رفتن به مطلب

قیمت گذاری بر روی کارت gigabyte 980 ti g1

Recommended Posts

دوست عزیز به هیچ عنوان کارتت رو زیر قیمت ندید. توی همین فروم ببینید این همه 970، 980 داره فروش میره فقط 200 تا 300 تومن با قیمت آکش فرق میکنه بماند که گارانتی یا نداره یا کم داره، گرافیک هم معلوم نیست اور شده یا نه و ....

همین 5 6 درصد زیر آک منطقیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز به هیچ عنوان کارتت رو زیر قیمت ندید. توی همین فروم ببینید این همه 970، 980 داره فروش میره فقط 200 تا 300 تومن با قیمت آکش فرق میکنه بماند که گارانتی یا نداره یا کم داره، گرافیک هم معلوم نیست اور شده یا نه و ....

همین 5 6 درصد زیر آک منطقیه.

مهندس ماشالا  شما که علم ریاضی تون خوبه و مطالب غیر آکادمیک مطالعه نمی کنید و دیگران رو بی سواد خطاب می کنید

200 تومن از 1.400  تقریباً میشه 15 درصد و 300 تومن از 1.500 میشه 20 درصد  نه 6 درصد.

خطاب به استارتر عزیز

بنده به هیچ عنوان قصد خرید کارت GTX 980 Ti ندارم و نظری هم در رابطه با قیمت گذاری نمی دم.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

مهندس که ماشالا علم ریاضی تون خوبه و مطالب غیر آکادمیک مطالعه نمی کنید و دیگران رو بی سواد خطاب می کنید

200 تومن از 1.400  تقریباً میشه 15 درصد و 300 تومن از 1.500 میشه 20 درصد  نه 6 درصد.

خطاب به استارتر عزیز

بنده به هیچ عنوان قصد خرید کارت GTX 980 Ti ندارم و نظری هم در رابطه با قیمت گذاری نمی دم.

این برای گرافیکی که طرف یک سال استفاده کرده، اور کرده، گارانتی نداره و آخرش هم معلوم نیست چه بلایی سر گرافیک آورده   :D

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

این برای گرافیکی که طرف یک سال استفاده کرده، اور کرده، گارانتی نداره و آخرش هم معلوم نیست چه بلایی سر گرافیک آورده   :D

اول اعتراف میکنم که خودم خریدار این کارت هستم :D  اما 6% ؟ :-? 6% :-@

دوم من کارت قبلی که خریدم یه قول فروشنده "این کارت پشت ویترینی بوده و فقط به مدت 10 دقیقه تست با نرم افزار 3D Mark 4K شده" که واقعا همین طور بود و فقط یک از پره ها بخاطر اینکه رو پایه بوده کج شده بود! رو 25% زیر قیمت آکش خریدم که قیمت پیشنهادی فروشنده بود!

اینم تاپیکش

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

اول اعتراف میکنم که خودم خریدار این کارت هستم :D  اما 6% ؟ :-? 6% :-@

دوم من کارت قبلی که خریدم یه قول فروشنده "این کارت پشت ویترینی بوده و فقط به مدت 10 دقیقه تست با نرم افزار 3D Mark 4K شده" که واقعا همین طور بود و فقط یک از پره ها بخاطر اینکه رو پایه بوده کج شده بود! رو 25% زیر قیمت آکش خریدم که قیمت پیشنهادی فروشنده بود!

اینم تاپیکش

این همونی بود که سوخت؟

الان شما تو همین فروم ببینید کسی هست به این قیمت بده.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

این همونی بود که سوخت؟

دست رو دلم نذار :( اون موقع که سوخت کارد میزدی خونم در نمیومد!

اومدم جمع کنم که برای پروژه مادینگ واترکولر EK بگیرم این سوخت و الان مجبورم هزینه رو خرچ گراف کنم! :crying:

چند مورد هم پیدا کردم اما همه قیمت های غیر معقول هست! اخه یک ماه دیگه که پاسکال معرفی میشه و تا وقتی که بیاد بازار کسی کارت های در این قیمت رو نمیخره! نگه داشتنش ریسکه! خریدنش هم داستان داره برای خودش

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

دست رو دلم نذار :(

اومدم جمع کنم برای پروژه مادینگ واترکولر EK بگیرم این سوخت و مجبورم هزینه رو خرچ گراف کنم! :crying:

شرمنده نمیخواستم ناراحتتون کنم. 

@};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

شرمنده نمیخواستم ناراحتتون کنم. 

