رفتن به مطلب

چطور در زندگي پولدار و موفق شويم ؟؟؟؟

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان خوبم

خوب اين تاپيك رو ايجاد كردم كه بدونيم موفقيت يه چيز ذاتي نيستش و كاملا بر طبق اتفاقاتيه كه ما در زندگيمون ايجاد ميكنيم . و اينو مطمئن باشيد كه هر عملي انجام مي ديم كاملا نتيجه اون رو ميبينيم .

من در زندگيه خودم درسهاي زيادي ديدم و از بزرگترين بازاريابهاو خلاقان دنيا مثل برايان تريسي ، انتوني رابينز ، هنري فورد ( اسطوره من ) ، چيترو هوندا ، بيل گيتس ، بيژن پاكزاد( خيلي دوستش دارم و يك ايراني موفق ) ، اميد پيريار و خيليهاي ديگه كه در هر تاپيك و هر موضعي در مورد اونها مثالهايي ميزنم .

علم روان شناسيه جديد ميگه كه هر طور فكر كني همون ميشه (البته خيلي وقته كه اين مسئله روش كار شده ولي در قرن جديد بسيار مورد اهميت قرار گرفته ) .

دوستان تمام تجربه ها و مطالعاتي كه در زمينه داشتم و دارم و خواهم داشت رو سعي ميكنم كه در اختيار دوستان قرار بدم و نشون بدم كه با كارهاي بسيار ساده و بسيار ساده ميشه موفق شد .

با اميد موفقيت همه دوستان (فقط بهش فكر كن)

@};- :)

لینک به دیدگاه

درود

خوب اولين مطلبم رو اينطور شروع ميكنم :

شايد خيليها فكر كنن كه حسيني خودشو موفق ميدونه كه اينجا اين مطالب و نوشته ؟؟؟؟؟ چه ادم مغروريه !!! و چقدر خود پسنده !!! يا چهار تا بد و بيراه ديگه :o

دوستان اول بيايم موفقيت رو تشريح كنيم .

موفقيت فقط اين نيستش كه يك نفر ميلياردها پول و يا خونه در بهترين جاي دنيا و سوار بهترين ماشين دنيا بشه .

موفقيت يعني :

مثال :

1 - گرفتن يك نمره خوب در امتحان

2 - به دست اوردن يك شغل و كار مورد علاقه

3 - داشتن ارتباط مثبت و خوب با ديگران

و خيلي چيزهاي ديگه . بله اينها هم جزء موفقيت هستن . پس اينجور مسائل رو دست كم نگيريد . و فكر نكنيد كه موفقيت به چيزهاي بزرگ ميگن .

حالا جواب بعضي از از دوستان كه اين سوال رو شايد از من بكنن :

بله دوست من ، من خودمو موفق ميدونم چون تونستم توسط اين سايت دوستان خوبي مثل شما داشته باشم . تونستم توسط دوستان مثل شما اطلاعات بسيار ارزنده اي رو بدست بيارم . داشتن شما و در كنار شما بودن به من انگيزه ادامه كار ميده . راضي نگه داشتن شما بهم اميد ميده .

پس من ادم موفقي هستم !!!!

اين اولين درسي بود كه من گرفتم @};- :) :o

اين مطالب ادامه داره و اميدوارم كه بتونم به عنوان عضو كوچكي از اين سايت كار مفيدي كرده باشم .

لینک به دیدگاه

درود به دوستان موفق خودم

بزرگترين اصل بدست اوردن موفقيت و چيزهاي بسيار بزرگ اول داشتن روياي اونه .

در دو قرن اخير بررسيهاي زيادي كردن كه بفهمن چرا بعضيها بسيار موفق ميشن و حتي از بدترين موقعيتها بهترين زندگي رو براي خودشون ساختن و از فلاكت بار ترين زندگي يك زندگي بسيار عالي براي خودشون ساختن .

