رفتن به مطلب

تاج خورشید نمایان شد »»» نتایج و بررسی RX 480 اضافه شد »»» نتایج و بررسی RX 470 اضافه شد + نظرسنجی

اشتراک گذاری

کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟  

406 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام کارت گرافیک را انتخاب میکنید ؟

• همچنان گرافیک R9 300 خود را نگه میدارم
      11
    • همچنان گرافیک GTX 900 خود را نگه میدارم
      63
    • ارتقا به سری R9 400
      153
    • ارتقا به سری GTX 1000
      144
    • کارت قدیمی تر از amd رو نگه می دارم
      17
    • کارت قدیمی تر از nvidia رو نگه می دارم
      18
  2. 2. کدام ارتقا را بیشتر میپسندید ؟

• RX 480 تکی و CROSS
      53
    • RX 470 تکی و CROSS
      14
    • GTX 1080 تکی
      39
    • GTX 1070 تکی و SLI
      49
    • موارد ضعیف تر گرافیکهای نوظهور پاسکال و پلاریس
      8
    • در انتظار نسل بعد میمانم
      12
    • در انتظار نتایج GTX 1060 میمانم
      21
  3. 3. کدام کارت سفارشی از گرافیک RX 480 را بیشتر میپسندید ؟

• SAPPHIRE NITRO
      25
    • POWERCOLOR RED DEVIL
      17
    • GIGABYTE G1 GAMING
      16
    • ASUS STRIX
      35
    • XFX 480
      1
    • MSI GAMING X
      23

Recommended Posts

در 50 دقیقه قبل، Nima2007 گفته است :

داداش من فقط با یک مثال ساده باز بهت توضیح میدم که 10 درصد خیلیه  :

نمودار بالا رو ببین 470 گرفته 82 فریم ، 480 گرفته 90 فریم !

82 فریم 10 درصدش میشه 8 فریم درست o.O

در نتیجه 82+8=90 فریم درست o.O

خب الان چرا ادم باید بره 480 بگیره همون 470 بگیره اگه 10 درصد فرق نداره طبق حرف شما!!! خب چرا نمیره بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟ اصلا چرا Amd اومده 470 رو معرفی کرده؟؟؟؟ چرا 1060 6 گیگ و 3 گیگ معرفی شده؟؟؟؟ و چرا های دیگه ؟؟؟؟

این همه حرف اضافه هم لازم نیست بنده هم تحقیق کردم خوب شد یه چیزی نوشتیم با توجه به اطلاعات قدیمیم یعنی برای نهایت 2-3 هفته یک ماه تو نت نبودم اما ادیگه اینقدرام که پرت نیستم داداش، حالا شما فکر کن با این 10 درصد چقدر میشه جزییات به بازی اضافه کرد، موفق باشید ^_^

(همچین میگی صحبت می کنی انگار 10 درصد کمه.. شما اگه مد نظرت بازی در فریم 60 باشه و گیرت به 5 فریم نیافتاده یا با 28 فریم بازی نکردی ببینی بازی چه لگی میندازه سر همین 2 فریم و بعد نیم ساعت سر درد می گیری یا یهو بازی لگ میزنه می میری تو اون صحنه کیبرد رو خورد نکردی ! )

دلیلش تجاریه نه گیمری!

قبلا این واسه خودم سوال شده بود. چرا amd میومد مثلا 290 و 290x میساخت یا 260 و 260x یا 270 و 270x و ... . 

یادمه یه جا خونده بودم یکی از دلایلش اینه که پروسه‌ی تولید GPU  راندمانش 100 درصد نیست.
یعنی مثلا همیشه بخشی از چیپ های  تولیدی نمی‌تونند عملکرد مورد انتظار رو داشته باشن.
amd هم  دو راه در پیش داره. یا دورشون بریزه و ضرر کنه یا به عنوان gpu ضعیفتر بفروشه و سود کنه.

مطمئنا دلایل دیگر هم هست. مخصوص amd هم نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقایون یک نفر 480 8 گیگ اورده نیترو پلاس توی پرشین تولز

قیمت 1220

بنظرتون بخریم یا بازم صبر کنیم ؟

گارانتی الماس ایران هم هست

دیگه نمیشه صبر کرد:(:(

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Core_i6 گفته است :

دلیلش تجاریه نه گیمری!

