رفتن به مطلب

افزایش قیمت محصولات گیرین

Recommended Posts

• ارسال 120
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

نکته ی اول همین که چون خود شرکت داره تمامی این سود رو خودش میگیره پس بدتره چون اگه بدونین 2 قیمت داریم قمیت همکار قیمت یوزر...اگه محصولی قیمت همکاریش 199 تومن باشه و یه مغازه قیمت یوزرش 230 و بعد قیمت همکار همون محصول بشه 205 و اون مغازه قیمت یوزر 260 تومن بکنه مطمئن باشید خیلی از مغازه دارها هستن که به سود پایین تر راضی هستن و به جای 260 میفروشن 236 چون تعداد مشتری از میزان سود بیشتره شما 20 تا 30 تومن سود کنی بهتره یا 10 تا 40 تومن؟...اما مسئله ی محصولات گیرین این میشه که شرکت قیمت همکاری رو به علاوه ی قیمت یوزر میده به مغازه دار و مغازه دار دقیقا اون میزانی سود میکنه که شرکت گرین می خواد.کیسی رو به این شرط میده به مغازه دار که مغازه دار دونه ای 100 ازش بخره و دونه ای 105 بفروشه و اگه مغازه دار قبول نکنه شرکت میگه مشکلی نیست نمایندگیهام میفروشن با این شرایط پس مغازه دار هم برای نگه داشتن مشتری هاش با این مبلغ کم سود سازگاری می کنه.

به هیچ وجه اینطور نیست. تحلیل شما بسیار خنده داره ... دقیقا کسانی که خدا تومن دارن اجازه مغازه میدن تو جاهای مختلف دوست دارن سود خودشون بیشتر باشه. قیمت برخی محصولات گرین مثل کوگار که نمونش در سایت های خارجی پیدا میشه رو هم می تونید با قیمت دلار کنونی حساب کنید.

شما که می گی افزایش قیمت 6 درصدی اوکی هستش 369 ضرب در 6% می شه 22 هزار تومن 369 به علاوه ی 22 هزار تومن می شه 391 تومن نه 410 تومن!(Z7) برای کیبورد 700K به قیمت 439 به علاوه ی 6% که می شه 26340 تومن که می شه 465340 تومن نه 488000 تومن...همون 6 درصد هم بی جهته این جنس که دیشب وارد نشده بخرید این کیبورد رو می بینید 7-8 ماه از گارانتیش رد شده!

نو همون پست هم اشاره کردم که برخی قیمت ها حباب داره به دلایلی که ذکر کردم و گرین درشون دخیل نیست. شما سرتو گذاشتی رو دیوار فشار می دی ؟

شرکت گرین به هیچ وجه یه شرکت کوچیک نیست..شرکتی سراسر کشور نمایندگی و یه غیره داره چطور کوچیک حساب می شه؟ضمن اینکه این بار اولشون نیست شما اگه قیمت های داخل بازار دستتون باشه می بینید افزایش قیمت محصولات گرین مکرر هستش

اگر از آمار گردش مالی و تنوع محصولات بقیه شرکت ها مثل سازگار و آواژنگ و ... با خبر بودی متوجه می شدی که این شرکت به مراتب کوچکتر از وارد کننده های این چنینی موجود در بازاره ... شما طوری صحبت می کنید انگار طی این 2 سال قیمت همه قطعات مشابه از برندهای دیگه ثابت مونده و فقط گرین گرون شده ! چشماتونو باز کنید ... آیا اون برندهایی که ازشون طرفداری می کنید اصلا همچنین مکانی برای گفتگو آزاد در این فروم دارند ؟ 

دیجیکالا داره محصولاتشو رد می کنه که باقیمت قبلی خریده که بتونه جنس رو با قیمت جدید بیاره. ضمن اینکه قبل از اینکه دیجیکالا وارد این کار بشه لیون کامپیوتر و بازار رضا و بقیه داخل این کار بودن..دیجیکالا از عضو های جدید بازار کامپیوتر و الکترونیکه.ضمن اینکه دیجیکالا هر سطل ماستی که پیدا کرده انگشتشو کرده توش که جنسش جور باشه واسه فروش. نه قیمت براش مهمه نه وضعیت بازار .اینقدر سودش زیاده که شده یه اجناسی رو با ضرر میفروشه چون تهش سودش ضرر اون کالارو جبران می کنه که یکی از تکنیک های کاسبی هستش مخصوصا توی بازار موبایل که خود گوشی سودی نداره ولی بر چسب و کاور و لوازم جانبیش کم سود بودن گوشی رو جبران می کنه برای همینه که وقتی داخل یه موبایلی میرید اصرار شدید دارن که همین الان یه کاور و برچسب خوب بخرید براش که نصب بکنن روش..دیجیکالا هم همین کارو می کنه ولی با جنس های متعدد و در ابعادی بسیار بزرگ تر از یه مغازه 2 در 2...وگرنه امکان نداره که به فرض گارانتی متین Silicon Power A80 رو با قیمت 200 تومن بده دیجیکالا که دیجیکالا اونو بفروشه 205 هزار تومن به اسم تخفیف ویژه نیمه شبان.5 تا از این هارد ها رو با ضرر میفروشه در عوض یه جنس دیگه رو که قیمت همکاریش به فرض 120 و معمولا 145 میفروشه(در حالی که همون جنس رو به فرض مغازه دار های میفروشن 138) رو می کنه 140 تومن و با فروختن 200 تا 140 تومن ضرر اون 5 تا هارد رو جبران می کنه...دیجیکالا برای همین موفقه چون همه جنسی میفروشه و میزان فروش فوق العاده زیادی داره با توجه به موجودی و تنوع اجناسش...و با همین Micro management کردن سود فوق العاده ای می کنه.

این تحلیلتون هم در نوع خودش بی نظیره ... تبریک میگم بهتون ...  :laughing:

لینک به دیدگاه

ولی این گرین هستش که صبح تا شب منم منم می کنه و .

والا من حداقل 15 ساله تو سخت افزار وول میخورم "منم منمی از گرین" ندیدم. تبلیغات گرین فراتر از تبلیغات بقیه برند ها نیست. مثل بقیه برند ها تبلیغ میکنه.

ادعای بهترین تولید کننده داخلی داره ..

من از شما می پرسم، آیا تولید کننده پاور دیگری در داخل ایران هست که بهتر از گرین باشه؟

بفرمایید اسمش رو تا اطلاعاتمون بالا بره.

ببنید، واقعیات رو نمیشه کتمان کرد.

.گیرین هست که اداعای رقابت با برند های جهانی رو داره. گیرین هست که ادعای کیفیت قابل رقابت می کنه.

من دیدم گرین مدعیه که پاور هاش در سطح حرفه اییه و با توجه به اینکه تولید کنندگان پاور های حرفه ای گرین همه خارجی هستند، و از قضای روزگار آن شرکت ها برای برند های دیگر هم پاور تولید میکنند، هر کسی هم جای گرین بود میتونست این ادعا رو بکنه. اصن شما به ادعای گرین چیکار داری، شما ببین اورکلاکر های ایرانی که در سطح جهانی رکورد می زنند از چه پاور هایی استفاده میکنند.

..گرین بود که توی نمایشگاه داد کیس فول تاور زیر 400 تومنش گوش همه رو کر کرده بود و خود ما بودیم که نشستیم اینجا از گرین تمجید کردیم و پرچمشون رو بردیم بالا که داره با این کارش بازار رو وادار به ارزون تر کردن و رقابت می کنه..اما حالا که همین گرین زد زیر کار قیمتش رو برد بالا که فکر کنه حالا که طرفشون رو گرفتیم به قیمتاشونم راضی میشیم اشتباه می کنن.نمی خریم که هیچ توی سر جنساشونم می زنیم!اگه گرین این 4 تا نمایشگاهو هم نمیرفت توش قرفه بزنه این 3 تا جایزه که توی سایتش لیست کرده رو هم دریافت نمی کرد( مخصوصا این اولی رو که به خاطر رعایت حقوق مصرف کننده گرفتن واقعا شاهکاره!) :

برای من جوایز داخلی کوچکترین ارزشی ندارند. اگر تمام جوایز داخلی رو بدن به گرین، من هرگز بر اساس این جوایز کالایی رو از گرین نمیخرم. خیلی ببخشید چون کلا" به ارزش گذاری داخلی هیچ اعتمادی ندارم.

