رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام و درود.

اگه اون ور آب رو کنار بگذاریم و به قیمت گذاری در داخل اینران توجه کنیم، در حال حاضر که کارت GTX 1080 FE در لیون اومد و خیلی سریع هم ناموجود شد، قیمت این کارت حدود 3 میلیون تومن بود. حالا نسخه‌ی غیر رفرنس GTX 1080 G1.Gaming از شرکت گیگابایت هم اومد و سریع ناموجود شد. قیمت این کارت حدود 3,100 میلیون تومن بود! در صورتی که قیمت این کارت در فروشگاه Newegg حدود 650 دلار و قیمت نسخه‌ی FE حدود 700 دلار هست! اساسا قیمت نسخه‌ی غیر رفرنس باید از قیمت FE کمتر باشه، ولی اینطور که نشد، بلکه قیمت بیشتر هم شد!

حالا به فرض اگه نسخه‌ی FE کارت GTX 1060 هم وارد بازار ایران بشه، مطمئناََ قیمت نسخه‌های سفارشی بیشتر از 300 دلار میشه. یعنی گارانتی کننده ها و کلاََ دلالان دنبال یه بهونهه بودن که قیمت بالای نسخه ی FE رو گیر اوردن!

ولی خدا رو شکر درمورد کارت های AMD کاری نیمتونن کنن و قیمت اونها عادلانه تر خواهد بود.

1+

نکته ظریفی بود واقعا، دلالان اینجا اینجوری فکر میکنن که کارت رفرنس(در مورد انویدیا FE) باید قیمت پایینتر داشته باشه و بقیه کارتها قیمت بالاتر، در صورتیکه اگه در واقعیت در مورد انویدیا این قضیه هم وجود داشته باشه، باز دلالان اینور آب نمیزارن همچین اتفاقی بیوفته...

لینک به دیدگاه

بازی تامب رایدر 2016 هم قراره با یک پچ پشتیبانی از async compute رو به بازی اضافه کنه

حتما انودیا در حال مذاکره هست تا برای کارتهاش این قابلیت رو دستکاری کنه تا یه موقع باعث ابروریزی نشه VLhf0.gifVLhf0.gif

http://wccftech.com/rise-of-the-tomb-raider-pc-patch-dx12-multi-gpu-async-compute-vsync/

cg9c_10100531222l.jpg

Rise Of The Tomb Raider DX12 ASync Compute AMD Performance Improved; NVIDIA Users Better Off Using DX11

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cg9c_10100531222l.jpg

اوه اوه اوه!!!

یعنی تو این بازی انویدیا هم AMD با استفاده از DX12 جلو زد؟؟؟

دوستان این پست رو بخونن که رسما 1060 از 480 قویتر نیست:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61188&p=756495

البته بنچمارکها Synthetic هستش، ولی مطمئنا با شرایطی که تا الان از DX12 و Vulkan و ASYNC نشون داده شده، AMD خیلی خیلی بهتر خواهد بود...

این هم یه سری بنچمارک جدید برای کارت 480 در فرکانس 1530 مگاهرتز:

post-10788-0-51248500-1468332443_thumb.jpgpost-10788-0-34259300-1468332538_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

AMD تو دایرتکس ۱۲ کارش درسته

فرستاده شده از REDMI NOTE 3Gِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

بله متوجه هستم که 980ti بهتر فریم گرفته، ولی در مقایسه با 1 ماه پیش، اختلاف خیلی خیلی کمتر شده...

نه میلاد جان، یه بار دیگه با دقت نگاه کن. بعد از آپدیت 980TI افت کارایی داشته Fury X افزایش، در نهایت هم بعد از آپدیت در همه سطوح تنظیمات Fury X بالاتر بوده.

