رفتن به مطلب

ساخت بلاک طرح EKWB

Recommended Posts

منم گفتم فقط رادیاتشو می خوام استفاده کنم.... پمپ هم d5 هست .... بلاک هم supremacy ....

توجیه نداره یه رادیات 240 با findensity و قطر مشابه که 2 تاشو میشه خرید 440 یه چیزی حدود +500 پول بدی بابتش....

+

hard loop رو می خوام با شیشه بزنم....(اطلاعات بیشتر کانال jays two cents هست...) خیلی تمیز تر و بهتر از اکریلیک و PETG در میاد....

خرید فیتینگ ها و این چیزا از ek برام مشکلی نیست ...

گیر اینم که شیشه رو از کجا میشه گیر اورد و فیتینگ زدن به رادیات ها....

+

یکی که نخواد هزینه ی پمپ مثلا d5 بده اگر 3 تا واترکورلر گرین بگیره پمپارو سری کنه (که میشه مخفیشونم کرد + micro channel رو جدا کرد تا flowrate پمپ بهتر بشه) نتیجه ی خوبی می گیره به نظر من....

+

هم میشه داخل تولید کرد ... یعنی هست می گی برات می برن .. ولی بعید میدونم بشه ه چیزی در اورد که بتونه از نظر قیمت با ان رادیات glacier ها رقابت کنه...

هر ارزونی بی دلیل نیست، شما فقط قیمت رو نبین! مثلما اگه فقط قیمت و ابعاد رو ملاک بذاری فقط جوابت میشه glacier! کیفیت ساخت، عمر و عملکرد هم باید ببینی! حالا دردسر های تبدیل و کیفیت و تمیز بودن نهایی کار بماند.

پلکسی گلس و PETG فرق دارند، خیلی هم فرق دارند، پلکسی دقیقا مثل شیشه هست و کار کردن باش سخت تره چونکه در صورت ناشیگری در کنترل حرارت موقع فرم دادن ترک میخوره و یا کدر میشه که باید کلش رو بندازی دور و کلی هم دلخور میشی

PTEG رو تقریبا میشه با دست خم کرد اما دقیقا به فرم مورد نظرت در نمیاد

خلاصه اینکه پلکسی گلس و PETG هم تو نحوه کارکردن و سختی کار و هم تو ظاهر، البته تو ظاهر کمتر و فقط از نزدیک میشه تشخیص داد! چونکه PETG از نزدیک یکم کدر و مات به نظر میاد اما پلکسی گلس کاملا شفاف هست

شیشه و اکرلیک گلس تفاوتی ندارند که توجیه همچین دردسری رو داشته باشه!

قبلا یک مقاله نوشته بودم راجب تفاوت پلکسی گلس و PETG و گذاشته بودم تو سایت notec اما فروم ریستور شد و مقاله پرید آخر این هفته دوباره مینویسمش و میذارمش تو سایت

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

هر ارزونی بی دلیل نیست، شما فقط قیمت رو نبین! مثلما اگه فقط قیمت و ابعاد رو ملاک بذاری فقط جوابت میشه glacier! کیفیت ساخت، عمر و عملکرد هم باید ببینی! حالا دردسر های تبدیل و کیفیت و تمیز بودن نهایی کار بماند.

پلکسی گلس و PETG فرق دارند، خیلی هم فرق دارند، پلکسی دقیقا مثل شیشه هست و کار کردن باش سخت تره چونکه در صورت ناشیگری در کنترل حرارت موقع فرم دادن ترک میخوره و یا کدر میشه که باید کلش رو بندازی دور و کلی هم دلخور میشی

PTEG رو تقریبا میشه با دست خم کرد اما دقیقا به فرم مورد نظرت در نمیاد

خلاصه اینکه پلکسی گلس و PETG هم تو نحوه کارکردن و سختی کار و هم تو ظاهر، البته تو ظاهر کمتر و فقط از نزدیک میشه تشخیص داد! چونکه PETG از نزدیک یکم کدر و مات به نظر میاد اما پلکسی گلس کاملا شفاف هست

شیشه و اکرلیک گلس تفاوتی ندارند که توجیه همچین دردسری رو داشته باشه!

قبلا یک مقاله نوشته بودم راجب تفاوت پلکسی گلس و PETG و گذاشته بودم تو سایت notec اما فروم ریستور شد و مقاله پرید آخر این هفته دوباره مینویسمش و میذارمش تو سایت

خدا شکر دوست من یکم سخت بود توضیح دادن واسه این دوست گرامی که توجه روی صرفه جویی دارن اما حاضرن کلی ضرر متحمل بشن بخاطر خلق ابتکار

راجب لوله هم کاملا توضیح دادین و واقعا خودم مشکلات استفاده ازش رو تجربه کردم

Sent from my D826 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در مورد پمپ :

2 تا پمپ glacier برای یه لوپ cpu+gpu کافی خواهد بود حالا glacier هم نه هرچی اصلا h100 ...

