رفتن به مطلب

AMD َشاخ غول را شکست »»» سوکت AM4 در قلب ASUS ROG Crosshair VI Impact نشست !!! اولین رکورد داغش را در DDR4 MHZ 4133 رقم زد ! + نظرسنجی

اشتراک گذاری

خرید Kaby lake اینتل یا AMD ZEN ?  

219 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. خرید Kaby lake اینتل یا AMD ZEN ?

• Intel Kaby lake
      107
    • َAMD Zen
      116

Recommended Posts

واییی.

ینی میشه از این سوکت عزیزی که الان دارم اجبارا به اینتل کوچ نکنم؟!

Zen + R9 490X OC.

به احتمال 99 در 100 آره میشه .

البته یک 8 هسته ای zen که با هسته های مجازی میشه 16 هسته ای + گرافیک خفن 490x خیلی از سیستم فعلی شما بهتره .

برای فول اچ دی احتمالا مدل های میان رده zen و همینطور گرافیک 480 کاملا کافی باشه .

لینک به دیدگاه

• ارسال 257
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

اين نظر سنجي كاملا غلطه و هركس در ان راي دهد فردي متعصب و مفسد في التاپيك شناخته ميشود

هنوز يدونه بنچمارك هم ازش نيومد بعد انتظار داريد انتخاب كنيم ?

https://www.youtube.com/watch?v=TQYsl360v1A

ميدونم جاش اينجا نيس ولي اگه يكي از دوستان لطف كنه اين ويدئو رو اپلود كنه خيلي عالي ميشه gtx 1080sli benchmark

داداش لطف کن خودت پست رو حذف کن................................. لطفا  @};- 

هیچ رقمه جاش نیست اینجا

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

mzx9_photo_2016-06-06_17-16-43.jpg

2984799-1585756690-AMD-B.png

بولدوزی دیگر ... یا باید قبول کنیم Zen یعنی پایان سلطنت اینتل :-?

لینک به دیدگاه

mzx9_photo_2016-06-06_17-16-43.jpg

2984799-1585756690-AMD-B.png

بولدوزی دیگر ... یا باید قبول کنیم Zen یعنی پایان سلطنت اینتل :-?

منبع دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

با سپاس از 2عزیز گرامی که اسباب بحث و منطق و استنتاج روشنگرانه رو به تاپیک خودشون عنایت کردند تا دیو تاریکی و جهل را .... (در نتفه خفه کنن ! :laughing: ) و ما رو هم به بحث و جدل تشویق !!! :D (در اوج ضیغنده ی زمانیمون)

http://www.overclock.net/t/1601080/various-amd-s-zen-eight-core-cpu-delivers-double-the-performance-of-the-fx-8350-update-2

در تکمیل اشاره ی تامه ی  سعید جان !!! (جسارتا ) فقط اون عزیزی که همینطور میگن بدون بنپمارک ... معلوم میشه این تاپیک و از اول نخونده و.. ترجمه ی بنده و صد البته بزرگان تاپیکو قبول ندارید ؛ الا ماشالله لینک مرجع 

...

دیگه استتناد و استنتاج این Benchmarko فقط خواجه حافظه که نمیدونه .......8page تحلیل و واکشی داغو (زبان اصلی ) برن ایشون ، بازم شک داشتتن معقولو منطقی پست بزارن تا پاسخ علمی خدمتشون داده بشه 

آره داداش اون چه شما تو همین آب رون رویت نکردی، ما تو خشت خام دیدیم و درجا  ایمان آوردیم  @};- 

(گویا از اون همه تحلیل روز همیشه و همه جا فقط تصاویر آماریش چشتو نو میگیره شما! ، برای شروع بدم نیست البته ...) ، 

(ضمنا دوستان اگر رای منفی دادن خدمتتون ، صد البته از منظر ناخوشایند پستتون و توهین آشکاری که به شعور رای دهنده ها و follower ای عزیز دادی که هرکدوم چند10تایی تاپیک بیشتر از شما عرضه کردنو و چند صدتایی بیشتر پست راهگشا تقدیم ؛ قطعا وقتی با این لحن و توهین آشکار شعور خودتون روبه رخ میکشید  ... خیلی بیشتر از اینا باید توقع بازخورد داشته باشید... )

- امین خان اگر پرسشی دارن هنوز ،در خدمتم...