@};-  @};-  @};-  @};-

داداش این چه حرفیه! :D

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

دست رو دلم نذار :( اون موقع که سوخت کارد میزدی خونم در نمیومد!

اومدم جمع کنم که برای پروژه مادینگ واترکولر EK بگیرم این سوخت و الان مجبورم هزینه رو خرچ گراف کنم! :crying:

چند مورد هم پیدا کردم اما همه قیمت های غیر معقول هست! اخه یک ماه دیگه که پاسکال معرفی میشه و تا وقتی که بیاد بازار کسی کارت های در این قیمت رو نمیخره! نگه داشتنش ریسکه! خریدنش هم داستان داره برای خودش

سلام دوست عزیز

ضمن عرض پوزش از صاحب تاپیک

میتونم دلیل سوختنش رو بدونم ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

ضمن عرض پوزش از صاحب تاپیک

میتونم دلیل سوختنش رو بدونم ؟

داشتم براکت NZXT Kraken G10 روش نصب میکردم که وقتی سیستم روشن شد اتصالی کرد و قسمت تامین برق سوخت و کارت دیگه روشن نمیشه

تکنولوژی تعمیر این قسمت خیلی پیشرفته هست و نمیشه کاریش کرد

کارت رو فرستادن برای نمایندگی دبی ولی بعید میدونم درست بشه

لینک به دیدگاه

کلا قطعه الکترونیکی چندین دسته بندی داره اما گرافیک و مادربرد دسته بندیش اینطوریه...اکبند>اوپن باکس>دست دو در حد نو>دست دو تمیز>دست دو>قدیمی و تعمیری بدون گارانتی...اگه فرض رو بر این بزاریم که 3 سال گرانتی دارن (که عمده ی بازار که ایسوس و گیگا هستن هر دو 3 سال گارانتی دارن)میشه این:

اکبند که تکلیفش معلومه....اگه یکی دو ماه از روی گارانتیش رد شده باشه یه 4-5 درصد می شه ازش کم کرد

اوپن باکس فقط در جعبه باز شده و نه توی ویترین بوده و نه روی سیستمی بسته شده...گارانتی کامل یا یکی دو ماه رد شده(10% الی 15%)

دست دو در حد نو که کالای شما هم در همین دسته هستش کالایی که استفاده شده بین 1-12 ماه( به همین مقدار هم از گارانتیش رد شده) و هیچ آسیبی ندیده و تحت فشار و اورکلاک با دما های بالا نبوده....(15% الی 20%)...توحه کنید که اورکلاک کردن صرفا باعث آسب نمی شه گرافیک ها و برد هایی مثل g1 برای اورکردن هستن و قطعاتشون کیفیت و قدرت این رو دارن که اورکلاک بشن (منظورم از اور هم با LN2 نیست اور معمولی بدون دستکاری فیزیکی)

دست دو تمیز بین 1 سال تا 1.5 سال کار کرده(همین مقدار هم از گارانتیش رد شده) اما هنوز تمیزه و 100% سالم هستش (20% الی 25%)

دست دو که بیش از 1.5 سال کار کرده(همین مقدار از گارانتیش رد شده یا بدون گارانتی)...اور شده و تحت حرارت بالا کار کرده...تحت فشار بوده...شاید آسیب هم دیده باشه....(30%)

قطعات قدیمی و تعمیری هم دیگه معلومه این دسته هم یا گارانتی ندارن یا کمتر از 1 سال گارانتی دارن (30% الی 50% شاید هم بیشتر)

به جز دسته ی آخر داشتن کارتن وسایل الزامیه وگرنه اونم به نوبه ی خودش و به صورت توافقی باعث کم شدن قیمت می شه...کارت شما قیمت روزش 2680 هستش 5-6 ماه هم از گارانتیش رد شده.دست دو در حد نو هستش...شما بخوای بفروشی بین 2140-2280 بفروشید خوب فروختید...

بنده خودم کارت 960 ام رو دارم میفروشم که یه 5-6 ماه از گارانتیش رد شده...قیمت روزش بین 980 تا 1100 هستش بنده از 980 تومن 17 درصد کم کردم قیمت پایه رو 815 زدم...یه بنده ی خدای دیگه قبل از من همین کارت رو با همین میزان کار کرد روی 840 فروخت که می شه حدود 15%...داخل Ebay و Newegg هم برید می بینید همینطوره.( به جز اینکه اونا برای اون باکس هایی که وسیله هم ازشون کم شده 10% 15% کم می کنن یا اینکه کالا هایی پس فرستاده شده و تست شده رو به عنوان اوپن باکس میفروشن)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدا میگم. خصوصا برای دوستانی که خیلی دنبال سیستمای فضایی هستن. من که با این سیستم کار کردم خیلی تفاوت وحشتناکی با سیستم خود که یدونه 270 روشه احساس نکردم.  :)

نمیدونم شاید دیگه خیلی پیر شدم ولی خوب دیگه اینطور احساس کردم.