من وقتی میخوام خرید کنم برام کیفیت و کارایی در برابر قیمت اهمیت داره. اینکه نگاه میکنم میبینم چه کالایی کارایی مناسب، کیفیت و قیمت مناسبی برای من و بودجه ی من داره. این تنها مولفه ایه که بر اساسش خرید میکنم و یا به کسی پیشنهاد میدم. بر اساس بودجه ی یک نفر بهش بهترین قطعه رو در اون رنج قیمت معرفی میکنم. گرین اگر دلش میخواد پاور هاش در لیست خرید من، و یا پیشنهاد من بگنجه باید اونها رو در بازه ی قیمتی مناسبی قرار بده. در غیر این صورت خودش ضرر میکنه. به همین راحتی.

این دیگه دعوا نداره.هر ادعایی که گرین بکنه و هر جایزه ای بگیره، در عمل این نسبت قیمت به کاراییه که نتیجه رو در بازار مشخص میکنه.

آواژنگ یا پانا یا سازگار همه وارد کننده ی مارک هایی هستن که احتیاجی به ثابت کردن خودشون داخل این بازار ندارن. کافیه این شرکتا خدمات خوب بدن یا بتونن از شرکت صادر کننده یه قیمت خوب بگیره یکشون، از فرداش هیچ کس جنس بقیه رو نمی خره!

اونوقت الان یعنی Lian Li یا CWT یا High Power یا Cougar برند ها یا مارک هایی هستند که نیاز دارند خودشون رو در ایران ثابت کنند؟

شما اطلاع دارید Cougar بابت کیبرد 700K چقدر Awards برنده شده؟

شما میفرمایید کافیه این شرکت هایی که نام بردید قیمت خوب بدن، شرکت گرین هم تلاش میکنه قیمت خوب بده. فرقی نداره. اگر قیمت خوب نده خوب خودش ضرر میکنه. شما یا معتقد هستید که محصولات و برند هایی که گرین عرضه میکنه معتبر هستند و ارزش دارند، که در این صورت انتظاری که از آواژنگ و پانا برای دادن قیمت مناسب دارید باید از گرین داشته باشید که گرین داره این قیمت رو مناسبتر از دو شرکتی که نامبردید میده، و یا اینکه اعتقادی به برند ها و محصولاتی که گرین عرضه میکنه ندارید، که در این صورت چه اهمیتی داره به چه قیمتی این محصولات عرضه می شوند.

منطقی نیست منی که دارم انتقاد میکنم هم خود محصول رو بکوبم، هم قیمتش رو، هم شرکت وارد کننده اش رو. اسم این انتقاد نیست یه چیز دیگه است. من برند Razer رو قبول دارم، شرکت پانا رو هم قبول دارم، قیمتی که برای بعضی محصولات Razer میده رو قبول ندارم. میام انتقاد میکنم. اما اگر هیچی یک شرکت رو قبول نداشته باشم دیگه چه انتقادی.

یه نمونش 980 های گیگا و زوتاک که تخفیف گرفت و روی هوا بردن.یه نمونه دیگش باز گرافیک های Zotac از پر فروش ترین هاست.کیفیت معمولی یا قابل قبول اما قیمت خوب(نسبت به بقیه داخل بازار)...از لحاظ کیفیتی حرفی برای گفتن نداره جلوی Asus اما چون قیمتش بهتره بیشتر میفروشه.

اگه همین زوتاک قیمتش رو آواژنگ 100 تومن افزایش بده با Asus یکی بشه کسی نگاهشم نمی کنه!حالا اگه به نظر شما انصافه که کیسی که موقعی که 200 تومن میفروختن سود داشته رو حالا 270 بفروشن که سودش بیشتر بشه براشون این با خودتونه...ولی کیفیتش چی؟گرون که می کنن حداقل یا باید خدمات بهتر بشه یا کیفیت!

وقتی سال عوض میشه، دولت شرکت ها رو مکلف میکنه حقوق کارگران و کارمندان رو افزایش بدن، وقتی پول برق و آب و هزار تا چیز دیگه بالا میره، وقتی هزینه ی کرایه ها قانونی اضافه میشه، آیا کیفیت خدمات تفاوت کرده؟ مثلا" برق امسال که گرون شده نسبت به برق پارسال 10 ولت بیشتر نور میده؟ یا نه، برق همون برقه فقط قیمتش رفته بالا؟

گرین هم مستثنا نیست، اون هم داره توی همین مملکت زندگی میکنه، ناچاره برای Cover کردن هزینه هاش همون کالا ها رو با قیمت به روز شده تر نسبت به هزینه هاش بده. من طرفدار افزایش هزینه ها نیستم نه، اما وقتی کرایه تاکسی من از امسال اضافه شده و حرفی نمیتونم بزنم چون این افزایش قیمت سراسریه، چرا یقه گرین رو بچسبم؟

خیلی به نفع خود گرینه که قیمت هاش رو پایین نگه داره تا بتونه فروش بیشتری کنه. به نفع گرینه بیشتر بفروشه تا اینکه قیمت رو افزایش بده.

الان گرین افزایش قیمت داده، من و شما نمی پسندیم، اوکی، شما به من بگو، آیا کیبرد مکانیکال Cherry MX دیگری در بازار هست که کلمات فارسی داشته باشه و بکلایت داشته باشه به غیر از 700K؟؟

یه Option دیگه ای برای کیبرد به من معرفی کن که این سه خصوصیت رو داشته باشه؟

وقتی نیست، باید بری Cougar 700K بخری، راه دیگه ای نداری تازه باید از گرین تشکر هم بکنیم که زبان فارسی رو روی کیبرد حرفه ای جهانی داره عرضه میکنه. هفته پیش یکی از دوستان رفت Asus Cerebrus گرفت، کلماتش عربی بود، هیشکی هم نیست به اون پرفسوری که توی دفتر ایسوس نشسته بگه آقای "ایرانی" برای چی کیبرد "عربی" وارد ایران میکنی. ما کلی پز میدادیم ایسوس لپتاپ هاش با هک لیزر فارسی وارد ایران میشه، بعدش کیبرد عربی وارد می کنین؟

سایر برند ها افت کیفیتی ندارن چون وارداتی با یه برند جهانی هستن(اگه افت کیفیتی پیدا کنن کل دنیا توی سرش می زنه و شرکت ورشکست می شه پس سعی می کنن کیفیتشون رو حفظ کنن یا افزایش کیفیت بدن) و چیزی هم که ما میبینیم اینکه وارد کننده ها سعی در ارزون تر کردن محصولات دارن و بهتر کردن خدمات ...نمونش افت قیمت اکثر گرافیک های موجود در بازار...چرا اونا گرون نکردن؟giagbyte 960 4gb G1 مگه 1100 نیود؟ الان شده 980 تومن و هر کسی که هنوز داره 1100 میفروشه موجودی از قبله و نمی تونه به قیمت جدید بفروشه...اون طرف سال Asus 960 strix 4GB روی 1040 فروش میرفت الان این طرف سال شده 910 تومن...

