رفتن به مطلب

Suppressing the Evolution

Recommended Posts

سلام خدمت همه

این یه پاور 850 oc+ گرین هست:

orginal_1424341321_OC%20Evo%20750-1050%2

بسیار عالی.... و زیبا...

پاور با کیفیتی هست از همه نظر به جز یه مورد که برای شخص من خیلی مهمه اونم دفع حرارت هست.... حالا خود حرارتو کاری ندارم ولی نویزی که موقع دفع حرارت ایجاد میشه برای من خیلی مهمه.... که این پاور توی این یه مورد به هیچ وجه خوب کار نمی کنه....

از قبل از عید که این پاورو گرفتم کلا با نویزش مشکل داشتم ... حالا fanless روشن یا fanless خاموش فرقی نداره.. کلا اوضاع جالب نیست....

یه نگاه که به پاور بندازید و با پاورای برندای دیگه مثلا corsair یا be quiet یه مقایسه ی همچین چشمی بکنید.... یکی از تفاوتا که خیلی تو چشمه محافظ فن این پاورا هست..(حالا fan shroud یا هرچی که اسمشو می زارید ...) ...تفاوتم اینه که مدلی که روی پاور +oc هست خیلی تراکم بیشتری داره و فضای بیشتر رو هم اشغال کرده ....(+ اینکه فن چشبیده به محافظ بر خلاف corsair که خیلی هوشمندانه یکم ارتفاع داده به محافظ ...)

51Uxu34JX6L.jpg

خب یکی از دلایل نویز خیلی بالای این پاورای oc+ حتی تو دور فن خیلی کم هم این طراحی محافظ فن + (این مورد دوم که خیلی برای گرین داستان شد سر این پاورا ) fan curve (خدا وکیلی فارسیه این یدونه رو نمی دونم چی بنوسم ...) خیلی تند یا به قول خارجی ها aggressive این پاورای oc+ هست... که اصلا اجباری به وجودش نیست...

چرا اجباری به وجودش نیست؟؟؟

جواب خیلی سادست .... وقتی دوتا پاور استاندارد  80plus platinum دارن حرارتی که تولید می کنن شاید نهایت 10 وات یا حتی کمتر متفاوت باشه ....

یه کم توضیح بیشتر بدم:

کار پاور تبدیل جریان ac به dc هست این کار اگر بهره وری 100 درصد باشه اصلا حرارتی تولید نمی کنه ...یه فرم انرژی تبدیل شد به یه فرم دیگه که هیچ کدوم از این 2 تا فرم حرارت نیست ... پس حرارتی تولید نمیشه فقط ac به dc...

اما از اونجایی که بهره وری هیچ وقت 100 درصد نمیشه و همیشه یه مقدار انرژی این وسط حروم میشه ... (اکثر این انرژی حروم شده تبدیل به حرارت میشه ).... پس در نتیجه پاورا حرارت تولید می کنن و باید این حرارتو دفعش کنن....

خب برگردیم به بحث اصلی ...

وقتی 2 تا پاور جفتشون استاندارد 80plus platinum دارن یعنی توی همه ی شرایط بهره وری بالای 90 درصد دارن ..(البته به جز لود 100 درصد روی 110 ولت ac ) ....

خب وقتی 2 تا پاور به اندازه ی هم بهره وری دارن (با فرض اینکه تمام انرژی هدر رفته تبدیل به حرارت میشه ) پس به اندازه ی هم هم گرما تولید می کنن...

پس پاور کرسیر یا be quiet یا .... که 80plus platinum هستن باید fan curve های خیلی شبیه هم داشته باشن... که برندای دیگه تقریبا خیلی نزدیک به همن به جز گرین که تا 160-170 وات بدون فن کار می کنه بر خلاف 310-320 وات کرسیر یا evga ....تو لودای بالاترم که پاور گرین کلا نویزش دیگه واقعا حرفی برای گفتن نمی زاره..(البته evga هم توی بحث fan shroud اوضاعش زیاد جالب نیست..)...

خب رسیدیم به اصل داستان که منو بر این کرد که بیفتم به جون این پاور 850 oc+ (هر کاری کردم نشد اینو درست بنویسم)... و یه دستی به سیستم کولینگش بکشم...