دوست من تا تفاوت رو در چی ببینید! 980ti SLI با 270 !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا قطعه الکترونیکی چندین دسته بندی داره اما گرافیک و مادربرد دسته بندیش اینطوریه...اکبند>اوپن باکس>دست دو در حد نو>دست دو تمیز>دست دو>قدیمی و تعمیری بدون گارانتی...اگه فرض رو بر این بزاریم که 3 سال گرانتی دارن (که عمده ی بازار که ایسوس و گیگا هستن هر دو 3 سال گارانتی دارن)میشه این:

اکبند که تکلیفش معلومه....اگه یکی دو ماه از روی گارانتیش رد شده باشه یه 4-5 درصد می شه ازش کم کرد

اوپن باکس فقط در جعبه باز شده و نه توی ویترین بوده و نه روی سیستمی بسته شده...گارانتی کامل یا یکی دو ماه رد شده(10% الی 15%)

دست دو در حد نو که کالای شما هم در همین دسته هستش کالایی که استفاده شده بین 1-12 ماه( به همین مقدار هم از گارانتیش رد شده) و هیچ آسیبی ندیده و تحت فشار و اورکلاک با دما های بالا نبوده....(15% الی 20%)...توحه کنید که اورکلاک کردن صرفا باعث آسب نمی شه گرافیک ها و برد هایی مثل g1 برای اورکردن هستن و قطعاتشون کیفیت و قدرت این رو دارن که اورکلاک بشن (منظورم از اور هم با LN2 نیست اور معمولی بدون دستکاری فیزیکی)

دست دو تمیز بین 1 سال تا 1.5 سال کار کرده(همین مقدار هم از گارانتیش رد شده) اما هنوز تمیزه و 100% سالم هستش (20% الی 25%)

دست دو که بیش از 1.5 سال کار کرده(همین مقدار از گارانتیش رد شده یا بدون گارانتی)...اور شده و تحت حرارت بالا کار کرده...تحت فشار بوده...شاید آسیب هم دیده باشه....(30%)

قطعات قدیمی و تعمیری هم دیگه معلومه این دسته هم یا گارانتی ندارن یا کمتر از 1 سال گارانتی دارن (30% الی 50% شاید هم بیشتر)

به جز دسته ی آخر داشتن کارتن وسایل الزامیه وگرنه اونم به نوبه ی خودش و به صورت توافقی باعث کم شدن قیمت می شه...کارت شما قیمت روزش 2680 هستش 5-6 ماه هم از گارانتیش رد شده.دست دو در حد نو هستش...شما بخوای بفروشی بین 2140-2280 بفروشید خوب فروختید...

بنده خودم کارت 960 ام رو دارم میفروشم که یه 5-6 ماه از گارانتیش رد شده...قیمت روزش بین 980 تا 1100 هستش بنده از 980 تومن 17 درصد کم کردم قیمت پایه رو 815 زدم...یه بنده ی خدای دیگه قبل از من همین کارت رو با همین میزان کار کرد روی 840 فروخت که می شه حدود 15%...داخل Ebay و Newegg هم برید می بینید همینطوره.( به جز اینکه اونا برای اون باکس هایی که وسیله هم ازشون کم شده 10% 15% کم می کنن یا اینکه کالا هایی پس فرستاده شده و تست شده رو به عنوان اوپن باکس میفروشن)

دقیقا گرافیک های G1 چی قطعاتشون کیفیت بیشتری داره که برای اورکلاک ساخته شدن !؟

980ti مرجع

front.jpg

980ti G1 گیگابایت

front.jpg

ASUS 980ti STRIX

front.jpg

لینک به دیدگاه

عزیز راستش عرضه و تقاضا قیمت هر چیز رو تو این دنیا تعیین می کنه قانون خاصی نداره . خود شرکت هم قیمت گذاریهاش بر اساس چیزی هست که مشتری حاضر به پرداخت اون قیمت هستش که باید خود اون شرکت هم قیمت گذاریهاش درست باشه . اما به عنوان راهنمایی و اگه من خریدار باشم با توجه به اینکه سری جدید کارت ها با معماری پاسکال می خواد بیاد . من خودم ترجیح می دم اگه عجله نداشته باشم فعلا کارت high end نخرم که همین مورد باعث میشه کمتر افراد تمایل داشته باشن چنین کارتی رو الان بخرن و تعداد خواهان این کارت با این قیمت زمانی که در انتهای نسلش قرار داره به مراتب کمتر خواهد بود . به نظر من ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر قیمت مناسب هستش. و اینکه اگه قصد فروش دارید قبل از اینکه کارتای جدید وارد بشه ردش کنید بره تا کمتر ضرر کنید.

