رفتن به مطلب

اولین بنچمارکهای رسمی کارت 1080 Founders Edition

اشتراک گذاری

Recommended Posts

چطور؟ برنامه برای خریدش دارین؟ :D

100% دادا

الان با یکی از وارد کننده های خوبمون صحبت کردم ببینم حدسشون برای قیمت چقدره

انشاالله msi gaming یا evga acx2.0 میخرم

( و احتمال قوی پول به وارد کننده های مفت خور نمیدم! )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان یه مقدار یواش تر.

تا اینجا اکثرا تست کردن راحت از 80 درجه رد شدن.

علی جان همون لینک دقیقه 6 و 19ثانیه این عکس هست:

btyhpm1xqd915facecv_thumb.jpg

ویرایش: هرچند یوزیج و لود روی 99 هست ولی چارت خود همین بابا چی میگه پس؟ اول به مکس نبودن دما شک داشتم ولی دیدم از اون نیست.

خودت ماشالله واتر کولر بازی و میدونی دمای زیر 60 روی ایر واقعا غیر ممکن هست.

ویرایش شده توسط ـ۞ Devileytion ۞ـ
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رو همین حسابه که دیگه برام مهم نیست شرکتا مخصوصا انویدیا چی نشون میده و چی میگه. ترجیه میدم تا ریلیز تست های معتبر سوکوت اختیار کنم و نظر جهت داری ندم.

هر تکنولوژی هم معرفی بشه هیچ وقت تو نسل بعدش بیش از 20-30 درصد کارایی اصلی رو نخواهیم دید. این سیا×ست کاره. بعلاوه خیلی از موارد دیگه که جای تعجب نداره مثلا مصرف پایین تو نسخه رفرنس.

اگه 1070 هم بتونه به اندازه رفرنس 980Ti پرفرمنس بده جای امید هست. چون نگاه کنی جز لیتروگرافی کوچیک تر فرقی با 980 روی کاغذ نداره فقط حافظه دوبل شده. مثل 780 که نسخه 3 و 6 گیگ داشت یا 770 که دقیقا 4گیگ 680 بود.

اینجای حرفتون درسته عزیز...

ولی بقیش نه، چون در کنفرانس کاملا بصورت واضح اعلام کرده بود که کولر کارت Founders Edition هستش و در مورد بایوس یا ASIC ، مگه مسابقه اورکلاک هستش؟ یه شرکت بزرگ قرار هستش که این کارتهارو به تولید انبوه و فروش برسونه، نمیشه چند نمونه خاص همچین خصوصیاتی داشته باشن...

ظاهرا 1070 دارای مموری GDDR5 با فرکانس پایینتر هم در مموری و هم در GPU هستش، تقریبا سرعت مموری نسل قبل رو داره، شاید بهمین دلیل هستش که قیمت پایینتری داره...

معمولا در اورکلاکهای کارتهای انویدیا، تقریبا بیشترین مقدار اورکلاک رو در کارتهای رفرنس اون میدیدیم، شاید الان که دمای کارت اینقدر بالا هستش، کولرهای غیررفرنس، فرکانس ابتدایی بالاتری داشته باشن، ولی میزان اورکلاکشون رو باید منتظر موند و دید...

100% دادا

الان با یکی از وارد کننده های خوبمون صحبت کردم ببینم حدسشون برای قیمت چقدره

انشاالله msi gaming یا evga acx2.0 میخرم

( و احتمال قوی پول به وارد کننده های مفت خور نمیدم! )

به به به، چشممون روشن، مارو هم در جریان بزار...

میخوای حسابی بتل رو غورت(قورت) بدیا :D  :D  :D

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

دوستان یه مقدار یواش تر.

تا اینجا اکثرا تست کردن راحت از 80 درجه رد شدن.

علی جان همون لینک دقیقه 6 و 19ثانیه این عکس هست:

btyhpm1xqd915facecv_thumb.jpg

ویرایش: هرچند یوزیج و لود روی 99 هست ولی چارت خود همین بابا چی میگه پس؟ اول به مکس نبودن دما شک داشتم ولی دیدم از اون نیست.

خودت ماشالله واتر کولر بازی و میدونی دمای زیر 60 روی ایر واقعا غیر ممکن هست.