=====================================================================

اینم یه خبر دیگه:

Battlefield TV Series Optioned By Paramount Television

کلاً همینطور که در این فروم هر چیزی پتانسیل بحث کردن رو داره، در اونطرف آب هم هر چیزی قابلیت تبدیل به سریال رو داره! :D

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

انشاالله همیشه این دو شرکت با هم رقابت سرسخت داشته باشن و هیچ وقت یطرف بطور کامل مغلوب طرف دیگه نشه... :Praying:  آمین ... ( انجمن حمایت از گیمرهای مظلوم ایران)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثبتای منم تموم شده. *dry#

نه میلاد جان، یه بار دیگه با دقت نگاه کن. بعد از آپدیت 980TI افت کارایی داشته Fury X افزایش، در نهایت هم بعد از آپدیت در همه سطوح تنظیمات Fury X بالاتر بوده.

=====================================================================

اینم یه خبر دیگه:

Battlefield TV Series Optioned By Paramount Television

کلاً همینطور که در این فروم هر چیزی پتانسیل بحث کردن رو داره، در اونطرف آب هم هر چیزی قابلیت تبدیل به سریال رو داره! :D

@};-

نمودار رو درست نخوندم، چه جالب!! عملکرد فیوری ایکس 15-10 درصد بهتر از 980ti شده در بازی انویدیا!!! :D

لینک به دیدگاه

معجزه‌ای به نام Vulkan برای دارندگان کارت‌های گرافیک AMD

post-20559-0-97236200-1468338113_thumb.png

ویرایش شده توسط esy2011
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من به شک افتادم؟؟؟

Doom مگه بازی انویدیا نبود که این همه روی فریمش مانور داد و کارتهای جدیدش رو معرفی کرد بهمراهش؟؟؟

post-10788-0-48886400-1468344605_thumb.jpgpost-10788-0-45920700-1468344611_thumb.jpg

post-10788-0-31848700-1468345137_thumb.jpg

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خب دوستان، کی قراره لیدر تیم قرمز بشه؟  :D

بهتره هرچه زودتر نظرسنجی رو آغاز کنیم.

لینک به دیدگاه

خب دوستان، کی قراره لیدر تیم قرمز بشه؟ :D

من به tabitha رای میدم

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

خب دوستان، کی قراره لیدر تیم قرمز بشه؟  :D

یا tabitha یا hd5870

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید دوستان شرمندم @};-

لطف دارید که اسم بنده رو میارید :x، ولی بنده نه اطلاعات کافی دارم و نه حقیقتش با گوشی میتونم کار زیادی انجام بدم(واقعا گوشیم داغ میکنه وقتی از این پستها میزنم تو فروم)...

@};- @};- @};-

دوستان خیلی بهتر از بنده هستن، اسم نمیارم که اسم کسی رو جا نزارم... :clapping:

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان شرمندم @};-

لطف دارید که اسم بنده رو میارید :x، ولی بنده نه اطلاعات کافی دارم و نه حقیقتش با گوشی میتونم کار زیادی انجام بدم(واقعا گوشیم داغ میکنه وقتی از این پستها میزنم تو فروم)...

@};- @};- @};-

دوستان خیلی بهتر از بنده هستن، اسم نمیارم که اسم کسی رو جا نزارم... :clapping:

منم با شما موافقم چون منطقی هستید و با مدرک صحبت میکنید و از همه مهم تر بعضی ریز بینی های شما خیلی خوبه 

بازم هستن دوستان که این خصوصیات رو داشته باشن ولی شما فعال تر هستید  :x  @};-  

ویرایش شده توسط juverpool
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم با شما موافقم چون منطقی هستید و با مدرک صحبت میکنید و از همه مهم تر بعضی ریز بینی های شما خیلی خوبه 

بازم هستن دوستان که این خصوصیات رو داشته باشن ولی شما فعال تر هستید  :x  @};-  

متشکر عزیز این نظر لطف شما هستش، ولی همونطور که گفتم، واقعا نمیتونم قبول کنم... @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من به شک افتادم؟؟؟

Doom مگه بازی انویدیا نبود که این همه روی فریمش مانور داد و کارتهای جدیدش رو معرفی کرد بهمراهش؟؟؟

attachicon.gif1.JPGattachicon.gif23.JPG

attachicon.giforiginal.jpg

آخ آخ آخ

فیوری که ترکونده ، بالاتر از 1070 ، 1080 تو لیست چرا نیست ؟ مطمئنم پایینتر از فیوری قرار داره

480 هم 230 دلاری چسبیده به 980ti  دلاری 650

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

درود

دوستان بنظر میاد انویدیا باید برای ساپورت Vulkan ‎‎& DX12‎ Async‏ یک تکون اساسی بخودش بده!

