رفتن به مطلب

برگزاری کنفرانس AMD برای معرفی GPU های پولاریس در ماه می

اشتراک گذاری

Recommended Posts

از نظر دوستان طرفدار ای ام دی سایت هایی مثل  techpowerup ، wccftech ، tomshardware و غیره متعلق به انویدیا هستند و ارزش دیدن و سر زدن به آن ها وجود نداره ! 

نه

از نظر ما خرید کارتی که بعد از اومدن نسل بعدش کمپانی سازندش به عمد پرفورمنسش رو کاهش میده اشتباه هست عزیز .

فعلا دارم از غروب سری 900 لذت میبرم تا بعد خدا بزرگه نازنین :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 95
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سایت Guru3d هم باید اضافه کنید چون بعد از انعکاس خبر شایعه محصولات Polaris سیل عظیمی از نیو یوزرها ریختن پای خبر کلی انتقاد و خط و نشان کشیدند برای سایت مورد نظر!

برادران همیشه در صحنه..... :دی نه خسته برادر... :laughing:

@};-

سایت guru3d بنر سر در سایتشو ببین میبینی فن کدوم شرکت عکس از fx5200 داره تا :laughing: :laughing:

لینک به دیدگاه

من فن هیچ برندی  نیستم رو هیچ چیز هیچ کس تعصب  ندارم (تازه از برند هم بدم میاد :laughing: ). من فقط طرفداره کارایی دربرابر قیمتم  تا وقتی نیاد تو بازار ایران همه ی فریم گرفتنا وشایعات حتی رویو ها همش کشک 

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

اخوی بنده مبنا رو بر هیچ اساسی قرا نمیدم طبق گفته خود amd هست که گفته پولاریس نسبت به تراشه هاوایی 2.5 برابر پرفورمنس پروات داره

منظور مقایسه تراشه base هست چون با کاهش و افزایش فرکانسها این مقدار تغییر میکنه در اون متنی هم که گذاشتم و از سایت tech power هست گفته شده که منظور از مقایسه تراشه base هاوایی هست پس اگه اینطوری شما مقایسه کنی این مقدار در 390x که همون تراشه هاواییه منتها با فرکانس بالاتر بیشتر از 5.6 هست

شما یا خودتو زدی به اون راه یا مارو ....

مگه تراشه w9100 هاوایی نیست از لحاظ سخت افزاری و معماری هسته  چه فرقی با هم دارن میشه توضیح بدی ؟؟

جناب پروفسور پست بنده رو یه بار دیگه زحمت بکشید نگاه کنید ببینید من مقایسه تراشه Hawaii قرار دادم یا R9 290X بعد متوجه میشی چه کسی خودشو به کوچه علی اصغر بقال میزنه!

سایت guru3d بنر سر در سایتشو ببین میبینی فن کدوم شرکت عکس از fx5200 داره تا :laughing: :laughing:

تا چند وقت پیش نمودار های بنچمارک Hitman و Ash و Async Compute هم از سایت NVIDIA بر میداشتی داخل انجمن قرار میدادی نه؟

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

طبیعیه دوست من. (*)

هیچکی دوست نداره که هر سال کارت گرافیکش رو عوض کنه و ضرر ببینه. *dry#

باور کنین فقط فقط به خاطر همین کار انویدیا بر خلاف گذشته به هیچ عنوان گرافیک انویدیا نمی گیرم. :|

واقعا این کار اوج پست فطرتیه ! من دقیقا فقط و فقط بخاطر همین کار تمام سعی ام رو میکنم که دیگه انویدیا نگریم ! مگر واقعا چاره ایی نباشه .

کارت جدید رو به هر قیمتی و هر کثیف بازی میخواد بفروشه و این کاملا نقض حقوق مشتری هست .

من نمیفهمم ! آخه کارت های جدیدش به اندازه کافی قویتر هستند دیگه این سیاست کثیف واسه چیه !

ویرایش شده توسط Monk
لینک به دیدگاه

دوستانی ک میگن نمیخریم خب نخرید حالا چرا داد میزنید کسی مجبورتون نکرده عزیزان :D
نو ک اومد ب بازار کهنه میشه دل ازار از قدیم گفتن
شما همگام با تکنولوژی حرکت کنید پولش پیشکش. همین کارارو کردید ک الان تیبا شده ریبرند پراید دیگه :laughing:
من خودم asus 980ti gold داشتم فروختم رفت و انویدیا میخرم و خواهم خرید (آیندگان!)

لینک به دیدگاه

نه

از نظر ما خرید کارتی که بعد از اومدن نسل بعدش کمپانی سازندش به عمد پرفورمنسش رو کاهش میده اشتباه هست عزیز .

