رفتن به مطلب

مشکل سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به اساتید لیون.خسته نباشید

1-من یه هاردم سه ترا بایت دارم برای اطلاعات و یه هارد 300 قدیمی برای ویندوز که روی سیستم نصبن.حالا مشکلم کند بودن سیستمه بعضی صفحات رو که میخوام باز کنم چند ثانیه طول میکشه که ازار دهندس.مشکل از حجم بالای هارده؟

2-سیستم رو بازی لگ میزنه رو بازی های که باید با حداکثر سنظیمات به راحتی اجرا کنه یکی از دوستم گفته به احتمال زیاد بخاطر باس پایین رمته؟درسته؟احتمال داره؟دلیل لگش چیه؟

3-من گوشیمو به کامپیوتر وصل میکنم و از نت گوشیم استفاده میکنم سرعتم 600 کیلوبایته اما رفیقم سرعتش برای دان روی سه مگه که توی یه منطقه باهم امتحان کردیم.جدا از مدل گوشی قدیمی بودن سیم کارت تفاوتی توی سرعت ایجتد میکنه؟سیم کارتمم ایرانسله

سیتمم.

cpu:corei5 2300

ram: 8gb 1333

mb:p8h67

hdd:3tb+300gb

ممنون میشم راهنماییم کنید

grafic.zotac gtx 960

لینک به دیدگاه

1. بخاطر هارد قدیمی میتونه باشه کندی سیستم.

2. سیستم شما نمیتونه بازیارو تو اخرین تنظیمات اجرا کنه. پردازندتون ضعیفه رمتون ضعیفه کارتتون هم در حد مدیوم و های تو رزولیشن فول اچ دی میتونه از پس بازیا بربیاد 

3.سیمکارت فرقی نمیکنه اصلش گوشیه. تو 3جی فرقی نمیکنه ولی تو 4جی باید سیمکارت تعویض شه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

افت فریم ناگهانی از هارد میتونه باشه. هارد 3T احیانا وسترن گرین نیست؟ ویندوز و بازی رو روی اون 3 ترا بریز. کلا اگه بازی فریمش کمه که ربطی به هارد نداره ولی اگه یهو مثلا از 50 فریم ناگهانی میشه 20 دوباره 50 اون موقع از هارده. خودم لپتابی دارم همینجوریه. مثلا تو بازی های racing وقتی داری میری مثلا به ساختمون های جولو که میرسی نشونشون نمیده و بازی هنگ میکنه بعد ساختمون ها ظاهر میشنو بازی ادامه پیدا میکنه.

شما با یه هارد sata 3 غیر از گرین تست کن. اگه هم میتونی یه ssd جور کن واسه تست کردن. تو محیط ویندوز و برنامه ها هم ssd داشته باشه اصلا کندی بی معنی میشه.

باس رمت هم زیاد تفاوتی نداره.

پردازندت هم زیاد گلوگاه ایحاد نمیکنه و فکر نکم از cpu باشه

لینک به دیدگاه

به نظر من اولین مظنون هارد دیسکه قدیمه شماست که اگه ساتا باشه ورژن اول هستش و سرعتش نسبت به هارد جدیدتون بدون شک کمتره و مطمئنا کم میاره و روی سرعت تاثیر میذاره دلیلش هم با یه مثال ساده روشنه:

شما یه SSD بزار جای اون هارد قدیمی ببین دیگه کم میاره؟!!!  حالا بجای SSD اگه از هاردهای جدید SATA 3 هم استفاده کنی حتما باز هم تفاوت رو با هارد قدیمی احساس خواهی کرد!!!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت جواب هاتون.من که میگم بازی رو نمی تونم خوب اجرا کنم نسبت به پنجمارک های داخل سایت  میگم.اگه تو پنجمارک ها میزنه کارت من شصت فریم رو حداکثر تنظیمات اچ دی من باید حداقل رو سی فریم باید اجرا کنم درسته؟

لینک به دیدگاه

ممنون از همه بابت جواب هاتون.من که میگم بازی رو نمی تونم خوب اجرا کنم نسبت به پنجمارک های داخل سایت  میگم.اگه تو پنجمارک ها میزنه کارت من شصت فریم رو حداکثر تنظیمات اچ دی من باید حداقل رو سی فریم باید اجرا کنم درسته؟

پردازندتون یکم قدیمیه. کندی مطمعن باشین از هارد قدیمیه. بله اگه میزنه باید برای شما هم حداقل 30 بده. شما با msi afterburner چک کن ببین هم پردازندت هم کارتت 100 درصد استفاده میشن تو بازی یا نه. در ضمن کامپیوترتونو در حالت های پرفورمنس بذارین تا از تموم قدرت سخت افزارتون استفاده کنه. 

