رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

مقایسه‌ی مدل 4 و 8 گیگابایتی کارت RX 480 در دو بازی BF4 و Fallout 4 و بنچمارک Fire Strike:

BF4:

bf4-vram-645x499.jpg

bf4-2k-vram-645x499.jpg

bf4-4k-vram-645x499.jpg

Fallout 4:

fallout4-vram-645x444.jpg

fallout4-2k-vram-645x444.jpg

fallout-4k-mem-645x444.jpg

Fire Strike:

3dmark-vram-645x440.jpg

منبع: legitreview

لینک به دیدگاه

دوستان صبر کنین یه کولر خوب برای 480 بزنم و یه درایور خوب بدم بیرون بعد بحث کنین  :laughing:  =))  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقایسه‌ی مدل 4 و 8 گیگابایتی کارت RX 480 در دو بازی BF4 و Fallout 4 و بنچمارک Fire Strike:

BF4:

bf4-vram-645x499.jpg

bf4-2k-vram-645x499.jpg

bf4-4k-vram-645x499.jpg

Fallout 4:

fallout4-vram-645x444.jpg

fallout4-2k-vram-645x444.jpg

fallout-4k-mem-645x444.jpg

Fire Strike:

3dmark-vram-645x440.jpg

تقریبا 5 درصد اختلاف عملکرد دارن، این فرکانس مموری چه تاثیر عجیبی در عملکرد این کارت میزاره...