فعلا دارم از غروب سری 900 لذت میبرم تا بعد خدا بزرگه نازنین :D

ما در مورد کارت های سری GTX 1000 و کارت های پولاریس ای ام دی صحبت می کنیم کارت سری 900 کجا بود ؟!

من خودم گفتم انویدیا کارت های قدیمی اش را بهینه سازی نمیکنه برای آینده تنها چاره اش نصب نکردن درایور های جدید است که کارت ها دچار مشکل نشوند ، خودم تا چند وقت پیش کارت GTX 770 داشتم ، با درایور های جدید پرفورمنسش خیلی کم شده بود به همین دلیل درایور را با DDU پاک کردم و یه درایور قدیمی نصب کردم و در بازی حدود 10 تا 15 فریم افزایش کارایی داشت . بحث سر اینه که ای ام دی این همه  تبلیغ میکنه و میگه که کارت جدید ساختم در عمل کارت ها افزایش کارایی پایینی پیدا می کنند و این نشان دهنده ضعف این شرکت است نه مشتری مداری اون ! دوستان ذکر می کنند که اگر تراشه هاوایی که مال سه سال پیشه باز هم ریبرند بشه مشکلی نداره ! چرا مشکلی نداره ؟ این ضعف بخش R&D یا تحقیق و توسعه شرکت ای ام دی هستش که نمیتونه یه فول چیپ را از بیس به صورت کامل طراحی کنه و مجبوره کارت سه سال پیش را یه تغییر کوچیک توش بده ، یکم کلاک هسته را بالا ببره و مموری را بیشتر کنه ! واقعاً به این میگن احترام به مشتری . مثل اتوبوس های شرکت واحد شهر تهران  که هر سال به جای تعویض اتوبوس با یک مدل نو فقط بدنه را رنگ میکنن و دوباره میفرستن تو سرویس !

لینک به دیدگاه

واقعا این کار اوج پست فطرتیه ! من دقیقا فقط و فقط بخاطر همین کار تمام سعی ام رو میکنم که دیگه انویدیا نگریم ! مگر واقعا چاره ایی نباشه .

کارت جدید رو به هر قیمتی و هر کثیف بازی میخواد بفروشه و این کاملا نقض حقوق مشتری هست .

من نمیفهمم ! آخه کارت های جدیدش به اندازه کافی قویتر هستند دیگه این سیاست کثیف واسه چیه !

جالب اینه که با وجود اینکه بیشتر بازار ( حدود 80% فکر کنم :-? ) دستشه بازم فقط به فکر سود بیشتره. :eek:

با اینکه از کارت های ای ام دی خاطره خوبی نداشتم ، اما مطمئنا از این به بعد ای ام دی می گیرم. =((

دوستانی ک میگن نمیخریم خب نخرید حالا چرا داد میزنید کسی مجبورتون نکرده عزیزان :D

نو ک اومد ب بازار کهنه میشه دل ازار از قدیم گفتن

شما همگام با تکنولوژی حرکت کنید پولش پیشکش. همین کارارو کردید ک الان تیبا شده ریبرند پراید دیگه :laughing:

من خودم asus 980ti gold داشتم فروختم رفت و انویدیا میخرم و خواهم خرید (آیندگان!)

خوب دوست عزیزم شما فقط شرایط خودتون رو دارین در نظر می گیرین. (*)

همونطور که گفتین کسی مجبور نیست و ما هم نمی خریم. :D

لینک به دیدگاه

برای دوستانی که حتماً قبل از پست دادن همیشه دو دو تا چهار تا می کنن، ولی طبق معمول عادت دارن اون قسمت از مقاله رو که خودشون دوست دارن نقل می کنن:

برای پولاریس 10:

...Interestingly, according to VCZ this 5.5 TFLOP GPU is not even a desktop class chip but a mobility variant. This would bring R9 390X/390 class performance to notebook

برای پولاریس 11:

Again, according to VCZ this is also a mobility variant of Polaris 11 that will power thin gaming notebooks.

جملات بالا کاملاً گویا هست که چه خبره، دیگه کاربر دو روزه هم میفهمه نباید این مدل ها رو با کارت 9 ترافلاپسی 1080 مقایسه کنه و با مقایسه چیپ موبایل با شاه جدید گرافیک ها!!! باعث شرمندگی خودشون و انویدیا بشن! در عین حال لازم نبود "یه سرچ ساده در اینترنت" زده بشه، فقط کافی بود همون مقاله ای رو که دارن ازش نقل قول می کنن رو کامل بخونن یا شاید باید عادت قدیمی رو کنار بگذارن... حتماً با همین نتیجه گیری ها فهمیدن AMD باید یه شکست دیگه! مثل ضرری که برای 970 داد در کارنامه اش ثبت بشه!!!

