رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درباره معماری GCN4.0 شرکت AMD (پولاریس.. وگا 10 و ناوی )

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر اگر زمان عرضه رو جلوتر بندازن بهتره. فردا ک انویدیا 1080 رو رسمن تو بازار لانچ کنه تو این مدت فروش ک اکثرا با پاسکال های میان رده 1080 و 1070 و مخصوصا 1070 دارن بازی میکنن و گیمپلی میگیرن

کسانی ک میخوان amd بگیرن همچنان انگشت ب دهان در حال سماق مکیدن هستن و زیاد جالب نیست. هرچند پولاریس هم میان رده هست اما بهتره زودتر به بازار بیاد و خلع نباشه و بتونه حداقل فروش خوب میان رده هارو برای amd تصمین کنه

اینم  در جای خودش جلب توجه ،که بعد از این همه تاخیر و گمانه زنی چرا کمی بعد از رونمایی نتایج GTX 1070 ، این اخبار منتشر شد !

من که با امیدواری منتظر یه SURPRISE  از طرف AMD کبیرام   @};- 

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

• ارسال 244
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

AMD اولین پیش نمایش از RX 480 را در Polaris Editors Day ارائه کرد. این پیش نمایش از اجرای بازی Doom با رابط برنامه نویسی OpenGL و در رزولیشن 1440p انجام شد.

البته ظاهراً مانیتوری که در این پیش نمایش استفاده شده بود مانیتور مدل Y27F شرکت Lenovo بود که یک مانیتور با رزولیشن 1080p با رفرش ریت 144Hz می باشد اما گمان می رود برای بالا بردن رزولیشن از فناوری VSR استفاده شده باشد. از دلایل استفاده از این مانیتور می توان به پشتیبانی آن از تکنولوژی FreeSync در همان رفرش ریت 144Hz، اشاره کرد.

گمان می رود فریم ریت دریافتی از 480 در رزولیشن 1440p بسیار بیشتر از فریم ریت دریافتی از 380X در رزولیشن 1080p باشد. اگر پولاریس 10 قادر به ارائه نرخ فریم پایدار 60FPS در رزولیشن 1440p باشد بنابراین از لحاظ کارایی باید آن را بین 390X و R9 Nano قرار داد.

(اطلاعات بیشتر)

o0kPX.jpg

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

اولین اسلاید از Radeon RX 480 درز کرد؟

oNtrM.jpg

:clapping:  @};-

AMD اولین پیش نمایش از RX 480 را در Polaris Editors Day ارائه کرد. این پیش نمایش از اجرای بازی Doom با رابط برنامه نویسی OpenGL و در رزولیشن 1440p انجام شد.

البته ظاهراً مانیتوری که در این پیش نمایش استفاده شده بود مانیتور مدل Y27F شرکت Lenovo بود که یک مانیتور با رزولیشن 1080p با رفرش ریت 144Hz می باشد اما گمان می رود برای بالا بردن رزولیشن از فناوری VSR استفاده شده باشد. از دلایل استفاده از این مانیتور می توان به پشتیبانی آن از تکنولوژی FreeSync در همان رفرش ریت 144Hz، اشاره کرد.

گمان می رود فریم ریت دریافتی از 480 در رزولیشن 1440p بسیار بیشتر از فریم ریت دریافتی از 380X در رزولیشن 1080p باشد. اگر پولاریس 10 قادر به ارائه نرخ فریم پایدار 60FPS در رزولیشن 1440p باشد بنابراین از لحاظ کارایی باید آن را بین 390X و R9 Nano قرار داد.

