رفتن به مطلب

قاتل تایتان ها gtx 1070 ( بنچمارک )

Recommended Posts

1070 = یک انتخاب حرفه ای

با اون هایپ فیوری میگفتیم مکسول دود میشه ولی نشد

پولاریسم هایپ الکیه

vega شاید کاری بکنه

همین روزاست خبر خریداری شدن radeon توسط سامسونگ یا کوالکام یا مایکروسافت بیاد!به نفعش هم هست

مشکل 1070 اینه ولتاژ قفله :/

30% هسته کمتر .... انویدیا این نسل اخلافو زیاد کرده

ولی 1070 انتخاب بهتریه ....

شک نکنین ولتا بیاد پاسکال دود میشه

next gen memory + این که کلی قرار داد برای ولتا بسته انویدیا ک تو سوپر کامپیوترا استفاده بشه ...

1070 میگیرم بعدشم 1170

مرگ بر 1080 و درود بر 1070 دی

میشه با مد کردن آنلاک بشه، ماکسول هم به صورت سخت افزاری تا 1.2 ولت قفل بود. اینو نگاه کن ولتاژ روی 1.4 ولته 8-}  8-}  (980m) 

r1by_980m.jpg

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

مثل این که بعضی از دوستان نمیتونن بپذیرن که پرفورمنس 4 گیگ رم fury x از 6 گیگ رم 980ti بیشتره .

http://techfrag.com/2015/10/27/amd-r9-fury-x-and-nvidia-gtx-980-ti-used-together-in-dx12-title-and-they-work-great/

در لینک بالا از کارتهای فیوری x و 980ti به صورت همزمان استفاده کردند . وقتی کارت فیوری به عنوان کارت اصلی استفاده میشه فریم بیشتر از وقتیه که از کارت 980ti به عنوان کارت اصلی استفاده شده . این عامل میتونه دلیل های زیادی داشته باشه اما این مطلب رو بیشتر به مموری بهتر فیوری x نسبت میدن .

این هم یه بنچمارک که ثابت میکنه مصرف مموری به سرعت مموری بستگی داره

attachicon.gifMemory.png

attachicon.gifMemory 2.png

قرار نیست که یک بازی مثلا در کارت 980ti فضایی معادل 3 گیگ رو پر کنه توی کارت فیوری x هم 3 گیگ مموری رو پر کنه .http://www.extremetech.com/gaming/213069-is-4gb-of-vram-enough-amds-fury-x-faces-off-with-nvidias-gtx-980-ti-titan-x/4

همين كه با پهناي باند 4096 از 384 بيت شكست خورده خودش يه شكسته شمام رفتي بنچماركي رو اوردي كه مال ورود dx12 بود اين api هنوزم بي مشكل نيست شما يه بازي dx 11 معرفي كن (به درد بخور نه بازي fizhan chan sin ko) كه فيوري x از 980ti بهتر باشه
لینک به دیدگاه

همين كه با پهناي باند 4096 از 384 بيت شكست خورده خودش يه شكسته شمام رفتي بنچماركي رو اوردي كه مال ورود dx12 بود اين api هنوزم بي مشكل نيست شما يه بازي dx 11 معرفي كن (به درد بخور نه بازي fizhan chan sin ko) كه فيوري x از 980ti بهتر باشه

46nrwcawiaqx00wakpb8.png

v33n2z6qky9cvdu05yvs.png

gv6c3a8etlid8jpl5mdf.png

1h5cm7lqap63dqccc0b3.png

@};-

اینم از یکی از تایتل های nvidia و dx11

لینک به دیدگاه

@};-

نمی دونم نتیایج برای کدوم سایت هست ولی من به گرو بیشتر اعتماد دارم http://www.guru3d.com/articles_pages/the_division_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

راستی یادتون نره این ها رفرنس هستن و نمونه های غیر رفرنس بین 10 تا 20 درصد بیشتر فرم می دن ولی furyx فقط مدل رفرنس هست و به قابلیت اور خوبی نداره 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