قبلا این واسه خودم سوال شده بود. چرا amd میومد مثلا 290 و 290x میساخت یا 260 و 260x یا 270 و 270x و ... . 

یادمه یه جا خونده بودم یکی از دلایلش اینه که پروسه‌ی تولید GPU  راندمانش 100 درصد نیست.
یعنی مثلا همیشه بخشی از چیپ های  تولیدی نمی‌تونند عملکرد مورد انتظار رو داشته باشن.
amd هم  دو راه در پیش داره. یا دورشون بریزه و ضرر کنه یا به عنوان gpu ضعیفتر بفروشه و سود کنه.

مطمئنا دلایل دیگر هم هست. مخصوص amd هم نیست.

این فقط یکی از دلایل هستش و اتفاقا قرار نیست حتی دلیل اصلی باشه .

فروش کارت 390 در برابر 390x کم نیست .

در واقع ضریب  خطا خیلی کمتر از درصد ساخت و تولید کارت 390 هستش .

10 درصد تفاوت فقط با یک فناوری اصلا کم نیست .

تفاوت 1060 و 480 چقدره ؟؟؟

تفاوت کارتهای همرده ای ام دی با انویدیا در تمام مدت فعلیتشون چقدره ؟؟؟؟ تفاوت قیمت 1060 و 480 چند درصده ؟؟؟؟ سایر کارتهای همرده چی ؟؟؟؟

اگر قرار بود این 10 درصد مهم نباشه انویدیا انقدر برای رفع این نقص تبلیغات نمی کرد . شما میگید ای ام دی این موضوع رو بزرگ کرده اما کاملا در اشتباه هستید ، انویدیا که الان مثل موش رفته توی سوراخ میگفت کارتهای سری 900 میتونن DX 12 رو با لول DX12_1 ساپورت کنن . وقتی که گندش در اومد که نمی تونن گفت با یه نرم افزار مشکل رو حل می کنه اما این نرم افزار رو در واقع برای سری 1000 معرفی کرد ( که تاپیکش توی همین فروم هست ) وقتی این نرم افزار عرضه شد انویدیا سرش رو بالا گرفت و گفت ما با روش خودمون این کار رو می کنیم روشی که 1060 که از 480 گرونتره رو زیر 470 قرار داده . انویدیا منکر خوبی این فناوری نشده و هر روز یه جوری براش تبلیغات می کنه اما شما میگی اصلا مهم نیست و این ای ام دی هستش که موضوع رو بزرگ کرده !!!

دوست عزیز انویدیا رسوا شده ( طبق معمول ) و دم خروس بیرونه اگر یه کم انصاف داشته باشی حالت از دروغ های پشت سر هم انویدیا در مورد DX12 بهم می خوره

موفق باشید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

اقایون یک نفر 480 8 گیگ اورده نیترو پلاس توی پرشین تولز

قیمت 1220

بنظرتون بخریم یا بازم صبر کنیم ؟

گارانتی الماس ایران هم هست

دیگه نمیشه صبر کرد:(:(

اینجا هم پست زد اما پاک شد... چرا؟؟؟ نمیدونم!!! o.O

انشالله که هرچی هست  خیر باشه ^_^

شما هم تصمیمش با خودتونه بگیم بخر یه جوره بگیم نخر یجوره :P

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

این فقط یکی از دلایل هستش و اتفاقا قرار نیست حتی دلیل اصلی باشه .

فروش کارت 390 در برابر 390x کم نیست .

در واقع ضریب  خطا خیلی کمتر از درصد ساخت و تولید کارت 390 هستش .

10 درصد تفاوت فقط با یک فناوری اصلا کم نیست .