دوستان تا به حال به اين فكر كردين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب ميدونيد چند درصد افراد در دنيا به اين مسئله فكر ميكنن و دنبالش ميرن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جاب تاسفه دوستان جواب 3 درصد افراد دنيا هستش . البته جديدا اطلاع رسانيهاي خوبي داره ميشه .

دوستان اولين چيزي كه اين افراد موفق رو از فلاكت بار ترين زندگي به يك زندگي خوب هدايت ميكنه .... داشتن رويا هستش . داشتن روياي يك زندگي خوب و هدفمند ميتونه به راحتي تمام راههاي زندگي و پر مشقتش رو براتون هموار كنه . اگر روياي سفر به ماه نبود انسان هيچ وقت به ماه سفر نميكرد.

مثال ميزنم : يك نفر در يك محله بسيار فقير زندگي ميكنه ، محله اي كه هزاران نفر ادم متوسط و فقير رو توي خودش جا داده . چطور ميشه كه فقط يك نفر از اونجا موفق و پيروز در مياد ؟؟؟ در اين زمينه افراد زيادي رو ميشناسم و مطمئنم كه شما هم چنين انسانهاي فرهيخته اي رو ديديد . اين سوال رو وقتي از خودتون پرسيديد به چه جوابي ميرسيد ؟؟؟؟ .

اگر از اون فرد موفق بپرسيد بهتون فقط يك جواب ميده . چون بهش فكر كردم و روياي موفقيت و خارج شدن از اين زندگي رو توي خودم پرورش دادم و هر وقت ميخواستم بخوابم به روياي موفقيت سلام گفتم .

دوستان خوبم از خودتون بپرسيد كه چطور يك نفر به يك زندگي موفق و مرفه ميرسه ؟؟ اين سوال بسيار خوبيه .

موفقيت مال افراد خاصي نيستش كه شانسي بهش دست پيدا كنن .

موفقيت سراغ افرادي ميره كه با جون و دل ميخوانش نه دنبال كسانيكه فقط سطحي بهش نگاه ميكنن . اره همه موفقيت ميخوان ولي موفقيت به طرف افرادي ميره كه لياقت نگه داريشو داشته باشن .

تكليف :

دوستان چند تا از روياها و اهدافي كه ميخوايد به زودي بهش دست پيدا كنيد ، مثلا در يك سال اينده ميخوايد بهش دست پيدا كنيد رو در يك جايي بنويسيد و لطفا اون روياها و ارزوها رو به زمان حال بنويسيد . مثلا : من الان ماشين .... دارم . من الان در امتحان كنكور رتبه .... ارودم . من الان با دوستم .... بهترين روزها رو دارم .

بعد يكي از مهمترين ارزوهايي كه ميخوايد در سال اينده بهش برسيد رو از ليستتون خارج كنيد و هر روز و هر شب بهش فكر كنيد و با دوستانتون راجبش صحبت كنيد .

اين تمرين ساده رو تست كنيد ضرر نداره و اصلا وقت شما رو نميگيره و نتيجه خارقالعادش رو وقتي ديد تعجب نكنيد . اين روند رسيدن به اهداف هستش .

ادامه داره .... @};-

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

به پيشنهاد يكي از دوستان كه گفتن اگر بنده تجربيات و خاطراتي توي اين زمينه ها دارم رو عنوان كنم اگر اجازه بديد بنده چند تا مثال از خودم بزنم :

شايد عجيب ولي كاملا واقعي :

در يكي از صبحهاي سرد زمستوني ، ساعت 7 صبح اول دربند با دوستانم قرار داشتم (فكر كنم سال 82 بود ) وقتي از خونه در اومدم سر خيابون استاد حسن بناي جنوبي دم رودخونه ايستاده بودم و منتظر ماشين (ساعت 6:30 بود تقريبا ) اصلا هيچ كسي تو خيابون نبود . فقط خواستم و از طبيعت كمك خواستم كه فقط يك ماشين بايد الان اينجا منو سوار كنه و منو تا سر اتوبان رسالت ببره . 5 دقيقه بعد يه پيكان شايد مدل 1350 كاملا درب و داغون ، با يه راننده كه بسيار خوش اخلاق با شلوار كردي ايستاد منو سوار كرد و ميدونيد تو راه چي گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شايد باور نكنيد اون گفت : عجب ادم خوش شانسي هستيا من الان دارم خلاف ميرم و اين خيابون از رسالت به پايين از روز سه شنبه يك طرفه شده .

