رفتن به مطلب

مجموعه خبر های گرافیک های پاسکال|نقد GTX 1080 G1.

اشتراک گذاری

Recommended Posts

همین که خودتون به بدون معلومات بودن خودتون با پستهاتون اعتراف میکنید، جای شکر داره:

attachicon.gif1.JPG

بهتون پیشنهاد میکنم که کمی اطلاعاتتون رو زیاد کنید و با پستهاتون باعث پایین اومدن ارزش فروم نشید، تاییدهایی هم میشید، مشخص میکنه که کسانی که شمارو تایید میکنند، ارزش معلوماتشون در حد شما هم نیست:

https://en.wikipedia.org/wiki/Vulkan_(API)

اینجا کمی میتونید در مورد Vulkan و منتل و DX12 اطلاعات کسب کنید، بخونید بعد پست بزنید...

خیر عزیز، پست 203 بود که پاک شده، حالا بنده نمیدونم که شما حذفش کردید یا مدریتور، شما دچار توهم شدید...

از این پست شما این برداشت رو میشه کرد:

خیلی راحت واستون لینک و منبع گذاشتم که Vulkan چی هستش و چطور از روی منتل ساخته شده...

خودم رو زیر سوال میبرم؟؟

تمام پردازشگرهایی که Vulkan رو ساپورت میکنن رو لیست کردم، به سال تولیدشون یه نگاه بنداز متوجه میشی که هیچکدوم پشتیبانی طولانی تری نداره از Vulkan، بلکه بر اساس نسل و ورژن OpenGL این GPU ها دارای پشتیبانی شدن، نه اینکه Vulkan رو انویدیا یا AMD از 5-4 سال پیش طراحی کرده باشن(باز هم AMD منتل رو طراحی کرده بود)

@};-

این جمله رو من نگفتم عزیز من یکم دقت کن لطفا مرسی

خوب همونطور که فکر میکردم، ساپورت Vulkan در GPU های انویدیا( Gpu های AMD که چند نسل هستش این پشتیبانی رو دارن :D) مختص به پاسکال نیست

دوباره باید جمله ام رو تکرار کنم؟ مشکلی نیست...

لینک ویکی پدیا قرار میدی تا حرف خودت رو زیر سوال ببری؟ "Gpu های AMD که چند نسل هستش این پشتیبانی رو دارن" این چند نسلی که اشاره کردی منظورت فقط یه نسل هست اونم GCN درسته؟!

Fermi و Kepler و Maxwell و Pascal و ..... اینا هم از نظر جنابعالی یه نسل حساب میشن؟

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

این جمله رو من نگفتم عزیز من یکم دقت کن لطفا مرسی

دوباره باید جمله ام رو تکرار کنم؟ مشکلی نیست...

@};-

بنده نگفتم که شما این جمله رو گفتی...

@};-

عزیز من، مگه GCN فقط یک نسل GPU بوده؟ خوشبختانه AMD هم اعلام کرده که پولاریس نسل GCN چهارم هستش...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بنده نگفتم که شما این جمله رو گفتی...

@};-

عزیز من، مگه GCN فقط یک نسل GPU بوده؟ خوشبختانه AMD هم اعلام کرده که پولاریس نسل GCN چهارم هستش...

ببین عزیز من شما اومدی یه جمله رو بدون اطلاعات قبلی برای دست انداختن بنچمارک جدید DOOM با Vulkan گفتی خب ایرادی نداره منم محصولات AMD رو دست میندازم اما نه با اطلاعات خلاف واقع!

شما منظورت از جمله بالایی اینه که AMD سازگاری بهتری با Vulkan داره و انویدیا هیچی حالیش نیست و فقط Pascal برای Vulkan ساخته شده و ....

منم در جواب گفتم خیر اینطوری نیست تا نسل Fermi با API جدید سازگاری داره، دقت کنید گفتم سازگاری اما دلیل نمیشه انویدیا مقدمات بهینه سازی Vulkan رو برای Fermi پیاده سازی کنه، چون نسل زیر خاکی که دیگه سرمایه گذاری نمیشه روش...