تفاوت 1060 و 480 چقدره ؟؟؟

تفاوت کارتهای همرده ای ام دی با انویدیا در تمام مدت فعلیتشون چقدره ؟؟؟؟ تفاوت قیمت 1060 و 480 چند درصده ؟؟؟؟ سایر کارتهای همرده چی ؟؟؟؟

اگر قرار بود این 10 درصد مهم نباشه انویدیا انقدر برای رفع این نقص تبلیغات نمی کرد . شما میگید ای ام دی این موضوع رو بزرگ کرده اما کاملا در اشتباه هستید ، انویدیا که الان مثل موش رفته توی سوراخ میگفت کارتهای سری 900 میتونن DX 12 رو با لول DX12_1 ساپورت کنن . وقتی که گندش در اومد که نمی تونن گفت با یه نرم افزار مشکل رو حل می کنه اما این نرم افزار رو در واقع برای سری 1000 معرفی کرد ( که تاپیکش توی همین فروم هست ) وقتی این نرم افزار عرضه شد انویدیا سرش رو بالا گرفت و گفت ما با روش خودمون این کار رو می کنیم روشی که 1060 که از 480 گرونتره رو زیر 470 قرار داده . انویدیا منکر خوبی این فناوری نشده و هر روز یه جوری براش تبلیغات می کنه اما شما میگی اصلا مهم نیست و این ای ام دی هستش که موضوع رو بزرگ کرده !!!

دوست عزیز انویدیا رسوا شده ( طبق معمول ) و دم خروس بیرونه اگر یه کم انصاف داشته باشی حالت از دروغ های پشت سر هم انویدیا در مورد DX12 بهم می خوره

موفق باشید .

مشکل اینجاست که 10 درصد رو راحت میشه جبران کرد. بوسیله‌ی اورکلاک یا  بوسیله‌ی کاهش یکی از تنظیمات کم اهمیت تر یا ...

DX12_1 چه ربطی داره به Asynce campute ؟! DX12_1 فقط شامل Conservative Rasterization و Conservative Rasterization  میشه. 

بله سری 900 ساپورت می کنه تا لول 12_1. لطفا لینک منبعی بدید که گفته ساپورت نمی کنه. بدون مدرک بهتره حرف نزنیم.

Pascal اومد  از Asynce campute ساپورت کرد. سری 900 از Asynce campute پشتیبانی نمیکنه. شما این دو تا رو با هم قاطی کردید!

هیچ نرم افزاری هم عرضه نشد. چون مسئله سخت افزاریه.

خودتون رو هم زیاد ناراحت نکنید بابت این مسائل! 

.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

این جدول هم جالبه. 

42of05vta0tv1k3we2ym.jpg

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4rtoh7/rise_of_the_tomb_raider_adds_async_compute/

میزان تاثیر Asynce Compute و کاهش CPU Overhead  ( دو ویژگی dx12 )  رو در Rise Of The Tomb Raider در سه مکان مختلف  بررسی کرده.

در patch 6 هیچکدوم از این دو قابلیت فعال نیست.

سیستم طرف:  Intel 6700k, و  R9 Nano

Asynce Compute On vs Off در 1080p:
5.17%
3.09%
0.93%

افزایش فریم  بابت کاهش CPU Overhead در 1080p:
15.68%
12.19%
3.88%

کاملا مشخصه تاثیر کدوم ویژگی در افزایش فریم ریت بیشتره. ضمنا در CPU های ضعیفتر درصد افزایش فریم هم بیشتر خواهد بود.
با افزایش رزولویشن چون بازی GPU Bound  میشه، CPU Overhead کمتره. درصد کاهشش هم در نتیجه کمتره.
تاثیر Asynce Compute هم مشابه بازی‌های دیگه است.

ویرایش شده توسط Core_i6
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، Core_i6 گفته است :

این جدول هم جالبه. 

42of05vta0tv1k3we2ym.jpg

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4rtoh7/rise_of_the_tomb_raider_adds_async_compute/

میزان تاثیر Asynce Compute و کاهش CPU Overhead  ( دو ویژگی dx12 )  رو در Rise Of The Tomb Raider در سه مکان مختلف  بررسی کرده.

در patch 6 هیچکدوم از این دو قابلیت فعال نیست.

سیستم طرف:  Intel 6700k, و  R9 Nano

Asynce Compute On vs Off در 1080p:
5.17%
3.09%
0.93%

افزایش فریم  بابت کاهش CPU Overhead در 1080p:
15.68%
12.19%
3.88%

کاملا مشخصه تاثیر کدوم ویژگی در افزایش فریم ریت بیشتره. ضمنا در CPU های ضعیفتر درصد افزایش فریم هم بیشتر خواهد بود.
با افزایش رزولویشن چون بازی GPU Bound  میشه، CPU Overhead کمتره. درصد کاهشش هم در نتیجه کمتره.
تاثیر Asynce Compute هم مشابه بازی‌های دیگه است.

