رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

• کاربر ویژه

برند جدید Dataland هم به برند های اختصاصی AMD اضافه شد رو دست DEVIL از پاور کالر هم اومد :D :D

lxf6rds5lxbsx8a1lw6c.jpg

7oql08v13rptanbv3er7.jpg

ti20giaixjy3ukp0zdq2.jpg

98w23ibshc6lc6uu963s.jpg

rozgbnf9waje01u3w94t.jpg

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

اینم تست فورمارک که یکی از دوستان خواسته بودن. ولی کلا من زیاد دل خوشی از این نرم افزار ندارم. تستهای دیگه مثل fire strik و 3d mark بهتره.

خودم دستی فن رو افزایش دادم تا به گرافیک آسیب نرسه . دمارم رو 80 تنظیم کردم. اگه روی 82 تنظیم میکردم core clock روی 1266 قفل میشد. خودم نخواستم تحت فشار بذارم دلم نیومد.

برای واضح تر شدن عکس سیو کنین بعد بازش کنید.

post-20774-0-56034000-1470044744_thumb.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده...

اینکه چرا تست 3d mark که من گرفتم با 480 و اسکور 19500 آورده ولی تست سایت معتبری مثل guru اسکور 17500 زده؟ شایدم این وسط نکته ای هست که من نمیدونم. ممنون از شما

5.jpg

3d mark.png

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

دوستان یه سوالی ذهن منو مشغول کرده...

اینکه چرا تست 3d mark که من گرفتم با 480 و اسکور 19500 آورده ولی تست سایت معتبری مثل guru اسکور 17500 زده؟ شایدم این وسط نکته ای هست که من نمیدونم. ممنون از شما

درود @};-

امتیاز 19536 شما Graphics Score هست. امتیاز 17499 سایت Guru3D امتیاز کلی سیستم هست که مال شما 16108 هست.

خیلی ممنون  @};-

:)  @};-

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

درود @};-

امتیاز 19536 شما Graphics Score هست. امتیاز 17499 سایت Guru3D امتیاز کلی سیستم هست که مال شما 16108 هست.

خیلی ممنون  @};-

لینک به دیدگاه

نتایج تست RX480 توسط خودم:

سلام دوستان . با اجازه از صاحب تاپیک همونطور که قول داده بودم میخوام یسری تستهایی که از کارت 480 خودم گرفتم اینجا بذارم تا شاید به دوستانی که هنوز در خرید این کارت مردد هستن کمکی کرده باشم.

اول از همه باید عرض کنم که بنده در مدت حدود یک هفته که انواع تستها رو روی کارت انجام دادم نه کارتم مشکلی پیدا کرده نه مادربردم بخاطر مکش پاور لاغر شده :D ( البته درایورام همیشه بروز بوده ) کلا هیچ مشکلی با این کارت نداشتم.

در ضمن خنک کننده این کارت واقعا براش کافیه و قدرت لازم رو برای خنک کنندگی داره حتی بیشتر. میگید نه خوب تستهارو مشاهده کنیم:

2.jpg

همونطور که مشاهده میکنین کارت بدون هیچ تغییری در نرم افزار واتمن ( واتمن داخل همون درایور AMD هستش ) یعنی همون تنظیمات پیش فرض هستش و دمای 80 درجه رو نشون میده در لود کامل .

درتست بعدی بنده یه تغییراتی تو واتمن انجام دادم نتیجه شده این :

3.jpg

دما رو روی 70 تنظیم کردم .دور فن رو هم کاملا آزاد گذاشتم. گرچه دور فن از 61 درصد تجاوز نکرده و دراین دور بدون اینکه کلاک هسته کاهش پیدا کنه دما روی 67 درجه قفل شده.

موردی که اینجا میمونه اینه که gpu z مانند گیم گرافیک رو  تحت فشار نمیذاره ولی همانطور که گفتم هنوز 40 درصد دور فن بیکاره و حدود 10 درصد دیگه بهش اضافه میشه و از پسش برمیاد.

چند تا تست 3d mark هم البته dx11 رو انجام دادم که در زیر میتونین مشاهده کنین:

5.jpg

بدون کوچکترین تغییراتی در کلاک و مموری اسکور 19536 رو به ثبت رسونده که واقعا عالیه. علت اینکه دما رو روی 80 تنظیم کردم این بوده که دما محدودیتی ایجاد نکنه و امتیاز واقعی بدست بیاد. چون اگه دما محدود بشه گرافیک کلاک رو بلافاصله کاهش میده و تا دور فن بیاد خودش رو با دما همانگ کنه کلی از امتیاز رو از دست میده.( در این مورد اگه سوالی پیش اومد براتون با کمال میل پاسخگو خواهم بود)

تست 3dmark با کمی اورکلاک توسط واتمن البته بدون تغییرات ولتاژ:

4.jpg

کلاک هسته به 1300 و مموری به 2150 بترتیب هر کدام با 34mhz و 150mhz تغییر یافته اند. ضمنا کارت بدون کوچکترین مشکلی تست رو پاس کرد.