پس اون 58 درجه اشتباه هست و با دور فن 50 چی بگم شاید اشتباه می کنم 

ولی انویدیا نگفته بود که کارت روی 65 خواهد بود اون توی تست doom روی 65 بود 

دور فن کارت بدون دستکاری خیلی پایین هست و بیشتر کارت های غیر رفرنس هم معمولا از 50 درصد رد می شن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس اون 58 درجه اشتباه هست و با دور فن 50 چی بگم شاید اشتباه می کنم 

ولی انویدیا نگفته بود که کارت روی 65 خواهد بود اون توی تست doom روی 65 بود 

دور فن کارت بدون دستکاری خیلی پایین هست و بیشتر کارت های غیر رفرنس هم معمولا از 50 درصد رد می شن 

میدونی آخه این 80 درسته کمتره نسبت به نسل قبل ولی اختلافش برای لیترو گرافی کوچیک تر زیادم نیست. میگم شاید به خاطر Boost 3.0 باشه. چون بازی ها دمای کمتری تولید میکنن تا بنچ مارک ها. به قول خودت همین اجرای Doom.

ممکنه برای رسیدن به دمای مکس از بنچ های سنگین استفاده بشه ولی برای تست پایداری در اورکلاک بالا فرق گیم اجرا کنن. نمیدونمو واقعا.

لینک به دیدگاه

با سرعت فن 55 درصد و اورشده تا 2100 دمای کارت از 58 درجه رد نشده 

6cfptud82mpak8yu0ec6.jpg

این هم ویدیو مربوط ( قند شکن نیاز هست )  https://www.youtube.com/watch?v=-cLYn937ZFE

بهتر هست قبل از این که مطلبی بنویسید کمی تحقیق کنید از دست این فن بوی ها

درود علی جان

من دسترسی به قندشکن ندارم؛ هنگامی که کارت اورکلاک میشه در چه حالتی هست؟ اجرای بازی یا بنچمارک و...؟

----

خب نتایج و بنچمارک‌ها همونطور که انتظار میرفت بسیار خوب هست اما دما و نویز کارت جای تامل داره!

امیدوارم در نسخه های غیررفرنس شاهد وضعیت بهتری باشیم.

۶۷ درجه !!!

لینک به دیدگاه

به به به، چشممون روشن، مارو هم در جریان بزار...

میخوای حسابی بتل رو غورت(قورت) بدیا :D  :D  :D

100% :دی

خوشبختانه انویدیا هم بگیرم ، fast sync داره پاسکال ، فری سینک و جی سینک لازم نیست :laughing: :laughing: :laughing:

فقط زمانش مشخص نیست ، شاید مجبور بشم صبر کنم قیمت مفت خور های وارد کننده بهتر بشه :-? ولی میگم اگه بشه قیمت خوب بدن یکی مستقیم از اون ور اب برام بیاره

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر @};-

احتمالا عزیزان بند پ داشتن و از درایو جدیدتری که در اختیار عموم قرار نگرفته استفاده کردن :D

والا من بند پ ندارم و بعضی اوقات درایور های WHQL منتشر نشده هم 3-4 روز زودتر برام میاد :D  =))

مخصوصا موقع معرفی کارتهای جدید که اون درایور انتشارش استاپ میشه تا بعد از ریتیل شدن کارتها بیاد بیرون... سر معرفی 960 و 980 تی ای و 950 که اینطور بود

______________________________________________________________________________________________________

این دما با توجه به فرکانس خیلی هم خوبه به نظرم و اینکه بریم بگیم نه خودشون یه چیز دیگه گفته بودن که به اون دما نمیرسه و بهمان...(نگفتن که با همین کارت رفرنسی که داریم بهتون نشون میدیم دما اونقدر میشه... لفظ های اینطوری رو همه شرکت ها میان..و جزئی از بازاریابیه و شرکت های دیگه هم کم میگن از این چیزا.. گفته شده بود بولدوزر 10 درصد از فلان پروسسور قویتره و وقتی لانچ شد مشخص شد که منظورشون فقط و فقط در مولتی تسکینگ بوده و نه قدرت واقعی) و یه جوری بخوایم خرابش کنیم معنیش به خواب زدن خودمونه که نمیخوایم با حقیقت مواجه بشیم... amd کارتی می زنه که قدرت رقابت رو داشته باشه پس نیازی به دست پیش گرفتن توسط طرفدارانش نداره...