لینک به دیدگاه

دقیقا گرافیک های G1 چی قطعاتشون کیفیت بیشتری داره که برای اورکلاک ساخته شدن !؟

980ti مرجع

front.jpg

980ti G1 گیگابایت

front.jpg

ASUS 980ti STRIX

front.jpg

G1 رو برای مثال عرض کردم...سری های Strix یا Rog از Asus یا Lightning از MSI یا AMP Extreme از Zotac هم جزو همین دسته هستن که فاز بندی بهتری دارن که باعث برق رسانی بهتر به چیپ میشه و اورکلاک پایدار تر دمای پایین تر...یا چیپ مموری هاشون از سامسونگ و هیانیکس هستش که سرعت بیشتری رو در اورکلاک مموری بدست میارن(نسبت به میکرون یا الپیدا)...اما مهم ترینش خنک کننده هستش که برند تا برند فرق داره و بسته به کیفیت و جنس هیت سینک و دیزاین و تعداد هیت پایپ ها، خود فن و دور فن، میزان خنک کنندگیشون خیلی با هم متفاوته که خنک کننده های G1 و Strix به مراتب از مدل های بیسیک بهترن (مثل MSI Armor یا Zotac OC)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

G1 رو برای مثال عرض کردم...سری های Strix یا Rog از Asus یا Lightning از MSI یا AMP Extreme از Zotac هم جزو همین دسته هستن که فاز بندی بهتری دارن که باعث برق رسانی بهتر به چیپ میشه و اورکلاک پایدار تر دمای پایین تر...یا چیپ مموری هاشون از سامسونگ و هیانیکس هستش که سرعت بیشتری رو در اورکلاک مموری بدست میارن(نسبت به میکرون یا الپیدا)...اما مهم ترینش خنک کننده هستش که برند تا برند فرق داره و بسته به کیفیت و جنس هیت سینک و دیزاین و تعداد هیت پایپ ها، خود فن و دور فن، میزان خنک کنندگیشون خیلی با هم متفاوته که خنک کننده های G1 و Strix به مراتب از مدل های بیسیک بهترن (مثل MSI Armor یا Zotac OC)

منم موندم که شما چرا G1 رو مثال زدید ؟ :) 

معمولا بردها در این سری کمترین تغییر رو با رفرنس دارند ، فقط هم اسم در کرده وگرنه استفاده از چوک های تخت و برد ریفرنس واقعا چیزی نیست که بشه گفت متفاوت. حالا تو کولر بگی شاید گفت از نمونه های خوب هست.

من بودم لایتینگ MSI رو مثال میزدم :D

لینک به دیدگاه

منم موندم که شما چرا G1 رو مثال زدید ؟ :)

معمولا بردها در این سری کمترین تغییر رو با رفرنس دارند ، فقط هم اسم در کرده وگرنه استفاده از چوک های تخت و برد ریفرنس واقعا چیزی نیست که بشه گفت متفاوت. حالا تو کولر بگی شاید گفت از نمونه های خوب هست.

من بودم لایتینگ MSI رو مثال میزدم :D

و منم موندم چرا همه به خون گیگا تشنن؟ =)) بابا قیمتش اون طرف یکیه با Strix وغیره اگه اینور گرون تره تقصیر آواژنگه(هرچند یه چند وقتی هست دارن قیمتاشونو می تکونن بهتر شده یه ذره)...توی قیمت یکسان با مثلا مدل twin froze از MSI خنک تره و کلاک های بالاتری رو می تونه برسه بهشون.(ولی توی سری 900 تقریبا همه می تونن1400-1500 رو بزنن بیشتر بحث دماس) لاتنینگ خیلی حرفه ایه در حد Posiden و Matrix و ARES هستش برای اورهای حرفه یا مثلا Hydro Copper و EVGA kingpin...گرافیک G1 در اون حد نیست حتی Xtreme از گیگا هم در اون حد نیست ولی می شه بهشون گفت نیمه حرفه ای(تولید مدل های Xtreme  کاریه که گیگابایت به تقلید از FTW شرکت EVGA کرده که اون مدل ها رو نه بهشون می شه گفت حرفه ای برای اور نه معمولی..نیمه حرفه ای هستن...G1 هم جلوی سری SSC قرار می گیره و سری های Windforce OC هم جلوی SC یا ACX قرار می گیرن )من خودم خیلی دوست دارم EVGA بردارم ولی چون شرکت گارانتیش اسم و رسمی نداره و EVGA هم حرفی ازشون نمی زنه زیاد دنبالش نمیرم.Zotac هم همینطوره ولی متاسفانه خود آواژنگ پیگیری گارانتی و پشتیبانی Zotac رو شل گرفته به طوری که زنگ بزنید یه بار می گن 2 سال گارانتی داره یه بار می گن 3 سال بعد رسما پیشنهاد می دن گیگا بردارید چون پشتیبانیشون روی گیگا خیلی بهتره!

