رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

معین جان، AMD اعلام کرده بود که پولاریس رو میتونید از جولای تهیه کنید، ولی الان شاید زودتر هم این اتفاق بیوفته و از ژوئن بشه این کارتهارو تهیه کرد، ولی فکر میکنم بحث دوستان و بنده این هستش که AMD زمان بندی خیلی بدی برای کارتهای High End خودش انتخاب کرده، انویدیا فروش خودش رو خواهد داشت تا اون موقع که AMD بخواد کارتهای خودش رو ارائه بده و کارتهای AMD رسما خریدار نخواهد داشت، چون فاصله 4-3 ماهه(تازه با این تاریخ بندی جدید که ااکتوبر قرار هستش که بیان) بین ورود این کارتها با فروش کارتهای انویدیا، باعث میشه هر کسی که قصد آپگرید یا خرید نسل جدید داشته باشه، به سمت انویدیا بره، مگه اینکه AMD بخواد تو کامپیوتکس چیزی از خودش ارائه بده که خریدارهارو نگه داره واسه خودش و گرنه که فاتحش خوندست...

الان تنها چیزهایی که به ذهن بنده میرسه:

عملکرد نزدیک به کارت 1070 یا حداقل بیشتر کارت 980 از کارتهای پولاریس و قیمت در حدود 250 تا حداکثر 300 دولار هستش که بتونه AMD رو نجات بده چون همین الان هم میشه کارتهای سری 290 رو با همین پرفورمنس و قیمتی در همین حدود گرفت، شاید سری 390 کمی گرونتر باشه، ولی افزایش پرفورمنسش خیلی خیلی کم هسنش نسبت به سری 290...

یا ارائه بنچمارک و نتایجی از کارتهای سری 490 و گرنه هیچ دلیلی نمیبینم که کسی بخواد منتظر کارتهای وگا تا اکتوبر بمونه، پس امسال یک شکست به تمام معنا برای AMD میتونه باشه از نظر فروش GPU...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

AMD-Radeon-R9-480-3DMark11-Performance.p

کارت دوم که تازه در انتهاش عبارت CF داره احتمالا به صورت کراسفایر هست که نشون میده عملا با کارت های قدرتمندی طرف نیستیم.....در واقع فقط مصرف کمتر و همون پرفورمنس نسل قبلی (شاید کمی بهتر) با قیمت کمتر

الان کاربرها نیازمند کارت های قدرتمند هستن نه مقرون به صرفه !!! به نظرم بر خلاف چیزی که تصور میشد کسانی که کارت amd شون رو فروختن برای نسل جدید کاملا سرشون کلاه رفته....مگر برن سمت انویدیا که به نظر امسال هیچکی رو ناامید نمیکنه

من فقط تنها ارزویی که دارم اینه که امسال انویدیا از رقم 9 هم استفاده کنه و یه 1090 (متشکل از 2 عدد 1080 یا 2 عدد نسخه 1080 TI) معرفی کنه که عنوان قویترین جهان رو کسب کنه

حالا هر چند میدونم دوال GPU زیاد طرفدار نداره اما من خیلی میپسندم و ابهت خاصی دارن...با توجه به اینکه SLI در پاسکال ارتقا پیدا کرده فکر میکنم ارزش امتحان داره....البته باید جوری باشه که از 2 عدد SLI همون کارت ها ارزونتر بشه مثلا 50 یا 100 حداقل

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

AMD-Radeon-R9-480-3DMark11-Performance.p

کارت دوم که تازه در انتهاش عبارت CF داره احتمالا به صورت کراسفایر هست که نشون میده عملا با کارت های قدرتمندی طرف نیستیم.....در واقع فقط مصرف کمتر و همون پرفورمنس نسل قبلی (شاید کمی بهتر) با قیمت کمتر

الان کاربرها نیازمند کارت های قدرتمند هستن نه مقرون به صرفه !!! به نظرم بر خلاف چیزی که تصور میشد کسانی که کارت amd شون رو فروختن برای نسل جدید کاملا سرشون کلاه رفته....مگر برن سمت انویدیا که به نظر امسال هیچکی رو ناامید نمیکنه