امیدوارم تستهای فوق برای دوستان مفید واقع شده باشه.

مشخصات سیتم مورد تست:

• پردازنده
    INTEL 4790K
  • مادربورد
    Gigabyte z97x-ud3h-bk black edition
  • رم
    GSKILL TRIDENTX 4X4G 2400
  • کارت گرافیک
    sapphire rx480 8g
  • ذخیره سازی
    SSD SAMSUNG 850 EVO 120G &   WD 1T
  • منبع تغذیه
    GREEN 1235 W B
  • خنک کننده
    DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid
  • مانیتور
    LG FLATRON IPS 226
  • سیستم عامل
    WINDOWS 10 64X

بنده به شخصه خیلی ازشما ممنونم 

دوست عزیز امکان فریم گرفتن از بازیهای 

مختلف و مقایسه با 970 هست؟

یکی از مفید ترین پستهای این 

تاپیک هست پستتتون که بدون بزرگنمایی 

جزو 5تای اول قرار میگیره 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

بنده به شخصه خیلی ازشما ممنونم 

دوست عزیز امکان فریم گرفتن از بازیهای 

مختلف و مقایسه با 970 هست؟

یکی از مفید ترین پستهای این 

تاپیک هست پستتتون که بدون بزرگنمایی 

جزو 5تای اول قرار میگیره 

خوشحالم که  پست بنده براتون مفید بوده.

والا بنده چند تا گیم بیشتر ندارم. witcher3 و tombrider 2013 و projet cars و metro last light و dark souls 3 و dark souls 2 و dark souls 1  :D

از هرکدوم خواستین تست میذارم. اگه گیم دیگه ای هم در نظر دارین بفرمایین اگه امکانشو داشتم تهیه میکنم تست میذارم. امکان مقایسه با 970 فقط 3d mark 11 هستش. چون بنچمارکهای 970 رو دارم.

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا بنده چند تا گیم بیشتر ندارم. witcher3 و tombrider 2013 و projet cars و metro last light و dark souls 3 و dark souls 2 و dark souls 1  :D

از هرکدوم خواستین تست میذارم. اگه گیم دیگه ای هم در نظر دارین بفرمایین اگه امکانشو داشتم تهیه میکنم تست میذارم. امکان مقایسه با 970 فقط 3d mark 11 هستش. چون بنچمارکهای 970 رو دارم.

@};-  @};-

سلام خوبی؟

برای مقایسه ، بازی های dirt rally و shadow of mordor هم بدک نیستن و بنچمارک داخلی هم دارن..

فقط shadow of mordor رو بار اول که اجرا میکنید همیشه مینیمم فریم های بدی داره ، وسطش کنسل کن و از اول تست رو ران کنی درست میشه

F1 2015 و Grid autosport هم خوبن منتها بعضی وقتا شروع میکنن به بازی در آوردن و باید زیاد وقت بذاری

با همون پروچکت کارز هم در حالت تمرینی یا time trial با تنظیمات گرافیکی یکسان یکی دو دورِ تقریبا" یکسان بزنی حله

اگه نزدیک ما بودین میگفتم تشریف بیارید در خدمتتون باشم با همون تنظیماتی که 1060 رو تست کرده بودم 480 رو هم تست کنید

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

اینم تست فورمارک که یکی از دوستان خواسته بودن. ولی کلا من زیاد دل خوشی از این نرم افزار ندارم. تستهای دیگه مثل fire strik و 3d mark بهتره.

خودم دستی فن رو افزایش دادم تا به گرافیک آسیب نرسه . دمارم رو 80 تنظیم کردم. اگه روی 82 تنظیم میکردم core clock روی 1266 قفل میشد. خودم نخواستم تحت فشار بذارم دلم نیومد.

برای واضح تر شدن عکس سیو کنین بعد بازش کنید.

اگه کولینگش مناسبه پس چرا بهش فشار کامل نیوردید؟ صدای نویزش چطور بود؟

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خوبی؟

برای مقایسه ، بازی های dirt rally و shadow of mordor هم بدک نیستن و بنچمارک داخلی هم دارن..

فقط shadow of mordor رو بار اول که اجرا میکنید همیشه مینیمم فریم های بدی داره ، وسطش کنسل کن و از اول تست رو ران کنی درست میشه

F1 2015 و Grid autosport هم خوبن منتها بعضی وقتا شروع میکنن به بازی در آوردن و باید زیاد وقت بذاری

با همون پروچکت کارز هم در حالت تمرینی یا time trial با تنظیمات گرافیکی یکسان یکی دو دورِ تقریبا" یکسان بزنی حله

اگه نزدیک ما بودین میگفتم تشریف بیارید در خدمتتون باشم با همون تنظیماتی که 1060 رو تست کرده بودم 480 رو هم تست کنید

فرجام جان یه سری بازی های بهتر بهینه شده و DX12 رو تست کنید، بهتر نیست؟؟ Dirt و Middle Earth خوب هستن بهشون یه سری عنوان دیگه هم میتونی اضافه کنی که یه ریویو جالب بزنید مثل Quantum Break و GOW , Witcher , Cod Black OPS III و Tomb Raider، متاسفانه غیر از تومب ریدر و GOW بقیه بنچمارک ندارن...

