رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خب شما برداشتت از عبارت " یک 480 خیلی خفنه " چی هست ؟؟؟  حالا ولش کن مهم نیست این...! :D

برای کراس به p نگاه نکردم به فریم تست ها و خود گرافیک اسکور هم نگاه کنی بیش از 50 درصد افزایش توش پیدا نمی کنی ...  :D

داشتم به پست اضافه میکردم این قسمت رو بخون :

باید به گرافیک اسکور توجه کنید که شده 25 هزار!(تازه هنوز معلوم نیست گرافیک اسکور تک کارت دیفالت 13کا هست یا 15 کا .. اگه نتایج دیگه اورکلاک شده باشن مثل بالا که توضیح دادم در موردش پس گرافیک اسکور قاعدتا باید بصورت دیفالت حدود 13 یا نهایتا"  14 هزار باشه ) ....  

اگه بگیم 14 کا باشه 14 هزار گرافیک اسکور + 50 درصد این عدد میشه 21 هزار اما خب اسکور 25000 هست....

اگه بگیم 13 کا باشه این عدد + 50 درصدش میشه 19500 که بازم خیلی دوره و 50 درصد نیست

این رو هم:

خب شما برداشتت از عبارت " یک 480 خیلی خفنه " چی هست ؟؟؟  حالا ولش کن مهم نیست این...!  :D

منظورشون این نبود که 480 در برابر بقیه کارتها خیلی خفنه بلکه منظورشون این بود انگار یکی از این 480 ها(یعنی یکی از اون تست ها گرافیک اسکورش از بقیه خیلی بهتر شده که از میانگین 13 الی 15 کا یهو شده 18 کا ) خیلی خفنه....به خاطر اون اسکور بالای تک کارتی که کسب شده بود
ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اِخوان گرامی درود

این یارو 480 کی قراره رویوهای رسمیش بیاد ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اِخوان گرامی درود

قطع به یقین دو سه روز دیگه تکلیفش روشن میشه  :D

اما مطمعنم که  بیش از نصف 1080 قدرت داره ...  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید به گرافیک اسکور توجه کنید که شده 25 هزار!(تازه هنوز معلوم نیست گرافیک اسکور تک کارت دیفالت 13کا هست یا 15 کا .. اگه نتایج دیگه اورکلاک شده باشن مثل بالا که توضیح دادم در موردش پس گرافیک اسکور قاعدتا باید بصورت دیفالت حدود 13 یا نهایتا"  14 هزار باشه ) ....  

اگه بگیم 14 کا باشه 14 هزار گرافیک اسکور + 50 درصد این عدد میشه 21 هزار اما خب اسکور 25000 هست....

اگه بگیم 13 کا باشه این عدد + 50 درصدش میشه 19500 که بازم خیلی دوره و 50 درصد نیست

این رو هم:

خب شما برداشتت از عبارت " یک 480 خیلی خفنه " چی هست ؟؟؟  حالا ولش کن مهم نیست این...!  :D

منظورشون این نبود که 480 در برابر بقیه کارتها خیلی خفنه بلکه منظورشون این بود انگار یکی از این 480 ها(یعنی یکی از اون تست ها گرافیک اسکورش از بقیه خیلی بهتر شده که از میانگین 13 الی 15 کا یهو شده 18 کا ) خیلی خفنه....به خاطر اون اسکور بالای تک کارتی که کسب شده بود

فرجام جان در اینکه داشته تست کلاک میکرده، شکی نیست، ولی نتایجی که بطور رسمی ارائه شدن، همون بالاترین مقدار بود که 18006 امتیاز گرافیک گرفته بود، پس در حالت های دیگه Down Clock کرده تا اورکلاک...

post-10788-0-40177200-1465653929_thumb.jpg

یه نکته دیگه، اینه که نصف دیگه ای این تست با اون کارت ضعیفتر سری پولاریس گرفته شده...

اما در مورد کراسفایر هم این تست وجود داره که 28700 نتیجه فوق العاده ای هستش که به راحتی 1080 رو هم جا میزاره، مشخصا یه اورکلاکی شده، ولی چقدر؟؟

post-10788-0-53200900-1465653907_thumb.jpg

حدودا نسبت به اون تست کراسفایر 12 درصد افزایش عملکرد وجود داره...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

مثل اینکه طی شواهد و اطلاعات فروشندگان اروپایی مدل های استاک خودشون رو دریافت کردن و اماده فروش rx 480 بعد از عرضه جهانی هستن و بخاطر این رویداد و قرار گرفتن این کارت در دست تستر ها طی روزهای اینده شاهد لیک شدن تصاویر کارت های اختصاصی rx480 دور از انتظار نیست.

