رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان کسی این رو دیده؟؟؟

http://www.3dmark.com/fs/9743170

attachicon.gif1.JPGattachicon.gif2.JPG

1873Mhz فرکانس GPU!!!!

فرکانس مموری مشخص نیست...

سلام 

ابتدا بخش اول  :

تخمین امتیازی که 480 میتونه بگیره با این شرایط

با تسلیشن روشن این امتیاز ممکن نیست.. به عنوان مثال تست با بهترین کارایی ممکن با فرکانس 1670 نتیجه میشه این :

http://img.hwbot.org/u14793/image_id_1680862.jpeg

که تسلیشن هم خاموش بوده...

که صرفا این تستی که گذاشتین به دلیل همون تسلیشن 2000 الی 3000 پوینت باید کمتر میشد... استفاده از زئون 1155 هم نسبت به 6950 باعث باتلنک بیتشری میشه  نسبت به 6950 و حداقل 500 الی 1200 تا امتیاز گرافیک هم واسه این باید کم میشد(200 مگاهرتز اورکلاک هم اونقدری نیست که هم اون 2000 الی 3000 گرافیک اسکور رو پوشش بده و هم امتیاز گرافیکی کمتری رو که به واسه پردازنده ضعیفتر به دست میاد)...

اگه تسلیشن خاموش میبود این امتیاز میتونست درست باشه که در جزئیات تست اشاره شده که تسلیشن خاموش نبوده.. یه مقدار عملیات ریاضی و مقایسه مشخصش میکنه

یک مقدار دیگر تست ها رو مرور کنید به این نتیجه میرسید...

به همین دلیل هست که میگن نتایجی که روی hwbot ثبت شده اعتبارش از اینها بیشتره ، چون اسکور های ثبت شده در futurmarks حتی اگه وحشتناک هم باگ شده باشن تا کسی ریپورت نده بررسی نمیشن اما در hwbot اسکورهای بالا کنترل میشن و بهواسطه ارتباط hwbot با سایت این نرم افزار فایل هایchecksum تست رو مستقیم بررسی میکنن... اگه خواستید میتونم افرادی رو معرفی کنم در hwbot که گرافیک اسکور 9999999 میگیرن و در نتایج سایت furturmark هم ثبت میشه (که البته بعد از یکی دو ماه که متوجه بشن حذف میشه... مگه اینکه هیچکسی نبینتش)

بخش دوم :

1. در گذشته این استانت ها با لوسید ویرچو هم قابل انجام بود ، منتها سختیش این بود که کاری کنی که System info futurmark کارت پرایمریت رو کارتی بشناسه که میخوای اسکورش بترکه و اسکورش هم میرفت بالا توی 3dmark ها... وقتی که که فرکانس مموری هم بلکل خونده نشده نشونه این هست که یه چیزی اتفاق افتاده  :D به هر حال نرم افزار بی نقصی نیست.. تست گیردنه هم بی نقص نیست!

2. اگر هم دقت کنید یک کارت secondary هم روی سیستمش نصبه و تست مشخصا با اون ران شده اما 480 شناسونده شده... وقتی با لوسید ویرچو که کارت پرایمریت میشد intelHD میشه کاری کرد که تست با کارت گرافیک ددیکیت + intelHD انجام بشه اما امتیاز صرفا به اسم کارت ددیکیت صبت بشه اینم سخت نیست فرکانس حدود 1800 هم واسه اون 1080 که در حالت بوست قرار گرفته(بوست واقعی و لحظه ای)... دلیل نخوندن فرکانس حافظه 480 هم اینه که حافظه 480 در حالت In use نبوده توسط بنچمارک از مهم ترین نشانه های شناسایی این قضیه هم همینه که system info های جدید فیوچرمارک نشونش میدن!!!!! .. اینقدر روش برای انویدیا هک وجود داره... از SLI هک گرفته تا...همین استفاده از انویدیا برای فیزیکس و AMD برای پردازش بازی بر روی یک سیستم هم روش استانداردی نبوده اوایل و از طریق هک پنل انویدیا انجام میشده...قرارنیست که با هم کار کنن(که اتفاقا قراره کاملا جدا عمل کنن تا فقط یکیشون شناسایی بشه) که به گفته شما به DX12 نیاز باشه ، صرفا قراره یکی تست رو اجرا کنه و 3dmark دیگری رو بشناسه که هیچ ربطی به Dx12 نداره که بهش نیاز بشه..   :| این چه حرفی بود اصن؟

