رفتن به مطلب

قیمت خودرو(فرغون)های داخلی افزایش یافت

***sniper***
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که با توجه به شرایط موجود و البته اتفاقات پیش آمده در سال گذشته تصویر می کردید قیمت خوردوهای داخلی به تدریج در بازار روند کاهشی در پیش خواهد گرفت، باید با حقیقت تلخی مواجه شوید که روز گذشته به صورت رسمی اعلام شده و بر اساس آن، قیمت خودروهای داخلی از روزهای آینده با افزایش مواجه خواهد شد.

بر اساس اطلاعیه شواری رقابت (که در نهایت همچنان مشخص نیست در حال بررسی رقابت بین کدام شرکت ها با یکدیگر است)، خودروهای داخلی تولید شده در دو شرکت سایپا و ایران خودرو در سال 1395 می توانند افزایش قیمت داشته باشند که این جمله به معنی صدور اجازه برای شرکت های خوردو سازی برای افزایش قیمت محصولاتشان است. بر اساس مصوبه ای که روز گذشته و به گفته شورای رقابت، با محاسبات صورت گرفته در مرکز ملی رقابت اجرایی خواهد شد، شرکت های یاد شده قادر خواهند بود هر مدل از خودروهای تولیدی خود را با توجه به جداولی که در اختیار رسانه ها قرار گرفته گران تر به فروش برسانند. برای مثال پژو 206 با موتور 1600 سی سی و گیربکس دستی می تواند با افزایش قیمتی معادل 3.9364 درصد مواجه شود، رانا LX با افزایش قیمت 3.17 درصدی روبرو خواهد شد، سمند LX بنزینی می تواند 2.12 درصد افزایش قیمت داشته باشد و در کمپانی رقیب (!) هم سایپا 131 SL با افزایش قیمت 1.18 درصدی و تیبا SX هم با افزایش قیمت 1.15 درصدی مواجه خواهند شد.

1.jpg

2.jpg

نکته قابل توجه آنکه در خبرهای منتشر شده در رسانه ها اعلام شده است که "ضرایب افزایش مجاز سقف قیمتی متوسط افزایش سقف قیمت در سال 1395 برابر با 1.5 درصد است". معنی این جمله پیچیده آن است که خبری از افزایش 1.5 درصدی قیمت ها نیست و همان طور که اشاره شد برخی خودرو ها می توانند تا 4 درصد هم با افزایش قیمت روبرو شوند. البته باید به این لیست، افزایش 15 درصدی نرخ حق بیمه شخص ثالث اجباری، مالیات، هزینه های شماره گذاری و افزایش هزینه های جانبی را هم افزود تا در نهایت متوجه شویم به احتمال زیاد خودروها در سال 95 چیزی بین 2 تا 5 میلیون تومان افزایش قیمت خواهند داشت.

منبع

این افزایش قیمت به دلیل افزایش کیفیتی است که در زیر یکی از هزاران نمونه ی آن را مشاهده میکنید:

224259_544.jpg

224249_332.jpg

224250_563.jpg

لینک به دیدگاه

بنظرم نمک رو زخم هامون نپاشیم و همینجا این تاپیک رو ب خدای منان بسپاریم .

لینک به دیدگاه

فکر میکنم بعد از اسپیکر دست ساز باید فکر خودروی دست ساز باشم

ارزونتر و ایمن تر در میاد :|

لینک به دیدگاه

8be.jpg

دزد و حروم خور شاخ و دم نداره

بزار یه وام بدم ملت نابغه بخرن تو تابوت متحرک حال کنند خوش باشند ....

لینک به دیدگاه

مرگ و میر و آسیب جسمی حاصل از تصادفات رانندگی جزء تلخترین هاست. چون اکثرا در نتیجه غفلت و بی فکری و جدیدا لجبازی و خیال راحت حاصل از بیمه رخ میده.

اگه دولت پشتیبان سایپا و ایران خودرو نبود.....

از اونجایی که همه جوره توسط گردن کلفت های کشور ساپورت و حمایت میشن، هر جور و به هر نحوی که دلشون می خواهد مردم رو می چلونند.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

وقتی مردم برای خرید ماشین هجوم میارن انتظار کاهش قیمتم دارید؟!وقتی یه نفر یه ماشین مدل بالاتر می خره بقیه خودشون رو زیر فشار و قرض قرار میدن تا ماشین بهتراز اون بخرن(چشم و هم چشمی)؟! مشکل از خودماست...

لینک به دیدگاه

آقا افزایش قیمت ها رو جهنم عادت کردیم ولی خدایی دوستانی که سید هستن یا سید تو فامیل دارن بیان یه جا جمع شن یه قرآن دست بگیرن برن در ایران خودرو شاید رحمی به حال پژو 405 کرد و تولیدش رو متوقف کرد.

اگه تأثیر نکرد عیب نداره نمادین یه پیت نفت رو من بریزین آتیشم بزنین شاید جواب داد! والا بخدا مردم تونس با یه خودسوزی کشور رو زیر رو رو کردن، مردم ما ماشالله...

بسه خدایی آخه این ماشین چی داره اینقدر تولید می شه؟!

خدا وکیلی کسی رو داریم توی فروم مثلا این رویاش باشه که کاش زودتر پولام جمع شه یه 405 بخرم یا کی می شه یه 405 بخرم ؟!

بعدم من تصادف ها رو دیدم زیاد جو سازی می کنین تو هر سه تا عکس چرخ ها سالم موندن تو عکس آخری حتی شیشه بالابر سمت راننده هم سالم مونده بعد تصادف به اون سختی !