من افت کیفیتی در محصولات گرین ندیدم. هر برندی یه سری محصولات داره که کلا" بی کیفیت هستند. همین کورسیر و کولر مستر و ایسوس و غیرو محصولات بی کیفیت هم دارند. همین گیگابایت پاور هاش رو نگاه کن به لعنت خدا نمی ارزن. پاور های OCZ شرکت گرین بدرد نمیخوردند. از اول هم بدرد نمیخوردند.

اما همه ی این برند ها محصولات با کیفیت هم دارند. توی محصولات با کیفیت گرین بنده که چندین ساله کارم مشاوره ی سخت افزاریه کاهش کیفیتی مشاهده نکردم.

همه چی سیاه و سفید نیست. هیچ برندی فرشته ی مطلق نیست. همین کورسیر پاور های VS رو داشتم سوکتش از داخل سوراخ عبور کابل تو نمیرفت. اما دلیل نمیشه بگم کورسیر بده. نه عزیز، همه ی برند ها محصولات خوب و بد دارند، محصولات با کیفیت و کیفیت متوسط و بی کیفیت دارند. هنر من و شما اینه که در این بازار بهترین ها رو برای بودجه ی خودمون انتخاب کنیم و هنر شرکت هایی مثل گرین اینه که تلاش کنند محصولات با کیفیتی که دارند و قیمتی که ارائه میکنند در بازه ی بودجه ی ما بگنجه و تا ما محصول اونها رو بخریم.

نمیکنند، نمیخریم. اما این دیگه کوبیدن نداره.

گیرین بیشتر سر زنش می شه چون 1-فوق العاده اداهای زیادی کرده 2-علاوه بر افزایش قیمت افت کیفیتی و خدماتی داره 3-افزایش قیمت محصولی که موجودیشو از قبل داشته و مربوط به واردات جدید نیست قابل قبول نیست(اونم با ارزون تر شدن دلار) تمامی محصولاتشون یه سری افزایش قیمت های زیاد و کاهش قیمت های جزئی داشتن همه ی این محصولات رو که همین دیشب وارد نکردن که!اگه به فرض شما وارد کننده باشی و گمرک افزایش تعرفه بده مصرف کننده تغییر قیمت رو یه شبه نمی بینه بلکه 3-4 ماه بعد با واردات جدید می بینه(هر چند که به نظر من این بهونه محسوب میشه مخصوصا با هموار شدن راه های ارتباطی از داخل و خارج کشور برای شروع دوباره ی واردات و صادرات + ارزون تر شدن دلار)

کجا دلار ارزون شده، به من هم نشون بدین

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

من که شتری ندیدم دوست عزیز :)

لینک بدید.

بهمون پست اضافه کردم

@};-

لینک به دیدگاه

آقا یه لحظه استوپ  :D 

کدوم مدلش رو؟ ممنون میشم برام پی ام کنی، منم بین چند مدل موندم

خب ادامه بدین  :D 

منظورم از نظر مکانیکال بودن هست.

میخواستم کیبورد مکانیکال بخرم نظر روی 700 بود که با گرون شدن نظرم عوض شد جاش ایسوس رو میگیرم.

http://lioncomputer.ir/product/7584/%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%B3+%D8%AA%DA%A9%D8%AA%DB%8C%DA%A9+%D9%BE%D8%B1%D9%88/

لینک به دیدگاه

به هیچ وجه اینطور نیست. تحلیل شما بسیار خنده داره ... دقیقا کسانی که خدا تومن دارن اجازه مغازه میدن تو جاهای مختلف دوست دارن سود خودشون بیشتر باشه. قیمت برخی محصولات گرین مثل کوگار که نمونش در سایت های خارجی پیدا میشه رو هم می تونید با قیمت دلار کنونی حساب کنید.

نو همون پست هم اشاره کردم که برخی قیمت ها حباب داره به دلایلی که ذکر کردم و گرین درشون دخیل نیست. شما سرتو گذاشتی رو دیوار فشار می دی ؟

اگر از آمار گردش مالی و تنوع محصولات بقیه شرکت ها مثل سازگار و آواژنگ و ... با خبر بودی متوجه می شدی که این شرکت به مراتب کوچکتر از وارد کننده های این چنینی موجود در بازاره ... شما طوری صحبت می کنید انگار طی این 2 سال قیمت همه قطعات مشابه از برندهای دیگه ثابت مونده و فقط گرین گرون شده ! چشماتونو باز کنید ... آیا اون برندهایی که ازشون طرفداری می کنید اصلا همچنین مکانی برای گفتگو آزاد در این فروم دارند ؟ 

جالبه شما حرف های دوستمون رو نکته بندی می کنید بعد به جای پاسخ، طرف رو به سخره می گیرید این به خاطر اینه که شما جوابی ندارید که بگید

پس لطفا اگه جواب منطقی ندارید که طرف مقابل تون رو از اشتباه در بیارید خواهشا مسخرش نکنید( عذر می خوام ولی درواقع با این کار خودتون رو مسخره می کنید)

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

نخیر برادر مرغ شما یه پا داره...بقیه رو خر فرض کردن هیچ کس رو به جایی نرسونده...انشاالله شرکت گرین براتون جبران کنه...آقای حسینی میاد میگه افزایش قیمت از گرینه من میرم توی اصفهان از همکارا سوال می کنم همه می گن افزایش قیمت از طرف شرکته شما باز می گی

"به هیچ وجه اینطور نیست. تحلیل شما بسیار خنده داره ... دقیقا کسانی که خدا تومن دارن اجازه مغازه میدن تو جاهای مختلف دوست دارن سود خودشون بیشتر باشه. قیمت برخی محصولات گرین مثل کوگار که نمونش در سایت های خارجی پیدا میشه رو هم می تونید با قیمت دلار کنونی حساب کنید."

شما فکر کردی گرین به همون قیمت 140 دلاری امازون کیبورد ها رو می خره؟که هرچند همون 140 دلار الان می شه 483 هزار تومن به دلار 3450 که بنده ظهر از صرافی قیمت کردم.گرین 100 تا از این کیبورد رو سفارش میده دونه 90 دلار اونام با دلار دولتی 2800 می شه دونه ای 252 تومن...از نظر شما گرین این کیبور هارو دونه 400 می خره میده به فروشنده هایی مثل لیون به قیمت 401 ، لیون و فروشنده ها میفروشن 488 این از نظر شماست...هر کیم خلاف اینو بگه نمی فهمه یا چشاش بستس یا بچس یا حرفش خنده داره یا اطلاع نداره یا داره از برندهای دیگه طرفداری میکنه...شرکت مظلوم، کوچک و خورده فروش گرین در حال دستو پا زدن بین فروشنده های سود جو و وارد کننده ها و دلال های بازار هستش...اشاالله خدا کمکشون کنه!

شما طوری صحبت می کنید انگار طی این 2 سال قیمت همه قطعات مشابه از برندهای دیگه ثابت مونده و فقط گرین گرون شده !

نه اینکه شرکت گرین کاهش قیمت داشته توی این 2 سال...X9 که دو سال پیش 450 بوده شده 580 -590 تومن خدا شکر که دیگه تصمیم به وارداتش ندارن وگرنه الان 640-650 قیمت میزدن...والا گرافیک که خیلی قیمتش خوب شده توی این 2 ساله 750ti یه موقعی 700-800 تومن بود حالا 480 تومنه...ضمن اینکه اونا همه وارد کننده هستن و بخش زیادیش مربوط به قیمت دلار می شد که با کاهش قیمت دلار اونا هم کاهش داشتن.گرین حتی اسمبل های داخلیش هم افزایش قیمت داشتن.