لینک به دیدگاه

i5-2300 با اینکه قدیمیه ولی در حدی نیستش که بزنید زمین و بگید به درد گیم نمیخوره

http://lioncomputer.ir/article/81/

i5-2500k فقط یک مقدار فرکانس کاری بیشتر از شما در حالت دیفالت داره

هرکس میگه پردازنده ظعیفه مقایسه رو ببینه !

لینک به دیدگاه

همانطور که توضیحات عزیزان دادند به احتمال زیاد برای لگ بودن بازی مشکل از طرف پردازنده نیست و در عین حال باس رم هم تاثیر خواصی نداره

در صورت امکان ممنون میشم چند نمونه بازی که به این صورت لگ دار اجرا میشن رو نام ببرید؟

در عین حال برای بالابردن سرعت بوت سیستم و پیشنهاد میشه هارد 300 رو با یک هارد ساتا جدیدتر یا SSD تعویض کنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مشخصات سیستم بنده:

i3 3220

gtx 960 4gb

2 عدد رم 4 گیگ 1600

بازی مورتال کمبت x رو با 60 فریم نهایت تنظیمات 1080 بازی میکنم.

بازیای دیگه هم مثل تامب رایدر و جاست کاز و... با دستکاری تو گرافیک و تنظیمات بهینه با گرافیک قابل قبول 40 تا 50 فریم.

فارکرای پریمال نهایت تنظیمات 35 فریم.

دیرایور کارت گرافیک رو همیشه اپدیت کنید.

اخرین اپدیت سخت افزار رو نصب کنید.

ویندوزتون رو به 10 ارتقا بدید.

حتی الامکان بایوس رو دیفالت کنید.

باس رم نهایتا 1-3 فریم تو بازی تاثیر داره.

احتمال مشکل دار بودن هارد هم هست.

با برنامه hd tune از سلامت هارد مطمئن بشید.

در مورد سرعت نت هم:

100 درصد بستگی به مدل گوشی شما داره.

تجربه عملی خودم:

3جی همراه اول با گوشی p8 هواوی با سرعت 1.3 مگابایت برثانیه

3جی همراه اول با گوشی های s2-xperia m2-iphone 4s با سرعت کمتر از 500 کیلوبایت برثانیه

در مورد ایرانسل هم همین موارد صدق میکنه به علاوه سیم کارت 3جی و 4 جی

ویرایش شده توسط m.mohebbi
لینک به دیدگاه

مثلا داخل بازی  Middle-earth - Shadow of Mordorکه چند روز پیش نصب کردم و بازی کردم بعد از چند دقیقه بازی لگ های اساسی میزد توی حداکپر تنظیمات. و چند ماه پیش متوجه داغ کردن سی پی یوم شدم که دماش رو 88 اینا بود که دمای بالاییه و یه فن سی پی یو دیپ کول متوسط گرفتم که الان دماش خوبه میشه راهنماییم کنید لگ ها واسه ی چیه؟

مورتال کمبات رو بنده روی ویندورز 7 نتونستم بازی بخاطر مشکلات گرافیکی.اما رو ویندوز ده که جدیدا نصب کردم شصت فریم بود.و  بازی تامب رایدر هم رو متوسط نسبتا های بازی کردم شصت فریم.اما جاست کاوز رو ویندوز 10 اصلا اجرا نشد ارور داد که پیگیر نشدم

احتمال داره یه قطعم داغ کنه که باعث لگ توی بازی هام بشه؟اینم بگم به نظر خودم بعد از چند دقیقه بازی لگ ها به مراتب بیشتر میشه

لینک به دیدگاه

دمای قطعاتتونو چک کنید ببینین کدوم دماش بیشتر میشه. یدونه msi afterburnr نصب کنید دمای کارت گرافیک و پردازندتونو نشون میده. ترجیحا یدونه هارد گیر بیارین با یه هارد دیگه هم چک کنید امکان داره باهمون مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

همانطور که دوستمون اشاره کردن لگ تو بازی اون هم بعد از جند دقیقه بازی و با توجه به فریم دهی خوب در دیگر بازی ها احتمال داغ کردن قطعات هست....به دلیل این که این اتفاق در بازی اتفاق می افته احتمال داغ کردن گرافیک رو نیز زیاد میکنه

پیشنهاد میشه با استفاده از MSI afterburn  دمای گرافیک رو مانیتور کنید و بررسی در عین حال حتما پیشنهاد میشه با برنامه HD tune هارد رو هم اسکن کنید...

