رفتن به مطلب

پیشنهاد موس خوب برای کار ( اتوکد و مکس و فتوشاپ)

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

موس خوب برای اتوکد و مکس ... چی پیشنهاد میکنین.

ایتم هایی که مهمه برام ایناس:

کلید ها و کلیک اسکرول راحت باشن. خیلی نرم یا خیلی سفت نباشن.

اسکرول دنده ای ( جقجقه ای)باشه و خیلی خیلی روون نباشه.

اندازه موس متوسط رو به بزرگ باشه

نیاز به کلیک های فراوان اضافی ندارم.

روی هر سطحی کار کنه.

جنس بدنه خوب باشه و با یکبار ضربه ترک برنداره.

بی سیم باشه بهتره ولی باسیم خوب هم بررسی میکنم.

دقیق باشه و پرش نداشته باشه.

بادوام و با گارانتی باشه.

قبلا موس های لاجیتک و ای فرتک چندین مدل داشتم. از لاجیتک بیشتر راضی بودم.

دوستان از لاجیتک با برند های با کیفیت تر، با توجه به شرایط ی که گفتم، اگه تجربه استفاده داشتن پیشنهاد بدن. مرسی

رنج قیمت هم از 30 تا 150 تومن.

ممنونم از کمک شما @};-

لینک به دیدگاه

سلام 

بهترین و نتهاترین موسی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم G502 لاجیتک هستش در خریدش شک نکنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

بهترین و نتهاترین موسی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم G502 لاجیتک هستش در خریدش شک نکنید 

خیلی ممنونم. 

با اینکه قیمت 280 تومنه ولی مد نظر دارمش.

ببینیم دیگه چیا پیشنهاد میکنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

بنظرم zl5 رو هم مد نظر داشته باش بد نیست... لامصب رو فرش در دیوار رو شکمم الان گذاشتم خوابیده تست کردم عملکردش قابل قبول بود... :D البته نمیدونم این کار کرد خاصی که می خوای داره یا نه قبلش اگه تست کنی ببینی خیلی خوب تره... مثلا اسکرولش رو میچرخونی صدا نمیده اما حس اینکه از یک دست انداز نرم داری رد میشی رو داره اندازشم بنظرم متوسط رو به بزرگه قیمتشم بنظر تو همین رنجه خودته دکمه های گیم هم داره یعنی علاوه بر کاربدهای معمولی گیم هم ردیفی اگه میزنی بنظرم جنسشم که حرف نداره و 1 ساله دارمش عین روز اول میمونه باسیم هست و کیفیت سیمش بنظرم بالاست نسبت به موس های معمولی تو بازار و روکش خوشکلی داره طولش هم بلنده  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

من با موشهای سیم‌دار میانه‌ی خوبی ندارم و اینها رو که استفاده کرد‌ه‌ام پیشنهاد می‌کنم. همه بیسیم‌اند.

برای دست متوسط و بزرگ :

Logitech Performance MX

Logitech MX Master

هر دو بیسیم‌اند،  باتری تک قلمی می‌خورن و با سیم میکرو یو‌اس‌بی شارژ می‌شن. دقت‌شون  تا ۱۶۰۰ dpi برای performance و ۱۵۰۰ برای master هست و با نرم‌افزارش می‌تونی کلیدی رو تعریف کنی که بین دو وضعیت از نظر دقت سوییچ کنه. 

مدل master  بلوتوث و یک اسکرول اضافی داره که شاید چندان به کار نیاد. تفاوتهای جزیی‌ هم دارند در گام تغییر و کمینه و بیشینه‌ی دقت.

اگر ارزان‌تر می‌خوای و نیز کوچکتر از برند لاجیتک به ترتیب

Anywhere 2

Anywhere

m705

اینها دقت‌شون ۱۰۰۰ هست، شارژ مستقیم ندارند و امکانات قابل برنامه‌ریزی کمتر دارند.

به جز m705 همه‌ی ۴ موش یاد شده حسگر darkfield دارند و روی هر سطحی به خوبی کار می‌کنند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظرم zl5 رو هم مد نظر داشته باش بد نیست... لامصب رو فرش در دیوار رو شکمم الان گذاشتم خوابیده تست کردم عملکردش قابل قبول بود... :D البته نمیدونم این کار کرد خاصی که می خوای داره یا نه قبلش اگه تست کنی ببینی خیلی خوب تره... مثلا اسکرولش رو میچرخونی صدا نمیده اما حس اینکه از یک دست انداز نرم داری رد میشی رو داره اندازشم بنظرم متوسط رو به بزرگه قیمتشم بنظر تو همین رنجه خودته دکمه های گیم هم داره یعنی علاوه بر کاربدهای معمولی گیم هم ردیفی اگه میزنی بنظرم جنسشم که حرف نداره و 1 ساله دارمش عین روز اول میمونه باسیم هست و کیفیت سیمش بنظرم بالاست نسبت به موس های معمولی تو بازار و روکش خوشکلی داره طولش هم بلنده  :-?

دست شما درد نکنه

a4tech  این مدل ها رو داشتم

xl750bk بعد از یکسال اسکرولش مشکل پیدا کرد. با اینکه زیاد هم استفاده نکردم

g10-810f  بعد از یکسال و نیم کلیک چپش مشکل پیدا کرد. بگیر نگیر داره.