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

الکی به جون هم افتادید صبر کنید هر دوسری کارت بیاد بعد فن  ها هم دیگه رو اسفالت کنید . این خبر ها قبل از هر نسلی هست اکثرش هم شایعست تا کارت نیاد تو بازار یه چنتا بنچ مارک هم نباشه نمیشه تصمیم گرفت

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

خوب بنده الان رسیدم و این شایعات رو تازه خوندم، اگه اینجوری که مشخص شده که کارتهای سری پولاریس 10 قدرت پردازشی برابر با سری 290 دارن که از نظر قدرت پردازش اصلا جالب نمیتونه باشه، اما یه نکته جالب میزان فرکانسهای این کارت هستش که جالب هستش نسبت به کارتهای قبلی AMD خیلی پیشرفت داشته و Stream Processor ها که تقریبا حدود 25 درصد کاهش داشته، ولی قدرت پردازشی نمیتونه گیمرهای PC رو قانع کنه(البته اینها فقط اعداد هستن و دلیل بنچمارک گیمینگ نمیتونن باشن)، من هم حدس میزنم که این بنچمارکها متعلق به سری Mobility باشه و اگه واقعا پولاریس 10 قدرتی به اندازه کارتهای نسل 290 داشته باشن فقط این تئوری تایید میشه که AMD میخواد هر چه زودتر این کارتهارو ارائه بده تا بتونه کارتهای سری وگا رو ارائه بده و گرنه که از نظر قدرت پردازشی(دلیلی بر بنچمارک بازیها نیست) نمیتونه با سری جدید انویدیا رقابت کنه...

جالب هستش واسم که تو این چند روز چقدر شایعه بر علیه AMD پخش شده!!!!!!!!!!! :-? :-? :-?

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست اکثر این جماعت از تشخیص رده های تراشه های گرافیکی عاجز هستند و نمی دونند که Polaris 10 یه تراشه میان رده هست درست مثله GP104 قرار گرفته در GTX 1080!

یکی با ابعاد ساخت 16nmو میزان مصرف 180W به میزان 9 ترافلاپس بازده خروجی در بخش FP32 رسیده یکی دیگه با ابعاد ساخت 14nm (بهتر از 16) و میزان مصرف 150W نزدیک 5.5 ترافلاپس....

همونطور که قبلا هم گفتم دقیقا در مقایسه مثله کمپانی محبوبشون عمل می کنند...

بعضی ها جواب خودشون رو با پست خودشون میدن و دقیقا مثله AMD خود زنی می کنند، Polaris 11 برای موبایل Polaris 10 برای موبایلیتی این وسط کی به کیه.... :laughing:

راستی برادر هنوز پاسخ سوالات بنده داده نشده اند، تزهایی مثله افزایش پرفورمنس نسل پاسکال در Vulkan یا محدودیت به 2Way SLI به خاطر Unified Memory که مربوط به 3 4 سال پیش میشه در نوع خودش بی نظیر هست طوری که ادیتور های سایت گورو و آناند Ryan Smith یا Hilbert از پاسخ به این مطلب عاجز هستند :laughing:

مطالعه مطالب به این شیوه سرانجام منتهی به جریان بالا که عرض کردم میشه!

پ.ن: در حال حاضر طبق شواهد موجود AMD به کمک 14nm FinFET تونسته شرایط فرکانسی بهتری برای محصولات جدیدش فراهم کنه و با کاهش منابع پردازشی از مصرف کل تراشه کاسته ولی برای جبران عملکرد از دست رفته فرکانس رو کشیده بالا!

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

خوب بنده الان رسیدم و این شایعات رو تازه خوندم، اگه اینجوری که مشخص شده که کارتهای سری پولاریس 10 قدرت پردازشی برابر با سری 290 دارن که از نظر قدرت پردازش اصلا جالب نمیتونه باشه، اما یه نکته جالب میزان فرکانسهای این کارت هستش که جالب هستش نسبت به کارتهای قبلی AMD خیلی پیشرفت داشته و Stream Processor ها که تقریبا حدود 25 درصد کاهش داشته، ولی قدرت پردازشی نمیتونه گیمرهای PC رو قانع کنه(البته اینها فقط اعداد هستن و دلیل بنچمارک گیمینگ نمیتونن باشن)، من هم حدس میزنم که این بنچمارکها متعلق به سری Mobility باشه و اگه واقعا پولاریس 10 قدرتی به اندازه کارتهای نسل 290 داشته باشن فقط این تئوری تایید میشه که AMD میخواد هر چه زودتر این کارتهارو ارائه بده تا بتونه کارتهای سری وگا رو ارائه بده و گرنه که از نظر قدرت پردازشی(دلیلی بر بنچمارک بازیها نیست) نمیتونه با سری جدید انویدیا رقابت کنه...