من فقط تنها ارزویی که دارم اینه که امسال انویدیا از رقم 9 هم استفاده کنه و یه 1090 (متشکل از 2 عدد 1080 یا 2 عدد نسخه 1080 TI) معرفی کنه که عنوان قویترین جهان رو کسب کنه

حالا هر چند میدونم دوال GPU زیاد طرفدار نداره اما من خیلی میپسندم و ابهت خاصی دارن...با توجه به اینکه SLI در پاسکال ارتقا پیدا کرده فکر میکنم ارزش امتحان داره....البته باید جوری باشه که از 2 عدد SLI همون کارت ها ارزونتر بشه مثلا 50 یا 100 حداقل

@};-

درود

از کارتی که جایگزین 380 فعلی قراره باشه و فقط بدرد این می خورد که بزنیم تو سر 960 و 970  :laughing:  چه انتظاری داری همینکه دوتاش داره رقابت میکنه با 1080 بنظرم که خیلی خوبه کاراییش ...  :D

بعدم نمی دونم چجوری طرف کراس کرده که یدونش شده 18000 دوتاش شده 25000 شاید 35000 منظورش بوده اشتباه تایپیه  :-?  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

از کارتی که جایگزین 380 فعلی قراره باشه و فقط بدرد این می خورد که بزنیم تو سر 960 و 970  :laughing:  چه انتظاری داری همینکه دوتاش داره رقابت میکنه با 1080 بنظرم که خیلی خوبه کاراییش ...  :D

بعدم نمی دونم چجوری طرف کراس کرده که یدونش شده 18000 دوتاش شده 25000 شاید 35000 منظورش بوده اشتباه تایپیه  :-?  :D

با هیچ کارتی به اندازه 380 حال نکردم .

=)) =)) =)) =)) =))

امیدوارم حماسه 380 دوباره تکرار بشه .

لینک به دیدگاه

درود

خوب دیگه شما که انقدر وارد تشریف دارید از amd سوال کنید....من نمیدونم CF دیگه چه معنی میتونه داشته باشه..الان اگر انویدیا بود میگفتید اینجوره اونجوره..اما چون AMD هستش احتمالا فیکه..غلطه...مشکل داره...و غیره که نمونشو کم ندیدم از شما دوستان

من کاری ندارم که میزنه سر 970 یا نه...ملاک مقایسه این نسله که AMD باخته و گرنه کسی کارتشو عوض نمیکنه مثلا 380 رو بعد بره 480 با همون پرفورمنس رو بخره چون فقط مصرفش کمتره...دیگه به قول معروف یکم بسه دیگه

با هیچ کارتی به اندازه 380 حال نکردم .

=)) =)) =)) =)) =))

امیدوارم حماسه 380 دوباره تکرار بشه .

باید هم تکرار بشه چون به نظر AMD نمیتونه حماسه بهتری درست کنه  :D  @};-  :laughing:

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

خوب دیگه شما که انقدر وارد تشریف دارید از amd سوال کنید....من نمیدونم CF دیگه چه معنی میتونه داشته باشه..الان اگر انویدیا بود میگفتید اینجوره اونجوره..اما چون AMD هستش احتمالا فیکه..غلطه...مشکل داره...و غیره که نمونشو کم ندیدم از شما دوستان

من کاری ندارم که میزنه سر 970 یا نه...ملاک مقایسه این نسله که AMD باخته و گرنه کسی کارتشو عوض نمیکنه مثلا 380 رو بعد بره 480 با همون پرفورمنس رو بخره چون فقط مصرفش کمتره...دیگه به قول معروف یکم بسه دیگه

باید هم تکرار بشه چون به نظر AMD نمیتونه حماسه بهتری درست کنه  :D  @};-  :laughing:

میشه باختن تعریف کنید؟ چون از اول هم قرار نبود AMD پرچمدار و HIGH-END معرفی کنه بلکه خود راجا کودوری هم گفت میخوان کارت کم مصرف با قیمت پایین برای بخش بزرگی از گیمر ها معرفی کنن و اینکه بیشترین فروش کارت های گرافیک برای زیر 300 دلار هست