این یه نمای داخلی از پاور و فنش:

IMG_20160426_181009.jpg

یه عکس دیگه از فن:

IMG_20160426_181033.jpg

.

.

.(به ابن نکته هم دقت کنید بر خلاف برندای دیگه سایز این طلق خیلی بزرگتره ... که بیشتر من وجودشو نسبت به جهت دادن جریان هوا همون نویز می دونم....)

خب پیش میریم ...

از اونجایی که من به شخصه دستمو توی فن پاور نمی کنم ...(بخوامم باید اول پاورو از توی کیس در بیارم ) رفتم دادم کلا این محافظ فنو بریدن..

نتیجه شد این:

IMG_20160427_201822.jpg

IMG_20160427_201829.jpg

از اوجایی که داخل پاور زیاد شلوغ نیست و هیت سینکا هم زیاد متراکم نیستن (کلا چقدر هیت سینک مگر هست توی این پاور ...) .. یه فن با جریان هوای بیشتر, بیشتر به درد می خور تا یه فن با فشار استاتیک بیشتر....

رفتم یدونه فن af140 کرسیر از لیون گرفتم که متاسفانه فقط مدل led دارشو داشتن منم دیگه همونو گرفتم....

از اونجایی که فن خود پاور 13.5 سانتی هست این فن که 14 بود جا پیچاش با فن خود پاور جور نمیشد که در نهایت از رفیق همیشگی بست کمربندی کمک گرفتم...

این شد نتیجه:

IMG_20160427_202855.jpg

IMG_20160427_202906.jpg

بعدشم پاورو بستم :

IMG_20160427_203740.jpg

بسیار عالی...

از اونجایی هم که مادربورد هدر خالی نداشت فنو مستقیم به 5 ولت وصل کردم که هم صدایی نمیده هم کافیه...(تا اینجا که ok بوده و over temperature protection فعال نشده)...

چنتا نکته مهم:

1.باز کردن پاور و کلن ور رفتن با پاور کار خطرناکیه و حتی خطر مرگ داره ... من ,شرکت green سایت lioncomputer.ir هیچ مسئوبیتی در قبال هیچ اتفاقی قبول نمی کنم(یم)...

2.گارانتی شما باطل میشه به این صورت:

IMG_20160427_203744.jpg

3.اگر خواستید این کارو انجام بدید توصیه ی من اینه که یدونه فن cougar cfd 140 بگیرید و وصلش کنید به کنترلر خود پاور...من خودم نتونستم پیداش کنم وگرنه خودم هم از همون استفاده می کردم...

4. مشخصات سیستم:

CPU:AMD 1090t @3.7 GHZ  1.414 V

RAM:2*4GB Adata XPG 2133 @ 1600 1.5 V

MB:MSi 990FXA-GD65

VGA:XFX R9 390X stock @ 1.33 V

Storage:HDD *1 Seagate barracuda 7200RPM 500GB

SSD*1 Samsung 850 EVO 120GB

SSD*1 Samsung 850 EVO 250GB

Fan:Cougar 120 CFD Withe LED*7

Cougar Vortex 120 PWM*1

120MM crappy fan*1

Others:

Green Glacier 360 Water Pump @12 V

WS2812 RGB LED*120

Arduino UNO*1

اینم یه سری عکس از داخل پاور:

IMG_20160427_203145.jpg

IMG_20160427_203155.jpg

IMG_20160427_203208.jpg

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

جالب بود .

متاسفانه بارها دیده شده که افراد یا شرکت ها به جای حل مشکلات و درس گرفتن از اونها سعی در ماله کشی دارن .

....................................................

یه سوال خارج از بحث

فقط چرا رم 2133 و 390x رو با cpu قدیمی 1090 بستید ؟

الان cpu براتون گلوگاه نیست ؟؟؟

با cpu های دیگه پرفورمنس رو تست کردید ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

من هم همین مدل و گرفتم که متاسفانه بعد یه مدت کارکرد زیر بار که میرفت صدای ویز ویز شدیدی میداد که گارانتی برام عوضش کرد و منم همون تعویضی فروختمش . بعدش خواستم دیپ کول بگیرم . که دبدم اونم زیاد خوب نیست . الان RaidMax  مدل های جدید لیون آورده پاورهای خوبی هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟

این مدل مد نظرمه 

http://lioncomputer.ir/product/7881/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%85%DA%A9%D8%B3+%D9%88%D9%85%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%B1+%D8%A2%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3+700+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%DA%86/

ویرایش شده توسط morteza pc
لینک به دیدگاه

در در 1395/02/11, 00:38:53، big VULTURE گفته است :

جالب بود .