GeForce GTX 1070 Frametime Analysis (DX12)

v7orq0mdpe8nmsrhilq9.png

t79gn2dr67vl7xgsozjc.png

2gtgih3btyf2m3k2b3t5.png

GeForce GTX 1070 Performance Per Watt

k756c0yuz5vd3bc22rvh.png

stzcf9zp8zk7gx8kbo6o.png

@};-

28dcpu6rgf0nkk55prhl.png

5yh5wae713n8c3p0blhh.png

سری 900 از همین الان معلومه داره رو به موت میره و انودیا داره کم کم تمرکز اصلی خودشو رویه سری 1000 میزاره و سری 900 هم داره به سرنوشت سری 700 دچار میشه

u4w07xnari2zmw9m08zx.png

s5ovf6e8pon1icantnfq.png

0i0a0dlzag4wen100zlw.png

tmxs9kh3cs5ewtxsjnri.png

4011odbs776o2o99qd9s.png

980 و 980ti از همین الان دارن با درایورهای جدید کاراییشون رو نشون میدن

لینک به دیدگاه

نمی دونم نتیایج برای کدوم سایت هست ولی من به گرو بیشتر اعتماد دارم http://www.guru3d.com/articles_pages/the_division_pc_graphics_performance_benchmark_review,6.html

راستی یادتون نره این ها رفرنس هستن و نمونه های غیر رفرنس بین 10 تا 20 درصد بیشتر فرم می دن ولی furyx فقط مدل رفرنس هست و به قابلیت اور خوبی نداره 

دقیقا

قدرت 980TI و در کل کارت ها انویدیا توی اور هست 

کی میره رفرنس بخره آخه؟

100 نفر  یکی.

لینک به دیدگاه

میشه با مد کردن آنلاک بشه، ماکسول هم به صورت سخت افزاری تا 1.2 ولت قفل بود. اینو نگاه کن ولتاژ روی 1.4 ولته 8-}  8-}  (980m) 

r1by_980m.jpg

يه سوال ولتاژ به چه دردى ميخوره؟

من بدون دست زدن بهش اوركلاك كردم

لینک به دیدگاه

يه سوال ولتاژ به چه دردى ميخوره؟

من بدون دست زدن بهش اوركلاك كردم

برای فرکانس‌های بالاتر باید ولتاژ هسته رو هم افزایش بدیم، البته برای رسیدن به 1.2 ولت حتما باید بایوس گرافیک مد بشه. از اون  بیتشر بصورت سخت افزاری باید مود بشه. البته این گفته های من برای نوتبوکه

لینک به دیدگاه

46nrwcawiaqx00wakpb8.png

v33n2z6qky9cvdu05yvs.png

gv6c3a8etlid8jpl5mdf.png

1h5cm7lqap63dqccc0b3.png

@};-

شما يه عدد بگو من همونقدر بنچمارك بيارم تازه با اختلاف زياد تو اين بنچماركا اختلاف تهش ده درصده ولي اختلاف نسخه هاي غير مرجع با عادي حتي تا بيست درصد هم از نسخه مرجع قويتره

تازه در بنچمارك هاي اخري hbao+ هم روشن بوده كه باعث كاهش بازهي حداقل ده درصدي ميشه كه كارتاي amd از اين قابليت بي بهره اند پس بايد به نتايج انويديا پانزده درصد اضافه بشه تا نتايج عادلانه بشه گرچه الان هم نتايج برتره

در ضمن نسخه g1 يه كارت رده متوسط تو 980ti ها به حساب مياد با ازايش حدود بيست درصدي كلاك

post-24089-0-29372600-1464678201_thumb.jpeg

post-24089-0-27758900-1464678226_thumb.jpeg

post-24089-0-47186600-1464678237_thumb.jpeg

post-24089-0-40546800-1464678258_thumb.jpeg

post-24089-0-68585800-1464678269_thumb.jpeg

ویرایش شده توسط Ali.h
لینک به دیدگاه

MSI GeForce GTX 1080 Lightning

KXDSF.jpg   4CxsM.jpg   Z6djV.jpg

:Update

:( !ComputerBase made a mistake! This card is not GTX 1080, but 980 Ti

:ComputerBase

As it turned out, it concerns with the exhibited MSI Lightning card really a GTX 980Ti. This is still unclear how the power of the GTX will look 1080 Lightning-series and whether MSI layout retains