این در مورد پمپ:

https://www.youtube.com/watch?v=ttH0bnv0Gpk

در مورد بلاک: از بلاک xspc خوشم نمیاد supremacy رو خوشم میاد...

اینم گلس تیوب اولا ببینید چیه بعید بیاد بگید خوب نیست...(پلکسی چی می گه این وسط؟؟):

https://www.youtube.com/watch?v=6VMtJEjiMxA

+ گفت سیستم خودشم می خواد گلس بزاره + این آدمیه که از خیلی از کسای دیگه بیشتر تو کار custom loop بوده....

+ یه رادیات 240 با fpi متوسط گزاشته برای cpu+gpu ....

من اول فکر کردم شما تاپیک رو زدی برای همفکری و حل کردن مشکلات برای زدن یه custom loop  ولی همش میگی نه این نمیشه جنسی که من دارم خوبه چیزی که من می گم درسته...

من می گم glass tubing شما یه سرچ نمیزنی حداقل ببینی همچین چیزی هست...

+

در مورد مصرف : یه پمپ d5 رو لود کامل(12 ولت که 23وات مصرف می کنه)  به اندازه 7 تا پمپ glacier روی 12 ولت مصرف داره...

و البته که flow rate خیلی بالاتری رو هم داره ولی در این مورد به لینک مراجعه شود...

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

در مورد پمپ :

2 تا پمپ glacier برای یه لوپ cpu+gpu کافی خواهد بود حالا glacier هم نه هرچی اصلا h100 ...

این در مورد پمپ:

https://www.youtube.com/watch?v=ttH0bnv0Gpk

در مورد بلاک: از بلاک xspc خوشم نمیاد supremacy رو خوشم میاد...

اینم گلس تیوب اولا ببینید چیه بعید بیاد بگید خوب نیست...(پلکسی چی می گه این وسط؟؟):

https://www.youtube.com/watch?v=6VMtJEjiMxA

+ گفت سیستم خودشم می خواد گلس بزاره + این آدمیه که از خیلی از کسای دیگه بیشتر تو کار custom loop بوده....

+ یه رادیات 240 با fpi متوسط گزاشته برای cpu+gpu ....

من اول فکر کردم شما تاپیک رو زدی برای همفکری و حل کردن مشکلات برای زدن یه custom loop  ولی همش میگی نه این نمیشه جنسی که من دارم خوبه چیزی که من می گم درسته...

من می گم glass tubing شما یه سرچ نمیزنی حداقل ببینی همچین چیزی هست...

+

در مورد مصرف : یه پمپ d5 رو لود کامل(12 ولت که 23وات مصرف می کنه)  به اندازه 7 تا پمپ glacier روی 12 ولت مصرف داره...

و البته که flow rate خیلی بالاتری رو هم داره ولی در این مورد به لینک مراجعه شود...

بیشتر رفرنس های واترکولینگ من همین JayzTwoCents هست

تفاوت پلکسی گلس و گلس رو در چی دیدید؟

البته سو تفاهم نشه، پست های شما در سایر تاپیک ها رو دیدم و به شما به صورت آدم با تجربه ای نگاه میکنم

اما اگه روزی قصد داشتی همچین کاری کنی حتما تاپیکش رو بزن، یا به براوردی از هزینه و نحوه انجامش رو اینجا بذار تا قضیه یکم قابل حظم تر بشه

پلکسی گلس اسم های مختلفی داره اینو ببین

https://www.youtube.com/watch?v=KPa6lAC0jTs

لینک به دیدگاه

بیشتر رفرنس های واترکولینگ من همین JayzTwoCents هست

تفاوت پلکسی گلس و گلس رو در چی دیدید؟

البته سو تفاهم نشه، پست های شما در سایر تاپیک ها رو دیدم و به شما به صورت آدم با تجربه ای نگاه میکنم

اما اگه روزی قصد داشتی همچین کاری کنی حتما تاپیکش رو بزن، یا به براوردی از هزینه و نحوه انجامش رو اینجا بذار تا قضیه یکم قابل حظم تر بشه

پلکسی گلس اسم های مختلفی داره اینو ببین

https://www.youtube.com/watch?v=KPa6lAC0jTs

پلکسی گلس جنس پلاستیکه این گلسی که من میگم شیشست خود شیشه....