اینم در مورد رابطه OpenGL با Vulkan

Transitioning from OpenGL to Vulkan

ویکی پدیا هر کسی میتونه اونجا مطلب قرار بده با وجود درست بودنش هم نباید زیاد استنادی بهش صورت بگیره.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما منظورت از جمله بالایی اینه که AMD سازگاری بهتری با Vulkan داره و انویدیا هیچی حالیش نیست و فقط Pascal برای Vulkan ساخته شده و ....

منم در جواب گفتم خیر اینطوری نیست تا نسل Fermi با API جدید سازگاری داره، دقت کنید گفتم سازگاری اما دلیل نمیشه انویدیا مقدمات بهینه سازی Vulkan رو برای Fermi پیاده سازی کنه، چون نسل زیر خاکی که دیگه سرمایه گذاری نمیشه روش...

@};-

ای آقا، شما دقیقا برعکس حرف بنده رو برداشت کردی، بنده فارسی مینویسم بخدا!!!!

"خوب همونطور که فکر میکردم، ساپورت Vulkan در GPU های انویدیا( Gpu های AMD که چند نسل هستش این پشتیبانی رو دارن ) مختص به پاسکال نیست"

شما از این جمله چجور برعکس حرف بنده رو برداشت کردید؟

بنده یه عادتی که دارم، وقتی میخوام یه توضیحی اضافه کنم به پستم، با پرانتز مطلب رو اضافه میکنم و گرنه که جمله این شکلی باید میبوده:

"خوب همونطور که فکر میکردم، ساپورت Vulkan در GPU های انویدیا مختص به پاسکال نیست"

دلیل این حرف بنده، مقایسه ای بود که با کارتهای نسل قبلی شده بود در بنچمارک بازی Doom، که یک کاربری اعلام کرده بود که دقیقا عین پستش رو بخوام بگم:

"کدوم کارت گرافیک رو دیدی که بیاد 200 فریم در بازی Doom بده"

بنده هم این جمله رو نوشتم واسش، ولی مثل اینکه اصلا متوجه نشد و بنده بیخود به دستهام فشار اوردم برای نوشتن پست و بعدا هم گذاشتن لینک بنچمارکها و ویدیو بنچمارک بازی سودی نداشته انگار، حرف با مدرک بزنی ولی خریدار نداشته باشه، خیلی جالب هستش...

لینک به دیدگاه

بدجوری از cpu خودم میترسم :D

i7 3770k دارم میترسم واسه 1070 1080 گلوگاه شه

واسه 2 تا 1080 شاید بشه .

واسه یکی به هیچ وجه .

اصلا نگران نباش . cpu شما بسیار قدرت منده و از خیلی از cpu های فعلی اینتل هم سرتره !!!

مقایسه با 2 تا i7 گردن کلفت دیگه

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6700K-vs-Intel-Core-i7-3770K

برای 1080 یک i5 هم کافیه

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

واسه 2 تا 1080 شاید بشه .

واسه یکی به هیچ وجه .

اصلا نگران نباش . cpu شما بسیار قدرت منده و از خیلی از cpu های فعلی اینتل هم سرتره !!!

مقایسه با 2 تا i7 گردن کلفت دیگه

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6700K-vs-Intel-Core-i7-3770K

برای 1080 یک i5 هم کافیه

وایییییییییییی مرسی دمت گرم خیالمو راحت کردی

:x ^_^

دوستان این واقیعت داره که gtx1080 کابل vga رو حتی با کابل تبدیل هم ساپورت نمیکنه؟

ویرایش شده توسط amirfd96
لینک به دیدگاه

دوستان پست اول آبدیت شد اولین بنجمارک گرافیک 1070 قرار گرفت

وایییییییییییی مرسی دمت گرم خیالمو راحت کردی

:x ^_^

دوستان این واقیعت داره که gtx1080 کابل vga رو حتی با کابل تبدیل هم ساپورت نمیکنه؟

دوست عزیز کسی که مانیتوری با کابل VGA داره به جای خرید گرافیک 1080 باید به فکر مانیتور بهتر باشه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان پست اول آبدیت شد اولین بنجمارک گرافیک 1070 قرار گرفت

دوست عزیز کسی که مانیتوری با کابل VGA داره به جای خرید گرافیک 1080 باید به فکر مانیتور بهتر باشه.