لینک به دیدگاه

درود

دوستان بنظر میاد انویدیا باید برای ساپورت Vulkan ‎‎& DX12‎ Async‏ یک تکون اساسی بخودش بده!

مشکل خاصی تو ساپورت API نیست هر دو تیم دارن کار خودشونو میکنن

اگر دقت کنین توان خام محاسبانی نسل GCN با اینکه بالاتره در DX11 همیشه کمتر از رقیب بازدهی داشته

ولی در DX12  و  Vulkan وابستگی درایور به حداقل میرسه و اینجا توان خام AMD به دادش میرسه و جهش داره

انویدیا هم پیشرفت داشته اما ناچیز درایور جدید که افت کارایی داشته احتمالا چند روزه فیکسش بیاد

لینک به دیدگاه

من یکم دیر رسیدم ظاهرا یه چیزی اومده به اسم vulkan :|

یکی لطف کنه چندتا منبع و سایت یا عکس و ... بجز هرچی که تو این چند صفحه هست برام پ.خ کنه یا نقل و قول کنه

میخوام کامل آشنا بشم. حقیقتش کف کردم :D

لینک به دیدگاه

همه چیز از عشق به AMD آغاز شد !

بر مبنای این ویدئو  (اززبان جن !) ،  Jen-Hsun Huang مدیر عامل شرکت Nvidia ، مدتی رابه عنوان طراح CPU در شرکت AMD ،مشغول به کار بوده است!

به گفته ی آقای Huang ، پستری متعلق به شرکت AMD بر دیوار آزمایشگاه دانشگاه او ، با تصویر بخشی از یک CPU !، چیپی متعلق به کنسول آن زمان؛ اولین جرقه ی عشق به طراحی میکروپروسسور را در او رقم زد و پس از آن بود که با اتمام تحصیلش در دانشگاه ، بلافاصله با ورود به شرکت AMD ، کار را آغاز کرد !

در برهه‌ای از زمان نیز AMD قصد تصاحب شرکت Nvidia را مشروط به مدیریت یکپارچه ی Jen-Hsun را داشته است که پس از انتخاب Hector Ruiz در سمت ریاست وقت AMD ، با صرف نظر از این معامله ، شرکت ATI را خریداری و ادغام کرد.

همینطور اولین نسل گرافیکهای مجتمع (چیپست nforce ) ، توسط Nvidia بر مادر بردهای AMD نشانده شد !

به واقع ، Jen-Hsen در درخشش شرکت AMD سهمی را ایفا کرده است ؛ و اساس و اولویت مشتاقان و سردمداران فناوری ، رفاقت است نه رقابت !

و غیر از نیست که کلیه ی مهندسان در هر 2 شرکت با تکریم و احترام از دستاوردهای یکدگر تقدیر میکنند و 2 شرکت AMD و NVIDIA نیز برای هم احترام متقابل قائلند .

(قضاوت با شما در این تاپیک @};- )

اشک منو که درآورد ، خدا قسمت همه بکنه این مدل خبرسازیها رو که بیشتر ریشه در پشتکار داره … انشالله 

شاید هم مثل خیلی از ماها ، این خطابه ی ریشه‌دار شرکت معظم ، برعشق ایشون به AMD ، تأثیرمضاعفی گذاشته !

تاریخ ما 

نقشه ی راه ما ، پیوسته ، با تعهدما به خلق نوآوری ، در فراهم آوری نیازهای راستین مشتریانمان خلاصه شده است… تحقق نیازهای واقعی افراد به عنوان اولین هدف از اهداف تکنولوژی ماست ...

« فناوری در رقابت با فناوری… » (؟!) ، این رسم تجارت ما در AMD نیست ...

Jerry Sanders مؤسس AMD ، پیوسته تاکید میکرد «مشتری مداری را  در راس هدفگذاری های شرکت، قرار دهید.»

و تا به امروز، با وجود گذشت 4 دهه از تاسیس ، همچنان ما این پیام را باور داریم ...

