رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

دوستان کارت های جدید AMD دقیقا چه تاریخی رونمایی میشه ؟

لینک به دیدگاه

طبق دعوت نامه ایی که برای سایت ها ارسال کردن 1 june یا ۱۲ خرداد
لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان بابت گزارش اخبار روز

پولاریس به نظر میاد خوش قیمت و بسیاز کم مصرف باشه ... ولی perf ظاهرا نهایت در حد 390x یا نزدیک به 980ti هست ... و به خاطر همین ای ام دی vega رو جلو انداخته

انتخاب بنده 1080 هست ... 1070 در واقع 1080 با یک چهارم غیر فعال شدس با حافظه gdrr5 خوشم نیومد...(البته تمیگم بی ارزشه باید در حد 980ti یا قوی تر باشه و قیمتشم کلی کمتره انتخاب با ارزشیه)... ولی حدس من اینه 1080ti ک مال بیگ پاسکاله با hbm2 میاد و قرار نیست قیمتش نزدیک با 1080 باشه ... پس فکر میکنم با خرید 1080 قضیه 980 و 980ti پیش نیاد ک اختلاف قیمت کم اختلاف عملکرد زیاد باشه!

احتمال قوی 1080 رو بگیرم

با تشکر از آقا سعید بابت تحلیل بی نقص ، بی طرفانه و دور اندیششون  @};-

+1(البته شایدم Polaris 10 full die سورپرایزمون کرد تو real game ، پشیمون شدی ، یا  1080 اونطور که میخواد فروش نرفت باز و پارتنرا با 1070 آتیش به پا کردن  ) @};-

نگفتین نظر یا تحلیلتونو @};-  

+1

طبق دعوت نامه ایی که برای سایت ها ارسال کردن 1 june یا ۱۲ خرداد

با تشک @};- ر  از THE-BLACK-CAPTAIN عزیزم بابت پاسخگویی و صد البته آدرس اصل این خبر دست اول وکم یاب (شاید به قلم خودشون شیرینن تر میشد حتی خوندنش)  :D

1+

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

یعنی واقعا AMD خجالت نکشیده گرافیکای جدیدشو با مموری قدیمی GDDR5 میخواد عرضه کنه

من فکر میکردم میخواد HBM-2 استفاده کنه

لینک به دیدگاه

یعنی واقعا AMD خجالت نکشیده گرافیکای جدیدشو با مموری قدیمی GDDR5 میخواد عرضه کنه

wea7_5555555555555555.jpg

hbm برای vega هست

لینک به دیدگاه

داداش میخوای بگم برا شما همون hbm2  بندازه ، پولشو سر بگیره !  :D  @};-

ولی خوب جدیشو بخوای ، کارشناسا گفتن ~35% از آخریت نسل gcn ، پهنای باند رم و بهینه تر مصرف میکنه (احتمالا)و ... حتما اگر برا اون تعداد shader ازSIMD جدید که مد نظرش ،  بیشتر میخاست که ....

و به نظر بنده همینم کافی که RADEON  و راهی نسل جدید از AC کنه ...

میدونستی شما همین PPC های IBM با ~ 1/3 (کمتر و بیشتر) مقدار رم ، داره برابر یه Xeon کار میکنه !!!

معماری که مهم ! یه نگاه بنداز  http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58273&page=14پست 132؛ بدک نیست @};-

wea7_5555555555555555.jpg

hbm برای vega هست

با تشک @};- ر  :D

ماشاءالله 50 درصد به R400 Series رای دادن :D

داداش میزان حضورکه  مهم !!!! ، شما خالی بنداز ! :D  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