حدود مهر ماه هم VEGA از راه میرسه با HBM2 انوقت مشخص میشه کی باخته :laughing: @};-

لینک به دیدگاه

گویا 67Df:C7 در حقیقت همون 480x یا Polaris 10 هست

67DF:C4 همون 480 هستش یا همون Polaris 11

و CF هم نماینده Crossfire

گویا AMD در قسمت تک کارت ها نتونسته با اولین سری از گرافیک های جدید در سری پاسکال با انویدیا رقابت کاملی بکنه و تنها در Crossfire تونسته این مورد نشون بده

اما گویاAMD روال وارد کردن کارت های خوش قیمت با کارایی مناسب رو همچون گذشته در پیش گرفته و سری 480 تونسته بین 970 و 980 رو پرکنه

اگرچه گویا همچنان نامعلوم هست 480x با GDDR5 یا GDDR5X وارد بازار میشه

گویا باید تا 1 جون صبر کرد

منبع

http://www.hardwareluxx.com/index.php/news/hardware/vgacards/39257-amd-polaris-10-pops-up-in-3dmark-below-geforce-gtx-1080.html

از ترجمه خلاصه و جمع بندی شده شرمنده... @};-

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گویا 67Df:C7 در حقیقت همون 480x یا Polaris 10 هست

67DF:C4 همون 480 هستش یا همون Polaris 11

و CF هم نماینده Crossfire

گویا AMD در قسمت تک کارت ها نتونسته با اولین سری از گرافیک های جدید با انویدیا رقابت کاملی بکنه و تنها در Crossfire تونسته این مورد نشون بده

اما گویاAMD روال وارد کردن کارت های خوش قیمت با کارایی مناسب رو در پیش گرفته و سری 480 تونسته بین 970 و 980 رو پرکنه

اگرچه گویا همچنان نامعلوم هست 480x با GDDR5 یا GDDR5X وارد بازار میشه

گویا باید تا 1 جون صبر کرد

منبع

http://www.hardwareluxx.com/index.php/news/hardware/vgacards/39257-amd-polaris-10-pops-up-in-3dmark-below-geforce-gtx-1080.html

از ترجمه خلاصه و جمع بندی شده شرمنده... @};-

من نمیدونم فاز این هاردور لاکس چیه !؟ همه جا گفتن این چیپ پلاریس 10 هست با دو مقدار متفاوت از پردازنده های جریانی!

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/amd-radeon-polaris-gpu-benchmarks-appear-online/

http://videocardz.com/60253/amd-radeon-r9-480-3dmark11-benchmarks

اصلا پلاریس 11 در این رنج قرار نمیگیره و احتمالا 470/470X باشه.

من قبل تر بررسی های این سایت رو هم دیده بودم که مفت نمیارزه...

لینک به دیدگاه

من نمیدونم فاز این هاردور لاکس چیه !؟ همه جا گفتن این چیپ پلاریس 10 هست با دو مقدار متفاوت از پردازنده های جریانی!

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/matthew-wilson/amd-radeon-polaris-gpu-benchmarks-appear-online/

http://videocardz.com/60253/amd-radeon-r9-480-3dmark11-benchmarks

اصلا پلاریس 11 در این رنج قرار نمیگیره و احتمالا 470/470X باشه.

من قبل تر بررسی های این سایت رو هم دیده بودم که مفت نمیارزه...

این خب نشان دهنده میزان خلاقیت عزیزان هست :D

اما نکته مثبتش این هست در جدول و میزان امتیازات کارت ها حداقل دست نبرده بودند

لینک به دیدگاه

درود  @};- 

با استناد به این نتایج که در نسخه ی 13 از نرم افزار 3dmark  به عمل اومده ( برخلاف نتایج اخیر  نسخه ی 11 ، که حالت performance ابزار بررسی و مقایسه قرار میگرفت ) ، واینکه قرار هست که x480~) polaris 10) حوالی fiji قدرت نمایی کنه ، بعید میدونم در رزولیشنهای 2k , 4k تنظیمات بالا ی  عناوین  روز(~ معادل حالت extreme , ultra) ، قصور فاحشی رو شاهد باشیم  :D  @};- 