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

MSI GeForce GTX 1080 Lightning

yn1g_2.jpg   s58k_1.jpg

rga1_3.jpg

اوووووفف

حالا اگه مدل ti ميبود چي ميشد انشالله تا سه ماه ديگه اونم ميبينيم

شما يه عدد بگو من همونقدر بنچمارك بيارم تازه با اختلاف زياد تو اين بنچماركا اختلاف تهش ده درصده ولي اختلاف نسخه هاي غير مرجع با عادي حتي تا بيست درصد هم از نسخه مرجع قويترهتازه در بنچمارك هاي اخري hbao+ هم روشن بوده كه باعث كاهش بازهي حداقل ده درصدي ميشه كه كارتاي انويديا از اين قابليت بي بهره اند پس بايد به نتايج انويديا پانزده درصد اضافه بشه تا نتايج عادلانه بشه گرچه الان هم نتايج برتره در ضمن نسخه g1 يه كارت رده متوسط تو 980ti ها به حساب مياد با ازايش حدود بيست درصد كلاك

داداش ميشه بگي منفي واسه چي بود اگه حرفيم غلطه بفرما بنچمارك بيارم و اگه بنچمارك ها از سايت نامعتبريه بگو ديگه نزارم نام سايت wccftech

لینک به دیدگاه

اصلا صحبت سر برتری fury x به 980ti نبود .

صحبت سر مموری بهتر بود . در فریم گرفتن موارد زیادی دخیل هستند از جمله مهم ترین هاش خود بازی ( بازی برای کدوم شرکت بیشتر بهینه شده و چقدر از فناوری های خاص یک شرکت مثل گیم ورک انویدیا استفاده شده ) و قدرت gpu هست و پرفورمنس رم تاثیر کمتری داره .

بنابراین مقایسه فریم برای برتری مموری ها اصلا منطقی نیست . چون عوامل بسیار مهم تری وجود دارن .

مقایسه ای که من گذاشتم میزان پر شدن رم نسبت به تنظیمات گرافیکی هست . در کارت 980ti به علت ضعیف تر بودن مموری اطلاعات زمان بیشتری رو منتظر پردازش میمونن و با پرشدن سریعتر رم رو به رو هستیم . اما در فیوری x به علت قدرت زیاد مموری اطلاعات به سرعت عبور میکنن و کمتر در رم انبار میشن . بنابر این مموری 4 گیگ با سرعت بیشتر از 500 گیگ برثانیه و 4096 بیتی بهتر از مموری 6 گیگ با حدود 350 گیگ برثانیه و 384 بیتی هست ( و البته قیمت بیشتر و فناوری جدید تری داره )

لینک به دیدگاه

شما يه عدد بگو من همونقدر بنچمارك بيارم تازه با اختلاف زياد تو اين بنچماركا اختلاف تهش ده درصده ولي اختلاف نسخه هاي غير مرجع با عادي حتي تا بيست درصد هم از نسخه مرجع قويترهتازه در بنچمارك هاي اخري hbao+ هم روشن بوده كه باعث كاهش بازهي حداقل ده درصدي ميشه كه كارتاي انويديا از اين قابليت بي بهره اند پس بايد به نتايج انويديا پانزده درصد اضافه بشه تا نتايج عادلانه بشه گرچه الان هم نتايج برتره در ضمن نسخه g1 يه كارت رده متوسط تو 980ti ها به حساب مياد با ازايش حدود بيست درصد كلاك

داداش ميشه بگي منفي واسه چي بود اگه حرفيم غلطه بفرما بنچمارك بيارم و اگه بنچمارك ها از سايت نامعتبريه بگو ديگه نزارم نام سايت wccftech

اصلا صحبت سر برتری fury x به 980ti نبود .