همون gddr5 هم زیادیشونه این کارتها... دیدیم که فیوری هم نتونست از قدرت hbm استفاده کنه چون قدرتش رو نداشت و زیادیش بود... حالا شاید وگا رو بشه توجیح کرد و بنظرم کار درستی کردن هر دو شرکت الکی کارت قیمتش بالا میرفت و با اینحال عملکرد مورد نظر حاصل نمیشد ... رم قوی موقعی خوبه که پردازشگر بتونه ازش استفاده کنه وقتی یه بنز بدی دست یه الاغ سوار میبنی دو روزه زده لهش کرده رفته ... رانندش خیلی مهمه کی باشه...!  :D

ماشاءالله 50 درصد به R400 Series رای دادن :D

اکثرا دست به دامن amd شدن شاید یه حرکتی زد تو این اوضاع... البته خودم زیاد چشمم اب نمی خوره توفیری بکنه تو قیمت این ارزونتر دادنش به همون نسبت قدرت کمتر هم خواهد داشت ...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

نهایتا از همه ی دوستانی که از ابتدا تا انتها در تاپیک خودشون زمان میزارن ، نهایت سپاس و قدردانی رو دارم !  @};-  @};-  @};-

​و همچنین من هم از شما تشکر می کنم که با این هیجان و فعالیتت ما رو هم به وجد آوردی @};-  @};-  @};- 

===============================================================================

​این روزا که اخبار کارت گرافیک ها داغه، اخبار مربوط به پردازنده ها کمی در سایه بحث های مربوط به پولاریس و پاسکال قرار گرفته. (البته قبلاً هم خبر زیادی نبود اما الان دیگه شاید کسی از پردازنده ها هم یادش نیاد :D)

​اینم یک خبر از پردازنده های Zen که امیدوارم فقط وعده تو خالی نباشه: (شرمنده متن طولانی هست وقت ترجمه نیست با این حال ماشالله دوستان هم همه خودشون اینکارن :D  @};-)

AMD : Zen Competes With Intel On Performance, Specs & Features Not Just Price – Launching Later This Year

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

​و همچنین من هم از شما تشکر می کنم که با این هیجان و فعالیتت ما رو هم به وجد آوردی @};-  @};-  @};- 

​این روزا که اخبار کارت گرافیک ها داغه، اخبار مربوط به پردازنده ها کمی در سایه بحث های مربوط به پولاریس و پاسکال قرار گرفته. (البته قبلاً هم خبر زیادی نبود اما الان دیگه شاید کسی از پردازنده ها هم یادش نیاد :D)

​اینم یک خبر از پردازنده های Zen که امیدوارم فقط وعده تو خالی نباشه: (شرمنده متن طولانی هست وقت ترجمه نیست با این حال ماشالله دوستان هم همه خودشون اینکارن :D  @};-)

AMD : Zen Competes With Intel On Performance, Specs & Features Not Just Price – Launching Later This Year

یه ترجمه هم تنگش بزنید تنبل شدین چند وقته همش لینک فقط میاد میره حالا اینتل و انویدیا بود شصت تا تاپیک زده میشد... amd بدبخت فقط لینک تازه اگه کسی پست رو ببینه یا نه...  :D  @};-

لینک به دیدگاه

افتخار دادی داش مجید ! عجب لینکیم هست ماشالله ................................ راضی به زحمت نبودیم به خدا ...  چه تحفه ای آوردیااا!!!! خستگی ام اگه باشه در میکنه !

نببابا !!! ما درس پس میدیم به خدا ... وقتی  استاد شما باشی..........( شاگردم که بنده باشم ، نهایت سعیم و برا انجام وظیفه میکنم)، صد البته قبول دارم ،زیاد دیدم به خصوص  دوستان بی ادعایی که بارها و بارها ، حماسه ها نگاشتن ....

منم امیدوارم از شایعات تو خالی نباشه ! به قول خودتون " البته قبول داریم همه که بیشتر  این اخباراول  شایعن و بعد ......"

آره راست میگی ، همین امروز بود آخر اون just 8 core die for  Zen  و هی خط میزدم و .... آخرشم یه چی نوشتم فقط ، به دلم نمونه ... ! 