متاسفانه بارها دیده شده که افراد یا شرکت ها به جای حل مشکلات و درس گرفتن از اونها سعی در ماله کشی دارن .

یه سوال خارج از بحث

در مورد گلوگاه بعیدمیدونم که cpu گلوگاه بشه ....

با cpu دیگه تست نکردم....

در در 1395/02/11, 02:02:12، morteza pc گفته است :

من هم همین مدل و گرفتم که متاسفانه بعد یه مدت کارکرد زیر بار که میرفت صدای ویز ویز شدیدی میداد که گارانتی برام عوضش کرد و منم همون تعویضی فروختمش . بعدش خواستم دیپ کول بگیرم . که دبدم اونم زیاد خوب نیست . الان RaidMax  مدل های جدید لیون آورده پاورهای خوبی هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟

این مدل مد نظرمه

http://lioncomputer.ir/product/7881/%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1+%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%85%DA%A9%D8%B3+%D9%88%D9%85%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%B1+%D8%A2%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3+700+%D8%AC%DB%8C+%D8%A7%DA%86/

ببینید در مورد کیفیت پاور گیرین تو رده های corsair و evga و ... ایناست ... این raid max رو من آمار ندارم ازش برید ببینید کی پاوراشونو می سازه تا یه آماری داشته باشید.....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

خدایی چه کار جواد ضایعی کردن طلق گذاشتن... باورم نشد دیدم :D :D :D

میمونی چی بگی

منتهی یعنی اینقد رو مخ بوده که شما حاضر شدی گارانتی و بیخیال شی و ببری پاور... جالبه :)

لینک به دیدگاه

یه سوال خارج از بحث

درود

گلوگاه ! این مدل سیپیو ها  فقط مخصوص آدمهای حرفه ای  درست شده  تو این فرکانسی که دوستمون اوور کردن  تا  باس 1866 رم ساپورت میشه. هر چی اوور میشه تازه جون میگیره   البته بگم فقط با مین های 990 که مشکل VRM نداره هماهنگه 

البته ولتاژ سیپیو این دوستمون خیلی داغونه  1.4 داداش خیلی زیاده و نشون میده سیپیو شما ولتاژش بالا هست   

من 3.7 با سیپیو 1100 با ولتاژ 1.2 زدم  تا 4 هم فقط در حد تست تصویر زدم  ولی 3.7 کاملا استیبل هست.

لینک به دیدگاه

درود

گلوگاه ! این مدل سیپیو ها  فقط مخصوص آدمهای حرفه ای  درست شده  تو این فرکانسی که دوستمون اوور کردن  تا  باس 1866 رم ساپورت میشه. هر چی اوور میشه تازه جون میگیره   البته بگم فقط با مین های 990 که مشکل VRM نداره هماهنگه 

البته ولتاژ سیپیو این دوستمون خیلی داغونه  1.4 داداش خیلی زیاده و نشون میده سیپیو شما ولتاژش بالا هست.

من 3.7 با سیپیو 1100 با ولتاژ 1.2 زدم  تا 4 هم فقط در حد تست تصویر زدم  ولی 3.7 کاملا استیبل هست.

این مدل سی پی یو که تازه اومده بود با چیپ 890fx معرفی شد.یکی از دوستهای من اون زمان با ولتاژ 1.5 همین سی پی یو رو با فرکانس 4Ghz استیبل کرده بود. مادربرد (asus 890fx IV Formula )

موضوع بعدی اینکه دوستمون گفتن فکر نکنن گلوگاه بشه من میگم که 1090t برای بازی های open world امروزی مثل GTAv گلوگاه میشه کارت گرافیکتونم که r9 390x هست

در مورد فرکانس رمها هم amd تو تمام مدلهای cpu نهایت از 1800Mhz پشتیبانی میکنه حتی fx 9590

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بسیار هم عالی :clapping:

البته می تونید سیم های کانکتور فن اصلی رو به فن جدید وصل کنید تا به صورت داینامیک کنترل بشه هرچند ممکنه این فن هم به به لطف حالت فنلس  دیوار صوتی رو بشکنه

فن پاورهای گرین بدجور  رو مخ منه از هر سری که بگی تست کردم بجز سری UK بقیه جالب نیست. اما سری UK خیلی بی صدا است.

