش بشه، تازه به نظر بنده باعث خرید کمتر میشه، تازه اگه اینجوری حساب کنیم که کارتهای انویدیا برای چند ماه هست که اومدن و کاملا در دسترس هستن و ریویوهای کاملی هم ازشون بیرون اومده، نتیجش این میشه که کارتهای مثل سری 290 اونقدر کم فروش کنن در ابتدای ریلیزشون و کمیاب نباشن قبل از کریسمس...

به نظر من هم مدیر مارکتینگ AMD چند سالی هستش که ر زده...

:D  درسته، من روی صحبتم بیشتر مربوط به اون قضیه "Range" بود و اتفاقاً خیلی تاکید داشتم که در آخر بگم که شما هم تایید کردی که یادم رفت :D  شرمنده @};- فکر کنم نظر من و شما تقریباً اینجا یکی هست اما من منظورمو بد بیان کردم @};-  :x 

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین و خوشبینانه ترین حالت این هست که بیاد پولاریس رو معرفی کنه و بگه از فردا میتونین برید پیش خرید کنید و مثلا از هفته دیگه یا تا ماه دیگه در دسترس خواهد بود...  :D

البته به قیافشون نمی خوره اینکاره باشند و بیشتر به نظر میاد که امسال هم مثل قبل از انویدیا عقب می مونه و ورشکست میشه میره ماهم راحت میشیم گیمری رو میبوسیم می گذاریم کنار میریم دنبال زندگیمون  :laughing:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهترین و خوشبینانه ترین حالت این هست که بیاد پولاریس رو معرفی کنه و بگه از فردا میتونین برید پیش خرید کنید و مثلا از هفته دیگه یا تا ماه دیگه در دسترس خواهد بود...  :D

البته به قیافشون نمی خوره اینکاره باشند و بیشتر به نظر میاد که امسال هم مثل قبل از انویدیا عقب می مونه و ورشکست میشه میره ماهم راحت میشیم گیمری رو میبوسیم می گذاریم کنار میریم دنبال زندگیمون  :laughing:

اتفاقا احتمالش زیاده! اینکه رو پلاریس از حافظه GDDR5 استفاده کرده شاید به همین دلیل بوده...

چون از اول قرار بود پلاریس نیمه های 2016 بیاد یعنی همین حالا...

لینک به دیدگاه

گل گفتی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا احتمالش زیاده! اینکه رو پلاریس از حافظه GDDR5 استفاده کرده شاید به همین دلیل بوده...

چون از اول قرار بود پلاریس نیمه های 2016 بیاد یعنی همین حالا...

این مدل رمش رو من تو کتم نمیره gddr5x نباشه و قیمتش 300 تا باشه؟؟؟

در نتیجه بنظر من یا رمش x هست یا قیمتش خیلی کمتر خواهد بود... اگه اینجوری نباشه خودم یه 390 یا 290 دسته دو میگیرم نمی صرفه پولاریس جدیدش 300 دلار ! :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

باید معرفی بشه تا ببینیم چی از توش در میاد بنچمارک ها هم که قضیه اصلیه ولی اگه تاریخ عرضه رو دیر بزنه کارش یکسرس تقریبا همیشه AMD به کارایی بالا با قیمت پایین معروف بوده ببینیم چه میکنه تو این کنفرانس پیشرو

بهتره قیمت های انویدیارو رو مدل های MSRP حساب کنیم چون شرکت ها با کولینگ های اختصاصی که میزنن قیمتو از اون شروع میکنن نه founders‌ من که پول 1080 رو جمع کردم از حالا صبر واسه مدل اکستریم گیگا و ریلیزو خرید  :big hug:  :big hug:  :big hug:  

ویرایش شده توسط SLImmortal
لینک به دیدگاه

به نظر میاد کارت r9 480 چیزی حدود 980یا 390x باشه (با مصرفی حدود 120 الی 140 وات)با قیمت 250 دلار 

با این کار دلیلی واسه آپگرید کردن کسانی که این رده از کارت هارو دارن نیس ! ولی قیمت آن کجا و این کجا :| (مصرف هم همین طور)

شاید 480 حدود 1 تومن تو ایران قیمت بخوره ولی اون کارت ها حدود 1800 قیمت خوردن :|

تا زمانی که کارت 1060 شبیه 480 نباشه کارت 480 برگ برنده دستشه 

در کل به دلیل کاستن شدید نانومتر و ارزون بودن کارت های amd به نظر من بازار دست amd خواهد افتاد!

