رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

کارت 200 دلاری hbm2???

اگه دارم سوتی میدم بگید [emoji23] [emoji23]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

کارت 200 دلاری hbm2???

اگه دارم سوتی میدم بگید [emoji23] [emoji23]

Sent from my D5503

البته فکر کنم متوجه شدم که این مشخصات مال کارت vega هست [emoji1]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال برای cpu هاییکه گرافیک مجتمع دارن مادربرد حتما باید انبرد باشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال برای cpu هاییکه گرافیک مجتمع دارن مادربرد حتما باید انبرد باشه؟

این جا جای این سوال نبود

جوابش خیر هست 

لینک به دیدگاه

بالاخره بقیه هم دارن به AMD ایمان میارن .

خوشا به حال اونهایی که همون اول ایمان اوردند و لج بازی نکردند .

باشد تا رستگار شویم .

لینک به دیدگاه

من که شدیدا منتظر 480 هستم ، ارزش خرید بالایی داره

لینک به دیدگاه

جریان این اسمای حماسی که روی تاپیک معرفی ها میزارید چیه؟

من خودم با این خیلی مخالفم مثل معظم فلان برتر از فلان شاخ فلانی رو شکست از این چیزا که زیاد قبول ندارم .

یه جورایی هم فن بود ن یه برندی درش دخیل هم اینکه ملت دوست دارن تاپیک های کارت گرافیک اینجوری اسم گزاری کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان این هم امتیاز بنچمارک 3DMark از کارت RX 480 که خیلی عالی به نظر میرسه:

post-10788-0-73173900-1465487108_thumb.pngpost-10788-0-62181500-1465487118_thumb.png

متاسفانه یه رفرنس ندارم که بخوام با کارتهای گرافیک دیگه، مقایسش کنم...

این ورژنهای مختلف 3DMark هم آدم رو گیج میکنن، سایتهای مختلف هم، نتایجشون با هم متفاوت هستش...

بعنوان مثال اگه با این مقایسه بشه، داریم به کارتی نگاه میکنیم که پرفورمنس کارت فیوری X رو داره در 3DMark...

post-10788-0-63935800-1465487754_thumb.png

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gifAMD-RX-480-3D-Mark-11-Performance-Benchmarks.pngattachicon.gifRX-480-3DMark-11-Performance-Detailed-Score-Benchmark.png

این ورژنهای مختلف 3DMark هم آدم رو گیج میکنن، سایتهای مختلف هم، نتایجشون با هم متفاوت هستش...

بعنوان مثال اگه با این مقایسه بشه، داریم به کارتی نگاه میکنیم که پرفورمنس کارت فیوری X رو داره در 3DMark...

attachicon.gifuntitled-42.png

درود

این تقریبا همون نتیجه ای هست که قبلا بود همون 18000...  :D

تستای بازی خبری ازش نشده ؟؟؟  *dry#

کنفراس و همایش amd کی  هست ؟؟؟  :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

attachicon.gifAMD-RX-480-3D-Mark-11-Performance-Benchmarks.pngattachicon.gifRX-480-3DMark-11-Performance-Detailed-Score-Benchmark.png

attachicon.gifuntitled-42.png

میلاد جان این همون نتایج قبلی هست!

برای مقایسه گرافیک اسکور از سایت Kitguru استفاده کن که GScore میزنه :

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-republic-of-gamers-strix-gtx-1080-aura-rgb-oc/4/

لینک به دیدگاه

درود

این تقریبا همون نتیجه ای هست که قبلا بود همون 18000...  :D

تستای بازی خبری ازش نشده ؟؟؟  *dry#

کنفراس و همایش amd کی  هست ؟؟؟  :-?

تقریبا 4 روز دیگه

روزشمار

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میلاد جان این همون نتایج قبلی هست!

برای مقایسه گرافیک اسکور از سایت Kitguru استفاده کن که GScore میزنه :

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-republic-of-gamers-strix-gtx-1080-aura-rgb-oc/4/

از خود سایت 3DMark یه رنک هم گرفتم که با همین ورژن و کارتهای گرافیک، این اعداد رو میداد:

post-10788-0-28069600-1465489391_thumb.jpg

که با این حساب، 390X هم در همین حد پرفورمنس داره، ولی قضیه اینجا متفاوت میشه که کارت فیوری هم در 3DMark از 390X نتایج ضعیفتری داره، حالا سوال پیش میاد که این معماری چه جور عملکردی داره؟؟

دوستان کسی نمیدونه که NDA کی هستش؟؟؟؟

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید میگم خدمت همه ی دوستان گرامی  و تشکر از حضورشون حالا به هر دلیل و عنوان  ^_^  @};- 

جریان این اسمای حماسی که روی تاپیک معرفی ها میزارید چیه؟

من خودم با این خیلی مخالفم مثل معظم فلان برتر از فلان شاخ فلانی رو شکست از این چیزا که زیاد قبول ندارم .