ویرایش شده توسط tohidadme
لینک به دیدگاه

چند تن از دوستان vulkan رو بعنوان یک منجی برای کارت 480 که در برخی بازیها از 970 هم شکست خورده معرفی کردن و 480 رو تا عرش بالا بردن

کاری به درایور انویدیا ندارم که ممکنه اپدیت شه و نتایج تغییر کنه 

بحث من سر اینه ،این api تازه وارد تنها در سه بازی مورد استفاده واقع شده doom,dota2,talos of principle

و تنها در چهار موتور بازیسازی تا الان سا÷ورت شده

id Tech 6 برای دوم

ue4در سامسونگ گلکسی 7

والو source 2

serious engine 4 برای croteam

صحبت من واضحه بنچمارکهای 1060 اومده با وجود 10 دلار قیمت بیشتر فریم ریتی بعضا تا 30 درصد بیشتر از 480 داشته

میشه دلخوش کرد به این نتایج دوم در vulkan و تعریف کرد از 480

یا میشه نگاه کرد به نتایج بقیه بازیها +دوم در opengl - دوم در vulkan و رفت و 1060 خرید

فقط خواستم بگم ولکان هنوز در اغاز راه هست و هنوز رقیبی برای opengl محسوب نمیشه

و نمیشود به عنوان یه فاکتور در مقایسه دو کارت در نظر گرفت

شاید باید قبول کرد پولاریس حریف پاسکال نشد 

من فن هیچ کارتی نیستم

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_Stea

لینک به دیدگاه

چند تن از دوستان vulkan رو بعنوان یک منجی برای کارت 480 که در برخی بازیها از 970 هم شکست خورده معرفی کردن و 480 رو تا عرش بالا بردن

بحث من سر اینه ،این api تازه وارد تنها در سه بازی مورد استفاده واقع شده doom,dota2,talos of principle

id Tech 6 برای دوم

ue4در سامسونگ گلکسی 7

والو source 2

صحبت من واضحه بنچمارکهای 1060 اومده با وجود 10 دلار قیمت بیشتر فریم ریتی بعضا تا 30 درصد بیشتر از 480 داشته

یا میشه نگاه کرد به نتایج بقیه بازیها +دوم در opengl - دوم در vulkan و رفت و 1060 خرید

من فن هیچ کارتی نیستم

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_DireNVIDIA-GeForce-GTX-1060-Performance_Stea

همونطور که tabitha عزیز گفتن این نتایجی که Nvidia منتشر کرده توش Rx480 خیلی ضعیف نشون داده شده که اینطور نیست ! 

rottr_2560_1440.pngrottr_1920_1080.png

untitled-4.png

کافیه یه مقایسه بکنید ! 

بازی Rise Ofthe Tomb Raider

فریمی که توسط Nvidia منتشر شده :

1080 : 41.5 

1440 : 27.6 

فریمی که توسط Guru3D و Techpowerup ارائه شده :

1080 : 62-63

1440 : 41.8

برای اینکه شلوغ نشه یه مورد رو مثال زدم چه در DX12 چه در DX11 همینطوریه !

ولی در همشون صدق میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

id Tech 6 برای دوم

ue4در سامسونگ گلکسی 7

والو source 2

من فن هیچ کارتی نیستم

عزیز این پستهارو بخونید:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=58788&p=756422

و

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=61188&page=3#entry756495

کلا این نتایج قابل استناد نیستن، چون اصلا واقعی به نظر نمیرسن، و نتایج کارت 480 به نظر میرسه که خیلی ضعیفتر از مقدار واقعی هستش، بهتر هستش که برای بنچمارکهای رسمی از سایتهای معتبر صبر کنید، به نظر بنده دو کارت حداکثر با هم 5-4 اختلاف دارن که فکر میکنم که 480 قویتر باشه...

درضمن Vulkan دلیل بر برتری حتمی AMD نیست با اینکه پایه Vulkan چیزی نیست جز Mantle (دلیل اینکه کارتهای سری GCN 1.0 و 1.1 هم افزایش پرفورمنس فوق العاده پیدا کردن، این هستش) ولی انویدیا هم یکی از شرکتهایی هستش که در ساخت Vulkan دخالت داشته و خودش رو هم رئیس این فعالیت خونده!!! :-?