@};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

با سپاس از 2عزیز گرامی که اسباب بحث و منطق و استنتاج روشنگرانه رو به تاپیک خودشون عنایت کردند تا دیو تاریکی و جهل را .... (در نتفه خفه کنن ! :laughing: ) و ما رو هم به بحث و جدل تشویق !!! :D (در اوج ضیغنده ی زمانیمون)

http://www.overclock.net/t/1601080/various-amd-s-zen-eight-core-cpu-delivers-double-the-performance-of-the-fx-8350-update-2

در تکمیل اشاره ی تامه ی  سعید جان !!! (جسارتا ) فقط اون عزیزی که همینطور میگن بدون بنپمارک ... معلوم میشه این تاپیک و از اول نخونده و.. ترجمه ی بنده و صد البته بزرگان تاپیکو قبول ندارید ؛ الا ماشالله لینک مرجع 

...

دیگه استتناد و استنتاج این Benchmarko فقط خواجه حافظه که نمیدونه .......8page تحلیل و واکشی داغو (زبان اصلی ) برن ایشون ، بازم شک داشتتن معقولو منطقی پست بزارن تا پاسخ علمی خدمتشون داده بشه 

آره داداش اون چه شما تو همین آب رون رویت نکردی، ما تو خشت خام دیدیم و درجا  ایمان آوردیم  @};- 

(گویا از اون همه تحلیل روز همیشه و همه جا فقط تصاویر آماریش چشتو نو میگیره شما! ، برای شروع بدم نیست البته ...) ، 

- امین خانم اگر پرسشی دارن هنوز ،در خدمتم...

@};-  @};-  @};-

:-?

لینک به دیدگاه

درود

بررسی چرا اینقدر کوتاه‌ه؟

البته تا ربع چهارم ۲۰۱۶ اینتل بی‌کار نخواهد ماند. همین‌طوری یک سوکت جدید تو راه داره، اگر ببینه‌ هوا پسه شک نکنید که توانایی زاییدن غول رو هم داره.

لینک به دیدگاه

...

(ضمنا دوستان اگر رای منفی دادن خدمتتون ، صد البته از منظر ناخوشایند پستتون و توهین آشکاری که به شعور رای دهنده ها و follower ای عزیز دادی که هرکدوم چند10تایی تاپیک بیشتر از شما عرضه کردنو و چند صدتایی بیشتر پست راهگشا تقدیم ؛ قطعا وقتی با این لحن و توهین آشکار شعور خودتون روبه رخ میکشید  ... خیلی بیشتر از اینا باید توقع بازخورد داشته باشید... )

@};-  @};- 

اووه حالا یه شوخی کردم 

تازه هنوز وقتی ZEN KABY LAKE هیچکدوم معرفی نشده چطور میشه نظر داد 

منم قصد توهین به هیچ کس رو ندارم حالا برداشت شما هرجور بوده من منظوری نداشتم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

البته تا ربع چهارم ۲۰۱۶ اینتل بی‌کار نخواهد ماند. همین‌طوری یک سوکت جدید تو راه داره، اگر ببینه‌ هوا پسه شک نکنید که توانایی زاییدن غول رو هم داره.

غول که قبل تر زاییده شده!

cinbench.jpg

ولی با قمتی بسیار غول تر ! ~1700$

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cinbench.jpg

همه چیز قدرت نیست قیمت هم خیلی مهمه...!

فکر کن یه لحظه zen قیمتش کمتر از 6700k فعلی یعنی زیر 1 تومن باشه   :D

لینک به دیدگاه

cinbench.jpg

6950x دست کم به دلیل قیمت رقیب چیزی نیست، به علاوه برای من کاربری ش ابهام داره. توی این رده برای ws متداول ه از xeon استفاده کنن که مشکل گرما و نویز کمتری داره و البته پایداری ش هم تضمین شده است.

در هر حال amd در معرفی و عرضه و فروش نشانه هایی بروز نمی ده که اعتمادبرانگیز باشه. بعد از این همه اخبار مبهم و شایعه چنین بررسی کوتاهی اون هم از چنین منبعی مصرف کننده رو به سختی می تونه برای شکیبایی قانع کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:-?