صحبت سر مموری بهتر بود . در فریم گرفتن موارد زیادی دخیل هستند از جمله مهم ترین هاش خود بازی ( بازی برای کدوم شرکت بیشتر بهینه شده و چقدر از فناوری های خاص یک شرکت مثل گیم ورک انویدیا استفاده شده ) و قدرت gpu هست و پرفورمنس رم تاثیر کمتری داره .

بنابراین مقایسه فریم برای برتری مموری ها اصلا منطقی نیست . چون عوامل بسیار مهم تری وجود دارن .

مقایسه ای که من گذاشتم میزان پر شدن رم نسبت به تنظیمات گرافیکی هست . در کارت 980ti به علت ضعیف تر بودن مموری اطلاعات زمان بیشتری رو منتظر پردازش میمونن و با پرشدن سریعتر رم رو به رو هستیم . اما در فیوری x به علت قدرت زیاد مموری اطلاعات به سرعت عبور میکنن و کمتر در رم انبار میشن . بنابر این مموری 4 گیگ با سرعت بیشتر از 500 گیگ برثانیه و 4096 بیتی بهتر از مموری 6 گیگ با حدود 350 گیگ برثانیه و 384 بیتی هست ( و البته قیمت بیشتر و فناوری جدید تری داره )

يه كاربر تنها چيزي كه ميخاد فريم بيشتره نميره ببينه الان اطلاعات با چه سرعتي در رم ها در حال گذر كردن هستن

اصلا اينكه بگي اين مموريش سريعتره كار اشتباهي تنها چيزي كه تو كارت مهمه دما و فريم و مصرف برقه كه فريم از همه مهم تره

لینک به دیدگاه

برای فرکانس‌های بالاتر باید ولتاژ هسته رو هم افزایش بدیم، البته برای رسیدن به 1.2 ولت حتما باید بایوس گرافیک مد بشه. از اون  بیتشر بصورت سخت افزاری باید مود بشه. البته این گفته های من برای نوتبوکه

من كارت ٩٧٠ ايسوس رو تا ١٤٠٠-١٥٠٠ اوردم بالا با afterburner ، حالا تميدونم خودش ولت رو عوض كرده يا نه

لینک به دیدگاه

يه كاربر تنها چيزي كه ميخاد فريم بيشتره نميره ببينه الان اطلاعات با چه سرعتي در رم ها در حال گذر كردن هستن

اصلا اينكه بگي اين مموريش سريعتره كار اشتباهي تنها چيزي كه تو كارت مهمه دما و فريم و مصرف برقه كه فريم از همه مهم تره

داداش چه ربطی داشت ؟؟؟

ببین همه چیز از پست 8 شروع شد . کاربر ATER توی اون پست گفتن : دلیل برتری 980TI هم به Fury X تو رم بیشتر و اور بهتر هست.

این حرف در مورد اور بهتر درسته اما در مورد رم بیشتر نادرسته . چون رم fury x از 980ti بهتره و همون 4گیگ رم به علت سرعت و پهنای باند بیشتر از 6 گیگ بهتر رفتار میکنه .

اصل موضوع این بود . حالا هی شما بگو 980ti بهتر و فلانه و فریم میده و .... .

لینک به دیدگاه

داداش چه ربطی داشت ؟؟؟

ببین همه چیز از پست 8 شروع شد . کاربر ATER توی اون پست گفتن : دلیل برتری 980TI هم به Fury X تو رم بیشتر و اور بهتر هست.

این حرف در مورد اور بهتر درسته اما در مورد رم بیشتر نادرسته . چون رم fury x از 980ti بهتره و همون 4گیگ رم به علت سرعت و پهنای باند بیشتر از 6 گیگ بهتر رفتار میکنه .

اصل موضوع این بود . حالا هی شما بگو 980ti بهتر و فلانه و فریم میده و .... .

منظور دوستمون اينه كه يه نفر نميگه مموريش HBMه باسش چقدره و ..... يه نفر ميگه كدوم بهتره تو فريم و بازى و كار؟ 980Ti؟ پس اونو ميخرم.

