رفتن به مطلب

فوری مشکل صدای سیستم

asghar212
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

مشکل جدی برام پیش اومده که اصلا براش راه حلی پیدا نکردم.در واقع حتی مطمئن نیستم مشکل چی هست و به همین خاطر از شما راهنمایی میخوام.

امروز بعد از ریستارت کامپیوتر وقتی سیستم بالا اومد .دیگه من صدایی از اسپیکر یا هدفون ندارم و فقط صدای ناهنجار هست البته آروم هست و نیازی هم نیست چیزی رو پلی کنم کلا این صدا هست البته بعضی وقتها هم برای چند ثانیه قطع میشه.همه چیز رو چک کردم.درایور تنظیمات همه سالم حتی ریستور کردم بازم درست نشد.وصلش کردم به تلویزیون که نیازی به اسپیکر هم نبود و با کابل HDMI صدا هم از خود تلویزیون میاد اما چیزی که از صریق فیش سبز وصل میکنم اصلا صدا ازش نمیاد.میخواستم راهنماییم کنید که مشکل از چی میتونه باشه .بسیار با کامپیوتر کار میکنم و حتی تصور قطع صداش برای یک روز هم اذیتم میکنه.

پیشاپیش تشکر میکنم.

لینک به دیدگاه

احتمالا کارت صدات از کار افتاده منم همین مشکلو داشتم.

یه کارت صدا usb خریدم کیفیت صدای عالی ای داره و الان 7-8 ماه دارمش اخ نگفته. قیمتشم 10-15 تومنه. فقط اگه خواستی بگیری از ارزونا نگیر

لینک به دیدگاه

احتمالا کارت صدات از کار افتاده منم همین مشکلو داشتم. یه کارت صدا usb خریدم کیفیت صدای عالی ای داره و الان 7-8 ماه دارمش اخ نگفته. قیمتشم 10-15 تومنه. فقط اگه خواستی بگیری از ارزونا نگیر

ممنونم از پاسختون دوست عزیز.ولی چطور به این سرعت؟مطمئنید از کارت صدا هست؟چیز دیگه ای نیست که باید امتحان کنم تا مطمئن بشم؟

حالا اگه کارت صدا بگیرم با usb وصل کنم با وجود این کارت صدای خراب آنبورد مشکلی نیست؟

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

ممنونم از پاسختون دوست عزیز.ولی چطور به این سرعت؟مطمئنید از کارت صدا هست؟چیز دیگه ای نیست که باید امتحان کنم تا مطمئن بشم؟

حالا اگه کارت صدا بگیرم با usb وصل کنم با وجود این کارت صدای خراب آنبورد مشکلی نیست؟

من قبلا یه مین ازراک داشتم عالی بود بعد cpu رو اور شدید کردم کارت صدا سوخت کیفیتشم کم بود.

یه بار هم مبف فعلیم خود به خود سیستمو روشن کردم دیدم کار نمیکنه. هر دو بار usb گرفتم. نه ربطی به اون نداره اصلا این کار کردنش جداست اندازه فلشه یکم بزرگ تر. درایور هم نمیخواد رو هم ویندوزیم جواب میده.

تو بایوس تو انبورد هم چک کن ببین غیر فعال نباشه کارت صدات

لینک به دیدگاه

آپ

دوستان لطفا نظر بدید از نظر بقیه هم مشکل کارت صدا هست؟

تو بایوس چک کردم فقط یک گزینه برای sound بود اون هم اکتیو بود.

لینک به دیدگاه

@};- میتونید  گزینه    load fail default  وload optimize default رو از داخل بایوس بزنید قطع صدا پیش اومده البته سیستم قدیمی بود که این مشکل واسش پیش اومده بود صدا نداشت هنگام قطع کابل ها از پشت کیس حتما کلید پاور رو از پشت بزنید تا برق سیستم کلا قطع بشه بعد کابلها رو در بیارید.

@};- کلید f 7 رو بزنید.کلید  f 10 هم سیو میکنه. @};-

ویرایش شده توسط مهمان
لینک به دیدگاه

@};- میتونید  گزینه    load fail default  وload optimize default رو از داخل بایوس بزنید قطع صدا پیش اومده البته سیستم قدیمی بود که این مشکل واسش پیش اومده بود صدا نداشت هنگام قطع کابل ها از پشت کیس حتما کلید پاور رو از پشت بزنید تا برق سیستم کلا قطع بشه بعد کابلها رو در بیارید.