تصویر لیک شده توسط وبسایت hardware battle

:clapping:  @};- پس دیگه تو  روزشمار PC GAMING SHOW فکر کنم میشه انتظار تمام و کمال بنچمارکای سنتزاین کارتو کشید و احتمالا با یه Driver بهترکه تمرکز آرمانی RTG رو تو cross RX 480 به نمایش بزاره !

نظرتون در مورد این NITRO ش چی ؟ یعنی ممکنه حولی 250$ باشه ؟؟؟

انقدر که انتظاری1 این کارت رو کشیدیم اگر انتظار مولا صاحب الزمان ( ع ) رو کشیده بودیم الان از نظر کرده های خدا و زیر پرچم امام زمان ( ع ) بودیم

http://ganjoor.net/saadi/golestan/gbab1/sh29/2 :-?  :D  :clapping:  @};- 

مبارکه :x  ولی گمون نکنم خیلی کوچیک باشه .

به نظرم توی عکس این شکلی به نظر میاد :-?   آره منم فکر نمیکنم خیلی هم کوچیک باشه هرچند  از نسبت ابعاد فناش میشه اندازه ی کارتم تخمینی در آورد

ولی مهمتر از این با این بدنه فلزی و مدل و تعداد فن و ابعاد کارت و اولویت همیشگی sapphire به خنکی و سایلنتی ، بعید میدونم حتی تو این نمونهغیر رفرنس  با gpu خیلی داغی مواجه باشیم ، نطر دوستان چی ؟؟؟

من که ندیده پسندیده بودم .

ما برون را ننگریم و قال را  *  ما درون را بنگریم و حال را :clapping: 

سخن بزرگان :

SAPPHIRE NITRO ژشت وجود ندارد بلکه بر دو نوع زیبا و زیبا تر تولید میشود .

حالا این sapphire RX480 NITRO زیباست اما میتونست خیلی زیباتر باشه !

ماشالله چه LEVEL UP ایی داد یهو  @};-

rt77_rx480-guru3d-3dmark.png

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/11257751/3dm11/11263084/3dm11/11263252/3dm11/11167887/3dm11/11167781#

به نسخه درایورها توجه کنید. به نظر میرسه یک 480 خیلی خوفه

:clapping:  @};- فوق العاده بود با عث افنخار تاپیک

اون یک 2 تا کارته، قشنگ تو تست ها معلومه کراسش بهینه نیست و حدود 50 درصد عملکرد داشته....  :-?

منظورش اون نبود که ... اون که تابلوئه 2 کارته

بلکه منظورشون فکر کنم ستون سمت چپش هست... تستی که اسکور P شده 14461 و گرافیک اسکورش بالاتره از بقیه نتایج تک کارت

البته با توجه به اینکه 3 تا از نتایج تک کارت این لینک توسط یک نفر و یک سیستم ثبت شده ، ممکنه طرف در حال اورکلاک بوده و مدام فرکانس می داده و تست میگرفته و چون کارت هم جدیده فرکانس دیفالتش فقط ثبت شده و روی همون 1266 ثبت کرده... البته جدیدا شنیدن که راههایی هم تست تا تسلیشن خاموش بشه اما futurmark متوجه نشه و نتیجه ولید بشه.. البته با اکانت خودم تست نکردم هنوز

در مورد کراسش هم شما نباید صرفا اسکور P رو بگیرید بلکه باید به گرافیک اسکور توجه کنید که شده 25 هزار!(تازه هنوز معلوم نیست گرافیک اسکور تک کارت دیفالت 13کا هست یا 15 کا .. اگه نتایج دیگه اورکلاک شده باشن مثل بالا که توضیح دادم پس گرافیک اسکور قاعدتا باید بصورت دیفالت حدود 13 الی 14 هزار باشه )  چون پردازنده فرکانسش پایینه نمره فیزیک بدی گرفته و اگه یه 6950 یا 5960 انداخته بود اسکور P میرفت بالای 20 هزار... وقتی graphic score زیادی بالا باشه برای تعیین نتیجه P یا overall بهتر به پردازنده و نمره تست فیزیکس وابسته میشه.... نمره نهایی این تستها برآیند تست های گرافیکی ، تست پردازنده و یک تست ترکیبیه