براى كسى مهم نيست كه فلان چيزش چه ويژگى داره. اگه بود فروش 980Ti از Fury X انقدر بالاتر نبود. (و خيلى ناعاقلنس يكى بگه دليلش اينه كه فقط رفرنس داشته. غير رفرنسم داشت به Ti نميرسيد.)

لینک به دیدگاه

منظور دوستمون اينه كه يه نفر نميگه مموريش HBMه باسش چقدره و ..... يه نفر ميگه كدوم بهتره تو فريم و بازى و كار؟ 980Ti؟ پس اونو ميخرم.

براى كسى مهم نيست كه فلان چيزش چه ويژگى داره. اگه بود فروش 980Ti از Fury X انقدر بالاتر نبود. (و خيلى ناعاقلنس يكى بگه دليلش اينه كه فقط رفرنس داشته. غير رفرنسم داشت به Ti نميرسيد.)

متوجه منظور ایشون شدم .

ما اصلا نگفتیم که fury x بهتر از 980ti هست یا فریم بهتر میده و ... تنها گفتیم رم بهتری داره . از هومن اول صحبت فقط و فقط سر برتری مموری بود نه چیز دیگه .

شما اگر توی یکی از پستهای من توی این تاپیک دیدی که من از فریم بیشتر حرف زدم حق با شماست .

مثل این میمونه که بحث سر این باشه که پراید از 18 چرخ مصرف سوخت کمتری داره یک نفر این وسط بگه 18 چرخ چند تن بار جابه جا میکنه اما پراید نه ! حرفش درسته اما ربطی به بحث مصرف سوخت نداره .

980ti فریم بیشتری میگیره یا نه ربطی به مموری بهتر نداره !

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

حالا شما هم چه بحث هایی میکنید :|

اصلا فلان گرافیک 512 مگ رم داره

تا زمانی که از گرافیک رقیب که X مقدار  رم داره توی اکثر بازی ها فریم بیشتری میده جای بحث نداره..

GTA V یه بازی کاملا بدون باگ  و بیطرف(برای هیچ کدوم از تیم قرمز یا سبز هم ویژه بهینه نشده)

گرافیک 980TI amp یه گرافیک که نه خیلی گرونه نه خیلی اور شده.

البته ایشون هم درست میگن گرافیک Fury X به خاطر HBM از رم برتری بهرمند هست  توی رزولیشن 1080p اختلافش با 980ti حدود 10% هست ولی در 4k  اختلاف کم تر میشه که دلیلش فقط رم سرعت بالاش هست.

gta5_3840_2160.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا شما هم چه بحث هایی میکنید :|

اصلا فلان گرافیک 512 مگ رم داره

تا زمانی که از گرافیک رقیب که X مقدار  رم داره توی اکثر بازی ها فریم بیشتری میده جای بحث نداره..

GTA V یه بازی کاملا بدون باگ  و بیطرف(برای هیچ کدوم از تیم قرمز یا سبز هم ویژه بهینه نشده)

گرافیک 980TI amp یه گرافیک که نه خیلی گرونه نه خیلی اور شده.

البته اتر جان من حرفتو اصلاح کنم که مهم نیست چه شرکتی چیکار کرده الان 1080 که 8گیگ مموری فلان داره همش روی کاغذه. به شخصه میگم هنر کرده. چرا؟ چون یه شرکت احمقی مثل اکتیویژن پیدا میشه که بایه عنوان BO3 بیاد بیش از 6 گیگ مموری رو از گرافیک بگیره و با لبی خندا 980Ti رو از میدون بدر کنه.

http://www.guru3d.com/articles_pages/call_of_duty_black_ops_iii_vga_graphics_performance_benchmark_review,9.html

