رفتن به مطلب

برگزاری کنفرانس AMD برای معرفی GPU های پولاریس در ماه می

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان، ظاهرا بعداز عجله انویدیا برای معرفی GPU های جدید خودش، AMD هم عجله عجیبی در معرفی سری جدید کارتهای خودش داره و اعلام کرده که در ماه می(طی 3-2 هفته آینده) میخواد از سری جدید کارتهای خودش با کد اسم گذاری Polaris پرده برداری کنه...

با توجه به گفته سایت WCCFTECH.COM این کنفرانس در ماکائو برگزار میشه:

post-10788-0-17117700-1462813434_thumb.jpg

طبق گفته AMD مشخص شده که این کارتها با قدرت پردازش 2 برابری نسبت به مصرفشون نسبت به نسل گذشته، خبر خیلی خوبی برای گیمرها میتونن باشن...

post-10788-0-65201000-1462813796_thumb.jpg

با توجه به اطلاعات بیرون اومده از این سری ها، کارتهای پولاریس 11 برای لپتاپها و Mobility ها استفاده میشه که دمای پایینی داره که به شکل Passive خنک میشه و مصرف زیر 50 وات داره...

post-10788-0-63797000-1462813784_thumb.jpg

اما سری پولاریس 10 که طبق شایعات در رده اسم گذاری کارتهای سری 480 یا 490 قرار داره با رنج قیمت 300 دولار و قدرتی که میتونه بازی Hitman رو در رزولوشن QHD با فریم ثابت 60 اجرا کنه، یک خبر فوق العاده برای گیمرها میتونه باشه، باید بگیم که کارتهای گرافیک کنونی از اجرای بازی Hitman در این چنین تنظیماتی عاجز هستن:

post-10788-0-98860600-1462813812_thumb.jpg

http://wccftech.com/amd-polaris-10-polaris-11-launch-event/

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• ارسال 95
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

خب خداروشکر ایندفعه قرار نیست عقب بکشه انگار...  :D

اگه میتونه هیتمن رو در qhd با 60 فریم اجرا کنه نمیشه دقیقا گفت قدرتش در چه حد هست 290x هم همین مقدار فریم رو گرفتند ... اصلا خوب نیست اینجوری مقایسه کردن کلا نمیدونم چی به چیه ...  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

بسیار عالی به AMD باور دارم  و الان یکده باهاش هستم @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

دقیقا همون چیزی که میخواستم 

هر دو در یه زمان عرضه میشن در نتیجه بنجمارک هاشون با هم بیرون میاد و قیمت هاشون هم مشخصه و خیلی راحت میشه بینشون انتخاب کرد. :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب خداروشکر ایندفعه قرار نیست عقب بکشه انگار...  :D

اگه میتونه هیتمن رو در qhd با 60 فریم اجرا کنه نمیشه دقیقا گفت قدرتش در چه حد هست 290x هم همین مقدار فریم رو گرفتند ... اصلا خوب نیست اینجوری مقایسه کردن کلا نمیدونم چی به چیه ...  :-?

این بنچمارک با نسخه بتای بازی بوده در هنگام کنفرانس، اون موقع حتی کارتهای فیوری هم از اجرای بازی در رزولوشن QHD با فریم ثابت 60 عاجز بودن... ^_^

لینک به دیدگاه

عالیه، AMD که بره سراغ Performance/Price، رقابت شروع میشه...

انویدیا شاید از خر شیطون بیاد پایین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

amd از اول هم گفته بوده که هسته پولاریس 10 نسبت به هسته هاوایی (همون 290x /390x ) 2.5 برابر کارایی در برابر وات مصرفی داره و قرار نبوده از اول هم به رقابت 980ti یا فیوری x بره نمی دونم چرا بعضی ها برداشتشون این بوده که پولاریس 10 قرار بوده با 1080 یا 1070 رقابت کنه همین الان هم میشه همون قضیه سری 900 و فیوری /300 - طی پیش بینی AMD قرار بود وگا 10 در اخر برای فول چیپ پاسکال بیاد خوب الانم هسته وگا 10 دو نسخه داره و برای فول چیپ پاسکال هم تدارکش دیده شده حالا قرار بوده اول 2017 بیاد اومده جلوتر و در اکتبر ریلیز میشه خوب اینکه بهتره به نفع ماست کارتهای جدید برای بتلفیلد 1 زودتر میاد

نکته مهم اینه باید کارایی اینها فقط در دایرکت ایکس 12 معلوم بشه و البته والکان @};-

لینک به دیدگاه

طبق جدیدترین شایعات منتشر شده تراشه جدید AMD توانایی رسیدن به فرکانس 850MHz نیز نداره و عرضه به بازار هم به ماه اکتبر خواهد بود، اطلاعات توسط یکی از شرکای تجاری AMD درز پیدا کرده!