چون دقیقا مشکل کارت های قبلیش (که چیپ ناپایدار و گرما و مصرف وحشتناک )رو حل کرده ! :cool:

:cool:

ویرایش شده توسط hamedgt
لینک به دیدگاه

از چارت منتشر شده و گرفتن امتیاز 17000 برای GPU اسکور GTX 1070 نشون میده نسخه رفرنس از کارت های کاستوم 980 تی آی فعلا عقب هست، و تفاوت زمانی اتفاق می افته که نسخه های کاستوم عرضه بشن، کارت 1070 طبق انتظارات ظاهر شده، مانند 970 که پشت سر 980 قدم میزد! اما قیمت 379 دلاری این تراشه میتونه حرکت AMD کند کنه. و شایعات عرضه 1080ti با همین مموری G5x بیانگر اینه که فعلا از مموری های HBM2 خبری نخواهد بود. و همین مموری G5x با رابط 384 بیتی و پهنای باند 576Gb/s که با اور مموری به 600 هم میرسه میتونه باز هم انویدیا را در بالای جدول نگه داره!! اما اگر این سنت شکنی انویدیا باشه که GP100 برای مموری های HBM2 نگه داشته باشه یعنی امکان داره این مموری در کارتهای سری 1000 هم جای نگیره و انویدیا نام جدیدی براش قرار بده ، در نسل های قبلی یک تایتان و یک TI از تراشه همنام استفاده شده بودند، اگر اینطور باشه 1080ti و Titan (?) میتونه با G5x باشه و مموری های HBM2 همانطور که گفتم در غالب سری دیگری از کارتهای انویدیا عرضه بشه.
....
در اون سوی میدان AMD هم فعلا به گفته شایعات گویا GDDR5 مورد نظرش بود که با این حرکت انویدیا نظرشو عوض کرده 4.gif و اگر کارت های گرافیکی با مموری G5x منتشر کنه باید با 1070 و 1080 درگیر بشه، و ا آنجایی که تاحالا از AMD رابط 384 بیتی ندیده ایم، انتظار رابط 256 بیتی G5x و 512 بیت برای روبرو شدن با 1080 تی آی است، که در 512 بیت امکان رسیدن پهنای باند بالا را به AMD خواهد داد که البته شعار AMD الان مصرف پایین و دمای کمتر هست که اگر اینطور بشه از گفته خودش فاصله خواهد گرفت و همینطور که خود AMD اعلام کرده سری کارتهای گرافیکی جدیدش از 350 دلار شروع و 650 دلار ختم خواهد شد. و همانطور که می دونیم HBM2 میتونه گرون قیمت نسبتا تموم بشه و همانطور که قبلا هم حدس زدم این مموری افسانه ای!! به 2017 نقل مکان خواهد کرد.
.............
این تحلیل شخصی من بود 53.gif

ویرایش شده توسط carpetad
لینک به دیدگاه

به هرحال این بدترین کابوسی که میتونه اتفاق بیفته !!!

attachicon.gifbadtarin kabus momken!.PNG

قبلا 20 درصدی از بازار کارت گرافیک دست amd بود با این قیمت‌گذاری همینم از دست خواهد داد.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پولاریس اگه با این پرفورمنس که نزدیک به فیوری هستش، بخواد بالای 300 دولار قیمت بخوره که فاتحه AMD خوندست...

سری وگا (490/490X) هم بخوان قیمتی بالاتر از 500 دولار داشته باشن هم فاتحه AMD رو باید خوند، البته برخلاف چند سال گذشته، انگار که یه جورایی روی CPU هاش یه تکونی به خودش داده و میخواد به یه جایی برسه، و گرنه اگه این شکلی ادامه میداد که باید میگفتیم که AMD یه شرکت تولید کننده نیست و فقط سرویس های اختصاصی واسه اپل و مایکروسافت و سونی رو میزنه...