رو این حسابه که نتنها انویدیا بلکه هیچ شرکتی الان نمیتونه ادعای آینده نگری کنه. حالا هر تکنولوژی بخواد معرفی بشه. چون مثلا برای کارت گرافیک تالحظه ای که یک کارت تولید میشه میتونه بازی های تا به اون روز رو خوب اجرا کنه و سال بعد عملا از رده خارجه. اینم هیچ کس نمیتونه تکذیب کنه چون سازنده کارت گرافیک نیست، سازنده کارت گرافیک یک نفره (که رادئون و جیفورس هم زیر مجموعه همین یه نفرن) و این یه نفر اینو میخواد که کارتا هر سال جایگذین بشن اونم با یه تغییر جزئی در FPS. اگه مانیتور من رزولیشنش کمه، اگه عنوان من به خوبی برای PC بهینه شده اصلا ملاک این فرمول نیست. همه برده این چرخه اند. یه کنسولی ها جون سالم به در برده بودن تو این چند سال که اونم گندش با PS Neo در اومد. چون شرکتا فکر میکنن و از روی دست هم تغلید؛ نتیجه؟ سودآوری بیشتر = مصرف کننده هم که هیچی به هیچی.

اما درمورد Fury X پیشنهاد میکنم این ویدئو رو ببینید:

https://www.youtube.com/watch?v=rmsfw9GnWUY دقیقه 9 و 15ثانیه این شات هست:

v2z3a4lb4pzxlsygc44.png

چرای ضعف فیوری توضیح داده میشه که به خاطر حجم مموری کم نتونسته خودشو نشون بده.

اینه که مهم نیست شما چه موتوری روی بوگاتی بندازی، تا زمانی که از چهار تا چرخ پلاستیکی زیرش استفاده کنی نمیتونی از 350مایل بر ساعت عبور کنی. رکوردی که در جنگ جهانی توسط هواپیما های سال ها پیش زده شده چون تو هوا بودن نه روی زمین.

این مثالو زدم که بگم مهم نیست سرعت رابط حافظه گرافیک چقدر سریع باشه تا زمانی که باید بره از رم دیتا بیاره همین تاخیرش باعث افت کاراییش میشه. فردا همین 1080 سر 8گیگ مموری کمش با 1080Ti جایگذین میشه و باز میبینم قیمتش در طول زمان کمتر و کمتر میشه ولی 1080Ti تکون نمیخوره. حالا میخواد GDDR5X باشه یا هرچیز دیگه.

البته ایشون هم درست میگن گرافیک Fury X به خاطر HBM از رم برتری بهرمند هست  توی رزولیشن 1080p اختلافش با 980ti حدود 10% هست ولی در 4k  اختلاف کم تر میشه که دلیلش فقط رم سرعت بالاش هست.

به خاطر همینه که میبینیم توی 1080P اختلاف Fury و 980ti شش فریم هست اما تو 4K این رقم 32 فریم هست.

لینک به دیدگاه

البته اتر جان من حرفتو اصلاح کنم که مهم نیست چه شرکتی چیکار کرده الان 1080 که 8گیگ مموری فلان داره همش روی کاغذه. به شخصه میگم هنر کرده. چرا؟ چون یه شرکت احمقی مثل اکتیویژن پیدا میشه که بایه عنوان BO3 بیاد بیش از 6 گیگ مموری رو از گرافیک بگیره و با لبی خندا 980Ti رو از میدون بدر کنه.

http://www.guru3d.com/articles_pages/call_of_duty_black_ops_iii_vga_graphics_performance_benchmark_review,9.html

رو این حسابه که نتنها انویدیا بلکه هیچ شرکتی الان نمیتونه ادعای آینده نگری کنه. حالا هر تکنولوژی بخواد معرفی بشه. چون مثلا برای کارت گرافیک تالحظه ای که یک کارت تولید میشه میتونه بازی های تا به اون روز رو خوب اجرا کنه و سال بعد عملا از رده خارجه. اینم هیچ کس نمیتونه تکذیب کنه چون سازنده کارت گرافیک نیست، سازنده کارت گرافیک یک نفره (که رادئون و جیفورس هم زیر مجموعه همین یه نفرن) و این یه نفر اینو میخواد که کارتا هر سال جایگذین بشن اونم با یه تغییر جزئی در FPS. اگه مانیتور من رزولیشنش کمه، اگه عنوان من به خوبی برای PC بهینه شده اصلا ملاک این فرمول نیست. همه برده این چرخه اند. یه کنسولی ها جون سالم به در برده بودن تو این چند سال که اونم گندش با PS Neo در اومد. چون شرکتا فکر میکنن و از روی دست هم تغلید؛ نتیجه؟ سودآوری بیشتر = مصرف کننده هم که هیچی به هیچی.