some reports say Polaris 10 can't hit 850 MHz reliably and that availability will be pushed back to October

The news arrived through Nordic Hardware saying that AMD's partners "won't have any new cards to display at Computex and the only Polaris cards promoted to them from AMD are R9 390/390X performance class but for a mid-range price. Reports say Polaris 10 can't hit 850 MHz reliably, whereas Nvidia already demoed the 2000 MHz marker

Rumor indicates that this info is backed by a rather large AMD partner, that there will be no Polaris-based video cards from AMD partners at Computex. That means no Polaris on Computex and no availability of the cards shortly thereafter (if this is true)

نسل جدید Polaris دارای ابعاد ساخت 14nm خواهد بود و این به معنای بهبود دو برابری نسبت به نسل قبلی 28nm می باشد، با توجه به ابعاد و رده تراشه های گرافیکی در نسل جدید صرفه نظر از هر مسئله ای باید شاهد افزایش 2 برابری عملکرد تخمینی باشیم!

در صورت حقیقت داشتن این مسئله AMD باید در RTG رو تخته کنه بچسبه به همون Zen

Rumor: Polaris validation Failed Might Launch in October Now

پ.ن: تاپیک های انویدیا زیاد فعالیت داشتید ما هم یه خبر رسانی کرده باشیم جبران کرده باشیم No Offence :D

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

طبق جدیدترین شایعات منتشر شده تراشه جدید AMD توانایی رسیدن به فرکانس 850MHz نیز نداره و عرضه به بازار هم به ماه اکتبر خواهد بود، اطلاعات توسط یکی از شرکای تجاری AMD درز پیدا کرده!

تاپیک های انویدیا زیاد فعالیت داشتید ما هم یه خبر رسانی کرده باشیم جبران کرده باشیم :D

@};-

اگر این رومر به حقیقت بپیونده شاهد یک فاجعه خواهیم بود.وگا تو اکتبر پولاریس هم تو اکتبر؟ جنگ ستارگانه ؟ :D

لینک به دیدگاه

850MHZ ؟ :| فک نکنم حقیقت داشته باشه  چجوری با فرکانس 850MHZ میتونه نزدیک به 980TI باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدارو شکر که یک شایعه بیرون اومد که نه منبعی داره و نه سندی برای درست بودن که طرفدارهای انویدیا به سکته نیوفتن امروز... :D

داشتم کامنتهاش رو میخوندم تو سایت گورو، به یه چیز خیلی جالبی برخوردم که در مورد پرفورمنس کارت 1080 و 980ti در بازی Ashes Of Singularity بود!!!!!

یکی از یوزرها گفته بود که واقعا باید به این سایتها اطمینان کرد، چون از روی بنچمارکی که خود این طرف با کارت 980ti که تا خرخره اورکلاک شده بود(ظاهرا با LN2) یه آرتیکل کامل در مورد پشتیبانی پاسکال از ASync Compute زده بودن که ظاهرا اونقدر دروغ بوده که سایت سازنده بازی، تمام این بنچمارکهارو از تو سایتش پاک کرده... =)) =)) =))

حتی طرف لینک آرتیکل رو هم گذاشته:

http://www.mobipicker.com/nvidia-gtx-1080-directx-12-benchmarks-async-compute/

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نسل جدید Polaris دارای ابعاد ساخت 14nm خواهد بود و این به معنای بهبود دو برابری نسبت به نسل قبلی 28nm می باشد، با توجه به ابعاد و رده تراشه های گرافیکی در نسل جدید صرفه نظر از هر مسئله ای باید شاهد افزایش 2 برابری عملکرد تخمینی باشیم!

پ.ن: تاپیک های انویدیا زیاد فعالیت داشتید ما هم یه خبر رسانی کرده باشیم جبران کرده باشیم No Offence :D

@};-

درود خدمت شما نمی دونم چرا همش گیر دادین به هرتز و فرکانس... !  :D

اصلا فرکانسش 500 خوبه خوشحال شدین... مهم عملکردشه به نسبت قیمتی که داره... ای بابا...  :D  ^_^

قبلا هم گفتم خود همین amd یه زمانی با فرکانس 8 داشت جولان میداد اینتل بزور به 3 میرسید... اما اینتل چی شد عملکردش این چی شد... درس های روزگاره یاد بگیرید... انویدیا با 256 بیت حریف 4000 بیت بود کسی اومده بگه چرا ؟؟؟ اینها همه مسخره بازی و عدد و ارقامه مهم نتیجس  عزیز دل برادر  :D  ^_^