Project Cars که مشخصا در کارتهای انویدیا 2 برابر کارتهای AMD فریم میده، البته در DX11 ، در DX12 تقریبا عملکرد برابر هستش، F1 هم تقریبا همین قضیه فریم بیشتر روی انویدیارو داره(البته آخرین نسخه ای یادم میاد تست کردم)

هر جوری این پست رو بزنم، باز هم بحث بوجود میاد، ولی کلا بهتر هستش که یه سری بازی هایی رو تست کنی که بتونیم قدرتشون رو بسنجیم، پر رویی رو داری؟ :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان یه سری بازی های بهتر بهینه شده و DX12 رو تست کنید، بهتر نیست؟؟ Dir\t و Middle Earth خوب هستن بهشون یه سری عنوان دیگه هم میتونی اضافه کنی که یه ریویو جالب بزنید مثل Quantum Break و GOW , Witcher , Cod Black OPS III و Tomb Raider، متاسفانه غیر از تومب ریدر و GOW بقیه بنچمارک ندارن...

Project Cars که مشخصا در کارتهای انویدیا 2 برابر کارتهای AMD فریم میده، البته در DX11 ، در DX12 تقریبا عملکرد برابر هستش، F1 هم تقریبا همین قضیه فریم بیشتر روی انویدیارو داره(البته آخرین نسخه ای یادم میاد تست کردم)

هر جوری این پست رو بزنم، باز هم بحث بوجود میاد، ولی کلا بهتر هستش که یه سری بازی هایی رو تست کنی که بتونیم قدرتشون رو بسنجیم، پر رویی رو داری؟ :D

سلام اگر توجه کرده باشید به متن، نگارش من بگونه ای بوده که برداشتم از صحبتهاشون این بوده که ویندوز 10 در دسترس نبوده و صرفا از این رو این بازی ها رو  پیشنهاد دادم

اگر برداشتم این بود که امکان تست Dx12 دارند من هم بازیهای dx12 پیشنهاد میدادم

البته ویچر بنچمارک نداره و البته بنده هم بنچمارکهای دستیشو زیاد جالب نمیدونم چون با هر حرکت اضافی و دید زدن های با زاویه متفاوت فریم تغییر میکنه... و حتی با کارت یکسان هم احتمال گرفتن مینیمم ، میانگین و ماکس فریم مشابه کمه.. یا کافیه آپشن foliage distance visibility رو روی آخر بذاری تا مینیمم فریم های کارتهایی مثل فیوری و 980 و 1060 و 970 و 980 تی ای و 1080 و 480 شبیه به هم بشن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

دوستان خبری از 490 نیومده ؟

یه لحظه فک کن خبری از ۴۹۰ بیاد و عزیزان سینه چاک و عاشقان amd خبرشو قرار ندن. تاخیر دوستان در قرار دادن مطالب جدید در حد میلی ثانیه است!  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اگر توجه کرده باشید به متن، نگارش من بگونه ای بوده که برداشتم از صحبتهاشون این بوده که ویندوز 10 در دسترس نبوده و صرفا از این رو این بازی ها رو  پیشنهاد دادم

اگر برداشتم این بود که امکان تست Dx12 دارند من هم بازیهای dx12 پیشنهاد میدادم

البته ویچر بنچمارک نداره و البته بنده هم بنچمارکهای دستیشو زیاد جالب نمیدونم چون با هر حرکت اضافی و دید زدن های با زاویه متفاوت فریم تغییر میکنه...

از عناوینی که گفتم، فقط GOW و Tomb raider و Quantum Break با DX12 اجرا میشن...

عناوین دیگه ای هم مثل Just Cause 3 و Hitman و Doom هم هستن، فقط قضیه اینجاست که کدوم رو داری؟ :D

میدونم که اکثرا رو بازی نمیکنی... :D

اول و آخرش میری سمت ویندوز 10، بهت قول میدم... :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از عناوینی که گفتم، فقط GOW و Tomb raider و Quantum Break با DX12 اجرا میشن...