ویدئو ی آموزش بریدن گلس رو ببین می فهمی چی میگم.. شیشه همون شیشه ای که روی پنجره ی خونه هاست...

من اصلا حرفی از پلکسی نزدم... دقیقا هم گفتم PETG یا اکریلیک نمی خوام یه جز این 2 تا hard tube شفاف پلاستیکی دیگه مگه داریم؟؟

لینک به دیدگاه

پلکسی گلس جنس پلاستیکه این گلسی که من میگم شیشست خود شیشه....

ویدئو ی آموزش بریدن گلس رو ببین می فهمی چی میگم.. شیشه همون شیشه ای که روی پنجره ی خونه هاست...

من اصلا حرفی از پلکسی نزدم... دقیقا هم گفتم PETG یا اکریلیک نمی خوام یه جز این 2 تا hard tube شفاف پلاستیکی دیگه مگه داریم؟؟

برادر راهی برا خم زدن داری ،ایا نمیترسی بخاطر شکنندگی بسیار بالا کل سیستمت رو اب برداره ،

اگر بخوای پیرکس استفاده کنی نىون ساز و تابلوسازها دارن عرض کردم سایزش محدود هست

برای واتر کولینگ کاستوم دو نوع لوله مناسب بیشتر نداریم و هر دو اکریلیک و petg اکریلیک هستن ،

شیشه مناسب نیست اصلا نمیییتونید خم بزنید

خیالت راحت باشه کولانت رنگی استفاده کنی راضیت میکنه و اصلا خاصیتی نداره که شیشه باشه یا اکریلیک

مگر کلا دنبال دردسر باشید [emoji12]

دوستان جهت اطلاع این دو نوع بلوک رو موجود دارم با قیمت واقعا پایین 90266b5e5402d5e90064fb7e2a84e34a.jpgc96f2c8eaad19f7c2f8d3b602178c0cf.jpg

ویرایش شده توسط car20pc.ir
لینک به دیدگاه

برادر راهی برا خم زدن داری ،ایا نمیترسی بخاطر شکنندگی بسیار بالا کل سیستمت رو اب برداره ،

اگر بخوای پیرکس استفاده کنی نىون ساز و تابلوسازها دارن عرض کردم سایزش محدود هست

برای واتر کولینگ کاستوم دو نوع لوله مناسب بیشتر نداریم و هر دو اکریلیک و petg اکریلیک هستن ،

شیشه مناسب نیست اصلا نمیییتونید خم بزنید

خیالت راحت باشه کولانت رنگی استفاده کنی راضیت میکنه و اصلا خاصیتی نداره که شیشه باشه یا اکریلیک

مگر کلا دنبال دردسر باشید [emoji12]

دوستان جهت اطلاع این دو نوع بلوک رو موجود دارم با قیمت واقعا پایین 90266b5e5402d5e90064fb7e2a84e34a.jpgc96f2c8eaad19f7c2f8d3b602178c0cf.jpg

شما بازم نرفتی یه سرچ بزنی... لینکارم ندیدی....

jays two cents خودش سیستم خودشو می خواد گلس بزنه...محض اطلاع شما شیشه next big thing هست...

کی میاد شیشه رو خم کنه آخه؟؟؟ کوره مگه دارم من...

توی لوپ گلس دیگه خم نمیزنی fitting می زاری جای خم ها....

لینک به دیدگاه

jays two cents خودش سیستم خودشو می خواد گلس بزنه...محض اطلاع شما شیشه next big thing هست...

کار با شیشه سخت تر از آکرلیک گلس هست و همینطور که خودتون اشاره کردید هم محدودیت هایی داره که با توجه به همین محدودیت ها برای هر خم باید حدودا 30-40 هزارتومن بدید برای فیتینگ

با توچه به نعداد پمپ ها هم باید خیلی قوی باشه چونکه تعداد خم ها رو کاهش سرعت کولانت و مخصوصا روی پمپ شدیدا تاثیر گذلر هست و راندمان منفی داره و اگه تعداد خم ها زیاد باشه باید بری سمت پمپ های DDC و پمپ های D5 هم شاید بهش فشار بیاد! تفاوت اصلی این دو پمپ تو همین قسمت هست، فشاری که به پمپ های کلوز لوپ میاد که جای خود دارد! چونگه پمپ های کلوز لوپ فقط کولانت رو از بلاک به رادیاتور و بلعکس انتقال میدن، شما باید چندتا پمپ بذاری چونکه هم زاویه های تندی خواهی داشت هم طول لوله زیاد میشه و هم تعداد بلاک ها چونکه فکر کنم میخوای گرافیک هم خنک کنی