لینک به دیدگاه

حیف اون آهنی گه میره تو این کوفتیا:|

کیفیت مزخرف و قیمت فضایی:| انصاف اینا کجاس؟ اگر گمرک ماشینو بردارن... دو روزه این شرکتا نابود میشن:| یارو تو ژاپن که جزو گرون ترین کشور های دنیا هست ، ماشین تولید میکنه ، با کشتی میفرسته اینجا ، قیمتش از این کمتر میشه ، کیفیتش پنجاه برابر

یه دویست و شیش اتوماتیک تو خونه داریم(داشتیم تا چند روز پیش) که سالی 3 تومن باید خرجش میکردیم:| ببین یعنی یه جوری گند زدن تو تولیدش که همش تو تعمیرگاه بود ، همه چیزش مشکل داشت ، از دنده بگیر تا گاز خورش ، مصرف بنزین فکر کنم صدی بیست بود:| بعد هیچی دیگه دیدیم این هزینه تعمیرش از قیمتش بیشتر میشه دو سال دیگه ، بیخیالش شدیم

از اون طرف یه ماشین کره ای هم داریم ، تازه میگن کیفیتش به گرد پایی ژاپنیا نمیرسه ، تا به حال 75 هزار کیلو متر راه رفته ، تنها خرجی که گذاشته روغن موتور و فیلتر هوا و لنت بوده! همین :|

لینک به دیدگاه

۴۰ ساله وضعیت بدتر شده که بهتر نشده. قدیما تو ایران ماشین های امریکایی مونتاژ می شد الان لگن های نم کجا ساخته شده

لینک به دیدگاه

من اصلا تولید کنندگان رو مقصر نمیدونم

این مردم هستن که اصلا اتحاد ندارن و هر چقدر محصولات افزایش قیمت پیدا میکنن بازم مدارا میکنن

یه ماشین رو حدود 6 ماه مردم تحریم کردن !! بعد با یه وام 25 میلیونی کل تحریم به هم خورد و دولتی که حدس میزد باید 6 ماه این وام رو بده تا انبار های خودروهای داخلی تموم بشه ، فقط و فقط در عرض 5 روز کل ماشین هایی که چندین سال بود تو انبار مونده بودن فروخته شدن !! خوب اینجا اشخاص امثال من که دوان دوان رفتن و وام رو گرفتن و تحریم "نه به خودرو" رو شکستن مقصر هستن یا دولت ؟؟؟؟؟

تو رسانه های بیگانه دقیقا این عنوان رو در خصوص ما گفتن : " مردم ایران که پراید 22 میلیونی رو تحریم کرده بودن ، با دریافت وام همون پراید رو با استقبال بی نظیر بقیمت 34 میلیون خریدن !!! "

حالا به من بگید که مقصــر کیه ؟؟؟

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

من اصلا تولید کنندگان رو مقصر نمیدونم

این مردم هستن که اصلا اتحاد ندارن و هر چقدر محصولات افزایش قیمت پیدا میکنن بازم مدارا میکنن

یه ماشین رو حدود 6 ماه مردم تحریم کردن !! بعد با یه وام 25 میلیونی کل تحریم به هم خورد و دولتی که حدس میزد باید 6 ماه این وام رو بده تا انبار های خودروهای داخلی تموم بشه ، فقط و فقط در عرض 5 روز کل ماشین هایی که چندین سال بود تو انبار مونده بودن فروخته شدن !! خوب اینجا اشخاص امثال من که دوان دوان رفتن و وام رو گرفتن و تحریم "نه به خودرو" رو شکستن مقصر هستن یا دولت ؟؟؟؟؟

تو رسانه های بیگانه دقیقا این عنوان رو در خصوص ما گفتن : " مردم ایران که پراید 22 میلیونی رو تحریم کرده بودن ، با دریافت وام همون پراید رو با استقبال بی نظیر بقیمت 34 میلیون خریدن !!! "

حالا به من بگید که مقصــر کیه ؟؟؟

خوب عزیز دل من این نشون میده مردم خودرو رو تحریم نکرده بودند. بلکه پول نداشتند!

وقتی پول (وام) جور شد! همه حمله ور شدند برای خرید.

تحریم و این جور حرف ها هم فیلم بود. اصل مطلب بی پولی بود. 

مثلاً من هم می گفتم نمی خرم. آخه پولم کجا بود.  :D

لینک به دیدگاه

" مردم ایران که پراید 22 میلیونی رو تحریم کرده بودن ، با دریافت وام همون پراید رو با استقبال بی نظیر بقیمت 34 میلیون خریدن !!! "

:clapping: 

خوب دیگه ملت ما عادت دارن همچی تو پا.......................چه شون کنند ... خارج جرات ندارن یه چیزی الکی چند سنت قیمت بالا ببرند از ترس اعتراض مردم ...ولی اینجا ایرانه :)

لینک به دیدگاه

والا منکه یه دونه تویوتا 92 دارم با کل شرکت ایران خودرو هم عوضش نمیکنم.الان 16 ساله دارمش چند روز پیش برای دومین بار جلوبندیشو تعمیر کردم.خداوکیلی وقتی میشینم پشت فرمونش دیگه دلم نمیخواد پیاده شم.

:clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

به نظرم قیمت ها در حدی بالا خواهد رفت در اینده نچندان دور که مجبور بشیم بریم از کشور های دوست وهمسایمون پراید وارد کنید :D :D

نظر شخصیم این هست بهشت در ایران نه شمال هست و نه باغ های شمیرانات و نه سواحل خلیج فارس

بهشت در ایران یعنی زندگی در مناطق ازاد!!!!! :daydreaming: :daydreaming:

ما که نیستیم .

اگرچه صحبت هایی هست نوشهر هم بشه منطقه ازاد اما کی....خدا عالم هست :(

اما عزیزانی که هستند در مناطق ازاد جای مارو خالی کنند :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...