(اطلاعات بیشتر)

o0kPX.jpg

ماشالله ، ندیده بودم اینو تو این تاپیک.... مثل همیشه خوش قلم و روان  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

oNtrM.jpg

بیا اینم پولاریسی که منتظرش بودیم... رفرنسش چه شکلیه... قیافشم دیدیم ... قیمتشم اگه زده بود دیگه لازم نبود صبح پاشیم...  :D

یه چیز دیگم بگم دل همه کباب بشه؟؟؟

نیومده با 980ti مقایسه کنه یعنی قدرتش زیاد تعریفی ندارهههههههههههههههه  :D نیاین با 1070 و 1080 مقایسش کنید...  :D همون تو مایه های 390 و 390x هست بنظر...  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

oNtrM.jpg

@};- واقعا ارزش ارتقا از معماریه Maxwell رو داره باید قدرت این کارت رو توی بازی های dx12 دید :x  (*)

کجایی 490 :crying:

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

ماشالله ، ندیده بودم اینو تو این تاپیک.... مثل همیشه خوش قلم و روان  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-  @};-  @};-

:D  شما خودت که سرت خیلی شلوغه دیگه به تاپیک آماتورها سر نمیزنی :D  میگم حالا که اینو ندیده بودی، پس اینم الان ببین دیگه :laughing: 

@};-  @};-  @};-  @};-  :x 

​یه چیزی بگم بین خودمون بمونه :D: بعد از اینکه این اسلاید درز کرد، من کمی بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم اینا دو کارت متفاوت نیستن، بلکه یک کارت هست که در کلاک های متفاوت و با درایورهای متفاوت بررسی شده (احتمالاً همین کارت RX 480 بوده). در ضمن میدونستی چند روزیه یه سری شایعه وجود داره که امسال ممکنه AMD کمی در نام گذاریش تغییر بده؟ یعنی سری RX برای دسکتاپ ها و از رویه 4n0 برای جایگاه در بازار. اون اسلایدی که درز کرده بود میگفت اینا دو کارت 480 و 480X هستن اما اگر اینطوری که نوشتم باشه، کارتی به اسم 480X وجود نخواهد داشت. در ضمن اگر دقت کنی در اون سایت Core Clockها یکی هستن، فقط Memory Clock کارت ضعیفتر 75 مگاهرتز کمتر هست که اینم یک دلیل دیگست که من فکر میکنم امسال AMD کارت هایی با پسوند Rx 4n0X نخواهد داد. باید تا فردا صبر کنیم ببینیم چی میشه! (نظر شخصی :cool:)

​==================================================================

بیا اینم پولاریسی که منتظرش بودیم... رفرنسش چه شکلیه... قیافشم دیدیم ... قیمتشم اگه زده بود دیگه لازم نبود صبح پاشیم...  :D

@};- واقعا ارزش ارتقا از معماریه Maxwell رو داره باید قدرت این کارت رو توی بازی های dx12 دید :x  (*)

کجایی 490 :crying:

@};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

:D  شما خودت که سرت خیلی شلوغه دیگه به تاپیک آماتورها سر نمیزنی :D  میگم حالا که اینو ندیده بودی، پس اینم الان ببین دیگه :laughing: 

@};-  @};-  @};-  @};-  :x نه بخدا هردوش جدید بود برام :clapping: ؛ حالا بعد عمری یه ناپریزی  کردیم ؛ اگه گذشتی به دلمون بچسبه  =))  =))  =)) اونم بسکه هی log میشم میبینم خودمم و خودم ... هنوز اون زمان نرسیده که شاگرد از اوسای خودش پیشی بگیره داش مجید :x  :x  :x 

​یه چیزی بگم بین خودمون بمونه :D: بعد از اینکه این اسلاید درز کرد، من کمی بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم اینا دو کارت متفاوت نیستن، بلکه یک کارت هست که در کلاک های متفاوت و با درایورهای متفاوت بررسی شده (احتمالاً همین کارت RX 480 بوده). در ضمن میدونستی چند روزیه یه سری شایعه وجود داره که امسال ممکنه AMD کمی در نام گذاریش تغییر بده؟ یعنی سری RX برای دسکتاپ ها و از رویه 4n0 برای جایگاه در بازار. اون اسلایدی که درز کرده بود میگفت اینا دو کارت 480 و 480X هستن اما اگر اینطوری که نوشتم باشه، کارتی به اسم 480X وجود نخواهد داشت. در ضمن اگر دقت کنی در اون سایت Core Clockها یکی هستن، فقط Memory Clock کارت ضعیفتر 75 مگاهرتز کمتر هست که اینم یک دلیل دیگست که من فکر میکنم امسال AMD کارت هایی با پسوند Rx 4n0X نخواهد داد. باید تا فردا صبر کنیم ببینیم چی میشه! (نظر شخصی :cool:) بیخیال تحلیل دیگه .... ،چند ساعتی دیگه  معلوم میشه ما از آمرزیده هاشیم یا نه.... من از اونام که نمیخوام مدل مردنمو بدونم  =))  :laughing:  =))  :laughing: 