خودت بشین رو کاغد دودوتا چهارتا کن و این دو گذینه رو حساب کن : یکبار آکرلیک و پمپ های EK و یا هر برند دیگه که به صورت آماده قطعات رو داشته باشه و یکبار هم با چیزی که مد نظرت هست

بعدش اولیت بندی کنی که چی برات مهمتره مثلا عملکرد، زیبایی، قیمت و تفاوت هاشون و یا هر چیز دیگه بعدش هم اگه ما رو قابل دونستی اینجا بذار که از تجربیات شما استفاده کنیم :D

اگه چیزی مد نظرت هست لینک ویدیو نده، خودت بگو من قبولت دارم، اما فکر میکنم تو این مورد یکم داری راه رو اشتباه میری، شایدم من بد متوجه شدم :(

در مورد jays two cents هم با توجه به اینکه ایشون کارگاه داره و کلی امکانات و کارش اینه نمدونم چطور میخوای اینکار رو کنی

راستی آکرلیک گلس از جنس پلاستیک نیست! اسمش روشه دیگه؛ البته اسم زیاد داره، مشخصه که شما هم ویدیو رو ندیدی :D

لینک به دیدگاه

کار با شیشه سخت تر از آکرلیک گلس هست و همینطور که خودتون اشاره کردید هم محدودیت هایی داره که با توجه به همین محدودیت ها برای هر خم باید حدودا 30-40 هزارتومن بدید برای فیتینگ

با توچه به نعداد پمپ ها هم باید خیلی قوی باشه چونکه تعداد خم ها رو کاهش سرعت کولانت و مخصوصا روی پمپ شدیدا تاثیر گذلر هست و راندمان منفی داره و اگه تعداد خم ها زیاد باشه باید بری سمت پمپ های DDC و پمپ های D5 هم شاید بهش فشار بیاد! تفاوت اصلی این دو پمپ تو همین قسمت هست، فشاری که به پمپ های کلوز لوپ میاد که جای خود دارد! چونگه پمپ های کلوز لوپ فقط کولانت رو از بلاک به رادیاتور و بلعکس انتقال میدن، شما باید چندتا پمپ بذاری چونکه هم زاویه های تندی خواهی داشت هم طول لوله زیاد میشه و هم تعداد بلاک ها چونکه فکر کنم میخوای گرافیک هم خنک کنی

خودت بشین رو کاغد دودوتا چهارتا کن و این دو گذینه رو حساب کن : یکبار آکرلیک و پمپ های EK و یا هر برند دیگه که به صورت آماده قطعات رو داشته باشه و یکبار هم با چیزی که مد نظرت هست

بعدش اولیت بندی کنی که چی برات مهمتره مثلا عملکرد، زیبایی، قیمت و تفاوت هاشون و یا هر چیز دیگه بعدش هم اگه ما رو قابل دونستی اینجا بذار که از تجربیات شما استفاده کنیم :D

اگه چیزی مد نظرت هست لینک ویدیو نده، خودت بگو من قبولت دارم، اما فکر میکنم تو این مورد یکم داری راه رو اشتباه میری، شایدم من بد متوجه شدم :(

در مورد jays two cents هم با توجه به اینکه ایشون کارگاه داره و کلی امکانات و کارش اینه نمدونم چطور میخوای اینکار رو کنی

راستی آکرلیک گلس از جنس پلاستیک نیست! اسمش روشه دیگه؛ البته اسم زیاد داره، مشخصه که شما هم ویدیو رو ندیدی :D

Poly(methyl methacrylate) (PMMA), also known as acrylic or acrylic glass as well as by the trade names Plexiglas, Acrylite, Lucite, and Perspex among several others (see below), is a transparent thermoplastic often used in sheet form as a lightweight or shatter-resistant alternative to glass

من نمیدونم چرا اینقدر گیر روی پمپ هست یدونه d5 روی rpm حداقل گزاشته بود 3 تا titanx اورکلاک شده + 5960x اونم oc روی 4.5 اینا + بلاک مادربرد....کار می کرد که همونجا هم م گه سرعت پمپ شاید روی همچین سیستمی تاثیر بزاره ولی روی 80 درصد سیستمای شما min و max پمپ اونقدر تفاوت ایجاد نمی کنه...(d5 منظورش بوده ...)..