ست موس و کیبردش رو هم دارم. کار میکنه .اما گاهی پرش داره. 2 بار هم موس افتاد و گوشش ترک خورد

لاجیتک هم این 2 رو داشتم

m195 موس خیلی خوبی بود. بیش از 3سال باش کار کردم و البته کار سنگین. با اینکه ساده بود اما دقیق بود رو هر سطحی کار میکرد. بارها افتاد اما چیزیش نشد. در انتها کلیک اسکرولش خراب شد. دیگه نتونستم پیدا کنیم همون مدل رو

m325 این موس خیلی برام عجیب بود. اسکرولش مزخزف بود. خصوصا سر کلیک اسکرول ، میچرخید و کار رو سخت میکنه. این مسئله کلا کارکرد موس رو زیر سوال میبره.

برام اسکرول و کلیک اسکرول خیلی مهمه.

بیشتر دنبال لاجیتک هستم اما میترسم مثل m325 اسکرول مزخرفی داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من با موشهای سیم‌دار میانه‌ی خوبی ندارم و اینها رو که استفاده کرد‌ه‌ام پیشنهاد می‌کنم. همه بیسیم‌اند.

برای دست متوسط و بزرگ :

Logitech Performance MX

Logitech MX Master

هر دو بیسیم‌اند،  باتری تک قلمی می‌خورن و با سیم میکرو یو‌اس‌بی شارژ می‌شن. دقت‌شون  تا ۱۶۰۰ dpi برای performance و ۱۵۰۰ برای master هست و با نرم‌افزارش می‌تونی کلیدی رو تعریف کنی که بین دو وضعیت از نظر دقت سوییچ کنه. 

مدل master  بلوتوث و یک اسکرول اضافی داره که شاید چندان به کار نیاد. تفاوتهای جزیی‌ هم دارند در گام تغییر و کمینه و بیشینه‌ی دقت.

اگر ارزان‌تر می‌خوای و نیز کوچکتر از برند لاجیتک به ترتیب

Anywhere 2

Anywhere

m705

اینها دقت‌شون ۱۰۰۰ هست، شارژ مستقیم ندارند و امکانات قابل برنامه‌ریزی کمتر دارند.

به جز m705 همه‌ی ۴ موش یاد شده حسگر darkfield دارند و روی هر سطحی به خوبی کار می‌کنند.

خیلی ممنونم. این مدل هایی که شما پیشنهاد دادین، اسکرول شون چجوریه؟ 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من پیشنهاد می کنم به شما بوجه رو بالاببرید و موس g502 تهیه کنید 

خود من این موس را دارم و از تمام برنامه هایی که گفتید هر روز استفاده می کنم ( نزدیک به 6 ساعت با موس پای این برنامه صرف می کنم ) 

من هیچ موس دیگه ای رو برای این کار پیشنهاد نمی دهم 

2 قابلیت دارد که شاید خیلی عجیب باشه گفتنش ولی بعد از 6 ساعت کار کردن متوجه منظور من می شوید یکی قفلی که روی اسکرول هست و دیگری کاهش و افزایش وزن بعضی از مواقع نیاز دارم خیلی ارام و دقیق کار کنم به همین دلیل وزن رو زیاد می کنم بعضی از مواقع هم نه وزن رو کم می کنم 

وجود دکمه های زیاد و بایند کردنشون برای کار های خاص توی مکس و پریمایر و فتوشاپ بسیار مفید هست راحت می شه گفت اون دکمه ها بین 30 دقیقه تا 1 ساعت کار من رو جلو می اندازه 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دست شما درد نکنه

a4tech  این مدل ها رو داشتم

xl750bk بعد از یکسال اسکرولش مشکل پیدا کرد. با اینکه زیاد هم استفاده نکردم

g10-810f  بعد از یکسال و نیم کلیک چپش مشکل پیدا کرد. بگیر نگیر داره.

ست موس و کیبردش رو هم دارم. کار میکنه .اما گاهی پرش داره. 2 بار هم موس افتاد و گوشش ترک خورد

لاجیتک هم این 2 رو داشتم

m195 موس خیلی خوبی بود. بیش از 3سال باش کار کردم و البته کار سنگین. با اینکه ساده بود اما دقیق بود رو هر سطحی کار میکرد. بارها افتاد اما چیزیش نشد. در انتها کلیک اسکرولش خراب شد. دیگه نتونستم پیدا کنیم همون مدل رو

m325 این موس خیلی برام عجیب بود. اسکرولش مزخزف بود. خصوصا سر کلیک اسکرول ، میچرخید و کار رو سخت میکنه. این مسئله کلا کارکرد موس رو زیر سوال میبره.

برام اسکرول و کلیک اسکرول خیلی مهمه.

بیشتر دنبال لاجیتک هستم اما میترسم مثل m325 اسکرول مزخرفی داشته باشه.

والا با این بودجه بهترین پیشنهاد همینه که بهت دادم ... بعدم سری بلادی رو با سری معمولیش اصلا مقایسه نکن یه دنبا تفاوت دارند...  ^_^

لینک به دیدگاه

یه پیشنهاد اینکه موسهایی که پیشنهاد میدید در بازار باشه

مثلا اون zl5 نیست 

لینک به دیدگاه

خیلی ممنونم. این مدل هایی که شما پیشنهاد دادین، اسکرول شون چجوریه؟ 

خواهش

چهارتای اول عالی‌ه، m705 از متوسط بهتر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...