خب الان این یعنی چی؟؟؟ از کجا میگردی اینارو میاری لینکش برا من که باز نمیشه ، فکر نمی کردم تامبرایدر هم براش اضافه شده باشه جالبه، بیخود نیست روز بروز فریم amd داره متعادل تر میشه تو این بازی.

هردو که به سود amd هست، کلا amd در دایرکتس 12 پیشرفت می کنه هیچ انویدا گاها پسرفت هم داشته ماشالله از بس کارتاش و معماریش با 12 مچ هست هیچ 12-1 رو هم تبلیغ می کرد الان خودش روش نمیشه صحبت بکنه در رابطه با این موضوع رفت سراغ والکان تو بازی دووم بعد اپدیتی که amd عرضه کرد اونجا هم بادش خوابید انویدیا الان دست به دامن نسل بعدی شده رو اون مانور میده و می خواد سریعا نسل رو رد کنه بره !!!

اگه بحث cpu اور هد رو می بودی قبلا بحث شد نشون دادن که این قابلیت تاثیرش رو cpu های amd خیلی بیشتر بود و خیلی کمک کرد به اونایی که از این شرکت cpu داشتن تا اینتلی ها... که خارج از بحث ما هست !

شما برو تامبرایدر رو موقعی که اومد ببین amd چه فریمی داشت انویدیا چه فریمی ، بعد بیا ببین الالن تفاوت به چه حدی رسیده ، اونم عنوانی که انویدیا مستقیما درش دست برده بود و همیشه داره به عنوان مثال قدرت کارتهاش ازش استفاده می کرده و میکنه !  بازی ای هم که بعد از صدتا وصله پینه هی قابلیت های مختلف رو بهش بچسبونند تا اینکه از ابتدا بر این اساس ساخته شده باشه خیلی فرق می کنن با هم... بگذریم !

در کل فعلا که از همه طرف انویدیا تو دایرکس 12 خراب کرده نه اینکه بگیم amd خیلی خوب ظاهر شده نه اصلا کاری به amd نداره این قضیه... و با مقایسه نمودارهای 11 و 12 میشه کاملا دید این موضوع رو ... تازه من خودمم از amd انتظار بهتر شدن به مرور هم دارم ...! ^_^

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در هم اکنون، AminC گفته است :

تاج خورشید بالاخره نمایان شد یا نه؟

وای این تاپیکو اوردی بالاااااااااااااااااااااااااااااا:4_joy:
آخ آخ یادش بخیر چه کلکل هایی میکردیم تو این تاپیک...نزدیک دو سال ازش میگذره ! دلم لک زده واسه کلکل و بحث و جدال بین انویدیا فن ها و amd فن ها...

نسل جدید انویدیا داره میاد بیاید کلکل بچه ها :8_laughing:
یادش بخیر

ویرایش شده توسط KINGPIN
لینک به دیدگاه

چقدر ذوق و شوق داشتید برای امدن این گرافیک xD

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AminC گفته است :

تاج خورشید بالاخره نمایان شد یا نه؟

البته که شد .

برای اولین بار با کارت 200 دلاری روی فول اچ دی 60 فریم با نهایت تنظیمات می گرفتیم .

خب ماینینگ گند زد به قیمت ها وگرنه شما یه نگاه به قیمت 480 و 470 در هنگام لانچ و قیمت فعلیشون بندازی می بینی ماینینگ چه کرده .

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
در 41 دقیقه قبل، تاج خورشید گفته است :

1f602.png1f602.png1f602.png

تو بحث Polaris amd میشه گفت هایپ الکی راه انداخت البته گراف های خوبی بودن الان هم 480 بخوبی رقیب 1060 هست ولی ای ام دی باعث شد توقعات بالا بره

البته چون تمرکز بیشتر amd فک کنم فعلا تو پردازنده هست ولی بعد مطمئنا میره سراغ گرافیک 

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

تاج خورشید جدید کی نماییده میشه ؟

منتظریم تاج خورشید جدید بنماید

از مسئولین درخواست دارم سریعتر بنماین.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

تاج خورشید جدید کی نماییده میشه ؟

منتظریم تاج خورشید جدید بنماید

از مسئولین درخواست دارم سریعتر بنماین.