یدونه d5 برا خیلی از لوپا زیادی هم هست ... جنگه مگه... پمپ کلوز لوز لوپ هم یا کار می کنه یا کار نمیکنه دیگه... فعلا دارم endurance test می گیرم از یدونه پمپ glacier 360 که خود پمپ روی vga هست رادیات هم جلو هست یعنی به اندازه تقریبا 30 سانت داره به جاذبه قلبه می کنه .... اگر micro channel هاشم برداشته بشه انتظار flowrate بالاتر هم ازش دارم....(نکته پیپ به صورت 24/7 به 12 ولت وصله...)...

لینک به دیدگاه

Poly(methyl methacrylate) (PMMA), also known as acrylic or acrylic glass as well as by the trade names Plexiglas, Acrylite, Lucite, and Perspex among several others (see below), is a transparent thermoplastic often used in sheet form as a lightweight or shatter-resistant alternative to glass

بازم ترمالپلاستیک با پلاستیک خیلی فرق داره! هر سیاهی که پارسیکولا نیست :D

D5 با اون وضعیت هم جوابگو هست اما نه در حد DDC

فشار سر پمپ DDC خیلی کمتر از D5 هست اما در عوض توان پمپاژ اون در طول زیاد ثایت هست، این آمار پمپ های EK هست

EK-XTOP DDC 3.2 PWM Elite

Plexi (incl. pump): Maximum head pressure: up to 5.2m

Maximum flow rate: up to 1000 L/h

EK-XTOP Revo D5 PWM

Maximum pressure head: 3.9m

Maximum flow: 1500L/h

پمپ کلوز لوز لوپ هم یا کار می کنه یا کار نمیکنه دیگه.

آخه خدا بگم چکارت کنه! من کل بحثم همینه!

مگه شما ملاکت قیمت نبود!

لینک به دیدگاه

بازم ترمالپلاستیک با پلاستیک خیلی فرق داره! هر سیاهی که پارسیکولا نیست :D

D5 با اون وضعیت هم جوابگو هست اما نه در حد DDC

فشار سر پمپ DDC خیلی کمتر از D5 هست اما در عوض توان پمپاژ اون در طول زیاد ثایت هست، این آمار پمپ های EK هست

EK-XTOP DDC 3.2 PWM Elite

Plexi (incl. pump): Maximum head pressure: up to 5.2m

Maximum flow rate: up to 1000 L/h

EK-XTOP Revo D5 PWM

Maximum pressure head: 3.9m

Maximum flow: 1500L/h

آخه خدا بگم چکارت کنه! من کل بحثم همینه!

مگه شما ملاکت قیمت نبود!

من وقتی 3 تا رادیاتشو خریدم 3 تا پمپشم دارم ... اون جمله هم از لحاظ فشار اومدن به پمپ که گفتی

نوشتم فعلا هم یه پمپ داره کار می کنه تا ببینم چی میشه ...

پمپ ddc نویز داره کلا بی خیالش بشو برای هر پروژه ای کلا...

الان همین d5 رو با 1500 لیتر در ساعت می خوای چی کار کنید واقعا؟؟ نه خدایی؟ 4 مترم هم head pressure داره نه واقعا این کجا می خواد کم بیاد؟؟ مثلا از این رادیاتای 9*120 مگه می خوام بزارم....

شما برو ببین ترموپلاستیک چیه ..(ویکی پدیا خواهشا)... مگه پلاستیک فقط میشه شیشه نوشابه و کیسه فریزر ... دیگه شیمی بیشتر از دبیرستان نمی خواد خدایی...

+

در موردخم:

من زحمت خم کردن PETG رو بیشتر از 30-40 تومن هزینه ی فتینگ می دونم...خم کردن با حرارت مصیبتیه و وقت گیر...

لینک به دیدگاه

طوریکه من متوجه شدم الان 3 تا پمپ کلوز لوپ داری؟ امکانش هست یه عکس یا مشخصات از وضعیت و موجودی فعلیت بذاری؟ من هرجا گفتم شما جواب این قسمت رو ندادی! منم نه میدونم دقیقا منظورت چیه و نه میدونم چی داری و چکار قراره انجام بدی!

اره DDC پمپ جالبی نیست و برای استفاده ما D5 هم زیاد هست

فشار سر پمپ 3.9 متر هست اما فشار تو لوله بخاطر مسافت و خم ها خصوصا خم های 90 درجه خیلی کمتر از این هست، شاید به نصف این مقدار هم نرسه، اگه به سرعت جریان کولانت تو ویدویهای دقت کرده باشی متوجه میشی

1500 لبتر هم حداکثر توانش هست نه در حالت معمولی

PETG هم میشه با دست خم کرد، کاردی نداره اما بدون حرارات نمیتونی به صورت زاویه خواصی درش بیاری و یکم هم تو محلی که خم کردی مقطع لوله از حالت دایره به سمت بیضی میره

من کلا اگه چیزی رو نخونم لینک نمیدم بخاطر همین لینک گذاشتم وگرنه یه ویکیپدیا سرچ کردن که کاری نداره :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من زحمت خم کردن PETG رو بیشتر از 30-40 تومن هزینه ی فتینگ می دونم...خم کردن با حرارت مصیبتیه و وقت گیر...