من خیلی فنی نیستم و. شاید نتونسته باشم درست توضیحات رو ارائه بدم اما حداقل دیدیم دست مردم  که از این حرکات زدن ، حالا یا واسه نشون دادن وارد بودنشون در سخت افزار یا... :D

نتیجه اجماع بخش دوم و اول؟

پ.ن

من نه دشمنی با برندی دارم نه چیزی

اتفاقا فکر نمیکنم از سری 4000 amd به اینطرف کسی به اندازه من کارت AMD داشته(چه مدل چه تعداد) و مدام تست کرده باشه و عاشق این محصولات باشه و کارت سیستم اصلیش هم همیشه AMD بوده باشه.. تنها کارتی که بصورت کاملا دقیق و مو از ماست کشیدنی تست نکردم صرفا 380x بوده از اون موقع تا الان

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

ابتدا بخش اول  :

تخمین امتیازی که 480 میتونه بگیره با این شرایط

با تسلیشن روشن این امتیاز ممکن نیست.. به عنوان مثال تست با بهترین کارایی ممکن با فرکانس 1670 نتیجه میشه این :

http://img.hwbot.org/u14793/image_id_1680862.jpeg

که تسلیشن هم خاموش بوده...

که صرفا این تستی که گذاشتین به دلیل همون تسلیشن 2000 الی 3000 پوینت باید کمتر میشد... استفاده از زئون 1155 هم نسبت به 6950 باعث باتلنک بیتشری میشه  نسبت به 6950 و حداقل 500 الی 1200 تا امتیاز گرافیک هم واسه این باید کم میشد(200 مگاهرتز اورکلاک هم اونقدری نیست که هم اون 2000 الی 3000 گرافیک اسکور رو پوشش بده و هم امتیاز گرافیکی کمتری رو که به واسه پردازنده ضعیفتر به دست میاد)...

اگه تسلیشن خاموش میبود این امتیاز میتونست درست باشه که در جزئیات تست اشاره شده که تسلیشن خاموش نبوده.. یه مقدار عملیات ریاضی و مقایسه مشخصش میکنه

یک مقدار دیگر تست ها رو مرور کنید به این نتیجه میرسید...

به همین دلیل هست که میگن نتایجی که روی hwbot ثبت شده اعتبارش از اینها بیشتره ، چون اسکور های ثبت شده در futurmarks حتی اگه وحشتناک هم باگ شده باشن تا کسی ریپورت نده بررسی نمیشن اما در hwbot اسکورهای بالا کنترل میشن و بهواسطه ارتباط hwbot با سایت این نرم افزار فایل هایchecksum تست رو مستقیم بررسی میکنن... اگه خواستید میتونم افرادی رو معرفی کنم در hwbot که گرافیک اسکور 9999999 میگیرن و در نتایج سایت furturmark هم ثبت میشه (که البته بعد از یکی دو ماه که متوجه بشن حذف میشه... مگه اینکه هیچکسی نبینتش)

بخش دوم :

1. در گذشته این استانت ها با لوسید ویرچو هم قابل انجام بود ، منتها سختیش این بود که کاری کنی که System info futurmark کارت پرایمریت رو کارتی بشناسه که میخوای اسکورش بترکه و اسکورش هم میرفت بالا توی 3dmark ها... وقتی که که فرکانس مموری هم بلکل خونده نشده نشونه این هست که یه چیزی اتفاق افتاده  :D به هر حال نرم افزار بی نقصی نیست.. تست گیردنه هم بی نقص نیست!

2. اگر هم دقت کنید یک کارت secondary هم روی سیستمش نصبه و تست مشخصا با اون ران شده اما 480 شناسونده شده... وقتی با لوسید ویرچو که کارت پرایمریت میشد intelHD میشه کاری کرد که تست با کارت گرافیک ددیکیت + intelHD انجام بشه اما امتیاز صرفا به اسم کارت ددیکیت صبت بشه اینم سخت نیست فرکانس حدود 1800 هم واسه اون 1080 که در حالت بوست قرار گرفته(بوست واقعی و لحظه ای)... دلیل نخوندن فرکانس حافظه 480 هم اینه که حافظه 480 در حالت In use نبوده توسط بنچمارک از مهم ترین نشانه های شناسایی این قضیه هم همینه که system info های جدید فیوچرمارک نشونش میدن!!!!! .. اینقدر روش برای انویدیا هک وجود داره... از SLI هک گرفته تا...همین استفاده از انویدیا برای فیزیکس و AMD برای پردازش بازی بر روی یک سیستم هم روش استانداردی نبوده اوایل و از طریق هک پنل انویدیا انجام میشده...قرارنیست که با هم کار کنن که به گفته شما به DX12 نیاز باشه ، صرفا قراره یکی تست رو اجرا کنه و 3dmark دیگری رو بشناسه که هیچ ربطی به Dx12 نداره که بهش نیاز بشه :| این چه حرفی بود اصن؟