او در این مورد گفت: "این چیپ عملکرد بسیار خوبی در گیمینگ از خود نشان داده و کارایی آن از نسل قبلی پردازنده ها یعنی Haswell-E که حتی می توانستند با کلاک بیشتری هم فعالیت میکردند، بهتر است." او در ادامه اضافه کرد: "این چیپ در کلاک 5.3GHz فعالیت میکند اما با وجود 500MHz کلاک کمتر هنوز کارایی آن از پردازنده های Haswell-E که با کلاک 5.8GHz فعالیت می کردند بهتر است که نشان می دهد اینتل از لحاظ بهینگی بسیار عالی عمل کرده است."

اوکلاک این پردازنده با نیتروژن مایع و در دمای منفی 110 درجه سلسیوس انجام شد و باید خاطر نشان کرد هر دمایی کمتر از آن باعث از کار افتادن پردازنده خواهد شد.

منبع

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همونطور که در فیلم مشاهده کردین پردازنده در فرکانس 5198.79MHz فعالیت میکنه اما خود اورکلاکر ادعا کرده پردازنده رو تا فرکانس 5.7GHz اورکلاک کرده. در فیلم چیزی از این ادعا نشون داده نشده اما فکر کنم باید از معصومیت چشماش به صحت ادعاش پی ببریم  :D ضمناً ادعا کرده که Gaming Performance در کلاک 5.3GHz از 5.8GHz بهتر بوده؟ یعنی در این فرکانس ها گیم هم اجرا کرده؟   :eek:   :eek:   :eek: 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ظاهراً هنوز Broadwell-E عرقش خشک نشده اولین خبرها از Skylake-E با سوکت LGA-3647 و پشتیبانی از مموری های 6 کاناله درز کرده:

شرمنده ی داش مجید ، دور از جون و قلم گل داش مجید ! این دیگه زرزر الکی با این همه قدمت و ادعای W/C و P/W  اگه  اون سیاست 3گانه ی جهشی oc ام نداشت که تو جهش از 22 به 14nm همراهیش کنه که دیگه ..... لب بوم بود ؛ من میگم همه اینا توجیه فروشه ....

@};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

قربونت داداش، زنده باشی. کار شما هم خیلی ارزشمنده. اونم فقط جهت مزاح گفتم نگاهی بندازی @};- @};- @};-

شرمنده ی داش مجید ، دور از جون و قلم گل داش مجید ! این دیگه زرزر الکی با این همه قدمت و ادعای W/C و P/W  اگه  اون سیاست 3گانه ی جهشی oc ام نداشت که تو جهش از 22 به 14nm همراهیش کنه که دیگه ..... لب بوم بود ؛ من میگم همه اینا توجیه فروشه ....

@};-  @};-  @};- 

اینم خوب اومدی  ^_^  ^_^  ^_^ 

لینک به دیدگاه

قربونت داداش، زنده باشی. کار شما هم خیلی ارزشمنده. اونم فقط جهت مزاح گفتم نگاهی بندازی @};- @};- @};-

اینم خوب اومدی  ^_^  ^_^  ^_^ 

@};- (اینم از قلم افتاد تازه ، حالا که رو دادی :D ) ما اگه یدونه  از اون CUP ااای سلطنت شما رو جا  این پرچم نخنما داشتیم  که حالا جامون اینجا نبود که....

:x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  @};- تا چش حسوداش...