جالب هستش واسم که تو این چند روز چقدر شایعه بر علیه AMD پخش شده!!!!!!!!!!! :-? :-? :-?

نه عزیز مثل اینکه این شایعه نیست اینبار و از قول Industry sources هست منابع چون عکس متعلق ب کارت هم مشخص شده ولی خب جدای همه این بحث ها هر چقدر هم ک نتایج دور از انتظار باشه بنظرم polaris 11 ینی بافین با 896 استریم پروسسور برای رده های لپتاپ خیلی مناسب هست با توجه به این ک 50 وات درکل مصرف میکنن این قانع کنندس. البته گفته شده در رده بازدهی R7 360 هست

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

واقعاً نرود میخ آهنین بر سنگ ، اگر صد و یک دلیل مستند هم بیاری باز کی قبول میکنه ؟ مخالفت کردن و بحث کردن با افراد متعصب هیچ نتیجه ای نداره ، چون تعصب چشمشان را روی حقیقت بسته . حقیقت همیشه تلخ هستش حالا بعضی بخوان قبول کنند یا نه باز حقیقته . ضعف شرکت ای ام دی در ساخت تراشه های جدید کاملاً مشهوده و این برای امسال نیست از سال 2013 این شرکت نتونسته یک GPU و یا حتی یک CPU درست حسابی برای دسکتاپ تولید کنه . در بخش لپ تاپ هم که وضعیت این شرکت مشخصه ! خیلی از دوستانی که همینطور رو هوا نظر میدن تا حالا نه تو کار تعمیرات لپ تاپ بودند و نه تو کارتعمیرات قطعات الکترونیکی . به واسطه رشته تحصیلیم چند وقت در کار تعمیرات برد های الکترونیکی و برد های لپ تاپ ها بودم ، در این مدت خدا شاهده تعداد لپ تاپ هایی که پردازنده یا گرافیکشون ساخت ای ام دی بوده به قدری دچار مشکل شده که حد و حساب نداره ، مشکل عمده هم از گرمای بیش از حد این چیپ ها هستش که باعث پخته شدنشون میشه ، توی دو سال گذشته فقط 10 مورد کارت R9 290 و R9 290X تو کارگاه محل کارم مشاهده کردم که به علت گرمای زیاد چیپشون ترکیده بود ، بیشترشون رفرنس بود فقط یکی - دو تا مدل sapphire r9 290 tri-x بود که با وجود کولر نسبتاً خوب باز دمای گرافیک از حد مجاز بالاتر رفته بود ! مصرف بالا هم یکی دیگر از دلایل ضعف محصولات این شرکت هست ، لپ تاپ هایی که از پردازنده مرکزی یا پردازشگر گرافیکی این شرکت استفاده میکنند معمولاً باتریشون زودتر تمام میشه . 

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیز مثل اینکه این شایعه نیست اینبار و از قول Industry sources هست منابع چون عکس متعلق ب کارت هم مشخص شده

مثل شایعه قبلی که با اون آب و تاب داشتی تعریف میکردید دیگه؟

واقعاً نرود میخ آهنین بر سنگ ، اگر صد و یک دلیل مستند هم بیاری باز کی قبول میکنه ؟ مخالفت کردن و بحث کردن با افراد متعصب هیچ نتیجه ای نداره ، چون تعصب چشمشان را روی حقیقت بسته . حقیقت همیشه تلخ هستش حالا بعضی بخوان قبول کنند یا نه باز حقیقته . ضعف شرکت ای ام دی در ساخت تراشه های جدید کاملاً مشهوده و این برای امسال نیست از سال 2013 این شرکت نتونسته یک GPU و یا حتی یک CPU درست حسابی برای دسکتاپ تولید کنه . در بخش لپ تاپ هم که وضعیت این شرکت مشخصه ! خیلی از دوستانی که همینطور رو هوا نظر میدن تا حالا نه تو کار تعمیرات لپ تاپ بودند و نه تو کارتعمیرات قطعات الکترونیکی . به واسطه رشته تحصیلیم چند وقت در کار تعمیرات برد های الکترونیکی و برد های لپ تاپ ها بودم ، در این مدت خدا شاهده تعداد لپ تاپ هایی که پردازنده یا گرافیکشون ساخت ای ام دی بوده به قدری دچار مشکل شده که حد و حساب نداره ، مشکل عمده هم از گرمای بیش از حد این چپ ها هستش که باعث پخته شدنشون میشه ، توی دو سال گذشته فقط 10 مورد کارت R9 290 و R9 290X تو کارگاه محل کارم مشاهده کردم که به علت گرمای زیاد چیپشون ترکیده بود ، بیشترشون رفرنس بود فقط یکی - دو تا مدل sapphire r9 290 tri-x بود که با وجود کولر نسبتاً خوب باز دمای گرافیک از حد مجاز بالاتر رفته بود ! مصرف بالا هم یکی دیگر از دلایل ضعف محصولات این شرکت هست ، لپ تاپ هایی که از پردازنده مرکزی یا پردازشگر گرافیکی این شرکت استفاده میکنند معمولاً باتریشون زودتر تمام میشه . 