من خیلی فنی نیستم و. شاید نتونسته باشم درست توضیحات رو ارائه بدم اما حداقل دیدیم دست مردم  :D

نتیجه اجماع بخش دوم و اول؟

پس فیک هستش؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس فیک هستش؟

فیک که نه چون به هر حال یه کارتی زحمتش رو کشیده(تک تک فریم های نتیجه رو با سیستم امتیازدهی این بنچمارک حساب کردم و درست بود از لحاظ ریاضی و اینکه  دستکاری در فریم ها و .. نبوده مثل اون دوستی که گفتم نمره رو هم عوض میکنه) و بطور واقعی پردازش رو انجام داده، که حالا در اینجا اون کارتی که زحمت کشیده 1080 بوده  :D و در واقع نتیجه درسته منتها نتیجه ی تست 480 نبوده :-?  که ظاهرا معنیش میشه همون فیک  :D  :-?

لینک محاسبه امتیاز نهایی و سابتست ها تا 3d11  برای کنجکاوین :دی

https://github.com/GENiEBEN/3dmcalc-con

توسط همون فردی ساخته شده که گفتم میتونه هر امتیازی که اراده کنه بگیره از بنچمارک :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فیک که نه چون به هر حال یه کارتی زحمتش رو کشیده(تک تک فریم های نتیجه رو با سیستم امتیازدهی این بنچمارک حساب کردم و درست بود از لحاظ ریاضی و اینکه  دستکاری در فریم ها و .. نبوده مثل اون دوستی که گفتم نمره رو هم عوض میکنه) و بطور واقعی پردازش رو انجام داده، که حالا در اینجا اون کارتی که زحمت کشیده 1080 بوده  :D و در واقع نتیجه درسته منتها نتیجه ی تست 480 نبوده :-?  که ظاهرا معنیش میهش همون فیک  :D  :-?

دو خط سرکاری نوشتی!!!! :mad:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://github.com/G...BEN/3dmcalc-con

توسط همون فردی ساخته شده که گفتم میتونه هر امتیازی که اراده کنه بگیره از بنچمارک :دی

این هم بصورت وب توسط جناب elmor که قبلا معرفیشون کرده بودم :

http://www.elmor.se/3dmark

بهترین کاربردش هم شناسایی اسکرین شاتهایی هست که افراد ناوارد یا بعضا وارد و صرفا نا اشنا با شیوه محاسبه امتیازات بنچمارک ها که با فتوشاپ امتیازهاش رو دستکاری میکنن  :D

دو خط سرکاری نوشتی!!!!  :mad:

:D  :D  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

فیک که نه چون به هر حال یه کارتی زحمتش رو کشیده(تک تک فریم های نتیجه رو با سیستم امتیازدهی این بنچمارک حساب کردم و درست بود از لحاظ ریاضی و اینکه  دستکاری در فریم ها و .. نبوده مثل اون دوستی که گفتم نمره رو هم عوض میکنه) و بطور واقعی پردازش رو انجام داده، که حالا در اینجا اون کارتی که زحمت کشیده 1080 بوده  :D و در واقع نتیجه درسته منتها نتیجه ی تست 480 نبوده :-?  که ظاهرا معنیش میشه همون فیک  :D  :-?

https://github.com/GENiEBEN/3dmcalc-con

:D  :D  @};-

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

مثل اینکه اون ور آب قیمتهای کارت گرافیک پایین اومده

به نظر شما تو ایران کی قیمت پایین بیاد

980ti رو ببین!

قیمتش شده مثل قیمت عرضه 970!

چه سودی می کنه این انویدیا!

اگه جنس ایرانی بود، خیلی وقت پیش تحریمش می کردیمو نمی خریدیم ازش!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

980ti رو ببین!

قیمتش شده مثل قیمت عرضه 970!

چه سودی می کنه این انویدیا!

اگه جنس ایرانی بود، خیلی وقت پیش تحریمش می کردیمو نمی خریدیم ازش!