فکر کنم منظورش امین خان هم یا ام بوده بهم چسبونده...  :D

لینک به دیدگاه

فکر کنم منظورش امین خان هم یا ام بوده بهم چسبونده...  :D

کاری به این مورد ندارم، اگر دوست گرامی tohid کمی شفاف تر بنویسی خیلی بهتره. من خیلی از جمله هات رو نمی فهمم. لاگرانژ جمله ای داره تامل پذیر که نقل به مضمون می کنم: هر وقت ایده ی بدیعی داشتی بکوش برای اولین رهگذری که می بینی به شکل قابل فهمی بیان کنی.

لینک به دیدگاه

درود

همین الآنشم بیکار نشسته جناب ! (به غیر از 6950  ابر قیمت )، لینک سپهسالارای جدیدشو تو تاپیک دوستان اضافه کردم ... متاسفانه واکشی نکردن ایشون...جسارتا هشدارهم دادم بهشون !

ازلابلای  اون اخبار اینطور میشد استنباط کرد که رقیب اینتلی  ZEN تو P/P , ... احتمالا ً2Q 2017  از راه برسه  @};-

...

@};-  @};-

اووه حالا یه شوخی کردم ؛  

:D

تازه هنوز وقتی ZEN KABY LAKE هیچکدوم معرفی نشده چطور میشه نظر داد  

اعترض شما تا حدودی بجاست ؛ با وجود اینکه این جور نظرسنجیا تا حدودیم تو همه یfroum 

ا معمول ،مثل  همون نظرسنجی و بحث و گمانه زنیای گرافیای نسل جدیدم از مدت ها پیش تو همین فروم مطرح شده بود ؛ که قطعا این مدل نظرسنجیها از این نظر که باعث تحلیل و تعامل نظر و جمبندی  هوشمندانه تری حتی به نسبت موجود بودن کلیت اطلاعات میشه و ذهن ها رو نسبت به جزئیات آتی ارائه ، هشیارتر نگه میداره ، پسندیده و  قابل توجیه ،لیکن فرصت رای دادن حتی  پس از عرضه هم مهیاست و اجباری در کار نبوده و نیست...

منم قصد توهین به هیچ کس رو ندارم حالا برداشت شما هرجور بوده من منظوری نداشتم 

قلم بنده هم یکم تند رفت داداش ... شرمنده :x @};- 

cinbench.jpg

:clapping:  @};-

همه چیز قدرت نیست قیمت هم خیلی مهمه...!

فکر کن یه لحظه zen قیمتش کمتر از 6700k فعلی یعنی زیر 1 تومن باشه   :D

بعیدم نیست اصلا به خصوص اگه به نوعی سیاست تبلیغاتی اینتل رو بازار core8 تو بدو ورود تاثیر منفی بزاره ، احتمال داره 6core اااش یه مدت اولویت فروش پیدا کنه تو رنج قیمتی i5 ! (گفتم قبلا :D بگیری و بشکنی 8core  از آب در بیاد!)

- با سپاس از همه ی دوستان ، از بحثایی که مطرح هست ، اینطور متوجه شدم که انشالله تو آپدیت قریبالوقوع تاپیک ، نقاط ضعف و قدرت هر 2 حریف رو  در نسلای مختلف بلاخص  نسل های آتی ! ذره بین به دست مقایسه و تحلیل و  پیگیری کنم ...(با یکمم نمک اضافی :D )

با تشک @};- ر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم قیمت گذاری AMD به چه صورت باشه ولی خیلی دوست دارم بهترین پردازنده اش قیمتی کمتر از 6700K داشته باشه که خیلی دور از انتظار نیست با توجه به رویه های قدیم و البته سیاست های قیمت گذاری گذشته AMD از موضع ضعف بود و باید دید حالا چه سیاستی پیش خواهد گرفت.

با توجه به منتقل شدن چیپ ست ها به داخل پردازنده احتمالا هزینه تمام شده ساخت برد برای سازنده ها خیلی سنگین نباشه. مگر اینکه مثلا در زمان تولید ببینیم برد های سوکت AM4 نیاز به مدار تغذیه غول دارند. ولی من باز هم فکر می کنم بشه با 500 دلار یه باندل قدرتمند(مینبرد+ پردازنده) از Zen خرید کرد.

فعلا که بی صبرانه منتظر اطلاعات بیشتر...

