رفتن به مطلب

سوال در مورد بلاک واتر کولر های کلوز لوپ

atisoc0936
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

همچین بلاکی تو بازار هست ؟ 

Rasa%20GPU-4.jpg

نمیشه از بلاکه یه واتر کولر کلوز لوپ که خراب شده استفاده کرد ؟ 

میشه مثه یه بلاک XSPC که فقط آب داخلش جریان داره ازش استفاده کرد ؟ 

لینک به دیدگاه

عکس برا من باز نمیشه بقیه نمیدونم :)

لینک به دیدگاه

Rasa%20GPU-4.jpg

این بلاگ برای گرافیک هست و فقط gpu روخنک میکنه! دقیقا مثل بلاک Cpu هست و تو بازار موجود نیست

من منظور شما رو از سوالتون متوجه نشدم!

به این کیت ها میگن واتر کولینگ لوپ باز و به واترکولر هایی مثل H110i میگم لوپ بسته! لوپ بسته ها معمولا پمپ رو داخل بلاک قرار میدن اما لوپ باز پمپ مستقل هست

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

pic of block

با سلام

پیرو صحبت های کاربر گرامی @Captain-Zakhar

تصویر فوق مربوط به بلاک آبی پردازنده گرافیک هست با برند خوشنام XSPC و برای استفاده در سیستم های خنک کننده آبی باز و به تعبیری سفارشی ( Custom Cooler ) طراحی و ساخت شده.

لینک سایت سازنده ( همین محصول )

در بازار داخلی ( تهران ) موارد مشابه به ندرت مشاهده میشوند. گشتیم نبود، نگرد نیست !!

خنک کننده های آبی مدار بسته در مقایسه با سیستم های مدار باز دارای پمپ بسیار کوچک و ضعیفتری هستند و پمپ در بالای بلاک نصب میشود.

نمونه یک سیستم کامل خنک کننده مدار باز شامل : پمپ ، رادیاتور ، واتر بلاک و کانکتورها ( فن و تیوب نیز در پکیج موجود است و فقط نیاز به مایع کولانت دارد )

post-22969-0-83517500-1461787114_thumb.jpg

لینک محصول فوق

حجم مخزن مایع خنک کننده 105 میلی لیتر

ماکزیمم جریان 420 لیتر در ساعت

دقیقا برای همین منظور ساخته و طراحی شده ولی نیاز به پمپ مخصوص خود با جریان و فشار بالاتر از پمپ های مدار بسته دارد

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم کیت XSPC ارم بلاک و ... 

ولی  بعضی از دوستان واتر کولر رو روی کارت گرافیک بستن حالا من نمیخام یه واتر کامل بگیرم و فقط خوده بلاک سیپیوش رو میخام روی GPU سوار کنم 

همچین موردی رو کسی دیده 

لینک به دیدگاه

من خودم کیت XSPC دارم بلاک و ... 

ولی  بعضی از دوستان واتر کولر رو روی کارت گرافیک بستن حالا من نمیخام یه واتر کامل بگیرم و فقط خوده بلاک سیپیوش رو میخام روی GPU سوار کنم 

همچین موردی رو کسی دیده 

سلام مجدد

بنده اون مورد خاص رو عرض کردم که نیست ، وگرنه بلاک پردازنده موجوده

شما قصد استفاده از کیت XSPC رو فقط برای گرافیک دارید یا پردازنده و گرافیک هر دو ؟

استفده همزمان روی پردازنده و گرافیک ( استفاده از دو بلاک برای یک کیت ) نیاز به رادیاتور بزرگتر و پمپ قوی دارید. برای کارایی بهتر استفاده از دو رادیاتور پیشنهاد می شود.

برای استفاده از بلاک پردازنده روی کارت گرافیک ، حتما روی قسمت های vrm و حافظه ها رادیاتور و فن مناسب نصب کنید. و احتمالا نیاز به ساخت محافظ پشتی (back plate) دارید.

به تاپیک های زیر سری بزنید و از کاربر محترم جناب Farjam راهنمایی بگیرید.

واتر کول کردن 390x   و  نصب کولینگ بر روی R9 290X

ویرایش شده توسط M-Ahmadi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد

بنده اون مورد خاص رو عرض کردم که نیست ، وگرنه بلاک پردازنده موجوده

شما قصد استفاده از کیت XSPC رو فقط برای گرافیک دارید یا پردازنده و گرافیک هر دو ؟

استفده همزمان روی پردازنده و گرافیک ( استفاده از دو بلاک برای یک کیت ) نیاز به رادیاتور بزرگتر و پمپ قوی دارید. برای کارایی بهتر استفاده از دو رادیاتور پیشنهاد می شود.