هرچی هم میگی  قبول نمی کنن و میگن فن های گرین رو همون oem پاورهای دیگه میسازه و ساخت گلوب فن  هست... اما این کجا و                                                                  "2 کیلومتر مانده"                                                                                             آن کجا.

اینکه چرا طراحی فن رو مثل مثلا کرسیر نمیزنن به خاطر پتنت یا حق مالکیت ابداع هست و برا سازنده هزینه بردار میشه.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

کار بسیار جالبیه که نویز فن رو ترکوندید :دی

اما در مورد اون طلق بگم که بیشتر مسیر هوا رو جوری تنظیم میکنه که پاور یکنواخت خنک بشه

البته باید کمی کوتاه تر میبود که نبود! در مدل های ساکت تر اندازه اون طلق کمی فرق داره.

لینک به دیدگاه

در مورد فرکانس cpu:

می شد ولتاژ بیشتر بدم ولی اون موقع باید دور فنارو بالاتر ببرم که اصلا تمایل ندارم به اون کار+ همونطور که دوستان گفتن cpu من از اون golden sample ها نیست... یه بنده خدایی بود با ولتاژ کمتر از من رو 4.2ghz استیبل بود سی پیوش .... اون cpu تو اون فرکانس در حد یا بالاتر از یدونه 8350 روی 4.4 پرفورمنس داره....

+

برای oc کردن درست و حسابی thuban ها باید درگیر ht و nb و اینا بشی اصلا حسش نیست....

یه مورد شفاف سازی در مورد فن:

مشکل اصلی من با این سیستم خنک کننده اینه که دیدن نویز بالاست به جای تغییر دادن اون محافظ فن اومدن این کارارو کردن:

1.اون قضیه ی طلق ...

2.استفاده کردن از یه فن گرون تر (این فن که پره هاش طرح golf ball داره گرونتر از یه فن ساده ی ساخت همون globe هست که مثلا توی پاور evga هست..)

خب مشکل نویز رو که من حل نشده می دونم اما چرا باید بجای این همه هزینه ی اضافی (هزینه ی طلق+دوتا پیچ طلق+کارگر که این طلقو پیچ کنه + فن گرون قیمت)... بیشتر میشه یا یه تغییر توی طراحی قاب پاور؟؟؟

این مورد آخری خیلی رو مخ منه....

البته طبق آخرین آمار که از گیرین دارم برنامه دارن یه تغییر درست و حسابی تو بار جدید این oc+ ها بدن.... که امیدوارم تمام این مشکل ها حل بشه (والا تا الان که این بخش R&D حرفای مارو قبول نمی کرد... حالا ببینیم چی میشه..)....

در مورد کنترل فن:

همونطور که گفتم اگه یه فن مثل cougar cfd white 140 داشتم که حداکثر دورش 1000 هست به همون کنترلر وصل می کردم توصیه ی منم همینه ولی خب گیر نیومد و تصمیم نهاییم براین شد که دور فنو ثابت بزارم کلا کار کنه ...اول به 7 ولت وصل کردم نویز بالا بود بعد زدم به 5 ولت که دیگه ردیف شد....

در مورد کیفیت فن:

ببینید دروغ نمیگن واقعا فنارو globe میسازه و فنایی که گیرین می گیره گرون تر نباشه هم قیمت فنای evga هست..(فنای گیرین تو این سری hydraulic bearing نیست ولی طراحی پره هاش premium هست حالا اگر evga فناش hydraulic bearing باشه فکر می کنم یه قیمت در بیاد با این فنای سری oc+ یا شاید فنای oc+ گرون تر باشه....)