شما بهتر هستش که به فکر یاد گرفتن مثل های جدید باشید و کمتر آمار من درآوردی درست کنید...

نتونسته تولید کنه؟ =))

هنوز Hawaii به راحتی GPU های انویدیا که دو نسل بعد از اون اومدن رو جا میگذاره... :clapping:

در مورد خرابی نمیتونم بهتون چیزی بگم جز اینکه تو ایران هم پر شده از ماینرهایی که درصد خیلی زیادیشون فقط چیزی شنیده بودن از ماینینگ...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

شما بهتر هستش که به فکر یاد گرفتن مثل های جدید باشید و کمتر آمار من درآوردی درست کنید...

نتونسته تولید کنه؟ =))

هنوز Hawaii به راحتی GPU های انویدیا که دو نسل بعد از اون اومدن رو جا میگذاره... :clapping:

در مورد خرابی نمیتونم بهتون چیزی بگم جز اینکه تو ایران هم پر شده از ماینرهایی که فکر درصد خیلی زیادیشون فقط چیزی شنیده بودن...

شما که اطلاع دارید کافیه مهندس ، آمار من دراوردی ؟ تا حالا برد گرافیک را باز کردید ؟ تا حالا تعمیرش کردید ؟ تا حالا GPU یه گرافیک را با دستگاه BGA از برد جدا کردید ؟

عزیزم اینکه بخواهیم خودمان را گول بزنیم کار صحیحی نیست من فقط یک نمونه شهودی که انجامش دادم را عرض کردم لازم هم نمیبینم که بخوام چیزی را ثابت کنم . برای تحقیق بیشتر اگر تهران هستید  برید پاساژ ایران طبقه زیر زمین و بازار رضا طبقه های بالا که تعمییر کاران لپ تاپ و سخت افزار حضور دارند  خودتون سوال کنید . 

درمورد ماین و ماینینگ هم بهتره اطلاعات خودتان را بالا ببرید ، بیشتر خرابی ها گیمر هایی بودند که صبح تا شب  پای سیستم بودند و گیم بازی می کردند .

لینک به دیدگاه

290 و 290ایکس کجا پوکیده بود ؟؟؟ سایتا خارجی چرا هیچی نمیگن!!

290trix نهایت دما 79 بود گرد گیری کردم 75 بنچش هست تو انجمن 75 بالاتر نمیرفت

عالی بود کارت ...رهچی گزشت با درایور فریم بیشتر و نرم تر گرفتم.... این کارت رو با 970 g1 مقایسه میکردم که یکی از دوستان داش ...بدجوی مورد عنایت قرار داده بود 970 روخصوصا 1440p

ولی فروختمش ببینم پاسکال برنده میدان هست یا پولاریس...به امید خدا همچی به خوبی پیش بره یک کارت بگیرم برای 4K

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

والا عزیزم اگر ما منبع شایعه بودیم اره حرفتون درسته...

http://www.techpowerup.com/222450/more-polaris10-and-polaris11-specifications-revealed

این منبع هست همونطور ک میبینید عنوان REVEALED رو براش انتخاب کردن یعنی اشکار شده و دیگه شایعه ب حساب نمیاد ک از اون طرف ب حساب ما بذارین :دی