(حداقل نه به اون بدی که به نظر میاد ^_^ )

(تازه اگر با همین فرکانس نمونه ی تست ، رونمایی شه ، نه بیشتر    :D Peace%20Sign.gif)

post-19389-0-27845400-1464198671_thumb.pngpost-19389-0-37972100-1464198687_thumb.png

post-19389-0-02729300-1464199014_thumb.png

http://videocardz.com/60265/nvidia-geforce-gtx-1070-3dmark-firestrike-benchmarks

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

أولاً AMD کبیر نه AMD

ثانياً تا بهتر رو چی تعریف کنیم . اگر منظور فقط پرفورمنس باشه Radeon Pro Duo یک اسطوره زنده هست .

ثالثاً حماسه سری HD 7000 شرکت معظم AMD کبیر هست که هنوز مثل مرد فریم میده نه کارتهای سری 700 و این اواخر 900 انویدیا که به دریوزگی افتادن و فریم گدایی میکنن .

رابعاً البته که کسی که کارت خوش ساخت 380 داره نیاز چندانی به ارتقاء کارتش نداره چون به خوبی ساپورت میشه اون دارندگان گرافیک های انویدیا هستند که هر بار گرافیک جدید عرضه میشه باید گرافیک هاشون رو عوض کنن .

خامساً از ساپورت dx12 چه خبر ؟؟؟ قرار بود مکسول کامل ساپورت کنه اما الان مشخص شده پاسکال هم نمیتونه کامل ساپورت کنه البته از شرکتی که کارت 3.5 + 0.5 رو میده به عنوان 4 گیگ این دروغ ها برمیاد .

لینک به دیدگاه

أولاً AMD کبیر نه AMD

ثانياً تا بهتر رو چی تعریف کنیم . اگر منظور فقط پرفورمنس باشه Radeon Pro Duo یک اسطوره زنده هست .

ثالثاً حماسه سری HD 7000 شرکت معظم AMD کبیر هست که هنوز مثل مرد فریم میده نه کارتهای سری 700 و این اواخر 900 انویدیا که به دریوزگی افتادن و فریم گدایی میکنن .

رابعاً البته که کسی که کارت خوش ساخت 380 داره نیاز چندانی به ارتقاء کارتش نداره چون به خوبی ساپورت میشه اون دارندگان گرافیک های انویدیا هستند که هر بار گرافیک جدید عرضه میشه باید گرافیک هاشون رو عوض کنن .

خامساً از ساپورت dx12 چه خبر ؟؟؟ قرار بود مکسول کامل ساپورت کنه اما الان مشخص شده پاسکال هم نمیتونه کامل ساپورت کنه البته از شرکتی که کارت 3.5 + 0.5 رو میده به عنوان 4 گیگ این دروغ ها برمیاد .

دوست عزیز 3.5 + 0.5 چهار می شه یا نه؟ انویدیا کسی دروغ نگفته. گفته کارت 4 گیگه که هست واقعا ویرایش شده توسط shocker78
لینک به دیدگاه

دوست عزیز 3.5 + 0.5 چهار می شه یا نه؟ انویدیا کسی دروغ نگفته. گفته کارت 4 گیگه که هست واقعا

متاسفانه این 3.5 + 0.5 نمیشه 4

مموری گرافیک جای انبار اطلاعات نیست جای گذشتن اطلاعاته . سرعت بسیار مهمه . این 0.5 گیگ با اون 3.5 گیگ قابل مقایسه نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز 3.5 + 0.5 چهار می شه یا نه؟ انویدیا کسی دروغ نگفته. گفته کارت 4 گیگه که هست واقعا

اون نیم گیگ مثل تیکه های آخر رانی هست که وجود داره ولی در دسترس نیس :)

مموری گرافیک جای انبار اطلاعات نیست جای گذشتن اطلاعاته . سرعت بسیار مهمه . این 0.5 گیگ با اون 3.5 گیگ قابل مقایسه نیست .