عناوین دیگه ای هم مثل Just Cause 3 و Hitman و Doom هم هستن، فقط قضیه اینجاست که کدوم رو داری؟ :D

میدونم که اکثرا رو بازی نمیکنی... :D

اول و آخرش میری سمت ویندوز 10، بهت قول میدم... :D

درسته برخی بازی ها روی AMD و برخی روی انویدیا بهتر از رقیبشون هستن اما نمیشه بر این اساس از معادله گذاشتشون کنار! هدف بررسی کارتها در سایت های مختلف صرفا مقایسه قدرت چندتا کارت در چندتا تنظیمات که نیست بلکه اطلاع رسانی در عملکرد خود اون کارتها در گیم هایی که مردم بازی میکنن هم هست.. پس بازی ای رو که گیمر هاش رو داره،  به دلیل بهتر کار کردن با محصول رقیب نباید حذف کرد از بررسی ها مگه اینکه دورانش به سر اومده باشه... اگه بنده و برخی افراد صرفا به دنبال تست های مقایسه ای باشیم ، افرادی هستن که کارتشون رو خریدن یا تصمیمش رو گرفتن و میخوان بدونن با بازی هایی که ندارن با چه تنظیماتی میتونن چند فریم بگیرن.. مثل ما همشون که کرکی بازی نمیکنن خیلیا دلیل خوندن بررسی ها براشون اینه که فلان بازی رو قبل از خریدنش بسنجن ..همشون  مثل ما نمیرن همرو کرک بزنن اگه خوب بود ادامه بدن اگه نبود پاک کنن

در هر صورت دارندگان AMD هم پروجکت کارز یا f1 2015 بازی میکنن و خواهند کرد و انویدیایی ها هم عنوان های رقیب رو بازی میکنن و خواهند کرد و به خاطر این قضیه نمیان یک بازی رو بلکل بذارن کنار... چون در هر صورت خریداران اون کارت ها هم میخوان بدونن کارتشون چه عملکردی روی اون بازی ها داره.. البته پروجکت کارز هم تفاوت انویدیا با AMD رو در آنتی الیازینگ های ادونسش که دستی قابل تغییر هستن میتونه ایجاد کنه(هنرو صبر و حوصله بنچمارکر هست که بتونه فضایی رو فراهم کنه که عوامل اضافی و ایجاد کننده تفاوت های شگفت انگیز رو کاهش بده)...پروچکت کارز از ابتدا جز بنچمارکها نبوده(خود دوستمون گفتن که اون رو دارن مگرنه من حتی اسم هم نمیاوردم) به علت سبک خاصش و گیمر هایی کمترش نسبت به بازی های ارکید و دلیل نبودنش در چارت ها هم همینه... به دوستان بر نخوره و لطفا جبهه تشکیل ندن! اما با این تفاسیر یکی از اولین گزینه های کنار گذاشتن ashes خواهد بود... من هنوز به کسی برخورد نکردم که بازی کنه، کاری به عملکرد گرافیکیش با کارتهای متفاوت هم ندارم

در کل بازیهایی که بنچمارک رو باید دستی بگیری و یه مسیر مشخص در بازی درست کنی و هر بار همون کارها و مسیر رو طی کنی از نظر من کاملا اشتباه هستن و فقط باید حدودی بهشون نگاه کرد.. چون سر همین تستهایی که برای کارتهای مختلف گرفتم شخصا پیرم کردن... در ویچر یه نگاه ملایم به پایین فریم رو میندازه بالا و 40 درجه چرخش اضافه تر از میزان برنامه ریزی شده هم باعث میشه فریم بیاد پایین  :D  و نمیشه کاری کرد که دقیقا هر بار یکسان بتونی انجامش بدی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته برخی بازی ها روی AMD و برخی روی انویدیا بهتر از رقیبشون هستن اما نمیشه بر این اساس از معادله گذاشتشون کنار! هدف بررسی کارتها در سایت های مختلف صرفا مقایسه قدرت چندتا کارت در چندتا تنظیمات که نیست بلکه اطلاع رسانی در عملکرد خود اون کارتها در گیم هایی که مردم بازی میکنن هم هست.. پس بازی ای رو که گیمر هاش رو داره،  به دلیل بهتر کار کردن با محصول رقیب نباید حذف کرد از بررسی ها مگه اینکه دورانش به سر اومده باشه... اگه بنده و برخی افراد صرفا به دنبال تست های مقایسه ای باشیم ، افرادی هستن که کارتشون رو خریدن یا تصمیمش رو گرفتن و میخوان بدونن با بازی هایی که ندارن با چه تنظیماتی میتونن چند فریم بگیرن.. مثل ما همشون که کرکی بازی نمیکنن خیلیا دلیل خوندن بررسی ها براشون اینه که فلان بازی رو قبل از خریدنش بسنجن ..همشون  مثل ما نمیرن همرو کرک بزنن اگه خوب بود ادامه بدن اگه نبود پاک کنن