به همچنین منم از شما و دوستان متقابلا سپاسگذارم بابت انگیزه و نشات و بارقه های حسن و استعدادی که حقیقتا تو این تاپیکا موج میزنه ، وقتی خالصانه نگریسته شه ...... یه اخلاقی دارم وقتی به یه چیز گیرمی دم تا ....... ،  ولی نه خب واقعیتش خودمو بیشتر یه مهمان میدونم ! تو خونواده ی  لیونیتون .... چندتا هدف ریز و درشت دارم که لازمش  تجربه و تحلیل گپ و گفتای فرومی ،  تاارائه ی چند تا مقاله ی بکر و تا نخورده فنی نیست در جهان  و بعدش .......

- ولی جدی میگم سبک و قلمت  خیلی دوست دارم ...

پر هیجان ، سریع ، وسیع ، جزاب ! همیشه و همه جا حضورت احساس میشه ( وقتی واقعا اراده ی بودن داری ...) ، .. ماشالله کم هم نمیاری نه تو کلکل ... نه سرچ و تایپ .... عاشقانه ترجمه میکنی ،انگار بات گره خورده  ، بر عکس من که هنوز که هنوزه این تایپ فارسی پدری ازم درورده که پنرس !!!! برعکسش عاشق ترجمه و تحلیل افقای روزم ... بالاخص وقتی بساط ماجراجویش مهیا باشه مث همین AMD خودمون ...

سرت و درد آوردم ....

موفق و  پیروز مثل همیشه ... @};-  @};-  @};-  @};-

یه ترجمه هم تنگش بزنید تنبل شدین چند وقته همش لینک فقط میاد میره حالا اینتل و انویدیا بود شصت تا تاپیک زده میشد... amd بدبخت فقط لینک تازه اگه کسی پست رو ببینه یا نه...  :D  @};-

یعنی داداش باید به زور از زیردستت بکشم !!!؟ :( نمیخوای به زبون خوش بم بدیش ؟؟؟ :D  :D  :D  :D

من که اگه 100 تا ترجمه هم از روش بشه ، 101ام رفتم  :lol:

@};-

لینک به دیدگاه

درود

دارندگان کارتهای قدیمی تر به حساب نیامده اند. اگر می خوای نظرسنجی جامعتر و دقیقتر باشه دریابید.

لینک به دیدگاه

درود

دارندگان کارتهای قدیمی تر به حساب نیامده اند. اگر می خوای نظرسنجی جامعتر و دقیقتر باشه دریابید.

بزرگوار شما امربفرما تا اضافه بشه ! @};-

قطعا تمام دوستانی که نیاز به تغییری در نظر سنجی میبینن ؛ نظرشون قابل اجرا و پیگیری هست  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

بزرگوار شما امربفرما تا اضافه بشه ! @};-

قطعا تمام دوستانی که نیاز به تغییری در نظر سنجی میبینن ؛ نظرشون قابل اجرا و پیگیری هست @};- @};-

سپاس

مثلا می شه این گزینه ها رو افزود:

"کارت قدیمی تر amd رو نگه می دارم.

کارت قدیمی تر nvidia رو نگه می دارم."

یا هر طور که صلاح بدونی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در حالی که AMD از اعلام  زمان کنفرانس رسمی ، در تاریخ 1June خبر داده ، رونمایی از سری 400 هم ، در حالتی خوشبینانه  وجود دارد !

رونمایی کامل از AMD RADEON 400 در Computex ، بودن یا نبودن ؟!

طبق بیانیه ی رسمی AMD ، تنها اشاره ای به صورت " رونمایی از نسل 7th از APU ، همینطور بروزرسانی هایی از  Polaris " شده است ؛ پس به سختی میتوان حقیقت این لغات را حدس زد ، مگر اینکه توجه مان را معطوف به میزبانان کنیم ! ؛ حضور اشخاصی چون (Raja Koduri  معاون ارشد مدیرعامل و طراح ارشد RTG  و Lisa Su ریاست شرکت AMD در این رخداد ، تنها نشانه  از قطعیت رونمایی Polaris خواهد بود...