لینک به دیدگاه

امیدوارم این شایعه درست نباشه چون بازار تک قطبی به نفع کسی نیست

البته تا اونجایی که یادم میاد dev kit ps4neo از پولاریس با فرکانس 911mhz استفاده میکرد پس احتمال اشتباه بودن این شایعه زیاده

لینک به دیدگاه

850MHZ ؟ :| فک نکنم حقیقت داشته باشه  چجوری با فرکانس 850MHZ میتونه نزدیک به 980TI باشه

سیستم مقایسه و نمودار های AMD مگه نمیدونی چطوریه؟

بزار ساده تر برات بگم نمودار Polaris رو بر چه اساسی نسبت به 980Ti سنجیدن و به رقم 2xPerf/Price دست یافتند!

یه بازی مثله هیتمن که کارت 390X (همرده Polaris) اندازه FuryX و 980Ti عملکرد داشته در نظر می گیرند، بعد کارت جدید به فرض قیمت 300$ داره بعد پرفورمنس رو نسبت به قیمت 650$ مقایسه می کنند!

در مورد فرکانس بهتره بگیم حقیقت نداشته باشه چون نتایج خوبی در پی نداره وقتی کمپانی ها از 28nm به سمت 14nm حرکت می کنند حداقل باید انتظار افزایش پرفورمنس دو برابری و فرکانس پذیری داشته باشیم این مورد در رابطه با هر دو شرکت انویدیا و AMD صدق میکنه و اگر به نتیجه مطلوب نرسند کم کاری انجام دادند یا اینکه به دلیل سیاست های مارکتینگ از انجامش خودداری کردند!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

خدارو شکر که یک شایعه بیرون اومد که نه منبعی داره و نه سندی برای درست بودن که طرفدارهای انویدیا به سکته نیوفتن امروز... :D

داشتم کامنتهاش رو میخوندم تو سایت گورو، به یه چیز خیلی جالبی برخوردم که در مورد پرفورمنس کارت 1080 و 980ti در بازی Ashes Of Singularity بود!!!!!

یکی از یوزرها گفته بود که واقعا باید به این سایتها اطمینان کرد، چون از روی بنچمارکی که خود این طرف با کارت 980ti که تا خرخره اورکلاک شده بود(ظاهرا با LN2) یه آرتیکل کامل در مورد پشتیبانی پاسکال از ASync Compute زده بودن که ظاهرا اونقدر دروغ بوده که سایت سازنده بازی، تمام این بنچمارکهارو از تو سایتش پاک کرده... =)) =)) =))

حتی طرف لینک آرتیکل رو هم گذاشته:

http://www.mobipicker.com/nvidia-gtx-1080-directx-12-benchmarks-async-compute/

سایت موبو پیکر اصلا قابل اطمینان نیست 2 روز پیش هم ی ویدیو گذاشته بود 1080 تحت شرایط اورکلاک 2 گیگاهرتز گفته بود 49% درصد از 980ti قویتره ولی بنچمارک ها کلن یچیز عجیب نشون میداد ! بازی dark souls 3 ک 60 فریم پایه برای همه کارت های رده بالا میداد تو این بنچمارک ویدیویی فریم مسخره ای میداد تو همه کارتا !

تا 5 روز دیگه هم ک تست و بررسی های رسمی پاسکال ها قرار نگیرند این بنچ ها اصلا میزان اعتبار ندارن. مثل بنچمارک open gl ک نشون میداد پولاریس حتی از GTX 950 ضعیفتره ... !

امیدوارم این شایعه درست نباشه چون بازار تک قطبی به نفع کسی نیست

البته تا اونجایی که یادم میاد dev kit ps4neo از پولاریس با فرکانس 911mhz استفاده میکرد پس احتمال اشتباه بودن این شایعه زیاده

خب مگه تست شده بود ک فرکانس 911 رو کاملا مشهود نشون بده؟

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم مقایسه و نمودار های AMD مگه نمیدونی چطوریه؟

بزار ساده تر برات بگم نمودار Polaris رو بر چه اساسی نسبت به 980Ti سنجیدن و به رقم 2xPerf/Price دست یافتند!

یه بازی مثله هیتمن که کارت 390X (همرده Polaris) اندازه FuryX و 980Ti عملکرد داشته در نظر می گیرند، بعد کارت جدید به فرض قیمت 300$ داره بعد پرفورمنس رو نسبت به قیمت 650$ مقایسه می کنند!

در مورد فرکانس بهتره بگیم حقیقت نداشته باشه چون نتایج خوبی در پی نداره وقتی کمپانی ها از 28nm به سمت 14nm حرکت می کنند حداقل باید انتظار افزایش پرفورمنس دو برابری و فرکانس پذیری داشته باشیم این مورد در رابطه با هر دو شرکت انویدیا و AMD صدق میکنه و اگر به نتیجه مطلوب نرسند کم کاری انجام دادند یا اینکه به دلیل سیاست های مارکتینگ از انجامش خودداری کردند!