چشماتونو باز کنید اون برندهایی که ازشون طرفداری می کنید اصلا همچنین مکانی برای گفتگو آزاد در این فروم دارند ؟

ببخشید اینجا فروم لیون کامپیوتره یا شرکت سیاره سبز؟ضمن اینکه می تونید برید سرچ کنید تاپیک Esonic که وارد کنندش تخت جمشیده داخلش چی گفته شده.. هیچ کس هم در دهن کسیو نگرفته...آواژنگ هم کیسه بکس همگانی هستش حتی بنده هم علاقمندم گاهی 4-5 تا مشت انتقادی بهشون بزنم نمونش وقتی که کیس CM Master Case Pro 5 رو وارد کردن و همه ی بار رو به یه فروشنده ناشناس فروختن و هر کس موجود داشت قیمت فروشش بیش از حد انتظار بود و همه هم داخل اون تاپیک حضور داشتن(فکر کنم کاربر ATER خودشون اون تاپیک رو زدن اما درست به یاد ندارم)...سازگار و بقیه هم به همین ترتیب...حتی از خود لیون هم داخل فروم خودشون انتقاد میشه..شما 2 روزه عضوی خبر نداری...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

به نظر من به خاطر یک نفر (برنده کلیپ سبز) ارزش گرون کردن نداشت و امیدوارم قیمت‌ها به قیمت‌های قبل بازگردد. از شرکت گرین بیشتر از این حرفها انتظار داشتیم.

لینک به دیدگاه

والا من حداقل 15 ساله تو سخت افزار وول میخورم "منم منمی از گرین" ندیدم. تبلیغات گرین فراتر از تبلیغات بقیه برند ها نیست. مثل بقیه برند ها تبلیغ میکنه.

من از شما می پرسم، آیا تولید کننده پاور دیگری در داخل ایران هست که بهتر از گرین باشه؟

بفرمایید اسمش رو تا اطلاعاتمون بالا بره.

ببنید، واقعیات رو نمیشه کتمان کرد.

من دیدم گرین مدعیه که پاور هاش در سطح حرفه اییه و با توجه به اینکه تولید کنندگان پاور های حرفه ای گرین همه خارجی هستند، و از قضای روزگار آن شرکت ها برای برند های دیگر هم پاور تولید میکنند، هر کسی هم جای گرین بود میتونست این ادعا رو بکنه. اصن شما به ادعای گرین چیکار داری، شما ببین اورکلاکر های ایرانی که در سطح جهانی رکورد می زنند از چه پاور هایی استفاده میکنند.

برای من جوایز داخلی کوچکترین ارزشی ندارند. اگر تمام جوایز داخلی رو بدن به گرین، من هرگز بر اساس این جوایز کالایی رو از گرین نمیخرم. خیلی ببخشید چون کلا" به ارزش گذاری داخلی هیچ اعتمادی ندارم.

من وقتی میخوام خرید کنم برام کیفیت و کارایی در برابر قیمت اهمیت داره. اینکه نگاه میکنم میبینم چه کالایی کارایی مناسب، کیفیت و قیمت مناسبی برای من و بودجه ی من داره. این تنها مولفه ایه که بر اساسش خرید میکنم و یا به کسی پیشنهاد میدم. بر اساس بودجه ی یک نفر بهش بهترین قطعه رو در اون رنج قیمت معرفی میکنم. گرین اگر دلش میخواد پاور هاش در لیست خرید من، و یا پیشنهاد من بگنجه باید اونها رو در بازه ی قیمتی مناسبی قرار بده. در غیر این صورت خودش ضرر میکنه. به همین راحتی.

این دیگه دعوا نداره.هر ادعایی که گرین بکنه و هر جایزه ای بگیره، در عمل این نسبت قیمت به کاراییه که نتیجه رو در بازار مشخص میکنه.

اونوقت الان یعنی Lian Li یا CWT یا High Power یا Cougar برند ها یا مارک هایی هستند که نیاز دارند خودشون رو در ایران ثابت کنند؟

شما اطلاع دارید Cougar بابت کیبرد 700K چقدر Awards برنده شده؟

شما میفرمایید کافیه این شرکت هایی که نام بردید قیمت خوب بدن، شرکت گرین هم تلاش میکنه قیمت خوب بده. فرقی نداره. اگر قیمت خوب نده خوب خودش ضرر میکنه. شما یا معتقد هستید که محصولات و برند هایی که گرین عرضه میکنه معتبر هستند و ارزش دارند، که در این صورت انتظاری که از آواژنگ و پانا برای دادن قیمت مناسب دارید باید از گرین داشته باشید که گرین داره این قیمت رو مناسبتر از دو شرکتی که نامبردید میده، و یا اینکه اعتقادی به برند ها و محصولاتی که گرین عرضه میکنه ندارید، که در این صورت چه اهمیتی داره به چه قیمتی این محصولات عرضه می شوند.

منطقی نیست منی که دارم انتقاد میکنم هم خود محصول رو بکوبم، هم قیمتش رو، هم شرکت وارد کننده اش رو. اسم این انتقاد نیست یه چیز دیگه است. من برند Razer رو قبول دارم، شرکت پانا رو هم قبول دارم، قیمتی که برای بعضی محصولات Razer میده رو قبول ندارم. میام انتقاد میکنم. اما اگر هیچی یک شرکت رو قبول نداشته باشم دیگه چه انتقادی.

وقتی سال عوض میشه، دولت شرکت ها رو مکلف میکنه حقوق کارگران و کارمندان رو افزایش بدن، وقتی پول برق و آب و هزار تا چیز دیگه بالا میره، وقتی هزینه ی کرایه ها قانونی اضافه میشه، آیا کیفیت خدمات تفاوت کرده؟ مثلا" برق امسال که گرون شده نسبت به برق پارسال 10 ولت بیشتر نور میده؟ یا نه، برق همون برقه فقط قیمتش رفته بالا؟

گرین هم مستثنا نیست، اون هم داره توی همین مملکت زندگی میکنه، ناچاره برای Cover کردن هزینه هاش همون کالا ها رو با قیمت به روز شده تر نسبت به هزینه هاش بده. من طرفدار افزایش هزینه ها نیستم نه، اما وقتی کرایه تاکسی من از امسال اضافه شده و حرفی نمیتونم بزنم چون این افزایش قیمت سراسریه، چرا یقه گرین رو بچسبم؟

خیلی به نفع خود گرینه که قیمت هاش رو پایین نگه داره تا بتونه فروش بیشتری کنه. به نفع گرینه بیشتر بفروشه تا اینکه قیمت رو افزایش بده.

الان گرین افزایش قیمت داده، من و شما نمی پسندیم، اوکی، شما به من بگو، آیا کیبرد مکانیکال Cherry MX دیگری در بازار هست که کلمات فارسی داشته باشه و بکلایت داشته باشه به غیر از 700K؟؟

یه Option دیگه ای برای کیبرد به من معرفی کن که این سه خصوصیت رو داشته باشه؟

وقتی نیست، باید بری Cougar 700K بخری، راه دیگه ای نداری تازه باید از گرین تشکر هم بکنیم که زبان فارسی رو روی کیبرد حرفه ای جهانی داره عرضه میکنه. هفته پیش یکی از دوستان رفت Asus Cerebrus گرفت، کلماتش عربی بود، هیشکی هم نیست به اون پرفسوری که توی دفتر ایسوس نشسته بگه آقای "ایرانی" برای چی کیبرد "عربی" وارد ایران میکنی. ما کلی پز میدادیم ایسوس لپتاپ هاش با هک لیزر فارسی وارد ایران میشه، بعدش کیبرد عربی وارد می کنین؟

من افت کیفیتی در محصولات گرین ندیدم. هر برندی یه سری محصولات داره که کلا" بی کیفیت هستند. همین کورسیر و کولر مستر و ایسوس و غیرو محصولات بی کیفیت هم دارند. همین گیگابایت پاور هاش رو نگاه کن به لعنت خدا نمی ارزن. پاور های OCZ شرکت گرین بدرد نمیخوردند. از اول هم بدرد نمیخوردند.