لینک به دیدگاه

بر خلاف انتظارم بود . مخصوصا شايعات و نمايش هايي که ازش داده ميشدنتايج معماري نشان از کاهش بازدهي ميدهد حتي نسبت به نسل قبل که انتظار داشتم حداقل تا زماني که NDA برداشته مي شد درايور درستي بدهند يا شايد هم با اخرين دراوير کاهش بازدهي را کمتر کرده اند . قسمت درايور و نرم افزار واقعا سخت تر از سخت افزار هستمصاحبه اي با راجا کدوري سايت PCper داشته است که خدمتتون عرض ميکنمhttps://www.youtube.com/watch?v=24rFeHo1S- همیشه فراموش کردن اينکه افرادي در پشت صحنه واقعا دارند زحمت ميکشند واقعا راحته مخصوصا اگه با ديگران مقايسه بشهمخصوصا راجا گفت که ساختن يک اسلايد خيلي راحت تر از ساختن معماري هستراجا گفت که سال 2013 که به Amd پيوست تصميم به تغييرات زيادي داشت و خيلي چيز ها را نامناسب ديد خيلي ها ازش مي پرسند که ايا واقعا در گود رقابت حظور دارند يا نه . اعتراف کرد که از نظر زمان بندي معماري 2 تا 3 سال عقب هستند و خيلي وقت هست که روي معماري پولاريس کار ميکنند اما هنوز هم به تيم خودش و کارهايي که کردند افتخار ميکنهتلاششون در 9 ماه واقعا تحصين کننده بوده و فقط انويديا نيست که در حال رقابت باهاش هستند و از چندين جبهه در حال مبارزه انداز اول معماري پولاريس 1 را داشتند و خيلي قسمت ها رو تست و اصلاح کرده اند تا پولاريس 2 و 5 و اخر پلاريس 10 و 11معماري پولاريس نسخه اصلاح شده از GCN قبلي هست با توجه به تجربیاتی که از معماری نوین GCN در این چند سال کسب کردن و معماری قبلی الگوي مناسبي براي معماري هاي اينده تشخيص داده نشدو پولاريس قرار است ستاره قطبي يا پايه جديد براي معماري هاي بعدي باشه به دست فوت کوزه گري استاددر واقع اگه راجا حضور زودتري در amd داشت بايد خيلي وقت پيش شاهد اين معماري مي بوديم و زمان براي بهينه شدن نرم افزار مي بردراجا افزود که بازدهي پايه رو اکنون مي بينيم اما به مرور زمان بازدهي افزود خواهد شد و به ميزاني که معماري رو طراحي کرديم مي رسيمراجا احترام به پولی که برای محصول میدهند و اینده دار بودن تاکید کرداز کراسفاير و تکنولوژي ان صحبت کرد و گفت ما تصميم داريم که عملکرد دو تراشه گرافيک در کنار هم همانند دو هسته از يک cpu باشد و بالاترين بازدهي و الگوي نرم افزاري را داشته باشمفرضيه قبلي رو هم تاييد کرد که دو تراشه کوچکتر در کنار هم بازدهي به سطح تراشه بيشتري از يک تراشه بزرگتر را خواهند داشتاسم نرم افزار جديد ولتاژ و اورکلاک خودشون رو Wattman گزاشتند چون بيشتر هدفشون ازادي بيشتر در تنظيم مصرف بوده است تا حداکثر فرکانسهمزمان با پلاريس تيم ديگرشون مشغول کار بر روي VEGA بودنند که معماري متفاوتي خواهد داشت که فقط براي رده بالاي اين سري در نظر گرفته شده استراجا وقتي که ايده هاي جديدشون رو تو چين توضيح ميداده . همشون واقعا گفتند که ايده هاي ديوانه کننده اي هستهمچنين گفت تا زمان امدن معماري VEGA تصميم به خوردن مشروب ندارد . اخر این سال میلادی______________________________________ تراشه 480 در مقايسه با 290 ترانزيستور کمتري دارد و همنيطور 10 درصد هسته کمتر که ميتوان مساوي در نظر گرفت . حتي در صورت ريبرند بودنشکل هسته ها تغييري نکرده . دستور عمل ها قبل از ارسال به هسته ها مديريت مي شوند که باعث شده ميزان stall ها و توقف اجراي انها کاهش پيدا کنه که ممکنه باعث تاخير بشود اما به ميزان حافظه نهان و cash دستور العمل ها افزوده شده طبق ادعاي amd به 15 درصد بازدهي بيشتر براي هر CU نسبت به نسل قبل رسيده اندميزان ROP نصف شده نسبت به 290 که تاثير منفي زيادي در بازدهي نداشته به جاي چهار تا ACE دو تا واحد HWS که برخلاف ACE ها توانايي اين را دارند که مستقل از پردازنده مديريت دستورات و منابع و جابه جايي انها را انجام دهند که باعث کاهش بار پردازنده در اين زمينه مي شود .