لینک به دیدگاه

کمتر از 2 ساعت تا طلوع Polaris !

2sztizr4adfrrzfc6c65.jpgvwc00f22nl90cwz67u5e.png

q76tlg86p5uprrqw9gwz.jpgvb88sctl3kdgdhwt6u2i.png

6ka3e7ir4te5vua16aje.jpg

9zdcjmaegust1y96b92y.jpg

آینده ی VR در دستان AMD ...

عجایبی   در حال   وقوع  !  براساس گزارشی از a report by Wall Street Journal)  VideocardZ)

AMD کارت  RX 480 را به قیمت تنها 199$عرضه خواهد کرد ؛ اگر این خبر صحیح باشد ، قطعا پیشنهاد دیوانه کننده ایست که  AMD به خوبی در جهت تضعیف حسن عملکرد بالای سری 1000 Geforce ارائه خواهد  داد. 

همچنین به خوبی نمایانگر پیگیری جدی سیاست VR در طراحی Polaris خواهد بود.

لینک به دیدگاه

اگه 480x در حد gtx 980 پرفورمنس بده ارزش خريد بالايي داره

300$ (480)980

400$ (1070)980ti

من باشم گزينه دوم رو انتخاب ميكنم كه همون 1070 هست ولي اگه amd كارتي رده بالا معرفي نكنه پاش يكم گيره چون شما ميتوني با اختلاف كم يه gtx 1070 بخري

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خوب بالاخره دوستان پولاریسی که منتظرش بودیم معرفی شد

کارتی در رده low profile همرده قیمتی با کارت 960 مدل 4 گیگ حتی با قیمت کمتر (مدل 8 گیگ 480 قیمتی برابر با مدل 4 گیگ 960 داره ) با کارایی بهتر از 980 و 970

کارتی با برد pcb بسیار کوچک و تنها یک عدد ورودی 6پین

r5yk7dpcc11ik6bsckyb.jpg

ipaw0xj98ivmmyn27dti.jpg

oyhpgqlnbyxr5jlu5o5y.jpg

p3ra6kuaz8abk23fwsvb.jpgfk61y90pyuv87t01n5d1.jpg

inshinazxtyx8mmiofar.jpg

yysdtwp9qkcvfpklgfhc.jpg

مشخصات نهایی :

t55fyju59auqb6jbsp2i.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بازی بتلفیلد 1 هم باDX12 و با قابلیت Async compute قرار ساخته بشه و از قابلیت مولتی GPU هم در بالاترین سطح خودش پشتیبانی خواد کرد

به احتمال قوی این بازی با یکی از کارتهای سری پولاریس باندل خواهد شد

zwzqx6xnvot57nxfwhxt.jpg

بنچمارکهای این بازی با قابلیت ASYNC بسیار دیدینی خواد بود @};- @};-

لینک به دیدگاه

درود

بازی بتلفیلد 1 هم باDX12 و با قابلیت Async compute قرار ساخته بشه و از قابلیت مولتی GPU هم در بالاترین سطح خودش پشتیبانی خواد کرد

به احتمال قوی این بازی با یکی از کارتهای سری پولاریس باندل خواهد شد

zwzqx6xnvot57nxfwhxt.jpg

بنچمارکهای این بازی با قابلیت ASYNC بسیار دیدینی خواد بود @};- @};-

هایپ اندر هایپ! فشار خونم بدجور رفته بالا!

الان دارم آلبالو میخورم، بلکه فشارم کمی پایین بیاد.

ممنون بابت پوشش خبر   @};-

=========================

سعید توبه کن، برگرد به AMD!  :D

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مثل اینکه AMD کاملا میدونسته چی میخواد انجام بده، این کارت با همچین قدرت و قیمتی، به راحتی میتونه رقیب رو زمین گیر کنه، چون دلیلی برای خرید ۱۰۷۰ و ۱۰۸۰وجود نداره...