در هر صورت دارندگان AMD هم پروجکت کارز یا f1 2015 بازی میکنن و خواهند کرد و انویدیایی ها هم عنوان های رقیب رو بازی میکنن و خواهند کرد و به خاطر این قضیه نمیان یک بازی رو بلکل بذارن کنار... چون در هر صورت خریداران اون کارت ها هم میخوان بدونن کارتشون چه عملکردی روی اون بازی ها داره.. البته پروجکت کارز هم تفاوت انویدیا با AMD رو در آنتی الیازینگ های ادونسش که دستی قابل تغییر هستن میتونه ایجاد کنه(هنره بنچمارکر هست که بتونه فضایی رو فراهم کنه که عوامل اضافی و ایجاد کننده تفاوت های شگفت انگیز رو کاهش بده)...پروچکت کارز از ابتدا جز بنچمارکها نبوده به علت سبک خاصش و گیمر هایی کمترش نسبت به بازی های ارکید و دلیل نبودنش در چارت ها هم همینه... به دوستان بر نخوره اما با این تفاسیر یکی از اولین گزینه های کنار گذاشتن ashes خواهد بود... من هنوز به کسی برخورد نکردم که بازی کنه، کاری به عملکرد گرافیکیش با کارتهای متفاوت هم ندارم

در کل بازیهایی که بنچمارک رو باید دستی بگیری و یه مسیر مشخص در بازی درست کنی و هر بار همون کارها و مسیر رو طی کنی از نظر من کاملا اشتباه هستن و فقط باید حدودی بهشون نگاه کرد

خوب پس با این حساب که اولین بازی که باید تست کنی که AOTS هستش؟ چون به گفته خودت که نباید بازی هایی که روی هر شرکت بهتر هستن رو نباید حذف کنیم؟ :x

بازی های دیگه ای هم هستن مثل Doom رو که اگه با والکان تست کنی، بد نیست؟ بتلفیلد و Sniper Elite و Theif و Dragon Age رو هم با منتل تست کنی هم بد نیست، مشخصا روی AMD بهتر اجرا میشه، اونوقت طرفدارهای انویدیا متوجه میشن که چی رو از دست دادن؟؟ =))  =))  =))

ولی جدا از شوخی، اگه شرایط این تست جور شد، یه اورکلاک هم بزنید و تست کنید...

@};-

بازی هایی مثل GOW و Middle Earth و Metro تومب ریدر و Hitman و اگه اشتباه نکنم Quantum Break هم بنچمارک دارن در خود بازی، Batman هم همینطور...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پس با این حساب که اولین بازی که باید تست کنی که AOTS هستش؟ چون به گفته خودت که نباید بازی هایی که روی هر شرکت بهتر هستن رو نباید حذف کنیم؟ :x

بازی های دیگه ای هم هستن مثل Doom رو که اگه با والکان تست کنی، بد نیست؟ بتلفیلد و Sniper Elite و Theif رو هم با منتل تست کنی هم بد نیست، مشخصا روی AMD بهتر اجرا میشه، اونوقت طرفدارهای انویدیا متوجه میشن که چی رو از دست دادن؟؟ =))  =))  =))

ولی جدا از شوخی، اگه شرایط این تست جور شد، یه اورکلاک هم بزنید و تست کنید...

@};-

بازی هایی مثل GOW و Middle Earth و Metro تومب ریدر و Hitman و اگه اشتباه نکنم Quantum Break هم بنچمارک دارن در خود بازی، Batman هم همینطور...

فکر کنم کامل نخوندی متن رو صرفا بخش "روی کارتهای دو تا شرکت متفاوت بودن نباید باعث حذف بازی بشه" رو خوندی و اون سطر اول رو نوشتی و سهوا" مسئله همه گیر شدن ، پر طرفدار بودن یا همون گیمر بالا داشتن رو که اشاره کرده بودم بلکل نادیده گرفتی  ، حداقل سطر اول متنت که کاملا این معنا رو داشت، البته میدونم که درون مایه شوخی هم داشت :D

بله هنوز هم میگم که به دلیل این تفاوت های بالا نباید بازی ای حذف بشه ،اگه فایل های بازی رو میتونستم بعد از دریافت کارت 1060 و تصمیم به تست ، سریع تهیه کنم تست میکردم(حتی با اینکه از سبکش که هم استراتژیه هم فضایی مضاییه بدم میاد، حداقل اگه صرفا پر فروش بود از قبل دانلود کرده بودم به بهانه اینکه یه دوری توش بزنم و از قبل فایلهاش رو میداشتم)، اما "طرفداران و گیمر های کم داشتن" بحثش جداست و میتونه باعث حذف شدن بشه، ممکنه بازی ای  حتی این مشکلات رو نداشته باشه و خیلی هم نرمال باشه با هر محصولات هر دو شرکت ، اما به دلیل محبوبیت پایینش و همه گیر نشدنش یا اصلا در چارتهای بنچمارکی راه پیدا نکنه یا اگر هم بکنه بعد از یه مدت کنار گذاشته بشه... که به نظرم ashes اگه بره کنار به این علت هست، اگه صرفا بازی بزرگتری بود، چه از لحاظ کیفیت(البته کیفیتش خوب با توجه به برخی بررسی ها) و قیمت و فروش تا مدت ها به عنوان یه بازی دائم در چارت ها حضور می داشت..یک بازی داغون هم باشه اما همه گیر بشه و فروشش خوب باشه بیشتر احتمال داره در دسترس بمونه واسه تست ها :-?

