رفتن به مطلب

قیمت گذاری بر روی کارت gigabyte 980 ti g1

Recommended Posts

با سلام 

چند وقت قبل برای دوستم گرافیک 980 ti g1 رو خریداری کردم. بعد از خرید هم یه تست با بازی call of duty کردم و کلا سیستمو گذاشتم توی جعبه تا چند روز قبل که دوستم قرار بود از شهرستان بیاد سیستمو ببره.

حالا دوستم اومده و میگه به پول احتیاج پیدا کرده و قصد فروش داره. میخواستم ببینم با همچین وضعیتی این گرافیک چه قیمتی مناسبش هست؟ 

یه سوال دیگه هم داشتم. میخواستم بدونم آیا همونطوری که برای هارد میشه با نرم افزار ساعت کاریش رو نشون داد برای فروش آیا برای گرافیک هم همچین نرم افزاری هست که با اون ساعت کاریش رو نشون بدیم قبل از فروش؟

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

گرافیک کنتور ساعتی نداره

ولی از روی گارانتی معلومه دیگه جنس کار نکرده

اصلا جنس نو بوش معلومه :D

لینک به دیدگاه

لامصب چه بوی توپی هم هست

تحت فشار هم قرار بگیره

گوچی گیلتی پیشش لنگ میندازه

لینک به دیدگاه

دو تا گرافیک giga 980 ti بوده. حالا من نمیدونم چطوری بوی گرافیک رو برای مشتریای عزیز رکورد کنم و براشون بفرستم که متوجه بشند!!!

از همون اول هم توی این کیس عزیز بصورت پلمب بوده که عکسشو میذارم بوده و از بیکاری مفرط دیگه باید بیهوش شده باشه!! 

h0eb_camera.jpg

حالا نمیدونم بویی مونده یا نه

لینک به دیدگاه

دادا بو رو شوخی کردم حالا

مگه کارت گارانتی نداره؟ چقدر ازش رفته؟

حتی تمیزی کارت هم معلومه که قاعدتا نباید حتی یه ذره خاک داشته باشه

لینک به دیدگاه

خاک هم ملاک نمیشه

کیس مناسب باشه ذره ای روش نمیشینه چیزی.

لینک به دیدگاه

حدودا 31 ماه از گارانتیش مونده. شنیدم گرافیکایی که جدیدا با قیمت کمتر از عرف برای فروش میذارن گارانتیای کمی دارن. یکی از دوستان خریده بود میگفت زیر 17 18 ماه گارانتی داشته. یکی دیگه آک خریده بود میگفت 8 ماه گارانتی داشته آواژنگ.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

6% زیر قیمت آکبند

واقعا دقت شما حیرت برانگیره  :eek:

فقط میشه لطف کرده و بگید این 6% از کدام تعرفه استخراج شده و نحوه محاسبه به چه صورت بوده؟  :)

لینک به دیدگاه

فقط میشه لطف کرده و بگید این 6% از کدام تعرفه استخراج شده و نحوه محاسبه به چه صورت بوده؟  :)

1% برای انویدیا

1% برای 980TI

1% برای صداقت فروشنده

1% برای صداقت خریدار

1% برای خودم

1% برای سوال شما

--------------------------

جمعاً 6% زیر قیمت آکبند  :cool:

دو تا گرافیک giga 980 ti بوده. حالا من نمیدونم چطوری بوی گرافیک رو برای مشتریای عزیز رکورد کنم و براشون بفرستم که متوجه بشند!!!

از همون اول هم توی این کیس عزیز بصورت پلمب بوده که عکسشو میذارم بوده و از بیکاری مفرط دیگه باید بیهوش شده باشه!! 

h0eb_camera.jpg

حالا نمیدونم بویی مونده یا نه

کانفیگ سیستم چیه؟

خوشا به سعادت شما که دو تا 980TI رو از نزدیک زیارت کردید.

لینک به دیدگاه

البته بهزاد جان بین 6 و 7 درصد اختلاف هست  

یه عده میگن 6.5 درصد صحیحتره  :D  :D

لینک به دیدگاه

1% برای انویدیا

1% برای 980TI

1% برای صداقت فروشنده

1% برای صداقت خریدار

1% برای خودم

1% برای سوال شما

--------------------------

جمعاً 6% زیر قیمت آکبند  :cool:

=)) =)) =)) =))

البته بهزاد جان بین 6 و 7 درصد اختلاف هست  

یه عده میگن 6.5 درصد صحیحتره  :D  :D

بین علما اختلاف افتاد :laughing: 

لینک به دیدگاه

کانفیگ سیستم چیه؟

خوشا به سعادت شما که دو تا 980TI رو از نزدیک زیارت کردید.