شايد اين مسئله باورش سخت باشه ولي براي من پيش اومده و مطمئنم كه براي شما هم چنين مسائلي كه شايد شبيه معجزه باشه پيش اومده باشه ، فقط كافيه به گذشتتون رجوع كنيد .

اين معجزه خواستن و رويا هستش كه طبيعت هم به كمك ادم مياد . اينجاست كه رويا به اشياء تبديل ميشه .

ادامه داره .... :o

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود دوستان گلم

چند وقت پيش جناب خسروي فرمودن كه بعضي وقتها رويا ها و ارزوها به حقيقت نمي پيونده !!!!!

من كاملا قبول كردم و تاييد كردم حرف ايشون رو !!!!!!!

ولي دليل داره !!!!!!

در دنيا قانوني وجود داره كه قبلا شايد كم بهش توجه ميشده ولي در قرن جديد كاملا بهش اعتقاد دارن و مطالب بسياري رو راجبش نوشتن .

اين قانون "قانون جذب " هستش

قانون جذب ميگه شما به چيزي تبديل ميشيد كه بهش فكر ميكنيد .

اگر شما خودتون رو از يك ساختمون 10 طبقه پايين بندازيد جاذبه زمين براش فرقي نداره كه شما ادم خوبي هستيد يا بد . در هر صورت شما رو به سمت خودش ميكشه .

قانون جذب هم به همين صورته . اگر شما بگيد نميشه و موانعي رو در مقابل خواستتون ايجاد بكنيد مطمئننا نميشه و باالعكس اگر فكر كنيد كه ميشه حتما ميشه .

قانون جذب بسيار مهم هستش در زندگي و اگر بشناسيدش بهتون قول ميدم تمام زندگيتون تغيير كنه .

من در ادامه در مورد اين قانون موارد مهم و اساسي رو توضيح ميدم .

@};- :o

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

یه روز زمستانی و سرد و برفی زمان خدمت سربازی من ویه سرباز دیگه رو گذاشتن مواظب یه کامیون که تو جاده چپ کرده بود باشیم

ماه رمضون بود و کلانتری کلا یادش رفته بود که به جای ما نیروی جایگزین بیاره

ما تا شب کنار جاده گرسنه موندیم

هر چی پیدا کردیم از جمله لاستیک زاپاس ماشین رو آتیش زدیم

قبل از اذان مغرب من تو برفا یه مجله پیدا کردم که طرز تهیه کیک وشیرینی همراه با عکس بود

شروع کردم به خواندن طرز تهیه کیک که اون سرباز دیگه گفت توهم وقت گیر اوردی تو این سرما و گرسنگی.

بعد از مدتی که هوا تازه تاریک شده بود یک ماشین سواری کنار ما امدو ایستاد

یه چند نفری پیاده شدن و بایه جعبه شیرینی درجه یک به ما تعارف کردن و ما هم که نفری چند تا شیرینی برداشتیم

یدفهه طرف گفت که اصلا کل جعبه مال شما در ضمن یه چای داغ هم به همون دادن

ما که اصلا باورمون نمیشد بعد پشت سرش یه نیسان پر از نارنگی وپرتقال امد کنارمون و کلی پرتقال ریخت جلوی ما و رفت

دقیقا ما به همون چیزی که فقط فکر می کردیم و آرزوی رسیدن به اون رو در اون شرایط سخت داشتیم رسیدیم و این شد یکی از بهترین خاطرات من

باور کنید خیلی خلاصش کردم redface.gif

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود دوستان گلم

چند وقت پيش جناب خسروي فرمودن كه بعضي وقتها رويا ها و ارزوها به حقيقت نمي پيونده !!!!!