لینک به دیدگاه

درود

حدس می زنم برای این دستگاه بدون کارت گرافیک دوم بیش از 15 میلیون تومان خرج شده.احتمالا کسی که این مقدار هزینه می کنه و چند ماه هم دنبال رایانه ش نمی آد می تونه یکی دو ماه هم بشکیبه برای فروش کارت گرافیک با افت کمتر. در هر حال اگر خریدار اطمینان کامل بهت داشته باشه می تونی با افت حدود 10 در صد بفروشی و گرنه باید قیمت رو پایینتر بگذاری. اون کارتی که لینک تاپیکش رو گذاشته ای 980 هست که زودتر از 980ti وارد شده و درنتیجه گارانتی ش بیات شده. برای 980ti اینطور نیست.

خارج از این بحث کنجکاو هستم کاربری این رایانه چی بوده که چند ماه دنبالش نیامده اند و حالا هم به نتیجه رسیده اند یک کارت اضافه است. به نظر می آد در کارشناسی و انتخاب قطعه ها دقت کافی صورت نگرفته و هزینه ی صرف شده بیش از نیاز بوده.

با تشکر از راهنمایی شما

در حقیقت من هم از کاربری دقیق این کامپیوتر اطلاع ندارم و فقط برای خرید اون به دوستم مشاوره دادم. مثلا دوستم میگفت بالاترین گرافیک سری gtx و گرافیکهای amd چی هست و من هم بهش میگفتم و در نهایت این سیستم جمع شد.

الان هم قصد فروش هر دو گرافیک رو داره نه یکیش رو. باز هم علت نامشخص هست.

حالا مشکلی که هست و باعث شده فعلا تاپیک زدن رو به تاخیر بندازم بحث نحوه فروش هست و همون بحث اطمینان داشتن و اعتمادسازی. چون من شهر قم هستم و نمیتونم برم تهران جهت معامله. در ضمن در بحث فرستادن از طریق تیپاکس و پست هم با توجه به ارزش قطعات خیلی دودل هستم.

لینک به دیدگاه

با سلام ..

ما بروجردیم خیلی خوبه که من از شما اینو خرید کنم ..

البته یه قیمتی بزارید که قابل بحث و حرف نشه ...

با تشکر  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوست گرامی بازار ایران منطق نداره ، این قیمتی هم که عرض کردم برای مصرف کننده هستش باور کنید تعدادی از فروشنده های دغل باز که عادت به بز خری دارن بیش از 40% درصد کم می کنن ، شما را ارجاع می دم به زیر زمین پاساژ ایران واقع در میدان ولی العصر . ببینید چطور موقع خریدن کالا از شما قیمت گذاری می کنند . دوست من الان خود شما حساب کردی که اگر 6 درصد کم بشه حدود 160 هزار تومان پایین میاد و آدم عاقل نمیاد بخاطر 160 هزار تومان جنس دست دوم بخره درسته ؟ پس 6 درصد کم کردن هیچ وقت کارساز نیست و نخواهد بود . من واقعیت بازار ایران را عرض کردم حالا میخواد غیر منطقی باشه یا نباشه . عرف بازار همینه .

یعنی ایشون باید 1700- 1800 بفروشند؟
لینک به دیدگاه

این پست مال ماه گذشته است و الان نقل قول میشه . من نگفتم که ایشون چند بفروشه ، گفتم تعدادی از فروشندگان زرنگ که عادت به بز خری دارند کلی از قیمت کارت کم می کنند . عرف بازار این است که بسته به تمیزی کارت ، داشتن جعبه ، متعلقات و گارانتی  از قیمت آکبند کارت بین 15 تا 30 درصد کم شود تا قیمت دست دوم یه کارت گرافیک بدست بیاید .

لینک به دیدگاه

آره عزیز همین امروز یک عدد 980ti  همین مقدار فروش رفته.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...