همچنين در VR و تکنولوژي صدا نقش داردبرخلاف قبل که تکنولوژي صدا فقط يک DSP و بخش تک منظوره بوده است اينبار کاملا حذف شده و در VR تعداد هشت CU کاملا به تکنولوژي صداي پيشرفته اهدا شده استاين صدا قابليت تعامل با محيط و شبيه سازي فيزيک صدا و اشياء را داردديدي تلسکوپي در VR که قسمت هاي مختلف تصوير به بخش هايي از CU ها به صورت جداگانه سپرده مي شود و اطراف مرکز تصوير به صورت محو نمايش ميشودارسال کد مستقیم به صورت با زبان سخت افزار و دور زدن تمام برانمه های واسطه تکنیکی که در کنسول ها استفاده میشد به PC امدهو بخشی از بهینی سازی که در کنسول انجام میدهند را بدون زحمت یا ویرایش ان برای دایرکس مستقیم بر روی سخت افزار اجرا میکنندفشرده سازي رنگ که در 980ti استفاده شده 1.5 برابر ضرفيت باند رو افزايش ميدهد . 480 با انفاق به 1.4 يا 40 درصد فشرده سازي ميرسد ميزان کش L2 که بين CU ها و رابط مموري وجود دارد به 2 مگابايت افزايش يافته که احتياج به گذرگاه مموري براي دستورات کوچک را برطرف ميکند در کل primitive يا triangle مثلث یا اجزاي دو بعدي که توسط مختصات انها بر روي سطوح قرار مي گيرند و تسکچر ها انها را مي پوشانندبا افزايش ضريب تسليشن يا جئومتري مقدار triangle هاي ريز که پیکسل ها را نمی پوشانند و در کيفيت اصلي تاثيري ندارند افزايش پيدا ميکند تکنيک به اصطلاح discard اين اجزاي ناخواسته را حذف ميکند و بازدهي 2 تا 3.5 برابر با همان تعداد سخت افزار قبلي افزايش پيدا ميکند ممکنه شاهد تکنيک جديدي برخلاف انويديا باشيم که حتما لزومي ندارد تا پيروي يا مسير يکساني داشته باشند و شاهد پانسيل هاي جديد باشيمموردي که خيلي ها را به اشتباه انداخت فرکانس دايناميک پولاريس بود که احتمال ميدادند که از هسته هاي با قابليت خاموش شدن استفاده شده است مشخص شد که هر تراشه اي با ديگري تفاوت هايي دارد که در ولتاژ و فرکانس نمايش داده ميشود در نسل هاي قبلي براي يکسان بودن بازدهي انها ولتاژ بر روي حداکثر ممکنه تنظيم شده بوده است تا همگي فرکانس يکسان داشته باشند . اما اينجا با نو اوري که ابتدا در carrizo استفاده شد با سنسور هايي در سطح تراشه ولتاژ و فرکانس انها و دما تغيير ميکند پتنت اي که از SP هاي با طول هاي مختلف و قابليت خاموش شدن بود در اين معماري استفاده نشده است و در معماري هاي بعدي به کار خواهد رفتخودم اولين نفر در تمام سايت هاي فارسي مطلب در موردش نوشتم و مطالعه دقيق کردم و توضيح دادم و تاثير زيادي که در بازدهي به مصرف خواهد گذاشت مشابه اين قابليت توسط انويديا سالها هست که استفاده ميشود . اما لزوما قرار نيست همه دقيقا مشابه هم باشند و تفاوت هايي دارند مدل amd از نظر مصرف ترانزيستور بهينه تر هست . جدا از بهینه سازی ها جانبی و ... علت اصلی برای بهینگی به مصرف همین فن اوری هست و خیلی مهميکي از راهکار هاي جلوگيري از نا اميدي اينه که amd حداقل نياد بازدهي اي که مثلا سال هاي بعد به ان خواهد رسيد را امروزه نمايش بده يا حداقل توضيح يا تفاوت ميدادانتظار قویترین گرافیک با گرون ترین و بزرگترین چیپ رو نداشتم پولاریس قرار نیست رده بالا داشته باشد و قرار نیست VEGA جایگزین پولاریس شود بلکه رده قیمت و بازدهی و معماری متفاوتی خواهند داشتشاید معماری پولاریس مناسب تر برای بازدهی بی قیمت خودش و رده خودش تشخیص داده شده است . فعلا بیشترین بازدهی به قیمت رو نسبت به بقیه دارهانتظار کارکرد درست از کولر رفرنسی که دیدیم ندارم مثلا کولر و بردی طراحی کردن که بگن الکی به فلان قیمت و مصرف رسیدیم . در صورتی که برای کارکرد مناسب مدل های غیر رفرنس با مصرف بیشتر و کولر بهتر و قیمت بالاتر پیشنهاد میشود . گفتن که با تعویض کولر در مدل رفرنس به 12 درصد فریم دهی بیشتر رسیدنبله از قبل هم قبول داشتم که انویدیا در بعضی زمینه ها سالها جلوتر هست پشنهاد من به مردم اینه که گرافیکی که بازدهی به دلار بهتری دارد استفاده کنید و کاری به برند نداشته باشیداین مطلب رو برای ایندگان به یادگاری میگزارم تا قضاوت کنند . میراث من رو جدی بگیرید. زندگیتون رو ادامه بدید و جا برای نسل های جدید بگزارید .خیلی از کارهام برای اولین بار بود که کلا با تفکر خیلی ها و توضیحات افراد قبل از من تفاوت داشت و انقلابی بودافراد جدید شیوه منطقی و معتبر من رو ادامه بدهند و کارهای بهتر از گذشته و بسیار بهتر رو در اینده رو انتظار دارم . سرگرمیم نظریه پردازی بود . ممکنه پست بعدیم رو سال های بعد شاهد باشید یا هرگز