دوستان من بازم تاکید م کنم این پاورای oc+ از لحاظ طراحی مدار و کیفیت ساخت و... سطح خیلی بالایی دارن در حد hxi های corsair یا supernova های evga اما توی این بحث کولینگ واقعا بد کار کردن .... من اینو به خودشونم بارها گفتم...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مدل سی پی یو که تازه اومده بود با چیپ 890fx معرفی شد.یکی از دوستهای من اون زمان با ولتاژ 1.5 همین سی پی یو رو با فرکانس 4Ghz استیبل کرده بود. مادربرد (asus 890fx IV Formula )

موضوع بعدی اینکه دوستمون گفتن فکر نکنن گلوگاه بشه من میگم که 1090t برای بازی های open world امروزی مثل GTAv گلوگاه میشه کارت گرافیکتونم که r9 390x هست

در مورد فرکانس رمها هم amd تو تمام مدلهای cpu نهایت از 1800Mhz پشتیبانی میکنه حتی fx 9590

البته 1.5 ولت رو برای 24/7 رو بعضیا توصیه نمیکنن

یادش به خیر زمانی که این رو داشتم :

o64mwcc2wexpdu1tedgt_thumb.jpeg

در مورد فرکانس cpu:

می شد ولتاژ بیشتر بد ولی اون موقع باید دور فنارو بالاتر ببرم که اصلا تمایل ندارم به اون کار+ همونطور که دوستان گفتن cpu من از اون golden sample ها نیست... یه بنده خدایی بود با ولتاژ کمتر از من رو 4.2ghz استیبل بود سی پیوش اون cpu تو اون فرکانس در حد یا بالاتر از یدونه 8350 روی 4.4 پرفورمنس داره....

دقیقا توی خیلی از بنچمارکها و تست ها اینطور بود.. بعد خیلیا حرف منو باور نکردن  :D

در مورد تاپیک و نکات ذکر شده هم ممنون استفاده بردیم  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من پاور Enermax Rev 1250 سیلور80پلاس رو باز کردم و اون طلق وجود داشت.

منم حرف سعید رو تایید میکنم و میگم اون طلق برای جریان هواست. اگه کسی بخواد نویز فن رو بگیر محل اتصال فن با سطح که معمولا جای پیچ ها هست رو اسپیسر پلاستیکی یا واشر میزارن نه اینکه نصف جریان هوارو بلاک کنن.

لینک به دیدگاه

درود

بسیار هم عالی :clapping:

البته می تونید سیم های کانکتور فن اصلی رو به فن جدید وصل کنید تا به صورت داینامیک کنترل بشه هرچند ممکنه این فن هم به به لطف حالت فنلس  دیوار صوتی رو بشکنه

فن پاورهای گرین بدجور  رو مخ منه از هر سری که بگی تست کردم بجز سری UK بقیه جالب نیست. اما سری UK خیلی بی صدا است.

هرچی هم میگی  قبول نمی کنن و میگن فن های گرین رو همون oem پاورهای دیگه میسازه و ساخت گلوب فن  هست... اما این کجا و                                                                  "2 کیلومتر مانده"                                                                                             آن کجا.

اینکه چرا طراحی فن رو مثل مثلا کرسیر نمیزنن به خاطر پتنت یا حق مالکیت ابداع هست و برا سازنده هزینه بردار میشه.

درود

من  با سری‌های متفاوتی از پاورهای گرین سر و کار داشته ام. اما مشکل نویز سراسری نیست، در واقع در سری evo هست که آزارنده شده. سری HP و به ویژه BOC  بی‌صدا هستند. UK رو هم که خودت گفتی. یادم‌ه اولین باری که پاوری از سری BOC رو اسمبل کردم از روی صدا نمی‌تونستم تشخیص بدم پاور روشن هست یا نه، البته دقت الان رو هم نداشتم.

لینک به دیدگاه

من پاور Enermax Rev 1250 سیلور80پلاس رو باز کردم و اون طلق وجود داشت.

منم حرف سعید رو تایید میکنم و میگم اون طلق برای جریان هواست. اگه کسی بخواد نویز فن رو بگیر محل اتصال فن با سطح که معمولا جای پیچ ها هست رو اسپیسر پلاستیکی یا واشر میزارن نه اینکه نصف جریان هوارو بلاک کنن.

من توی نقد پاورای corsair و evga که johnny guru انجام داده بود همچین چیزی ندیدم توی اون پاوری...

بعد شما اگر پاور دم دستته اون طلقو بردار ببن فن چه صدای نا جور میده....