خبر جالبی هم از APU های جدیدش بیرون اومده که انگار 50 درصد افزایش عملکرد داشتن!!...

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

شما هم اون وسطی هستی لابد دیگه ، آره... !!! :D خوب منم یه 1080 تو راه داشتم اینطوری میشدم لابد  :laughing:  :laughing:  =))  =))  =))  =))  =))

@};-

نه هر 3 تاشون من بودم

نه اتفاقا نا امید شدم تا حدودی از AMD ...نسبت قیمت به کارایی خیلی خوبه اما جنبه های دیگه ای هم وجود داره....برای بعضیا نزدیک بودن به کارت بالاتر با مصرف و قیمت هم نصف معنا نداره....من همیشه کارتهای فلگشیپ هر دو کمپانی رو داشتم  .... 1080 فقط برای تست بهم میرسه.. خودم قصد استفاده از AMD داشتم که جالب نشده نتایج از دید من ، اما چه فایده مجبورم فلگشیپ AMD رو هم داشته باشم :D تقدیره دیگه.. هر وقت هم که گفتم دیگه نمیگیرم کارت فلان سری رو آخرش محصول هر دو تا شرکت رو خریدم به فاصله چند ماه :|

حتی زمانبندی معرفی و ریتیل شدن محصولات دو شرکت با هم هماهنگه و یه جورایی مثل سری های قبلیه و خیلی تابلوئه... هر دو به هم نیاز دارن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا هنوز که AMD یه فلک زده نگفته که این کارتها برای چه سری هستن چه معلوم از سری LOW Profile باشند بزارید روز اول ژوئن معلوم میکنه که پیروز میشه یا نابود میشه  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بابا هنوز که AMD یه فلک زده نگفته که این کارتها برای چه سری هستن چه معلوم از سری LOW Profile باشند بزارید روز اول ژوئن معلوم میکنه که پیروز میشه یا نابود میشه  :D

حتی اگر میان رده های 480/480X هم باشن بسیار خوبه! اونطوری که مشخص هست AMD میخواست به زمان بندی میانه های 2016 برای پلاریس پایبند باشه و این خیلی خوبه.

از اینکه کارت 1070 از حافظه های GDDR5X استفاده نمی کنه میشه دو تا چیز رو استنباط کرد:

اول عرضه این چیپ ها به وسیله مایکرون به حدی نیست که تعداد زیادی از گرافیک قرار بگیره و ناچار در سری 1070 با همون نمونه های قبلی جایگزین شد.

دوم اینکه تفاوت عملکرد این دو نسل از مموری ها با هم بسیار کم هست! همانطور که بنچمارک های 1070 لو رفته میشه دید که این کارت با حافظه های GD5 کمتر از 25 درصد ضعیف تر از GTX1080 هست. درست به میزانی که از تعداد هسته های CUDA اون کاسته شده(تازه میزان کاهش فرکانس هسته هم هست). ضمن اینکه اختلاف قیمت زیاد این دو کارت نشون میده که کارت 1080 چیزی داره که هزینه تولیدش رو بالا برده و اون میتونه همین GD5X باشه ... 

وقتی میشه از بنچمارک ها مشخص کرد که GD5X اینقدر در کارتهای رده بالا تاثیرش نا محسوس هست خوب روی پلاریس که کارت میانی هست و نیاز کمتری به پهنای باند داره میتونه تاثیرش عملا نزدیک به صفر باشه.

پس:

اینکه دوستان میگن این حافظه از روی پلاریس حذف شده و خوب نیست احتمالا برای AMD سه تا مزیت داشته:

• هزینه تولیدش کنترل بشه
  • سر زمانبندی که اعلام کرده بوده بتونه کارت رو ارائه کنه
  • به کارایی کارت هم خدشه ای وارد نشه

از طرف دیگه AMD که دید پلاریس هیچ رقمه حریف 1070 و 1080 نمیشه ترجیح داده کارتهای این سری در قالب 480/480X ارائه بده و با جلو انداختن عرضه Vega از میانه های 2017 به اکتبر 2016 رقبای 1070 و 1080 رو در قالب 490/490X به بازار برسونه.

این هم تحلیل بنده البته مبتنی بر اندک مستندات موجود :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...