برای استفاده از بلاک پردازنده روی کارت گرافیک ، حتما روی قسمت های vrm و حافظه ها رادیاتور و فن مناسب نصب کنید. و احتمالا نیاز به ساخت محافظ پشتی (back plate) دارید.

به تاپیک های زیر سری بزنید و از کاربر محترم جناب Farjam راهنمایی بگیرید.

واتر کول کردن 390x   و  نصب کولینگ بر روی R9 290X

من بلاک XSPC دارم 

میخام رو جیچیو هم بلاک بزارم یه تیر 2 نشون شه 

کارت R9 290 MSI GAMING ست که روی مموری ها خنک کننده داره 

بک پلیت هم داره 

صرفا میمونه خنک کردنه جیپیو 

لینک به دیدگاه

من بلاک XSPC دارم 

میخام رو جیچیو هم بلاک بزارم یه تیر 2 نشون شه 

کارت R9 290 MSI GAMING ست که روی مموری ها خنک کننده داره 

بک پلیت هم داره 

صرفا میمونه خنک کردنه جیپیو 

یک تیر و دو نشون با داشتن کارت پر حرارت شما غیر ممکن نیست ، ولی نیاز به توان خنک کنندگی بیشتری ( رایاتور بزگ و ترجیحا دو عدد ) داره

مدل پمپ و مخزن و همینطور رایاتوری که دارید رو بفرمایید؟

خنک کننده ای که رو حافظه ها نصب شده با جریان هوای پر قدرت دو فن نصب شده روی کارت خنک شده و احتمالا نیاز به تعویض این هیت سینک ها و یا استفاده از فن بزرگ برای این قسمت دارید.

بک پلیت هم برای سهولت نصب بلاک روی کارت پیشنهاد شده ، ابعاد بلاک گرافیک کمی کوچکتر از بلاک پردازنده هست و احتمالا جای پیچ ها مطابقت نداشته باشن

سعی کنید قبل از خرید بلاک اندازه سوراخ جای پیچ رو با روی کارت مطابقت بدید و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

=================

اشتباه در مورد ابعاد بلاک تصحیح شد.

ویرایش شده توسط M-Ahmadi
لینک به دیدگاه

فاصله پیچهایی که بلاک رو به بکپلیت متصل میکنه در پردارنه بیشتر از گرافیک هست، بخاطر همین شما نمینونید از بلاک پردازنده برای گرافیک استفاده کنید
توی این دو تصویر میتونید این تفاوت رو حس کتید

این بلاک برای گرافیک هست

ek-vga_supremacy_cp_800.jpg

این بلاک برای پردازنده هست

ek-supremacy-evo_cp_front1_800_1.jpg

اگه روی عکس کلیک کنی میتونی بری به سایت سازنده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک تیر و دو نشون با داشتن کارت پر حرارت شما غیر ممکن نیست ، ولی نیاز به توان خنک کنندگی بیشتری ( رایاتور بزگ و ترجیحا دو عدد ) داره

مدل پمپ و مخزن و همینطور رایاتوری که دارید رو بفرمایید؟

خنک کننده ای که رو حافظه ها نصب شده با جریان هوای پر قدرت دو فن نصب شده روی کارت خنک شده و احتمالا نیاز به تعویض این هیت سینک ها و یا استفاده از فن بزرگ برای این قسمت دارید.

بک پلیت هم برای سهولت نصب بلاک روی کارت پیشنهاد شده ، ابعاد بلاک گرافیک کمی کوچکتر از بلاک پردازنده هست و احتمالا جای پیچ ها مطابقت نداشته باشن

سعی کنید قبل از خرید بلاک اندازه سوراخ جای پیچ رو با روی کارت مطابقت بدید و بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

=================

اشتباه در مورد ابعاد بلاک تصحیح شد.

پمپ آکواریوم هست 

رادیات بخاری پیکان 

تو فکر استفاده متر یخچال برای خنک کردنه مایع واتر هستم 

یه آشنا دارم شاید بتونه کمکی بکنه برای ساخت 

مشکل من این ها نیست 

از قرار معلوم بلاک تکی تو بازار موجود نیست 

سوال من هم این وسط این بود که آیا میشه بلاکه یه واتر کلوز لوپ رو استفاده کرد یا خیر 

لینک به دیدگاه

پمپ آکواریوم هست 

رادیات بخاری پیکان 

تو فکر استفاده متر یخچال برای خنک کردنه مایع واتر هستم 

یه آشنا دارم شاید بتونه کمکی بکنه برای ساخت 

مشکل من این ها نیست 

از قرار معلوم بلاک تکی تو بازار موجود نیست 

سوال من هم این وسط این بود که آیا میشه بلاکه یه واتر کلوز لوپ رو استفاده کرد یا خیر 

پمپ آکواریوم Ehime و موارد مشابه ( ترجیحا با قابلیت کاربری بیرون از آب و بدون لرزش ) مناسب هست

رادیاتور مناسب هست

موتور یخچال یا همون کمپرسور با تحت فشار قرار دادن گاز باعث انقباض و بالارفتن دمای گاز شده که بعد از انتقال به فضای داخلی و لوله های بزرگتر، گاز تحت فشار که به مایع تبدیل شده بود، با گرفتن گرما ( ایجاد سرما ) مجددا به گاز تبدیل شده و سرمای یخچال تامین میشود.