شدیدا موافقم. خم کردن وقعا جای بحث داره. شما وقتی دارید یه تیوب رو گرم و بعدش خم میکنید عملا دارید از دیواره بیرونی متریال کم میکنید به پایینی اضافه میکنید. یعنی دیواره بیرونی نازک تر میشه ولی دخلی کلفت تر، نه ربطی به استقامتش داره نه گردش مایع ولی ضایع بازیه. مثل اینکه کسی بگه AIO و Kit چون جفتش مایعس مثل همن (تا اینجاش خوبه) و مثل هم هم کارایی و پتانسیل دارن (اینجاش اشتباه هست). مثل هزینه میمونه. یکی بودجه داره و Kit می بنده ... یکی هم باز بودجه به اندازه اولی داره و AIO می بنده (مثلا راحتی در نصب رو ملاک قرار میده)، جفتش خوبه؛ حالا یه وقت هست یکی بودجه نداره AIO میبنده ... اینم خوبه باز، میگیم به جای دو میلیون 400 هزینه کرده. ولی یکی نداره Kit می بنده خیلی جای صحبت باقی میزاره. دیگه کسی که بودجه نداشته و Kit بسته که مثلا از چهارتا فیتینگ 50 تومانی فاکتور بگیره اشتباه کرده. مثل کسی که به جای میهم یا دای بیاد ضد یخ بریزه تو کولانتش که هم رنگ گرفته باشه همه 100 تومان نداده باشه برای رنگ درست حسابی، خب خسیس بازی در آورده دیگه. شما وسط بیابون هم بری امکان نداره ببینی یکی از پرشه پیاده شد ولی شلوار شیرازی پاش بود مثلا!اکثر این کیس های فول لوپ هایی که تو نت می بینید از دور خیلی خوبن ولی یکیشو که از نزدیک ببینی گند کاری ها شروع میکنن به داد زدن. این از بحث استفاده از گلس و فیتینگ زانویی.

باز مشکل خم طوریه که اگه صد تا هم تیوم خم کنی باز صدویکمی با بقیه فرق داره.

اما حرف احمد آقا رو هم تایید میکنم که زاویه های 90 درجه خیلی از توان جریان مایع کم میکنه. اما دوست دارم ایشون به این سه تا سوال پاسخ بدن:

- چرا به جای یک فیتینگ خم 90 درجه از دوتا 45 درجه استفاده نکنیم؟ (هزینه و فضا به کنار)

- فرق بین خم 90 درجه و فیتینگ 90 درجه در ایجاد مانع برای گردش آب چقدره؟

- استفاده از فیتینگ و خم 90 درجه در یک کلوز لوپ با دو تا گرافیک و CPU چقدر درفشار و در نهای چقدر در دما تاثیر میزاره؟

لینک به دیدگاه

شدیدا موافقم. خم کردن وقعا جای بحث داره. شما وقتی دارید یه تیوب رو گرم و بعدش خم میکنید عملا دارید از دیواره بیرونی متریال کم میکنید به پایینی اضافه میکنید. یعنی دیواره بیرونی نازک تر میشه ولی دخلی کلفت تر، نه ربطی به استقامتش داره نه گردش مایع ولی ضایع بازیه. مثل اینکه کسی بگه AIO و Kit چون جفتش مایعس مثل همن (تا اینجاش خوبه) و مثل هم هم کارایی و پتانسیل دارن (اینجاش اشتباه هست). مثل هزینه میمونه. یکی بودجه داره و Kit می بنده ... یکی هم باز بودجه به اندازه اولی داره و AIO می بنده (مثلا راحتی در نصب رو ملاک قرار میده)، جفتش خوبه؛ حالا یه وقت هست یکی بودجه نداره AIO میبنده ... اینم خوبه باز، میگیم به جای دو میلیون 400 هزینه کرده. ولی یکی نداره Kit می بنده خیلی جای صحبت باقی میزاره. دیگه کسی که بودجه نداشته و Kit بسته که مثلا از چهارتا فیتینگ 50 تومانی فاکتور بگیره اشتباه کرده. مثل کسی که به جای میهم یا دای بیاد ضد یخ بریزه تو کولانتش که هم رنگ گرفته باشه همه 100 تومان نداده باشه برای رنگ درست حسابی، خب خسیس بازی در آورده دیگه. شما وسط بیابون هم بری امکان نداره ببینی یکی از پرشه پیاده شد ولی شلوار شیرازی پاش بود مثلا!اکثر این کیس های فول لوپ هایی که تو نت می بینید از دور خیلی خوبن ولی یکیشو که از نزدیک ببینی گند کاری ها شروع میکنن به داد زدن. این از بحث استفاده از گلس و فیتینگ زانویی.

