رفتن به مطلب

قلب تپنده 1080 یکبار دیگر همگان حیران می‌کند

Recommended Posts

خوب مثل اینکه به فرکانس 2.2 گیگاهرتزی روی AIR دست یافتند  :clapping:  :clapping:  :clapping:  :clapping:

منبع: http://videocardz.com/60923/galax-overclocks-gtx-1080-to-2-2-ghz-on-air-2-5-ghz-with-ln2

لینک به دیدگاه

بیشتر از طرفداری از برند مورد علاقه ی تان، ایجاد رقابت در بازار و کاهش قیمت ها به نفع ما و دیگر خریدارها است.

بر اساس بررسی های انجام شده، GTX 1080 Strix از دیگر رقبا باز مانده و با اینکه خنک کننده ی بهتری دارد، نسبت به کارت مرجع قابلیت اورکلاک کمتر/یکسانی دارد. تعداد مدارهای تغذیه ی کارت گرافیک ایسوس را با نمونه ی مرجع مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که در طراحی کارت مشکلاتی وجود دارد و نه در مدار تغذیه. از طرفی دلیل اینکه حتی کارت های دست خوش تغییر شده چرا هنوز با محدودیت ولتاژ ورودی پردازنده مواجه هستند، سوالاتی را در مورد معماری چیپست جدید و محدودیت های آن در ذهن افراد کنجکاو ایجاد می کند.

معماری جدید پاسکال، از ترانزیستورهای سه بعدی که قبلا در پردازنده های اینتل نیز استفاده شده بودند، بهره می برد. این ترانزیستورها جدا از اندازه شان بامصرف کمتر و قدرت پردازش بیشتری همراه هستند. از طرفی با کاهش اندازه ی آن ها، برای دست یابی به تبادلات درونی بیشتر نیاز به کاهش فاصله دارند،مانند ساختار HBM که بر روی مدار پردازنده نصب شده اند، که باعث افزایش تراکم ترانزیستورها خواهد شد. از نظر حرارتی با کاهش گرمای تولیدی هر یک از ترانزیستورها و افزایش تراکم آن ها مواجه هستیم که با حفظ تعادل بین آن ها می توان تراکم حرارت تولیدی را تنظیم کرد.

بر اساس بررسی های پردازنده های پاسکال، گمان می کنم دلیل ناپایداری ها و گرمای تولیدی بیش از حد عدم تعادل تراکم حرارتی تولیدی باشد.

لینک به دیدگاه

بیشتر از طرفداری از برند مورد علاقه ی تان، ایجاد رقابت در بازار و کاهش قیمت ها به نفع ما و دیگر خریدارها است.

بر اساس بررسی های انجام شده، GTX 1080 Strix از دیگر رقبا باز مانده و با اینکه خنک کننده ی بهتری دارد، نسبت به کارت مرجع قابلیت اورکلاک کمتر/یکسانی دارد. تعداد مدارهای تغذیه ی کارت گرافیک ایسوس را با نمونه ی مرجع مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که در طراحی کارت مشکلاتی وجود دارد و نه در مدار تغذیه. از طرفی دلیل اینکه حتی کارت های دست خوش تغییر شده چرا هنوز با محدودیت ولتاژ ورودی پردازنده مواجه هستند، سوالاتی را در مورد معماری چیپست جدید و محدودیت های آن در ذهن افراد کنجکاو ایجاد می کند.

معماری جدید پاسکال، از ترانزیستورهای سه بعدی که قبلا در پردازنده های اینتل نیز استفاده شده بودند، بهره می برد. این ترانزیستورها جدا از اندازه شان بامصرف کمتر و قدرت پردازش بیشتری همراه هستند. از طرفی با کاهش اندازه ی آن ها، برای دست یابی به تبادلات درونی بیشتر نیاز به کاهش فاصله دارند،مانند ساختار HBM که بر روی مدار پردازنده نصب شده اند، که باعث افزایش تراکم ترانزیستورها خواهد شد. از نظر حرارتی با کاهش گرمای تولیدی هر یک از ترانزیستورها و افزایش تراکم آن ها مواجه هستیم که با حفظ تعادل بین آن ها می توان تراکم حرارت تولیدی را تنظیم کرد.