لینک به دیدگاه

BF4:

bf4-vram-645x499.jpg

bf4-2k-vram-645x499.jpg

bf4-4k-vram-645x499.jpg

+1

به نظر من اگر غیر رفرنس 4 گیگ هم قیمت رفرنس 8 گیگ بیاد که عالی میشه  :D در کل باز 4 گیگ ارزش خریدش به نظر من بیشتره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

+1

به نظر من اگر غیر رفرنس 4 گیگ هم قیمت رفرنس 8 گیگ بیاد که عالی میشه  :D در کل باز 4 گیگ ارزش خریدش به نظر من بیشتره 

اصن همه اینا به کنار ،

چه یوزر نیم خوشگلی و چه آواتار زیبایی  :x  :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

تو این سایت بنچمارکها رو آپدیت کرده

سایت نسبتا معتبریه

تو تمام بازیها و همه حالتها از 970 , 780 ti چیزی کم نیاورده

بد هم نیست زیادا

یه نگاه کنید

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/RX_480/14.html

لینک به دیدگاه

تو این سایت بنچمارکها رو آپدیت کرده

سایت نسبتا معتبریه

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/RX_480/14.html

نسبتا معتبر؟

معتبر ترین هست عزیز من.

لینک به دیدگاه

خب دوستان از قرار معلوم مشخصات و اسلاید های انویدیا برای معرفی کارت 1060 در هفته آینده لیک شد و اخبار این چنین است : http://videocardz.com/61753/nvidia-geforce-gtx-1060-specifications-leaked-faster-than-rx-480

نوبتی هم باشه نوبت انویدیاست که نمودار ستونی بده. فقط تفاوتش اینه که مثل نمودار قبلی AMD فک نکنم چاخان باشه. چون اگه باشه خیلی بد میشه براش.

مثل اینکه حماسه FURY X قرار است دوباره تکرار شود فقط با تفاوت اینکه پارسال 980TI قبل از Fury X معرفی شد باعث شد فروش بدبخت کمپلت نابود شه. عوضش RX 480 یکم وقت داره تا وقتی 1060 بیاد بیرون اندکی بفروشه. چون وقتی 1060 بیاد 980TI امسال میاد ;)

جدا از بعضی فن بوی های AMD که رو اعصابن بعضی اوقات من خودم به شخصه دوست دارم مثلا بازار mainstream دست ای ام دی و بازار high end مثلا دست انویدیا باشه. برای همین دلم میسوزه براشون (نه از دید مسخره کردنی :| )

Rip AMD. may your performance clocks run high and your temperature stay low. :(

ویرایش شده توسط iMahyar77
لینک به دیدگاه

طرفدارن انویدیا زمانی که کم میارن :

هر چه قدر خواستید منفی بدید ( معنی : میدونم دارم اشتباه میکنم و منفی میگیرم اما به خاطر انویدیا اشکال نداره )

این هم گونه ای پافشاری بر اصول هست، مگه نه؟ (-:
لینک به دیدگاه

اصن همه اینا به کنار ،

چه یوزر نیم خوشگلی و چه آواتار زیبایی  :x  :D

مرسی  :x  :D

لینک به دیدگاه

شیطان مشاهد شد

فرکانس بالاتر از 1.4 گیگاهرتز

PowerColor Radeon RX 480 DEVIL

POWERCOLOR-Radeon-RX-480-DEVIL.jpg

ویرایش شده توسط EDK-OverVolt
لینک به دیدگاه

این هم برای دلواپسانی که در مورد مصرف بیش از حد اسلات pcie گلایه میکردن:

http://toranji.ir/rx480-problems/

حتما حتما دوستان ببینند.

لینک به دیدگاه

دوستان روزتون خوش

حتما تاپیک زیر رو مشاهده کنید

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60767&page=1#entry749982

لینک به دیدگاه

با تو جه به این لینک احتمالا 1060 قیمتش متاسفانه می ره رو 300 دلار با این پرفورمنس درمقابل 480 .

با این حساب باید منتظر 1050 باشم  *dry#

شیطان مشاهد شد

هولی ش*

سه فنه ، PCB کاستوم ، کانکتور 8 پین ، فرکانس بالاتر از 1.4گیگاهرتز ، پورت DVI 

فقط قیمتو کم داره برای ایجاد عشق در نگاه اول  =))  =))  =))  :x  :x  :x

بریم ببینیم لیون چی آماده کرده تو ویدئوش

لینک به دیدگاه

با تو جه به این لینک احتمالا 1060 قیمتش متاسفانه می ره رو 300 دلار با این پرفورمنس درمقابل 480 .

با این حساب باید منتظر 1050 باشم *dry#

هولی ش*

سه فنه ، PCB کاستوم ، کانکتور 8 پین ، فرکانس بالاتر از 1.4گیگاهرتز ، پورت DVI

فقط قیمتو کم داره برای ایجاد عشق در نگاه اول =)) =)) =)) :x :x :x

بریم ببینیم لیون چی آماده کرده تو ویدئوش

غیر رفرنس با اون مشخصات گرون میوفته خب دیگههه

HHUU

لینک به دیدگاه

wjn49vsz1iwzlyz3u5a.jpg

با یکم اورکلاک درست حسابی مصرفش 200 واتو میخوره

لینک به دیدگاه

wjn49vsz1iwzlyz3u5a.jpg

با یکم اورکلاک درست حسابی مصرفش 200 واتو میخوره

اینم یه تست از GTX 970 اورکلاک شده که به گردش هم نرسیده!