باز مشکل خم طوریه که اگه صد تا هم تیوم خم کنی باز صدویکمی با بقیه فرق داره.

اما حرف احمد آقا رو هم تایید میکنم که زاویه های 90 درجه خیلی از توان جریان مایع کم میکنه. اما دوست دارم ایشون به این سه تا سوال پاسخ بدن:

- چرا به جای یک فیتینگ خم 90 درجه از دوتا 45 درجه استفاده نکنیم؟ (هزینه و فضا به کنار)

- فرق بین خم 90 درجه و فیتینگ 90 درجه در ایجاد مانع برای گردش آب چقدره؟

- استفاده از فیتینگ و خم 90 درجه در یک کلوز لوپ با دو تا گرافیک و CPU چقدر درفشار و در نهای چقدر در دما تاثیر میزاره؟

اگه قرار باشه حتما از فیتینگ استفاده کنم بدون در نظر گرفتن هزینه و فضا منم باشم از دوتا 45 درجه استفاده می کنم

مانع گردش مایعات که نمیشه اما در صورتی که به تعداد مثلا 4-5 مورد باشه تاثیرش زیاد میشه و برای عملکرد بهتر ترجیح میدم خم باشه اما برای زیبایی از فیتینگ که مثلما هزینه بر هم میشه، شعاع خمش که تو فیتینگ هست و خم لوله خیلی متفاوته

این سوالت رو دیگه نمیشه چشمی یا حداقل با خطای کم جواب داد و باید یکم دودوتا چهارتا کرد چونکه تقریبا شعاع خمش خیلی نزدیک میشه و اینجا بیشتر بودجه تعیین میکنه که کدوم بهتر هست

من خودم کیت کاستوم لوپ  با اکرلیک گبس خریدم اما برای خم ها فیتینگ نگرفتم چونکه بودجه نرسید :( اما حتما با فیتینگ اینکارو میکنم

تو ویدیو ای که ایشون از jays two cents گذاشته بود یه نکته جالب بود:اگه فشار کم بشه لیکوید بیشتر تو بلاک میمونه اما همین وضعیت تو رادیاتور هم هست، وقتی که فشار هم زیاد باشه دوباره همین داستانه که کاملا درسته اما فشاری که به پمپ هم میاد بی تاثیر نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم همینو میگم، انقدر تفاوت تو کاستوم لوپ در کانفیگ های مختلف کمه که وقعا باید رو چیزای مهم تر سرمایه گذاری کرد. مثل زیبایی، استفاده از رنگ کولانت با کیفیت و مهمتر از همه نویز. مثل مورد D5 و DDC که بهش اشاره کردین. وگرنه پرفرمنس خیلی تغییر چشم گیری نخواهد داشت.

لینک به دیدگاه

منم همینو میگم، انقدر تفاوت تو کاستوم لوپ در کانفیگ های مختلف کمه که وقعا باید رو چیزای مهم تر سرمایه گذاری کرد. مثل زیبایی، استفاده از رنگ کولانت با کیفیت و مهمتر از همه نویز. مثل مورد D5 و DDC که بهش اشاره کردین. وگرنه پرفرمنس خیلی تغییر چشم گیری نخواهد داشت.

کل بحث دوست گرامی ما crash فقط فقط کم کردن هزینه بود و پیشنهاد دادن که بجای یه رادیات EK میشه دوتا واتر کول گرین خرید و از رادیاتاش استفاده کرد بصرفه تر هست.

در ادامه صحبت هاشون اصلا چیزی به اسم صرفه جویی در هزینه و بصرفه بودن متوجه نشدم.