بر اساس بررسی های پردازنده های پاسکال، گمان می کنم دلیل ناپایداری ها و گرمای تولیدی بیش از حد عدم تعادل تراکم حرارتی تولیدی باشد.

+1

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=59324&page=3

پست 22 به بعد رو بخونید .

لینک به دیدگاه

کم کم دارم از انودیا دل سرد میشم  :(

آخه چرا ولتاژ/توان مصرفی رو محدود کردی وقتی میشه با 1070 راحت به 2000 رسید بدون مشکل با دمای خوب  آخه درد چیه که جوری محدود کردی از 1800 بیشتر نشه *dry#

فقط یه دلیل دارم که 1070 بخرم  بجای 480

اون هم Gameworks

البته بنجمارک ها بیاد بیرو 480 نزدیک 1070 باشه قطعا 480 میخرم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

کم کم دارم از انودیا دل سرد میشم  :(

آخه چرا ولتاژ/توان مصرفی رو محدود کردی وقتی میشه با 1070 راحت به 2000 رسید بدون مشکل با دمای خوب  آخه درد چیه که جوری محدود کردی از 1800 بیشتر نشه *dry#

فقط یه دلیل دارم که 1070 بخرم  بجای 480

اون هم Gameworks

البته بنجمارک ها بیاد بیرو 480 نزدیک 1070 باشه قطعا 480 میخرم.

چند تا دلیل که 480 بخری .

قیمت در برابر پرفورمنس مناسبتر

ساپورت بهتر dx12

ساپورت کامل بعد از ارئه نسل بعد .

لینک به دیدگاه

چند تا دلیل که 480 بخری .

قیمت در برابر پرفورمنس مناسبتر

ساپورت بهتر dx12

ساپورت کامل بعد از ارئه نسل بعد .

+

امروز داشتم بنجمارک های 2-3 سال پیش رو با الان مقایسه میکردم 

اوایل   290X=780TI

بعد 290X=970

الان هم داره دنبال 980 میکنه :|

8gb 480 تا 1200 و مدل 4 گیگ تا 900 ارزش خرید داره.

1070 مدل های کاستوم تا 1700 ارزش خرید  داره.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا در هنگام خرید، اصلا بحث تعصب روی شرکت خاصی اشتباه هستش، مخصوصا واسه ما ایرانی ها، قیمت مهمترین بحث هستش...

درضمن بنچمارکهای 1080 در حالت اورکلاک خیلی خیلی نا امید کننده هستش، مشخصا یک کارت غیر رفرنس بسیار عالی مثل MSI Gaming با اورکلاک حدودا بالای 20 درصد و رسیدن به فرکانس حدود 2.1 گیگاهرتز، افزایش عملکردی بسیار ضعیفی در حدودی کمتر از 10 درصد داشته:

post-10788-0-31821200-1465242401_thumb.jpgpost-10788-0-23975900-1465242411_thumb.jpg

مشخصا معماری پاسکال قدرت استفاده از افزایش فرکانس رو نداره...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

خوب مثل اینکه نمایش AMD کاملا جالب بوده، فرکانس اصلی 480 همان 850 مگاهرتز بوده و آنچه نمایش داده بودن بالاترین سطح کلاک هسته 1266 مگاهرتز بوده. یعنی اور بیش از این قابل انتظار نیست :)

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

خوبه حداقل انویدیا تکلیفش با خودش مشخص هست و برای پرفورمنس نهایی بهتر IPC رو فدای فرکانس میکنه، این AMD مشخص نیست چیکار داره میکنه نه فرکانس پیشرفت میکنه نه IPC :دی

@};-

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مثل اینکه نمایش AMD کاملا جالب بوده، فرکانس اصلی 480 همان 850 مگاهرتز بوده و آنچه نمایش داده بودن بالاترین سطح کلاک هسته 1266 مگاهرتز بوده. یعنی اور بیش از این قابل انتظار نیست :)

کجا مطالعه کردید دوست من ؟

لینک به دیدگاه

کجا مطالعه کردید دوست من ؟

فعلا بر اساس چند تا بنچمارک‌ مختلف منتشر شده هستش. لینک‌ها رو پیدا کنم قرار میدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی می فرمایید با یه فن معمولی رفرنس اینقدر اور کردند ؟؟؟  اینجوری باشه دمشون گرم با یه غیر رفرنس 2000 رو میزنند  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