اینجا تازه اومدن قیمت کارت 980ti به قیمت 1070 میدن شاید گرونتر حتی، چه انتظاری داری  :D

لینک به دیدگاه

https://github.com/G...BEN/3dmcalc-con

این هم بصورت وب توسط جناب elmor که قبلا معرفیشون کرده بودم :

http://www.elmor.se/3dmark

بهترین کاربردش هم شناسایی اسکرین شاتهایی هست که افراد ناوارد یا بعضا وارد و صرفا نا اشنا با شیوه محاسبه امتیازات بنچمارک ها که با فتوشاپ امتیازهاش رو دستکاری میکنن  :D

:D  :D  :D

سلام

خواستم نگم دیدم دلم نمیاد ...اگرهم بگم پل می مونه اور اب...

اولش که قدرت 1080 زیر سوال بردی با 980ti بعدشم که این حالا ....nVidia فن ها هم که منتــــــــــــــــــظر...

در اخر میگم فقط نگرانتم فرجام جان :D @};- 

اینجا تازه اومدن قیمت کارت 980ti به قیمت 1070 میدن شاید گرونتر حتی، چه انتظاری داری  :D

البته این رو قبول دارم عزیزان میخوان کارت شون رو تقریبا با کمترین افت هزینه نسبت به گرافیک اک رد کنند و اصلا به این مورد توجه نمی کننده که کارت برای یک نسل قبل هست و دیگر مسائل اما به شخصه این ایراد رو من تنها 50% به نحوه قیمت گذاری عزیزان که میخوان 980ti هارو بفروشن وارد می دونم

50% دیگر قضیه مربوط میشه به عزیزانی که 980ti رو اوایل ورود به بازار قیمت گذاری کردند به صورت نا صحیح

همین مورد هم در سری جدید اتفاق افتاده متاسفانه :wacko:

لینک به دیدگاه

خبر رسیده AMD گواهی PCI-Express رو از دست داده!!
حالا چی میشه؟مشکلی بوجود میاد تو قیمت و فروش و تولید محصولات؟ افت میکنه تولیدات AMD؟ یا همچین تاثیری هم نداره؟ :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبر رسیده AMD گواهی PCI-Express رو از دست داده!!

حالا چی میشه؟مشکلی بوجود میاد تو قیمت و فروش و تولید محصولات؟ افت میکنه تولیدات AMD؟ یا همچین تاثیری هم نداره؟ :(

خیر عزیز، هیچ اتفاقی نمیوفته، این قضیه در مورد کارتهای رفرنس بوده، خوب وقتی این شایعات مطرح شد، SIG علام کرد که هیچ چیزی غیر استانداردی وجود نداره، ولی مثل اینکه فشار ... باعث شده بعداز حربه های مختلفی که به سرانجام نرسید، دیگه این قضیه رو هم به عنوان آخرین تیر ترکش رها کنن که این هم هیچ چیز خاصی نیست، چون این مشکل(از اول هم مشکلی نبود) با درایور حل شده...

لینک به دیدگاه

خیر عزیز، هیچ اتفاقی نمیوفته، این قضیه در مورد کارتهای رفرنس بوده، خوب وقتی این شایعات مطرح شد، SIG علام کرد که هیچ چیزی غیر استانداردی وجود نداره، ولی مثل اینکه فشار ... باعث شده بعداز حربه های مختلفی که به سرانجام نرسید، دیگه این قضیه رو هم به عنوان آخرین تیر ترکش رها کنن که این هم هیچ چیز خاصی نیست، چون این مشکل(از اول هم مشکلی نبود) با درایور حل شده...

والا بنده الان 2ماهه این کارتو دارم هر جور استفاده ای از نظرتون بگذره روی 480 انجام دادم ولی هیچ موردی سیستمم پیدا نکرده. بنظر من همش شایعه بوده. 480 به نسبت قیمتش واقعا عالیه من که خیلی راضیم. همین الانم اگه 200 تومنم منفعت بدم بازم نمیفروشم .چون فعلا کارتی با این قدرت به نسبت قیمت مشاهده نمیکنم. :x  :x

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

والا بنده الان 2ماهه این کارتو دارم هر جور استفاده ای از نظرتون بگذره روی 480 انجام دادم ولی هیچ موردی سیستمم پیدا نکرده. بنظر من همش شایعه بوده. 480 به نسبت قیمتش واقعا عالیه من که خیلی راضیم. همین الانم اگه 200 تومنم منفعت بدم بازم نمیفروشم .چون فعلا کارتی با این قدرت به نسبت قیمت مشاهده نمیکنم. :x  :x

شما چند خریدی؟ از کجا؟ و اینکه کدوم مدلش؟

ممنون

لینک به دیدگاه

شما چند خریدی؟ از کجا؟ و اینکه کدوم مدلش؟

ممنون

همون رفرنس خودمون :x  از لیون.البته من از یکی از دوستان خریدم که از لیون خریده بود. 