تو فکر بودم که فقط یکی 2نفرو میشناسم تا این حد تو این زمینه صاحب نظرن که مورو از ماست میکشن بیرون و بنده به شخصه  سمالبک شاگردیشونو میکنم  :D

کیف کردم  فرجام جان  :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};-

خب شما برداشتت از عبارت " یک 480 خیلی خفنه " چی هست ؟؟؟  حالا ولش کن مهم نیست این...! :D

برای کراس به p نگاه نکردم به فریم تست ها و خود گرافیک اسکور هم نگاه کنی بیش از 50 درصد افزایش توش پیدا نمی کنی و این برای کراسی که تا حدود بیش از 90 در صد رفته بود جای ناراحتیه، البته توی تست اش انگار بر عکس این تست تونسته بود تو کراس خودی نشون بده...  :D

ماشالله خوب میزبانی میکنه نیما خان ، نمیزاره یه نکته بررسی نشده باقی بمونه اینو میگن واکشی فرد اعلا... چنان به گرگ و میش پاسخ داده شده ها هم گیر میده که کل سطح عزیزان مخاطب هم براشون موردی مبهم نمونه :clapping:  :clapping:  :clapping:  @};- 

:clapping: امیدوارم  تا عرضه همرامون باشی داداش @};- 

این رو هم:

خب شما برداشتت از عبارت " یک 480 خیلی خفنه " چی هست ؟؟؟  حالا ولش کن مهم نیست این...! 

اِخوان گرامی درود

یارو 480 و ولش ، شما و داش مجید کی قرار با طلوعتون ما رو مستفیض کنید باز ، والا دلمون پوسید ... :D  @};-

قطع به یقین دو سه روز دیگه تکلیفش روشن میشه 

اما مطمعنم که  بیش از نصف 1080 قدرت داره ... 

ای کاش AM کبیرم یه دفتر تو ایران میزد و ... حاشو میبرد ؛ حیفیم بخدا این همه هوادار @};- 

لینک به دیدگاه

به دو تا ستون سمت چپ دقت کنید نسخه درایورها فرق داره

لینک زیر رو باز کنید قسمت نوع گرافیک رو هم باز کنید

http://www.3dmark.com/compare/3dm11/11257751/3dm11/11263084/3dm11/11263252/3dm11/11167887/3dm11/11167781#

با توجه به لینک بالا 

دو ستون سمت راست 67DF:C4

دو ستون سمت چپ 67DF:C7

ستون وسط هم کراس 67DF:C7

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

:clapping:  @};- پس دیگه تو  روزشمار PC GAMING SHOW فکر کنم میشه انتظار تمام و کمال بنچمارکای سنتزاین کارتو کشید و احتمالا با یه Driver بهترکه تمرکز آرمانی RTG رو تو cross RX 480 به نمایش بزاره !

نظرتون در مورد این NITRO ش چی ؟ یعنی ممکنه حولی 250$ باشه ؟؟؟

اگر نسخه 8 گیگ باشه همین حدودا براش قیمت میخوره مثلا تا 270 دلار سقفش رو میشه در نظر گرفت. نسخه 4 گیگ هم ک مشخصا کمتر . اما برد های سفارشی هم هست فقط نیترو رو نمیشه دید. msi asus giga این ها بیشترین فروش شاخه برد های سفارشی در آسیا رو دارن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این رو هم:

اینکه من میگم 18000 و 25000 منظورم بیشتر تاکید بر اون تنها تست اولیه کارت هست که قبلا اکثرا سایت ها گذاشته بودن، اون 50 درصدم حدودی گفتم در واقع کمتر میشه دقیق بخوای حساب کنی و منظور این بوده که عملکرد کراس خوب نشده و نتیجه جالب نبوده و راضی نیستم از این نتیجه باید بالای 30000 میشد...  ^_^

حالا بحث اینکه اون 18000 با اور بوده یا نه  سخت میشه نظر قطعی داد ...  :-?