لینک به دیدگاه

أولاً AMD کبیر نه AMD

درباره pro dou قبلا مفصل باهاتون صحبت کردم و جوابی هم نداشتید برای بنده...پس لطفا این بحث رو دیگه وسط نکشید

انویدیا هر چی هم که باشه شرکتی بوده که هر سال برترین معماری رو ارایه میداده و هنوز هم همینطوره..تا دیروز میگفتید پولاریس پولاریس !!!!! حالا که معلومه چیزی تو چنته نداره باز چسبیدید به نسل قبلی؟ نسل قبل هر چی بود تموم شد دوست گرامی !! حالا چی دارید؟

دو روز دیگه 1070 بیاد مشخص میشه اینجا چقدر amd طرفدار داره...بحث هیچ فایده ای نداره با شما...فقط فکر راه در رو هستید...تا چیزی برای عنوان ندارید میرید سر اینکه 970 3.5 گیگ بود و ای dx12 و ای async comput و غیره...

هر کسی انویدیا داره والا همگی راضی هستن..گویا طرفدارای amd هستن که زیاد از این بابت خوشحال نیستن ! هر کی هم میفروشه میخواد بره جدیدشو بخره...

هر وقت کارتی در حد 1080 و 1070 داشتید بیاید بحث...مثل خودتون که میگید pro dou و 380 و فلان و فلان

تا دیروز میگفتید 1080 اینجوره..ارزش نداره...همون 980 ti هستش...بعد اومد و فهمیدید که اشتباه میکردید دیگه صداش رو هم در نیاوردید ....عجب روزگاری شده

حالا نگو خود amd کارتاش به مفت نمیارزه..پولاریس رو میگم...حالا میگید از اول قرار نبود بالا رده باشه و از اول قرار بود کم مصرف باشه و اینجور داستانا..ما هم باور کردیم

یه نگا تو همین انجمن بندازید همه 970 و 980 ti خریدن....کو amd? بازار کاملا مشخص میکنه استدلال های شما درسته یا بنده...شبتون خوش

میزان موفقیت هر نسل به نسبت فروش هست دوست من که حتی نزدیک هم نبودید..همین 970 درو کرد بازار رو....حالا شما بگو اینجور اونجور...باز هم 1070 همین کار رو تکرا میکنه و اونوقت من متوجه نمیشم استدلال شما از پیروزی دقیقا چیه !!!!!

نه اینکه 390 با 8 گیگ حافظه طوفان کرد !!!!!! حافظه دکوری

لینک به دیدگاه

أولاً AMD کبیر نه AMD

درباره pro dou قبلا مفصل باهاتون صحبت کردم و جوابی هم نداشتید برای بنده...پس لطفا این بحث رو دیگه وسط نکشید

انویدیا هر چی هم که باشه شرکتی بوده که هر سال برترین معماری رو ارایه میداده و هنوز هم همینطوره..تا دیروز میگفتید پولاریس پولاریس !!!!! حالا که معلومه چیزی تو چنته نداره باز چسبیدید به نسل قبلی؟ نسل قبل هر چی بود تموم شد دوست گرامی !! حالا چی دارید؟

دو روز دیگه 1070 بیاد مشخص میشه اینجا چقدر amd طرفدار داره...بحث هیچ فایده ای نداره با شما...فقط فکر راه در رو هستید...تا چیزی برای عنوان ندارید میرید سر اینکه 970 3.5 گیگ بود و ای dx12 و ای async comput و غیره...

هر کسی انویدیا داره والا همگی راضی هستن..گویا طرفدارای amd هستن که زیاد از این بابت خوشحال نیستن ! هر کی هم میفروشه میخواد بره جدیدشو بخره...

هر وقت کارتی در حد 1080 و 1070 داشتید بیاید بحث...مثل خودتون که میگید pro dou و 380 و فلان و فلان

تا دیروز میگفتید 1080 اینجوره..ارزش نداره...همون 980 ti هستش...بعد اومد و فهمیدید که اشتباه میکردید دیگه صداش رو هم در نیاوردید ....عجب روزگاری شده

حالا نگو خود amd کارتاش به مفت نمیارزه..پولاریس رو میگم...حالا میگید از اول قرار نبود بالا رده باشه و از اول قرار بود کم مصرف باشه و اینجور داستانا..ما هم باور کردیم

یه نگا تو همین انجمن بندازید همه 970 و 980 ti خریدن....کو amd? بازار کاملا مشخص میکنه استدلال های شما درسته یا بنده...شبتون خوش

میزان موفقیت هر نسل به نسبت فروش هست دوست من که حتی نزدیک هم نبودید..همین 970 درو کرد بازار رو....حالا شما بگو اینجور اونجور...باز هم 1070 همین کار رو تکرا میکنه و اونوقت من متوجه نمیشم استدلال شما از پیروزی دقیقا چیه !!!!!