خوب امدی

بعضی ها رو دیدم که مانیتورشون با گرافیکشون همخونی نداره

طرف رو دیدم مانیتور 15 اینچ داشته با گرافیک 970

لینک به دیدگاه

انویدیا 1070 رو زیادی ضعیف کرده نسخه cut down ...

سری 900 هر کی 980 خریده بود اشتباه کرده بود اولا این که 970 بش نزدیک بود از لحاظ perf ولی price فاصله داشت

980ti اومد اختلاف قیمت کم ولی پرفرمنس زیاد

سری 1000 این طوری نیست!

ولی بازم 1070 با اور احتمال قوی 980ti پشت یر میزاره ... چون قیمتش هم حسابی کمتر 1080 هست میشه یک انتخاب حرفه ای!!

پولاریس ای ام دی احتمالا فول چیپش با 1070 بتونه رقابت کنه برای رقابت با 1080 فکر میکنم vega بیاره ...

بازم صبر میکنیم...

لینک به دیدگاه

دوستان یکم دور از انتظار نبود بنچ  1070 ؟ دوست عزیز ATER هم در پست اول نوشتن که 1070 قدرتی بیشتر از تایتان داره. البته این 1080 انتظارات رو خیلی بالا برده وگرنه که همینشم خیلی خوبه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انویدیا 1070 رو زیادی ضعیف کرده نسخه cut down ...

سری 900 هر کی 980 خریده بود اشتباه کرده بود اولا این که 970 بش نزدیک بود از لحاظ perf ولی price فاصله داشت

980ti اومد اختلاف قیمت کم ولی پرفرمنس زیاد

سری 1000 این طوری نیست!

ولی بازم 1070 با اور احتمال قوی 980ti پشت یر میزاره ... چون قیمتش هم حسابی کمتر 1080 هست میشه یک انتخاب حرفه ای!!

پولاریس ای ام دی احتمالا فول چیپش با 1070 بتونه رقابت کنه برای رقابت با 1080 فکر میکنم vega بیاره ...

بازم صبر میکنیم...

سعید جان، قضیه 1070 با 1080 فرق میکنه، ظاهرا این کارت قدرت اورکلاک بالایی نداره و فرکانس بوستش 1600 مگاهرتز هستش، هنوز چیزی مشخص نیست...

لینک به دیدگاه

طبق آخرین خبر از وبسایت techpowerup مشخصات نهایی کارت GTX 1070 مشخص شده است .

این کارت دارای 1920 هسته کودا ، 120 واحد TMUs و 64 واحد ROPs می باشد . فرکانس پایه جی پی یو این کارت بر روی 1506 مگاهرتز ثابت شده است و در حالت بوست به 1683 مگاهرتز افزایش خواهد یافت . این کارت مجهز به 8 گیگابایت مموری از نوع GDDR5 با پهنای باند 256 گیگابایت بر ثانیه می باشد ، همچنین فرکانس آن در حالت معمول 2000 مگاهرتز و در حالت مؤثر به 8 گیگاهرتز خواهد رسید .  انویدیا توان محاسباتی این کارت را 6.45 ترافلاپس اعلام کرده است . 

در تصویر زیر هم می توانید نقشه دیاگرام جی پی یو این کارت را مشاهده کنید ، قسمت هایی که قرمز شده یعنی غیر فعال شده است  چون این کارت از پردازشگر گرافیکی مشابه GTX 1080 استفاده می کند به همین دلیل قسمت هایی از آن غیر فعال شده تا توان این کارت را کاهش دهند . این کارت در تاریخ 10 ژوئن سال جاری میلادی در دسترس علاقه مندان خواهد بود .

post-18367-0-20040200-1463736414_thumb.jpg

@};-

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

New mobile GPU based on the "Pascal" faster than even the desktop GeForce GTX TITAN X

k5ktkx5d79rkbzqss3s0_thumb.jpg

دریافت عملکردی برابر با نسخه دسکتاپ GTX 1070 در محصول GTX 1080M

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

دوستان ساعاتی پیش اولین عکس از گرافیک Gigabyte GTX 1080 XTREME GAMING وEVGA GTX 1080 SC ACX 3.0 منتشر شد که در ادامه با هم میبینیم.