والا چیز خاصی نداره یه سیستمه دیگه مثل بقیه سیستما  :D

منم یه مقدار باهاش کالاف بازی کردم در حد نیم ساعت حوصلم سر رفت بستمش دیگه هم سمتش نرفتم.

سی پی یوش 5960x 64 گیگ رم روشه بعلاوه دو تا 980 ti و مخلفات الان یادم نیست

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

منم یه مقدار باهاش کالاف بازی کردم در حد نیم ساعت حوصلم سر رفت بستمش دیگه هم سمتش نرفتم.

:eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

لینک به دیدگاه

:eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

جدا میگم. خصوصا برای دوستانی که خیلی دنبال سیستمای فضایی هستن. من که با این سیستم کار کردم خیلی تفاوت وحشتناکی با سیستم خود که یدونه 270 روشه احساس نکردم.  :)

نمیدونم شاید دیگه خیلی پیر شدم ولی خوب دیگه اینطور احساس کردم.

لینک به دیدگاه

خب خدارو شکر ترمینیاتور ۶ هم ساخته شد.
لینک به دیدگاه

دوست گرامی در بازار عرف هست قیمت دست دوم قطعات الکترونیکی ، به صورت 15 تا 30 درصد قیمت جنس اکبند و پلمپ حساب میشه ، اگر گرافیک فقط یکبار هم رو سیستم بسته شده باشه باز دست دوم حساب میشه و قیمت گذاری به همین شکلی هست که عرض کردم . میزان گارانتی هم در قیمت گذاری تأثیر گدار هست مثلا" اگر جعبه ، متعلقات و گارانتی داشته باشه 15 تا 20 درصد و اگر نداشته باشه 30 درصد قیمت آکبند حساب میشه .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با نظر محمد جان موافقم به صورت عرف این جوریه چون یه ثانیه یا اصلا یه هفته تو قطعه الکتریکی برق بره میشه دست دو برای همینم بنظر گراف هارو دستی بدین بره ینی یکیو پیدا کنید که به قول معروف به عنوان تست شده بش بفروشین نه به عنوان کار کرده چون ادم حیفش میاد به خاطر یه هفته این همه ضرر کنه

لینک به دیدگاه

دوست گرامی در بازار عرف هست قیمت دست دوم قطعات الکترونیکی ، به صورت 15 تا 30 درصد قیمت جنس اکبند و پلمپ حساب میشه ، اگر گرافیک فقط یکبار هم رو سیستم بسته شده باشه باز دست دوم حساب میشه و قیمت گذاری به همین شکلی هست که عرض کردم . میزان گارانتی هم در قیمت گذاری تأثیر گدار هست مثلا" اگر جعبه ، متعلقات و گارانتی داشته باشه 15 تا 20 درصد و اگر نداشته باشه 30 درصد قیمت آکبند حساب میشه .

البته این موارد زیاد بر اساس قانون و منطق نیست

شاید 6 درصد منطقی باشه برای کارتی که نیم ساعت استفاده شده ولی کسی که میخواد کارت 2680 تومنی بخره  لنگ 160 نیست

ترجیح میده همون 2680 رو بده و پلمپ کارت رو خودش باز کنه روزه شک هم نگیره

باز اگه کارت 500 600 تومنی میشد با 50 تومن زیره قیمت رد کرد

لینک به دیدگاه

شاید 6 درصد منطقی باشه برای کارتی که نیم ساعت استفاده شده ولی کسی که میخواد کارت 2680 تومنی بخره لنگ 160 نیست

دوست گرامی بازار ایران منطق نداره ، این قیمتی هم که عرض کردم برای مصرف کننده هستش باور کنید تعدادی از فروشنده های دغل باز که عادت به بز خری دارن بیش از 40% درصد کم می کنن ، شما را ارجاع می دم به زیر زمین پاساژ ایران واقع در میدان ولی العصر . ببینید چطور موقع خریدن کالا از شما قیمت گذاری می کنند . دوست من الان خود شما حساب کردی که اگر 6 درصد کم بشه حدود 160 هزار تومان پایین میاد و آدم عاقل نمیاد بخاطر 160 هزار تومان جنس دست دوم بخره درسته ؟ پس 6 درصد کم کردن هیچ وقت کارساز نیست و نخواهد بود . من واقعیت بازار ایران را عرض کردم حالا میخواد غیر منطقی باشه یا نباشه . عرف بازار همینه . ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

دوست گرامی بازار ایران منطق نداره ، این قیمتی هم که عرض کردم برای مصرف کننده هستش باور کنید تعدادی از فروشنده های دغل باز که عادت به بز خری دارن بیش از 40% درصد کم می کنن ، شما را ارجاع می دم به زیر زمین پاساژ ایران واقع در میدان ولی العصر . ببینید چطور موقع خریدن کالا از شما قیمت گذاری می کنند . دوست من الان خود شما حساب کردی که اگر 6 درصد کم بشه حدود 160 هزار تومان پایین میاد و آدم عاقل نماید بخاطر 160 هزار تومان جنس دست دوم بخره درسته ؟ پس 6 درصد کم کردن هیچ وقت کارساز نیست و نخواهد بود . من واقعیت بازار ایران را عرض کردم حالا میخواد غیر منطقی باشه یا نباشه . عرف بازار همینه .