اما درمورد Fury X پیشنهاد میکنم این ویدئو رو ببینید:

https://www.youtube.com/watch?v=rmsfw9GnWUY دقیقه 9 و 15ثانیه این شات هست:

v2z3a4lb4pzxlsygc44.png

چرای ضعف فیوری توضیح داده میشه که به خاطر حجم مموری کم نتونسته خودشو نشون بده.

اینه که مهم نیست شما چه موتوری روی بوگاتی بندازی، تا زمانی که از چهار تا چرخ پلاستیکی زیرش استفاده کنی نمیتونی از 350مایل بر ساعت عبور کنی. رکوردی که در جنگ جهانی توسط هواپیما های سال ها پیش زده شده چون تو هوا بودن نه روی زمین.

این مثالو زدم که بگم مهم نیست سرعت رابط حافظه گرافیک چقدر سریع باشه تا زمانی که باید بره از رم دیتا بیاره همین تاخیرش باعث افت کاراییش میشه. فردا همین 1080 سر 8گیگ مموری کمش با 1080Ti جایگذین میشه و باز میبینم قیمتش در طول زمان کمتر و کمتر میشه ولی 1080Ti تکون نمیخوره. حالا میخواد GDDR5X باشه یا هرچیز دیگه.

به خاطر همینه که میبینیم توی 1080P اختلاف Fury و 980ti شش فریم هست اما تو 4K این رقم 32 فریم هست.

حرف شما کاملا نادرسته .

توی همین لینکی که دادید :

یک چارت هست که نشون میده کارت فیوری نانو در فول اچ دی 3765 مگابایت مموری مصرف کرده اما 980ti در همون فول اچ دی 4455 مگابایت مموری مصرف کرده . این دلیل کاملا واضح برای برتری مموری فیوری نسبت به 980ti هست .

post-15235-0-77088500-1464854018_thumb.jpg

در همین بازی cod bo3 که مثالش رو زدید کارت فیوری نانو اصلا فضا کم نیاورده که بخواد از رم سیستم بکشه و موجب تاخیرش بشه . در واقع سرعت مموری رابطه مستقیم با میزان مصرف مموری داره . اگر سرعت مموری 980ti در حد فیوری بود این دو کارت در حد هم مصرف میکردند .

................................

برای درک ساده تر موصوع تصور کنید که سرعت مموری x باشه ، حجم موری Y باشه و همچنین تصور کنید پرفورمنس نهایی مموری حاصل ضرب این دو باشه xy که اون رو z در نظر میگیریم .

در این صورت پرفورمنس یک رم 8 گیگ با سرعت 200 گیگابایت برابر یک رم 4 گیگ با سرعت 400 گیگابایت هست . ( این صرفا یک مثال برای درک راحت تر بود و اعداد اصلا واقعی نیست )

در ضمن اون بنچمارکی که از Rise of the Tomb Raider قرار دادید هیچ ربطی به فول اچ دی و 4k نداشت .

بنچ مارک تامپ رایدر در 3 مکان متفاوت گرفته میشه و تفاوت فریم  هم ربطی به رزولیشن نداره !

اتفاقا در اکثر بازی ها fury x فاصله خودش رو در 4k با 980ti کم میکنه و حتی بسیار از بازی ها در 4k جلو میفته .

post-15235-0-69944300-1464855063_thumb.png

این هم بنچمارک Rise of the Tomb Raider در 4k

post-15235-0-01429500-1464855120_thumb.png

لینک به دیدگاه

اول 770 داشتم خیلی خوب بود - بعد 970 داشتم کلا همه چی عالی - بعدشم 1070 میخرم چون به چشم دیم هم قیمت خوب - کارایی عال 

In rell with 1070  :x  :x  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...