فعلا بالاترین فرکانس رو کارت Asus Strix ثبت کرده با 1936mhz....مدل FTW از شرکت EVGA هم تا 1860 بوست می کنه قیمت 680 دلاری و فاز بندی برد 2+10...ولی از طرفی Gigabyte 1080 G1 هم تا همین 1860 بوست می کنه ولی قیمتش 650 دلاره.مدل های inno3d هم 1898mhz می رسن...من منتظرم ببینم مدل های Zotac و Gigabyte Xtreme Gaming چیکار می کنن...Galax هم فعلا چیزی به جز برد گرافیک ازش دیده نشده.مدل Classified از EVGA هم فکر نکنم حداقل تا دو سه هفته ی دیگه خبری ازش بشه...

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

فعلا بالاترین فرکانس رو کارت Asus Strix ثبت کرده با 1936mhz....مدل FTW از شرکت EVGA هم تا 1860 بوست می کنه قیمت 680 دلاری و فاز بندی برد 2+10...ولی از طرفی Gigabyte 1080 G1 هم تا همین 1860 بوست می کنه ولی قیمتش 650 دلاره.مدل های inno3d هم 1898mhz می رسن...من منتظرم ببینم مدل های Zotac و Gigabyte Xtreme Gaming چیکار می کنن...Galax هم فعلا چیزی به جز برد گرافیک ازش دیده نشده.مدل Classified از EVGA هم فکر نکنم حداقل تا دو سه هفته ی دیگه خبری ازش بشه...

3 روز پیش کارت گرافیک GALAX موفق شد، به صورت عادی به فرکانس 2.2GHz دست یابد. از طرفی از ASUS GTX 1080 Strix نیز به عنوان ضعیف ترین کارت یاد شده است.

http://videocardz.com/60923/galax-overclocks-gtx-1080-to-2-2-ghz-on-air-2-5-ghz-with-ln2

لطفا به مراجع معتبر مراجعه کرده و اطلاعات به روزی را در اختیار دیگران قرار دهید.

برای اطلاع از ضعف کارت گرافیک ایسوس به سایت های معتبر مراجعه کرده و نتایج آن را با دیگر نمونه ها بررسی کنید(البته اگر پاک نکرده باشند!). آدرس بررسی Guru3D را ذخیره کرده بودم ولی از قرار معلوم، بنابه دلایلی(درخواست ایسوس) آن را پاک کرده است!  برای مقایسه با نوشته ی شما، بررسی کارت گرافیک MSI را قرار داده ام. فرکانس بین 1955 تا 2067 مگاهرتز است.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_gaming_x_8g_review,38.html

لینک به دیدگاه

3 روز پیش کارت گرافیک GALAX موفق شد، به صورت عادی به فرکانس 2.2GHz دست یابد. از طرفی از ASUS GTX 1080 Strix نیز به عنوان ضعیف ترین کارت یاد شده است.

http://videocardz.com/60923/galax-overclocks-gtx-1080-to-2-2-ghz-on-air-2-5-ghz-with-ln2

لطفا به مراجع معتبر مراجعه کرده و اطلاعات به روزی را در اختیار دیگران قرار دهید.

برای اطلاع از ضعف کارت گرافیک ایسوس به سایت های معتبر مراجعه کرده و نتایج آن را با دیگر نمونه ها بررسی کنید(البته اگر پاک نکرده باشند!). آدرس بررسی Guru3D را ذخیره کرده بودم ولی از قرار معلوم، بنابه دلایلی(درخواست ایسوس) آن را پاک کرده است!  برای مقایسه با نوشته ی شما، بررسی کارت گرافیک MSI را قرار داده ام. فرکانس بین 1955 تا 2067 مگاهرتز است.

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_gaming_x_8g_review,38.html

اولا با LN2 به فرکانس 2.5 رسیده و با کمی تغییرات روی air به فرکانس 2.2 رسیده...هیچ کدوم از این نتایج کلاک کارخونه ای نیستن...به صورت معمول...دوم توی کل اون دو لینکی که ارسال کردید اصلا از ASUS حرفی نزده که بخواد ازش با ضعف یاد کنه و هیچ وقت از هیچ شرکتی با ضعف یاد نمی شه توی یه Review چون اونقت اون شرکت پدر اون سایت Review کننده رو در میاره حتی اگه کارت به 80-90 درجه برسه نمی گن فلان مارک آشغاله می گن ما تست کردیم نتیجه ی تست این شد شرایط هم این بود جالا خریدن یا نخریدنش با خودتونه ...ضمن اینکه:

However it is uncertain if NVIDIA approved this card design and its unlocked BIOS, so we don’t know if retail cards will be able to achieve similar frequencies.