لینک به دیدگاه

عکس آماده برای شما!

wbzd_4.png

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

اینکه من میگم 18000 و 25000 منظورم بیشتر تاکید بر اون تنها تست اولیه کارت هست که قبلا اکثرا سایت ها گذاشته بودن، اون 50 درصدم حدودی گفتم در واقع کمتر میشه دقیق بخوای حساب کنی و منظور این بوده که عملکرد کراس خوب نشده و نتیجه جالب نبوده و راضی نیستم از این نتیجه باید بالای 30000 میشد...  ^_^

دوستان من ک انویدیا محور هستم پیشنهاد میکنم فعلا اینجا رو رضایت بدین تا بررسی و نتایج کامل مثل فریم گیری تو بازی های مختلف منتشر بشه و هم اینکه جنگ داخلی شروع نشه حالا این وسط بین amd محور ها :D @};-

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

با توجه به نتیجه تست ها به نظر میرسه که کارت های جدید ای ام دی پیشرفت قابل توجهی در زمینه درایور داشتند ، بزرگترین معضل کارت های نسل قبل  که امروزه با وجود درایور های بهینه شده خیلی بهتر شده ، عدم بهره وری از تمام قدرت هسته های سایه زن کارت گرافیک و دیگر واحد های پردازشی کارت گرافیک می باشد . در نسل قبل اگر حضور ذهن  داشته باشید کارت R9 290X رقیب کارت GTX 780 Ti بود اما با گذشت زمان با ارائه درایور های مناسب قدرت پردازشی R9 290X افزایش یافته و در بعضی تست ها حتی رقیب GTX 980 شده ! این مورد برای کارت FURY X هم صدق میکنه . در بیشتر تست های بازی ها بر مبنای DX 11 که بیش از 95% تمام بازی های بازار را شامل می شود کارت GTX 980 Ti در اکثر رزولوشن ها کمی برتر از FURY X ظاهر شده که بنظرم باز هم ضعف درایور های ای ام دی را نشان می دهد و گرنه فول چیپ فیجی قدرت پردازشی بسیار بالاتر از اونچه که انتظار داریم  را ارائه می دهد . کسی بد خواه ای ام دی نیست اما بهتره که ای ام دی سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش درایور کند . اینکه بعضی از دوستان میگن انویدیا بعد از ارائه نسل جدید کارت های قبلی خودش را به طور مناسب پشتیبانی نمیکنه تا حدودی درسته ، انویدیا هنوز برای کارت های سری 400 خودش درایور منتشر می کند و از این بابت واقعاً جای تقدیر داره اما نباید انتظار داشته باشیم که با ارائه هر درایور جدید کلی به قدرت کارت گرافیک افزوده شود . اما در مورد کارت R9 290X این مورد فرق می کنه و اخیراً با ارائه درایور شاهد افزایش کارایی این کارت بودیم .

کارت RX 480 هم به نظر میرسه کارت قدرتمند و مرقون به صرفه ای باشد و با توجه به اسمش من فکر می کنم که می تواند فروش قابل توجهی و موفقیتی مثل کارت های سری HD 4000 ای ام دی داشته باشد . شاید اگر فروش این کارت خوب باشه ، انویدیا هم از خر شیطون بیاد پایین و کمی در قیمت گذاری کارت های میان رده اش تجدید نظر کند .

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

بنظر میرسه طراحی های سفارشی کارت Rx480 یعنی نسخه های غیر رفرنس مثل نیترو همگی دارای طراحی ساده باشن تا بخاطر این کار قیمت نهایی حتی برای مدل سفراشی این کارت پایین در بیاد تا خرید اون رو مقرون ب صرفه کنه
پس میشه ب نوعی هم نتیجه گرفت ک نباید ب طراحی های ساده مثل sapphire nitro خورده گرفت چون خود اونها هم میدونن ک طراحی ساده کمتر دل میبره اما باید توجه داشت ک همین طراحی ساده از جمله برد سفارشی این کارت احتمالا ب یک رابط تغذیه 6 پینی محدود باشه بخاطر کمتر کردن هزینه در ساخت برد سفارشی و حداقل قیمت تمام شده برای فروش بیشتر و شاید ب همین دلیل کارت پتانسیل اورکلاکش خیلی محدود بشه و نشه زیاد دستکاریش کرد.
البته بازم قطعی نیست اما چیزی ک برای Amd در اولویت هست قیمت این محصول برای فروش بیشتره تا قدرت مانور اون در اورکلاک

لینک به دیدگاه

بنظر میرسه طراحی های سفارشی کارت Rx480 یعنی نسخه های غیر رفرنس مثل نیترو همگی دارای طراحی ساده باشن تا بخاطر این کار قیمت نهایی حتی برای مدل سفراشی این کارت پایین در بیاد تا خرید اون رو مقرون ب صرفه کنه

پس میشه ب نوعی هم نتیجه گرفت ک نباید ب طراحی های ساده مثل sapphire nitro خورده گرفت چون خود اونها هم میدونن ک طراحی ساده کمتر دل میبره اما باید توجه داشت ک همین طراحی ساده از جمله برد سفارشی این کارت احتمالا ب یک رابط تغذیه 6 پینی محدود باشه بخاطر کمتر کردن هزینه در ساخت برد سفارشی و حداقل قیمت تمام شده برای فروش بیشتر و شاید ب همین دلیل کارت پتانسیل اورکلاکش خیلی محدود بشه و نشه زیاد دستکاریش کرد.