اما همه ی این برند ها محصولات با کیفیت هم دارند. توی محصولات با کیفیت گرین بنده که چندین ساله کارم مشاوره ی سخت افزاریه کاهش کیفیتی مشاهده نکردم.

همه چی سیاه و سفید نیست. هیچ برندی فرشته ی مطلق نیست. همین کورسیر پاور های VS رو داشتم سوکتش از داخل سوراخ عبور کابل تو نمیرفت. اما دلیل نمیشه بگم کورسیر بده. نه عزیز، همه ی برند ها محصولات خوب و بد دارند، محصولات با کیفیت و کیفیت متوسط و بی کیفیت دارند. هنر من و شما اینه که در این بازار بهترین ها رو برای بودجه ی خودمون انتخاب کنیم و هنر شرکت هایی مثل گرین اینه که تلاش کنند محصولات با کیفیتی که دارند و قیمتی که ارائه میکنند در بازه ی بودجه ی ما بگنجه و تا ما محصول اونها رو بخریم.

نمیکنند، نمیخریم. اما این دیگه کوبیدن نداره.

کجا دلار ارزون شده، به من هم نشون بدین

جناب بنده فردا بحث رو داخل همین پست ادامه میدم فعلا بر اجبار دانشگاه باید برم بخوابم اما فردا بحث رو باهاتون ادامه میدم..خیلی منطقی داریم پیش میریم امیدوارم تهش به یه جایی برسیم...

لینک به دیدگاه

افزایش قیمت ها نامید کننده هست.

بد تر از اون چیز هایی هست که بنده در مورد تغییرات در گمرک شنیدم و همه نا راضی هستن.

لینک به دیدگاه

تازه روزهای قشنگمونه، زیباتر از این در راه است  :laughing:

لینک به دیدگاه

شما فکر کردی گرین به همون قیمت 140 دلاری امازون کیبورد ها رو می خره؟که هرچند همون 140 دلار الان می شه 483 هزار تومن به دلار 3450 که بنده ظهر از صرافی قیمت کردم.گرین 100 تا از این کیبورد رو سفارش میده دونه 90 دلار اونام با دلار دولتی 2800 می شه دونه ای 252 تومن...از نظر شما گرین این کیبور هارو دونه 400 می خره میده به فروشنده هایی مثل لیون به قیمت 401 ، لیون و فروشنده ها میفروشن 488 این از نظر شماست...هر کیم خلاف اینو بگه نمی فهمه یا چشاش بستس یا بچس یا حرفش خنده داره یا اطلاع نداره یا داره از برندهای دیگه طرفداری میکنه...شرکت مظلوم، کوچک و خورده فروش گرین در حال دستو پا زدن بین فروشنده های سود جو و وارد کننده ها و دلال های بازار هستش...اشاالله خدا کمکشون کنه!

دلار دولتی کجا بوده پسر جان ؟ اینا رو از رو چه منعبی می گی ؟ کنتور نمیندازه که ماشالله ... همینطوری رو هوا ... شما برو قیمت دلاری بقیه قطعات مشابه بازار رو با محصولات گرین مقایسه کن. اونا هم به تعداد جنس های مختلف رو وارد می کنند دیگه ... اونا هم به قول شما باید ارزون تر بخرند ... پس چرا اینقدر قیمت ها با قیمت دلاری اختلاف داره ؟ چندین مورد می خوای برات مثال بزنم ؟ 

نه اینکه شرکت گرین کاهش قیمت داشته توی این 2 سال...X9 که دو سال پیش 450 بوده شده 580 -590 تومن خدا شکر که دیگه تصمیم به وارداتش ندارن وگرنه الان 640-650 قیمت میزدن...والا گرافیک که خیلی قیمتش خوب شده توی این 2 ساله 750ti یه موقعی 700-800 تومن بود حالا 480 تومنه...ضمن اینکه اونا همه وارد کننده هستن و بخش زیادیش مربوط به قیمت دلار می شد که با کاهش قیمت دلار اونا هم کاهش داشتن.گرین حتی اسمبل های داخلیش هم افزایش قیمت داشتن.

این مملکت سالی کم کم 15 الی 20 درصد فقط تورم داره ... این مطلبه که من بارها گفتم و شما دوست داشتی که نبینیش... اینم یادت باشه که اجناسی که الان به کشور میرسه پولش 3 الی 4 ماه پیش پرداخت شده یعنی زمانی که قیمت دلار بیشتر از حالا بود

شما 2 روزه عضوی خبر نداری...

اون موقعی که به کل Lioncomputer به کل وجود خارجی نداشت هم سن و سال های ما تو فروم های قدیمی فعالیت می کردیم پسر جان ... اون موقع کجا بودی شما ؟

لینک به دیدگاه

یه چیز می گم و ختم کلام ... رو این یکی حقیقتاً بشین فکر کن ... تو می دونی گرین فقط تو استعلام های دولتی چندین برابر کل Corsair و امثال این ها پاور می فروشه ؟ شما چند سالته پسر جان ؟ من فقط 15 سال خاک این بازار کامپیوتر رو تو فروش و  تعمیرات خوردم.

خب عزیز من وقتی یه برند مثل گرین حداقل و در بدترین شرایط ممکن 10  برابر بیشتر از تمامی این برندهایی که شما داری ازشون حرف می زنی پاور رده بالا و رده پایین تو بازار استعلام ها و End User میفروشه خب معلومه که به همون درصد هم باید خرابیش بیشتر باشه .... 

برای مثال اگر آمار خرابی قابل قبول رو 3% در نظر بگیریم آما خرابی 1000 دستگاه پاور Corsair میشه 30 تا ولی تو همین زمان 10000 پاور گرین فروش رفته میشه 300 تا .... دیگه از این ساده تر توضیح بدم ؟!! پس الان باید نتیجه بگیریم پاور گرین خرابیش بالاست ؟؟!!! تعدا ملاک نیست پسر جان ... درصد خرابی ملاکه ....

این آمار رو برو از چند تا ریش سفید بازار بپرس ... گمرک اگه آشنا داشته باشی می تونی آمارش رو خیلی بگیری پسر جان ... همه بازار Lioncomputer و بازار رضا و ایران نیست ... همه می دونن که بیشتر فروش گرین تو استعلام ها چند هزارتایی هستش. 

جالبه که نتایج درخشان واترکولینگ های جدید GREEN تو همین سایت و چند تا سایت معتبر دیگه هم موجوده و باز از کیفیت و کارایی واترکولینگ های این شرکت گلایه می کنند بعضی ها .... واقعاً خنده داره ... بعضی ها کاملا مشخصه که جهت دار می نویسند ... شاید شرکت های وطنی مثل گرین عرصه رو به برخی از دلال های و سودجویان بازار تنگ کردند ... اشکال نداره ... خوش باشند .... قضاوت نهایی رو می گذارم پای عوام مردم ... 

باور کن دیگه از من کاری ساخته نیست. خودتون نمی خواین حقیقت رو باور کنید. عرایض من کاملاً روشنه و نظر بچه های حرفه ای سایت رو هم دیدید. هر طور که خودتون صلاح می دونید عمل کنید.