کل کل دیگه شده سرگرمی مردم :| دیگه بصورت علمی و بر پایه علم نیست و تبدیل شده به فلانی اینو گفت و فلانی اینو نگفت.... قبلا کل کل برای افزایش بار علمی انجام میشد که الان شده فعالیتی برای وقت گذرونی و سرگرم شدن و اثبات خودمون به دیگران (رجوع به امضا، به خودتون هم نگیرین ، گرفتین هم منفی بدین :D )

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوشبختانه انویدیا هم بگیرم ، fast sync داره پاسکال ، فری سینک و جی سینک لازم نیست :laughing: :laughing: :laughing:

فقط زمانش مشخص نیست ، شاید مجبور بشم صبر کنم قیمت مفت خور های وارد کننده بهتر بشه :-? ولی میگم اگه بشه قیمت خوب بدن یکی مستقیم از اون ور اب برام بیاره

والله قبلا همه این واحدهارو پاس کردم، نمیخوام نا امیدت کنم ولی هیچ راهی نداره، جز پیاده شن مبلغ مورد نظر...

لینک به دیدگاه

بررسی کارت GTX 1080 توسط کانال Linus Tech Tips تماماً در 4K:

Crysis 3

x2h3c.jpg

Star Wars: Battlefront

I3C5K.jpg

Rise of the Tomb Raider (DX11 & DX12)

SWQ0o.jpg

Hitman (DX11 & DX12)

1y0cf.jpg

GTX 1080 overall performance compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

tvMyH.jpg

GTX 1080 overall system power draw compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

bOjLK.jpg

GTX 1080 overall GPU Tamprature compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

4QNCO.jpg

لینک به دیدگاه

یادمه یروزی GTX690 رو تو ویترین یه مغازه دیدم و با دیدنش کلی ذوق کردم و داشتنشو آرزو میدونستم.

اما الان دیگه کسی نگاشم نمیکنه.

اینم تا دو ساله دیگه کهنه میشه دیگه کسی نگاش نمیکنه و ما ها هم همیشه آرزو مند باقی میمونیم برا جنس جدیدتر :crying:  :D

دقیقا یادمه وقتی بار اول 690 رو پشت ویترین یه مغازه در پاساژ دیدم برای تایمی نزدیک به ده دقیقه پشت ویترین وایساده بودم و محو زیبایی این کارت شدم . اون زمان به دلیل شرایط بسیار بد مالی فقط میتونستم نگاهش کنم و حتی توی آرزو هام هم فکر نمیکردم یه روزی بتونم حتی از نزدیک لمسش کنم . ولی خدارو شکر یک سال نگذشت که دو تا msi شو SLI انداختم رو سیستم و حالشو بردم . واقعا یاد اون دوران خوش . ای کاش هنوز هم دغدغه مون مدل کارت گرافیک سیستممون بود

لینک به دیدگاه

بررسی کارت GTX 1080 توسط کانال Linus Tech Tips تماماً در 4K:

Crysis 3

x2h3c.jpg

Star Wars: Battlefront

I3C5K.jpg

Rise of the Tomb Raider (DX11 & DX12)

SWQ0o.jpg

Hitman (DX11 & DX12)

1y0cf.jpg

GTX 1080 overall performance compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

tvMyH.jpg

GTX 1080 overall system power draw compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

bOjLK.jpg

GTX 1080 overall GPU Tamprature compared to GTX 980 @SLI & GTX Titan X

4QNCO.jpg

:eek: :eek: :eek:

توی کرایسیس از 980 در حالت sli عقب افتاده

هنوز کرایسیس 3 در 4k فریم نمیده

در dx12 فریمش با dx11 فرق نکرده . مگه قرار نبود dx12 موجب فریم بیشتر بشه ؟؟؟ به نظر میرسه باید منتظر بازی های بیشتری در dx12 بود

دقیقا یادمه وقتی بار اول 690 رو پشت ویترین یه مغازه در پاساژ دیدم برای تایمی نزدیک به ده دقیقه پشت ویترین وایساده بودم و محو زیبایی این کارت شدم . اون زمان به دلیل شرایط بسیار بد مالی فقط میتونستم نگاهش کنم و حتی توی آرزو هام هم فکر نمیکردم یه روزی بتونم حتی از نزدیک لمسش کنم . ولی خدارو شکر یک سال نگذشت که دو تا msi شو SLI انداختم رو سیستم و حالشو بردم . واقعا یاد اون دوران خوش . ای کاش هنوز هم دغدغه مون مدل کارت گرافیک سیستممون بود

یه مدتی کارت مورد علاقه من بود

690 واقعا دوره خودش عالی بود .