r0gnppfgaiatm5t0yfj7_thumb.jpg

@};-

لینک به دیدگاه

شیطان مشاهد شد

من به شخصه عاشق این سری devil هستم..این مدل های پاورکالر رو بیشتر از خود کارت های amd میپسندم...اگر روزی بخوام کارت amd بخرم حتما از این سری تهیه میکنم..فقط حیف که توی ایران متاسفانه کم بها داده میشه به این چنین کارت های خاصی...کارت های dual gpu به نظر من ابهت خاصی دارن  :clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه تست از GTX 970 اورکلاک شده که به گردش هم نرسیده!

r0gnppfgaiatm5t0yfj7_thumb.jpg

@};-

Screenshot-266s.jpg

@};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

Screenshot-266s.jpg

@};-  @};-  @};-

پردازنده 5960X؟؟؟ فرکانس 1425؟! اونم در حالی که بیشترین مقدار ثبت شده برای ریفرنس بدون دستکاری کارت گرافیک 1370 بوده؟ :D

@};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Screenshot-266s.jpg

@};-  @};-  @};-

احیانا" این تست رو Alva نگرفته؟ 

http://img.hwbot.org/u5326/image_id_1659169.jpeg

http://img.hwbot.org/u5326/image_id_1659151.jpeg

حول نکنید دومی tess آفه :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

متاسفانه جوی که علیه 480 افتاد شرایط رو واسه این کارت سخت کرد ولی اگه درست به موضوع نگاه کنیم کارت خوبیه من خودم با اینکه طرفدار انویدیا هستم ولی نسبت به قیمتش خوبه درسته با ۹۷۰ کاراییش یکیه دماش بالاس یا میگن مصرف زیادی از اسلات میگیره و مین رو شاید به فنا بده ولی دماش با مدلای کاستوم رفع میشه احتمال زیاد از یه کابل ۸ پین استفاده میکنه درسته کاراییش از لحاظ فنی در حد نسل جدید انویدیا نیس ولی نسل قبل انویدیا دیگه تموم شدس چون خود انویدیا حسابشونو با درایور جدید میرسه و این گرافیک میتونه میشه در 980ti

۴۸۰ از لحاظ فنی اصلا عالی نیس ولی قیمتی چرا خودم شخصا مایل به خریدش هستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احیانا" این تست رو Alva نگرفته؟ 

http://img.hwbot.org/u5326/image_id_1659169.jpeg

http://img.hwbot.org/u5326/image_id_1659151.jpeg

حول نکنید دومی tess آفه :دی

فرجام جان واقعا شب بیدار هستی ها!!!

تو Data Base سایت 3DMark بگردی، نتایج عجیب غریبی پبدا میشه که نمیدونم آیا قابل سند شدن هستن یا خیر، ولی فکر نمیکنم به همین زودی کارتهارو برده باشن زیر نیتروژن؟؟؟

post-10788-0-38077800-1467408290_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان واقعا شب بیدار هستی ها!!!

تو Data Base سایت 3DMark بگردی، نتایج عجیب غریبی پبدا میشه که نمیدونم آیا قابل سنخیت هستن یا خیر، ولی فکر نمیکنم به همین زودی کارتهارو برده باشن زیر نیتروژن؟؟؟

:D

در مورد با نیتروژن تست کردن کارتها مسئله ای که هست اینه که کارتهای لو اند ، میدرنج و حتی یکی مونده به فلگشیپ خیلی خیلی کم زیر نیتروژن میبرن (مثلا 1070 در حال حاضر)چون فایده ای نداره از لحاظ امتیازی... مگه اینکه گردهمایی ای باشه،خود طرف خیلی کنجکاو باشه (چون نیتروژن اینجا ارزونه اما اونطرف مخصوصا توی اروپا نیتروژن لیتری بین 2 الی 5 یورو هم حتی میرسه... و برای هر سشن هم حداقل یه 30 لیتری لازمه... که این قیمت واسه ما زیر 1000 تومنه هر لیتر برای همین معمولا اینچیزها رو کم پیش میاد ببرن زیر نیتروژن) یا مسابقه ای برگزار بشه که اون کارت لازمه شرکت در مسابقه باشه... مثل مسابقاتی که برای 270x یا مثلا 750Ti و 960 و 950 و... ترتیب دادن و چندتا نتیجه نیتروژن هم دیدیم... اما کارتهای فلگشیپ معمولا قبل از NDAزیر نیتروژن رفتن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...