البته در بازی های امروزی بعضی از کرک ها زیاد سرحال نیستن و باعث افت فریم هم میشن پس بهتر تو چند بازی مختلف این مسئله رو هم بررسی کنید

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

برنامه ای که گفتید نصب کردم.میزان استفاده از گرافیک حدود 50 60 بود .دما هم عادی بود

میزان کارکرد سی پی ی. هم پایین بود

لینک به دیدگاه

فقط توی تست پنجمارک که گرفتم افزایش و کاهش داشت از روی نود میومد روی 30 یا کمتر

لینک به دیدگاه

شما ویندوزتونو عوض کنید کلا هارد قدیمیو بردارید رو هارد جدید ویندوز بزنید ویندوزتونم اپدیت کنین درایور گرافیک اخرین ورژنم نصب کنین. بعد دوباره تست کنین. حین بازی نگاه کنین. اخه چجوری حین بازی پردازنده کم مصرف میشه؟

رو چه بازی ای؟ رو  چه رزولیشنی؟ و درچه حد تنظیماتی؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

Power چیه ؟ چند فریم میگیری تو بازی ها ؟ روی چه resolution بازی می کنی ؟ هارد رو با HD tune  تست بگیر عکس بزار . monitor روی چه hrtz هستش ؟ توی control panel - power option روی balance هستش؟

لینک به دیدگاه

پاور 600 کولر مستره تو بازی ها شصت و میگیرم تو کیفیت 1080 اما نا پایداره.هارد هیچ مشکلی نداره.,و پاور اپشنم روی پیشنهادی خود ویندوزه اره بالانسه

لینک به دیدگاه

امروز رو بتمن ارخام نایت تست کردم روی نیمه های پذاشته بودم

متوجه این مورد نشدم...

پاور 600 کولر مستره تو بازی ها شصت و میگیرم تو کیفیت 1080 اما نا پایداره.هارد هیچ مشکلی نداره.,و پاور اپشنم روی پیشنهادی خود ویندوزه اره بالانسه

به نظر بنده از اونجایی که هارد و دما قطعات درست هستند طبق گفته ها و تست های شما امکان مشکل نرم افزاری وجود داره

تو رزولویشن های بالاتر از 1080 سیستم پایدار هست؟

لینک به دیدگاه

از 1080 بالاتر نمیشه ببرم مانیتورم نمیکشه مانیتورم فول اچ دیه

لینک به دیدگاه

از 1080 بالاتر نمیشه ببرم مانیتورم نمیکشه مانیتورم فول اچ دیه

در یک بازی بخصوص که مشکل لگ دارید میزان تنظیمات رو از High به low یا مدیوم تغییر بدید و در عین حال میزان دما قطعات رو هم چک کنید...

ببینید  در کدوم حالت این مورد پیش نمیاد

در اخر هم هون گرافیک با همون بازی رو در صورت امکان بروی یک سیستم دیگ تست کنید ببینید همچنان این مشکل پا برجا هست

در اخر هم شاید هیچ مشکلی از قطعات شما نیست بلکه این بازی مورد نظر هست که برای گرافیک مشکل ساز هست

چون همانطور که گفتید در بعضی از بازی ها اتفاق می افته

لینک به دیدگاه

سلام من قطعاتم اینه پردازنده

Intel® Core™ i5-6400 Skylake Processor-----مادربورد
ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard-----رم
Gskill Ripjaws 4 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15 DDR4کارت گرافیک
ASUS GTX 970 DCII OC STRIX 4GB GDDR5منبع تغذیه
GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSUوقتی gta   v بازی میکنم روی اخرین اخرین تنظیمات گرافیکی میزارم وزمانی که تو شهر دارم رانندگی میکنم یک باره میگی صحنه اهسته میشه و دوباره خوب میشه ----ینی میتونه از هاردم باشه --هاردم نمیدونم مارکش چیه ولی 4سال و8 ماه پیش خریدمش
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...