البته بازم قطعی نیست اما چیزی ک برای Amd در اولویت هست قیمت این محصول برای فروش بیشتره تا قدرت مانور اون در اورکلاک

شما بگو از چوب ساخته شده باشه...

پرفورمنس خوبی داشته باشه حله

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

فرجام جان در اینکه داشته تست کلاک میکرده، شکی نیست، ولی نتایجی که بطور رسمی ارائه شدن، همون بالاترین مقدار بود که 18006 امتیاز گرافیک گرفته بود، پس در حالت های دیگه Down Clock کرده تا اورکلاک...

attachicon.gifUntitled.jpg

یه نکته دیگه، اینه که نصف دیگه ای این تست با اون کارت ضعیفتر سری پولاریس گرفته شده...

اما در مورد کراسفایر هم این تست وجود داره که 28700 نتیجه فوق العاده ای هستش که به راحتی 1080 رو هم جا میزاره، مشخصا یه اورکلاکی شده، ولی چقدر؟؟

attachicon.gif2.jpg

حدودا نسبت به اون تست کراسفایر 12 درصد افزایش عملکرد وجود داره...

به دو تا ستون سمت چپ دقت کنید نسخه درایورها فرق داره

لینک زیر رو باز کنید قسمت نوع گرافیک رو هم باز کنید

با توجه به لینک بالا 

دو ستون سمت راست 67DF:C4

دو ستون سمت چپ 67DF:C7

ستون وسط هم کراس 67DF:C7

اگر نسخه 8 گیگ باشه همین حدودا براش قیمت میخوره مثلا تا 270 دلار سقفش رو میشه در نظر گرفت. نسخه 4 گیگ هم ک مشخصا کمتر . اما برد های سفارشی هم هست فقط نیترو رو نمیشه دید. msi asus giga این ها بیشترین فروش شاخه برد های سفارشی در آسیا رو دارن.

عکس آماده برای شما!

دوستان من ک انویدیا محور هستم پیشنهاد میکنم فعلا اینجا رو رضایت بدین تا بررسی و نتایج کامل مثل فریم گیری تو بازی های مختلف منتشر بشه و هم اینکه جنگ داخلی شروع نشه حالا این وسط بین amd محور ها :D @};-

M30 عالی بود ... انشالله از خجالت دوستان در بیام  :clapping:  :big hug:  @};-

به نظر منم همینطور ، برعکس مدل هایی مثل 1080 که واجب براشون از یه تازی رنج Performance شون (لااقل تا یه مدت ) حسابی با کلی OC دفاع کنند ؛ قطعا مصلحت در اینه مدلای RX 480 (لااقل تا یه مدت )، گرون از آب در نیاد .

بازم ممنون به نکات ظریفی اشاره کردین ^_^  @};-

با توجه به نتیجه تست ها به نظر میرسه که کارت های جدید ای ام دی پیشرفت قابل توجهی در زمینه درایور داشتند ، بزرگترین معضل کارت های نسل قبل  که امروزه با وجود درایور های بهینه شده خیلی بهتر شده ، عدم بهره وری از تمام قدرت هسته های سایه زن کارت گرافیک و دیگر واحد های پردازشی کارت گرافیک می باشد . در نسل قبل اگر حضور ذهن  داشته باشید کارت R9 290X رقیب کارت GTX 780 Ti بود اما با گذشت زمان با ارائه درایور های مناسب قدرت پردازشی R9 290X افزایش یافته و در بعضی تست ها حتی رقیب GTX 980 شده ! این مورد برای کارت FURY X هم صدق میکنه . در بیشتر تست های بازی ها بر مبنای DX 11 که بیش از 95% تمام بازی های بازار را شامل می شود کارت GTX 980 Ti در اکثر رزولوشن ها کمی برتر از FURY X ظاهر شده که بنظرم باز هم ضعف درایور های ای ام دی را نشان می دهد و گرنه فول چیپ فیجی قدرت پردازشی بسیار بالاتر از اونچه که انتظار داریم  را ارائه می دهد . کسی بد خواه ای ام دی نیست اما بهتره که ای ام دی سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش درایور کند . اینکه بعضی از دوستان میگن انویدیا بعد از ارائه نسل جدید کارت های قبلی خودش را به طور مناسب پشتیبانی نمیکنه تا حدودی درسته ، انویدیا هنوز برای کارت های سری 400 خودش درایور منتشر می کند و از این بابت واقعاً جای تقدیر داره اما نباید انتظار داشته باشیم که با ارائه هر درایور جدید کلی به قدرت کارت گرافیک افزوده شود . اما در مورد کارت R9 290X این مورد فرق می کنه و اخیراً با ارائه درایور شاهد افزایش کارایی این کارت بودیم .