AMD  همچنین اعلام کرده که مراسم از طریق پوشش زنده ی  سراسری ، منتشر خواهد شد (روالی معمول برای رونمایی از محصولات) ؛ پس در صورت عدم  حضورتون در تایوان طی ماه June هم ، نگران نباشید !

نتیجتا ؛  کمتر از 2هفته تا اطلاعات بیشتر از Polaris زمان مانده ؛ چگونگی پاسخ AMD به خاندان Gforce 10 !           

post-19389-0-72134700-1463729338_thumb.jpg                            post-19389-0-71388100-1463729540_thumb.jpg                                                                         

(شرح) بیانیه ی خبری :

(متن اصلی بیانیه (عینا) که تحلیل آن به عمل آمد به شرح زیر است )

post-19389-0-43312200-1463726123_thumb.png

تصویری از دعوت نامه ی اصلی :

post-19389-0-86645100-1463726329_thumb.png

منبع : http://videocardz.com/60185/amd-to-showcase-latest-technology-during-computex-2016-press-conference-and-webcast

http://wccftech.com/amd-announces-june-1st-press-conference-polaris-7th-gen-apus-computex-2016/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خداکنه قضیه فیوری تکرار نشه ! :Praying:

درسته amd دوست دارم اما اگه بازم بخواد درجا بزنه من که دیگه بیخیالش میشم :mad: :-w 

لینک به دیدگاه

با تشک @};- ر از لینک مفید آفا سعید ، نظرات سازنده ی جناب بهمنیان و حضور پررنگ آقا نیما در تاپیک خودشون  :D

@};-  @};-  @};-

خداکنه قضیه فیوری تکرار نشه ! :Praying:

درسته amd دوست دارم اما اگه بازم بخواد درجا بزنه من که دیگه بیخیالش میشم :mad: :-w

بعید میدونم ! Fury یه جور ارتقا جزیی GCN ، از سری High end بود ..... یه گرد و خاک استراتژیک , ولی کم سود!

Polaris یه رستاخیز تو سری نخنمای GCN ! 

یه خونه تکونی کامل  از RTG 

@};-

لینک به دیدگاه

پولاریس ظاهرا میخواد به معنای واقعی "به صرفه" باشه و قصد نداره High End باشه!

http://arstechnica.com/gadgets/2016/04/amd-polaris-will-be-a-mainstream-gpu/

البته اگه 1060 و 1050 اجازه بدن :-?

انویدیا هزینه سفر به مریخ رو گزاشته برای تحقق پاسکال ، پس ای ام دی باید بیشتر خرج کرده باشه تا با پولاریس میان رده و پایین رده پاسکال و با Vega های اند پاسکال رو بتونه با خاک یکی کنه!!

ببینیم چی میشه :)

لینک به دیدگاه

خب آخه اومده با کدوم کارتها رقابت کنه میدونی اگه GTX 1080ti بیاد AMD باید جمع کنه بره

البته باز دوباره میاد یه کارت دوهسته ای بیمصرف میده بعد رو یکی از قسمتاش که از بقیه کارتا بالاتره مانور میده یعنی کاری که همیشه کرده

مثل همین radeon pro  اومده رو توان محاسباتی مانور داده خب اخه به چه درد میخوره وقتی کارایی نداره

یا مثلا تو بازی Ashes of singularity رو async compute مانور داده که این بازی هم فن AMD هست

اگه راست میگه بیاد رو بازی های با فن انویدیا مانور بده

شاید در سال 15 یا بیستا بازی خوب و پر طرفدار بیاد که بالای 80 ردصد این بازی ها انویدیا حرف اول رو تو فریم دهی و گرافیک بازی میزنه بعد AMD میاد رو همون 20 درصد بازی چنان مانوری میده که انگار شق القمر کرده