یه والپیپر دارم که عکس کرایسیس 3 و 690 باهم هست واقعا هردوشون هم عالی بودن .

هرچند من 7990 رو ترجیه میدادم .

3 تا فن و 6 گیگ و کینگ دوره خودش . @};-

post-15235-0-77616300-1463513272_thumb.jpg

7990 بزرگ

post-15235-0-40623600-1463513441_thumb.jpg

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

گویا همچنان انویدیا کمی راه داره تا خودش رو با DX12 هماهنگ کنه به طور کامل :) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این سری کارتها دیگه باید گفت

سلام بر 4k

امیدوارم مانیتورها هم همه گیر بشه و قیمتشون افت کنه که همه بتونن این روزلیشن رو تجربه کنن

لینک به دیدگاه

مصرف کارت حدود ۱۹۰ واته عالی نیس یا این قدرت

دماش الان شاید بالا باشه ولی این مدل رفرنسه مدلای سفارشی با کولر متفاوت صد در صد دمای بهتری خواهد داشت

لینک به دیدگاه

با سرعت فن 55 درصد و اورشده تا 2100 دمای کارت از 58 درجه رد نشده 

6cfptud82mpak8yu0ec6.jpg

این هم ویدیو مربوط ( قند شکن نیاز هست )  https://www.youtube.com/watch?v=-cLYn937ZFE

بهتر هست قبل از این که مطلبی بنویسید کمی تحقیق کنید از دست این فن بوی ها

خدايي خيلى باحاله همه جوابات ٢-٣ تا مدرك بغلشه. در زمان انگليسى به ادمايي اينگونه ميگن Badass :D

گویا همچنان انویدیا کمی راه داره تا خودش رو با DX12 هماهنگ کنه به طور کامل :) 

منم همين فكرو ميكردم ولى اينطور نيست. در اصل dx12 هنوز بچس و بالغ نشده ! (Dx11 رو از ٢٠٠٩ دست سازنده ها دادن كه الان خوبه انقدر!)

براى اطمينان برين يوتيوب كانال Digital Foundry مقايسه ١١و١٢ روى ١٠٨٠ و فيورى X كذاشته. تو خيلى بازيا حتى فيورى هم تو ١٢ فريم كمتر از ١١ داده!

به به آقاى AMD Masterrace پس اين نژاد برتر رو دارى رها ميكنى برى انويدياي بى ارزشو بخرى!؟

روزگار فريبكارى شده ديگه فن ها هم ميرن يه مارك ديگه ميخرن :D

لینک به دیدگاه

انتظار بیشتری داشتم ازش   :-?  

کلا باید منتظر کارتای جدید ATI بمونیم 

میخواستی  برات چلو کباب درست کنه؟

نتایج رو نگاه کن فوق العادس

تو بهتر منتظر بمونی اما نتیجش از قبل مشخصه

لینک به دیدگاه

به به آقاى AMD Masterrace پس اين نژاد برتر رو دارى رها ميكنى برى انويدياي بى ارزشو بخرى!؟

روزگار فريبكارى شده ديگه فن ها هم ميرن يه مارك ديگه ميخرن :D

29561347499982604716.jpg

lol؟

://////////

فن ؟ گفتن حقایقی که ما گفتیم باعث شده یه سری دوستان فکر کنند ما فن هستیم ، اگرم باشیم در برابر کولر ، فن عددی نیست =))

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

29561347499982604716.jpg

lol؟

://////////

فن ؟ گفتن حقایقی که ما گفتیم باعث شده یه سری دوستان فکر کنند ما فن هستیم ، اگرم باشیم در برابر کولر ، فن عددی نیست =))

یعنی مثه من پنکه ای؟  =))

لینک به دیدگاه

نسبت به سری قبل یعنی 980 و ... 17 درصد رشد کرده و یکیم قیمتش بالاست . باید قیمتشو پایینتر میزدن با این عملکرد .