لینک به دیدگاه

اول از کاربر tohidadme تشکر می کنم بابت پوشش خبری لحظه ای ای ام دی . [emoji257]

دوست گرامی قصد توهین یا دست انداختن شما را ندارم ، اما طرز جمله بندی و طرز نوشتار شما کمی نامفهوم و گنگ هستش ، شما که زحمت می کشید و خبر ها را سریع ترجمه می کنید و قرار میدید سعی کنید نکات نگارشی نوشته ی خود را رعایت کنید . برای مثال شما وسط جمله های خبری عکس قرار میدید که اشتباهه ، نوشته ی خود را با چند رنگ و فونت مختلف در یک یا چند جمله قرار میدید که باعث اشتباه مخاطب و خواننده به کرار میشه . بسیاری از جمله های شما نامفهومه و معلوم نیست از کجا شروع میشه و به کجا ختم میشه . همچنین خیلی شلوغ می نویسید ، برای توضیح چندین مطلب مختلف به همراه اصطلاحات تخصصی سعی کنید از پاراگراف برای جدا کردن آن ها استفاده کنید . ارزش کار شما بالاست حداقل سعی کنید با رعایت نکات نگارشی نوشته ی خود را زیبا و جذاب تر کنید .

سعی کردم برادرانه نکاتی را به شما عرض کنم که نوشته های خود را پربار تر و صحیح تر بنویسید .

ممنون . [emoji257]

لینک به دیدگاه

کاری به این مورد ندارم، اگر دوست گرامی tohid کمی شفاف تر بنویسی خیلی بهتره. من خیلی از جمله هات رو نمی فهمم. لاگرانژ جمله ای داره     تامل پذیر که نقل به مضمون می کنم:

هر وقت ایده ی بدیعی داشتی بکوش برای اولین رهگذری که می بینی به شکل قابل فهمی بیان کنی.

باعث افتخار هست درس گرفتن از حضرت عالی ...  و به شدت علاقه مندم  درانواع  نگارش  و الاخصوص دانستن ذائقه ی  دوستان در فروم  از پیشنهادات شما استفاده کنم، لطفا چندی از موارد ابهام رو از طریق پ.خ به بنده اطلاع بدید @};-

لینک به دیدگاه

باعث افتخار هست درس گرفتن از حضرت عالی ... و به شدت علاقه مندم درانواع نگارش و الاخصوص دانستن ذائقه ی دوستان در فروم از پیشنهادات شما استفاده کنم، لطفا چندی از موارد ابهام رو از طریق پ.خ به بنده اطلاع بدید @};-

خواهش می کنم، دوست گرامی mohammad ali در پست 142 نکات اصلی رو گفت. مشکل اصلی بی سامانی جمله ها هست که مشخص نیست آغاز و پایان کجا هست، نیز ابهام کلی در معنی.

مثلا در پست 140 احتمالا "ننشسته" باید به جای "نشسته" می نوشتی. جمله ی "متاسفانه واکشی نکردن ایشون..." اصلا مفهوم نیست، "ایشون" به کی اشاره می کنه و "واکشی نکردن" در اینجا نمی دونم به چه معنی است. وا+کش باید معنی بازکشیدن یا کشش دوباره رو افاده کنه که در اینجا کاربردش رو متوجه نمی شم.

از این که پذیرای نظرها هستی سپاسگزار ام. دوستی از طرفداران انویدیا در انجمن بود که شیوه ی نوشتاری ت من رو یاد اون می اندازه.☺

گفته بودی در پ.خ بفرستم ولی به نظرم چنین بحثهایی که حاوی بی احترامی و نقض حریم نیست عمومی باشن بهتره. چند تا راهنمای ارزشمند برای نگارش نوشته ی داریوش آشوری هست که روی وب با کمی گشتن یافته خواهد شد و برای همه سودمند ه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب ! :D  @};-

ممنون سعید جان 

و

همچنان...

attachicon.gif10a6780b-2cb0-11e6-a790-771c41dbf35c.png

بنظر همونجوری که یه شبه کله پا شد یشبه بتونه به اوج برگرده با zen و پولاریس و وگا !!!  :eek:  :D

از 1 دلار رسیده به 4.5 دلار  :laughing:

کاشکی مسولین کشور ما هم بتونن از اینا یاد بگیرن دلارمون از 4 تومن برگرده به 1 تومن  =))

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

یه کی به ای ام دی و انویدیا ایمل بده

حالا دیگه ناموسا ای پی ایرانو ازاد کنین....

رمضان هم احتمالا بیشتر عرب های حاشیه خلیج همیشه فارس مد نظرشون بوده ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...