پس کارت هنوز در مرحله ی تولید به سر می بره و تولیدش 100 در 100 تموم نشده.

شما اگه می خوایید مطلبی ارسال کنید اول با دقت بخونیدش بعد ارسالش کنید بعد به یه کاربر دیگه بگید اطلاعات غلط داره ارسال می کنه...ضمن اینکه بحث روی کلاک کارخونه ای هستش اورکلاکی که توسط یوزر انجام می شه هیچ تضمینی نداره که همه بتونن به اون سرعت دست پیدا کنن اما اورکلاکی که توسط کارخونه انجام می شه شما مطمئن هستی که کارت 100 در 100 به اورکلاک کارخونه ایش می رسه..

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

دوستان بهتره حتی اگه تیم مقابل نقصی داره با لحن بد بهش ضربه نزنیم تا طرفدارای اون برند هم عصبانی بشند و اونام شروع کنند و کل کل باز زیاد شه. مثلا فن های AMD از 2 سال پیش تا حالا دارن به 3.5+0.5 بودن 970 تیکه میندازن ولی میبینی که تو استیم و .... پر فروش ترین بوده و هست. اینم حکم همینه.

من خودم طرفدار انویدیام ولی از این بحثا که هدف اصلیش رو کم کردن و غیره هست انجام نمیدم . (تنها تیکه ای که به AMD تو زندگیم انداختم اینه که دمای اتاقی که پی سی توشه میانگین 20درجه میاد بالا و از این حرفم کوتاه نمیام! =)) )

ولی یکم این تیکه ها رو کمتر کنیم تا جبهه جنگ نشه تاپیک و هر کی با برند خودش حال کنه. و از دورم که آدم نگاه میکنه این Fanboy بازی ها و کل کل ها خیلی بچگانه به نظر میرسه. توهین به شخص خاصی ندارم کلی گفتم.

ویرایش شده توسط iMahyar77
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فعلا بر اساس چند تا بنچمارک‌ مختلف منتشر شده هستش. لینک‌ها رو پیدا کنم قرار میدم.

ممنون میشم برای ما هم مستنداتون رو بذارید تا استفاده کنیم. @};-

پ ن :  مرده اون دوستیم که به این پست شما مثبت میده. :)

لینک به دیدگاه

بنده قبلا گفتم خدمت دوستان و دانشمندان عزیز که علت گرم شدن کره زمین کارت های amd هستن نه گازهایه گلخانه ای

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میشم برای ما هم مستنداتون رو بذارید تا استفاده کنیم. @};-

پ ن :  مرده اون دوستیم که به این پست شما مثبت میده. :)

معین جان، مستندات هنوز مستند نشده... :D

@};-

راستی دوستان کسی چیزی میدونه در مورد این مشکل سرعت فن کارتهای پاسکال؟؟؟

ظاهرا سرعت فن قاط میزنه...  =))

http://www.techpowerup.com/223161/nvidia-vows-to-fix-gtx-1080-founders-edition-fan-bug-with-next-driver

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان، مستندات هنوز مستند نشده... :D

@};-

راستی دوستان کسی چیزی میدونه در مورد این مشکل سرعت فن کارتهای پاسکال؟؟؟

ظاهرا سرعت فن قاط میزنه...  =))

http://www.techpowerup.com/223161/nvidia-vows-to-fix-gtx-1080-founders-edition-fan-bug-with-next-driver

احتمالا یکی از اخبار های قدیمی رو تو یه سایتی باز کرده که اون موقع می گفتن  کلاکش داغونه و این حرفها بعدش اومده از ذوق یه حرفی زده حالا که رفته دیده متوجه شده سوتی داده...  ^_^ اخه فکر کن رو فن معمولیه رفرنس اومدن اینهمه اور کردن :D 

FE = Founders Edition Fan Erratic
یکی تو نظرات نوشته بود ... معلومه اونورم اعصاب ندارن  :D 

ماشالاه هر روز یه باگی در میاد از این درایورش... :-?  
ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