داداش منم حرف شما رو تایید کردم دیگه ،مگه چیزی خلاف شما گفتم

اون جمله خطاب به استارتر تاپیک بود

شاید اگه کسی خیلی خیلی خیلی منطقی و با انصاف باشه با 6 درصد کم کردن بخره

لینک به دیدگاه

داداش منم حرف شما رو تایید کردم دیگه ،مگه چیزی خلاف شما گفتم

اون جمله خطاب به استارتر تاپیک بود

شاید اگه کسی خیلی خیلی خیلی منطقی و با انصاف باشه با 6 درصد کم کردن بخره

سوء تفاهم شد . [emoji257] [emoji257] [emoji257] [emoji257] [emoji257] [emoji257]

لینک به دیدگاه

شاید 6 درصد منطقی باشه برای کارتی که نیم ساعت استفاده شده ولی کسی که میخواد کارت 2680 تومنی بخره  لنگ 160 نیست

بله دوست عزیز این حرف شما در شرایط یکسان کاملا درسته.

ولی مطمئن باشید کارتی که 150 الی 250 هزار تومان از قیمت عرف بازار کمتر فروخته میشه یه تفاوت هایی داره.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=55863&page=11

الان ملاحظه بکنید اینجا گفته شده که کارتها حداقل 18 ماه گارانتی دارن در مقابل افرادی که خرید داشتن و دیدن گارانتی کارتهای آک خریداری شده کم هست.

ولی کارتی که نزدیک 3 سال گارانتی داره مطمئنا قیمتش با کارتی که روی کارتش مثلا 1 سال و خورده ای مونده و از روی فاکتور خرید توسط خریدار 18 ماه گارانتی بهش داده شده تفاوت خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

به نظر من نیازی به قیمت گذاری نداره! شما اگه واقعا فروشنده ای یک تاپیک برای فروش باز کن و قیمت پیشنهادی خودتو اعلام کن و بازخوردها رو ببین، اگه صبر و طاقتت واسه فروش زیاده که میتونی با یه افت قیمت خوب کارتتو بفروشی، و اگر هم که میخوای سریع فروش بره افت قیمتت باید یه جوری باشه که هر خریداری رو وسوسه کنه! شما نمیتونی همه ی کسایی که قصد خرید دارن رو به چشم اینکاره ی بازار ببینی! مثلا من خودم توی این تاپیک شاهد بودم، گرافیکی که کارتن نداشته، گارانتیش تموم شده و بیش از تر 1 سال و نیم کار کرده رو، با افت قیمت کمتر از 25 درصد فروخته! یعنی شما میتونی از روی 10 درصد تا 20 درصد افت قیمت روی محصولت حساب باز کنی، و صد البته که قیمت کارتای شما بالای 2 تومانه در هر صورت مشتری واسش خیلی کمه، ولی اگه قیمت کارتای شما کمتر از یه تومن بود با این وضعیت نو بودن، شاید میتونستید با کمتر از 10 درصد افت قیمت هم کارتتون رو بفروشید! ولی در هر صورت خرید و فروش فقط به یه طرف بستگی نداره، شما باید خودت تجربه اش کنی تا روال کار دستت بیاد!

لینک به دیدگاه

درود

حدس می زنم برای این دستگاه بدون کارت گرافیک دوم بیش از 15 میلیون تومان خرج شده.احتمالا کسی که این مقدار هزینه می کنه و چند ماه هم دنبال رایانه ش نمی آد می تونه یکی دو ماه هم بشکیبه برای فروش کارت گرافیک با افت کمتر. در هر حال اگر خریدار اطمینان کامل بهت داشته باشه می تونی با افت حدود 10 در صد بفروشی و گرنه باید قیمت رو پایینتر بگذاری. اون کارتی که لینک تاپیکش رو گذاشته ای 980 هست که زودتر از 980ti وارد شده و درنتیجه گارانتی ش بیات شده. برای 980ti اینطور نیست.

خارج از این بحث کنجکاو هستم کاربری این رایانه چی بوده که چند ماه دنبالش نیامده اند و حالا هم به نتیجه رسیده اند یک کارت اضافه است. به نظر می آد در کارشناسی و انتخاب قطعه ها دقت کافی صورت نگرفته و هزینه ی صرف شده بیش از نیاز بوده.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...