نظر شما رو تایید میکنم چون در کل تفاوت کارایی بسیار کم هست مگر دوستی بخواد کولر بازی کنه (مثل ماشین بازی) حاضر بشه خودش رو بخاطر تفاوت رنگ لوله به دردسر بندازه

توجه داشته باشین یه لوپ باز 100℅ بهتر و خنکتر از ایرکولر ها هست و همین طور کلوز لوپ ها

پس هم جواب اور کلاک رو میده هم گیم ورندر

تفاوت فقط تو نویز و نوع گردش پمپ از همه چیز مهتره. اگر قطر داخلی لوله تاثییری در دما یا کارکرد لوپ داشته باشه سازندگان قطعات کولر نمیومدن فیتینگ و لوله سایز 12/14/16 بسازن بعد با رزوه 1/4

سلیغه ایی ساختن ،بخاطر بزرگی کوچیکی کیس.

طبق گفته شما بهتره روی پمپ و نوع کولانت بیشتر وقت و انرژی مصرف بشه

اگر لوله از جنس شیشه میخوای ،سایزش رو بهم بگو ،و تصمیم بگیر معمولی میخوای یا پیرکس نشکن ،البته تو سرد و گرم شدن یکم مقاومت بیشتری داره،و چند شاخه کافی هست برات ؟

لینک به دیدگاه

اینم چند تا عکس از ابزار مورد نیاز دقیق جهت مادینگ واتر کولولینگ

d568bee1bd49d4ba87248b8b5a544891.jpg

eec0124bee8286bec5fa2bacbec20c88.jpg

0dc349a142cb049de14e22ea718ec5de.jpg

a87cf30f7882eda345a16e8fc6a31b55.jpg

اینم از لوله به تعداد موجوده237a743bd23012edf6b73595655306ac.jpg

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

Tube peth داری؟

اینم چند تا عکس از ابزار مورد نیاز دقیق جهت مادینگ واتر کولولینگ

d568bee1bd49d4ba87248b8b5a544891.jpg

eec0124bee8286bec5fa2bacbec20c88.jpg

0dc349a142cb049de14e22ea718ec5de.jpg

a87cf30f7882eda345a16e8fc6a31b55.jpg

اینم از لوله به تعداد موجوده237a743bd23012edf6b73595655306ac.jpg

سلام دوست عزیز میشه به این شماره اس بدی ۰۹۱۲۷۵۵۲۰۵۵

دارم کاستوم جمع میکنم دنبال متریالم

سلام بچه های گل.من دارم سیستم هااای اند جمع میکنم.هرکس میتونه توو تهیه متریال کمک کنه ب این شماره اس بوه من زنگ مبزنم مهمترین چیزی که لازم دارم ۱ تیوپ pteg و ۲ رزرور استوانه ای

لینک به دیدگاه

Tube peth داری؟

سلام دوست عزیز میشه به این شماره اس بدی ۰۹۱۲۷۵۵۲۰۵۵

دارم کاستوم جمع میکنم دنبال متریالم

سلام بچه های گل.من دارم سیستم هااای اند جمع میکنم.هرکس میتونه توو تهیه متریال کمک کنه ب این شماره اس بوه من زنگ مبزنم مهمترین چیزی که لازم دارم ۱ تیوپ pteg و ۲ رزرور استوانه ای

پاسخ دادم خدمت شما در خدمتم

لینک به دیدگاه

این مخزن جدید ،سبک جدید ضریف و زیبا اما حرفه اییaa42d848f62493d2b6a1eb54715cee10.jpg699ab48822df903d1a034b9d558e26ae.jpg

تعداد موجوده اندازه استاندارد و دلخواه

61a8fad43dd5fc41478bbff18b72fc03.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام یه بلاک می خوام که گرماگیریش عالی باشه 

هزینه اعلام کنید هزینه کم در اولویته و p/p برام خیلی مهم 

یه پمپ هم می خوام  زیاد بالای دیپلم صحبت نکنید  :cool:

مصرف فقط اورکلاک و پرفورمنسه همین و زیباییو..... هیچ اهمیتی نداره 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام یه بلاک می خوام که گرماگیریش عالی باشه

هزینه اعلام کنید هزینه کم در اولویته و p/p برام خیلی مهم

یه پمپ هم می خوام زیاد بالای دیپلم صحبت نکنید :cool:

مصرف فقط اورکلاک و پرفورمنسه همین و زیباییو..... هیچ اهمیتی نداره

خصوصی پیام بده امادشو دارم بدم ببر حالشو ببر تو کارایی هیچ بلوکی تاثییر نداره فقط پمپ و رادیات مهمه البته قدرت پمپ.

تشتک نوشابه بسازی یا بلوک تفاوتی تو شکلش نداره.

جنس مهمه،بهتره مس باشه ،المینیوم هم خوبه داشتم تفاوتی نکرد تو دفع دما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...