نه اینکه 390 با 8 گیگ حافظه توفان کرد !!!!!! حافظه دکوری

این قسمت رو خیلی باحال گفتی نه اینکه 390 با 8 گیگ حافظه توفان کرد !!!!!! حافظه دکوری

لینک به دیدگاه

البته  هیچ کس منکر فروش بالا 970 نیست به دلیل این که با یک نگاه به بازارچه کارت های گرافیک همین فروم میشه به صورت مستقیم مشاهده کرد خیلی از عزیزانی رو که همین سری گرافیک هارو برای فروش گذاشتن بعد مدت کمی کارکرد :)

با حفظ احترام برای فن های هر دو شرکت

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

"فنون" دو شرکت بهتر نیست؟  :D  کاپی هم نیست  =)) 

لینک به دیدگاه

البته  هیچ کس منکر فروش بالا 970 نیست به دلیل این که با یک نگاه به بازارچه کارت های گرافیک همین فروم میشه به صورت مستقیم مشاهده کرد خیلی از عزیزانی رو که همین سری گرافیک هارو برای فروش گذاشتن بعد مدت کمی کارکرد :)

@};-

احسنت @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

أولاً AMD کبیر نه AMD

نه اینکه 390 با 8 گیگ حافظه توفان کرد !!!!!! حافظه دکوری

به فروش که نیست عزیز دل برادر 

برات یه مثال میزنم درست حسابی جا بیافته برات 

شما برو ببین فروش پراید در ایران چقدره؟؟؟ ایا این فروش بخاطر ماشین خوب بودنشه یا اینکه نه بخاطر قیمتشه؟؟؟

خب برو خارج ببین قیمت 380 و 390 چقدره تو یه رنجن اما تو ایران این فروشنده های محترم با گرون فروشی کارتهای amd باعث شدن بازار amd تا حدوود زیادی خراب بشه... چرا چون انویدیا از اول نگفت کارت 3.5 + 0.5 هست و گرنه هیشکی تف هم تو صورت این انویدیا نمی انداخت، حالا که همه خریدین کارت 970 رو و بازار رو اشباع کرد حالا رو شد که چه کلاه گشادی سرتون رفته و دایرکتس 12.1 که پشم شده و رم هم که گوشش رو زدن و اینا و اگه بیاین بگین چرا مثل تف سربالا میمونه مجبورین بسوزین و بسازین و راضی باشین ! 980 ها هم از بس زیاد وارد کردن همه رو دستشون باد کرده دارن حراج میزننن شاید یکی پیدا بشه بخره کارت 4 گیگی رو بکنن تو پاچش هر جوری هست اما قیمت 390 از روز اول تا الان تکون نخورده خدا بگم این وارد کننده هارو به راه راست هدایت کنه (یکی دوتا نیستن که خفشون کنه درست بشه) انشالا به راه راست هدایت بشن ... :D

این بود حکایت انویدیا در ایران... 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

3.5 گیگه nvidia شرف داره به 8 گیگ AMD . عین چیپس چی توز میمونه اندازش زیاده ولی توش خالیه =))

لینک به دیدگاه

"فنون" دو شرکت بهتر نیست؟  :D  کاپی هم نیست  =)) 

:D :D  فرجام جان از شما که پنتاهوس دارید بعید بود از "کاپی" های من کاپی برداری کنید :D :p

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستش بعضی از بحثها یه چیزی اونور خنده هستش...