@};-

اینم برا خودش یه نظری هست دیگه...  :D

اخه عزیز دل برادر اصلا حرف انویدیا اومده وسطش که میگی با 980ti مقایسه شده؟؟؟ با کارتهای خود amd مقایسه کرده گفته پرفومنس بر مصرف اینقدر برابر شده... بعد هم نیومده بگه تو هیتمن گفته کلا یخورده ضعیفتر از فیوریx و 980ti هست و هیتمن یک مثال و نمایش از قدرت این کارت بوده بخوان قیمت به کارایی رو اونجوری که شما گفتی تعریف کنند خب پس باید با تایتان مقایسه می کردن میگفتن 5 برابر چرا گفتن 2 برابر ! خوشم میاد کلا حرفت رو همینجوری رو هوا میزنی دیگه با استدلالای خیلی تخصصی  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اخه عزیز دل برادر اصلا حرف انویدیا اومده وسطش که میگی با 980ti مقایسه شده؟؟؟ با کارتهای خود amd مقایسه کرده گفته پرفومنس بر مصرف اینقدر برابر شده... بعد هم نیومده بگه تو هیتمن گفته کلا یخورده ضعیفتر از فیوریx و 980ti هست و هیتمن یک مثال و نمایش از قدرت این کارت بوده بخوان قیمت به کارایی رو اونجوری که شما گفتی تعریف کنند خب پس باید با تایتان مقایسه می کردن میگفتن 5 برابر چرا گفتن 2 برابر ! خوشم میاد کلا حرفت رو همینجوری رو هوا میزنی دیگه با استدلالای خیلی تخصصی  :D

عزیز بیخیال...

به جون خودم اونقدر خندیدم تو این 20-15 دقیقه اخیر که پدرم اومده تو اتاق بهم میگه دیوونه شدی؟؟ =)) =)) =))

با احترام به همه دوستان @};-، آقا ارزش خودت رو پایین نیار... @};-

یک سری برهانات و دلایلی پیاده میشه، بعضی وقت ها که آدم نمیدونه به چی فکر کنه و چطور حرف بزنه... :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عزیز من چند باری پست بنده رو نقل قول کردید و جوابی نگرفتید این فقط یه معنی میتونه داشته باشه و اونم اینه که از بحث کردن با شما چیزی به دانسته های بنده اضافه نمیشه!

علم شما خیلی زیاد هست و براساس مدارک و استنادات فوق معتبر صحبت می کنید به کلاس کاری ما نمیخوره!

حالا شما استدلال های تخصصی رو برای خودت نگه دار خیلی لطف میکنی...

موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من چند باری پست بنده رو نقل قول کردید و جوابی نگرفتید این فقط یه معنی میتونه داشته باشه و اونم اینه که از بحث کردن با شما چیزی به دانسته های بنده اضافه نمیشه!

علم شما خیلی زیاد هست و براساس مدارک و استنادات فوق معتبر صحبت می کنید به کلاس کاری ما نمیخوره!

حالا شما استدلال های تخصصی رو برای خودت نگه دار خیلی لطف میکنی...

موفق باشید @};-

مگه جوابی هم داشتی که بدی؟؟؟  ^_^

شما هم موفق باشید @};-

لینک به دیدگاه

مگه جوابی هم داشتی که بدی؟؟؟  ^_^

شما هم موفق باشید @};-

جماعتی گفتند همه سر بر زانو نهيد و زمانی مراقب باشيد. بعد از آن يکی سر برآورد که: تا اوج عرش و کرسی ديدم! و آن يکی گفت: نظرم از عرش و کرسی هم برگذشت. و از فضا در عالم خلا می‌نگرم! ... اما من چندانکه نظر می‌کنم جز عجز خود نمی‌بينم.

در آن کنج کاروانسرايی بودم. آن فلان گفت که به خانقاه نيايی؟

گفتم من خود را مستحق خانقاه نمی‌بينم. خانقاه جهت آن قوم کرده‌اند که ايشان را پروای حاصل کردن نباشد. من آن نيستم.

گفتند به مدرسه نيايی؟

گفتم من آن نيستم که بحث توانم کردن.

اگر تحت‌اللفظ فهم کنم، آن را نشايد که بحث کنم و اگر به زبان خود بحث کنم، بخندند و تکفير کنند.

من غريبيم و غريب را کاروانسرا خوش است. صحبت با ملحدان خوش است که بدانند من ملحدم.

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...