من كاملا قبول كردم و تاييد كردم حرف ايشون رو !!!!!!!

ولي دليل داره !!!!!!

در دنيا قانوني وجود داره كه قبلا شايد كم بهش توجه ميشده ولي در قرن جديد كاملا بهش اعتقاد دارن و مطالب بسياري رو راجبش نوشتن .

اين قانون "قانون جذب " هستش

قانون جذب ميگه شما به چيزي تبديل ميشيد كه بهش فكر ميكنيد .

اگر شما خودتون رو از يك ساختمون 10 طبقه پايين بندازيد جاذبه زمين براش فرقي نداره كه شما ادم خوبي هستيد يا بد . در هر صورت شما رو به سمت خودش ميكشه .

قانون جذب هم به همين صورته . اگر شما بگيد نميشه و موانعي رو در مقابل خواستتون ايجاد بكنيد مطمئننا نميشه و باالعكس اگر فكر كنيد كه ميشه حتما ميشه .

قانون جذب بسيار مهم هستش در زندگي و اگر بشناسيدش بهتون قول ميدم تمام زندگيتون تغيير كنه .

من در ادامه در مورد اين قانون موارد مهم و اساسي رو توضيح ميدم .

:-? [-O<

کاملآ با این حرفهای آقای حسینی موافقم

این قانون, قانون جاذبه کائنات هستش یعنی اگه به یه چیزی که میخوای و واقعآ از ته دل بخواییش بهش میرسی

من خودم توی زندگیم هیچ وقت حسرت چیزی رو نخوردم و به همه چیز هم رسیدم .اما چطور؟؟

وقتی یه چیزی رو بخوای و با خودت بگی باید من اینو بدست بیارم و نامید نشید , چون با گفتن باید... شما از خودتون انرژی مثبت به کائنات ارسال میکنید و شاید این امواج غیر قابل تصور آدم باشه. در کنار اون کائنات به خواسته شما جواب بله میدن, چه انرژی ساتع شده شما مثبت باشه چه منفی.

من بار ها اینو تجربه کردم که وقتی چیزی رو از ته دل بخوای و بهش یقین داشته باشی که بهش خواهی رسید.شما بهش خواهی رسید اما برا این تصورات باشید که: نمیشه , امکان نداره و... مطمعن بشید هیچوقت به اون نخواهید رسید

حتی امید خشک و خالی هم کمک میکنه شما به هدقتون نزدیک تر بشوید چون این امواج + و خوش بینی شما باعث میشه شما هر روز یک قدم به هدفتون نزدیک باشید .اما زمان رسیدن به شما بستگی داره اما چطور؟؟ معادله ساده خواستن بیشتر= زمان کمتر خواستن کمتر = زمان بیشتر نا امیدی = شکست

در هر حالت خواستن شما باعث خواهد شد که شما به هدفتون برسین. مگر اینکه زود امیدوتون و خواسته تون رو از دست بدین , در اون صورت شما خودتون رو یک شخص ناامید.شکست خورده و بدشانس خواهید دید

پس برای هرچیزی کی میخوایید به دست بیارین با تمام وجود اونو بخواهین اش و از خودتون امواج مثبت برای اون ارسال کنید تا این قاونون جاذبه بین شما و اون, شما رو به اون نزدیکتر کنه این قانون کائنات هستش پس فراموشش نکنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملا درسته!

بخصوص وقتی آدم در کودکی به سر میبره چون شوقش خیلی بیشتره!wink.gif

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

سوال خیلی مهمی بود!!!

من هم مثل پدرمون با صداقت و علاقه به کارم مشغول میشم ان شا ا... که به حد بی نیازی برسیم کفایت میکنه .

البته با توکل به خدا این امر ممکن میشه .Praying.gif

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

درود به دوستان موفق خودم

بزرگترين اصل بدست اوردن موفقيت و چيزهاي بسيار بزرگ اول داشتن روياي اونه .