الان یه بچه سرچی کردم کلا توی فنایی که fan shroud طرح لونه زنبوری داره اون طلق هست دلیلشم همینه که نوشتم کم کردن نویز....

چرا بیام جریان هوا به یه تیکه از بردو بگیرم؟؟؟

دلیلی هم که مثلا کرسیر یا be quiet از محافظ زنبوری استفاده نمی کنن همینه به نظر من....

کلا اون طرح دوران 2009 اینا روی پاورا بوده که الان می تونم بگم تقریبا دیگه کاملا منسوخ شده....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من توی نقد پاورای corsair و evga که johnny guru انجام داده بود همچین چیزی ندیدم توی اون پاوری...

بعد شما اگر پاور دم دستته اون طلقو بردار ببن فن چه صدای نا جور میده....

الان یه بچه سرچی کردم کلا توی فنایی که fan shroud طرح لونه زنبوری دارن اون طلق هست دلیلشم همینه که نوشتم کم کردن نویز....

چرا بیام جریان هوا به یه تیکه از بردو بگیرم؟؟؟

دلیلی هم که مثلا کرسیر یا be quiet از محافظ زنبوری استفاده نمی کنن همینه به نظر من....

کلا اون طرح دوران 2009 اینا روی پاورا بوده که الان می تونم بگم تغریبا دیگه کاملا منسوخ شده....

حالا جدای از بحث کویل نویز که خیلی ها اشتباه میگیرن با نویز قطعات مکانیکی جای فن ... و به قول شما که پاور با راندمان بالا گرمای کمتری تولید میکنه پس فن هم کمتر فعالیت داره همه اینا باعث میشه نویز فن پایین بمونه.

شما یه سرچی درباره فیزیک اتمسفر بزن حتما. اگه فکر میکنید کوبش هوا به هیت سینک ها اونارو خنک میکنه باید بگم اشتباه میکنید. جایگذین شدن هوای خنک تر با هوای گرمه که باعث خنک شدن جامدات میشه.

همین الانم دارم پاور خودمو نگاه میکنم که Platimax هست و اینم که 2014 هست اونم این طرقو داره. اینم از techpowerup با پاور 1600 تیتانیوم evga عکس گذاشته:

in_fan_small.jpg

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/SuperNOVA_T2_1600/images/in_fan.jpg

این به کار بردن یا نبردن طلق مثل گذاشتن پمپ روی بلاک یا نگذاشتن اونه توی کولر های مایع AIO میمونه. یه شرکت میزاره یه شرکت دیگه نمیزاره. رو این حساب هانی کمب یا همون لونه زنبوری گذاشتن یا نذاشتنشم دل بخواهیه و ربطی به نویز نداره. شاید فقط به قول شما نهایت منسوخ بشه و از مد بیفته.

اما اگه هانی کمب باعث نویزه و شرکت های PSU ساز طلق میزارن ... چرا همین کورسیر 780T که فن پشتش طرح لونه زنبوریه اون طرقو نداره؟ چون زشت میشه یا چون فن پشتی خمیدگی داره؟ اصن ربطی نداره، دل بخواهیه.

olk7585366hvbxu5qf5p_thumb.jpg

"دلیلشم همینه که نوشتم" نداره، مگه جنگه؟ اگه اینجوریه شما هم اون بچه سرچو هم بزار مهد کودک تا سوادش زیاد شه.

پ.ن:

اینم یه نمونه گردش هوا با و بدون طلق که اصن ربطی به نویز و خنک کردن نداره و مثل متود و عرف میمونه که یه شرکت دوست داره بکنه یکی دیگه نه:

2qtxlg32y35ww7ec2j7j_thumb.png

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

البته 1.5 ولت رو برای 24/7 رو بعضیا توصیه نمیکنن

یادش به خیر زمانی که این رو داشتم :

o64mwcc2wexpdu1tedgt_thumb.jpeg

دقیقا توی خیلی از بنچمارکها و تست ها اینطور بود.. بعد خیلیا حرف منو باور نکردن  :D

در مورد تاپیک و نکات ذکر شده هم ممنون استفاده بردیم  @};-

24/7 نبود دیگه فقط برای تست بود :D

کاشکی دمای سی پی یو رو هم یه طوری نشون میدادی جالبه برام با فرکانس 4.3Ghz دما تا کجا پیش میرفته اون زمان با کولینگهای قدیمی :D