شما هی میگید پسر جان و فکر کنم یک کمی به بنده برخورده چون هیچ حرف بدی به شما نزدم

حالا شما میگی فروش گیرین انقدر هست و اینا توی جامعه امروز هر کسی که یک کمی درس خونده باشه میفهم که در این مواقع از آمار استفاده میشه فقط و فقط اگر اینطوری که توی جهان کورسیر تعداد فروشش از همه بیشتر

نمایندگی ایران آنقدر به خود کورسیر اعتماد داره که گارانتی در جا تعویض

حالا از این ها بگزریم حالا شما میگید سن بنده نمیرسه بله بنده فقط 19 سال سن دارم و کوله بار تجربه نیستم ولی تحقیقات بنده از یک بازار نیست اونم بازار بی ثباتی مثل ایران

با توجه به اینکه بنده زبان انگلیسی رو کاملا مسلط هستم توی تمامی فروم ها و خبرنامه های سایت های خارجی و معتبر انگلیسی زبان عضو هستم و در تمامی جهان دارم کارکرد رو میبینم اگر گیرین انقدر خوب بود نباید میرفت الان توی جهان در رده ی کورسیر و مارک های دیگه؟ قیمت گیرین توی ایران ارزون مردم هم به ناچار خریداری میکنند مثل این هست که به یک گیمر بگید موس و کیبورد فراسو انتخاب میکنید یا ریزر خب معلوم خیلی از مردم با این وضع بد میرند سراغ مارک هایی مثل فراسو و.. که قیمتشون ارزون تر

پس درصد فروش ریزر خیلی پایین تر از فراسو ولی وقتی میگیم 1% از کالاها خراب میشن فرقی نمیکنه 10 تا جنس باشه یا 1 میلیون جنس باشه داریم از جامعه آماری حرف میزنیم

ولیواقعا چرا گیرین با این همه قدرتی که شما میگید داره وارد بازار جهانی نمیشه؟ تازه روز به روز هم خریدارانش کمتر میشند؟

لینک به دیدگاه

آقا یه لحظه استوپ  :D 

کدوم مدلش رو؟ ممنون میشم برام پی ام کنی، منم بین چند مدل موندم

خب ادامه بدین  :D 

=))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :crying:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

ای خدانکشتت

لینک به دیدگاه

دلار دولتی کجا بوده پسر جان ؟ اینا رو از رو چه منعبی می گی ؟ کنتور نمیندازه که ماشالله ... همینطوری رو هوا ... شما برو قیمت دلاری بقیه قطعات مشابه بازار رو با محصولات گرین مقایسه کن. اونا هم به تعداد جنس های مختلف رو وارد می کنند دیگه ... اونا هم به قول شما باید ارزون تر بخرند ... پس چرا اینقدر قیمت ها با قیمت دلاری اختلاف داره ؟ چندین مورد می خوای برات مثال بزنم ؟ 

این مملکت سالی کم کم 15 الی 20 درصد فقط تورم داره ... این مطلبه که من بارها گفتم و شما دوست داشتی که نبینیش... اینم یادت باشه که اجناسی که الان به کشور میرسه پولش 3 الی 4 ماه پیش پرداخت شده یعنی زمانی که قیمت دلار بیشتر از حالا بود

اون موقعی که به کل Lioncomputer به کل وجود خارجی نداشت هم سن و سال های ما تو فروم های قدیمی فعالیت می کردیم پسر جان ... اون موقع کجا بودی شما ؟

درود دوست من

فکر میکنم شما دارید از روی عصبانیت برخورد میکنید و یه مقدار از کوره در رفتید .

ازتون میخوام ارومتر برخورد کنید و احترام کاربران و خودتون رو داشته باشید

از سایر دوستان هم همین تقاضا رو دارم .

-------------------------------------

دوست عزیزم هر کسی به اندازه آگاهی خودش مطلب میگذاره و میدونم که خیلی از دوستان مسائل مختلف بازار رو نمیدونن و شاید بدون اگاهی کافی مطلبی بنویسن . ولی دلیل نمیشه منی که از بازار میدونم و سر در میارم بیام شاکی بشم و تند برخورد کنم .

این مطالب شما و نحوه گفتار شما زیاد به نفع برند گرین و مجموعه سیاره سبز که سالهاست میشناسمشون و از تمام زحماتشون خبر دارم نیست . پس اگر طرفدارش هستید و یا هر چیزی به این برند با این جوابها و پاسخها لطمه نزنید .

در ضمن از دیدگاه من برند گرین اینقدر معتبر و مهم هستش که کاربران دارن راجبش نظر میدن حالا چه منفی چه مثبت . فکر میکنم بهترین راه حل شنیدن این نظرات هستش و پیدا کردن راه چاره

-------------------------------------------

*** دوستان گلم ازتون میخوام آرامشتون رو حفظ کنید : بنده امروز پیگیر این مسئله میشم و سعی می کنم جواب درست و شفافی رو از شرکت گرین بگیرم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا شاهده اگر جامعه کوچک لیون این مقدار شاکی برای افزایش قیمت داشته باشه با همین تناسب در سطح ایران داشته باشیم الان شیر میهن پاکت یک لیتریش 950 تومن بود!!!!

@};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود
برای قیمتها بهتره منتظر توضیح مدیریت گرین بمونیم. اما برای خدمات گرین برای من که شهرستان هستم بهترین بوده. شما کدام شرکت عرضه کننده ی پاور و کولر رو می شناسید که بتونید برای عیب یابی و مشاوره ازشون کمک بگیرید؟ شخصا از راهنماییهای بخش پشتیبانی گرین بسیار آموخته ام و هنوز نشده که برخورد ناشایستی ازشون ببینم. گرین در جا انداختن استانداردهای تغذیه و اسمبل بین کاربران ایرانی نقش بسزایی داشته، منتها به نظر می آد برای رقیبانی که روزبروز در بازار داخلی بیشتر می شن آمادگی نداره. کیس x7 زمانی در بازار ما رقیبی نداشت، ولی الان وضع فرق کرده و بهتره فکری بکنن.
پاورهای boc بین کاربران رایانه بسیار خوشنام بودند ولی نسل جدید شروع خوبی نداشته اند و اگر گرین مدیریت شایسته ای داشته باشه بازخوردها رو برخواهند رسید. البته بحث تاپیک بر سر قیمتها بود و به جاهای دیگر کشیده شد. شخصا از افزایش قیمت z7 سرخورده شدم. با این روند طبیعی ه که میل کاربران به خرید محصولهای گرین کمتر بشه، مگر این که موقتی باشه یا محصولهایی با قیمتهای متنوع تر در راه داشته باشند.

حرف در این باره زیاده. اگر بحث متمدنانه پیش بره می‌شه مطرح کرد.

"گیرین" ننویسید. "گرین" بنویسید. فارسی و انگلیسی را پاس بدارید. @};-

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

کی گرین میخره بزار گرون کنن خخخخ

:eek: من میخرم. من یکی از طرف دار های پرو پا قرص شم. :eek:

ولی این افزایش قیمت واقعا یکم منو نا امید کرد. :(

ویرایش شده توسط Ali_amani
لینک به دیدگاه

درود،

لطفاً این پست را کامل مطالعه بفرمایید. برای عزیزانی که بنده رو نمی شناسند، بنده پوریا شعبانی یکی از اعضای تیم R&D شرکت سیاره سبز هستم. همونطور که به شکل رسمی پیش از این در این فروم تاپیک نظر سنجی از طرف شرکت سیاره سبز توسط بنده زده شده الان هم تنها سخن گو این شرکت در این فروم هستم...

متاسفانه کاربر reza3656 که خیلی دوست دارم ایشون رو بشناسم، دوستی از جنس خاله خرسه رو دارند و یا کاسه داغتر از آش هستند یا هدف دیگه ای رو با این ضد تبلیغشون دنبال می کنند و به شما عزیزان اطمینان می دم که این سخنان غیر فنی از جانب مجموعه سیاره سبز نبوده و این مجموعه هیچگاه به این شکل و با این ادبیات جوابگوی کاربران فهیم لیون کامپیوتر نخواهد بود.