لینک به دیدگاه

درود دوستان

یک سوال که مخصوص خودتونه!

چرا بعد از معرفی سری کاستوم RX480 گذشت اینهمه مدت هنوز هیچ مدلی وارد و برای فروش قرار داده نشد

سری رفنرس یک هفته بعد وارد شدن اما کاستوم همچنان در خواب خیال

لینک به دیدگاه

همون رفرنس خودمون :x  از لیون.البته من از یکی از دوستان خریدم که از لیون خریده بود. 

ظاهرا اخرین قیمت تو همین لیون 1200 بوده

به نظرتون زیاد نیست برا این کارت؟

لینک به دیدگاه

ظاهرا اخرین قیمت تو همین لیون 1200 بوده

به نظرتون زیاد نیست برا این کارت؟

به نسبت قیمت جهانی

قیمت بالایی داره

به نسبت سایر کارتها

قیمت بسیار مناسبی داره

مشکل سر اینه که RX 480 با یک قیمت بسیار مناسب عرضه شد اما توی ایران با اون قیمت بسیار مناسب عرضه نمیشه .

اما هنوز هم ارزش خریدش از 1070 که 2 تومن قیمتشه و 1060 که 1.5 قیمتشه بیشتره .

لینک به دیدگاه

به نسبت قیمت جهانی

قیمت بالایی داره

به نسبت سایر کارتها

قیمت بسیار مناسبی داره

مشکل سر اینه که RX 480 با یک قیمت بسیار مناسب عرضه شد اما توی ایران با اون قیمت بسیار مناسب عرضه نمیشه .

اما هنوز هم ارزش خریدش از 1070 که 2 تومن قیمتشه و 1060 که 1.5 قیمتشه بیشتره .

اصلا انگار كم اومده كارته خيلي از سايت هاي خارجي تموم كردن بعضي هاشونم كه دارن براي مثال دارن با قيمت ٣٣٩ دلار ميفروشن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

از بین مدلای ایسک ایکس 2 his، نیترو پلاس سافایر ، گیمینگ ایکس msi و استریکس او سی asus دوستان کسی اطلاع داره کدوم بهتره  یا نموداری هست از سایتی اینهارو مقایسه کرده باشه ...؟؟؟   :-?

در مدل 480 8G و یا 470 4G کدوم برند توصیه میشه ... اگه برندی مشکلی هم داره تو این مدل ها لطفا بگید !   ^_^

چون قیمتهاشون نهایت 5 دلار تفاوت نیست ... !

ممنون میشم از توجهتون 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

+Sapphire RX480 Nitro با 8GB حافظه در بایوس بوستش نمایش خیلی خوبی داشته...

ریویو ها رو گوگل کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

+Sapphire RX480 Nitro با 8GB حافظه در بایوس بوستش نمایش خیلی خوبی داشته...

ریویو ها رو گوگل کنید.

ممنون پس نظر شما از بین مدل ها با نیترو پلاس هست ...!  @};-

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان یکی از دوستانم سری رفرنس شو داره آیا ارزش خرید داره ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان یکی از دوستانم سری رفرنس شو داره آیا ارزش خرید داره ؟؟؟

این سوال پرسیدن نداره معلومه که ارزش داره. خصوصا با مشخص شدن قیمت نجومی 1060 ارزش 480 کبیر دوچندان شده. من دارم خیلیم راضیم به شما هم پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه

این سوال پرسیدن نداره معلومه که ارزش داره. خصوصا با مشخص شدن قیمت نجومی 1060 ارزش 480 کبیر دوچندان شده. من دارم خیلیم راضیم به شما هم پیشنهاد میکنم.

دوست عزیز فرق رفرنس و کاستوم چی هستش؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فرق رفرنس و کاستوم چی هستش؟

فرقشون از اسمشون پیداس. رفرنس مدل مرجع یه کارت هستش.یعنی بدون دسکاری فرکانس مرجع مصرف مرجع و همچنین سیستم خنک کنندگی مرجع و دمای نسبتا بالا نسبت به کارتهای کاستوم. 

به مدلهای غیر رفرنس کاستوم گفته میشه. دسکاری فرکانس و سیستم تغذیه کارت و سیستم خنک کنندگی بهتر و در نتیجه دمای پایینتر از خصوصیات مدلهای کاستوم هستش.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...