در دو قرن اخير بررسيهاي زيادي كردن كه بفهمن چرا بعضيها بسيار موفق ميشن و حتي از بدترين موقعيتها بهترين زندگي رو براي خودشون ساختن و از فلاكت بار ترين زندگي يك زندگي بسيار عالي براي خودشون ساختن .

دوستان تا به حال به اين فكر كردين ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب ميدونيد چند درصد افراد در دنيا به اين مسئله فكر ميكنن و دنبالش ميرن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جاب تاسفه دوستان جواب 3 درصد افراد دنيا هستش . البته جديدا اطلاع رسانيهاي خوبي داره ميشه .

دوستان اولين چيزي كه اين افراد موفق رو از فلاكت بار ترين زندگي به يك زندگي خوب هدايت ميكنه .... داشتن رويا هستش . داشتن روياي يك زندگي خوب و هدفمند ميتونه به راحتي تمام راههاي زندگي و پر مشقتش رو براتون هموار كنه . اگر روياي سفر به ماه نبود انسان هيچ وقت به ماه سفر نميكرد.

مثال ميزنم : يك نفر در يك محله بسيار فقير زندگي ميكنه ، محله اي كه هزاران نفر ادم متوسط و فقير رو توي خودش جا داده . چطور ميشه كه فقط يك نفر از اونجا موفق و پيروز در مياد ؟؟؟ در اين زمينه افراد زيادي رو ميشناسم و مطمئنم كه شما هم چنين انسانهاي فرهيخته اي رو ديديد . اين سوال رو وقتي از خودتون پرسيديد به چه جوابي ميرسيد ؟؟؟؟ .

اگر از اون فرد موفق بپرسيد بهتون فقط يك جواب ميده . چون بهش فكر كردم و روياي موفقيت و خارج شدن از اين زندگي رو توي خودم پرورش دادم و هر وقت ميخواستم بخوابم به روياي موفقيت سلام گفتم .

دوستان خوبم از خودتون بپرسيد كه چطور يك نفر به يك زندگي موفق و مرفه ميرسه ؟؟ اين سوال بسيار خوبيه .

موفقيت مال افراد خاصي نيستش كه شانسي بهش دست پيدا كنن .

موفقيت سراغ افرادي ميره كه با جون و دل ميخوانش نه دنبال كسانيكه فقط سطحي بهش نگاه ميكنن . اره همه موفقيت ميخوان ولي موفقيت به طرف افرادي ميره كه لياقت نگه داريشو داشته باشن .

تكليف :

دوستان چند تا از روياها و اهدافي كه ميخوايد به زودي بهش دست پيدا كنيد ، مثلا در يك سال اينده ميخوايد بهش دست پيدا كنيد رو در يك جايي بنويسيد و لطفا اون روياها و ارزوها رو به زمان حال بنويسيد . مثلا : من الان ماشين .... دارم . من الان در امتحان كنكور رتبه .... ارودم . من الان با دوستم .... بهترين روزها رو دارم .

بعد يكي از مهمترين ارزوهايي كه ميخوايد در سال اينده بهش برسيد رو از ليستتون خارج كنيد و هر روز و هر شب بهش فكر كنيد و با دوستانتون راجبش صحبت كنيد .

اين تمرين ساده رو تست كنيد ضرر نداره و اصلا وقت شما رو نميگيره و نتيجه خارقالعادش رو وقتي ديد تعجب نكنيد . اين روند رسيدن به اهداف هستش .