همچنین باید بدونی که علاوه بر منتل خیلی از تکنولوژی های DX12 هم در Vulkan بکار رفته(در حقیقت خیلی از تکنولوژی های منتل در DX12 هم بکار رفته)، Doom بازی انویدیا بوده که روی پرفورمنس اون در کارتهاش، مانور خیلی زیادی داده بود، (بگذریم که بازی خیلی سبکی هستش) ولی AMD با اضافه کردن پچ Vulkan به راحتی از انویدیا سبقت گرفت، درحقیقت این یک چشمه از اتفاقاتی هستش که داره میوفته، کلا اکثرعناوینی که امسال اومده(یه غیر از یه تعداد انگشت شماری که اونها هم مثل GOW و Rise Of The Tomb Raider بعداز پچ شدن عملکردشون به سمت AMD چرخیده) و اسم DX12 کنارش اومده، پرفورمنس متعلق به AMD بوده بدون هیچ چون و چرایی، خوب وقتی نگاه میکنیم که قرار نیست که بازی دیگه ای با DX11 بیاد، این نتایج هم که تغییری نمیکنه، پس AMD خیلی قبل از اومدن کارتهای نسل جدیدش، پیروزیش مسجل بوده، چیزیکه بیش از 1 سال هستش که دارم میگم... :big hug:

خیلی ساده هستش، کارتهای انویدیا از تکنولوژی های DX12 پشتیبانی نمیکنن، حتی انویدیا خیلی شعار داده بود که معماری های فرمی و کپلر هم از DX12 پشتیبانی میکنند و بزرگترین مانورش هم روی همین Vulkan بود(معمولا انویدیا ورژن بالاتری از OpenGL رو ساپورت میکرده در کارتهاش) ولی در حال حاضر پروفرمنسشون طبق گزارشها کاملا مفتضح بوده و درحقیقت پسرفت داشته که صدای دارندگان کارتهای سری فرمی و کپلر رو دراورده(یه سرچ بکنید، کاملا خواهید دید)

معماری مکسول و پاسکال نمیتونه از تکنولوژی های DX12 پشتیبانی کنه، علیرغم ادعاهایی که انویدیا میکنه، تقریبا هیچ حرفی برای گفتن در DX12 نداشته و معماری کارتهای گرافیک بهمین راحتی قابلیت تغییر نداره، به زبان ساده برخلاف ادعای انویدیا مبنی بر ساپورت ASYNC، انویدیا باید معماری کارتهای گرافیکش رو دوباره طراحی کنه که یکجور فاجعه برای انویدیا خواهد بود، چون معماری کارتهای گرافیکی که در حال حاضر میبینی شاید 6-5 سال پیش طراحی شده و 3-2 سال پیش تست شده، پس بهمین سادگی امکان انقلاب در کارتهای گرافیک انویدیا وجود نداره، فعلا که یک نسل گذشت و اتفاقی نیوفتاد، شاید در نسل بعداز پاسکال یه اتفاقاتی بیوفته...شاید...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

مشکل خاصی تو ساپورت API نیست هر دو تیم دارن کار خودشونو میکنن

اگر دقت کنین توان خام محاسبانی نسل GCN با اینکه بالاتره در DX11 همیشه کمتر از رقیب بازدهی داشته

ولی در DX12 و Vulkan وابستگی درایور به حداقل میرسه و اینجا توان خام AMD به دادش میرسه و جهش داره

انویدیا هم پیشرفت داشته اما ناچیز درایور جدید که افت کارایی داشته احتمالا چند روزه فیکسش بیاد

امیدوارم مشکلی نباشه ولی کلا توی این چند وقته که dx12 به میدون اومده متاسفانه nVIDIA کلا رابطه خوبی باهاش نداشته، عکس amd!

خلاصه اینکه در DX11 انویدیا برتر بوده و Amd‏ ضعیفتر، دیگه مهم نیست چون آینده بازی ها با DX12 هم مسیر هست نه DX11 در حال انقراض!

موفق باشید

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...