کارت RX 480 هم به نظر میرسه کارت قدرتمند و مرقون به صرفه ای باشد و با توجه به اسمش من فکر می کنم که می تواند فروش قابل توجهی و موفقیتی مثل کارت های سری HD 4000 ای ام دی داشته باشد . شاید اگر فروش این کارت خوب باشه ، انویدیا هم از خر شیطون بیاد پایین و کمی در قیمت گذاری کارت های میان رده اش تجدید نظر کند .

ممنون داداش عالی و کامل فرمودین، به خصوص این آخرشو شدیدا موافقم  ^_^  @};-

+1 @};-

لینک به دیدگاه

نمونه های زیادی از این کارت ساخته میشه .

به هر حال تعدادی هم با رویه سابق و بسیار قوی ساخته میشن . گرچه نقطه برتری این کارت پرفورمنس در برابر دلار هست و اگر با ندانم کاری قربانی بشه RX 480 شکست خیلی بدی میخوره . چون مهم ترین برتریش رو از دست میده .

RX 480 قرار نیست در پرفورمنس با 1080 و حتی 1070 رقابت نزدیک داشته باشه ( البته اگر بتونه خیلی خوب میشه :D ) بلکه قرار در پرفورمنس در برابر دلار این دو کارت رو شکست بده .

از بنچ مارک ها بر میاد که 1070 میتونه با اورکلاک به 1080 رفرنس بسیار نزدیک بشه ( البته خود 1080 هم به خوبی اور میشه ) این یعنی پرفورمنس و توان زیادی برای رقابت دارن . راستش من بیشتر مشتاق زیارت 1070 هستم تا 1080 و به نظرم کارت بهتری در میاد .

لینک به دیدگاه

با اینکه طرفدار انویدیا هستم ، اما خوشحال میشم که ای ام دی دوباره به روز های اوجش برگرده . اگر بتونه با یک قیمت مناسب نظر کاربران را به خودش جذب کنه میتونه موفق بشه .

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

کارت RX 480 sapphire nitro ظاهری ساده و کلاسیک داره، توی سایت سخت افزار خوندم که این کارت ظاهرا  در قسمت هایی دارای دیودهای نورانی هست،  از نظر من وقتی کارت گرافیک رو سیستم هست فقط بقلش بیشتر به چشم میاد و اون فن هاش دیگه دیده نمیشن حالا اگه مثل کارت 1080 G1 کنارش یک led نصب کنن  همین کفایت میکنه :D

از نظر من همه ی مدل های کاستوم ممکنه ساده باشن همونطور که دوستان اشاره کردند بخاطر این که قیمت نهایی کارت پایین بیاد، تا خریدش مقرون به صرفه باشه چون برتری این کارت بخاطر  قیمتش هست نسبت به قدرت بالایی که داره.

حالا اینارو ولش :D  بقول دوستمون اگه از چوب هم ساخته شده باشه فقط پرفورمنس بالایی توی بازی ها بده حله، فقط توی همه ی گیم ها در FULL HD روی آخرین تنظیمات (ULTRA) 60 فریم بده من که راضیم :)

ویرایش شده توسط omide1648
لینک به دیدگاه

. راستش من بیشتر مشتاق زیارت 1070 هستم تا 1080 و به نظرم کارت بهتری در میاد .