واقعاً نرود میخ آهنین بر سنگ ، اگر صد و یک دلیل مستند هم بیاری باز کی قبول میکنه ؟ مخالفت کردن و بحث کردن با افراد متعصب هیچ نتیجه ای نداره ، چون تعصب چشمشان را روی حقیقت بسته . حقیقت همیشه تلخ هستش حالا بعضی بخوان قبول کنند یا نه باز حقیقته . ضعف شرکت ای ام دی در ساخت تراشه های جدید کاملاً مشهوده و این برای امسال نیست از سال 2013 این شرکت نتونسته یک GPU و یا حتی یک CPU درست حسابی برای دسکتاپ تولید کنه . در بخش لپ تاپ هم که وضعیت این شرکت مشخصه ! خیلی از دوستانی که همینطور رو هوا نظر میدن تا حالا نه تو کار تعمیرات لپ تاپ بودند و نه تو کارتعمیرات قطعات الکترونیکی . به واسطه رشته تحصیلیم چند وقت در کار تعمیرات برد های الکترونیکی و برد های لپ تاپ ها بودم ، در این مدت خدا شاهده تعداد لپ تاپ هایی که پردازنده یا گرافیکشون ساخت ای ام دی بوده به قدری دچار مشکل شده که حد و حساب نداره ، مشکل عمده هم از گرمای بیش از حد این چیپ ها هستش که باعث پخته شدنشون میشه ، توی دو سال گذشته فقط 10 مورد کارت R9 290 و R9 290X تو کارگاه محل کارم مشاهده کردم که به علت گرمای زیاد چیپشون ترکیده بود ، بیشترشون رفرنس بود فقط یکی - دو تا مدل sapphire r9 290 tri-x بود که با وجود کولر نسبتاً خوب باز دمای گرافیک از حد مجاز بالاتر رفته بود ! مصرف بالا هم یکی دیگر از دلایل ضعف محصولات این شرکت هست ، لپ تاپ هایی که از پردازنده مرکزی یا پردازشگر گرافیکی این شرکت استفاده میکنند معمولاً باتریشون زودتر تمام میشه . 

از همون اول ک amd رسمن گفت پولاریس ها در رده mainstream هستن باید در بحرش توجه میکرد.

الان هم ک زمان عرضه وگا رو جلو انداخته بخاطر این هست ک از نبودن رقیب برای 1070 و 1080 ها به نوعی احساس خطر کردن و همونطور ک مشخص شده وگا 10 رو برای مقابله با gp 104 و وگا 11 رو برای مقابله با GP100 یا BIG PASCAL دارن تدارک میکنن.

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما که اطلاع دارید کافیه مهندس ، آمار من دراوردی ؟ تا حالا برد گرافیک را باز کردید ؟ تا حالا تعمیرش کردید ؟ تا حالا GPU یه گرافیک را با دستگاه BGA از برد جدا کردید ؟

عزیزم اینکه بخواهیم خودمان را گول بزنیم کار صحیحی نیست من فقط یک نمونه شهودی که انجامش دادم را عرض کردم لازم هم نمیبینم که بخوام چیزی را ثابت کنم . برای تحقیق بیشتر اگر تهران هستید  برید پاساژ ایران طبقه زیر زمین و بازار رضا طبقه های بالا که تعمییر کاران لپ تاپ و سخت افزار حضور دارند  خودتون سوال کنید . 

درمورد ماین و ماینینگ هم بهتره اطلاعات خودتان را بالا ببرید ، بیشتر خرابی ها گیمر هایی بودند که صبح تا شب  پای سیستم بودند و گیم بازی می کردند .

نه عزیز من، بنده هیچ چیزی بلد نیستم و احتیاجی به بلد بودن هم ندارم، چون این بوردها تقریبا توسط اکثر شرکتهای گارانتی کننده به شرکت مادر برگردونده میشن(یا یک راهی برای برگردوندن سرمایشون پیدا میکنن)، بنده تقریبا الماس و ماتریس و آواژنگ و داده پرداز رو بطور کامل چک کردم عزیز، تعمیرگاه؟؟ نمیدونم فقط در همین حد بهتون میگم، که کسی که وارد باشه فرق تعمیرگاه و شرکت گارانتی کننده رو متوجه میشه...

والا عزیزم اگر ما منبع شایعه بودیم اره حرفتون درسته...

http://www.techpowerup.com/222450/more-polaris10-and-polaris11-specifications-revealed

این منبع هست همونطور ک میبینید عنوان REVEALED رو براش انتخاب کردن یعنی اشکار شده و دیگه شایعه ب حساب نمیاد ک از اون طرف ب حساب ما بذارین :دی

عزیزم منبع شایعه قبلی کجا بود؟

همین Techpowerup مطلب نزده بود از قول سایت دیگه ای؟

الان هم این Industry Sources Revealed معتبرترین منبع شایعه هستش دیگه؟  :D

post-10788-0-54614200-1463164289_thumb.jpg

خنده دار نیست؟؟؟ =))

بنده نمیگم که همه شایعات دروغ هستش، ولی میگم که روی شایعه اینقدر زوم نکن یوقت بعدا حقیقت شکل دیگه ای میشه و شما ...