توضیح کامل :

post-22969-0-59051100-1462013874_thumb.jpg

برای ساخت پروژه هم موفق باشید

بلاک تک هم برای پردازنده موجود هست ، با قیمت های مختلف 275 تا بالاتر

بله بلاک واتر کولر مدار بسته قابل استفاده هست ولی بخاطر داشتن پمپ روی بلاک ، سرعت و حجم جریان مایع کولانت رو تحت تاثیر قرار میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پمپ آکواریوم Ehime و موارد مشابه ( ترجیحا با قابلیت کاربری بیرون از آب و بدون لرزش ) مناسب هست

رادیاتور مناسب هست

موتور یخچال یا همون کمپرسور با تحت فشار قرار دادن گاز باعث انقباض و بالارفتن دمای گاز شده که بعد از انتقال به فضای داخلی و لوله های بزرگتر، گاز تحت فشار که به مایع تبدیل شده بود، با گرفتن گرما ( ایجاد سرما ) مجددا به گاز تبدیل شده و سرمای یخچال تامین میشود.

توضیح کامل :

attachicon.gifیخچال.jpg

برای ساخت پروژه هم موفق باشید

بلاک تک هم برای پردازنده موجود هست ، با قیمت های مختلف 275 تا بالاتر

بله بلاک واتر کولر مدار بسته قابل استفاده هست ولی بخاطر داشتن پمپ روی بلاک ، سرعت و حجم جریان مایع کولانت رو تحت تاثیر قرار میده

شما بلاک تک سراغ دارید ؟ 

قیمت و مدل میدید 

لینک به دیدگاه

با سلام

لینک مورد نظر برای شما ارسال شد

XSPC Raystorm

قیمت 275 هزار تومان

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

Rasa%20GPU-4.jpg

سلام دوست عزیز یک نمونه ساده هست که میشه خرید به قیمت 20 تومان و میتونی خودت روش مودینگ انجام بدی و استفاده کنی

لینک محصول http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%86%DA%A9%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA/

ویرایش شده توسط morteza3it
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز یک نمونه ساده هست که میشه خرید به قیمت 20 تومان و میتونی خودت روش مودینگ انجام بدی و استفاده کنی

لینک محصول http://roboeq.ir/products/detail/%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%86%DA%A9%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C%20%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA/

چه باحال!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x  :x

لینک به دیدگاه

این بلاک من فکر می کنم از بلاکای universal برای gpu باشه که اگر مثلا بلاک کامل برای کارتت مبود از اینا می گیری....

خب این که بعید میدونم بتونی پیداش بکنی... از خود بلاک واترکولرای close loop هم میتونی استفاده کنی مشکلی نیست...

ولی اگر از همین بلاکای ray storm داری همونو استفاده کنی بهتره ... چون micro channel های بهتری نسبت به اکثر close loop ها داره...

کولر گرافیکو باز کن ببین وضعیت جا پیچ های بلاک و کارت چطوره.... اگر با پیچ نمیشد با بست ببندش...

اون لینک بالارو هم ب خیاد شو چون فکر نمی کنم توش micro channel داشته باشه و نداره چون اصلا اسمشو نوشته رادیت ....

توصیه ی دیگه:

سعی کن برای cpu و gpu 2تا لوپ جداگونه بزاری .. دلیلشم اینه که مثلا برای یه gpu دمای 65 یه دمای مناسبه ولی برای یه cpu دمای 65 رو نزدیکای مرز میدونن...

این کار رو که بکنی لازم نمیشه دور فنارو خیلی بالا ببری و سیستم نویزش پایین تر میاد...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

درود

برای پمپ میتونید از پمپ زیر استقاده کنید :

http://shop.aftabrayaneh.com/JT180A_Water_Pump.html

موتورش براشلس هست و هر دقیقه حدودا شش لیتر آب رو میتونه پمپاژ کنه ، به دلیل اینکه موتورش براشلس هست عمر بالا و نویز خیلی خیلی کمی داره ( مثل موتورهایی که در هارد دیسک استفاده میشه ) علاوه بر اون داخل آب هم می تونید ازش استفاده کنید ، حجم کوچکی داره و قیمت مناسب / یا حق

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...