یه جورایی هم فن بود ن یه برندی درش دخیل هم اینکه ملت دوست دارن تاپیک های کارت گرافیک اینجوری اسم گزاری کنن

1- اسامی حماسی رو  والا تو همه جای دنیا معموله به فراخور نیاز میزارن ... از اسم بچه گرفته تا فناوری های نوین پردازش و کلهم مصنوعات ساخت بشر ، همین اسم معماری Polaris , دوستان یه سرچ بزنن ببینن فلسفش چیه ؟! (بعید میدونم نیاز به مطالعه ی دلایل دیگه داشته باشن )

ضمن اینه قطعا قانون و محدودیی برای سلب این امتیاز از  استارتر وجودنداره 

اینم جهت راحتی کار دوستان؛

"
Introducing the Polaris Architecture
Our guiding lights is to power every pixel on every device efficiently. Stars are the most efficient photon generators of our universe. Their efficiency is the inspiration for every pixel we generate.

ترجمه :

نور هدایت ما برای نیرو بخشیدن به هر پیکسل روی هر دستگاه به طور بهینه است . ستاره ها بهینه ترین مولد های تولید فوتون (نور) در جهان ما هستند. بازدهی آنها الهام بخش ما برای هر پیکسلی هست که ایجاد میکنم .

گفته زیر مستقیما از طرف توییت raja kodury رئیس بخش Radeon tech group هست :

2xgv_24.jpg

ستاره قطبی امروز 2.5 برابر روشن تر از وقتی هست که بطلمیوس اون رو سال 169 بعد از میلاد رویت کرد .

احتمالا این جمله رو میرسونه :

the Polaris architecture will be 2.5 times “brighter” than the current implementation of GCN

باید ببنیم معماری نسل بعدی amd میتونه رقابت پذیری این برند رو مثل گذشته ها بهش برگردونه و سهم از دست رفته بازار رو دوباره بدست بگیره ."

2- قطعا هر عنوانی و انشائی و  کتابتی در این تاپیک و تاپیک موازیش مطرح هست ؛ پشتوانه ی علمی و ادبی و عرفی لازم را داره ، همینجا و برای بار آخر (احتراما) اعلام میکنم که دوستان پسهاشون رو با محوریت محتوای تاپیک مطرح کنند و  از حاشیه دوری گزینن...  چرا که یقینا تخریبی رندانه تلقی و نسبت به اون اقدام خواهد شد  @};- 

(صدالبته سرزنش اساتید که حسن نیتشان اثبات شدست،افتخاریست زیبنده و راهبردی؛ مورد عرضم نیست)

3- با این حال در ایام آتی دلایل تغییر در عنوان این  تاپیک را  لازم وکافی و با ادله ی علمی  بیان خواهم کرد (گرچه بیش از این تغییرباید صورت میگرفت)

در مورد تغییرعنوان تاپیک موازی هم قبلا توضیح داده شده و مختصرا این عنوان توسط یکی از دوستان پبش نهاد شد 

تاج خورشید نمایان شد ؟؟؟؟؟

@};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

درود و خسته نباشید میگم خدمت همه ی دوستان گرامی  و تشکر از حضورشون حالا به هر دلیل و عنوان  ^_^  @};- 

1- اسامی حماسی رو  والا تو همه جای دنیا معموله به فراخور نیاز میزارن ... از اسم بچه گرفته تا فناوری های نوین پردازش و کلهم مصنوعات ساخت بشر ، همین اسم معماری Polaris , دوستان یه سرچ بزنن ببینن فلسفش چیه ؟! (بعید میدونم نیاز به مطالعه ی دلایل دیگه داشته باشن )

ضمن اینه قطعا قانون و محدودیی برای سلب این امتیاز از  استارتر وجودنداره 

اینم جهت راحتی کار دوستان؛

2- قطعا هر عنوانی و انشائی و  کتابتی در این تاپیک و تاپیک موازیش مطرح هست ؛ پشتوانه ی علمی و ادبی و عرفی لازم را داره ، همینجا و برای بار آخر (احتراما) اعلام میکنم که دوستان پسهاشون رو با محوریت محتوای تاپیک مطرح کنند و  از حاشیه دوری گزینن...  چرا که یقینا تخریبی رندانه تلقی خواهد شدو نسبت به اون اقدام خواهد شد  @};- 

3- با این حال در ایام آتی دلایل تغییر در عنوان این  تاپیک را  لازم وکافی و با ادله ی علمی  بیان خواهم کرد (گرچه بیش از این تغییرباید صورت میگرفت)

در مورد تغییرعنوان تاپیک موازی هم قبلا توضیح داده شده و مختصرا این عنوان توسط یکی از دوستان پبش نهاد شد 

@};-

اون رندانه رو موافقم !

لایک  داداش .

لینک به دیدگاه

:D  @};- افتخار دادی داداش ، امروزم سرت حسابی شلوغ بود ... 