--

--

EVGA GTX 1080 SC ACX 3.0

EVGA-GeForce-GTX-1080-ACX-3-2-1200x900.j

EVGA-GeForce-GTX-1080-ACX-3-1.jpg

Gigabyte GTX 1080 XTREME GAMING

GIGABYTE-GeForce-GTX-1080-XTREME-GAMING.

لینک به دیدگاه

دوستان مثل اینکه EVGA, Asus, Gigabyte, Zotac حمله رو شروع کردن  =))

146a.jpg146b.jpg146c.jpg146d.jpg

در ادامه هم سری SC

144a.jpg144b.jpg144c.jpg144d.jpg144e.jpg

اینم Asus Strix

145a.jpg

همچنین Zotac AMP - AMP Extreme

141a.jpg141d.jpg141b.jpg141c.jpg

دوستان ببخشید پست خیلی شلوغ پلوغی شد  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شدیدا منتظرم evga کلاسیفید رو معرفی کنه (*)

ملت هجوم اوردن سایت evga هم down شده =))

38985337969669748414.jpg

لینک به دیدگاه

ایسوس چه کپی زده از روی زوتاک!!!!!

شیطونه میگه یه 1080 بخری با یه مانیتور 2k با رفرش ریت 144 ^_^

میگه ولی پول نیست  :(

لینک به دیدگاه

GP 102
اطلاعاتی که از این تراشه در دست داریم،بسیار جالب توجه است.GP100 و GP104 دارای ابعاد Die به ترتیب 610mm2 و 314mm2 هستند.در نتیجه این تراشه از ابعاد 462 الی 478mm2 برخوردار است.این کارت گرافیک به 3840 هسته CUDA مسلح شده است.پیشبینی می گردد که این کارت گرافیک از تراشه های حافظه HBM2 استفاده نماید.در این صورت توان آن 250 وات پیشبینی می گردد.اما در صورت استفاده از تراشه های GDDR5X،مصرف آن 270 وات خواهد بود.

8eycncniz2lnrywnc4ov.jpg

GTX1080TI دارای توانی بسیار خیره کننده است.این کارت گرافیک 50% درصد سریعتر از GTX1080 کنونی است.یعنی با خرید آن می توانید از پرفورمنسی مانند GTX1080-SLI بهره مند شوید.و اگر بر خلاف میل باطنی خودم بخواهم یک مقایسه ناعادلانه را انجام دهم،به مانند آن می ماند که پیکر بندی بیش از 3 کارت گرافیک TITAN-X را با یک GTX1080TI بدست آورید!به معنی واقعی کلمه بازی و پردازش های گرافیکی به زانو در خواهند آمد.برخی از متخصصان و شرکای انویدیا معتقد هستند که GTX1080TI در سه ماه آینده و پس از پایان تابستان روانه بازار خواهد شد.کارت گرافیکی که از 12 یا 16 گیگابایت حافظه GDDR5X/HBM2 بهره می برد و می تواند نام پرچمدار پاسکال را به سینه خود بچسباند!

منتسب به منبع تحلیلی

اغاز عرضه جهانی GTX 1080 از فردا
v93ntv0t8agufglmdvoh.jpg ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

GEFORCE GTX 1080 HAS BEEN LAUNCHED

bsfqnc2ydl3eovpbdmir.jpg

کارت گرافیک 1080 پاسکال رسما لانچ و وارد بازار جهانی شد!

لینک به دیدگاه

http://pcdiy.asus.com/2016/05/this-is-the-asus-strix-geforce-gtx-1080-pascal-on-another-level/

مدل استریکس تا 1936 اورکلاک می شه...و مثل اینکه همین LED در جلوی گرافیک و هم پشتش قرار داره.با قیمت 640 دلار...

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوشبحال انویدیایی ها کارتها داره عرضه میشه amd هنوز تو معرفیش مونده خاک بر سرش  :(

لینک به دیدگاه

MSI-GeForce-GTX-1080-Aero.jpg

MSI-GeForce-GTX-1080-Seahawk.jpg

MSI-GeForce-GTX-1080-Armor.jpg

MSI-GeForce-GTX-1080-GAMING-6.jpg

معرفی خنک کننده جدید و حرفه ای TWIN FROZR VI همراه با فن های پیشرفته TORX Fan 2.0 با توانایی افزایش فشار هوا تا 22% نسبت به نسل اولیه و همچنین نویز کمتر :x

@};- 

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...