فرجام جان این خنده بیش از حد هم ممکنه به سلامتیت، صدمه بزنه... از ما گفتن... =))

در مورد کارت 970 و 390 بحث شده که کاملا بنچمارکها مشخص هستش که کدوم کارت برتر هستش و فکر میکنم یه نگاهی به بازارچه و تعداد کسانیکه کارتهای 970 خودشون رو بعداز 8-7 ماه دارن حدودا نصف قیمت خرید، میفروشن، کاملا رضایت از سر و روشون میباره، خود بنده هم 970 G1 رو حدود 1.800 گرفتم و الان اگه بخوام بفروشم، باید به فکر رنج 900 تا 1 تومن باشم؟ چه پشتیبانی عالی از DX12 هم داشت...

دارم فکر میکنم که کارت 290x هم پرفورمنس بهتری داشت با اینکه مربوط به نسل قبل بود...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

انویدیا وقتی سری جدید کارتاش میان دیگه سری قبل رو پشتیبانی نمیکنه یعنی برای بازی های آینده دیگه کارایی ندارند هم اینکه این سری کلی کلاه برداری کرد از اینکه کارتاش از dx12 پشتیبانی نمیکنند ، کارت 970 فقط 3.5 گیگ هست و...

الان حتی کارت های پاسکال هم از dx12 پشتیبانی نمیکنند..

این بار حتما یکی، دو ماه دیگه کارت های جدید amd میان حتما از همونا میخرم حتی اگه کارت های انویدیا 30 درصد یا 50 درصد بهتر باشند ولی بازم از amd میخرم گرچه برگ برنده dx12 دست amd هست اینبار با تکنولوژی جدید و پشتیبانی کامل از dx12 همین الانم 390x توی 4k فقط 10 فریم کمتر از1080 داده اونم اینکه 390x ازdx12 بطور کامل پشتیبانی نمیکنه حالا فکر کن سری 400 بیاد با پشتیبانی کامل و تکنولوژی های جدید مثل HDR و...

حالا ما به این پنجمارک ها کاری نداریم اصل قضیه پنجمارک بازی هاست که باید بیاد اون موقع واقعا معلوم میشه که رئیس کیه خخخ

ولی تنها مشکلی که ممکنه پیش بیاد و amd بازارشو از دست بده اینکه کارت هاشو دیر عرضه کنه تا الان فقط 480 رو معرفی کرده ولی هنوز از 490 خبری نیست خوب مسلما اگه فقط بخواد 1 کارت رو معرفی کنه تا اون موقع انویدیا خوب فروش کرده و بیشتر گیمرها کارت هاشونو خریدن و کلی ضرر میکنه و...

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

به فروش که نیست عزیز دل برادر 

برات یه مثال میزنم درست حسابی جا بیافته برات 

شما برو ببین فروش پراید در ایران چقدره؟؟؟ ایا این فروش بخاطر ماشین خوب بودنشه یا اینکه نه بخاطر قیمتشه؟؟؟

خب برو خارج ببین قیمت 380 و 390 چقدره تو یه رنجن اما تو ایران این فروشنده های محترم با گرون فروشی کارتهای amd باعث شدن بازار amd تا حدوود زیادی خراب بشه... چرا چون انویدیا از اول نگفت کارت 3.5 + 0.5 هست و گرنه هیشکی تف هم تو صورت این انویدیا نمی انداخت، حالا که همه خریدین کارت 970 رو و بازار رو اشباع کرد حالا رو شد که چه کلاه گشادی سرتون رفته و دایرکتس 12.1 که پشم شده و رم هم که گوشش رو زدن و اینا و اگه بیاین بگین چرا مثل تف سربالا میمونه مجبورین بسوزین و بسازین و راضی باشین ! 980 ها هم از بس زیاد وارد کردن همه رو دستشون باد کرده دارن حراج میزننن شاید یکی پیدا بشه بخره کارت 4 گیگی رو بکنن تو پاچش هر جوری هست اما قیمت 390 از روز اول تا الان تکون نخورده خدا بگم این وارد کننده هارو به راه راست هدایت کنه (یکی دوتا نیستن که خفشون کنه درست بشه) انشالا به راه راست هدایت بشن ... :D

این بود حکایت انویدیا در ایران

قبلا همه رو پاسخ دادم..جواب در پست های بالایی هست  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...