به نظر من AMD داره به طرفداراش توهین میکنه چون هر سال داره ریبرند میزنه یعنی همون کارت نسل قبل رو یکم توسعه میده و عرضه میکنه ولی انویدیا هر سال داره تکنولوژی جدیدی رو معرفی میکنه سال قبل Maxwell و امسال هم که Pascal کولاک کرده

موفق باشید

لینک به دیدگاه

همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم چون پول ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی که این کارتها بطور رسمی تو ایران هم اومدن، باید این دوستانی که اومدن تو نظرسنجی با اطمینان از انتخاب هاشون صحبت کردن، بیان و اعلام کنن که آیا واقعا این کار رو انجام دادن؟؟؟ :D

راستی دوستان، AMD اعلان رسمی هم کرده واسه 1 ژوئن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی که این کارتها بطور رسمی تو ایران هم اومدن، باید این دوستانی که اومدن تو نظرسنجی با اطمینان از انتخاب هاشون صحبت کردن، بیان و اعلام کنن که آیا واقعا این کار رو انجام دادن؟؟؟ :D

راستی دوستان، AMD اعلان رسمی هم کرده واسه 1 ژوئن...

من قول میدم حداقل یه پولاریس 10 بخرم یا 290 دست دوم  :D

البته شایدم کنسول جدیده رو گرفتم  :-?

کلا قصد دارم یه چیزی بگیرم و به amd ربط داره چی بگیرم  :laughing:

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقا سعید بابت تحلیل بی نقص ، بی طرفانه و دور اندیششون  @};-

+1(البته شایدم Polaris 10 full die سورپرایزمون کرد تو real game ، پشیمون شدی ، یا  1080 اونطور که میخواد فروش نرفت باز و پارتنرا با 1070 آتیش به پا کردن  ) @};-

نگفتین نظر یا تحلیلتونو @};-  

+1

با تشک @};- ر  از THE-BLACK-CAPTAIN عزیزم بابت پاسخگویی و صد البته آدرس اصل این خبر دست اول وکم یاب (شاید به قلم خودشون شیرینن تر میشد حتی خوندنش)  :D

1+

لطف دارید @};-

لینک به دیدگاه

خب آخه اومده با کدوم کارتها رقابت کنه میدونی اگه GTX 1080ti بیاد AMD باید جمع کنه بره

البته باز دوباره میاد یه کارت دوهسته ای بیمصرف میده بعد رو یکی از قسمتاش که از بقیه کارتا بالاتره مانور میده یعنی کاری که همیشه کرده

مثل همین radeon pro  اومده رو توان محاسباتی مانور داده خب اخه به چه درد میخوره وقتی کارایی نداره

یا مثلا تو بازی Ashes of singularity رو async compute مانور داده که این بازی هم فن AMD هست

اگه راست میگه بیاد رو بازی های با فن انویدیا مانور بده

شاید در سال 15 یا بیستا بازی خوب و پر طرفدار بیاد که بالای 80 ردصد این بازی ها انویدیا حرف اول رو تو فریم دهی و گرافیک بازی میزنه بعد AMD میاد رو همون 20 درصد بازی چنان مانوری میده که انگار شق القمر کرده

به نظر من AMD داره به طرفداراش توهین میکنه چون هر سال داره ریبرند میزنه یعنی همون کارت نسل قبل رو یکم توسعه میده و عرضه میکنه ولی انویدیا هر سال داره تکنولوژی جدیدی رو معرفی میکنه سال قبل Maxwell و امسال هم که Pascal کولاک کرده

موفق باشید

ممنون از تحلیل کاملتون ! 3و4 تا پاسخ خوب و مجزا برا مباحثی  که فرمودین وجود داره ، ممکنه پاسخشون تاپیک و از ماهیت خبریش خارج کنه .... ولی قطعا بی اعتمادیو نمیشه راحت مرتفع کرد ، مگر با لمس حقایق !

@};- 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...