ببخشید من اصلا چنین گزینه هایی توی بایوسم پیدا نمیکنم کلا هر چی میگردم فقط یک گزینه هست که audio داره اونهم audio controller هست که نوشته برای چیزهایی هست که با usb وصل میشن و نه کارت صدای آنبورد.اصلا چیزی که برای کارت صدای سیستم باشه پیدا نمیکنم میشه راهنمایی کنید لطفا

لینک به دیدگاه

ss8sncgo7q3x.jpg

من هفته ی پیش همچین مشکلی داشتم ! اون جاهایی که توصویر نارنجی کردم رو روشون کلیک راست کردم بعد uninstall کردمشون بعد هم یکبار سیستم رو ری استارت کردم درست شد !!! امیدوارم برای شما هم به این سادگی درست بشه 

لینک به دیدگاه

ss8sncgo7q3x.jpg

من هفته ی پیش همچین مشکلی داشتم ! اون جاهایی که توصویر نارنجی کردم رو روشون کلیک راست کردم بعد uninstall کردمشون بعد هم یکبار سیستم رو ری استارت کردم درست شد !!! امیدوارم برای شما هم به این سادگی درست بشه 

بارها این کارو کردم فایده نداره.ببینید وقتی چیزی پلی میکنم حتی علامتهای سبز بالا پایین میشن که یعنی صدا هست اما خروجی صدا ندارم

دوستان وقتی وصل میکنم جکهای میکروفون و هدفون رو میشناسه اگر خراب شده باشه کارت صدا باز هم میشناسه اینهارو؟اگه خراب شده که نباید اصلا بشناسه!

لینک به دیدگاه

بارها این کارو کردم فایده نداره.ببینید وقتی چیزی پلی میکنم حتی علامتهای سبز بالا پایین میشن که یعنی صدا هست اما خروجی صدا ندارم

دوستان وقتی وصل میکنم جکهای میکروفون و هدفون رو میشناسه اگر خراب شده باشه کارت صدا باز هم میشناسه اینهارو؟اگه خراب شده که نباید اصلا بشناسه!

سلام دوست عزیز

شناختن هدفون یا هرچیزی ربطی به خرابی نداره

شما چیپ خروجی صدات مشکل پیدا کرده نه شناخت قطعه ای که بهش وصل میشه

باید عوضش کنی انقدرم خودتو عذاب نده

لینک به دیدگاه

سلام منم تقریباً مشکلی مشابه شمارو دارم البته ۲بار مادربرد عوض کردم ولی خوب تو هر ۲ سری این مشکل بود موقع اجرای برنامه خاصی یا بعضی وقت ها به ندرت موقع اجرای بازی gta صدای سیستم بهم میریزه صدای خشن و صدای ناهنجار وقتی درایور رو پاک میکنم یا ویندوز رو ریست میکنم درست میشه ولی هنوز نمیدونم مشکلش برای چی هست مادربرد هم Z170X_gaming 7 هست

لینک به دیدگاه

سلام منم تقریباً مشکلی مشابه شمارو دارم البته ۲بار مادربرد عوض کردم ولی خوب تو هر ۲ سری این مشکل بود موقع اجرای برنامه خاصی یا بعضی وقت ها به ندرت موقع اجرای بازی gta صدای سیستم بهم میریزه صدای خشن و صدای ناهنجار وقتی درایور رو پاک میکنم یا ویندوز رو ریست میکنم درست میشه ولی هنوز نمیدونم مشکلش برای چی هست مادربرد هم Z170X_gaming 7 هست

احتمال زیاد چیپ صوتی مادربرد مشکل پیدا میکنه یا اینکه درایورش باهاش سازگاری کامل نداره

کارت صدای جداگانه بهترین گزینه ست برای سیستم بخصوص گیم و موزیک

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

شناختن هدفون یا هرچیزی ربطی به خرابی نداره

شما چیپ خروجی صدات مشکل پیدا کرده نه شناخت قطعه ای که بهش وصل میشه

باید عوضش کنی انقدرم خودتو عذاب نده

متشکرم از پاسختون

تا چند دقیقه دیگه میرم کارت صدا میگیرم و نتیجه رو اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد چیپ صوتی مادربرد مشکل پیدا میکنه یا اینکه درایورش باهاش سازگاری کامل نداره

کارت صدای جداگانه بهترین گزینه ست برای سیستم بخصوص گیم و موزیک

تو هر2 تا مادربردی که عوض کردم این مشکل بود البته من اوور کردم اما خوب تو هر 2تا مادربرد این مشکل بود اونم به ندرت و فقط طی شرایط خاص اما هیچ وقت تو فیلم یا موزیک این مشکل پیش نیومده فقط به برنامه team speak حساس هست و صدا هنگ میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبل از هزینه کردن برای کارت صدا حتماً یک بار ویندوز بریزید

لینک به دیدگاه

slm duste aziz vaght bekhyr

agar natunestin moshkeletuno hal konini

dar khedmat hastam

09396193663

morteza

لینک به دیدگاه

سلام.

کارت صدا گرفتم و مشکل حل شد ظاهرا مشکل از کارت صدا بود.

با تشکر از همه شما دوستان جان که من رو راهنمایی فرمودید.

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام میکروفن من در تیم اسپیک روشن میشه ولی صدا برای دیگران نمیره؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...