بتمن آرخام نایت هم بنچمارکش حتما باید دو بار پشت هم ران بشه چون بار اول در ثانیه های ابتدایی یه لگ الکی و بی دلیل میزنه(حداقل روی سیستم من با کارتهای دو رقیب به همین شکله)

بحث با منتل اجرا کردن یک بازی و گذاشتن نتیجش در برابر نتیجه اجرا شدنش در Dx توسط کارت رقیب ، عذر میخوام، بدجوری از منطق دوره... فقط میشه روش نظر داد که یک کارت ثابت در دو API چطور بوده عملکردش در فلان گیم نه اینکه بگی چون این کارت با یه API دیگه نسبت به کارتی با API دیگه بهتر نتیجه داد پس بهتره... فکر کنم حداقل نصف بیشتر کاربرانِ AMD در این مدت حتی متوجه نشدن که چیزی به اسم mantel وجود خارجی داره ( :D )و میتونن در فلان بازیاشون استفاده کنن تا استفاده از این API گسترده بشه...

بدجوری مثل اینه که تایم همیلتون و روسبرگ رو در یک پیست یکسان با آب هوای متفاوت(مثلا خشک برای همیلتون در برابر بارونی برای روسبرگ) مقایسه کنی و بگی کدوم بهتره :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

اگه کولینگش مناسبه پس چرا بهش فشار کامل نیوردید؟ صدای نویزش چطور بود؟

اگه سرعت فن از 70 درصد بره بالا نویزش درحدی میشه اگه مثلا داری گیم بازی میکنی و صدادر حد نرماله برای اینکه دوباره صدارو واضحتر بشنوی باید یکم بیشتر کنی صدارو. در کل اگه صدای رفرنس 290 رو شنیده باشین ازون کمتره. وقتی قراره کارت رفرنس بخرین باید بیخیال صدا بشین.

تست فورمارکم بخاطر دما نبود که بهش فشار نیاوردم بخاطر فشاریه که شنیدم فورمارک به مدار تغزیه اش میاره.کلا اون هشداری که اول فورمارک میاره آدمو میترسونه :-SS  بازم مشکلی نیست یه تستم بدون دسکاری امشب میذارم. 

سلام خوبی؟

دوست من برای اینکه نتیجه بهتری از این بنچمارکها بگیریم شما گیمهارو مشخص کنین (البته گیمهایی که بشه تهیه کرد) وشرایط تست رو بفرمایین تا بنده همون کارارو بکنم تا شرایط تست یکسان بشه و دوستان بتونن استفاده ببرن. مشکلی نیس هر گیمی باشه که تو بازار هستش تقریبا دارم تو مغازه.  فک کنم تست 1060  و 480  مقایسه خوبی میشه.

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم کامل نخوندی متن رو صرفا بخش "روی کارتهای دو تا شرکت متفاوت بودن نباید باعث حذف بازی بشه" رو خوندی و اون سطر اول رو نوشتی و سهوا" مسئله همه گیر شدن ، پر طرفدار بودن یا همون گیمر بالا داشتن رو که اشاره کرده بودم بلکل نادیده گرفتی  ، حداقل سطر اول متنت که کاملا این معنا رو داشت، البته میدونم که درون مایه شوخی هم داشت :D

بله هنوز هم میگم که به دلیل این تفاوت های بالا نباید بازی ای حذف بشه ،اگه فایل های بازی رو میتونستم بعد از دریافت کارت 1060 و تصمیم به تست ، سریع تهیه کنم تست میکردم(حتی با اینکه از سبکش که هم استراتژیه هم فضایی مضاییه بدم میاد، حداقل اگه صرفا پر فروش بود از قبل دانلود کرده بودم به بهانه اینکه یه دوری توش بزنم و از قبل فایلهاش رو میداشتم)، اما "طرفداران و گیمر های کم داشتن" بحثش جداست و میتونه باعث حذف شدن بشه، ممکنه بازی ای  حتی این مشکلات رو نداشته باشه و خیلی هم نرمال باشه با هر محصولات هر دو شرکت ، اما به دلیل محبوبیت پایینش و همه گیر نشدنش یا اصلا در چارتهای بنچمارکی راه پیدا نکنه یا اگر هم بکنه بعد از یه مدت کنار گذاشته بشه... که به نظرم ashes اگه بره کنار به این علت هست، اگه صرفا بازی بزرگتری بود، چه از لحاظ کیفیت(البته کیفیتش خوب با توجه به برخی بررسی ها) و قیمت و فروش تا مدت ها به عنوان یه بازی دائم در چارت ها حضور می داشت..یک بازی داغون هم باشه اما همه گیر بشه و فروشش خوب باشه بیشتر احتمال داره در دسترس بمونه واسه تست ها :-?