فعلا داریم از افت سهام انویدیا بعد از عرضه فناوری چند میلیارد دلاریش لذت می بریم .

ناوی هم میرسه شما غصه نخور !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

فعلا داریم از افت سهام انویدیا بعد از عرضه فناوری چند میلیارد دلاریش لذت می بریم .

ناوی هم میرسه شما غصه نخور !

بله کاملا درسته چون amd اصصصصلا افت فروش نداشته ... !

برام ناوی بخر . عظما کن

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

بله کاملا درسته چون amd اصصصصلا افت فروش نداشته ... !

برام ناوی بخر . عظما کن

ای ام دی یه فناوری با چندسال برنامه ریزی و چند میلیارد دلار هزینه رو به تازگی لانچ نکرده .

ضمنن بر عکس انویدیا ای ام دی CPU هم تولید می کنه و تک محصول نیست . به لطف فناوری 14++++ اینتل ، ای ام دی داره رایزن میفروشه و به زودی با 140 - 50 دلار پردازنده 6 هسته ای میخریم :

.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ای ام دی یه فناوری با چندسال برنامه ریزی و چند میلیارد دلار هزینه رو به تازگی لانچ نکرده .

ضمنن بر عکس انویدیا ای ام دی CPU هم تولید می کنه و تک محصول نیست . به لطف فناوری 14++++ اینتل ، ای ام دی داره رایزن میفروشه و به زودی با 140 - 50 دلار پردازنده 6 هسته ای میخریم :

.

همین 140 50 دلاری اینجا میشه 2 میلیون تومن . همچینم در خور جیب ایرانی جماعت نیست. سر مسئولین سلامت . تاج خورشید باید بنماید بر این سرزمین

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

همین 140 50 دلاری اینجا میشه 2 میلیون تومن . همچینم در خور جیب ایرانی جماعت نیست. سر مسئولین سلامت . تاج خورشید باید بنماید بر این سرزمین

چه میشه کرد ؟

همه چیز گرون شده . تازه در این مورد دم ای ام دی گرم قیمت ها رو پایین آورده . فقط کاش با قیمت 10 دلار هم پردازنده می زد 😦

.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

چه میشه کرد ؟

همه چیز گرون شده . تازه در این مورد دم ای ام دی گرم قیمت ها رو پایین آورده . فقط کاش با قیمت 10 دلار هم پردازنده می زد 😦

.

تردنیپر بود عالی میشدا نه؟!

البته حتی همون انویدیا که اومده فن‌آوری RTX رو معرفی کرده و خب گرافیکهاش فعلا نتونستن خوب ازش استفاده کنن باعث پیشرفت شده چون همین الان AMD به فکر پیاده سازی یچی شبیه به همون میفته تا از قافله عقب نمونه

به هر حال هرچه رقابت بیشتر به نفع مشتیریا و خریدارا!

لینک به دیدگاه

این تاپیک زیر خاکی نیست،فسیل سالم مانده در نفت خام هست،که تازه با ایجاد دکل در مسجد سلیمان دوستان انرا کشف ،اما در موزه نزاشته اند!

لینک به دیدگاه

همین AMD اگه نبود انویدیا و اینتل میشدن مثل سایپا و ایرانخودرو

واسه یه i3 دو هسته ای 500 چوق پیادمون میکرد 😅

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

چه میشه کرد ؟

.

یه خواهشی ازت دارم،یبار گرافیکت رو عوض کن انویدیا سری 10 به بعد بگیر ،بعد ببین بازم فن AMD هستی؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rfadayi گفته است :

یه خواهشی ازت دارم،یبار گرافیکت رو عوض کن انویدیا سری 10 به بعد بگیر ،بعد ببین بازم فن AMD هستی؟

من به سبب کارم از گرافیک های هر دو شرکت استفاده می کنم .

اتفاقا الان گرافیک انویدیا روی سیستم خونه هستش . ( توی مغازه ای ام دی )

البته الان اولویتم تماشای ا . ن . ی . م . ه هستش تا گیم .

........................

در هر حال مشکل من با انویدیا سیاستهاش هست نه کارتهاش . خیلی واضحه بدون در نظر گرفتن قیمت ، کارت 2080Ti الان بهترین کارت دنیا هستش . حتی اگر RT و DLSS رو در نظر نگیریم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...