نکته ی بعدی: فرجام خان شما خودت استادی... دلیل اینکه توی بعضی تست ها phenom II از بولدوزر یخورده جلو میوفته اینه که در معماریه بولدوزر بعضی از اطلاعات و منابع  بین 3 هسته مشترکه برای همینه که بعضی جاها بولدوزر عقب افتاده از phenom II اما در بنچمارکهای دیگه بولدوزر با اختلاف خیلی زیاد جلوتره. اصلا من مشکل دارم با اینکه ملت phenom II رو با Fx مقایسه میکنن. اون مهندسهایی که بولدوزر رو طراحی کردن از ماها بیشتر بارشونه دیگه درسته ؟ :D

از استارتر عزیز هم پوزش میخام اگه بحث رفت قاطی باقالیا :D

درود

من  با سری‌های متفاوتی از پاورهای گرین سر و کار داشته ام. اما مشکل نویز سراسری نیست، در واقع در سری evo هست که آزارنده شده. سری HP و به ویژه BOC  بی‌صدا هستند. UK رو هم که خودت گفتی. یادم‌ه اولین باری که پاوری از سری BOC رو اسمبل کردم از روی صدا نمی‌تونستم تشخیص بدم پاور روشن هست یا نه، البته دقت الان رو هم نداشتم.

من از اول تا همین الان پاور گرین داشتم همشون هم نویز داشتن (فن نه) فکر کنم عبور برق از چوک ها صدا تولید میکنه. سیستم پنتیوم 3 مربوط به 16 سال پیش با پاوره 300 وات گرین Model :blue sky 2000 هنوز که هنوزه پاورش داره کار میکنه 24 ساعت در روز هم روشنه چون وصلش کردم به 3 عدد فنه 24 ولت و یک عدد 12 ولت. خدا وکیلی خرکارن اما نویز دارن یا اگه نداشته باشن بعدن پیدا میکنن

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

در مورد جهت دهی جریان هوا.. حرف شما صحیح... ولی اینم در نظر داشته باشید ...

Blocking the air in that regions causes a low pressure area, which forces the air through the PSU in an L-shape and out the rear of the PSU. It's basically done as a cheap and easy way to direct airflow in a PSU.

A lot of higher-end units do it less often and if they do it, they do it in smaller areas now. It was a lot more common a little while ago.

حرف خود rep کرسیر توی سایت جانی هست....

+با ورداشتن اون طلق صدای فن این پاور به طور خیلی ناجوری بالا می رفت دیگه اینو تست کردم....

در مورد fan grill :

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Effects-of-Grill-Patterns-on-Fan-Performance-Noise-107/

توضیحات کامل داده....

+

توی همون کیس 780t هم شما ببینی فن با یه فاصله ای از اون گریل هست که همونم باعث میشه نویز کمتر بشه.. که مثلا توی کیس h440 هم گریل فن یه فاصله ای داره....

یه جا هایی هم بحث مقاومت بدنه پیش میاد (خصوصا توی کیس) که دیگه نمیشه خیلی از متریال کم کرد....

اگه فکر میکنید کوبش هوا به هیت سینک ها اونارو خنک میکنه باید بگم اشتباه میکنید. جایگذین شدن هوای خنک تر با هوای گرمه که باعث خنک شدن جامدات میشه.

دقیقا هم به همین دلیل فن با جریان هوای بیشتر استفاده کردم چون یه هیت سینک پر تراکم جلوی فن نیست که فن فشار لازم داشته باشه که هوارو بتونه از لای پره های هیت سینک عبور بده....

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد جهت دهی جریان هوا.. حرف شما صحیح... ولی اینم در نظر داشته باشید ...

Blocking the air in that regions causes a low pressure area, which forces the air through the PSU in an L-shape and out the rear of the PSU. It's basically done as a cheap and easy way to direct airflow in a PSU.

A lot of higher-end units do it less often and if they do it, they do it in smaller areas now. It was a lot more common a little while ago.

حرف خود rep کرسیر توی سایت جانی هست....

+با ورداشتن اون طلق صدای فن این پاور به طور خیلی ناجوری بالا می رفت دیگه اینو تست کردم....