بتمن آرخام نایت هم بنچمارکش حتما باید دو بار پشت هم ران بشه چون بار اول در ثانیه های ابتدایی یه لگ الکی و بی دلیل میزنه(حداقل روی سیستم من با کارتهای دو رقیب به همین شکله)

بحث با منتل اجرا کردن یک بازی و گذاشتن نتیجش در برابر نتیجه اجرا شدنش در Dx توسط کارت رقیب ، عذر میخوام، بدجوری از منطق دوره... فقط میشه روش نظر داد که یک کارت ثابت در دو API چطور بوده عملکردش در فلان گیم نه اینکه بگی چون این کارت با یه API دیگه نسبت به کارتی با API دیگه بهتر نتیجه داد پس بهتره... فکر کنم حداقل نصف بیشتر کاربرانِ AMD در این مدت حتی متوجه نشدن که چیزی به اسم mantel وجود خارجی داره ( :D )و میتونن در فلان بازیاشون استفاده کنن تا استفاده از این API گسترده بشه...

بدجوری مثل اینه که تایم همیلتون و روسبرگ رو در یک پیست یکسان با آب هوای متفاوت(مثلا خشک برای همیلتون در برابر بارونی برای روسبرگ) مقایسه کنی و بگی کدوم بهتره :D

فرجام جان کلا  =))  =))  =))

گفتم که میخوام لقب بامزه ترین رو ازت بدزدم، انگار نمیشه اصلا... :D یا عمدی این پست رو زدی که نگذاری؟؟؟ :-?  ;)

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60694&p=749063

کلا پست قبلی که فقط هدفش این بالایی بود، غیر از خط آخر، ولی اگه زحمتی نیست، میخوام فرق منتل رو هم متوجه بشم با DX12 و DX11 در نسل GCN 4.0، البته عنوان DX12 که ساپورت منتل هم باشه، وجود نداره، مهمتر از همه اینها، میخوام که هایبرید کراسفایر رو روی AOTS تست کنین... :D شاید سوال خیلی ها باشه این قضیه... :-?

اما جدا از همه این بحثها، مشخصا AOTS یک بازی برای گیمرها نبود، مثل یک نمایش برتری بوده که سازنده های این بازی با همکاری AMD ارائه کردن از DX12 که اعلام کنن که چه کارهایی میتونن با DX12 انجام بدن، بحث این نیست که این بازی فروش داشته یا پر طرفدار بوده، این بازی یه چیزی مثل Heaven هستش(فقط برای بنچمارک گرفتن هستش)...

مثل این میمونه که فراری میاد ماشینی با کمک شوماخر طراحی میکنه به اسم FXX که دارای 860 اسب بخار و 1 میلیون پوند بهت میفروشن(La Ferrari رو داشته باشیم)، ولی این ماشین رو نمیتونی در احتیار داشته باشی(قابل استفاده در جاده نیست) ولی اگه دلت بخواد اون رو در پیست دلخواهت در اختیارت قرار میدن(چندین مدل پاگانی هم هستن که همچین قضیه ای دارن، بعضی هاشون رو که بعداز طراحی، فقط نشون مملکت دادن و اصلا نفروختن!!! :eek:)، مثل یه جور تبلیغات میمونه که این کمپانی ها بگن، ببینید میتونیم چه کار کنیم؟؟ ^_^

لینک به دیدگاه

@};-  @};-

دوست عزیز ممنون .ببینین اقا فرجام زحمت کشیدن تست بازی از 1060 گزاشتن همون بازیها اگر ممکنه شما تست بزن با 480 

تا بشه یه مقایسه بین 1060 و 480 کاملا بی طرفانه باشه البته و صد البته که سی پی یو ها متفاوت هستند احتمالا ولی یه شمه کلی 

بین 1060 و 480 به دست میاد که خوب این تفاوت پردازنده فکر نکنم تونقدر تاثیری داشته باشه و یکی مثل من بتون تصمیم 

درست تری بگیره و انتخاب معقولانه داشته باشه خصوصا قیاس در دایرکت 12 اگر بشه عالی میشه 

لینک به دیدگاه

سیستم کولینگ کارت rx480 انقدرها هم بد نیست .میشه با یه کیس با تهویه مناسب بصورت نرمال و بدون اورکلاک زیاد( بدون افزایش ولتاژ) با کمترین هزینه با کولینگ رفرنس لذت rx480 رو بخوبی تجربه کرد و از قدرتش بصورت کامل استفاده کرد. حدود 10 دقیقه تست فورمارک:

msg-20774-0-12801100-1470255559.jpg

ویرایش شده توسط pezhvak
لینک به دیدگاه

@};-                                                                                       تستهای اولیه از نوت بوکهای مشتمل بر (R9M 480 (RX460