جوابیه رسمی شرکت سیاره سبز:

"

ضمن آرزوی اوقات خوش برای تمامی عزیزان و حسن نظر کاربران عزیز نسبت به مجموعه سیاره سبز و همچنین تشکر بابت انتقادات سازنده شما دوستان عزیز که همواره نظرات شما دوستان موجب رشد و ترقی این مجموعه شده است دلایل افزایش قیمت برخی از محصولات شرکت سیاره سبز به شرح ذیل می باشد:

1) افزایش میزان حداقل خود اظهاری رسمی گمرک که برای تمامی محصولاتی که افزایش قیمت داشته اند لحاظ گردیده. (بیشترین عامل تاثیرگذار در افزایش بین 2 تا 6 درصدی قیمت)

2) افزایش هزینه های جاری شرکت سیاره سبز که مشتمل بر حقوق و مزایای کارکنان(طبق استاندارد وزارت کار در سال 95)، افزایش جزئی هزینه های انبارداری و حمل و نقل و همچنین در ادامه افزایش مراکز خدمات سرویس در آینده نزدیک.

"

دوستان قوی ترین عامل افزایش قیمت، افزایش حداقل میزان خود اظهاری گمرک بوده که برای شرکت هایی که به شکل قانونی واردات کالا دارند موثر خواهد بود و بی شک تمامی شرکت هایی که به این روش واردات کالا دارند به زودی با افزایش قیمت روبرو خواهند بود ولی متاسفانه چون حجم فروش محصولات و سفارشات شرکت سیاره سبز به میزان بالاتری نسبت به بقیه شرکت هاست این تغییرات قیمتی در محصولات شرکت سیاره سبز رو شما زودتر از بقیه شرکت ها شاهد هستید. نکته بعدی هم افزایش حقوق امثال بنده هست که طبق قانون کار امسال نیز افزایش میزان حقوق داشتیم که به شکل خیلی جزئی در این تغییرات قیمتی دخیله ... 

لینک به دیدگاه

هرسال ارزش افزوده و ......... داره . پس بیجهت به چیزهای بی ربط < ربط ندید . حالا مثلا تحریم گمرگ برداشته شده پس کو ؟ هیچ چیز در ایران ارزانی نخواهد داشت بنده خودم 2 یا 3 هفته پیش لیست اقلام ارزش افزوده و مالیات رو دیدم . 

لینک به دیدگاه

من کم کم دارم شک می کنم شما یه رابطه ای با شرکت گرین دارید، هی مرتب میگید ما فلان میکنیم ما به همان می کنیم و غیره...این ما کی هستش؟شما از طرف خودت داری حرف میزنی یا برای گرین هم دارید صحبت می کنید؟ اگه برای گرین دارید صحبت می کنید بفرمائید کی هستید و سمتتون داخل شرکت چیه...هیچ کسی اینقدر کور کورانه طرفداری یه شرکت مثل گرین رو نمی کنه و به خاطر گرین حاظر نمی شه چپو راست به بقیه بی احترامی بکنه..هر کس اینجا یا می تونه نظر شخصی و تجربش رو بگه یا گمانه زنی های حساب شده بکنه با توجه به اطلاعاتشون یا اطلاعات موجود...شما یه طوری حرف می زنی انگار همه ی حرفاتون صاف از روی اطلاعات و آمار مستقیم شرکت گرین هستش... ضمن اینکه حرفاتون دقیقا شبیه یکی از مسئولای بازرگانی گرین که داخل نمایشگاه اصفهان هم من باهاشون صحبت می کردم هستش به ایشون هم تا حرف بقیه شرکتا و قیمت رو می زدی زود مثل شما جوش می آورد و فوتوکپی همین حرفارو تحویل بنده میداد. البته هیچ وقت بی احترامی نمی کردن و عین حرفشون هم این بود که جنس های گرین چون فروش می ره کاربر هیچ دخالتی در قیمت گذاریش نداره شرکت با توجه به آمار خودش سود خودشو در نظر میگیره و یه قیمت متناسب قرار میده حالا کاربر می خواد بخره میخواد نخره!(که ایشون این اعتماد به نفسو داشتن که انگار همه ی ملت رو کردن توی جیب بقلشون می تونن مثل ATM ازشون پول بگیرن)...شما اگه واقعا با شرکت گرین رابطه ای دارید پیشنهاد می کنم اعلام کنید که ما بفهمیم حرفای شما از روی کجاست...ما نمی دونیم، شما از کجا می دونید؟ شما انگار از کل جیک و پوک گرین خبر دارید و اگه کسی جزو کار کنان گرین نباشه اصلا این اطلاعات رو حتی فروشنده های بزرگی مثل لیون هم نداره و فقط بخشیش رو می تونه تخمین بزنه...پس یا ادعاتون رو ثابت کنید یا اینقدر به اینو اون نگید بچه و غیره...حرف زدن کاری نداره اثبات مهمه...بنده گمانه زنی هام رو با حساب کتاب انجام میدم و رو از روی اطلاعات موجود یا تجربه هایی که طی 8-9 سالی که داخل بازار کار می کردم و یا شاگردی کردم می زنم...حرفاییم که مستند هست رو می تونید پیدا کنید راحت مثال های داخل همین فروم هم همینطور تاپیک Esonic تاپیک  Master Case Pro یا اون تاپیکی که آواژنگ برد یه بنده خدا رو می خواست با X58 عوض کنه...شرکت گرین به خاطربرند ایرانی بودن و تولید داخلی از شکایت،گله،انتقاد،کوبیدن و غیره مصونیت نمی گیره...(تولید کننده ی داخلی...به قول خودشون! به نظر من وارد کردن قطعه و گذاشتنش داخل قوطی و برچسب زدن و کارت گارانتی قرار دادن داخل قوطی اسمش تولید داخلی نیست... گرین از نظر من یه وارد کنندس مثل بقیه و هیچ تافته ی جدا بافته ای به حساب نمیاد)

حتی بگیم گرین آقا با دلار دولتی هم کار نکنه شما بگو دلار 3500...گرین که عمده می خره قیمت یوزر بهش نمی دن که میدن؟ اگه گرین به قیمت یوزر خرید و واردات انجام میده یه بیزینس رو به زوال و در حال ورشکستگیه!به فرض روی 90 دلار می خرید 90x3500=315000 تومن 315 کجا و 488 تومن کجا؟سود یه کیبور باید 35.5 درصد باشه؟(این در صورتیه که ارزون تر از این نخریده باشن که احتمالش زیاده)و از این 35.5 درصد جقدرشو به مغازه دار میرسه؟ کمتر از 5 درصد چون من میدونم که قیمت های فروش کاملا استعلامی از خود شرکته هیچ فروشنده ی حق نداره محصولات گرین رو یه تک تومنی گرون تر بفروشه...حالا هر چند هم Cougar می خواد برند خوبی باشه وقتی نمایندشون این طوریه بنده نمی خرم و بقیه هم همینطور..جواب شما هم در مقابل این حرف اینه که بقیه هم انجام میدن سایر برند ها هم همینطوره...بله درسته شاید بیشتر از این هم باشه ولی وقتی گرین که وارد کننده ی عمده بزرگی هستش انتظار میره قیمت رو برای کاربر به مراتب ارزون تر تموم کنه (که بماند به جز کوگار لیان لی و یکی دوتا پارتنر دیگه بقیشون جنس درجه 3 و 4 هستن و ضمن اینکه همون کسایی هم که پارتنر های خوبشون هستن رو ازشون استفاده نمی برن مثلا میرن از Cougar کیس X7 و X6 رو میگیرن که خود اون شرکت تولیدشون رو متوقف کرده جنسای رده خارج لیان لی رو میارن یا پاور های درجه دو و سه یا ارزون و کیفیت پایین CWT و High power میگیرن.این شرکتا همه محصولی می زنن با کیفیت درجه 1 جهانی و درجه2 3... گرین اون درجه پایین تر هاش یا از رده خارج هاش رو اکثرا می گیره)حالا اگه قیمت Cougar رسید به logitech به نظر شما Cougar با 25 ماه گارانتی ارزش داره یا logitech که مثلا 20 تومن گرون تره اما 39 ماه گارانتی پانا؟ ضمن اینکه logitech از قدیمی ترین تولید کنندگان لوازم جانبی هستش و Cougar که تازه وارد این قسمت بازاره حرفی برای گفتن جلوی logitech نداره...ضمن اینکه کیبورد  ASUS STRIX TACTIC PRO هم هست که Cherry MX داره و قیمتش 410 تومنه!