در مورد fan grill :

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Effects-of-Grill-Patterns-on-Fan-Performance-Noise-107/

توضیحات کامل داده....

+

توی همون کیس 780t هم شما ببینی فن با یه فاصله ای از اون گریل هست که همونم باعث میشه نویز کمتر بشه.. که مثلا توی کیس h440 هم گریل فن یه فاصله ای داره....

یه جا هایی هم بحث مقاومت بدنه پیش میاد (خصوصا توی کیس) که دیگه نمیشه خیلی از متریال کم کرد....

دقیقا هم به همین دلیل فن با جریان هوای بیشتر استفاده کردم چون یه هیت سینک پر تراکم جلوی فن نیست که فن فشار لازم داشته باشه که هوارو بتونه از لای پره های هیت سینک عبور بده....

لینک خیلی جالبی دادین ممنون.

اگه با برداشتن اون طلق نویز پایین بیاد من تعجب نمیکنم. خب مشخصه شما هرچی بیشتر جلو اون باد رو بگیری مقاومت هوا صدا تولید میکنه مثل همون نمونه برچستگی که معمولا برای فن های پشتی در نظر میگیرن که فاصله فن تا اون منافظ لونه زنبوری بیشتر بشه. اما اینکه کار اون طلق پایین آوردن نویز باشه، این صحیح نیست چون اولا هیچ جای دیگه ای جز پاور دیده نشده که خودش خیلی دلیل محکمی بر قضیه تصیح گردش هوا هست، ثانیا همون طور که خودتون فرمودین پاور های کورسیر و بی کوایت از این طلق استفاده نمیکنن و رو این حساب من ده پاور آخری رو که Techpowerup ریویو کرده بود رو نگاه کردم و غیر از همون کورسیر و بی کوایت الباقی همه اون طلقو داشتن که رقم 8/10 برای داشتن طلق زیر فن کم عددی نیست + پایین آوردن نویز برای هر تولید کننده ای معیار مهمیه اما نه تا زمانی که دما رو فدای اون کنن مثلا.

اتفاقا شما کار خوبی کردین AF فن انداختین. من خودم با اینکه طرفدار پرو پا قرص SP هستم اما تو این مورد که پاور باشه و فاصله عناصر تولید کننده گرما از فن زیاده + هیت سینک مهندسی شده ای توش نیست (حالا جدا از بحث تولید کم گرما با وجود استاندارد پلاتینیوم پاور گرین) همون فن AF خیل بهتر جواب میده.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

لینک خیلی جالبی دادین ممنون.

اگه با برداشتن اون طلق نویز پایین بیاد من تعجب نمیکنم. خب مشخصه شما هرچی بیشتر جلو اون باد رو بگیری مقاومت هوا صدا تولید میکنه مثل همون نمونه برچستگی که معمولا برای فن های پشتی در نظر میگیرن که فاصله فن تا اون منافظ لونه زنبوری بیشتر بشه. اما اینکه کار اون طلق پایین آوردن نویز باشه، این صحیح نیست چون اولا هیچ جای دیگه ای جز پاور دیده نشده که خودش خیلی دلیل محکمی بر قضیه تصیح گردش هوا هست، ثانیا همون طور که خودتون فرمودین پاور های کورسیر و بی کوایت از این طلق استفاده نمیکنن و رو این حساب من ده پاور آخری رو که Techpowerup ریویو کرده بود رو نگاه کردم و غیر از همون کورسیر و بی کوایت الباقی همه اون طلقو داشتن که رقم 8/10 برای داشتن طلق زیر فن کم عددی نیست + پایین آوردن نویز برای هر تولید کننده ای معیار مهمیه اما نه تا زمانی که دما رو فدای اون کنن مثلا.

اتفاقا شما کار خوبی کردین AF فن انداختین. من خودم با اینکه طرفدار پرو پا قرص SP هستم اما تو این مورد که پاور باشه و فاصله عناصر تولید کننده گرما از فن زیاده + هیت سینک مهندسی شده ای توش نیست (حالا جدا از بحث تولید کم گرما با وجود استاندارد پلاتینیوم پاور گرین) همون فن AF خیل بهتر جواب میده.

با شما موافقم و به نظر بنده هم اون طلق بیشتر برای جهت دهی جریان هواست تا کاهش نویز... :-?

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...