اطلاعات بیشتر 

(بروزرسانی خواهد شد)

AMD-Radeon-R9-M480-GPU.jpg

HP-Shadow-Blade-15.6-RX-460-3.jpg

AMD-Radeon-R9-M480-3dmark.jpg

HP-OMEN-15-ax101TX-Hewlett-Packard-HP-RX

لینک به دیدگاه

نتایج بنچمارک کارت گرافیک AMD Radeon RX 470 امروز منتشر شد. در ادامه با بنچمارکهایی از سایت Tom's Hardware به بررسی این کارت گرافیک می پردازیم:

این شما و این هم Radeon RX 470:

itwl_1.jpg

از لحاظ معماری چیز جدیدی در پردازنده گرافیکی "Ellesmere" وجود ندارد. این همان پردازنده گرافیکی 5.7 میلیارد ترانزیستوری معرفی شده با Radeon RX 480 است که توسط GlobalFoundries با روند ساخت 16 نانومتری FinFET تولید می شود با این تفاوت که AMD با غیرفعال کردن بخشی از واحدهای هسته، تعداد آنها را از 36 به 32 کاهش داده که منجر به تقلیل رشته های پردازشی از 2304 به 2048 می شود. سطح Die پردازنده گرافیکی 232 میلی متر مربع می باشد.

zzuu_2.gif

شات GPU-Z از مدل Asus RX 470 Gaming

برای بررسی این کارت به سراغ مدل سفارشی Asus RX 470 Gaming می رویم. ابتدا نگاهی به کولر و طراحی این کارت می اندازیم:

tis4_3.jpg   xt15_4.jpg

jmf4_5.jpg   2roj_6.jpg

lnu1_7.jpg   2ai3_8.jpg

نحوه عملکرد در عناوین مختلف:

بنچمارک های سایت Tom's Hardware تماماً در رزولیشن 1920x1080 انجام گرفته است. ظاهراً این سایت بنا به دلایل مشخص و بر خلاف دیگر سایت ها نیازی به بررسی Radeon RX 470 در رزولیشن های بالاتر ندیده است.

بنچمارک عناوین Ashes of the Singularity، Battlefield 4 و Doom:

th4n_10.png   n1w0_9.png   z754_11.png

بنچمارک عناوین Hitman، Grand Theft Auto V و Project CARS:

n3b4_12.png   5mg7_13.png   4vk9_14.png

بنچمارک عناوین The Division، Rise of The Tomb Raider و The Witcher III:

sf4q_15.png   8q75_16.png   1wq4_17.png

میزان مصرف این کارت و مقایسه آن با دیگر کارت گرافیک ها:

در حالت بیکاری:

5pix_18.png

در حالت گیمینگ:

nrrc_19.png

تست استرس Furmark:

ydml_20.png

بررسی فرکانس و دما:

بررسی فرکانس در تست استرس Furmark و فرکانس بوست در تست Doom:

i8wl_21.png

بررسی ولتاژ هسته در همین تست ها:

6gff_22.png

دما و دور فن:

m59i_23.png   82e5_24.png

و در نهایت نیز بررسی دمای قسمت های مختلف این کارت با FLIR:

33av_25.png   gdq_26.png

طبق گزارش سایت Tom's Hardware کارت گرافیک سفارشی Asus RX 470 Gaming در تست ها به صورت میانگین %13 از Radeon RX 480 ضعیفتر بوده است.

===========================================================

اضافات:

نتایج اورکلاک کارت گرافیک سفارشی Asus RX 470 Gaming توسط سایت TechPowerUp:

5jlf_1.gif

بیشترین اورکلاک ممکن در این نمونه توسط این سایت 1910 مگاهرتز برای مموری (%16 اورکلاک) و 1360 مگاهرتز برای فرکانس هسته (%7 اورکلاک) بوده است. در جدول زیر می توانید بیشترین میزان اورکلاک نسبت به دیگر نمونه های کارت گرافیک Radeon RX 480 مقایسه کنید:

ce7p_2.jpg

میزان افزایش عملکرد واقعی پس از اورکلاک در بازی Battlefield 3 حدود %6.5 و در رزولیشن 2K بوده است:

yxud_3.png

این سایت همچنین قیمت مدل رفرنس کارت گرافیک Radeon RX 470 را 180 دلار و قیمت مدل Asus RX 470 Gaming را 210 دلار عنوان کرده است.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه، با این حساب باید این کارت رو با قیمت 150 دولار بعنوان بهترین گزینه باجت گیمینگ، در نظر گرفت، با اختلاف حدودا 10 درصد ضعیفتر از 480 و این قیمت، کارت فوق العاده ای هستش...

دوستان به شکمشون صابون نزنن، در ایران قیمتش 2 تومن میشه!!! *dry#

ویرایش:

قیمت کارت 179 دولار اعلام شده...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...