کلا رده ای x70 وسری ti برای انویدیا بخش اصلی فروش هر معماری ب شمار میان

دوستان من یچیزی هم میگم برداشت منطقی ازش بکنید :دی

همه ما بر این اصل کما بیش واقفیم ک amd با پولاریس 10 و کارت RX480 به میزان 2 برابر پرفورمنس بیشتر در قبال هزینه خرید کارت رو انجام داده و خودش خیلی ارزش داره اما کسی نمیگه انویدیا هم با 1070 380 دلاری بهتر و سریع تر از تایتان ایکس 1000 پرفرومنس گرفته و خود این یعنی کسانی ک میخوان کارت GTX1070 رو بخرن با پرداخت مبلغی بیش از یک سوم پول تایتان ایکس سهم بیشتری از کارایی این کارت با رینج قیمت پایین تر و البته تکنولوژی های جدیدتر و پرفرومنس بیشتر ببرن. این هم اون روی قضیس ک کسی ب اون صورت توجهی بهش نمیکنه. همه نگاه ها معطوف 1080 هست متاسفانه

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا رده ای x70 وسری ti برای انویدیا بخش اصلی فروش هر معماری ب شمار میان

دوستان من یچیزی هم میگم برداشت منطقی ازش بکنید :دی

همه ما بر این اصل کما بیش واقفیم ک amd با پولاریس 10 و کارت RX480 به میزان 2 برابر پرفورمنس بیشتر در قبال هزینه خرید کارت رو انجام داده و خودش خیلی ارزش داره اما کسی نمیگه انویدیا هم با 1070 380 دلاری بهتر و سریع تر از تایتان ایکس 1000 پرفرومنس گرفته و خود این یعنی کسانی ک میخوان کارت GTX1070 رو بخرن با پرداخت مبلغی بیش از یک سوم پول تایتان ایکس سهم بیشتری از کارایی این کارت با رینج قیمت پایین تر و البته تکنولوژی های جدیدتر و پرفرومنس بیشتر ببرن. این هم اون روی قضیس ک کسی ب اون صورت توجهی بهش نمیکنه. همه نگاه ها معطوف 1080 هست متاسفانه

بنظر منم خرید 1070 نسبت به 1080 منطقی تره... همونجور که 970 به 980 خرید منطقی تری بود...! بنظر منم 1080 نخواهد توانست در 4k همه رو راضی کنه و اگه واقعا دنبال 4k هستین منتظر ti ش باشید ...!  :-?

لینک به دیدگاه

بنظر منم خرید 1070 نسبت به 1080 منطقی تره... همونجور که 970 به 980 خرید منطقی تری بود...! بنظر منم 1080 نخواهد توانست در 4k همه رو راضی کنه و اگه واقعا دنبال 4k هستین منتظر ti ش باشید ...!  :-?

کارت های 1070 و 1080 رده پرفورمنس طلقی میشن ک برای 2K ایده ال هستن و بی دردسر میشه در رزولوشن 1440P با بالاترین تنظیمات براحتی بازی کرد و لذت برد.

شما هم درست میگین. کارت های رده انسوسیاست مثل 1080Ti و TITAN Pascal برای 4K بازی کردن ایده آل هستن(البته اگر دلیل منطقی پیدا بشه برای بازی کردن با گرافیکی مثل تایتان یا اینکه انویدیا تو این نسل تایتان رو خیلی تو زمینه پردازش رندر نبره یا اگر میبره ی پاش تو زمین گیم بازی ی پاش هم تو زمین رندر کار ها!) متعقبا کسانی ک میخوان روی 4K با بالاترین سطح تنظیمات بازی کنن باید تاوان هزینه گزاف سری انسوسیاست رو هم بدن مگر اینکه سیاست قیمت گذاری عرف دیگه ای رو مشخص کنه.

لینک به دیدگاه

در نظر بگیرید که رفتید به یک مغازه و میخواهید بین کارت های RX 480 و GTX 1070 و GTX 1080 خرید کنید .

شما بازی های قبلی رو تجربه کردید و الان برای تجربه بازی های مثل بتل 1 و ... میخواهید گرافیک بخرید .

شما میتونی حدود 250 دلار بدی و ضمن خرید RX 480 از کیفیت فول اچ دی و 60 فریم لذت ببری و گوشه چشمی به 2k داشته باشی

میتونی حدود 370 دلار بدی و با خرید 1070 به 2k فکر کنی اما نباید زیاد فکر 4k باشی

میتونی حدود 600 دلار بدی و با خرید 1080 رزولیشن 2k رو راحت بازی کنی و به 4k امیدوار باشی .

میتونی 2 تا RX 480 بخری با حدود 500 دلار و 2k رو بازی کنی و امیدوار باشی که به خوبی یک 1080 از 4k لذت ببری .