@};-

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

که اینطور... پس برای مقایسه Polaris 10 با GP104 چون هر دو تراشه میان رده هستن، می تونی از هر GPUی خاصی استفاده کنی!!!... حالا اگر اون GPUها یکیشون بازار هدفش نوت بوک ها باشن اون یکی PCهای High End دیگه ربطی نداره... دقیقاً جواب اون جملمو که AMD قراره مثل جریان 970 با شکست مواجه بشه رو گرفتم و دقیقاً فهمیدم ایشون نه تنها جزو همون گروه عاجز از تشخیص نمودار هستن، که جزو گروه دیگری که حتی بلد نیست باید دو GPU همرده رو مقایسه کنن هم هستن...

post-14679-0-88259100-1463165858_thumb.jpg   post-14679-0-46204700-1463165863_thumb.jpg

post-14679-0-45501100-1463165868_thumb.jpg

برادر من، معنی اون جمله هایی که در پست قبلی هایلایت کردم اینه که شما داری تراشه پولاریس رو با فول چیپ GP104 مقایسه می کنی که هدفش کامپیوترهای High Endه... اون 5.5 ترافلاپس مربوط به چیپ موبایله، یعنی واقعاً انتظار داری چیپ موبایل با چیپ دسکتاپ High End برابری کنه؟؟؟ یعنی واقعاً فهمیدن همین هم اینقدر سخته دیگه!!!! شاید اگر در درک این مقایسه ساده تواناتر بودین اون دو مسئله رو هم بیشتر با هم بررسی می کردیم ولی ترجیح میدم از این پس سکوت کنم چون واقعاً تا به حال فکر می کردم حداقل دارم با کسی بحث می کنم که جدا از اختلافات ممکنه بر حسب شانس اون وسطا یه چیزی هم یاد بگیریم اما الان...

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

جالبه روز معرفی 18 می هست یک روز بعد از اومدن بررسی gtx 1080

لینک به دیدگاه

نه عزیز من، بنده هیچ چیزی بلد نیستم و احتیاجی به بلد بودن هم ندارم، چون این بوردها تقریبا توسط اکثر شرکتهای گارانتی کننده به شرکت مادر برگردونده میشن(یا یک راهی برای برگردوندن سرمایشون پیدا میکنن)، بنده تقریبا الماس و ماتریس و آواژنگ و داده پرداز رو بطور کامل چک کردم عزیز، تعمیرگاه؟؟ نمیدونم فقط در همین حد بهتون میگم، که کسی که وارد باشه فرق تعمیرگاه و شرکت گارانتی کننده رو متوجه میشه...

معلومه که اصلاً اطلاعات شما در این زمینه کافی نیست ، فقط که آواژنگ و الماس و غیره که تعمیر کار نیستند ، بیشتر بازار تعمیر کاران شخصی هستند و وابسته به شرکتی برای تعمیر کارت نیستند مگر لازم به عوض کردن چیپ باشه که در اون صورت چیپ را از شرکت گارنتی کننده می گیرند و تعویض می کنند . سعی کنید قبل از پست دادن کمی تحقیق کنید .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

نه عزیز من، بنده هیچ چیزی بلد نیستم و احتیاجی به بلد بودن هم ندارم، چون این بوردها تقریبا توسط اکثر شرکتهای گارانتی کننده به شرکت مادر برگردونده میشن(یا یک راهی برای برگردوندن سرمایشون پیدا میکنن)، بنده تقریبا الماس و ماتریس و آواژنگ و داده پرداز رو بطور کامل چک کردم عزیز، تعمیرگاه؟؟ نمیدونم فقط در همین حد بهتون میگم، که کسی که وارد باشه فرق تعمیرگاه و شرکت گارانتی کننده رو متوجه میشه...

عزیزم منبع شایعه قبلی کجا بود؟

همین Techpowerup مطلب نزده بود از قول سایت دیگه ای؟

الان هم این Industry Sources Revealed معتبرترین منبع شایعه هستش دیگه؟  :D

attachicon.gif1.JPG

خنده دار نیست؟؟؟ =))

بنده نمیگم که همه شایعات دروغ هستش، ولی میگم که روی شایعه اینقدر زوم نکن یوقت بعدا حقیقت شکل دیگه ای میشه و شما ...

@};-

قربانت گردم اون سایت guru 3d بود خب :)

والا اگر از نظر شما اینا همه شایعه باشه تا الان شایعات 80 درصدش اتفاق افتاده! شایعات انویدیا قبل از ریویل رو یادتون هست؟ هر روز یچیزی درز میکرد از عکس تراشه تا طراحی خود بدنه کارت و اخرش هم فرکانس 1080 بود ک قبل از رونمایی ی تست در اومده بود ک فرکانس رو روی 1820 نشون میداد همه گفتن مسخرس و شایعس ولی چی شد ؟

بنظر نمیرسه این دیگه شایعه باشه عزیز. اطلاعات زیادی ازش درز پیدا کرده.