شما چقدر شاخه به شاخه می پرید؟ دوباره دارید بهونه ی تورم رو جلو می کشید!این همین بهونه ایه که همه ی مارو داره به نابودی می کشونه...آقا رضا گرون می کنه چون بیشتر براش می صرفه بعد آقا احمد گرون می کنه چون آقا رضا گرون کرده، آقا نادر گرون می کنه چون آقا رضا و آقا احمد گرون کردن و به همین ترتیب یه گرونی بی جهت می افته داخل بازار...والا شما خودت چندتا پست قبل حساب کتاب کردی گفتی یه افزایش 6 درصدی با توجه به درنظر گرفتن کاهش قیمت واتر کولر ها قابل قبوله...

"دوست عزیز جالبته بدونید آخرین نرخ تورم سال 94 طبق اعلام بانک مرکزی حدود 14 الی 15 درصد بوده در صورتی که اختلاف درصدی بین دلار 3670 تومان و 3450 کمتر از 6 درصد هست. حالا اگر تورم 15 درصدی رو منهای این 6 درصد کنی متوجه میشی که افزایش 3 تا 6 درصدی قیمت های گرین به هیچ وجه غیر منصفانه نیست! البته این در صورتیه که که اصلا کاهش قیمت های کولرهای های این شرکت را نادیده بگیریم !! "

که بنده هم حساب کتاب کردم براتون فقط 2 موردش خیلی بیشتر از 6 درصد بود که در مقابل کاهش ناچیز واتر کولرهاشون هیچ به حساب می یومد:

"شما که می گی افزایش قیمت 3 تا 6 درصدی اوکی هستش بزارید حساب کنیم 369 ضرب در 6% می شه 22 هزار تومن 369 به علاوه ی 22 هزار تومن می شه 391 تومن نه 410 تومن!(Z7) کیبورد 700K به قیمت 439 به علاوه ی 6% یا 26340 تومن قیمت باید بشه 465340 تومن نه 488000 تومن...همون 6 درصد هم بی جهته این جنس که دیشب وارد نشده.فردا بخرید این کیبورد رو می بینید 7-8 ماه از 25 ماه گارانتیش رد شده!ضمن اینکه همین الان افزایش قیمت بیش از 6 درصد همون 2 محصول کاهش قیمت چند هزار تومنی واتر کولر هارو جبران کرد.واترکولر مدل 120 قبل از عید 235 بوده و همون قبل از عید شده 222 تومن یعنی همون قبل از عید 5.4% کاهش داشته که کاری به افزایش قیمت امروز نداره ضمن اینکه اگه هم داشته باشه کاهش 13 تومنی روی این مدل واتر کولر در مقابل افزایش قیمت کیس Z7 از 369 به 410 که حدود 41 هزار تومن هست فوق العاده ناچیزه...همین یه قلم جنس داره کاهش ناچیز 10-12 تا جنس دیگشون رو جبران می کنه...(کاهش روی جنس هایی که فروش هم ندارن)"

شما که چشمای باز دارید این حساب دو دو تا چهار تارو بزنید با ماشین حساب ببینید غیر از اینه؟یا من ریاضیات رو هم از خودم در میارم؟ حتما الان دوباره حباب قیمت رو وسط می کشید و بعد هم فروشنده ها و دلال های سود جو رو؟

شما این همه تجربه و سابقه ی فعالیت در فروم های قدیمی رو داشتید از قبل از وجود لیون کامپیوتر درسته؟فروم لیون از سال 86 شاید قبل تر بوده و شما با این همه ثابقه و علم و غیره تازه همین دیروز تصمیم به عضویت و فعالیت داخل فروم یکی از بزرگترین فروشندگاه محصولات الکترونیک در ایران گرفتید؟ضمنن می شه این فروم قدیمی رو که براش عرق جبین ریختید رو معرفی کنید ما هم ببینیم؟

پاورقی: آقا ما از صبح تا حالا بیرون بودیم مثبتای ما چطوری ته کشیده؟زمان ریست شدن کی هستش؟

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

درود،

لطفاً این پست را کامل مطالعه بفرمایید. برای عزیزانی که بنده رو نمی شناسند، بنده پوریا شعبانی یکی از اعضای تیم R&D شرکت سیاره سبز هستم. همونطور که به شکل رسمی پیش از این در این فروم تاپیک نظر سنجی از طرف شرکت سیاره سبز توسط بنده زده شده الان هم تنها سخن گو این شرکت در این فروم هستم...

متاسفانه کاربر reza3656 که خیلی دوست دارم ایشون رو بشناسم، دوستی از جنس خاله خرسه رو دارند و یا کاسه داغتر از آش هستند یا هدف دیگه ای رو با این ضد تبلیغشون دنبال می کنند و به شما عزیزان اطمینان می دم که این سخنان غیر فنی از جانب مجموعه سیاره سبز نبوده و این مجموعه هیچگاه به این شکل و با این ادبیات جوابگوی کاربران فهیم لیون کامپیوتر نخواهد بود.

جوابیه رسمی شرکت سیاره سبز:

"

ضمن آرزوی اوقات خوش برای تمامی عزیزان و حسن نظر کاربران عزیز نسبت به مجموعه سیاره سبز و همچنین تشکر بابت انتقادات سازنده شما دوستان عزیز که همواره نظرات شما دوستان موجب رشد و ترقی این مجموعه شده است دلایل افزایش قیمت برخی از محصولات شرکت سیاره سبز به شرح ذیل می باشد:

1) افزایش میزان حداقل خود اظهاری رسمی گمرک که برای تمامی محصولاتی که افزایش قیمت داشته اند لحاظ گردیده. (بیشترین عامل تاثیرگذار در افزایش بین 2 تا 6 درصدی قیمت)

2) افزایش هزینه های جاری شرکت سیاره سبز که مشتمل بر حقوق و مزایای کارکنان(طبق استاندارد وزارت کار در سال 95)، افزایش جزئی هزینه های انبارداری و حمل و نقل و همچنین در ادامه افزایش مراکز خدمات سرویس در آینده نزدیک.

"

دوستان قوی ترین عامل افزایش قیمت، افزایش حداقل میزان خود اظهاری گمرک بوده که برای شرکت هایی که به شکل قانونی واردات کالا دارند موثر خواهد بود و بی شک تمامی شرکت هایی که به این روش واردات کالا دارند به زودی با افزایش قیمت روبرو خواهند بود ولی متاسفانه چون حجم فروش محصولات و سفارشات شرکت سیاره سبز به میزان بالاتری نسبت به بقیه شرکت هاست این تغییرات قیمتی در محصولات شرکت سیاره سبز رو شما زودتر از بقیه شرکت ها شاهد هستید. نکته بعدی هم افزایش حقوق امثال بنده هست که طبق قانون کار امسال نیز افزایش میزان حقوق داشتیم که به شکل خیلی جزئی در این تغییرات قیمتی دخیله ... 

پس در نتیجه کاهش قیمتی نخواهد بود درسته؟ (در حال حاظر یا چند ماه آینده اگر قیمت دلار ثابت بمونه)

لینک به دیدگاه

زین پس به جای واژه غریب و نامانوس گرین از واژه فارسی استفاده کنید و بگویید گرون

فرهنگستان زبان و ادب شیر رایانه (لیون کامپیوتر سابق)

ویرایش شده توسط sadeh
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...