داره مد میشه آخه انگار  اینروزا ... والا به شخصه علاقه ای به هشدارو نظیر اونم تو این موارد ندارم .... دیدید که حداکثر تلاشمم کردم که اخبار شبهه دار با تاخیر اطلاع رسانی کنم حتی اوایل خودم بر علیهش پست دادم ؛ اصلاحیه هاشم سریعا اضافه کردم ( با وجود تاثیر منفیش رو تاپیک ) تا سوء برداشتی پیش میاد ... یه سری دوستان واقعا کم لطفی دارن 

@};-

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

rx480

7lfz_rx480-3dmark-guru3d.png

خب یه توضیحی میدادی ببینیم منظورت از این مقایسه چیه !!! 

بنظر من که خیلی خوب عمل کرده  :-?

لینک به دیدگاه

rx480

7lfz_rx480-3dmark-guru3d.png

qlmhw5amwv0p6ar37cz8.png

جالبه اگر بخوایم با 980 فقط مقایسش کنیم:

تفاوت با 980 بسیار نامحسوسه. فکر میکنم تنها برتری فریم گیری RX480 نسبت ب GTX980 افزایش فرکانس هسته بوده یعنی اگر 980 رو روی 1266 اور کنیم حتی این تفاوت فریم گیری توی 3DMARK11 حتی از این هم کمتر بشه و شاید صفر

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

qlmhw5amwv0p6ar37cz8.png

جالبه اگر بخوایم با 980 فقط مقایسش کنیم:

تفاوت با 980 بسیار نامحسوسه. فکر میکنم تنها برتری فریم گیری RX480 نسبت ب GTX980 افزایش فرکانس هسته بوده یعنی اگر 980 رو روی 1266 اور کنیم حتی این تفاوت فریم گیری توی 3DMARK11 حتی از این هم کمتر بشه.

اگه قرار به اور باشه خب مگه 480 چلاقه اونم احتمالا اور میشه ...!  بنظر وقتی amd میاد میگه دوتا ش قویتر از 1080 میشه نتیجه این مقایسه از قبل معلوم بود ...!  ^_^

لینک به دیدگاه

اگه قرار به اور باشه خب مگه 480 چلاقه اونم احتمالا اور میشه ...!  بنظر وقتی amd میاد میگه دوتا ش قویتر از 1080 میشه نتیجه این مقایسه از قبل معلوم بود ...!  ^_^

نه منظورم روی اور نبود. منظور این بود ک ب نوعی همون 980 خودمون هست منتهی با قیمت خیلی بهتر. کراس هم بله ولی فقط فعلا روی یک بازی. گرچه شما دوتا 960 رو هم sli کنی بیشتر از 980 فریم میگیری. 960 رده مین استریم سری 900 بود گرچه معتقدم وقتی 1060Ti بیاد اونوقته ک RX480 نباید با 1080 مقایسه بشه حتی در حالت کراس چون بازم اگر 1060 رو sli کنیم مشخصا بیشتر از 1080 فریم خواهد گرفت کما اینکه sli انویدیا تو نسل پاسکال بسیار بهینه تره. اگر بخوایم منطقی باشیم تو ایران خودمون اکثرا یدونه RX480 میخرن چون قیمت ک مناسبه(اگر وارد کننده ها منصفانه عمل کنن!) و برای 1080p ایده ال. تعداد کسانی ک در این حیطه وضعیت مالی قرار دارن بسیار بیشتر از امثال کسانی هست ک کارت 3 میلیونی بخوان بخرن.

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه منظورم روی اور نبود. منظور این بود ک ب نوعی همون 980 خودمون هست منتهی با قیمت خیلی بهتر. کراس هم بله ولی فقط فعلا روی یک بازی. گرچه شما دوتا 960 رو هم sli کنی بیشتر از 980 فریم میگیری. 960 رده مین استریم سری 900 بود گرچه معتقدم وقتی 1060Ti بیاد اونوقته ک RX480 نباید با 1080 مقایسه بشه حتی در حالت کراس چون بازم اگر 1060 رو sli کنیم مشخصا بیشتر از 1080 فریم خواهد گرفت کما اینکه sli انویدیا تو نسل پاسکال بسیار بهینه تره. اگر بخوایم منطقی باشیم تو ایران خودمون اکثرا یدونه RX480 میخرن چون قیمت ک مناسبه(اگر وارد کننده ها منصفانه عمل کنن!) و برای 1080p ایده ال. تعداد کسانی ک در این حیطه وضعیت مالی قرار دارن بسیار بیشتر از امثال کسانی هست ک کارت 3 میلیونی بخوان بخرن.

والا قرار بود با اومدن دایرکتس 12 اوضاع چند کارته ها بهتر بشه نمی دونم چی شد اینجوری شده، نظر خودم اینه چون بازی ها بین نسلی بودن یعنی در ان واحد قرار بود هم 11 باشند هم 12 پردازششون با مشکل مواجه بود ، اما از این ببعد بنظرم اوضاع دو کارته ها بهتر خواهد شد با اختصاصی شدن بازی ها بر روی دایرکتس 12 ...در واقع امیدوارم اوضاع بهتر بشه چون هم انویدیا با این پل جدیدش و هم amd با اون مقایسش روی دوکارت تاکید نشون دادند، حالا تا عمل ببینیم چی پیش میاد  !  ^_^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...