حقیقت هم شکل دیگه ای بشه برای من یا شما حکم اعدام صادر نمیکنن ک ما فقط نظرمون رو میدیم :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده هنوز نمیدونم که دوستان با چه اطلاعاتی و با چه اطمینانی از میان رده بودن و میزان پرفورمنس کارتها صحبت میکنن، وقتی هنوز هیچ چیزی بطور رسمی از کارتها بیرون نیومده، این واسه بنده از همه چیز تعجب آور تر هستش!!!!! :eek:  :eek:  :eek:

حتی اگه کارت با 2048 واحد پردازشگر هم حساب کنن، در حد کارتهای Low End نسل قبلی حساب میشه در حد کارتی مثل 280 و با توجه یه اینکه کارت وگا Full Chip دارای بیش از 6000 هزار Stream Processor خواهد بود، چطور با اطمینان میشه گفت که کارتی با 4000 هزار واحد پردازشگر نمیتونه در این بین قرار بگیره که به اندازه کارت فیوری واحد پردازشگر داشته باشه؟؟

واقعا ارزش بحث پایین اومده...

قربانت گردم اون سایت guru 3d بود خب :)
والا اگر از نظر شما اینا همه شایعه باشه تا الان شایعات 80 درصدش اتفاق افتاده! شایعات انویدیا قبل از ریویل رو یادتون هست؟ هر روز یچیزی درز میکرد از عکس تراشه تا طراحی خود بدنه کارت و اخرش هم فرکانس 1080 بود ک قبل از رونمایی ی تست در اومده بود ک فرکانس رو روی 1820 نشون میداد همه گفتن مسخرس و شایعس ولی چی شد ؟
بنظر نمیرسه این دیگه شایعه باشه عزیز. اطلاعات زیادی ازش درز پیدا کرده.
حقیقت هم شکل دیگه ای بشه برای من یا شما حکم اعدام صادر نمیکنن ک ما فقط نظرمون رو میدیم :)

سایت Techpowerup ابتدا این مطلب رو زد، الان لینکش رو پیدا نمیکنم، ظاهرا پاکش کردن... :-?

بنده که گفتم، حتما شایعات دروغ نیستن، ولی اگه یک درصد هم شانس دروغ بودن داشته باشن، آیا فکر نمیکنید بعداز ارائه این کارتها، شما خودتون رو سبک کردید؟؟؟

چندیدن بار گفتم، فقط حدود دو هفته دیگه صبر کنید که آمار رسمی ارائه بشه، اونوقت بحث میکنید تا دلتون بخواد...

معلومه که اصلاً اطلاعات شما در این زمینه کافی نیست ، فقط که آواژنگ و الماس و غیره که تعمیر کار نیستند ، بیشتر بازار تعمیر کاران شخصی هستند و وابسته به شرکتی برای تعمیر کارت نیستند مگر لازم به عوض کردن چیپ باشه که در اون صورت چیپ را از شرکت گارنتی کننده می گیرند و تعویض می کنند . سعی کنید قبل از پست دادن کمی تحقیق کنید .

از این شکل پست زدن خودم، خوشم نمیاد، ولی حرفی ندارم که به شما بزنم، به پست قبلی بنده بیشتر دقت کنید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

پس Polaris 10 و Polaris 11 هر دو برای بخش موبایلیتی و لپتاپ برنامه ریزی شدن؟ :دی

چیزی که AMD و خود اخبار از قبل اشاره کردند وجود محصولی در رده دسکتاپ با تراشه Polaris 10 و پوشش محصولات موبایلیتی و بازار لپتاپ با Polaris 11 هست، حالا کلا از نتیجه گیری بعضی ها همه چیز شده لپتاپ.... :laughing:

تراشه GP104 قرار گرفته در GTX1080 در مجموع دارای 2560 ریز پردازنده CUDA هست و Polaris 10 هم قرار بوده با 2300 پردازنده جریانی وارد میدان بشه، هر دو هم تقریبا مشخصات یکسانی براشون پیش بینی شده رابط حافظه مشابه، نوع مموری مشابه و ..... حالا این تراشه در رده لپتاپ قرار گرفته با این مشخصات و اون تراشه در رده پرچمدار پی سی با نتایج خارق العاده بر میگرده به توان کمپانی های سازنده گرافیکی درک این یعنی اینقدر دشوار هست!

سکوت برای شما بهترین چیزه چون باعث میشه در مورد مسائلی تز ندید که تنها اطلاعات شما کلید واژه گوگل هست.....

حداقل وقتی به جنبه ای از مسائل می پردازید و در موردشون صحبت می کنید تا حدودی در مورد اون بخش ها اطلاعات داشته باشید تا تزهایی در سطح تیم ملی صادر نشن....

مرسی از توجه شما @};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...