بازیهای DX12 هم که دارن رسما ارائه میشن و دوستان زیاد به فکر مموری ۴ گیگابایتی این کارت ها نباشن که با DX12 و کراسفایر میتونن لذت کامل از رزولوشنهای بالاتر رو هم ببرن...

البته به شرط اینکه مثل چند بازی گذشته که فقط اسم DX12 روشون بود، مشکل استفاده از مالتی GPU وجود نداشته باشه...

لینک به دیدگاه

مولتی GPU مزخرف ترین راه برای قدرت بخشیدن به توان گرافیکی :|

کم تر از 5% PCgaming ها از مولتی GPU استفاده میکنن.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

منتظر یه مقاله خون آلود باشین :D @};-

لینک به دیدگاه

درود

خوب بالاخره دوستان پولاریسی که منتظرش بودیم معرفی شد

کارتی در رده low profile همرده قیمتی با کارت 960 مدل 4 گیگ حتی با قیمت کمتر (مدل 8 گیگ 480 قیمتی برابر با مدل 4 گیگ 960 داره ) با کارایی بهتر از 980 و 970

کارتی با برد pcb بسیار کوچک و تنها یک عدد ورودی 6پین

r5yk7dpcc11ik6bsckyb.jpg

ipaw0xj98ivmmyn27dti.jpg

oyhpgqlnbyxr5jlu5o5y.jpg

p3ra6kuaz8abk23fwsvb.jpgfk61y90pyuv87t01n5d1.jpg

inshinazxtyx8mmiofar.jpg

yysdtwp9qkcvfpklgfhc.jpg

مشخصات نهایی :

t55fyju59auqb6jbsp2i.png

ممنون بابت خبر @};-  @};-

منتظر خبرهای بیشتر هستیم از شما

لینک به دیدگاه

هایپ اندر هایپ! فشار خونم بدجور رفته بالا!

الان دارم آلبالو میخورم، بلکه فشارم کمی پایین بیاد.

ممنون بابت پوشش خبر   @};-

=========================

سعید توبه کن، برگرد به AMD!  :D

ولی قطعا با vega باندل بشه :دی

من 1070 و 1080 چشمو گرفته دل به پولاریس نبستم ، قیمت خیلی خوبی دادن واسه پولاریس ولی رقیبشون 1060 و 1050 تو راهند ببینیم چی میشه منتظر ریویو هستیم!

و این دلیل بزرگ مثل BF1 DX12 AMD Title تاثیرشو کرد ولی فکر نکنم با پاسکال هم بازی بد در بیاد! انویدیا معمولا smooth تر بوده حتی اگه ای ام دی چند فریم بیشتر داده ...  :-?

اینه باز نظرم روی پاسکاله ، هر چند 290امو هم داشتم BF1 کم نمیاورد ولی میگم پاسکال باید smooth تر باشه :-?

ولی قیمت پولاریسم انصاف داشته باشیم ترکوند و در کل محصول خوبی هم هست فقط رده بالا نداره بدیش اینه میره تا vega بیاد

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا لطفا اخبار zen  رو هم قرار بدین ببینیم چی به چی شد... کی میان قدرتشون چجوریه...  ^_^

گرافیکم معلوم شد بقیه سیستم مونده ....  :D

لینک به دیدگاه

کاش 490 هم معرفی میکرد خیال همه راحت میشد...

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

درود

اقا لطفا اخبار zen  رو هم قرار بدین ببینیم چی به چی شد... کی میان قدرتشون چجوریه...  ^_^

گرافیکم معلوم شد بقیه سیستم مونده ....  :D

تا اینجای کار  @};- http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58386&page=9#entry731907پست 86! با چشای پفآلود  :D

دوستان نگفتید نظرتون درمورد این چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

This basically confirms that Radeon RX 480 is based on Polaris 10 (Ellesmere XT) with 2304 Stream Processors. Of course this still raises a question, is there a 2560 SP part coming in the future, or is RX 480 using the full silicon?

http://videocardz.com/60819/amd-radeon-rx-480-confirmed-as-polaris-67dfc7 :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-?  :-? 

مردیم از فضولی :laughing:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...