میتونی 2 تا 1070 بگیری با حدود 750 دلار و تا حدود زیادی 4k رو با خیال راحت بازی کنی.

از sli دوتا 1080 صرفه نظر میکنیم ( خیلی گرون میشه )

از کراس 3 تا RX 480 هم صرفه نظر میکنیم ( کلی دردسر داره )

با یک نگاه کلی به آمار بالا میبینیم که 1080 ارزش خرید بالایی نداره .

RX 480 و 1070 به خوبی از پس نیاز بخش اعظم گیمرها که در رزولیشن های فول اچ دی و پایین تر بازی میکنن رو برطرف میکنه . برای 4k هم هم گزینه های ارزان تر هم قوی تر وجود داره این در حالیه 1080 نمیتونه در همه بازی ها 4k رو 60 فریم بده .

sli کارت 1070 گرچه مصرف رو افزایش میده و حداقل 100 دلار گرونتره اما گزینه بسیار خوبی برای ساپورت کاملتر 4k هست .

1080 یک کارت قدرت منده ولی رقبای سر سختی داره

لینک به دیدگاه

اینجور که معلومه بعد از مدت ها استفاده x60 باید کوچ کنیم به 480 .

نمیدونم چرا حس خوبی دارم پیدا میکنم به این کارت [emoji5]

Sent from my D5503

اینجور که معلومه بعد از مدت ها استفاده x60 باید کوچ کنیم به 480 .

نمیدونم چرا حس خوبی دارم پیدا میکنم به این کارت

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

البته!
برای 4K بازی کردن با 1080 یا 1070 حداقل فریم مورد نیاز 30 فریم هست ک میشمه بازی کرد اما دردسر های خودش رو داره. بازی هایی هستن ک بخاطر ساختار فنیشون نمیتونن از تمام منابع پردازشی استفاده کنن و یا مشکل جایی دیگست مثل بازی Quantom Break . بازی های دیگه هم هستن ک مستلزم منابع پردازشی بیشتری هستن ک ممکنه در اینده با نهایت تنظیمات گرافیکی فریم گیری در حیطه 30 تا 50 فریم برای 4K دردسر هایی ایجاد کنه. ب عنوام مثال کارت 1080 الان میتونه بالاتر از سقف مورد نیاز برای پلی کردن 4K رو فراهم کنه اما نه فراهم سازی بی دردسر(منظور 60 فریم پایدار و بالاتر از اون برای تجربه راحت) و حیطه 4K پلی کردن برای این کارت برای اکثر بازی ها چیزی بین 41 تا 58 هست و برخی جاها تا 60 هم گرفته ولی خیلی کم ک پایداری رو دشوار میکنه. در هر صورت بنظرم ی کارت برای تجربه کافیه و هزینه بیشتر رو بذاریم بر دوش برادران بزرگ تر با قدرت پردازشی بیشتر.
برای کسانی ک بازی با حداکثر جزئیات روی full hd میخوان بازی کنن بهترین انتخاب کارت RX480 هست.
کسانی ک میخوان 2K رو با حداکثر جزئیات بازی کنن 1070 مناسبه و 1080 بی نیازشون میکنه از ترس کم اوردن برای بازی های آینده.
و اما کسانی ک میخوان 4K بازی کنن با یک کارت منتظر رده انسوسیاست ها باشن. چه Amd چه nvidia چون هنوز sli و کراس کردن جای کار داره خصوصا اینکه DX12 فعلا خلاف وعده های این قضیه عمل کرده اما چشم امید ب ایندس برای اوکی شدن.
sli تو نسل پاسکال به قدر زیادی بهتر شده ک ترغیب برای sli کارت 1070 هست برای بازی و بخاطر درخواست و  نیاز بعضی برنامه نویسان بازی سازی انویدیا برای مدل های خاصی از کارت 1080 محدودیت sli رو از 2 تا برداشته و تا 4 کارت باز گذاشته تا محدودیت پردازشی نداشته باشن.

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

...............

yfm139eb8ebas8sglqgi.jpg

AMDRX480_5.jpgAMDRX480_7.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

MSI RX 480 LIGHTNING?!!!!!!!

فکر نکنم واقعی باشه ولی خب دیدنش بد نیس

ویرایش: بخاطر nda از هیت سینک lightning استفاده کردن

ویرایش شده توسط THE-BLACK-CAPTAIN
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...