چیزی که مشخصه کارتهای Founders Edition با درایور فعلی باگ سرعت فن دارن و نسخه فیکس درایور در حال آماده سازیه

لینک به دیدگاه

چیزی که مشخصه کارتهای Founders Edition با درایور فعلی باگ سرعت فن دارن و نسخه فیکس درایور در حال آماده سازیه

:x  :x  :x

البته بهتر سوتی amd در یکی از درایورهای پیشینش بود که باعث سوختگی کارت گرافیک ملت شده بود. (فن در حالت لود کاملا خاموش می‌کرد!) :)

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

:x  :x  :x

البته بهتر سوتی amd در یکی از درایورهای پیشینش بود که باعث سوختگی کارت گرافیک ملت شده بود. (فن در حالت لود کاملا خاموش می‌کرد!) :)

ببینید با اینکه طرفدار برند اینتل و انویدیا هستم بخاطر نو آوری و مصرف و دما اما از طرفی AMD هم در قسمتی از کلبه درویشی دل سخت افزار پسند بنده جای داره

cpu های فنوم 2 رو دوست داشتم اقتصادی و قدرتمند بودن و با کولر و اور اصولی بهتر از رقیب ظاهر میشدن ولی دیدیم که از سری سندی بریج به بعد چیز دهن پر کنی ارایه نداد تا بازار تعادل بگیره سری بولدوزر که رو به عقب بود کاراییش و فقط 2 هسته اضافه داشت که هر جایی کارایی نداشت! امیدوارم zen بتونه جبران کنه :D بدم نمیاد امتحانش کنم

کارت های AMD رو دوست دارم چون توان خام خیلی بالاتر از nvidia دارن و اگر همین ها نباشن بازار تک قطبی میشه این وسط کارایی نزدیک بهم توی درایور و نوع کار کشیدن درایور خلاصه میشه!

اگر درایور نویسی انویدیا رو AMD داشت قبر تیم سبز کنده بود! بی شوخی میگم توان محاسبات این کارتها عالین!

درایور رو خدا رو شکر بصورت خیلی دقیق بازنویسی کرد و با radeon software crimson بخش زیادی از کارایی هرز رفته رو بدست گرفت و باعث شد 290x بتونه خودشو به 980 برسونه!

اینکه بگیم gcn کاملا از dx12 پشتیبانی میکنه و مکسول نمیکنه فقط حرفه نوع معماری و خیلی مسایل پیچیده هم هست! نمیدونیم پشت GPU چی داره میگذره! driver overhead در کارتهای amd کمی آزار میداد و با dx12 و درایور کریمسون این مورد به میزان قابل توجهی حل شد و کارایی افزایش پیدا کرد! اما وقتی این مورد اورهِد در کارتهای انویدیا کمتره تاثیر چشمگیری نخواهد گذاشت و شاید بخاطر نوع رندر در این api نو پا فقط خروجی تصویر تفاوت کنه! تازه اولشه  @};-  همین وضع در بازی aots هست و سایه زنی و نورپردازی کاملا تفاوت داره بین دو رقیب! بیایم کمی بی طرف باشیم جفت کمپانیها ما رو تحریم کردن سودی برامون نداره طرفداریشونو بکنیم. داره؟ هر کدوم ویژگیهای خودشونو دارن هر کی یجور حال میکنه!

مثل این میمونه من با UI و کارکرد گوشی های سونی راحتم و دوست دارم همچنان سونی باز بمونم اما پدرم یا خواهرم با LG بیشتر حال کنه! دعوا نداریم که دوست داره :-?

یه موردی که منو بد تو فکر برده :-?  هیچ وقت با اپدیت درایور فریم کم نمیشه بلکه توان نهفته کارتهای GCN با تغییر اساسی درایور الان داره خودی نشون میده که 780 ها عقب موندن

اگر 960 به 780 رسیده یه دلیل بیشتر نداره معماری مکسول جا برای بهینه سازی بیشتر داشت چون نسل جدید بود و سری 700 به آخر بهینگی رسیدن و متوقف شدن

سری 1000 هم اول راهه بهینه سازی درایور روش انجام بشه باز هم راندمان بیشتری میده! همین در مورد rx480 و vega هم اتفاق میوفته

بمبارون منفی نشم صلوات :laughing:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...