ادامه داره .... @};-

سلام

اون موقع میخواستم یه چیزی رو بدونم

من آرزوهای زیادی دارم که یکی - دوتاش برای چند ماه بعد هست

ولی احساس میکنم اونی که واسه پنج سال دیگس از اینا مهم تره

مثلا دوست دارم در خونه ی جدیدی که بهش میریم ، اتاقم مرتب باشه و وسایل کارهام همیشه در دسترسم باشه(هفت ماه دیگه)

ولی آرزوی پنج سال بعدم خیلی مهم تره

بهتر نیست رو پنج سال بعد فکر کنم؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

به پيشنهاد يكي از دوستان كه گفتن اگر بنده تجربيات و خاطراتي توي اين زمينه ها دارم رو عنوان كنم اگر اجازه بديد بنده چند تا مثال از خودم بزنم :

شايد عجيب ولي كاملا واقعي :

در يكي از صبحهاي سرد زمستوني ، ساعت 7 صبح اول دربند با دوستانم قرار داشتم (فكر كنم سال 82 بود ) وقتي از خونه در اومدم سر خيابون استاد حسن بناي جنوبي دم رودخونه ايستاده بودم و منتظر ماشين (ساعت 6:30 بود تقريبا ) اصلا هيچ كسي تو خيابون نبود . فقط خواستم و از طبيعت كمك خواستم كه فقط يك ماشين بايد الان اينجا منو سوار كنه و منو تا سر اتوبان رسالت ببره . 5 دقيقه بعد يه پيكان شايد مدل 1350 كاملا درب و داغون ، با يه راننده كه بسيار خوش اخلاق با شلوار كردي ايستاد منو سوار كرد و ميدونيد تو راه چي گفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شايد باور نكنيد اون گفت : عجب ادم خوش شانسي هستيا من الان دارم خلاف ميرم و اين خيابون از رسالت به پايين از روز سه شنبه يك طرفه شده .

شايد اين مسئله باورش سخت باشه ولي براي من پيش اومده و مطمئنم كه براي شما هم چنين مسائلي كه شايد شبيه معجزه باشه پيش اومده باشه ، فقط كافيه به گذشتتون رجوع كنيد .

اين معجزه خواستن و رويا هستش كه طبيعت هم به كمك ادم مياد . اينجاست كه رويا به اشياء تبديل ميشه .

ادامه داره .... @};-

یعنی در یه کله : :blink:

من از کلاس زبان که میام بیرون مجبورم واسه اوتوبوس نیم ساعت وایسم

اون موقع...

در دو جلسه ی آتی امتحان میکنم

خدا کنه بشه ^_^

لینک به دیدگاه

آقا شما تضمین میکنی همونی که بخوام بشم دیگه؟

من الان در واقع پانزده سال و اندی دارم!

از هم سنام به شدت جلو ترم

خیییییییییللللللییییییییی جلو هستم

وقتی اونا دستشون تا ته تو دماغشون بود من داشتم تو راهنمایی هاور کرافت درست میکردم

وقتی هم که اونا داشتن پلیمر ضد ضربه (ترکیب آرد ذرت و آب! که اگر بهش محکم ضربه بزنی مثل سنگ و اگر آروم بزنی نرم هست) درست میکردن من داشتم نانو ذرات نقره درست میکردم

زمانی که اونا داشتن تو اینترنت با دوستاشون چت میکردن من داشتم سایت و فروم دو هزار نفر بازدیدو مدیریت میکردم!

الانم که واتر کولینگ در دست احداث دارم(پست آپدیت شده برین یه سری بزنین خوشتون میاد)

ولی خوب دوست داشتم بالا تر از این حرفا باشم

چشم اندازم خیلی بالا تر بود

چشم انداز پنج سال دیگمم خیلی بالاتره

اینا رو گفتم که بدونید تلاش میکنم. ولی...

خدا کنه بشه :wub:

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با دروود خدمت جناب حسینی و دوستاران لیونـــی:

انسان برای بدست آوردن موفقیت، باید یک ویژگی داشته باشد و آن هم مشخص بودن هدفش است. یعنی فرد باید بداند که چه می خواهد و شدیدا خواستار بدست آوردن آن باشد.(ناپلئون هیل)

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

اون وقت اونی که یک هدف انتخاب می کنه 60 نفر براش نظر میدن تا منصرفش کنن اون موقع چی ؟؟؟؟

تکلیف اون بدبخت چیه چون منم این مشکلو دارم ؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...