لینک به دیدگاه

یعنی مثه من پنکه ای؟  =))

البته شما پنکه سقفی هستین :D ما کوچیک شما پنکه دیواری هستیم :D با توجه به عملکرد دل ربای پاسکال مسیر بادمون رو عوض کردیم =)) شما از بالا روی هر دو محصولات انویدیا و ای ام دی باد میورزین :laughing:

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هواکش سرویس بهداشتی نباشی، بزن دست قشنگرو! :clapping:

لینک به دیدگاه

دوستان توی عکس ها میبینید دما تا 80 رفته بیشتر بخاطر چیپ های مموری هست

8 گیگ با فرکانس 11000

کم نیست یادتون نره برای Titan X بخاطر رمش دما تا 100 هم بالا میرفت.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان، بالاخره اولین بنچمارکهای رسمی این GPU قدرتمند، توسط GURU3D اعلام شد:

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,1.html

attachicon.gifimg_3884.jpgattachicon.gifimg_3876.jpgattachicon.gifimg_3877.jpg

و بطور خلاصه:

attachicon.gifAOS-1.pngattachicon.gifAOS-2.pngattachicon.gifDivision-27.pngattachicon.gifDoom-2.pngattachicon.gifDoom-3.pngattachicon.gifFarcry-30.pngattachicon.gifHitman 1.pngattachicon.gifuntitled-1.pngattachicon.gifuntitled-2.pngattachicon.gifuntitled-10.pngattachicon.gifWitcher 3-17.png

ظاهرا انویدیا تونسته به قولش عمل کنه و این GPU دارای قدرتی، حدودا 30 درصد بیشتر از 980ti و در حدود 20 درصد بیشتر از 980 در حالت SLI هستش...

دمای کارت Founders Edition جالب به نظر نمیرسه:

attachicon.gifuntitled-3.png

و نویزش:

attachicon.gifuntitled-5.png

قدرت اورکلاک کارت خیلی جالب به نظر میرسه با توجه به اطلاعاتی که از این کارت بیرون اومده، شاید ورژن های مختلفی وجود داشته باشه:

attachicon.gifOCed.JPGattachicon.gifOced 1.JPG

ویرایش:

ظاهرا مشخصات کارت 1070 هم رسما اعلام شده:

GeForce GTX 1070

• 16 nm GP104 silicon "GP104-200-A1" GPU
  • 1920 CUDA cores
  • 15 out of 20 streaming multiprocessors enabled
  • 120 TMUs
  • 64 ROPs
  • 256-bit GDDR5 memory, 8 GB standard memory amount
  • Max GPU Boost frequency 1600 MHz
  • 6.75 TFLOP/s single-precision floating point performance
  • 150W TDP, single 8-pin PCIe power connector
  • 3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0b
  • 2-way SLI with SLI HB bridge support

خوب یه خبر بد برای کسانی که منتظر این کارت بودن باید بدم که این کارت دارای مموری GDDR5 هستش و مانند 1080 از مموری GDDR5X استفاده نمیکنه...

دقیقا همون چیزی بود که فکر میکردم

فقط کاشکی این کارت میتونست پوز 295x2 روبزنه که نسخه رفرنس فعلا نتونسته متاسفانه

یکم تحقیق کردم متوجه شدم گرافیک 1080رفرنس از 980ti رفرنس نزدیک به 25 الی 30 درصد قوی تره

و گرافیک 1080 با فرکانس 2.1 نزدیک به 35الی 40 درصد از 980ti رفرنس قوی تره

و فک کنم کاستوم رو که بزنن این 40 درصد حتما قطعی بشه که خبر خیلی خوبیه و بی صبرانه منتظر نسخه های کاستم مخصوصا zotac extreme هستم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پس با این تفاصیر میشه نتیجه گرفت 1070 قدرتی در سطح تایتان و 980ti داره که با قیمت 379 دلار میتونه معرکه باشه و نسخه های کاستوم باید قدرتی معادل 10 درصد بیشتر ایجاد کنن که باز هم خبر عالییه واسه کسایی که منتظر 1070 هستن

ویرایش شده توسط Big_Boss
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان چرا همین سایت گورو بازیهایی که هم با dx 11 و هم dx 12 هستند رو نتایجش رو با هم نذاشته که فرق بین این دوتا api مشخص بشه و اینکه معلوم بشه 1080 با dx 12 افزایش کارایی داشته یا نه مثل بازی هیتمن یا تامب رایدر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...